Kisalföld, 1968. április (13. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-02 / 78. szám

1968. április 2., kedd Megérdemelt győzelem Fertőszentmiklós—STC 1:0 (1:0) Sopron, 600 néző. Játékvezető: Rúzsa. Fertőszentmiklós: Bella — Áb­rahám I., Kalmár, Megyeri II. — Bokori, Laknerfi — Ternyák, Fá­bián, Pirger, Megyeri I., Hor­váth I. STC: Füzi — Mentes — Hada­­rits, Gnám II. — Gnám I., Pávo­­lits — Ábrahám, Vácza (Tímár), Decsi, Németh, Czuppon. Az első veszélyes helyzet a soproni kapu előtt adódott, Me­gyeri lövésébe azonban a védők beleléptek, és szögletre perdült a labda. A vendégek kezdemé­nyeztek többet, lelkesebben har­coltak, jobban adogattak. A 21. percben Megyeri I. a bal oldalon elfutott, ivert beadását Fábián az ötösről a hálóba fejelte. (1­ 0.) A 27. percben az STC-ben Váczi helyére Tímár ált be. A fertő­­szentimiklósiak védekezésbre ren­dezkedtek be. FORDULÁS UTÁN Ábrahám (STC) előtt kínálkozott jó hely­zet, de közvetlen közelről mellé­lőtt. Állandóan az STC támadott ,­ szögleteket ért el, a szent­­miklósiak elszántan védekeztek. Jó volt az iram. A 64. percben három szöglet jelezte a texti­lesek fölényét. Az utolsó ne­gyedórában feljöttek a vendégek, és labdatartásra törekedtek. A négy tartalékkal kiálló Fer­tőszentmiklós idegenben kivívott győzeme meglepetés, de teljesen megérdemelt. Az STC szétesően játszott, különösen a támadó­­sora. Egyénileg Kalmár, Megyeri I., Laknerfi és Megyeri II., illetve Gnám II. dicsérhető. Nagy iram Veszprémi KSE-Vasas Hubertus 1:1 (0:0) A mérkőzést szombaton délután játszották le Veszprémben. Ezen a Hubertus csapata a következő összeállításban játszott: Földes — Sági, Horváth Gy. (Mester), Rácz I. — Mozsolits, Orbán, Rácz N­. — Schreindler, Oros, Nagy, Lei­­pold. A Hubertus támadott, de csak mezőny­fölényt tudott kiharcolni. A második félidőben igen érde­kes és változatos lett a játék. Az 52. percben a hazaiak jutottak ve­zetéshez, a balszélső húzott ka­pura, Földes ki akart futni, de meggondolta magát, s ezt a szélső ügyes góllal ki is használta, 1:0. A Hubertus nem hagyta magát, s 3 perc múlva egyenlített: Rácz II. szögletet szerzett, ő is ívelte a labdát középre, s a jó ütemben felugró Oros remek gólt fejelt a hálóba, 1:0 Az egyenlítés után is támadott a Hubertus, s jó hely­zete akadt Schreindlernek, Lei­­p­sidnak és Nagynak is, de nem sikerült egyikből sem gólt elérni, s így pontosztozkodással ért vé­get a mérkőzés. A szünet után egészen kitűnő labdarúgást játszott mindkét csa­pat. A Hubertus csapatából a sé­rülése miatt kiállt Horváth he­lyett beállt Mes­ter, Mozsolits, Oros és a balszárnú játéka emel­kedett ki. Külön ki kell emelni a fiatal tatabányai Hontvári nagy­vonalú játékvezetését. Közepes színvonal Petőháza-SVSE 2:0 (1:0) Petőháza, 1200 néző, vezette: Sörös. Petőháza így állt fel: Horváth I. — Fekete, Gál, Németh — Rajki, Varga — Torma, Ábrahám, Horváth I., Bujtás, Szalai. Csere: Bencze. Óvatos játék, közepes iram és enyhe hazai fölény jellemző a mérkőzés első tíz percére. A 13. percben váratlan gólt ér el a ha­zai csapat. Bujtás csavart szöglet­­rúgása érintés nélkül jut a háló­ba. 1:0. Nagy kapushiba volt! Egy perc múlva a vasutasok ellentá­madása során a petőházi kapu­fán csattant a labda. Élénkült az iram. A 2­8. percben Torma be­adását Horváth I. egy méterről elhibázta. Alig egy perccel ké­sőbb Abrahám tört kapub­a, mint­egy háromméteres előnyét labda­kezelési hiba miatt elveszti, és a védelem tisztázni tud. Horváth I. kitörése jelentős esemény, de a vendégek kapusa jó ütemben fut ki és lábra vetődéssel meg­szerzi a labdát, a második félidőre mind­két csapat változtat. A petőhá­­ziaknál Torma helyett Bencze, a vasutasoknál a kapuba Lőre, a csatársorba Kheim­ áll be. Az el­ső helyzet Bencze előtt adódik, de mintegy tíz méterről kapu mellé lő. A 64. percben is­mét Bencze tör ki, de a tizenegyes raunton Szentes fellöki. A játék­vezető nem lát okot a büntető rúgásra. A 65. percben Szentes rosszul ad haza, labdája átszáll a kapuson, s a szemfüles Abrahám a hálóba továbbít. 2:0. A második gól meghozta a hazaiak önbizal­mát. Játékuk felgyorsult és egy­más után vezették ötletes táma­dásaikat, de helyzeteiket a csa­tárok nem tudták értékesíteni. Közepes iramú, közepes színvo­nalú mérkőzést vívott a két csa­pat. A vendégek mintegy 60 percig a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, de gól­helyzetet nem tudtak összehozni. Jók: Bujtás, Varga, Gál, illetve: Printzes, Borsos és Szentes. H. G. Nagy akarás jutalma MTE—Veszprémi Vasas 2:1 (1:1) A mérkőzést Veszprémben ját­szották, az MTE a következő összeállításban lépett a pályára: Horváth — Papp, Kelemen, Tóth — Trapp, Streit — Köpcsényi, Márkus, Schütt, Juhász, Hérics. Mindvégig nagy iramú mérkő­­zést vívott a két csapat. Az MTK játékosai igen nagy akarással játszottak, s az eredmény azt mutatja, ha az akarás is megvan, a csapat sokkal többre képes. Változatos játék után, a 42. perc­ben igen jó támadás közben a labda Köpcsényi elé került, aki élesen lőtt a kapuba, 1:0. Két perc múlva jobb oldali támadás után egyenlítettek a hazaiak. SZÜNET UTÁN túl szigorú ti­zenegyeshez jutott a Veszprém, de a jobbösszekötő a felső lécet találta el, s a visszapattanó lab­dát már hiába fejelte a hálóba, a gól érvénytelen. Elkeseredett küz­delem alakult ki, mindkét csapat teljes erővel küzdött. A 75. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa. Hé­rics egyéni játék után kitört, s lövése védhetetlenül vágódott a veszprémiek kapujába, 2:1. Nyílt maradt továbbra is a játék, de az MTK védői lelkesen harcoltak, s így igen értékes két pontot sze­reztek a rendkívül rossz talajú, salakos pályán. A kék-fehérek valamennyi já­tékosát teljes elismerés illeti a lelkes, jó játékért. Reméljük, to­vábbi jó eredmények követik majd ezt a szép sikert. Pákozdi játékvezető igyekezett kézben tar­tani a mérkőzést. A hazaiak né­ha túl keményen játszottak. Vitatható gól döntött Füzfő-Győrszentivá­n 1:0 (1:0) Füzfő, vezette: Győri. Győrszentiván: Pintér — NyerS, Festetics L, Sági­n. — Szabó, Koppi — Festetics U., Göbölös, Böcz (Zvezdovics), Kovács, Szent­­mihályi. Edző: Schillinger Ru­dolf. Veszélyes támadással kezdenek a hazaiak. Marton lövését azon­ban Pintér védi. Utána három szöglet jelzi, hogy állandósult Fűzfő fölénye. A vendégek tá­voli lövésekkel kísérleteznek. A 22. percben góllá érik a hazai fölény. László H. átemeli a lab­dát előbb Ságin, majd Koppin, Marton elé ad, aki nehéz szög­ből perdít kapura. A labda a kapufáról visszapattan, s Ferte­tics I. ment. A partjelző azon­ban gólt jelez, 1:0. Nyeste lö­vése veszélyeztet meg, de Pintér helyén van. A feljövő Győrszent­­iván kétszer is szöglettel veszé­lyeztet, majd Böcz és Szabó lövése száll kapu mellé. A MÁSODIK félidőre a sé­rült Böcz helyére Zvezdovics Al. A 19. percben Fertetics I. be­adását Gőbölös átlépi, ezzel be­csapja a kapust is, a labda a kapu elé gurul, ahol Kovács tisztán kapja, de kapkodva fölé­­vágja. Óriási helyzet volt! Két perc múlva ismét Kovács előtt nyílik helyzet, most pedig a kapusba vágja a labdát. Fölény­be kerülnek a vendégek. A 78. percben Szabó szöglete után előbb Szentmihályi majd Gőbö­lös lövését vágják ki a védők a vonalon túlról, a játékvezető a partjelzőre néz, aki nem jelzi a gólt! Az első félidőben lendületes rohamokat vezetett a hazai együttes, s vitatható gólal sike­rült vezetést szereznie. Szünet után, Zvezdovics nagyszerű já­téka révén teljesen megválto­zott a mérkőzés képe. A jól játszó Győrszentiván irányította a játékot. A hajrában kétszer is a gólvonalon túlra került a ven­dégek lövése, a játékvezető azon­ban nem adta meg a szabályos gólt. Némi iróniával megállapít­hatjuk, hogy nem a csapatok, hanem a partjelzők közötti kü­lönbség döntött! KISALFÖLD Felborult a papírforma a megyei I. osztály harmadik fordulójában Az eddigi legsimábbnak ígér­kező forduló került sorra va­sárnap a megyei I. osztályban, a csapatok azonban alaposan megtréfáltá­k a szurkolókat. A nyolc mérkőzés közül csak két helye­n győzött a hazai együttes, négy találkozó döntetlenül­­ért véget, két összecsapáson pedig a vendégek vonultak le győzte­sen a játéktérről. Különösen ez a két győzelem: a Gy. Postás és az öttevény sikere nagy meg­lepetés. KAPUVÁR — GY. TEXTILES 1:0 (0:0) Kapuvár, 1500 néző, vezette: Gyímesi. Kapuvár: Magyar — Lukácsi, Henye, Szeg — Alas (Kiss), Cser­mely, — Varga n., Horváth, Varga I., Szalay, Hancz. Edző: Csonka István. Gy. Textiles: Horváth — An­gyal, Fábián, Szilbek — Sziklai, Kurhéja — Magyar,­Császár, Fe­kete, Fajkusz, Mészáros. Edző: Glaser Róbert. A ház­iak nagy lendülettel kez­denek, mégis a szervezetten vé­dekező, nyugodtabban játszó Textiles irányítja a játékot, tar­tós fölényre azonban nem tud szert tenni. Mind a két kapu többször forog veszélyben, a helyzetek azonban itt is, ott is kimaradnak. A Szünet után Ka­puvár tám­áid többet, az 55. perc­ben szép támadás végén Cser­mely gyengén a kapus kezébe emel. A másik oldalon Sziklai és Császár lövései kerülik el a kaput. A 75. percben Csermely harmincöt méteres szabadrúgása átszáll a védőkön, Varga­­ visz­­szagurít, s a nagy lendülettel befutó Kiss tíz méterről a ka­puba lő. 1:0. A 77. percben Lu­kácsit többszöri figyelmeztetés után kiállítja a játékvezető! A 84. percben Sziklai nagy bom­báját bravúrral hárítja Magyar, a 88. percben pedig Fajkusz hagy ki egyenlítési alkalmait. Jó iramú, változatos mérkőzést látott, a nagy számú szurkoló­sereg. A vendégek higgadtabb játékukkal több veszélyes hely­zetet teremtettek, de elkapkod­ták. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. SFAC — GY. ELEKTROMOS 0:0 Sopron, 200 néző. Vezette Gősi. SFAC: Kelemen — Gullner, Csete, Rádler — Hetzer, Sipka *— Kajtár, Wieser, Kovács, Gaál, (Jambrich), Szölősi. Edző: Pintér Ignác. Gy. Elektromos: Takács IL — Fazék, (Gulyás), Szekeres, Pusz­tai — Bokos, ülés — Takács I., Germán, Nagy, Meller, Czigány. Edző: Koós László. 16. p.: Bokor átadása jó hely­zetből találja Mellert, az össze­kötő azonban lövés helyett iga­zít, s Csere ment.­­— 28. p.: Kajtár lapos beadásából egy gon­dolattal elkésik Gaál. — 46. p.: Germán balról becsavart szögle­ténél Czigány átlépi a labdát, az azonban visszapattant a jobb kapufa tövéről. — 52. p.: Takács I. beadása átszáll az előretörő Pusztaihoz, a hátvéd azonban az ötös sarkáról fölébombáz. — Sl. pl.: Átcsoportosít a SFAC: Gael kiáll, Jambrich balhátvéd, Rad­ler jobb fedezet, Hetzer pedig bal­­összekötő lesz. Így jobban is megy, hosszabb ideig a győriek kapuja előtt folyik a játék, de a vendégek szervezetten, jól vé­dekeznek. — 75. p.: A kitörő Germánt Jambrich szabálytala­nul szereli a büntetőn belül. A tizenegyest Nagy a jobbra el­mozduló kapus mellett a bal kapufának lövi! — 89. p.: Wieser ívelt fejese a háló tetejére esik. Az első félidőben váltakozó, közepes iramú és színvonalú já­­ték folyt. Szünet után megélén­kül a küzdelem, javult a szín­vonal. Az átcsoportosított SFAC fölénybe került, a ritkábban tá­madó vendégek támadásai azon­ban veszélyesebbek voltak. Igaz­ságos a pontosztozkodás. GY: POSTÁS — FARAD 4:1 (1:0) Farád, vezette: Rácz. 30. p.: Kovács n. elfut a bal szélen, s huszonöt méterről kül­dött lövése az eladva kapus mel­lett a bal sarokba jut. 1:0. — 46. p.: A kitörő Csordást Kovács I. felvágja. A tizenegyest Csengei lövi a bal sarokba. 1:1. — 60. p.: Szalóki középre szálló labdáját Kovács H. fejjel juttatja a ka­pusba. 2:1. — 76. p.: Kovács II. verekszi át magát a védőkön, húsz méterről lő, s labdája a jobb kapufa tövéről vágódik be. 3:0. Mesterhármas! — 81. p.1 Szialoki húsz méterről lövi a vendégek negyedik gólját. 4:1. A lelkesen, s helyenként jól se játszó Gy. Postás ebben az arányban is megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet az elbiza­kodottan kezdő, majd teljesen szétesően játszó hazaiak ellen. Helyzeteket a Farád is dolgozott ki, de erőtlen támadói nem tud­ták értékesíteni. S. VASAS — GY. PAMUTSZOVO 0, Sopron, vezette: Balogh S. II. Alacsony színvonalú, csapkodó játékban alakult ki a gól nél­küli döntetlen úgy, hogy a ven­dégek javára megítélt büntetőt a 86. percben a hazai­ kapus hárította. Egyik csapat sem ér­demelt volna győzelmet. GYŐRSZEMERE —­S. KINIZSI 1:1 (1:1) Gy­őrszemere, vezette: Szakács. Unalmas első félidő után nagy küzdelem indult meg szünet után a győztes gólért. Győrszemere támadott többet, és közelebb állt a győzelemhez, a soproniak ru­tinos véd­elme azonban elérte, hogy a nagy fölény ellenére sem sikerült a hazaiaknak a gól­szerzés.­­ Góllövő: Kovács n. illetve Arthoffer. GY. MEZŐGÉP — CSORNA 4:­0 (0:0) Kisbácsa, vezette: Horváth Gy. A védekezésbre berendezkedett vendégcsapat az első félidőben meg tudta akadályozni, hogy a Mezőgép gólokra váltsa fölényét. Szünet után azonban hamar el­dőlt a mérkőzés. Az 50. perc­ben Szeder fejes gólja szerezte meg a vezetést, négy perc múl­va újra Szeder fejéről került a hálóba a labda. 2:0. Utána Kolo­­nits helyett Sárosa állt be a ha­zaiaknál, s a Szabó L. — Sárosa balszárnú jó játéka még két gólt eredményezett. Mind a kettőnél Sáros­ futotta le a védőket, s beadását Szabó L. juttatta a hálóba, így alakult ki a 4:0-as végeredmény. Nagy különbség volt a két csa­pat között. A hazaiak ilyen ará­nyú győzelme is megérdemelt. MOSONSZENTJÁNOS — GY. CÉLGÉPGYÁR­T» Mosonszentjános, vezette: Timár. Kemény, helyenként durvasá­gokkal tarkított mérkőzésen nem bírt egymással a két lelkes együttes. Mind a két oldalon inkább a védők jeleskedtek, a csatárok játéka gyenge volt. A döntetlen eredmény igazságos. ÖTTEVÉNY V­S. POSTÁS 1­­ 0 (1II) Sopron, vezette: Gunyhó. Kezdés után azonnal a hazai együttes lendült támadásiba, s szinte az egész első félidőben a vendégek térfelén folyt a játék. Egy öttevény­ ellentámadás vé­gén a 44. percben Bodor I. meg­szerezte a győzelmet jelentő gólt.­­ Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, s nem változott az eredmény. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Gy. Mezőgép 3 12: 0 6 2. Gy. Célgépgyár 3 3: 0 5 3. Kapuvár 3 3: 1 5 4. Gy. Textiles 3 7: 2 4 5. Öttevény 3 2: 1 4 6. SFAC 3 5: 1 3 7. Gy. Elektromos 3 4: 1 3 9. S. Kinizsi 3 4: 4 3 9. S. Vasas 3 2: 3 3 10. Gy­őrszeme 3 2: 5 3 11. S. Postás 3 1: 2 2 Gy. Postás 3 4:­­ 2 13. Mosonszentjános 3 0: 4 2 14. Farád 3 4:10 1 15. Csorna 3 1: 0 1 16. Gy. Pamutszövő 3 0: 6 1 Kihasználatlan helyzetek Fertőd-Tatai Rákóczi 1:1 (1:0) Fertőd 1400 néző, vezette: Németh. Fertőd: Szalay — Szováti, Molnár, Fekete — Nagy, Marton — Túri, Horváth, Anghelyi, Székely, Erdősi. Csere: a 60. percben Nagy helyett Jakab. Tatai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. Lassanként feljöttek a hazaiak. Horváth lendületesen elfutott, de be­adása nem sikerült, majd a 12. percben Anghelyi jó ér­zékkel ugrott ki Székely in­dítására, de a játékvezető les címén megállította. Nagy helyzet volt. Lesállásról szó sem lehetett. A 15. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, 23 méterre a vendé­gek kapujától. Túri végezte el a szabadrúgást 1:0. A 19. percben Szalay csak másod­szorra tudta elcsípni a ka­puba tartó labdát. A 30. percben Székely, Horváth, Anghelyi a labda útja, az utóbbi fejesét csak üggyel­­bajjal nyomta szögletre a vendégek kapuvédője. A 43. percben a fertődi csatárok erős lövéseket küldtek ka­pura. De Kiss, a tatai kapu­védő és a kapufa mentett, a második félidőben a 49. percben egy összecsapás során a vendégek kapuvé­dője, Kiss megsérült. Helyére a tartalék kapus állt be. A 62. percben Marton, Horváth labdájával jól indította Ang­­helyit, aki lövés helyett Szé­celyihez akart továbbítani, de ezt az ellenfél megakadá­lyozta, odalett a nagy hely­zet. A 71. percben Keresztes jól eltalált szabadrúgása szállt el a fertődi kapu mel­lett. Ezután tatai támadások következtek, de eredményte­lenül. A 79. percben Horváth jó labdával elment, már a kapust átjátszotta, a kapus ekkor hátulról elkaszálta, Horváth földre esett. A já­tékvezető sípja néma ma­radt! Nem úgy a 84. perc­ben, amikor a fertődi védők szabálytalanul akadályozták a kitörni készülő Holánszkit, a megítélt büntetőt Locker a hálóba juttatta. 1:1. Köz­ben Molnárt a játékvezető kiállította, mert megütötte az egyik tatai játékost. Gyenge színvonalú mérkő­zésen a vendégek voltak töb­bet játékban. A hazaiak szór­ványos támadásai nagyobb veszélyt jelentettek a tatai kapura, de helyzeteiket nem tudták gólokra váltani. Né­meth játékvezető téves íté­letei borzolták az idegeket. Jók: Szalay, Márton (a me­zőny legjobbja), Túri illetve Kiss, Gogolya, Lotzker és Holánszky. Szántó Jenő Tatabányai Építők — Pápa 2:1. NB IL ÉSZAKNYUGATI CSOPORT: 1. Fűzfő 3 3:0 5 2. Petőháza 3 6:2 5 3. Alba Regia 3 10:5 5 4. T. Építők 3 5:3 5 5. Fertőd 3 3:1 4 6. V. Vasas 3 3:2 4 7. Hubertus I. 3 4:3 4 8. VKSE 3 2:2 3 9. MTE 3 3:4 3 10. Komáromi 3 3:4 2 11. Győrszentiván 3 2:3 2 Rákóczi 3 2:3 2 13. Fertőszentmiklós 3 1:4 2 14. Pápa 3 2:4 1 15. SVSE 3 1:4 1 16. S. Textiles 3­3:9 — Alba Regia — Komárom 2:1. Hálás szívvel mondunk köszönetet mindazoknak, akik felejthetetlen drága jó feleségem­, édesanyánk, anyósunk, nagyanyánk, Pulai Mihályné temetésén részt vettek, sírjára virágot helyeztek, és mély gyászunkban osztoztak. A gyászoló család, Pér­ Súlyos védelmi hibák Siófoki Bányász-Mosoni Vasas 3:1 (0:0) Mosonmagyaróvár, 1200 néző, vezette: Faller. A hazai csapat összeállítása a következő volt: Baranyai — Né­meth, Nadler, Brunner — Mészá­ros, Adrigán — Ternovszky N­., (Fülöp), Morvai, Kiszelka, Szalai I., Kóbli. A 2. percben Adrigán tört ki, éles lövését azonban Iszak védte. Igen gyenge volt a játék színvo­nala. A hazaiak két irányítójá­nak, Morvainak és Szalainak nem ment a játék, s ez a többi csa­tár teljesítményére is hatott. Az utolsó percekben a hazaiak na­gyon feljöttek, de a siófoki véde­lem. Fehérrel az élen mindent visszavert. SZÜNET UTÁN a hazai csapat támadott. Ternovszky helyére Fülöp jött be. A 46. percben Mor­vai előtt igen nagy helyzet adó­dott, de a csatár kivárt, s a vé­dők fel tudtak szabadítani. A 40. percben Adrigán ismét lövésre szánta el magát, lövése azonban magasan fölément. Az 56. percben egy siófoki támadást Brunner csak szögletre tudott hárítani: Pusztai ívelte magasan középre, s a jó ütemben érkező Szép fejé­ről a késlekedő Baranyai mellett a kapuba került a labda, 1:0. Két perc múlva Nadler hibájából Pusztai került nagy gólhelyzetbe, de lövés helyett a lesen álló He­rényi elé gurított, s így ez a helyzet kihasználatlan maradt. Három hazai támadás akadt el Kiszelka szabálytalansága miatt. A 66. percben Kiszelka lapos lö­vése a kapufáról pattant ki, majd egy perc múlva egy újabb hazai támadás után a labda Farkas ke­zén csattant. Tizenegyes, ezt Morvai értékesítette, 1:1. Két perc múlva Nadler 25 méteres szabadrúgása mellé ment. Hazai támadások közben, a 88. percben Morvai rossz átadását a középen tanyázó Takács elcsípte, átját­szotta a védőket, s a kifutó Ba­ranyai mellett a hálóba lőtt; 2:1. Kilenc perc múlva megismétlő­dött ugyanez a védelmi hiba, amikor is a hazaiak jobb oldali védelme hibájából ismét Takács szerezte meg a labdát, s a kifutó Baranyai mellett bebiztosította a siófokiak győzelmét; 3:1. Igen gyenge színvonalú mérkő­zésen váratlanul, de megérdemel­ten szenvedtek vereséget a ha­zaiak. Az újonc vendégek gyors szélsőikkel sokszor okoztak za­vart a gyenge hazai védők köré­ben. A hazaiak a mérkőzés na­gyobbik részében nagy fölényben játszottak, de a támadósor kép­telen volt a vendégek védelmét áttörni. A mosoni csapatból csak a két fedezet játékát, valamint Kóbli akarását lehet dicsérni. A ven­dégcsapatból Fehér, Szép és Ta­kács játéka emelkedett ki. * A Honvéd az élen Több meglepő eredmény adó­dott a héten az NB I-ben. A leg­nagyobbat Dunaújváros okozta, biztosan győzte le a Ferencvárost. A tartalékos U. Dózsa az utolsó percben leadta az egyik pontot a Diósgyőrnek. Az eddig négy mér­kőzésen csak egy gólt elért Cse­pel hármat lőtt az MTK-nak a Hungária úton. Folytatta sikeres szereplését a Videoton, s ismét megőrizte hálóját a góltól az Egyetértés. Mind a két újonc hat pontot szerzett az első öt for­dulóban. Ez is régen fordult már elő ebben az osztályban! Az ötödik forduló eredményei: DUNAÚJVÁROS— FERENCVÁROS 2:1 (1:0) A szerdai bilbaói kirándulástól fáradt Ferencváros ellen bátran támadott a hazai együttes, s ha­tártalan lelkesedéssel biztosan győzött. A Ferencvárosból hiány­zott Varga, Albert pedig a 70. percben sérülés miatt elhagyta a játékteret. Góllövő: Formaggini és Kiss, il­letve­ Karába. BP. HONVÉD—PÉCS 3:0 (1:0) A szervezetten védekező Pécs csak az első harminc percben tudta kétségessé tenni a Honvéd győzelmét. Utána nagy fölénybe kerültek a kispestiek, s öt perc alatt el is döntötték a mérkőzést. Gólövő: Kocsis (2) és Hernádi (öngól). CSEPEL—MTK 3:1 (1:0) A mérkőzés megmutatta, hogy az MTK még nem forrott össze, a sok új játékos még nem al­kot egységes csapatot. Teljesen szétesően játszott támadósora, s a védelmében is sok volt a hiba. A bátran támadó Csepel viszont jól játszott, s biztosan győzött. Góllövő: Rottenbiler (2) és Kal­már, illetve: Héger. II. DÓZSA—DIÓSGYŐR 1:1 (0:0) Mind a két együttes több tarta­lékkal lépett pályára, s ez erő­sen megmutatkozott a játékban. A Diósgyőrnek több nagy hely­zete volt, mégis csak az utolsó percben tudott egyenlíteni. Góllövő: Dunai I­., illetve: Szu­cs­ányi. SZEGED—SZOMBATHELY 2:0 (0:0) Meglepetésre a vendégeik tá­madtak többet, de nem bírtak a szegediek megerősített védelmé­vel. Szarka Kozma két tizenegye­sét is kivédte, mégis vesztesen volt kénytelen elhagyni a szom­bathelyi gárda a pályát. Gólövő: Kozma és Pusztai. VASAS—SALGÓTARJÁN 3:1 (3:0) A nagy lendülettel kezdő Va­sas öt perc alatt eldöntötte a mérkőzést. Ekkor senki nem gon­dolt arra, hogy a második félidő­ben a vendégek irányítják a já­tékot. Pedig így történt, s ak­kor a vendégek akár ki is egyen­líthettek volna. Gólövő: Korsós (2) és Farkas, illetve: Szalai. Meglepetések, nagy nyeremények A heti totófordulóba­n öten ér­tek el 13 találatot, 110 972 forintos nyereménnyel. Közülük a három darab +1 találatos szelvény tu­lajdonosa — összn­yeremén­yben: — 179 473 forintot kap. A 204 da­rab 12 találatért 1­13, a 2793 da­rab 11 találatért 132 és a 20174 darab 10 találatért 27 forintot fizetnek. Mély fájdalommal tudatjuk, hogy forrón szeretett, felejthe­tetlen, drága jó édesanyánk, nagyanyánk, dédanyánk, anyó­sunk és testvérünk, özv. Boros Jánosné életének 17. évében, hosszú, türelemmel viselt szenvediu­mán március 31-án elhunyt. Drága halottunk temetése április hó 3-án délután negyed 4 órakor lesz a győri köztemetőben. A gyászoló család.