Megyei Tükör, 1980. szeptember (13. évfolyam, 2678-2703. szám)

1980-09-01 / 2678. szám

A OSZTÁLY Amint olvasóink megszokhatták, át­igazolási hírekkel kezdünk , tehát, bár a B-osztály első fordulójában láncú (Temesvári CFR) gólokkal mutatkozott be , negyedik fordulóban már a Po­li színeiben játszott, hasonlóképpen M­­onescu (Autóbusz) hétközben lett a Haladás játékosa. A hét átigazolási szenzációja: Dobrin a B-ben, a Tirgo­­vistenál! A nemzetközi mérkőzésekre készülő pite.şti-i csapat tehát három a­­lapemberét veszítette el(!?) hetek a­­latt- D. Nicolae Görögországban, Iova­­nescu az Olt FC-nél és Dobrin a Tir­­govistenél ? Alaposan „erősített“ tehát az Argeș (1.) Az 5. fordulóban a válo­gatott gerincét adó csapatok vereséget szenvedtek, tehát a játékosok „még nem bírják a „nagy meneteléseket“­­Eredmények: Dinamó — Haladás :4—0 (20_0). g.* D. Georgescu, Augustin, Tál­nar, és Streche. Tálnar, az ör­­döngös szélső úgy ment át a Haladás védelmén, mint kés a va­jon. Igaz hátvédje, az egykor váloga­tott Mateescu is blogs-i formában játszott. • Steaua — Diáksport­­ 1 (0—1), g. Somes, ill. Chihaia, M. San­du, Iorgulescu. Iordanescu ezúttal ki­hagyja a büntetőt (?) • Kolozsvár Crai­ova 1—3 (1—0), g- Cimpeanu II. • Nagybánya — Kémia 5—0 (1 0), g. I. Mureşan 0 (3), Terhes, Szépi. A­ me­zőny legjobbja a hetek óta kitűnő for­mában játszó Mureşan. • Korvin Zsil i—6 (0—0) g. Petcu. A Zsil „ott­hon“ érezte magát Vajdahunyadon, de a bírók rem érezték Petrozsényben maguk, az eredmény: P. Grigore és Miculescu piros lapja... • ASA— Argeș 2—0 (2—0) g. Fodor, Vígh. Ha nehe­zen is, de megszületett a várt (első) győzelem. • Iași — Olt FC 3—0 (1 0) g. Romita N­. (2), Florean. • Galac — Bákó 2—0 (1—0) g. C. Zamfir (2). Góllövők : 6 gólos Petcu (Korvin),4 gólos: D. Georgi­­scu san (Nagybánya). (Dinamó), Mure­­(hadházi) BOSZT­ÁLY MSC — VASLUI 2—1 (1—0) Sepsiszentgyörgy, kb. 3000 néző. Jv. Stokor (Petrozsény). MSC: Polgár — Benczik, Simion, Biszok, Sebestyén — I.Scalusu (Román, Adorján), Szabó L. Kovács — Kalusi, Kerekes, Barbu. VASLUI : Marinescu — Stan, I. Nicu, Alexandru, Georgescu — Cananau, Paunescu, Mantale (Mih­alcea) — Ba­­bescu, Mardari, Ustabad­ef (Amarandei). Sárga lap: Mantale, I. Micu, Stan. Szöglet:15—1. Kapura lövések: 21—7 (kapu területére: 11—4). Góllövők: A­­lexandru (32. p — öngól), Mihalcea (09. p), Sebestyén (78. p). Az MSC (volt OSC) kezdi jobban a játékot. Az első veszélyes lövést Bar­bu küldi kapura a 14. percben, Mari­nescu csak kiütni tudja a labdát, s az ismétlődő Lácatu­su-lövésbe belevetődik egy védő. Három perccel később Láca­­tusu bombáját üti szögletre a kapus. Ne­­m­ sokkal később pedig Biszok lö­vése csúszik el a jobb alsó sarok mel­lett. A vendégek? Egyelőre csak vé­dekeznek. A 32. percben Biszok előre­tör, laposan kapura 15, Marinescu láb­bal hárít, s a kipattanó labda Alexand­ru testéről a hálóba pattan­ó öngól és 1—0 az MSC javára, a 36. percben lő­nek először kapura a vendégek, de továbbra is a hazaiak irányítják a já­tékot. A 39. percben Szabó Laci be­adása felső lécről vágódik kapu mögé, majd a 45. percben Biszok kapu elé ívet labdáját Szabó Laci a kapu mel­lé pofozza. Szünet után bátrabban kezdeményez­nek a vendégek, de azért továbbra is Marinescunak adódik dolga. Barbu, Biszok foglalkoztatják a derék kapuvé­dőt. Az 56. percben aztán Polgárnak kell önfeláldozóan hárítania Paunescu elől, majd ugyancsak Paunescu nagy lövését védi látványos vetődéssel. A 69. percben Biszok fölöslegesen cse­lezget a tizenhatoson belül, elveszíti a labdát, s két passz gólhelyzetbe hozza Mihalceát : 1—1. (De itt nemcsak Bi­szok hibázott, hanem az egész véde­lem...) Kezdődik minden elölről. Az MSC fergetegesen támad, a Mindegek­enfeláldozóan védekeznek. Barbu, Ka­lusi (kétszer is) óriási gólhelyzetekben hibáznak, míg végül Sebestyén ritkán látható nagy góllal (a pókhálót is ki­lőtte a jobb felső sarokból) megszerzi a győztes gólt. Három-négy gólos győzelem helyett, éppen csak megszereztük a két pontot. Nagyon rádolgozott a csapat. Győzni­­akarásáért dicséret illeti. De csak a győzni akarásáért. GYERGYÓSZENTMIKLÓS — B17.AU 2—0 (2—0) Gyergyószentmiklós, 3100 né­.­ : Jv. Anderkó (Szatmár). GYERGYÓ. : Szöcs — Cerghizan, Székely, Bariba, Tudósé — Ábrahám (Bogdán, Fülöp), Sorb­a, Balázs — Ciorceri, Szávuly, Farkas. BU/AU : (Tistea — Ivatta, Rosca, Si­mion, Danciu — Tom­a, Calianu, Dob­­re — Dulciu, Ionica (Rechiseanu, T°­­ne), Radu. Szöglet: 3—1. Góllövők: Szá­­vuly (17. p), Tudósé (32. p­— N­ m­). Az első percek a szokásos tapogató­zással teltek el, aztán egyre jobban játékba lendült a hazai csapat. A 17. percben Ciorceni jobboldali beadásá­ba Szávuly belevetődik és 1—0. A gól után fokozódik a hazaiak lendülete, míg a vendég­e­k csak távoli lövések­kel próbálkoznak, a 32. percben Ba­lázst a büntető területen belül gán­csolja Ivana, s a megítélt tizenegyest Tudó:­­ értékesíti. Szünet után valame­lyest csökkent az iram, s a színvonal, de nem a gyergyóiak fölénye. Farkas és Balázs hagynak ki jó helyzeteket. Megérdemelt győzelmet aratott a ha­zai csapat, melynek soraiból kitűntek: Székely, Goriea, Balázs, Ciorceni és Szávuly. (Málnási Csaba) A HL FORDULÓ Focşani — Tulcea 3—0, IMU — Su­ceava 1—0, Galaţi CSU — FCM Brăi­la 3—3, Haladás — Cement 4—2, Piat­ra Neanţ — Konstanca 3—2, Beszter­ce — Botoşani 1—0, Borzeşti — Gura Humorului 3—0. A IV. FORDULÓ : Cement — Gyer­­gyó­, FCM Brăila — Focşani, Botoşani — Piatra Neamţ, MSC — IMU, Kons­­tanca — Borzeşti, Vaslui — Beszterce, Suceava — Buzău, Gura Humorului — Haladás, Tulcea — Galați CSU­­ C OSZTÁLY BÁRÓT — MAGURA 0—0 Bárót, kb. 500 néző. Jv. Curteanu Ion (Szeben). BÁRÓT : Lőrincz — Pop, Bo­lovan (Holló), Szakács, Fejér — Bene­dek I., Radulescu, Diaconu­ (Iordan) — Szotyori, Tokos, Tuusc­h. MACSIRA : Kelle — Andrei NA CSzănaru, Dum­it­­rescu, Kádár — Dringa, Breaz, Ghi­­şoiu — Benedik, Munteanu (Sava, Di­­ma), Ionete. Szöglet: 13—5. Kapura lö­vések: 33—10 (kapu területére: 13—5). Ifjúságiak: 1—2. Pontosztozkodással ért véget a jó iramú mérkőzés. A hazai csapat már a 4. percben veszélyezteti Kellc kapuját, majd a 20. percig még háromszor teszi próbára a vendégek kapusát. Lassan­­lassan kiegyensúlyozódik a küzdelem, s a Măgura előtt is adódnak gólhely­zetek. A félidő véghajrájában Szotyo­ri játszadozik a helyzeteivel. Szüret u­­tán tovább tart a Bányász enyhe me­zőnyfölénye, de gólra, gólokra nem futja ere jóból. (Szabó József) SZF.CSELE — I­.PÍTÖK 1—0 (1—0) Szecseleváros, kb. 1000 néző. Jv. Mi­hai Petre (Bukarest). SZF.CSELE : 1 cé­lú _ papa, Geru, Sípos, Pagu — Ros­­su, Cafei, D. Nicolae — Angitel, Ma­rín (Cserei), Cercu (Dragu Joiu). ÉPÍ­TŐK: Kölcze — Veress, Kurtuly, Kiss J., Tőkés — Mezei, Szakács (Barthu, Bartók, Sebestyén II — Kiss Gy., Pá­dul­y, Budai. Szöglet: 10—1. Kapura lö­vések: 10—10 (10—0). Góllövő: Marin (16. p­. Hiúságiak: 8—2. A papírforma szerint esélyes hazai csapat „nagy mellénnyel“ lépett pá­lyára, s e mellényt növelte a korán e­­sett gól is. Az finítek viszont s­eré­nyen és még lelkesebben vetette ma­gát küzdelembe, s a mérkőzés végéig nagyszerűen állta a harcot. Sőt, a második félidőig bátran kitámadott Mezei, Veress, Ráduly, majd a mezőny legjobbja, Kiss Gy. révén megfordít­hatta volna az eredményt. Az 53. perc­ben Kiss Gyurit a tizenhatoson belül földre teperik, s a szurkolók nagy cso­dálkozására a játékvezető sípja néma maradt... Legalább egy pontot meg­érdemelt volna az Építők. (Marosi) ICIM — UDVARHELY 2—0 (1—0) Brassó, ICIM pálya, kb. 1000 néző Jv: I. Roşianu (Ploieşti). ICIM : Mezei — Cioceanu (Mészáros), Mitu, Lupu­­ţan, Lie — Cimpeanu, Ghileanu, Mo­­raru — Şişcă NI., Funkstein, Medvei (Szabó). UDVARHELY : Tamás—Rácz, Karda, Papp, Simó — Mihály, Jakab, Dénes I. — Csender (Sinnyuk, Jere), Dénes N­., Veress. Szöglet: 7—1. Kapu­ra lövések: 22—6 (9—1). Gól­lövők: Funkstein (17. p), Szabó (71. p). Funkstein, Ghileanu, Moraru nagy helyzetei vezették be az ICSM kilenc­­venperces fölényét. A vendégek mind­össze egyszer veszélyeztették Mezei ka­puját, a 36. percben, amikor Dénes II. lövését Lie a gólvonalról hántolta. A látottak alapján az ICSM győzelme egy percig sem képezte a vita tárgyát. (Aradi Endre) KÁRPÁTOK — CSÍKSZEREDA 0—1 (0—0) Brassó, Kárpátok pálya, 150 néző. Jv. Darában (Bukarest). KÁRPÁTOK: Andronache — Voicu, György­icze, Bo­boi, Goianu — Lungu, Chiriac. (Toha­­neanu, Serban), Avram — Bora, Isai­­la, Ionescu. CSÍKSZEREDA: Horváth — Gurau, Ferencz, Kopacz, Puscariu— Seres, Ferenczi, Bíró — Incze IV., Ha­ Jegan, Balázs. Sárga lap: Lungu. Szög­let 5—5. Kapura lövések: 7—9 (1—6). Góllövő: Ilajegan (63. p). A Márton, Vajna és Röjte (új szer­zemény Régenból) nélkül felálló ven­dégcsapat nagyszerű játékával meg­lepte a hazaiakat Incze IV. okos, szel­lemes irányításával, jó védőmunkával harcolta ki a csapat, az igen értékes két pontot. Az egyetlen gól a 63. perc­b­en esett, amikor Hațegan Bobel dísz­­kíséretéb­­en lehetetlen szögből látvá­nyosan küldte Andronache kapujába a labdát, mintegy 25 méterről. (Nagyhalmágyi József) TORPEDÓ — BALANBANYA 4—1 (2—0) Zernyest, kb. 400 néző , Jv. Moca­­nu E. (Bukarest). TORPEDÓ : Bitay — Burdujeanu, Moldoveanu, Papfizsi, Zaharie — Negoita, Bonca, Serban — Savusca, Coltea (Grineala), Nicu­loiu (Hirtean). BALANBANYA : Serban — Kozma, Gergely, Bostan, B­arna — Fo­dor (Grama), Lucaciu, Borbély — Ba­rabás, Dragomir, Il vizariu (Hirtopan). Szöglet: 7—5. Kapura lövések: 14—7 (9—4). Góllövők: Colfea (2. és 53. p), Niculoiu (30. p), Negoija (77. p), illet­ve Dragomir (89. p. — 11 m­). Első perctől a 89. percig a Torpedo azt csinált a pályán, amit éppen akart, akkor lőtt gólt, amikor akart... 4—0 után lazított, s így alkalmat adott a vendégeknek, hogy megszerezzék tisz­teletgóljukat. Gyenge, nagyon gyenge játékot mutatott a vendégcsapat. Nem ehhez szoktunk. (Pankotai) MAROS — METROM 1—0 (0—0) Toplica, 1500 néző. Jv: Jelcin (Ko­­lozsvár-Napoca). MAROS: Kovács — Jánosi, Fábián, Rákosi — Asztalos (Colceriu I.), Puskás, Sínkó — Biiori, Hiim­orean (Toderi­a), Eröss. METROM: Rád — Glfivan, Anghel, Stoica, Neagu —Asztalos, Serbina, Lár­tus — Chiri­­la, Pfidurariu, Borca. Sárga lap: Ráko­si, Glivan, Serbina. Szöglet: 11—1. Ka­pura lövések: 14—7 (9—1). Góllövös Rákosi (78. p — 11 m). Gyenge színvonalú mérkőzést lá­tott a közönség. A Maros támadósorá­­ból hiányzott az átütő erő, a vendégelő ellentámadásait pedig nem kísérte sze­rencse. A mérkőzés egyetlen gólja bün­tetőből esett. A büntetőt eedig Sinkó „szabálytalan“ szereléséért ítélte a já­tékvezető. (Dénes Géza) SEGESVÁR — KÉZDI VÁSÁRHELY 3—0 (2—0) Segesvár, kb. 700 néző. Jv. Mitrea (Bukarest). SEGESVÁR : Bornic — Petre, Ludovic, Román, Dörner — Io­­sif, Dumitrescu, Postoiu — Krainer, Avram, Vladeanu. KEZDI. : Incze — Selymes IV„ Varga II., Zölde, Ionitá­r, Varga L. Bandi, Csegezi, Sovejan, Fekete (Berszán), Csíki. Góllövők: Kram­er (22. és 27. p), Iosif (75. p — 11 m). Ifjúságiak: 3—2. Hazai fölény jellemezte a találkozót. Különösen az első félidőben dombo­rodott ki ez a fölény és érett győze­lemmé. Szünet után kiegyensúlyozot­tabb lett a mérkőzés, s ha a vendégelő bátrabban vállalkoznak... De nem úgy mint Selymes, aki a 75. percb­en tizen­egyest „harcolt“ ki a hazaiak javára.­ A háromgólos vereség ellenére jó me­zőnyjátékával megnyerte a nézők tet­szését a Kézdi­vásárhelyi Vasas. (Turcu, Ion) KÉMIA — CSU 1—0 Kiegyensúlyozott küzdelem, nehezen kiharcolt győzelem. A diákcsapat még mindig keresi önmagát. A Kémia? Na­gyon érzi Manciu, Ologu és Ciceu hiá­nyát. A II. FORDULÓ A III. FORDULÓ:Segesvár— Ké­­mia, Barót — Szecsele, Csíkszereda — ICSM, Metróm — Építők, Udvarhely Balánbánya, Torpedó — Kárpátok­, CSU — Maros, Magura — Kézdivásár­­hely. MINIFOCI I. OSZTÁLY : hétfő (sept. 1.): Oltex Egésszégügy (16 óra), Kereskedelem — Electro (17 óra), Oltcit — T'68 (18 óra). Kedd (szept. 2.) : Bazalt — CPL (16 ó­­ra), Vasas — Textil (17 óra), FC Sze­niorja — Tervezők (18 óra). II. OSZTÁLY : Az újraprogramált forduló eredményei: OIF — Fortuna 6—6, RAD — FC’330 0—3 (m.n.j.), IC­­RA — OJT 4—4, PC’60 — IMASA 4—4, a tabella 1—8. helyezettjei — SDV 19 p, OJT 17 p„ IMASA 16 p„ FC’330 15 p„ Építők 13 p., PC’G0 13 p., OIF 12 p., Fortuna 7 p. — folytatják a küzdelmet. Az őszi fordulójuk: csü­törtök (szept. 4.) SDV — Fortuna (15.30) , IMASA — OIF (16.30), OJT— PC’60 (17,30), Építők — FC’330 (18.33). II. forduló: (szept. 11.) : Fortuna —► FC’330 (15,30), PC’60 — Építők (16,30), OIF — OJT (17,30), SDV — IMASA (18.30) . A szakbizottság ereden 16 órakor­ ú­­jabb gyűlést tart. HÍREK • A MUNKÁS SPORT CLUB (volt OSC) labdarúgó-válogatót szervez a héten (szerda, csütörtök és péntek na­pokon). A 9—11 évesek Goga György, a 12—15 évesek Dinu Alexandru ve­zetése alatt készülnek majd labdarúgó pályafutásukra. A válogatók az emlí­tett napokon 17 órakor kezdődnek. A klub és a két edző, szeretettel várja a jelentkezőket. • Csütörtökön 16 órakor kerül sor a KÉZDI VÁSÁRHELYI VASAS — RÁ­KÓTI BÁNYÁSZ kupa-mérkőzésre. Já­tékvezető: Nistor Ion (Sepsiszent­györgy). Szerkesztette :­ÁROS KÁROLY Poli — Brassó ŐSZI RAJT Vasárnap : Temesvári n_1 1. Korvin 540 1 15— 38 2. Dinamo 540 1 10— 18 3. Craiova 540 17—38 4. Nagybánya 53 11 10— 37 5. Brassó 53 11 7— 47 6—7. Ia.^i 530­1 9— 66 Diáksport 5302 11— 86 8. Arges 5302 7— 76 9. Kémia 52 12 7—105 10. Steaua 5203 6— 54 11. Temesvár 5203 3—44 12—13. ASA5 122 8—104 Kolozsvár 5203 3—54 14. Zsil 520­3 5—84 15. Olt FC5 113 3—83 16. Bakó5 113 5—123 17. Galac5 104 3—12 «* U 18. Haladás 5013 4—111 1.Konstanca 3300 7—26 Borzești 32 107—35 3.Focșani 320­­ 8—24 4.Gyergyo.320 14—24 5.Beszterco 320 14—34 6.MSC3«» 00 I _3—34 7.IMU320 1 2—24 8.Brăila1 FCM3 i 115—43 9.Vaslui3 i 1 14—43 10.Suceava3 i 11 1—13 11.CSU3 i 1 I 5—73 12.Tulcea3 i 023—42 13.P. Neamț3 i 023—56 14.Buzău3 i 023—52 15.Haladăs3 i 027—72 16.Botoșani 30 122—41 17.Cement 30 1­2 1—61 1a.Gura Humor. 30 123—81 1.Maros2200 4—14 2.Csíkszereda­220 0 3—04 3.Szecsel©220 03—14 4.ICIM2 110 3—13 5.Segesváro 10 13—12 6.Barót2 110 2—03 7.Kémia2 110 1—03 8.Torpedó2 1­0 14—3 •* 9.Mágura 2020 1—12 10Kezdi.2 10 12—3*» 11.Udvarhely2 10 11—22 12.Építők 20 110—11 13.Metrom­ «1 00 2 1—30 11.CSU 200 20—30 Kárpátok 200 20—30 16.Balánbánya 200 2 2—70 MEGYEI TÜKÖR " " i­-szi.v: ’ 1­4. Szerkesztőség és kiadóhivatal­­ Sepsiszentgyörgy, Sajtó utca 8/A. Telefon: Szerkesztőség: 1 15­04, 1 1210 és I II 90 — 163-as és 284 -es belső.