Megyei Tükör, 1981. november (14. évfolyam, 3041-3065. szám)

1981-11-02 / 3041. szám

Nicolae Ceau­şcseia elvt­á­­rs in­unkalitogatása B­răina megy­éljen (folytatás az első oldalról) Ezt követően az urleascai állami me­­zőgazdasági vállalatot keresték fel. Nicolae Ceauşescu elvtársat szeretettel, ragaszkodással fogadták az egység dol­gozói, Traian község és a környező köz­ségek lakosai. A vendéglátók, miután a vállalat mű­szaki igazgatója ismertette az egység fejlődését és tevékenységét, bemutatják a tehenészetet, a megye élenjáró farm­ját. Nicolae Ceauşescu elvtárs a farm különböző részlegeit megnézve beható­an érdeklődött az állatok gondozási és takarmányozási feltételeiről, a technoló­giai folyamat gépesítettségéről. Egy kukoricatáblán, ahol még folyt a betakarítás, Nicolae Ceauşescu elvtárs a nagy hozamú és optimális tenyészidejű kukoricahibridekkel kapcsolatban a­­dott útmutatásokat. Távozáskor Nicolae Ceauşescu elvtár­sat melegen búcsúztatták az egység dol­gozói. Traian s a környező községek l­a­kosai. A Tudor Vladimirescu mezőgazdasá­gi termelőszövetkezetben egy cukorré­pa-, valamint egy kukoricaföld megte­kintése kapcsán a megfelelő növénysű­­rűség és a veszteség nélküli betakarí­tás fontosságáról volt szó. Nicolae Ceauşescu elvtárs barátságos integetéssel búcsúzott a jelenlevőktől, akik, akárcsak a többi felkeresett Brăi­la megyei ipari és mezőgazdasági egy­ség dolgozói, szeretettel vették körül. A délután folyamán Nicolae Ceauşescu elvtárs és a többi párt- és államvezető Galacia érkezett. A nagy román kohászati és hajóipari centrum sok tízezer lakosa a legna­gyobb megbecsüléssel és tisztelettel fo­gadta a párt főtitkárát. A Portul Roşu stadionban, ahol az el­nöki helikopter leszállt, népes tömeg gyűlt össze, Nicolae Ceauşescu elvtárs portréját és jelszavas táblákat tartva a magasba. A tömeg vörös és nemzeti színű zászlócskákat lobogtatva hosszan éltette a pártot, a párt főtitkárát. A helikopterből kiszálló Nicolae Ceauşescu elvtársat Galac megye összes dolgozójának nevében a megyei párt­bizottság első titkára és a bizottság bárójának több tagja üdvözölte. * Nicolae Ceausescu elvtárs barátságos integetéssel válaszolt a fogadására megjelent sokaságnak. A stadioni lelkes fogadtatás után Nicolae Ceausescu elvtárs a számára fenntartott szálláshely felé vette útját. A város központján átvezető útvonal mentén a lakosok ezrei sorakoztak fel — kohászok, hajóépítői­, vasasok, a municípium különböző vállalatainak dolgozói —, hogy a hivatalos gépkocsi­sor elhaladásakor kifejezzék mély há­lájukat a párt főtitkára iránt mind­azért, amit Galáéért tett és tesz, hogy a szocialista Románia nagy gazdasági és társadalmi központjainak sorában állandóan fejlődjön, a ragyogó munka és életkörülményekért, amelyeket a párt teremtett. Nicolae Ceausescu elvtárs délután a Galac megyei pártbizottság székházá­ban munkatalálkozót tartott a kohászati ipari fővállalat dolgozói tanácsa végre­hajtó bárójának tagjaival, majd a ha­jógyártó­ ipari fővállalat dolgozói taná­csa végrehajtó bárójának tagjaival. A találkozón elemezték, hogyan tel­jesülnek az idei tervfeladatok a kohá­szati kombinátban, illetve a galaci ha­jógyárban, mit tesznek az egész ötéves tervre előirányzott feladatok maradék­talan megvalósításának biztosításáért, a munkatermelékenység és a gazdasági hatékonyság további növeléséért ezek­ben a nemzetgazdaságunk szempontjá­ból legnagyobb jelentőségű egységek­ben. Nicolae Ceausescu elvtárs utasítást adott arra, hogy a leghatározottabb in­tézkedésekkel biztosítsák a termelés és a munka jobb megszervezését, a ren­det és a fegyelmet, valamennyi káder felelősségérzetének növelését az egysé­gek termelő szektoraiban történt lema­radások behozásáért, a terv valameny­­nyi mennyiségi és minőségi mutatójá­nak, az exportkötelezettség­­knek, az 1901-re és az egész ötéves­­ tervre. Hó­­irányzott beruházási munkálatoknak hi­ánytalan megvalósításáért. MEGYEI TÜKÖR Bodzafordulói székgyár (HARTI­K­A I. felvétele) A-OSZTÁLY • A hét labdarúgó szenzációja két­ségkívül a Lucescu újjászervezte A­ ke­­ret és az Ausztráliát meghódító, az if­júsági világbajnokságon bronzérmet szerző, „kenguruknak" is becézett u­­tánpótlásválogatott találkozója volt. Az erőfelmérésen kívül­­ nyilván az volt a célja a mérkőzésnek, hogy visszacsa­logassa a stadionba a kiábrándult né­zőket. Ez teljes mértékben sikerült is, az ilyen és ehhez hasonló találkozókon — bármi legyen is az eredmény — lé­nyegében mindig „mi" győzünk, más­részt meg láthattak a szurkolók néhány valóban élményszerű gólt. Az ered­mény 5—2(0—1) volt az A-keret javára, igaz, hogy a második félidőben a két legjobb ifjúsági, Rednic és Gábor az A-keretben focizott. Az utóbbi, igazol­va hírnevét, lőtt egy csodálatos sza­badrúgás-gólt is, s az első félidőb­en né­hány alkalommal úgy hagyta faképnél Samest és Stefanescut, hogy a hátán a számot sem tudták leolvasni... • A ti­zenkettedik forduló a Craiova második vereségét hozta. Újabb győzelmével magabiztosan húz el a Dinamó; otthoni fényes győzelmei után — már megszok­hattuk —, idegenben ,,rebőg" az ASA ; nem bír magára találni a Zsil (most­­már az „oroszlánbarlang“-ban sem), gyengélkedik a Steaua. Röviden így foglalhatnánk össze azt a fordulót, a­­melyben mostanában a legtöbb: 28 gól esett, s amelynek igazi szenzációja az UTA győzelme Tîrgovisten, a B-osztály­­ból frissen felkerültek rangadóján. Ered­mények: • Haladás — Temesvár 2—0 (1—0), g. Stoicşiţă, Tevi. A bukaresti csapat második (!) győzelme után már reménykedik Szerintünk feleslegesen ! Brassó — Craiova 2—0 (2—0), g. Şu­­tea (1­­-ből), Marinescu. Elfáradt a baj­nokcsapat, ami viszont semmit nem von le a Cenk alatti gárda győzelmének az értékéből. Elfáradtak a craiovai játé­kosok, ami nem is csoda, a nemzetközi, kupa és a válogatott mérkőzéseket beszámítva, ők az utóbbi két évben, kis túlzással, kétszer annyit fociztak, mint a többi, „szürke“, „mezei“ csapatok játékosai... _ Kolozsvár — Steaua 2—0 (0—0), g. Sc­iropeanu (11-ből), Dobrotă. A győze­lem akár nagyobb arányú is lehetett­ volna, ami egyben a katonacsapat szét­eső játékának a kritikája is... • Korvin — Kémia 5—1 (3—1),­­ Rednic (2), Pet­­cu (2), Gábor, ill. G. Stan. A vajdah­u­­nyadiak otthonukban lerohanják ellen­feleiket... Lucescu jó kis csapatot ho­zott össze itt... • Zsil — Diáksport 1—1 (0—0), g. Sălăjan, ill. Iorgutescu (a 89. percben és 11-ből. Nyilván elszabadult a pokol, de a döntetlen maradt...) • Olt FC — Argeş 3—­1 (1—0), g. Şoarece, Rotaru, Piţurcă. Ezen a meccsen isala­­gian csak nyerhetett... • Konstanca — ASA 4—1 (3—0), g. Peniu (2), Turcu, Petcu, ill. Biró I. Baj van a vásárhe­lyiek „harci szellemével ?" • Dinamo — Bákó 4—1 (2—0), g. Augustin, I­. Geor­­gescu, Dragnea, Margineanu, ill. Chi­­taru — Tirgoviste — UTA 0—1 (0—0), g. Caras. 1. DINAMO 2. Craiova 3. Korvin 4. Olt FC 5. Brassó 0. Kolozsvár 7. UTA 8. Diáksport 9. Bákó 10. Steaua 11. Zsil 12. Tîrgovişte 13. Temesvár 14. Konstanca 15. ASA 18. Kémia 17. Argeş 18. Haladás • Góllövő lista: 8 gólos: 1. Petcu (Korvin); 7 gólos: Iordănescu (Steaua), D. Georgescu és Dragnea (Dinamo); fi­giles: Cîrţu (Craiova), Buduru (Kons­tanca) • És most következnek a szer­dai nemzetközi mérkőzések, újabb két­hetes szünet a bajnokságban, majd az utolsó vébé selejtező a svájciak ellen... (hadházi) b-osztály KELETI CSOPORT: Tecuci - Tulcea 1— 0, IMU — Focşani 2—(), Suceava — Piatra Neamţ 3—0, Beszterce — Poli 2— 1, Brăila — Gyergyó. 1—6. Építők — Galaci FCM 1—6, Săvineşti — Buzău )—0, Botoşani— Vaslui 0—0. 1. Beszterce 12 8 2 2 26— 848 2. Poli. 12 7 3 2 15— 717 3. Suceava 12 7 1 4 26—1315 A XIII. forduló: Piatra N. — Gyer­gyó., Poli — Botoşani, IMU — Tulcea, Galați — Tecuci, Focşani — Săvineşti, Buzău — Építők: Brăila — CSU, Va III — Suceava, MSC — Beszterce. KÖZÉPCSOPORT: Kémia — Med­­gyes 1—1, Călăraşi — Moreni 2—1, Sla­tina — Plopeni 2—0, Autóbusz — ICIM 1—1, Szeben — Mechanika 2—2, Trak­tor — Tg. Jiu 3—1, Petrol — Rapid 1—0, Vasas — Mirsa 0—0, Petrol 128 2 220— 9 NYUGATI CSOPORT: TVM — Resi­­ca 4—1, Strungul — Szászváros 5—1, Szamos — liba 4—0, Nagyvárad — O­­limpia 2—0, Lupény — FC Bihar 3—5, Drobeta TS — Kv. CFR 5—0, Kapnik­­bánya — Brád 2—1, Nagybánya — Ra­pid 2—0, Sziget— Tv.CFR 3—0. CSU —MSC 3--1(1--1) 1­. Tanasc. CSU: Dumitrescu — Bu­sau, Toader, Olteanu, Dumiitru, Siegler, Seccanu, Cimpoieru (Tufoc, Pascu) — I­ala, Tararache, Popescu. MSC: Szabó S. — Belczik, Karancsy, Siklódi, Par­tin — Adorján, Ra­dulescu,, Elekes — Kerekes, Szotyori (Szabó L.), Barbu. Szöglet: 10—2. Góllövők: Kerekes (35. p), Toader (45. p), Lala (7­1. és 87. p — mindkettő 0-csból). Nincs miért szégyenkeznünk. A ki­egyensúlyozott mérkőzést, melyen ve­zettünk 1—0-ra, majd Radulescu (ha nem tévedett a kolléga) révén kihagy­tunk két nagy gólhelyzetet (a 28. és a 79. percben — ez utóbbi a mérkőzés gólhelyzete is), végül is két tizenegyes góllal veszítettük el. Lehet, hogy jogos büntetők voltak, lehet, hogy nem... Tény az, hogy a CSU-nak létfontosságú ez a két pont. Hogy jól focizott együt­tesünk, azt bizonyítja a mérkőzés végén felcsendült taps. Dicsérte mindenki a csapatot, melynek soraiból kitűntek : Siklódi, Elekes és Barbu. C -OSZTÁLY A XI. FORDULÓ A *org*uM Nitramónia — Ké­mia, Bálán­bánya , Codlea, Csíkszere­da — Szecsele, U ivarhely — Utilajul, Torpedó — Seps vasas, Kézdivásár­­hely — Keresztes Kárpátok — Maros, Bárót — Metróm SEPSISZENTGwjRGYI VASAS — KAR|»y\T(|i 4—2 (2—1) Sepsiszentgvörgi kb. 300 néző. Jv. Angheloiu (Hukanst). VASAS: Fülöp (Salamon; p^ujfi. 1), Nicolae, llegyesi M V-bi jTi i/fejAI«*/dl, Bakk — Kain(Dochifa). KÁRPÁTOK: Cilvin — \ oicu, Costan­­da, Györgyicze, v^ca — Moisa, Avram, C­hiriar (1­miorach r r­oman), Furnică — Constantin, Poruncriţă. S­öglet: 3—5. Kapura lövések: (1—7 (kapu területé­­re:­­ 3). (túllövik: Salamon (10. p), Mezei (21.p), Bak) (64. p), Dochiţă (72. p), illetve Furnici (18. p), Cuman (90. p) Ifjúságiak: 1-1. Az első nagy lövés Furnica nevéhez fűződik, azét Fülöp védi. A 16. percben Kalusi ügyesen átemeli a védők fe­je fölött és Salamon közelről a hálóba fejeli a labdát —1—6. Két perc múlva Furnică Fülöp közreműködésével e­­gyenlít — l—l. A 21. percben Dombi Mezeinek passzol,Mezei ügyesen maga elé teszi a labdát,és ravaszul, a kapus hasa alatt a hálói» továbbít — 2—1. Szünet után az iö negyedórában a vendégek hagynak ki ké­t gólhelyzetet Constantin és A­dám révén, aztán a 64. per­cben Bakk szép egyéni akcióját zár­ja remekbe szabott gólja I — 3—1. A 72. pi l' ' lö kapus ki­üti. I)o­. utáni)»**ik »-s a hálóba borul,.­­ /.I .1 labo­^^ 4—1 Hét perccel a befejező előtt Fülöpöt fejbe rúgják. Salamon $1 a kapuba, Fülöpöt pedig a kórházban­ állítják. A jab*f­olytatódik, s a 90. percben Coman szé­pít — 4—2^1 közttes szipvonalú mér­kőzésen d­ervel tbb­­ a Vasas. NITRAMÓNIA — MAROS 4—0 (I—0) Fogaras, kb. 700 néző. Jv. Lihárdi (Szeben). NITRAVANIA: Szalad — Popescu, Dragnovi, Penciu, Borbély — Pirvu (Csutak), Ciric, Picsa — Comşa (Boeru), Kelemen, Tudor. MAROS: Ko­vács — Colceriu, Dobrik­, Tóth, Rákosi — Jánosi, Toderiţi, Cafiţă — Puskás, Bitort, György. Gólövök: Chirie (37. p), Popescu (67. és 78. p), Csutak ( 81. p — 11 m). Ifjúságuak: 8—0. Az első félidőből enyhe ,a második­ban elsöprő hazai fölény jellemezte a találkozót. A négy gól mellett a Nitra­mónia kihagyott aég egy mérkőzésre való gólhelyzetet. Lancea Traian BARÓT — BALAJBÁNYA 2—0 (1—0) Bárót, 200 nc/.o.Jv. Alexandru V. (Bukarest). BÁRÓI: Lőrinc/. — Pop, Bolovan. Bokor. Szakáts, Tokos. Holló (Feje?) Nagy, Vatta. Hegedek L, Dia­conu­. B.\f^tNANTA: O’ an — Kur­­kó, Parabá . l.ucacii, O’á. ,/t­rc’j), Bar­na. Pinzariu. Györfy (Kozma), Gergely, Lázár. Szakács. Kiáltva: Bolovan (31. p). Szöglet: 7—5. Kapura lövések: 16—4) (6—0). Góllövő: Varga (25. és 69. p). Ifjúságiak: 0—2. Sorozatos hazai támadások után a 25. percben Holló beadását a kis Var­ga értékesíti — 1-6. Néhány perccel később Bolovan lefejel labda nélkül ellenfeled a kispad­ra kühCk jEB^enb*- £Hj,rault hazai csapat \...«ZZ.ra fc ni^^fölényben játszik, s lH?n. perben ugyanaz a Var­ga beállítja a végredményt. Szabó József SZÉKEI.VIJDt'ARtlEI.y — SZÉKELVKEBE®TÜK 3—1 )?—1) Székelyül­varhely 2000 néző. Jv. Va­­siloiu (Cimpina). «»VÁRHEGY: Tamás Szab», Dénes II . *»rs»s, Rácz — Ja­kab, Mihály, Dénes I. — Eltel (Csen­­iler), Rózsa, Iére. 1‘ERCSI TTIER: Nemes — Koncz., Béres, Savul­v, Kovács I — Karakas, Pai­p, Dajla — Simon, Farkas II. (Kovács II., Őrién, Farkas I. Szög­let: 13—3. Kapura lövések: 19—1 (10— 1). Góllövők: Mihál­y 14. p), Dajka (31. p). Dénes I. (32. * 25. p). Ifjúságiak : 3—0. Két eml.,*C maín U^jWása vall a vendi­ gekn^|tjg^J^ ' fulé "u" gól,sál fej, , '* “ 1 5“é-'lik pedig az egyenli«P?13Ilal. A játékiSó nagy ré­szében a hazaiak támadtak, s hogy csak három gólt lőttek. h* elsősorban Ne­mes kapus érdeme. Remekül védett. Ivácsonyi József A XII. FORDULÓ 1283127—1119 108()226— 7ffi 12fi3330—1615 12fi1518—1fi13 1253411 — 1213 125341­2—1513 1244414—1512 123fi314—1512 1244413—1712 1135310—1211 1235414—1911 1243513—1911 11425­12— 1­10 123451fi—1719 1241718—189 1233fi14—249 1224fi 8—148 1224fi 14—268 4. Focșani 12 fi 3 3 17—N­ 15 5. MSC 12 ti 2 4 22—15 14 ti. Vaslui 12 fi 2 4 13— 9 14 7. Buzău 12 ti 1 5 17— 7 13 8. Botoșani 12 5 3 4 21 —15 13 9. Galac 12 4 5 3 13— 9 13 10. IMU *2 ti 1 5 17—21 13 11. Gvcrgvó. 12 3 4 5 7—10 10 !■> CSU ' 12 5 ü 7 17—24 !() 13* Fiatra N. 12 4 2 (i 10—17 10 14. Brăila 12 3 3 fi 10—11 9 15. Tulcea 12 4 1 7 12-20 9 Ifi. Tecuci 12 4 1 7 8-22 9 17. Építők 12 3 2 7 8—22 8 18. Săvinești 12 1 4 7 8—2­ i­­i Rapid 137 3 324— 8 Alexandria 137 0 415—11 Szélien 12fi2 417—11 Mechanika 144fi419—14 Automatica 125 4 323—21 Slatina 12 fi2 4Ifi—Ifi Gázmetán 12 fi2 412—Ifi Vasas 125 2 515—11 Autóbusz 125 2 517—18 Moreni 135 •»fi14—15 Plopeni 135 2 fi12—15 Călărași 13 fi 0718—22 Rémia 12 13 512—13 Mirsa 123 4 5 9—11 Tg. Jiu 134 2 716—23 Traktor 144 0 813—22 KIM 121 2 9 8—24 1.FC Bihor 129 2 135—1320 2.Szamos 127 2 319—14Ifi 3.Nagybánya 12fi 3 317— 915 4.TVM 127 0 5Ifi—Ifi11 5.Sziget 12fi1 514—1413 (1.Nagyvárad 12fi0fi25—Ifi12 7.Resica 124 4 422—1112 8.Drobeta TS 125 2 518—1312 9.Frad 12fi0fi17—1512 10.Strungul 125 2 519—2012 11.Tv. CFR 124 3 523—1711 12.Kapnikbány­a 124 516—2111 13.Olimpia 114 2 514—1310 11.Rapid 124 2fi14—2011) 15.liba 124 2 fi12—1110 Ifj.Lupény II4 1fi18—239 17.Kv. CFR 123 3 fi 9—259 18.Szászváros 122 2 811—S5 fi I.Sz.ecsele 1171315—1015 2.Nitramónia 1145219—1013 3.Udvarhely 11fi1417—913 4.Kémia 1153312—1113 5.Sepsi. Vasas 11fi0519—1212 f1.Keresztúr 11fi0517—1112 7.Bárót 1152413—1912 8.Metrom 1143­18—1111 9.Kezdi.H 5 511 —1911 10.Maros 115158-911 11.Ul­rajus 1142510—91n 12.Balánbánya 11­501111 —2710 13.Torpedó 1133511 —139 14.Kárpátok 1133511i—20­­9 15.Codlea 1132117—138 10.Csíkszereda 113179—187 SZECSELE — TORPEDO 1—0 (1—0 Szecseleváros, 1000 néző. Jv. Cristian P. (Medgyes). SZEC­SELE: Szász — Po­pa, Dobre, Geru, Tucu — I­orsea, Raţă, Roşu — Ursuţ (Pricope, Aronică), Ni­­colaescu, Celcfi. TORPEDO: Lucuţ — Aldea, Moldoveanu, David, Zaharia — Negoiţă, Vigetzy, Şerban — Gevrec, En­­ceanu, Hiisean (C­olţea). Szöglet: 4—2. Kapura lövések: 12—3 (5—1). Góllövő: Nicolaescu (35. p). A megszokottnál gyengébben játszott ma a hazai csapat. Játékán érződött Olancanu hiánya (két sárga lapot ösz­­szesített, s ezért állt), de így is lénye­gesen többet támadott, mint a Torpe­do, amelynek a 90 perc alatt mindösz­­sze egy gólhelyzete adódott (Moldovea­nu — 31. p). Nicolaescu gólját követő­en Ceica, majd újra Nicolaescu növel­hetné az eredményt, ha... Az 1—0 is két pontot ér. Secureanu Victor CODLEA — KEZDI VÁSÁRHELY 2—1 (1—0) Codlea, kb. 400 néző. Jv. Coman (Bu­zin). CODLEA: Kelp — N. Andrei (Siók­a), Csizanaru, Mitu, I­ima — Hre­­az, I.K­á. Andrei M. — Benedik (Ber­­­canu), C­hisoiu, Cilovan. KEZDI.: Inc­e — I­rm­a (György, Domokos), Bartók, Varga I­., Dobra — Varga L., Nagy, Csegezi — Papp, Csíki, Zöldé. Góllö­vők: Breaz (23. p), Csíki (49. p), Ghi­­rtoiu (07. p). Ifjúságiak: 3—0. A megfiatalított, átszervezett hazai csapat a mérkőzés nagy részében ural­­a a mezőnyt. Jól átgondolt, szervezett játékával nehéz feladat elé állította a vendégcsapatot, mely a második félidő elején, nem kis meglepetésre, egyenlí­tett. 1—1 után a hazaiak újra rákap­csoltak, s a 117. percben megszerezték a győztes gólt. Secoleanu Nicolae METRÓM — CSÍKSZEREDA 2—0 (2—0) Brassó, 50 néző. Jv. Ursu (Braila). METRÓM: Rád — Glavan, Angi­el, Cioceanu, Neagu I. — Aldea, Lacatus, Asztalos (Baykó) — Neagu I., Funkstein (Pataki), Bleanda CSÍKSZEREDA: Vass — György, Ferencz, Bíró, Márton —­­■urán, Palázs, Pușcariu — Höjthe, Ha­­­cganu (Vajna), Dragomir. Sárga lap : Böjtke. Kiállítva: Bíró (57. p) Szöglet: 0—1. Kapura lövések: 21—7 (11—1). Gól lövő: Neagu II. (25. és 30. p). A 20. perc után — addig kiegyensú­­lyozott küzdelem zajlott a pályán — a Metromnak minden valamire való meg­mozdulása gólt eredményezett. 2—0 u­­tán a vendégek mintha feladták volna a küzdelmet, ráadásul Ursu játékveze­tő is könnyedén kiállítja Bírót. A kiál­lítás után szedik össze magukat, kitá­madnak, s úgy, tíz emberrel is lőnek egy kapufát (Dragomir), majd kihagy­nak egy óriási helyzetet (Dragomir). Kár volt, a korai lemondás. Aradi Endre KÉMIA UTILAJUL 1—1 (1—1) Viktóriaváros, 300 néző. KÉMIA: Rus — Cristia, Naum, Enache, Ciumas — Graur, Popa, Serhan — Churos I­­ (Monea), Mattes II., Mattes I.. UTILA­­JUL: Tudorancea — Viicoref, Ilasu, Boeru, Gridan, Lud, Grancea, Ciocane- Ilea (Brepte), Hoju, Lancea, Voica. Gól-­­ lövők: Ciuma­ (5. p), Voica (39. p).­­ Ezúttal elmaradt a hazaiak szokott l­­elkesedése. Igaz, azt idejében „letörte“ a vendégek jól megszervezett védelme, és nagy figyelmet igénylő ellentámadá­sai. Szünet után erősített a Kémia, ka­pujához szögezte a vendégcsapatot, de nem tudta áttörni annak betonvédel­mét. Marosi László SZÉP VOLT, FIÚK ! Nem mindennapi mérkőzés színhelye volt hétközben a kézdivásárhelyi sta­dion: a KSE-öregfiúk a Vasas C-osztá­­lyos csapatával mérkőztek. Újra pályá- ra léptek a­­Simon testvérek. Kelemen, Antal Kálmán, Antal Béla, Kertész, Csutak és a többi nagy öreg, akik éve­ken át oly sok örömet szereztek a vá­ros labdarúgóbarátainak. Simon Feri újra sziklaként állta el a csatárok útját. Kertész, mint második szélső söpörte végig az oldalvonal mentén a pályát. Kelemen és a két Antal újra megke­serítették a hátvédek életét, mert ha időközben meg is kopott a gyorsaság, a fiúkbban fellángolt a játékkedv, heve­sen dobogott a szív, s játszottak fel­szabadultan, szépen, látványosan. Utó­lag is megérdemlik: Szép volt, fiúk ! Köszönjük ! KSE — VASAS 5—2. KSE: Páll, Simon F., Simon A., Kertész, Bartók Gy., An­tal B, Fazakas L., Szabó Z., Antal K., Kelemen F.., Szűcs Cs., Csatlós. Edző: Boga Olivér. VASAS: Mikola, Páll, Bartók B., Tóth, Antal Cs., Szotyori, Csutak, Ferencz, Kádár, Osztány, Dé­nes. Dae­.6. Edző: Demkó Sándor. Gól­lövők : Szőcs, Antal K. 2, Kelemen, Kertész, illetve Kádár, Esztány. MINIFOC­I VB I. A XX. forduló: CPL — OJT 0—3, Electro — Egészségügy 2—2, Ker­eske­­delem — Oltex 9—3, Textil — Terve­zők 7—3, Vasas — T'68 2—7 (de mert­­ Vasas megóvta Frenkó István játék­jogát, az óvás letárgyalásáig a pályán elért eredményt nem vesszük figyelem­be a táblázat összeállításánál). SDV — Öltért 7—4. FC Szemera­­- Bazalt 2--4. 1.SDV 20H1 1399—5833­­.T'68 19143274—3231 A XXL forduló: Egészségügy — CPL (15), OJT — SDV (16) T'68 — Oltex (17), Electro — Kereskedelem (18), Ölt­éit — FC Szemerja (19), Bazalt — Tex­til (20), Tervezők — Vasas (21 óra). 3.OJT 20105555—4425 4.Egészségügy 20112768—6124 5.Vasas 19104546—3924 6.FC Szemerja 2094762—5522 7.Öltést 2083967—5619 8.Oltex 2074949—5718 9.Bazalt 20811139—4017 10.Tervezők 20731046—6517 11.Textil 20541150—6714 12.Electro 20621244—6214 13.Keresked. 20441253—6912 14.CPL 204011129—728 vb n. Akarat — S'340 f1—0, FC'430 — OIF 3—0 (m. n. .­), Csiszoló — IMASA 2—1, Málnás — Techno '01 4—0, Olimpia — FC Lúgás 1—1, Autósport — ICRA 5—8. Kérjük a szakbizottság tagjait, hogy kedden 16 órakor jelenjenek meg a sporttanács székházában. Napirenden az óvások megvitatása és a téli prog­ram megszervezése szerepel. Na, meg néh­ány fegyelmi név. FELICO A csapatok zöme befejezte az őszi küzdelem-sorozatot. A csoportelsőségre esélyes Craiovai CFR maradt el három mérkőzéssel s ezért az őszi fordulók rangsora nem teljes. A három mérkő­zés megnyerése esetén 9 pontot össze­­síthet, s ezzel a tabella élére kerül (megemlítjük: a kézilabdában a győze­lemért 3, a döntetlenért 2, a vereségért egy pont jár), az MSC pedig leszorul a második helyre. De helycsere lesz ak­kor is, ha például a Vultur győz Cra­iova ellen, vagy akár döntetlennel végez a találkozó... Reméljük, elmarad a craiovaiak százszázalékos teljesítmé­nye?, bízunk abban, hogy a Vultur és a Rapid is ápolja még bajnoki remé­nyeit. Reméljük... h hogy miért e­­­meny ? Kitűnő a tavaszi sorsolásunk. A craiovaiakat leszámítva, valamennyi sélyes Sepsiszentgyörgyre látogat. A craiovai mérkőzést leszámítva, egysze­rűen nem lesz hol veszítenünk. S az a craiovai mérkőzés sem biztos vereség. Ez a remény, melyet oly szeretettel ápolunk, nem égből kapott. Leányaink játékából meríti éltető nedűjét. Az a játék pedig technikás, erőteljes és cél­ratörő. Marian és Flória csatasorba ál­lításával új élet kezdődött a csapaton belül. A két A-osztályos szinten játszó kézilabdázó mellett hatalmasat fejlő­dött Török Edit és Andor Éva, megta­lálta önmagát és a csapat erőssége lett Koleza Erzsébet és Kopacz-Catana Va­léria, a két kapus, Csillag Judit és Ja­­kabos Olga mérkőzésről mérkőzésre át­lagon felüli teljesítményt nyújtott. De feljövőben vannak a többiek is: Takó Éva, Andriuc Elena, Horváth Eta, Lász­ló Kinga... Egy szó, mint száz, a cso- portelsőség küszöbéhez érkezett az 1.1 SC női csapata. Itt az alkalom, hogy egy­­ nagyon régi álmunkat valóra váltsuk: • az­ A-osztályba jutást. Itt az alkalom, v Álljunk klub mellé, a csapat mellé. Er-­r­kölcsileg, anyagilag. Ez a siker nyitja.­­ És most nézzük a rangsort: ! 1.MSC 11803224--16727 2.Pl. Vultur 10721189--15526 A fiúk esetében már más a helyzet. Ők a kiesési zónában zárták az őszi idényt. S hogy éppen itt, az elsősorban a rossz rajttal magyarázható. A tapasz­talt játékosok, mint például Kulin Ti­bor, az idény nagy részét sérülten élte át, Ceangău Sándor az idény második felében állt csatasorba , félig felké­szülten, de így is nagy hasznára volt a csapatnak. Maradt minden Dálnoki és Pásztor vállára. Mellettük egy sor fia­­tal ,tehetséges, de még tapasztalatlan játékos, érthető megilletődöttséggel állt rajthoz. Túlbecsülték az ellenfeleket, s erre fizettek rá. Mérkőzéseket kellett elveszteni, míg rájöttek az igazságra : merész vállalások nélkül nincs siker... Rájöttek, s ez a fontos. Ma már számít­hatunk Zsurzsa, Ilyés, Păcurar, Hülgyes gólerejére, bátor, önfeláldozó játékára. Ha az öregek tapasztalata, harci ked­ve és figyelemre méltó lendülete töké­letes összhangba kerül a fiatalok ere­jével; a fiatalok lendülete, harci kedve felnő az öregekéhez, akkor megmenthe­tő a csapat. S miért ne kerülhetnének összhangba ? Miért ne nőhetnének fel az öregek szintjére. Tohets-Wik­­en*j"is van hozzá. A félidő rangsora: 08176—20717 7 4 3 0 8— 211 8 3 2 3 7— 88 7 2 3 2 5— 37 7 1 3 3 11— 95 7 2 1 4 6—105 villámgyors ellentámadásokat vezettek. A 35. percben egyenlítenek, ugyancsak szabadrúgásból. Tom­ Lu­mb­, mint egy negyvenkettes ágyú, lőtt a felső sarok­ba: 1—1. És kezdődhetett minden elöl­ről. Billent fel a pálya, úgy támadtak Törőcsikék. A szünetig állták az ostro­mot a sportszerű norvégok. Sőt, a má­sodik félidő első negye­dóráját is átvé­szelték, pedig ekkor ki sem jöttek a tizenhatosukról. A 61. percben Törőcsik szabadrúgásból Kiss fejére nyesi — így, hogy nyesi — a labdát, s Kiss, a „nor­vég­ szakértő“ a hálóba súrolja azt — 2—1. A norvégok még most sem tágí­tanak Határtalan lelkesedéssel küzde­nek a tisztes eredményért. A 79. perc­ben ,amikor a soros meteorológus idő­­járásjelentését hallgattuk, Fazekas kilé­pett őrzője mellett és a rövid sarokba bombázott — 3—1. Az iram ezután sem csökkent. A 85. percben Törőcsik a három, gólra éhes csapattársa közül Kissi választotta a végeredmény beállí­tására — 4—1. A játék szépsége nem nőtt fel a ma­gyar—svájci mérkőzés színvonalára, de a küzdelem időnként minden elképze­lést felülmúlt. A sportszerűségből je­lesre vizsgázott norvégok ki­lenc­ven­­perces küzdelemre kényszerí­tették Mé­szöly legénységét. S azok vállalták a küzdelmet, élükön az örökmozgó Sal­­laival és Törőcsikkel... Ezzel a győzelmével a magyar válo­gatott biztosította — függetlenül az angol—magyar találkozó eredményétől — csoportelsőségét. A továbbjutást je­lentő második hely még kiadó. Egy e­­setleges román győzelemmel Svájcban (ez viszont nagyon nehéz lesz) és egy döntetlennel a londoni angol—magya­ron, hazánk tizenegye is ott lehet Spa­nyolországban, vagy jó lenne egy dön­tetlen Svájcban és egy magyar győze­lem Londonban... Na, szóval, még min­dig lehet számigálni. Persze mindenek­előtt focizni kell. A rangsor állása : 1. Magyarország7 4 2 1 13— 710 2. Anglia7 3 1 3 12— 87 3. ROMANIA7 2 3 2 5—57 4. Svájc7 2 2 3 9—126 5. Norvégia8 2 2 4 8—156 Legeredményesebb játékosok: Kiss (magyar) 4 gól, McDermott (angol), Sul­­zer (svájci), Fazekas (magyar) 3—3 gól. Következik: Svájc — Románia nov. 11.), Anglia — Magyarország (nov. 18.). Az érdeklődés középpontjában a VB- selejtezők állnak. Nemcsak a szurkolók, de a­­sportvilág is erre összpontosít, így állította össze a 81-es sportnaptárt — világ- és Európa-bajnokságok nélkül. 111. csoport: Szovjetunió — Csehszlo­vákia 2—0 (gl. Songéria — 2). A szovjet válogatott ezzel biztosította helyét a huszonnégyes döntőben. Hogy érheti még meglepetés ? Esetleg a csehszlová­kok elleni visszavágón. Otthon a wale­siek ellen aligha. Túl jól fociznak ah­hoz... A második továbbjutó a csehszlo­vák—szovjet találkozón (nov. 29.) dől el. Érzésünk szerint a csehszlovákok u­­taznak Spanyolországija. Újabb teremszakaszt bonyolítottak le a A-osztályban. Ezúttal Marosvá­sárhelyen. Együttesünk, a Kadatok- ISK most sem győzött, de... Javult a játéka, s ez a szorosabb eredmények­1. Szovjetunió 65 1 016— 111 ben mutatkozik. Na, persze, titokban 2. Wales 74 2 112— 410 3. Csehszlovákia 74 1 214— 59 4. Izland 82 2 410—216 5. Törökország 80 0 8 1—220 Következik: Szovjetunió - Wales (nov. 18.). A csoport legeredményesebb góllövői: Blon­in (szovjet), Sengelia (szovjet) és Kozák (csehszlovák) 4—4 gól, Nehoda (csehszlovák), James (walesi), Walsh (walesi) 3—3 gól. VI. csoport: Izrael — Portugália 4—1 (gl. Tabak 3, Damit, ill. Jordan). Hát itt szépen „kiütötték“ a portugálokat. Sok reményük már nem lehet. De ne­vethetnek az észak-írek. Nekik szépen­­ kikaparták a gesztenyét. Nekik most is már elég egy döntetlen is. S ez nem 91 lesz nehéz, hiszen hazai pályán fogad­ják az izraelieket. A két utazó tehát Skócia és Észak-Írország. 1. Skócia , 2. Svédország 3. Észak-Írország , 4. Izrael , 5. Portugália Következik: Portugália — Skócia (nov. 18) és Észak-Írország — Izrael (nov. 18.). A legeredményesebb játékosok: Ro­bertson (skót), Jordan (portugál) és Ta­bak (izraeli) 3—3 gól, Coelek (portu­­­gál) 2 gól. És most egy meglepetés: Argentina — Lengyelország 1—2. Vagy nem az­­ A legutóbbi világbajnokság első felé­ben látottak alapján nem, és nem az októberi eredmények alapján sem. De meglepetés, mert Argentínában játszot­ták, mert Argentína a világbajnok pa­píron... Ez már nem meglepetés: Bra­zília — Bulgária 3—0. Úgy barátságo­san. Szerkesztette ÁKOS KÁROLY 3.Săvinești 11­713203--16926 4.Pl. Textil 11704201--18225 5.Rapid 10703191--13424 fi.Buk. „U“ 11fi05221--22023 7.Craiova 870 1151--11822 8.Vaslui 113211153--17319 9.Galac 11308188--20717 10.Piteşti 11308175--23017 11.Focşani 10208154--22514 12.Spartac 110110154--22312 1.Szeben 11902255—19429 2.Minaur II. 11902197—17629 3.Kapnikbánya 11 713227—18726 4.Szatmár 11­fi05202—19923 5.Petrozsény 11fi05205—20323 6.Fogaras 11506223—21421 7.V.­hunyad 11­4111213—22020 8.Felsőbánya 11407176—18519 9.Újmoldova 11407179—20619 10.Arad 11407179—olt)19 11.MSC 11407209—241­19 12.Resica 113 ­/ UTOLSÓ HELY! arra számítottunk, hogy megszerzi az első győzelmét is. Elsiettük a tervezést. A gyengén rajtolt Temesvár és Szat­már is legyőzte csapatunkat. Bukaresti Haladás — Kárpátok 82—55 (53—27),­­Szatmár — Kárpátok 73—53 (37—24), Marosvásárhely — Kárpátok 85—51 (46—21), Temesvár — Kárpátok 85—51 (36—25). Ezek után a rangsorban vál­tozatlanul az utolsó helyen állunk: 1. Kolozsvár­ II. 2. Politechnika 3. Bük. Akarat 4. Haladás 5. Olimpia 6. Marosvásárhely 7 7. Nagyvárad 8. Brassó 9. Temesvár 10. Ploieşti 11. Szatmár 12. Kárpátok-ISK 770651—390 770576—384 752546—394 752469—456 752355—413 743485—485 735560—390 725426—548 725382—515 716444—552 716401—521 707347—594 A következő teremszakaszra novem­ 19—22. között kerül sor Temesváron. IV­. csoport: MAGYARORSZÁG — NORVÉGIA 4—1 (1—1) Magyar támadásokkal kezdődött a ta­lálkozó, s már a tizenegyedik percben — éppen­, amikor Nyilasit a partvonal mentén ápolták — megszületett az első gól. Szabadrúgáshoz jutott a hazai csa­pat, mintegy 17—13 méterre a norvég kaputól. Fazekas legurított Bálint elé, Bálint pedig hatalmas erejű lövéssel bombázta hálóba a labdát — 1—0. Há­rom perccel később a vendégek kapu­fát lőnek a leshelyzetből. Figyelmez­tetik a Népstadiont, hogy nem játsza­dozni jöttek. Tizenegyen védekeztek, s 2,-3.