Képes Sport, 1970. július-december (17. évfolyam, 27-52. szám)

1970-07-07 / 27. szám

OLIMPIAI KUPA - HIÁNYOKKAL Az Új­pesti Dózsa jubiláns versenyeinek sorozata vasárnap a Megyeri úton az atléták küzdelmeivel folytatódott. Szovjet, len­gyel, román, bolgár, csehszlovák versenyzők részvétele avatta nemzetközivé a találkozót. Ennek ellenére a főszerepet a hazai versenyzők játszották. Igaz, az­­első döntő „mezőnye” és eredménye megijesztette a szépszámú közönséget. A hármasugrás öt indulója közül a győztes 14.42 m-rel nyerte ezt a számot. A futószámok előfutamai már sok indulóval kezdődtek, s a jól előkészített pályán a döntőben jó eredmények is születtek. Farkas (Honvéd) megismételte elődöntőbeli 10,4 eredményét és biztosan nyerte a 100 m síkfutást. A női százasok versenyében a győztes Bartosné eredménye (11,7) sejteti, hogy a­­kismama szerepe után a salaikon is — ismét — jelentős szerepet akar vállalni. Egyaránt pályára léptek a női és a férfi gerelyhajítók, s sorra születtek az egyéni csúcsok. A női versenyt Pálffy (T­FSE) élete legjobbjával nyerte, azonban a nap legnagyobb közönség­sikerét a férfiaknál Boros (VI. Dózsa) 84,58 m dobása aratta. Remek versenyt vívott a második helyezett Csík Józseffel, aki 82,22 méterre hajította a gerelyt. A két fiatal bebizonyította, hogy elismert gerelyhaj­ítóink, Kulcsár és Németh távollétében is lehet eredményes, jó versenyt vívni hazai pályán. Ezt bizonyították a magasugrók is, akik közül négyen jutot­tak két méter fölé, s a csehszlovák Hübner kénytelen volt meg­elégedni a negyedik hellyel. Az eredmények láttán (210 cm elég volt a győzelemhez) szót kell ejtenünk a távollevőkről is! A ma­gyar élvonal tagjai közül többen, akik a héten külföldön verse­nyeztek, fáradtságra való hivatkozással „kihagyták” a versenyt. Kár, hogy nem éltek a lehetőséggel — s ez nemcsak a magas­­ugrókra vonatkozik —, hiszen az atlétika hazai barátai nincsenek túlságosan elkényeztetve, ami az itthoni jelentős nemzetközi ver­senyeket illeti. S a sorozatversenyek az eredményesség szem­pontjából sem megvetendők. A Dózsa vezetőivel együtt mi is reméljük, a diszkoszvetők hétfőre kipihenik magukat, s megje­lennek a dobókörben. Hiszen a házigazdák több sportolója is versenyzett az elmúlt héten, a szovjet atléták szintén. Szoloncova 17,57 m eredménye , mely a vasárnap utolsó számában, a női súly­lökésben fölényes győzelmet hozott — is bizonyíték lehet a fentiekre... (levelek!) Szoloncova (Moszkvai Dinamo) Boros (Újpesti Dózsa) Nagy küzdelmek tollaslabdában Vasárnap új pályát festettek fel a Sportcsarnok parkettájára. Felszabadulási emlékverseny keretében egy fiatal sportág versenyzői vették birtokukba a patinás épületet. A bemutatko­zás jól sikerült. A televízió jóvoltából sok ezer néző láthatta, milyen élvezetes, izgalmas sport ez. A szövetség­nek ez is volt a célja. Bemu­tatni a budapesti és vidéki né­zőknek, hogy a strandokról jól ismert tollaslabdajáték ma már komoly versenysport. A ver­senyrendezőségnek sikerült az összes élversenyzőt mozgósíta­nia. Így aztán már a selejtezők­ben szép küzdelmeket láthattak a nézők. Férfi egyesben majd­nem meglepetés született. A sokszoros bajnok Cserni János , Édes Antallal (ISC) szemben csak három játszmás, nyolcvan perces küzdelem után került a döntőbe, ahol szintén nagy harcban győzött az utolsó játsz­mában is biztosan vezető Szu­­lyovszky ellen. A női mezőny 12 indulója kicsit halványabban játszott, de a küzdőszellemmel itt sem volt hiba. öröm volt nézni a versenyzők, vezetők lel­kesedését, buzgalmát, hogy sportáguknak jó hírverést s ezen keresztül minél több ér­deklődőt biztosítsanak. A felszabadulási emlékver­seny végeredménye: Női egyes­ben 1. Cserni É. (BHSC), 2. Wolf E. (SSC), 3. Ladányi G. (SSC). Férfi egyesben 1. Cserni J. (BHSC), 2. Szulyovszky T. (BHSC), 3. Ballmann E. (Szol­noki Kilián). (lendvai) r­ö­vi­d­en Sorsoltak a röplabda-világbajnokságra. Férfiválogatottunk Csehszlová­kiával, Egyesült Államokkal, Brazíliával és egy selejtezőből továbbjutott együttessel találkozik. Női együttesünk ellenfele Brazília, Peru és a Szov­jetunió csapata lesz. A Dózsa jubiláris versenyének keretében 14-e és 18-a között nagy­szabású nemzetközi kézilabda-tornát rendeznek Debrecenben. A tornán résztvevő hat együttes: Dinamo (román), Gwardia (lengyel) Buda Hvezda (csehszlovák), Dynamo (NDK-beli), Szpartak (bolgár) és a magyar Dózsa - válogatott. Az Erfurtban rendezett atlétikai versenyen Amnelie Jahns 25,8 mp-es eredménnyel beállította a 200 m gátfutás világcsúcsát, valamint hat tized­del megjavította az Európa-rekordot. Belgiumban motorkerékpáros VB-futamot tartottak. Szabó I. László a hatodik helyet szerezte meg. Ezzel az összetett versenyben a nyolcadik helyre került.­