Megyei Tükör, 1981. június (14. évfolyam, 2909-2934. szám)

1981-06-01 / 2909. szám

ÉREM ESŐ Az országos döntőkkel ért véget a bir­kózók tavaszi versenyidénye. Emelt fővel tértek haza a Kovászna megyeiek. Csak Sepsiszentgyörgyre nyolc érmet hoztak. Ez a nyolc érem két szakosztály — az ISK és az MSC —, három edző — Elekes End­re, Simó László és Széll Sándor — munká­jának első félévi mérlege. Nem sok szakosztály dicsekedhet hason­ló eredményekkel. Pedig nem mindenütt o­­lyan nagy a versengés, olyan erős a me­zőny, mint a birkózóknál. A honi birkózás azon sportágak közé tartozik, amelyik o­­limpiai-, világbajnoki- és Európa-bajnoki a­­ranyérmeket szállítottak. Pírvulescu, Cernea, Bularca, Berceanu, Martinescu, Balló, Si­mon, Alexandru, Ginga, Rusu... és még sokan mások nemzetközi tekintélyt szereztek a román birkózósportnak. Nem­zetközi tekintélyt szereztek, birkózóiskolát alapítottak, olyan iskolát, melyet szerte a világon jegyeznek. Nincs az a rangsor, melynek első hat helyén ne szerepeljen Románia. Nem véletlen tehát az, hogy gyermek-és ifjúsági szinten elért eredményeknek is nagyon örülünk. Rendkívüli értékük van. Ezt az értéket éppen a román birkózósport nemzetközi tekintélye adja. Na, meg a né­pes mezőny. A gyermekbajnokság idei dö­nőjén például 470 versenyző állt rajthoz. S ha figyelembe vesszük, hogy ezt a dön­tőt megelőzte a megyei és a zónaszakasz, akkor megsaccolhatjuk, hogy mennyire né­pes a birkózók tábora. Na szóval, ebben a sportágban nem a szép szemért osztják az érmeket... Büszkék lehetünk arra, hogy az idén nyolc sepsiszentgyörgyi állott dobogóra. Férfimunkát végeztek, bár kö­­­zülük nem egy alig látszik ki az iskolás pad mögül. A legénykék született tehetsé­ge, adottsága mellett sok-sok munka áll Felnőtteknek is számottevő munka, fegye­lem, önmegtartóztatás. A száz meg száz kemény edzés, a versenyek előtti fogyasz­tás (sokszor 3—4 kg), a versenyek ideg­ölő légköre, ez ellenfelek izgalmat nem ismerő, a cél erős ölelése, az új versenysza­bályok megállást nem tűrő, fergeteges ira­mot diktáló előírásai, mind-mind azt bizo­nyítják, hogy a birkózás az egész embe­rek sportja. A nyolc dobogós PA­LÁZS ANDRÁS - aranyérmes (MSC, edzője Simó László). 1969. január 27-én született Marosvásárhelyen. 1979-ben kez­dett el birkózni Korondon mostani edzőjé­vel Simó Lászlóval. Közben az edző Sepsi­­­­szentgyörgyre költözött, s jött a tanítvány i is. A focipályáról vitt a birkózóterem­be a tanár bácsi — emlékszik vissza Andris. — Megtetszett a birkózás. Ott ma­radtam. S milyen jól választott. Rá egy évre, te­hát már 1980-ban ezüstérmet szerzett a 24 kg-osok súlycsoportjában. Az idén nemcsak egy súlycsoporttal lépett fennebb, hanem egy dobogósokkal is: aranyérmes lett a 26 kg-osok mezőnyében. Példaképe a köröndi születésű Lőrincz Márton, a lég­­súlyúak 1936-os olimpiai bajnoka. Andris is eg ilyen címről álmodozik. DACZÓ SÁNDOR — aranyérmes. (ISK —edzője: Elekes Endre és Széll Sándor). 1969. február 13-án született Sepsiszent­györgyön. 1977-től birkózik. Barátja és padtársa, ifjú Elekes Endre „csábította" el a birkózáshoz. S a kis Daczó engedett a csábításnak. 1977-ben édesapja hozta haza a birkózókat az edzőtáborból, s ezt kihasználta Sanyi, kérte a papát, hogy JÓZSA GÁBOR — ezüstérmes (MSC — edzője: Simó László). 1969. január 27-én született Székely­udvarhelyen. A birkózás­sal Korondon ismerkedett meg a Simo Laci ,,iskolájában". S amikor a tanár bácsi Sepsiszentgyörgyre költözött, csomagolt a tanítvány is, követte mesterét, példaképét. —Sporttanár szeretnék lenni — így Gábor —, s birkózóedző, olyan mint a tanár bá­csi... No, de maradjunk a pályafutása kez­detén: 1980-ban hetedik a 32 kg-osok me­zőnyében, 1981-ben ugyanebben a súly­csoportban ezüstérem. Ez aztán előrelé­pés. Fémjelzett: ARRÓ TIBOR — bronzérmes (ISK — edzői: Elekes Endre és Széll Sándor). A legfiatalabb érmes. 1970. március 2-án született Sepsiszentgyörgyön. Testnevelő tanára, Fodor Sándor irányította a birkó­zás felé. 1978-ban lépett először a birkó­­zóterembe, s 1980-ban szerepelt először egy országos döntőn. Bronzérmet nyert (28 kg). Példaképe: Kocsis Ferenc sem kez­dett jobban. HATOS PÉTER — ezüstérmes (ISK — edzői: Elekes Endre és Széll Sándor). 1965. január 5 én született Vlahicán. Első edzője: Elekes Endre. 1977-ben jött Sepsiszent­györgyre, követte barátja, Dobos példáját. Nem bánta meg. Két évvel később már bajnokságot nyert az 56 kg-osok mező­nyében. A következő országos döntőt ki­hagyta, mert közben eltörött a karja. El­telt egy év, s ez idő alatt Péter egy kor­osztállyal fennebb lépett, s így az idén már a junior ll-sek mezőnyét erősítette. Ebben a korosztályban ezüstéremmel mu­tatkozott be (70 k­g-ban). Letette tehát névjegykártyáját az ifjúsági birkózók aszta­lára. Eszményképe Kocsis Ferenc, az o­­limpiai és többszörös világ-, meg Európa­­bajnok. A X-ikes Hatos Péter a távolabbi jövőre is gondol. Sporttanár szeretne len­ni és nagyon jó birkózó. Nagyon jó birkó­­­­zó — mondjuk olimpiai helyezett. Los An­­gelestől még három év választ el. Rövid idő... De hét év múlva... Ez Hatostól függ. Elsősorban tőle. SZÁSZ TIBOR — bronzérmes (MSC edzője Simó László). 1969. március 19 született Székelyudvarhelyen. 1977­ al­­­kezik, első edzője: Elekes Endre. 1981-ben ■Szerepelt először az országos bajnokság döntőjén s mindjárt bronzéremmel (50 kg) mutatkozott be. De több van benne, mint ez a bronz. Adottságai, szorgalma és tartó munkája révén példaképe, Kocsis Jenő nyomdokába léphet. ELEKES ENDRE - bronzérmes (ISK - edzői Elekes Endre és Széll Sándor). 1968 november 2-án született Székelyudva­ryon. Édesapja, aki egyben edzője is, tán bevezette a szőnyegek világába Endrének a birkózóterem jelentette az iodát is, oly gyakran fordult meg benne. Egyszóval a birkózók között nőtt fel és birkózóvá. 1978-ban ezüstérmet nyert (32 kg), 1979-ben aranyat (36 kg), 1980-ban aranyat (42 kg), 1981-ben bronzot (44 kg — gyermek I.). Ezt a bronzérmet fájós kézzel harcolta ki. A kis Elekes már nem­zetközi versenyt is nyert akárcsak Kiss Gábor. Sőt mi több orvosi engedéllyel >arhe­­ko­­. A kis KISS GÁBOR — bronzérmes (ISK — edzői: Elekes Endre és Széll Sándor). 1967. július 7-én született Sepsiszentgyörgyön. Három éve kezdett el birkózni. Eredményei gyor­san jöttek, 1979-ben ezüstérmes (42 kg), 1980-at kihagyta — már mint az országos dönőt —, 1981-ben bronzérmes (52 kg). Lengyelországi körútjuk alkalmával nem­zetközi versenyt nyert, itthon pedig orvosi engedéllyel részt vett az ifjúsági divízió küzdelmein. Ez rendkívüli adottságaira, te­hetségére vall. Eszményképe: Széll Sándor. Ezek után a terve sem lehet má mint a válogatottság. És a kilencedik gondot Sátőcinnak. A 7. percben Arou tá­voli lövése (szabadrúgás) kerüli ki a sor­­falat és a kaput. A 21. percben Biszok— Siklódi—Barbu összjáték hozza meg mérkőzés első gólját — Barbu védhetet­­­­lenül rá a kapu közepébe — 1—0. Négy perccel később Polgár önfeláldozó kivető­­dése menti meg kapunkat az egyenlítő góltól. Egyre jobban játszik a Cement, mi pedig.. A félidő végéig még csak egyszer veszélyeztettük Sáráém­ kapuját. A 43. perc­ben Barbu laposan kapu elé vágja a lab­dát, mely elsülöm «» «élvonal előtt, Sik­lódi pedig nem várta Szünet után mindjárt az első percben Georgescu hazaad, Cocoș elcsípi a lab­dát, már csak Polgár áll előtte, belelövi. Ez bizony a mérkőzés gólhelyzete Percekig nem talál magára az MSC volt. 49. percben Biszok szabadrúgását védi Sá­A ráék­, egy perccel később pedig Barbu 30 méteres bombája süvít el a léc fölött. A alsó oldalon Arcu kavarja meg a védel­münket, majd jó kapura és véd Polgár. Az 57. percben Szabót gáncsolja Eftimie a 16-oson belül, elismerően fel is emeli a kezét, várja a döntést, de a bíró to­­vábbot int, ő közelebb állt, másképpen látta. A 63. percben Barbu „tart gyűlést“ a vendégek kapuja előtt — csúszik-mászik a védelem —, kivár a lövéssel és egy vé­dő felszabadít. A 68. percben Biszok ke­rül hasonló helyzetbe és ő is kivár. Két perc múlva Barbu mintegy 20—22 méter­ről lő a rövid sarokba — 2—0. S ezzel „letöri“ a vendégeket. Még egyszer meg­­próbálják a góllövést, Cocoș révén meleg helyzetet teremtenek Polgár kapuja előtt, aztán hosszJ^jjs^g ' a mezőny­ben. Mi víTM, villogW^PMi, azaz Bar­bu. A 84 percben Barbu—Adorján—Bar­bu kombináció és — 3—0. Egy perc múl­va Negulescu átjátssza Rusondut (Petre e­­gyetlen megingása, egyébként remekelt e­­zen a mérkőgsen is), d^^ott volt Karan­­csy, s ő be'^^Tva sze. A 89. percben, amikor már wicqn elindultak hazafelé, Ke­rekes fejjel Barbu elé tette a labdát és — 4—0. Az első félidő végén nem is mertünk a négyesre gondolni. Aztán megtáltosodott a csapatunk, focizni kezdett, győzelme i­­lyen arányban is megérdemelt. Külön di­cséret illeti Barbut rendkívüli eredményes­ségéért. Ezúttal nem cseleivel (bár azo­kat is bemutatta a második félidőben), hanem góljaival jéeskedett. Mellette tet­szett még Rusondu Karancsy, Benczik, a vendégektől Aran fs Oancea. GYERGYÓSZETT MIKLÓS — PIAIRA NEAM12—0 (0—0) 2000 néző. J». to'ță (Bukarest). GYER­­GYÖ: Tache — ftrghizan, Székely, Bar­­tha, Tüdőse — Abíhum (Pál, Șorlea), De­zső, Balázs — Ciflceri, Szávuly. Farkas. PIATRA NEAMȚ: iețcanu — Vasiliu, Ti­­chelr, Ungureanu,Niță II. (Cătană) — Gherghina, Nițâ I, Jelescu — Constantin, Mironaș, Mihai. 5»glet: 10—1 (7—0). Góllövők p­orcon (52.p.)F­arkas (74.p.). A tikkes melegben i _ pes színvo­nalú játékot produkált a két csapat. A többet kezdeményeő és irányító a hazai tizenegy, mely Cioceri, Balázs és Tudósé révén már az első 45 percben több gól­helyzetet kihagyott Az első gólt Ciorceri lőtte hátrafelé állva mintegy 9 méter­ről, a másodikat farkas miután Dezső lö­vését a kapus csel kiütni tudta, s a le­pattanó labdát a balszélső a hálóba so­dorta. KÖZÉPCSOPOK Szeben — Plopeni ■j g y jju — l­echanika 1—0, Gáz­­ metán - Kémia 2§ Traktor - Rapid 2—1, _ Alexanií'o 3—2, Petrol — Mo-2— 1 Vasai - Cimpina 2—0, Tirgo­­„i;te _ RÓVA 4-k A köveik«» Moreni — Cimpina, LuceofO', Mechanika — Va­­— Símen, Traktor — Tirgo­­„Sl'éna, Tg. jiu — Pet,^ Plopeni — sas ,Kémia d -a —- i!'cna' '9- Jiu — afe' ária - G*"010"' RÓVA _ Autó-Alexandria .. búst. A Ni.ranc- NYUGATI CSOPORT: Nagyvárad — Szászváros 1 — 0, Szatmár — FC Bihar 1—0, Kv. CFR — Lupény 5—0, Tv. CFR — Nagyenyed 4—1, Arad — Kapnikbá­­nya 3—0, Anina — Kudzsir 1—0, Resica — Sziget 6—0, Újmoldova — UTA 1—2, Brád — TVM 3—0. AXXXI. FORDULÓ:TVM— Lupény, Kapnikbánya — Nagyenyed, Szatmár — Brád, Szászváros — Sziget, Kudzsir — Tv. CFR, Újmoldova — Nagyvárad, UTA — Kv. CFR, FC Bihar — Anina, Resica — Arad. C-osztály A XXVI. FORDULÓ 1.ICIM 27194 454—2142 2.Udvarhely 27192 664—2540 A XXVIII. FORDULÓ: Udvarhely — Ba­­rót, Szecsele — Kémia, Metróm — Torpe­dó, Építők — Csíkszereda, Maros — ICIM, CSU — Kézdivásárhely, Balánbánya — Máguro, Segesvár — Kárpátok. SZÉKELYUDV­­RHCLY — CSU 4—0 (3—0) Székelyudvarhely, kb. 1800 néző. Jv. Fed­orescu (Bakó). UDVARHELY: Tamás — Szabó, Dénes II., Borsós, Rácz — Mi­hály, Orbán (Székely), Dénes I. — Csen­­der (Éger), Veress, Jére. CSU: Horváth — Ghuleo, Forsea, Tuca, Priscoreanu, Disan­­tolo, Hírcu, Cráciun (Gogo), Diaconu, Oraceanu (Manciulea), Pană. Sárga lap: Orbán. Szöglet: 8—1. Kapura lövések: 22—7­­ 12—2. Góllövők: Dénes I. (33. és 83.p.), Csender (35.p.), Veress (44.p.). Az első félidőben a diákcsapat meg sem közelítette a hazaiak kapuját. Szünet után a mezőnyben szépen, egyenlő fél­ként adogatott, viszont kapura ebben a játékrészben sem jelentett különösebb ve­szélyt. Egy szó mint száz, könnyű győzel­met aratott az udvarhelyi tizenegy. IVACSONYI József MAGÚRA — METRÓM 0—0 Codfea, 500 nézé. Jv. Suciu (Szeben). MAGÚRA: Chelp — Andrei Sava, Cázá­­naru, Dima, Kádár, Breaz, Lupu, Benedik, Dumitrescu, Ghișoiu. METRÓM: Rad — Pa­taki, Anghel, Pátru (Istrate), Glávan, Nea­­gu, Bocîrnea, Șerbina, Páduraru, Asztalos (Boeru), Lăcătuș. Ifjúsági: 4—0. A nagy meleg ellenére fergeteges iramú játékot produkált a két csapat. A kezde­ményező és irányító szerepet a hazaiak vállalták. A gólhelyzetek kihagyását is: hét százalékost ezen a mérkőzésen. A Met­­r­o fegyelmezetten, lelkesen védte kapuját, Rád kapus pedig szenzációsan védett. Az ő érdeme, hogy sikerült pontot szereznie a Metrómnak. SACELEANU Nicolae BÁRÓT — ÉPÍTŐK 10-0 (2—0) Barát, 500 néző. Jv. Pătrașcu (Bukarest) BÁRÓT: Lőrincz — Pop, Nagy, Fejes, Sza­kács, Benedek I., Benedek II. (Holló), Szo­­tyori, Tőkos, Radulescu, Diaconu. ÉPÍTŐK: Körcze — Veress, Kurtuly, Tőkés (Magyari), Szász, Kiss J., Neagu (Mezei), Kiss Gy„ Budai, Bakk, Bozsik. Sárga lap: Tőkés, Ve­ress. Szöglet: 12—0. Kapura lövések: 40—11 (20—4). Góllövők: Radulescu (6 , 70., 72., 74., 86.,p.), Szotyori (66., 68., 83. p.), Tokos (47 p.), Szakács (78.p.). Ifjúsági: 4—1. A korán esett gólt mezőnyjáték követte s a 47. percig nem is esett gól, ekkor vi­szont igen. A második félidő újra mezőny­játékkal kezdődik, aztán a 66. percben megered a gólzápor. 24. perc előtt nyolc gól esik, s hogy nem több, az Körcze ka­­pus érdeme. SZABÓ József. CSÍKSZEREDA — SEGESVÁR 2—1 (2—0) Csíkszereda, 1200 néző. Jv. Horváth — György, Kopacz, Ferencz, Pușcariu, Gagyi, Ferenczi, Gurán, Böjthe (Kolcsér­, Márton, Balázs, Dombi). SEGESVÁR: Burnete (Du­dás) — Poștoiu, Dorner, Klemens, Iosif, Bucur, Gindila, Kremer, Trandafir, Du­­mitrescu, Vladeanu. Szöglet: 5—4. Kapura lövések: 12—9 (6—5). Góllövők: Ferenczi (10.p.), Márton (14.p.), illetve Trandafir (57.p.). Két ellentétes félidőt hozott a találkozó. Az elsőben a hazaiak játszottak jobban és eredményesebben, a másodikban vendégek. Igaz, a vendégek már az első a félidőben lőttek két kapufát (Kramer a 35 percben és Gindilá a 40-ikben), de igazi fölényük a második játékrészben dombo­rodott ki, amikor a hazaiak megmagyaráz­hatatlanul leálltak. Négy perccel a befejezés előtt Gindilá kihagyja a mérkőzés gól­helyzetét, alig 3 méterre a kaputól Hor­­váthba lövi a labdát. Szerencsés győzel­met aratott a hazai csapat. VAJDA Zoltán KÉZDIVÁSÁRHELY — BALANYANYA 3—2 (0-1) Kézdivásárhely, 900. néző. Jv. Fosole (Ploiești). KEZDI.: Incze (Csíki I.) — Szőcs, Varga D., Bartók, Ioniță — Csegezi, Var­ga L.( Andrásy — Zölde (Papp), Csíki II., György. BALANBANYA: Șerbon — Kur­ko, Barabás, Lucaciu, Kozma, Dima (Oláh), Vaslábán, Gergely, Herciu, Pinzaiu, Ca­zan (Rincu). Sárga lap: Szöcs, Kurkó. Szöglet: 8—1. Kapura lövések: 22—6 (15—3). Góllövők: Andrássy (49., 75. és 86. p.-tl m), illetve Cozan (30.p.), Herciu 53-.­). Lebecsülte ellenfelét a Vasas és szinte ráfizetett. A 7. percben Csegezi kapufát lő. A 30. percben Cazan megszerzi a ve­zetést — 0—1. A 35. percben egy ba­­lánbányai védő kézzel játssza meg a lab­dát a tizenhatoson belül, de Fosole hall­gat. A 49. percben Szőcs beadását Andrássy értékesíti — 1—1. Az 53. perc­ben Bartók játszadozik a labdával a kapu előtt, Herciu­­ elveszi tőle és 1—2. Az 58. percben Csegezi lő szabályos gólt, Fosole nem hitelesíti, mert túl messze volt a ka­putól és nem lát odáig. A 75. percben Andrássy 22 méterről ló — 2—2. A 86. percben Varga Laci beadását Barabás kézzel üti le, tizenegyes és Andrássy nem kegyelmez — 3—2. Pfuj, de nagyon meg­izzadtunk. PÉTER Gábor ICIM — KÉMIA 2—0 (2—0) Brassó, 800 néző. Jv. Dumitru (Bukarest). ICSM: Cosma — Ciobanu, Mitu, Lie, Mo­­roru (Moldovan), Nagy, Sișcă, Ghileanu, Cimpean, Adam­i, Szabó. KÉMIA: Rus — Marin, Mattes I., Varányi, Ciumoș, Chur­­chil, George, Manea, Kelemen, Mattes II., Mareș (Enache). Szöglet: 16—3. Kapura lövések: 21—7 (14—3). Góllövők: Lie (9.p.), Șișcă (34.p.). Egykapus játék, óriási ICIM-fölény és kevés gól jellemzi a találkozót. Úgy tű­nik, az ICSM a véghajrára tartogatja gól­jait. Szükség lesz rájuk, mert kétszer megy idegenbe. De hogy kihagyta ezt a gólszerzési lehetőséget, nagy könnyelmű­ség. Könnyen megtörténhet, hogy a gól­arány dönti majd el a csoportelsőséget. MAROSI László KARFÁTOK — SZECSELE 2—1 (0—1) Brassó, 200 néző. Jv: Toia (Bukarest). KÁRPÁTOK: Androneh­e — Gelanu, Voi­­cu, Bogorin (Costanda), Györgyicze, Lupu, Pescaru, Bera, Șerban (Moise), Surducan, Coman. SZECSELE: Sandu — Popa, Sípos, Geru, D. Nicolae, Roșu (Rață), Coițofanu, Virtan (Cofei), Marin, Ilic, Komáromi. Sár­ga lap: Roșu. Szöglet: 8—2. Kapura lö­vések: 13—7 (8—5). Góllövők: Moise (53. és 67.p.), illetve D. Nicolae (21. p.-l­ m). Kiegyensúlyozott első félidő — amikor a vendégek szereztek vezetést egy jogosan megítélt büntető értékesítésével — után, a második játékrészben a friss erővel beállt Moise egymaga megváltoztatja a játék képét és az eredményt. Moise mellett kü­lön dicséret illeti a mezőny legjobbját, Luput. ARADI Endre TORPEDÓ — MAROS 3—1 (1—0) Zernyest, 400 néző. Jv. Balada (Buka­rest). TORPEDÓ: Lucut — Vigétzi, Moldo­van, David, Zaharia, Negoifu, Benea, $erban, Savusca, Nicu­­loiu, Coltea. MAROS: Kovács — Colceriu, Tóth, Fábián, Chioreanu, Já­nosi, Toderifá (Barbu), Puskás, Gafita, Eliort, Erőss (Benkö). Szöglet: 12—7. Ka­pura lövések: 16—9 (11—6). Góllövők: Coltea (16.p.), Savuscá (48.p.), Niculoiu 80.p.), ill. Gafitá (89.p.). Bliori kapufájára góllal válaszol a Tor­pedó, majd utána kiegyensúlyozott mezőny­játék kezdődik és tart a félidő végéig. Szünet után erősít a Torpedó, s ezt az e­­redmény is mutatja. Két perccel a befe­jezés előtt szépít csak a vendégcsapat. PANKOTAI Csaba Minifoci FÉLIDŐ Befejeződött a minifoci-bajnokság — NB I. és VB II. — tavaszi küzdelemsoro­zata. Az első osztályban a SDV szerezte meg a tavaszi bajnok címet. A tavaszi utolsó forduló eredményei: Tervezők — FC Oltcit 4—3, FC Szemerje — SDV 3—7, Oltex — Egészségügy 3—1, Vasas — Electro 2—1, Textil — CPL 4—3, Kereskedelem — Bázelt 2—1, T'68 — OJT 4—3. FELSZABADULÁSI KUPA A bajnoki szünetben kuparendezvények­­re kerül sor. Az első a Felszabadulási Ku­­pa — kiesési rendszerben. Hétfőn (jún. 1.) — selejtezők: FC Sú­gás — Árkosi AS (19 óra). Akarat II. — Apolló (18 óra), Autósport — OIF (20 óra). Az I. forduló: Június 2.: CPL — CFR (17 óra), Textil —Kárpátok (18 óra), FC­ 430 — ICRA (19 óra), Építők — Akarat I. (20 óra). Június 4.: FC Oltcit — Csiszoló (17 ó­­ra), Bazalt — Málnás (18 óra), Kereske­delem — Olimpia (19 óra), Electro — (az Autósport — OIF mérkőzés nyertese). Június 5.: SDV — az Akarat II. — A­­pollo mérkőzés győztese (17 óra), T'68 — IMASA (18 óra), FC Szemerja — az FC Súgás — Árkos mérkőzés győztese (19 óra), Vasas — RAD (20 óra). Június 8. OJT — Techno'81 (17 óra), Ortex — S'310 (18 óra), Tervezők — For­tuna (19 óra). Egészségügy — PC'60 (20 óra). A mérkőzések színhelye: a spo­rttanács szabadtéri pályája. Atlétika TAVASZI VERSENY Az atléták hagyományos tavaszi verse­nyének zónaszakaszán szerepeltek junior 11-es atlétáink. S nem is rosszul. Egy első (Fekete Zoltán — 3000 m: 8:59,4), két má­sodik (Fekete Zoltán — 1500 m: 4:08,7 p. és Csíki Aranka — 1500 m: 4:52,7 p.), két harmadik (Szabó Éva — gerelydobás: 30,92 m és András Márton — gerelydo­bás: 51,66 m), egy negyedik (Csíki Aranka — 800 m: 2:21,5), egy ötödik (Bertalan Erzsébet 300 m gát: 50,6 mp) és egy hetedik (Kiss Annamária — 100 m: 13,0 mp) helyet szereztek. Kezdésnek nem rossz. A folytatás lehet jobb is. A felnőttek Tavaszi versenyének orszá­gos döntőjén Kerestély Katalin két egyéni csúcsot ért el: 1500 m: 4:38,8 és 800 m: 2:16,1 p. Ugyanezen a versenyen megyénk volt két atlétája, Markó György és Darvas László aranyérmet szereztek: Markó György 10 000 méteren 28:59,6 perces idővel, Dar­vas László 800 méteren 1:50,41-el. Na szó­val, ott vagyunk az ország nagy versenye­in. Emlékeztetjük a szakköröket, hogy lé­tezett és létezik Kovászna megyében egy atlétikai hagyomány, iskola, melyre fel kell figyelni, melyre többet kell ál­­­ [UNK]zni. KISZ KUPA CSELGÁNCS Megyei döntő Kézdivásárhelyen. Bajnokok: Czélos János (Sepsiszent­­györgy — 53 kg), Nagy B. Mihály (Sepsiszentgyörgy — 60 kg), Borbáth Sándor (Kézdivásárhely — 65 kg), Deszpa Sándor (Sepsiszentgyörgy — 71 kg), Georgescu Dragos (Sepsiszent­györgy — 78 kg), Sorbán Jenő (Sepsi­szentgyörgy — 86 kg), Bálint Sándor (Sepsiszentgyörgy — 95 kg). A bajno­kok augusztus 4—5-én részt vesznek a Brailán sorra kerülő ,országos d­öntő küzdelmein­ Csíkszeredában vendégszerepeltek az Egyesülés cselgáncsozói. Eredményeik: Joó — 3. (36 kg), — Ambrus — 1. (40 kg), Antal — 2. (49 kg), Imre — 3. (45 kg), Portik — 2. (65 kg) és Deszpa — 3. (71 kg). Kézilabda MSC — BUKARESTI „U“ 23—20 (8—8) Jv. Manoliu-Ocnianu (Szeben), Csillag (Jakobos) — Török­ 3, Szarvas MSC: 1, Catano — Kopacz 4, Horváth 1, Kob­za 4, Andor 8, Takó, László, ötvös. BUKA­RESTI „U": Chis (Patra$cu) — Arghir 10, Dobre, Petre 1, Opreo 2, Nutu 1, Ceavda­­ridis 1, Martin 3, Cruceru 1, Dinco 1. Az első félidő kiegyensúlyozott küzdel­met hozott, egyik csapat sem tudott dön­tő előnyt szerezni. Szünet után remek so­rozatba kezd az MSC, hét gólt dob a vendégek egy góljával szemben. Sőt, mi több a 48. percben már nyolc gól az MSC előnye... Jött aztán az utolsó hét perc, amikor a vendégek egy botos soro­zattal lepnek meg s ezzel alaposan meg­javítják a mérkőzés eredményét. No persze, azért még mindig az a fontos, hogy itthon maradt a két bajnoki pont, ami emberi számítások szerint elegendő a bentmara­­dáshoz. Ez volt a cél, s ezt, úgy tűnik, elértük. Gratulálunk! VB-selejtező Teke UGSR KUPA Megyei döntő Kézdivásárhelyen. Dobo­gósok: leányok: 1. Molnár Piroska (Sep­siszentgyörgy), Sajnos, csak egyedül ver­senyzett. Fiúk: 1. Mihály Dániel (Sepsi­szentgyörgy), 2. Bejan Constantin (Kézdi­­vásárhely), Kerekes Károly (Kovászna), ÖREGFIÚK-TALÁLKOZÓ Június 7-én kerül sorra Kézdivásárhelyen a Kézdivásárhely — Sepsiszentgyörgy egy­kori (az ötvenes évek) kézilabdázóinak ta­lálkozója. Nagypályás mérkőzés lesz, hiszen az ötvenes években él a változat volt műsoron. A mérkőzés június 7-én 11 óra­­­kor kezdődik és a jelek szerint, késő délu­tán ér véget — természetesen, a barát­ság asztalánál, az emlékek pergő tüzében. SVÁJC — ANGLIA 2—1 (2—6) Titokban erre az eredményre számítot­tunk. Egyre jobban teret veszít a nagy e­­sélyes Anglia. Ha egy hét múlva Pesten is vereséget szenved... Na, de ne siessük el. Ott utolsó aduját játssza ki. Ha veszít, biztosra vehető, hogy e csoportból magyar-román kettős utazik a világbajnok­a­ságra... Egyelőre ez a pillanatnyi rangsor. Következik: Románia — Norvégia (3-án), Magyarország — Anglia (6-án). Szerkesztette ÁKOS Károly GÁLL SÁNDOR — bronzérmes (Kézdi­­vásárhelyi Fások — edzője: Baczoni Sán­dor). Nehéz gyerek — jó értelemben vé­ve —, legnagyobb nehézségekkel neki kel­lett megbirkóznia ezen a döntőn, hiszen a nehézsúlyúak mezőnyében versenyzett. Nagyobb tapasztalattal, egy kis szeren­csével akár fennebb is léphetett volna a dobogón. Na, de így sem rossz. Szépen csillog a bronzérem is. Azt mondják az öregek, hogy: A májusi eső aranyat ér. Akkor az éremeső (mert ez az volt) is — mondjuk mi. Ennyi tehetséges, szorgos de b­éna birkózópalánta nem veszhet, nem kallód­hat el. Az idő megérleli őket. Meggyőző­désünk, hogy nemsokára — csak ne hagy­­juk magukra őket — a válogatottban is helyet kapnak Kovászna megye legjobb birkózói. Nincs messze az az idő, amikor Kovászna megye sportolóinak is szól majd az olimpiai himnusz. MSC — CEMENT 4—0 (1—0) Sepsiszentgyörgy, kb. 2500 néző. Jv: Gra­­dinaru (Resica.) MSC: Polgár — Benczik, Rusandu, Karancsy, Tusa — Adorján, Geor­gescu, Biszok (Elekes-79.p.) — Szabó L. (Kerekes-58.p.) Siklódi, Barbu. CEMENT: Sărăcin — Preda, Leu, Corendea, Eftimie — Oancea, Mardale, Arau (Darie-77.p.), Stănoiu, Negulescu, Cocoș. Szöglet: 6—1. Kapura lövések: 21—7 (9—4). Sárga lap: Barbu, Preda. Góllövő: Barbu (21., 70., 84. és 89. p). A 2. percben a gólhelyzetben lévő Sik­lódi elől ment szögletre a védelem, két perccel később Biszok szabadrúgása okoz fflkAS. Csaba 30 4 5 21 31—75 13 10. CSO * ‘c VBII. É­s írassa be már az „erős legénykék" sorába. Azóta birkózik. A tavaly ötödik helyen vég­zett, az idén bajnok lett a 30 kg-osok súlycsoportjában. Példaképe Széll Sándor. Ez­ekután mondanom sem kell, hogy Sanyi álma válogatottság. S ha már oda eljut, jöhetnek az újabb érmek. .V ., V­­.­­ • rajthoz állt az ifjúsági csapatbajnokságon. Rajthoz állt és helytállt, értékes pontokat szerzett. Eszményképe, az egykori tuskirály. Hegedűs Csaba. bir 1­­ 1 1wM mm mm ®*4 30 22 6 2 61—13 50 31 20 7 4 65—23 47 30 14 5 11 50—33 33 32 15 3 14 41—42 33 31 13 5 13 39—30 31 30 13 5 12 42—35 31 30 13 5 12 39—34 31 30 13 5 12 33—29 31 30 12 7 11 31—33 31 30 12 6 12 37—32 30 31 13 4 14 38—54 30 30 12 7 11 43—38 29 31 11 7 13 40—41 29 30 11 5 14 35—45 27 31 11 5 15 28—45 27 3nlfcjjl6 33—47 26 31 24—66 19 1. Tirgoville 2. Petrol 3. Rapid 4. Traktor 5. Plopeni 6. Autóbusz 7. Moreni 8. Tg. Jiu 9. Gázmetán 10. Alexandria 11. Kémia 12. Vasas 13. Mechanika 14. Szeben 15. ROVA. 16. Cimpir^^-17. Nitrc.m .­íi, 13. Sziréna 1.UTA 30203­758-2443 2.Brad 301551057—3435 3.Szatmár … 301551058-3935 4.Nagyvárad 301621240—3834 5.Kv. CFR 301441254—4033 6.Resica 301521347—3632 7.FC Bihar 301271148—3531 8Sziget 301431346—5431 9.Tv. CFR 301261242—4030 c•o-O o 301331446—4829 11.TVM 301251335—3729 12.Arad 301251338—4229 13.Lupény 301321541—4828 14.Nagyenyed 301321535—5228 15.Szászváros 301161336—5328 16.Kudzsir 301131646—4625 17.Újmoldova 301111839—5723 18.Anina 30 741923—6618 3.Segesvár 27154 842—1834 4.Maros 27144 942—2832 5.Barát 2713410­48—3330 6.Kémia 271151129—29­27 7.Máguro 271151131—3327 8.Csíkszereda 271151130—3527 9.Torpedó 271221335—3326 10.Kézdi­ 271141227—3326 11.Kárpátok 271141229—3826 12.Metróm 27­971135—2725 13.Szecsele 271051228—3025 14.Balánbán­y 271021529—4222 15.Építők 27 641719—7516 16.CSU 27 1620 9—508 1.SDV 13111 1 64—32­23 2.T­68 139 2 2 45—2520 3.FC Szemerja 137 3 3 44—3417 4.Vasas 136 4 3 31—3016 5.Tervezők 137 2 4 34—3516 6.OIT 135 5 3 38—32­15 7.Oltex 136 3 4 32—2715 8.Egészségügy 136 1 6 46—4413 9.Oltcit 134 2 7 38—3910 10.Bazalt 134 1 8 25—309 11.Kereskedelem 133 3 7 32—419 12.Electro 134 1 8 29—459 13.CPL 133 0 10 26—466 14.Textil 131 210 27—494 1. CSOPORT 1.FC­ 430 108 1 1 46—1517 2.Málnás 107 0 3 32—1214 3.IMASA9 6 2 1 35—1714 4.Akarat I. 105 2 3 31—3112 5.Techno'81 104 3 3 14—1811 6.Csiszoló 105 0 5 26—3410 7.ICRA 104 1 5 21—239 8.Olimpia 103 1 6 23—257 9.Súgás8 3 0 5 11—186 10.OIF9 1 1 7 13—283 11.Autósport 101 1 8 8—393 II.CSOPORT 1.Építők9 9 0 0 50—1118 2.PC­ 609 6 2 1 34—2214 3.Fortuna9 5 3 1 30—1713 4.S­ 3109 5 1 3 34—2511 5.CFR9 5 1 3 27—2311 6.RÁD9 3 4 2 21—1810 7.Kárpátok9 3 0 6 20—286 8.Akarat II.9 2 0 7 19—384 9.Apolló9 1 1 7 10—363 10.Arkosi AS9 0 0 9 0—270 1.Anglia5 2 12 8—55 2.Magyarország3 2 10 5—35 3.Románia4 1 21 3—34 4.Svájc4 1 12 6—73 5.Norvégia4 1 12 4—83 MEGYE! TÜKÖR - 2.-3.