Képes Sport, 1971. január-június (18. évfolyam, 1-26. szám)

1971-03-02 / 9. szám

HÉTFŐ Az országos síbajnok­ságon az óriás műlesik­lást a nők közül Kő­vári Károlyné (fent), a férfiak közül­­ Gazdig Gyula nyerte. Kiosztották 1970 leg­jobb úttörősportolóinak díjait. 23 KEDD Az országos síbajnok­ság női műlesikló szá­mát a 11 éves Kővári Enikő nyerte, a férfi műlesiklásban Havas Endre győzött. Az asztalitenisz BEK döntő első mérkőzésén Mariestadtban a Bp. Spartacus 7:2 arányban győzött a Bors csapata ellen. Az országos gyorskor­csolyázó bajnokság első napján a következők győztek: Férfiak: 500 méter: Martos Mihály dr. 5000 méter: Ivánkai. A női versenyen mind az 500, mind az 1500 méteres versenyszámot Ihászné nyerte. Az országos gyorskor­csolyázó bajnok címet a női versenyben Ihász Sándorné, a férfiakéban Martos György nyerte (képünkön). Fedettpályás atlétikai versenyen Nemesháziné 7.4 mp-et futott, s ez­zel teljesítette az Euró­­pa-bajnoki szintet. Labdarúgó Európa­­bajnoki mérkőzésen a VII. csoportban Hollan­dia—Luxemburg 6:0 (1:0). Az országos síbajnok­ság lesikló számában Orbán Gáborné, illetve Havas Endre győzött. Az alpesi összetett ver­seny bajnoka: Mikola Andrásné és Havas Endre. A jégkorong BEK elő­döntőjében a CSZKA Moszkva csapata mind­két mérkőzésen legyőz­te a Brynas Gävle csa­patát és bekerült a dön­tőbe. Az asztalitenisz világ­­bajnokság sorsolása sze­rint a magyar férfi csa­pat Kanadával és Ko­lumbiával, a női csapat Kanadával mérkőzik majd a középdöntőbe jutásért. Brightonban, az angol nemzetközi asztalitenisz bajnokságon a csapat­­versenyben Anglia férfi és az NSZK női csapa­ta végzett az első he­lyen. Az MTS OT elnöksé­gének döntése értelmé­ben olimpiai kerettagok 1972. december 1-ig nem nyújthatnak be át­igazolási kérelmet. A szovjet asztalitenisz bajnokság egyéni ver­senyszámát a nőknél Rudnova, a férfiaknál — meglepetésre — Sar­­hojan nyerte. Brightonban, az angol nemzetközi asztalitenisz bajnokság férfi egyesé­nek döntőjében Klam­­pár 3:0 arányban győ­zött Jónyer ellen. Kis­házi női párosban ezüst­érmet nyert. Röplabda BEK vissza­vágó mérkőzésen az Új­pesti Dózsa női csapata 3:0-ra vesztett a Levszki Szófia ellen, és ezzel ki­esett a további küzde­lemből. A női kézilabda BEK elődöntőjében a Szpar­­tak Kijev 15:6-ra le­győzte az 1 FC Nürn­berg csapatát. A férfi BEK-ben a Steaua Bu­karest a Partizán Belgrád ellen jutott a döntőbe. Néhány érdekesebb eredmény a hétvégi at­létikai versenyekről. Magasugrás: Zacharias 220 cm, Brown 218 cm. Hármasugrás: Sauer 16,75 (a világ ezidei leg­jobb eredménye), Smith 16,27, Corbu 16,64. Búcsú a nyitányon. A kosárlabda bajnokság első fordulójában bú­csúztatták el Szabó Je­­nőnét, a Vörös Meteor volt válogatott játéko­sát, aki most fejezte be aktív sportpályafutását. Világszerte kitűnő fe­dettpályás atlétikai eredmények születtek, köztük három nem hi­vatalos fedettpályás vi­lágcsúcs is. Moszkvában a női 100 méteres gát­futásban Tyihomirova 13,7 mp-cel győzött. Kielben Rosendahl a női távolugrásban 668 cm-es eredményt ért el, míg Gummel súlylökés­ben 19,54 cm-rel nyert Berlinben. A Grazban rendezett nemzetközi vívóversenyt Gerevich nyerte, Tordai és Nagy Zsolt előtt. 22 Nemesháziné­ ­ 28 VASÁRNAP Rosendahl