Újszászi Híradó, 2019 (29. évfolyam, 1-12. szám)

2019-06-01 / 6. szám

SPORT Eredmények: IV. korcsoport: 2019. május 23. Szolnok - Új­szász 1 0-2 Góllövő: Kökény Martin 2 Zagyvarékas - Újszász 2 2-0 Szászberek - Szolnok 2-2 Új­szász 1 - Zagyvarékas 0-3 Új­szász 2-Szászberek 1-1 Góllövő: Nagy Róbert Szolnok - Zagyvarékas 1-6 Újszász 1 - Új­szász 2 1-1 Góllövők: Kökény Martin, illetve Béki Norbert Szászberek - Zagyvarékas 0-1 Szolnok - Újszász 2 2-1 Góllövő: Oláh Krisztián Szászberek - Újszász 1 1-1 Góllövő: Káló László A IV. korcsoport 1. Zagyvarékas végeredménye: 4 4 0 0 12 1+11 12 2. Újszász 1 4 12 14 5 -15 3. Szolnok 4 11 2 5 11 -64 4. Szászberek 4 0 3 14 5 -13 5. Újszász 2 4 0 2 23 6 -32 Rajka Attila U­JSZÁSZI HÍRADÓ Lábtoll-labda Kökény Martin kétszeres diákolimpiai bajnok Május 10-11-én Zánkán rendezték a II-IV korcsoportos ta­nulók részére a 20. Lábtoll-labda Diákolimpia­ országos dön­tőjét. A 14 iskola képviseletében felsorakozott 139 versenyzőt Fehér János, a Magyar Lábtoll-labda Szövetség ügyvezető elnö­ke köszöntötte, majd Németh Noémi, a Magyar Diáksport Szö­vetség képviselője megnyitotta a versenyt, amelynek érdekes­sége volt, hogy első alkalommal mérkőztek diákolimpiai­ baj­noki címért a II. korcsoportosok. A kétnapos döntőn legered­ményesebben a cserszegtomaji Szabó István Általános Iskola versenyzői szerepeltek. Mind az öt leány versenyszámot meg­nyerték. A III. korcsoportban négy cserszegtomaji lány állt a dobogón. A hatodik bajnoki címüket a II. korcsoportos Farkas Bence szállította. Először nyertek diákolimpiát­ - mindjárt kettőt - a Baranya megyei szederkényiek. Az újszásziak a szo­kásosnál mérsékeltebben szerepeltek. Be kellett érniük két baj­noki címmel. A IV korcsoportban a fiúk versenye az újszásziaké volt. A csapatversenyt könnyedén nyerte a Fodor László, Kökény Martin, Rab Alexander, Skultéti István összeállítású gárda. A harmadik hely is a vörösmartysoké volt Béki Norbert, Sebők Roland, Zsigmond Tamás révén. Egyéniben Kökény Martin és Rab Alexander játszott látványos döntőt. Kökény Martin a csa­pat arany után egyéniben is nyert. Az újszászi Varga-Nagy Bá­lint az EPFA színeiben lett harmadik. A III. korcsoportban baj­nok­esélyesként indult a Jónás Károly Krisztián, Konka Dániel, Kulcsár Zalán, Szurmai Bence összeállítású csapat. A selejtezők­ben szépen és jól játszottak, de a döntőt elizgulták, elkapkod­ták. A második helyen végeztek. Kulcsár Zalán az egyéniben is kapkodott. Harmadik hely lett a vége. Harmadik helyen végzett a harmadik korcsoportos lányok Breszkó Klaudia, Bubori Hajnalka, Hajdú Fanni, Oláh Lola összeál­lítású csapata. A legkisebbek, a II. korcsoportosok között Nagy Noémi bronzérmet nyert. A fiúk között Kanalas Renátó 6., Csabai Attila 7. helyezést ért el. Kis szerencsével mindketten érmesek lehettek volna. Eredmények II. korcsoport Fiú egyéni (22): 1. Farkas Bence (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), 2. Rédli István Márk (Dunaújvárosi Gárdonyi Gé­za Általános Iskola), döntő: 11-9,11-9,3. Zudor Milán Csaba és Rabi Marcell (mindkettő Dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Isko­la), 6. Kanalas Renátó, 7. Csabai Attila Leány egyéni (15): 1. Berezvai Barbara (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), 2. Kondor Anett (Dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Iskola), döntő: 11-1,11-2,3. Nagy Noémi (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola) és Horváth Ramóna (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola Pusztaszer­ III. korcsoport Fiú csapat (13): 1. Suhajda Ádám, Trubics Gorán Varga Balázs, Zsirályevics Niko (Szederkényi Általános Iskola), 2. Jónás Károly Krisztián, Konka Dániel, Kulcsár Zalán, Szurmai Bence (Újszászi Vö­rösmarty Mihály Általános Iskola), döntő: 15-11,15-13, 3. Pirbus Domonkos, Pölcz Máté, Takács Péter (Körösi Csom­a Sándor-Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézménye Nagyka­nizsa), 7. Csobai Attila, Csobai Levente, Kanalas Renátó, Sándor Kristóf Fiú egyéni (30): 1. Zsirályevics Niko (Szederkényi Általános Is­kola), 2. Kistári Dávid (Dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Is­kola), döntő: 11-6, 11-7, 3. Pirbus Domokos (Körösi Csom­a Sándor-Péterfy Sándor Általános iskola Péterfy Sándor Tagintéz­ménye Nagykanizsa) és Kulcsár Zalán (Újszászi Vörösmarty Mi­hály Általános Iskola) IV. korcsoport fiú csapat: 1. Újszász Vörösmarty, 3. Újszász Vörösmarty (Fotó: Tóth Gábor) Bobozás (Fotó: Fehér János) 34 2019. június