Kisalföld, 1967. november (12. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-01 / 258. szám

1968. november 1., szerda Kosárlabda Izgalmas mérkőzések mindkét osztályban SOPRONI MAFC— OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ 106:91 (53:42) Sopron, 500 néző. Játékveze­tő: Velkei—Puhl. NB I-es férfi mérkőzés. A SMAFC így állt fel: Or­­bay, B Bassay J. — Brassói — Tv­ordy, Kőműves. Cseresor: Trokán, Kisteleki, Balsay A., Laki, Schlosser. Az első per­cekben a veterán éljátékosok­kal megerősített Oroszlányi Bányásszal fej-fej melletti küzdelmet vívott a SMAFC. Az 5. perctől az erdészek fo­kozatosan elhúztak, 12 pont­tal vezettek. Különösen Orbay és Tvordy voltak kitűnő dobó­formában, a vendégeknél Daj­ka jeleskedett, aki ebben a félidőben egymaga 21 pontot szerzett. A félidő eredménye: 52:42. fordulás után Tvordy kosa­raival a soproniak növelték előnyüket. 5. p.: 68:55. Orosz­lány szépített, de a SMAFC a 15. percben már 20 ponttal vezetett. A hajrában a véde­kezést ismét kissé elhanyagol­ták a soproniak és a száz pont elérésért törekedtek, ami a 13. percben sikerrel járt. Az utol­só percben még ráadásra s futotta az erdészek erejéből. Színvonalas, érdekes mér­kőzésen megérdemelt győzel­met aratott a lendületesebb SMAFC a jókevességű játéko­sokból álló Oroszlányi Bá­nyász csapata ellen. A sopro­niak kosárdobói: Tvordy 36, Orbay 30, Balsay A. 13, Kő­műves 9, Brassói 7, Kisteleki 7, Balsay I. 4. DIÓSGYŐRI VTK—SOPRONI POSTÁS 61:54 (25:27) NB I, női mérkőzés, Sopron, 7000 néző. Vezette: Velkei— Fuhr. Az I. Postás így kezdett: Weiszné, Szerelem — Bakk — Lökösné, Alpárné, Csere­­sor, Koger, Morvay, Matetics, Horváth T., Varga Zs. Az S. Postás igen jó játék­kal lepte meg ellenfelét. Az ötödik percben az eredmény­­:8. Bakk nagyszerű horog­do­básai következtek. Fej fej mellett alakult az eredmény. 10. 7 : 18:15. Bakk és Szere­lem dobásaival Sopron egyen­lített, majd ismét a DVTK következett. 15. p.: 18:15. Sze­relem teljesen kikapcsolta a játékból Kamarásnét. Megle­pő volt a válogatott Horváth E. erőtlen játéka. Az utolsó percekben az S. Postás vette át a vezetést. A félidő ered­ménye: 25:27. Fordulás után a DVTK kez­dett jobban és a maga javára fordította az eredményt. Az S. Postás egyenlített. 5. p.: 33:33. Weiszné helyére Morvay állt be. A vendégek 6 pontos előny­höz jutottak. Szerelem 4. bün­tetőjét vezette, helyét Mate­­u­­s foglalta el, majd ismét Szerelem állt be. 10. p.: 42:39. Néhány perc leforgása alatt Sopron egyenlített, sőt 3 pont­tal vezetett, amikor Szerelem végleg kipontozódott. 15. p.: 44:47. Az I. Postás előnye most öt pontra emelkedett. Alpárné végleg kipontozódott. Weiszné két büntetőt kihagyott, majd kettőt értékesített. 17. p.: 49:49 ,rajd 51:51 — 53:53. Az utolsó másfél percben a DVTK felül­kerekedett. Végeredmény: 61:54 a Diósgyőri VTK javára Érdekes, izgalmakban bővel­kedő mérkőzésen balszerencsés vereséget szenvedett a jól ját­szó S Postás. A postások ko­sárdobói: Bakk 24, Szerelem 10, Alpárné 5, Weiszné 4 és Löfferné 3. SZÉP KETTŐS GYŐZELEM A kosárlabda NB II. nyugati csoportjában a Soproni Texti­ I­les Club férfi csapata a Veszp­­­­rém elleni rangadónak számító­­ mérkőzésen nagy küzdelemben 64:61 arányban győzött. A tex­tilesek ezzel a győzelmükkel megerősítették előkelő helye­­­zésüket az élcsoportban. A Soproni Textiles Club NB II-es nő kosarasai a ki­esés elleni küzdelem szem­pontjából fontos találkozón 44:40-re legyőzték a Zalaeger­szegi Dózsát. GYŐRI ETO—SOPRONI TEXTILES 47:44 (28:24) NB II. női. A megyei rangadó mérkőzé­sen a soproni csapat kezdett jobban és a 9. percben már 8 pontos vezetésre tett szert. Ké­­­sőbb felélénkültek a győriek,­­ és a félidő végéig 4 pontos fö­lényt harcoltak ki Csigi ré­­■ vén.­­ A második félidő is bővelke­­■­­dett izgalmakban. A győriek , végig vezettek 1—2 pontos .Tv YMViVrmr itivi i 11 ■nmimu.viumi ■<■■■ .......... előnnyel. Az utolsó percben is 1 ponttal vezetett a győri csa­pat majd a soproniak kaptak jobban lábra. Szinte biztosra vehető volt a győzelmük, ami­kor az utolsó másodpercekben kihagytak egy helyzetet. Indí­tás után a győriek 3 pontos vezetést szereztek és ezzel megnyerték a megyei rang­adót. Kosárdobók: Csigi 13, Vere­bély 13, Dallosné 7, illetve Korbász 19 és Selétromos 19. Izgalmas, élvezetes mérkőzés volt a Győri ETO Soproni Textiles női NB II-es kosárlabda megyei rangadó. Felvételünk a soproniak palánkja alatti küzdelmet mutatja be. (Sieber S. felv.) Ami a tudósításból kimaradt Süle István nyilatkozata Elültek már a vasárnap dé­li rangadó viharai. Egyik csa­pat sem volt jobb a másik­nál, bármelyik megszerezhet­te volna a győzelmet, de a csa­tárok ezúttal ugyancsak hadi­lábon álltak a gólszerzéssel. Ez a megállapítás fedi a valóságot. Az azonban vissza­tetszést keltett a jó érzésű né­zőkben, hogy a második félidő­ben ismételten figyelmeztetni kellett a MÁVDAC büféjének vezetőjét, hogy nem szolgál­tathat ki szeszes italt. A bolt­vezető ezt a „soha vissza nem térő’’ alkalmat ki akarta hasz­nálni ugyanis ilyen sok néző régen volt a MÁVDAC pá­lyáján. • * Miért állították ki Egyházi I Gábort? — kérdezték a mére­­­kőzés után, és még hétfőn,­s kedden is a szurkolók. — Az emlékezetes esetnél Gere játékvezető szabadrúgást ítélt Egyházi Gábor, aki a közelben tartózkodott, ezt mondotta. — Ezért ítél szabadrúgást? — Ha maga jobban tudja,­­ akkor menjen le — válaszolt Gere és intett, hogy komolyan gondolta, amit mondott. Egy­házi megindult az öltöző felé. Ez a hiteles története a ki­állításnak. Nagy az öröm a Győri Dó­zsa labdarúgóinak házatáján Boldogok a csapat vezetői is ! Elsőnek Süle Istvánt, a szak­­­­osztály vezetőjét kértük meg,­­mondja el véleményét erről a­­ szép sikerről. — Két évvel ezelőtt a Győ­­­­ri Dózsa csapata a kiesés el­len küzdött. Soha nem felejt­jük el azt a várpalotai mér­kőzést, ahol győzelmünkkel­­ megváltottuk a jegyet az NB II-ben maradásra. Ez után a­­ mérkőzés után határoztuk el, hogy új útra lépünk. Csapa­tunkat egységes közösséggé kell kovácsolni. Azt a célt tűztük magunk elé, hogy az első évben az ismeretek, a tu­dás alapján egységes, ütőké­pes együttest teremtünk. S amikor túl voltunk a nehe­zén, akkor már gondolhattunk arra is a következő évben hogy javítsuk játékosaink technikai, taktikai felkészült­ségét sőt kialakíthassuk sajá­tos játékstílusunkat, amellyel a siker reményében vehetjük fel a küzdelmet. Egy évvel ezelőtt még nagyobb lehetősé­günk volt a feljutásra, mint most. De akkor megtorpan­tunk, nem bírtuk a versenyt sem erővel, sem idegekkel, és nem jutottunk be az NB I/b-­be. Az idei év kezdete előtt azonban már olyan terveket kovácsoltunk, amelyekben el­határozásként benne volt, hogy csapatunk az első öt helyezett között fejezze be az idényt. — Idei tavaszi szereplésün­ket három pont előnnyel vé­geztük, és ez meghatározta tennivalóinkat Az őszi idény kezdetekor az volt a vélemé­nyünk, hogyha az első hét­nyolc mérkőzés után előnyünk megmarad, akkor módosítani kell korábbi célunkon. Az őszi első veszprémi dön­tetlen nagy lendületet adott játékosainknak. A dombóvári 5:1-es a soproni 2:1, a pápai 2:1, a nagykanizsai 3:0 bizo­nyítja mindennél világosab­ban, hogy a csapat nemcsak megértette a szakosztályveze­tés kérését, hanem mindent megtettek a sikeres szereplés­ért . Igaz, volt néhány gyen­ge teljesítményünk is, ennek ellenére játékosaink az eléjük tűzött feladatok 80—85 száza­lékát teljesítették Ez magya­rázza hogy most 7 pont elő­nyünk van az NB II. nyugati csoportjában és már bajnok­nak tekinthetjük a Győri Dó­zsa csapatát. BIRKÓZÁS Vasárnap Szombathelyen rendezték meg az északnyu­gati területi serdülő birkózó­­versenyt kötött- és szabadfo­gásban. A Győri Spartacus versenyzői szépen szerepeltek a versenyen, kötöttfogásban két első, egy második és egy harmadik hely, szabadfogás­ban pedig egy első és egy má­sodik helyet szereztek. A Spar­tacus birkózói ezzel jogot sze­reztek a részvételre az 1367. évi serdülő magyar bajnoksá­­gon. EREDMÉNYEK, KÖTÖTT­FOGÁSBAN, 45 kilogrammos súlycsoportban: 1. Nits Attila, 53 kg., 3. Medei Tibor, 57­ kg. ■ 2. Danka Gyula. Nehézsúly: 1 Kacsán László, 3. Juranovics Péter. SZABADFOGÁSBAN: 57 kg., 2. Várgilyai László. Ne­hézsúly: 1. Csálflasztai Ima. KISALFÖLD Szovjet katonaválogatott- Soproni Vasas KISZ 6:4 (2:2) A Nagy Októberi Szocialista Forradalom 50. évfordulójá­nak tiszteletére Fertődön le­játszott mérkőzésen a két csa­pat a következő összeállítás­ban szerepelt: Szovjet katona­válogatott: Buhagyin — Jatu­­sev, Lomov, Tatujev — Ma­­­ gorszkij, Klomov — Fedosz­­jev, Blohov, Vakusin, Deto­­rov, Kolsinszk. S. Vasas KISZ. Kiss — Balogh, Kakasi, Ke­­nedly — Sipos, Dezamits — Pucsek, Nagy J., Nagy I.*­ Trimmel, Rétfalvi. A vezetést a szovjet csa­pat szerezte meg Blohov révén, a soproniak Nagy I. 11-eséből egyenlítettek. A 13. percben Dezamits a Vasast juttatta vezetéshez, a 44. perc­ben Blohov volt eredményes. (2:2). Fordulás után nagy küzde­lem alakult ki. A gólok sor­rendje: 49. perc: Vakusin (3:2), 52. perc: Klemov (4:2), 60 perc: Detorov (5:2), 68. perc: Kenedly (5:3), 72. perc: Ba­­loghot durva játékért kiállí­tották. 80. perc: Trimmel (5:4). 87. perc: Klomov (6:4). A mérkőzést követően a Va­sas KISZ emléklapot kapott a Komszomol szervezettől, majd baráti hangulatban vettek búcsút egymástól a mérkőzés résztvevői. Megérkeztek Mexikóból a magyar versenyzők A mexikói sportjátékokon szerepelt magyar versenyzők fogadására kedden reggel rit­kán látott nagy fogadóközön­ség gyűlt össze a Ferihegyi re­pülőtér nagycsarnokának te­raszán. A fogadók között ott voltak Egri Gyula, az MTI el­nöke és Terényi Imre elnök­­helyettes is. A sportküldött­séget szállító hatalmas KLM gép pontosan 8.40 órakor lan­dolt a betonon. Kozma elmondta, hogy az eredményhirdetésnél közte és a szovjet versenyző között mégsem holtversenyt hirdet­tek. Kosijevnek adták az aranyérmet, neki az ezüst ju­tott. Sportköri közgyűlések Sopronban TANULMÁNYI erdő­gazdaság. medosz Neuwirth János elnök ismer­tette az egyesület munkáját. Elmondotta, hogy az erdőgaz­daság adottságai, a dolgozók területi szétszórtsága nehéz feladat elé állították a vezető­ség szervező tevékenységét Vitorlás, teke és lövész szak­osztályai vannak az egyesü­letnek és nem bizonyult sze­rencsés megoldásnak, hogy az elnökség eléggé szabadjára engedte a szakosztályokat. Az egyesület 184 tagjából 81 az aktív sportoló. Szép eredmé­nyeket értek el a vitorlázók, akiknek a Fertő-tavon csónak­házuk van. A vitában Juhász Miklós KISZ titkár annak a vélemé­nyének adott hangot, hogy a jövőben szorosabb együttmű­ködést kell kiépíteni a KISZ- szervezet és az egyes szakosz­tályok között. Katona Sándor a tömegsport fontosságát hangsúlyozta. Jegyzőkönyvi köszönetet szavazott meg a közgyűlés Döbrössy László tit­kárnak eredményes sportmun­kájáért. Az új vezetőség: Elnök: Neuwirth János. Titkár: dr. Leskó János. Gazdasági fele­lős: Bókon Sándor. Elnökségi tagok: Bognár Antal, Döb­rssy László. A számvizsgáló bizottság elnöke: Karner Má­tyásné. Bizottsági tagok: Ba­kon Imre, Radnóty Józsefné. MEZŐGAZDASÁGI SZAKISKOLA A sportköri titkár, Halász Miklós elmondotta, hogy a 147 tagú egyesületnek mind­össze 26 aktív sportolója van. Mintha a fiatalok közönyösek lennének a sportmozgalom iránt, pedig az elmúlt évek­ben az iskola tanulói sok szép sportsikerrel büszkélkedhet­nek. Kívánatos lenne az is­kola szomszédságában sport­tér kialakítása. Gondot okoz, hogy nincs utánpótlás a kézi­labda szakosztályban, mivel az együttes tagjai valameny­­nyien most végzős tanulók, az első évfolyamban pedig nincs érdeklődés a sportág iránt. A hozzászólók a­ felszerelési hiányosságokat tették szóvá , egyben több szabadidőt kér­­­tek a szakosztályi munkában való részvételhez, az edzések látogatásához. Az új vezetőség: Elnök: Szabadfi Elek. Titkár: Halász Miklós. Elnökségi tagok: Lu­kács Júlia, Biczi Lászlóné. A számvizsgáló bizottság elnöke: Szű­cs Miklósné. Bizottsági ta­gok: Kovács Gy. Tiborné, Per­laki Anna-Mária. Javítottak helyzetükön az utolsó helyeken állók Az NB III. vasárnapi for­dulójában megyénk kiesésre álló csapatai némileg javítot­tak helyezésükön, s jelenleg egy sincs a kiesők között. Pe­­tőháza helyzete a legnehezebb, mivel a három forduló közül már csak egyszer játszik hazai pályán. A Fertőd és az MTK még kétszer lesz pályaválasztó. Az élcsoportban egy pontra csökkent az M Vasas előnye a Hubertusz előtt, s közvetle­nül­­mögöttük áll a V. Vasas. Az első hely szempontjából döntő lesz a vasárnapi moson­magyaróvári helyi rangadó. A vasárnap játszott mérkő­zések közül az Ácsi Ajka ta­lálkozót nem fejezték be. A 82 percben ugyanis az ácsiak ka­pusát az egyik ajkai játékos úgy fejbe rúgta, hogy eszmé­letét vesztette. A játékvezető kiállította a játékost, de­­néha lehetett folytatni­­a mérkőzést, mindaddig, amíg a kapust el nem szállították a kórházba, játékvezető folytatást elrende­lő sípszavára azonban az aj­­kaiak nem voltak hajlandók folytatni a mérkőzést. A sé­rülésig az ácsiak vezettek 1:0- ra. A bajnoki táblázat e félbe­szakadt mérkőzés eredrménye nélkül: 1. V. Vasas 27 47:30 37 2. Hubertusz 77 50:30 67 3. V. Vasas 27 40:27 3­2 4. SVSE 27 58:32 32 5. Rákóczi SE 27 51:27 31 6. Győrszentiván 27 31:31 23 7. Pápai Vasas 27 25:27 25 8. Pusztává!«! 27 41:12 21 9. Petőháza 27 30:48 21 10. Acs ’s 35:37 :•0 11. Ajka 26 48:41 23 12. Fertőd 27 43:53 23 13. MTE 27 12:52 23 14. Pét 27 18:31 22 15. V. KASE 27 31:55 21 16. Komárom 27 30:55 2t Hat csapat játszik a megyei I. osztályba jutásért Befejeződtek megyénkben a városi és járási labdarúgó bajnokságok, s az egyes cso­portokban a következő csapa­tok végeztek az első helyen: Győr város: Célgépgyár; Győri járás: Győrszemere; Soproni járás: Soproni Kini­zsi; Mosonmagyaróvári járás: Rajka; Csornai járás; Szany; Kapuvári járás; Babót. A hat bajnok közül három kerülhet feljebb a megyei I osztályba, s így osztályozókon döntik el a feljebbjutást. Az osztályozókon három pár ját­szik visszavágós alapon, s a két mérkőzés pontja, illetve gólaránya dönti el, melyik jut magasabb osztályba. Az osztályozók: Rajka—Gy. Célgépgyár, Szany—Győrszemere, Babót— S. Kinizsi. Az első, november 6-án le­játszandó mérkőzésen az elől­­állók a pályaválasztók. A visz­­szavágók időpontja november 12. Ha a két mérkőzésen a csapatok azonos ponttal és gól­­aránnyal végeznek, kétszer ti­­zenöt perces hosszabbítás kö­vetkezik. Ha ez sem hoz dön­tést, november 15-én semle-é s pályán újra kell játszaniok az együtteseknek. E harmadi mérkőzésen szintén kétszer t­ze­nöt perces hosszabbítás le­­döntetlen esetén. Ha még *­sem hoz döntést, tizenegyes rú­gás el: döntik el a továbbjutás Minden csapat öt-öt tizen egyest rúghat, minden tizen­egyest más-más játékos kell lel rúgni, s az a csapat jut to­vább, amelyik többet értékel a büntetőkből. A férfi röplabda válogatott újabb győzelmi­ Lezárult a 7. röplabda Euró­­pa-bajnokság első szakasza. A magyar férfi röplabda válo­gatott hétfőn este újabb győ­zelmet aratott, Franciaország ellen bizonyult jobbnak 3:1 arányban, s így akárcsak a szovjet, lengyel és­ csehszlovák válogatott, veretlenül jutott túl a selejtező mérkőzéseken A férfi döntő november 2- án kezdődik Isztambulban, a női döntőbe került csapatok Izmirben november 1-én kez­dik egymás elleni mérkőzései­ket.