Képes Sport, 1959. július-december (6. évfolyam, 27-52. szám)

1959-07-07 / 27. szám

Bányai, Bozsik és Budai nél­kül állt ki első EK-mérkőzésére Bécsben a Bp. Honvéd. A „B- betűsök” hiánya bizony meg is látszott a csapat játékán, s hiába vezetett "87 percen keresz­tül, egy kis könnyelműsködés­t és a Wiener AC nyert 2:1-re. * Az osztrák közönség gyakran tapsolt, de olykor fütyült is. A legtöbb tapsot a hazaiak közül a ragyogóan játszó, sokszoros válogatott Kowanz középhátvéd kapta, a mieink közül pedig a szinte csodálatosan védő Fara­gó. Mondta is itthon a Honvéd egyik szurkolója, a televízió képernyője előtt ülve: — Ha Faragót nem kellett volna sérülése miatt hetekig nélkülöznie a csapatnak, akkor talán nem a KK-ért, hanem né­hány hét múlva az Eb-ért játsz­hatnánk ... Kotászt kifütyülték az osztrák szurkolók. Jó, rendben van, az egygólos vezetésre álló csapat játékosai a világ minden táján előfordul, hogy húzzák az időt, de lehetőleg „finoman”. (Per­sze, hogy ez is sportszerűtlen, de — sajnos — nemigen szün­tethető meg.) A szabadrúgáshoz letett labdának az elrúgása már maga elég sportszerűtlen volt, továbbrugdosása pedig — egye­nesen elítélendő. Ha Kotászt — jogosan — nem állítja ki Cam­­panati, az osztrákok valószínű­leg egyenlíteni sem tudtak volna. * Az egygólos hátrányt idehaza persze behozhatják a piros-fe­hérek. Ehhez azonban a bécsi­nél sokkal tervszerűbb és főleg gólratörőbb játékra lesz szük­ség. KK-mérkőzések Noviszád: Vojvodina-­Vienna 1:0 (1:0). Góllövő: Ivos. Ostrava, Banik—Partizan Belgrád 1:1 (1:0). Góllövő: Vemcsek, illetve Vukelics. Nyolcvanhét percen át vezetett a Bp. Honvéd Bécsben. Aztán három perc alatt két gólt kapott a Wie­ner AC-tól s 2:1-ea vereséget szen­vedett. Kazinczy (balról) kapura fejel. Az utolsó percekben elbámészkod­tak a Honvéd-védők s ez két gólt eredményezett. Kaltenbrunner (bal­ról) kapura lő. Ezt szerették volna a televízió nézői?... Munkában a Honvéd védelme. Faragó kapus lehúzza a labdát. Háttal Törőcsik I, szemben Solti, baloldalt Hruska. (UPI képtárb­an érkezett felvételei) Jó iramú mérkőzésen győzőn hétközben a Tatabányai Bányász a Spartak Trnava ellen. A Tatabányán lejátszón mérkőzést a hazaiak 2:0 (2:1) arányban nyerték. Képünkön: Iiztacho, a trnavaiak válogatón kapusa leszedi a labdát Rappal fejéről. Baloldalt Psenko, jobboldalt Dombat. (Gulyás Kálmán felv.) •Sat*».vflPWr­­ti--'