Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 2008. május (13. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-06 / 105. szám

2008. május 6., kedd Férfi röplabda NB I., bronzmérkőzés Fennállása legjobb eredményét érte el a DSE Dági SE - Dunaferr SE 1:3 (23, -21, -23, -18) Dág, 300 néző, vezette: ifj. Juhász, Adler IUCL­, CWI.W<­« O., IMm­^n, fruit I H ti, SZUUIVf, IUW'F, Horváth G. Csere: Koch (liberó), Jánossy. Edző: Oszus­ka I. Zoltán A mérkőzés napján Oszuska II. Zoltán belázasodott, így a kezdés előtt teljesen át kellett alakítania a dági szakveze­tőnek a csapatot. Ennek ellenére az első játszmában a há­zigazdák jól nyitottak és biztosan fogadtak. Egy-egy hibá­tól eltekintve ezt a szettet még simábban is hozhatták vol­na A folytatásban is jól játszott, jól támadott a Dág. Azon­ban az látható volt, hogy a „csereemberek” lassan-lassan elbizonytalanodtak, és nem tudták igazán helyettesíteni a beteg Oszuska Zoltánt. A szakemberek véleménye szerint amennyiben a dágiak ütőjátékosa szerepelhetett volna, si­ma hazai győzelemnek tapsolhat a közönség. A harmadik játszmában a vendéglátók megkopírozták az előző felvonás teljesítményét, így a Duna-partiak megfordították a mérkő­zés állását. Ez el is kedvetlenítette a DSE játékosait, gyen­gén nyitottak, és blokk nélküli fogadások miatt könnyű dol­ga volt a Dunaújvárosnak. Erre az időszakra végképp elké­szültek erejükkel azok a játékosok, akik a többiek helyett is helytálltak, így végül a vendégek sima győzelmet arattak. A Dág „életében” ez a negyedik helyezés minden idők leg­jobb eredménye. A szurkolók legfeljebb azért bánkódhatnak a csapat tagjaival együtt, hogy karnyújtásnyira volt a bronzérem. Oszuska I. Zoltán: - Gratulálok a csapatnak! Sajnos nem tudtuk végig azt a szintet tartani, amit másfél szetten ke­resztül produkáltunk. Rossz szavam nem lehet a társaságra, hiszen a bajnokság előtt azonnal aláírtam volna, ha valaki odaítéli nekünk a negyedik helyet. Munkatársunktól Női kosárlabda NB I. B Tizenöt győzelem után itthon szakadt meg a veretlenségi sorozat Tatabányai KC - TFSE 55-61 (13-16, 13-9, 14-18, 15-18) Tatabánya, 100 néző, ve­zette: Szőcs. Tőzsér TKC: Jármainé 2, Dö­mötör 22/3, Anitics 9, Mu­­raközy 6, Mercsényi 1. Csere: Rausch 9, Szabó B. 4, Mihály 2. Vezetőedző: Lukács Sándor A mérkőzés alakulása: 5. p.: 5-9,15. p.: 19-21,25. p.: 33-37, 35. p.: 49-56 Nagyon rossz előjelek­kel készült a listavezető a Testnevelési Egyetem csa­patának fogadására. Zsol­­nay Baján szerzett sérü­lése miatt nem léphetett pályára, Jármainé pedig sérülten vállalta a játékot - ez sajnos­­ meg is lát­szott a teljesítményén. A találkozó elején a Tatabá­nya két büntetőből veze­tést szerzett, de a vendé­gek három 3 pontossal válaszoltak. A büntetődo­básokban már nem villo­gott ennyire a fővárosi alakulat, de 4-5 pontos előnyét szinte végig meg­őrizte.­­A­ m­ásodik felvo­násban a házigazdák igye­keztek mind a támadó-, mind a védőjátékukon ja­vítani. Ez részben sike­rült, hiszen a nagy­szünet­re egypontos előnnyel tér­hetett a TKC. Ám igazi for­dulat nem történt. A bu­dapestiek agresszív kosár­labdázásuk eredménye­ként visszavették a veze­tést. A hazaiak a megszo­kottnál jóval gyengébb teljesítményt nyújtottak a saját és ellenfelük pa­­lánkja alatt egyaránt. Az utolsó negyed hullámzó játékot hozott. Felváltva estek a kosarak. A 39. perc­re három pontra, azaz egy kosárra felzárkózott a Tatabánya, de itt el is fo­gyott a tudománya. A „ki­­kényszerített” faultok utáni büntetőket ugyanis a vendégek rendre érté­kesítették. Mózes Emil, a TKC szakosztály vezetője: - Nem számoltunk ve­reséggel, bár az előjelek nagyon kedvezőtlenek voltak. Most, nem sike­rült a hiányzókat pó­tolni. Munkatársunktól Tatai események A polgármesteri hivatal és a Fiatal Utazók Klubja május 18-án rendezi meg hagyományos tófutását, amely immár jubileumhoz ért. Hatvanadik alkalom­mal kerül ugyanis sorra ez a verseny, amelynek ezút­tal is az Építők parkja ad helyet. * * * * II. Léró-kupa kispályás labdarúgótorna lesz május 18-án 8-15 óráig az Építők parkjában. Nevezni május 16-án 12 óráig Horváth Zoltánnál, a 06-30/579-3249-es telefonszámon lehet. * * * * 19. alkalommal rendezik meg a Kihívás Napját több helyszínen. Információ: 06-30/579-3249, 34/384-791. SPORT Extraliga, 8. forduló Záró mérkőzés : „KC" Esztergomi Vitézek Suzuki - Battai Buldogok 101-0 (54-0) Esztergom, 200 néző, vezette: Törőcsik Esztergom: Nagy, Hock, Shiroki, Heczkel, Novák, Koller, Szőlősi, Deli, Si­­roki II., Sujogán, Foster, Molnár, Naka­­nó, Haspel, Gádor. Csere: Juhász, Sin­­kovics, Marosi, Csákvári, Viola, Kon­­tics, Kiss. Edző: Szőlősi László Célok: Foster 31, Nakanó 20, Koller 10, Molnár 10, Deli 10, Nagy 5, Novák 5, Susogán 5, Hekkel 5 Szombaton a 2007-2008-as magyar rög­bi bajnokság alapszakaszának záró for­dulójában az esztergomi Vitézek csapata a Százhalombattai Buldogok csapatát fo­gadták. Nagy meglepetésre a Buldogok tartalékcsapatukat küldték el e fontos mérkőzésre. A Vitézek csapatából Pfeifer és Mészá­ros hiányzott. Már az első pillanatban lát­ni lehetett, hogy a Vitézek jó formában vannak, szokásukhoz híven már az első perc végén egy gyönyörű támadáskor célt értek el, ami megadta az alaphangulatot. Továbbra is a Vitézek maradtak támadás­ban és az egész mérkőzés folyamán látvá­nyosan játszva lenullázták a Battai csapa­tot. A játék képe alapján a Vitézek szem­pontjából még nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem. Törőcsik játékvezető hiba nélkül vezet­te a mérkőzést. Felkerült az „i”-re a pont: ismét bajnokságot nyertek az esztergomi „vitézek Diákolimpia - floorball A tataiak megvédték tavalyi elsőségüket A 2007-2008-as tanév FAT PIPE Floorball Diák­olimpia Országos Dön­tőjét rendezték Tatán, az Eötvös-gimnázium tornacsarnokában. A döntőbe jutott csapatok körmérkőzéses formá­ban döntötték el, ki nyeri a diákolimpiát eb­ben az évben. A tatai Eötvös-gimnázium csapata címvédőként indult, most is nagy esélye volt a győzelemre. A mérkőzések eredményei alakulása so­rán két csapat - Neuman Eger és a tataiak - nem szenvedtek vereséget, így a döntés az utolsó, egymás elleni rangadóra maradt. A tatai lányok nem bíz­tak semmit a véletlenre, már a mérkőzés elején tu­datosították ellenfelükkel, nem adják ki kezükből az aranyat. Magabiztos, néha már látványos játékkal 5-0- ra nyertek a döntő csatá­ban, ezzel megvédték tava­lyi elsőségüket. A tataiak eredményei: Eötvös Budapest - Eötvös Tata 1-3, Eötvös Tata - ESZI Paks 3-2, Eötvös Tata - Andrássy Eger 6-0, Eöt­vös Tata - Neuman Eger 5-0 A győztes csapat név­sora: Miklós Rita, Gyugos Beáta, Váradi Vivien, Csá­bi Júlia, Horváth Andrea, Sőtér Marietta, Takács An­na, Topál Erzsébet, Vértesi Nicole, Szeiber Orsolya. Csapatvezetők: Lukács Csaba, Füzy Gábor. Munkatársunktól Bagoly -10 órás éjszakai focikupa Tatabányán A Tatabányai Városi Diákönkormány­zat az idén is megrendezte az Éltes Mátyás Általános Iskola tornatermé­ben immár hagyományosnak minő­sülő éjszakai focitornáját, a Bagoly­kupát. A nagy népszerűségnek örven­dő ún. foci­ éjszakán az előző évekhez hasonlóan nagy volt az érdeklődés, 9 csapat nevezett a focitornára. Az idei évben április 26-án, szombaton este 20 órától másnap reggel 6 óráig mér­hették össze erejüket a sportprogramra benevező középiskolás focicsapatok az Éltes Mátyás Általános Iskola tornater­mében. A Bagoly-kupán az első három csapatot díjazták, akik teljesítményükért serleget és érmeket kaptak. Eredmények: 1. Bánki I. (Kolozsi Ba­lázs, Plotár Gyula, Bazsika Roland, Keszég Zsolt, Hetzmann Hubert Zoltán, Schaffer József, Járóka Ferenc), 2. Fellner I. (Ta­kács Sándor, Bauer Gábor, Zsebő Gábor Kovács József, Móré László), 3. Fellner II. (Pongrácz Kornél, Míg Gergő, Matola Gergő, Béres Dávid, Juhász Szilveszter, Derdák Benjamin, Gábor Miklós), 4. Re­­médium I. (Varga Ferenc, Lőcz Attila, Lakatos Roland, Sasvári Tibor, Nagy Gergő), 5. Éltes DSE (Koncz Zoltán, Koncz Gábor, Rigó Sándor, Müller Mi­hály, Gényi Dávid, Szekeres András, Ros­tás Zsolt, Balogh László), 6. Péch Antal (Kóbor Tibor, Kucserák Krisztián, Li­bor Balázs, Takács László, Sándor Ro­land, Bélik Zoltán, Kishonti Dániel, Fe­kete Viktor), 7. Bánki n. (Boros Zoltán, Szur­­doki Soma, Varga Tibor, Wéber László, Bartha Richárd, Vincze Péter), 8. Bárdos (Hudacsek Klaudia, Grász Zoltán, Ju­hász Dénes, Magyari Viktor, Hudacsek Dániel, Nagy Barnabás), 9. Remédium II. (Konkoly Krisztián, Szeleczki Ferenc, Setét Tamás, Vöspöri Zsolt, Kredi Ist­ván, Tatai Szűcs Norbert, Gelencsér Kornél, Friger Zoltán). iffffiUhia 15 Budapest Bank férfi kézilabda liga Tisztes eredmény Füreden Balaton KC - Tatai HAC 34-28 (18-15) Balatonfüred, 400 néző, vezette: Kisfalvi, Pély THAC: Czéma - Kuz­ma (5), Bodnár (2), Kiss Á. (9), Bognár, Imre (2), Len­gyel (2). Csere: Gazda-Pusz­tai (kapus), Kvancz (2), Szal­­czinger (4), Kőhalmi (1), Kun (1), Zeck M., Nagy Z. Vezetőedző: Basky Péter A mérkőzés alakulása: 6. p.: 4-2, 13. p.: 7-6,20. p.: 11-10, 27. p.: 15-14, 35. p.: 22-18, 43. p.: 28-20, 49. p.: 30-26, 58. p.: 33-27 A vendégek 4-2-es véde­kezési formációja meglep­te ugyan a hazaiakat, de na­gyon nem ilyedtek meg, mert ha csak egy-egy gól­lal is, de folyamatosan ve­zettek a mérkőzés elején. Basky Péter váltakozó variá­ciókban védekeztette csa­patát, mert a mérkőzés úgy kívánta. Többször alakult a hatos falas és az 5-1-es for­máció is. A válogatottak sorát felvonultató fürediek először nem tudtak mit kez­deni, de azután folyama­tosan felőrölték Kranczék ellenállását, három-négy­gólosra növelve az előnyt. A végjátékban még egyszer megközelítették a hazaia­kat, levegőben lógott a meg­lepetés, de nem sikerült le­faragni a hátrányt. A THAC most is tisztes­ségesen helyt állt, játéko­sai mindent megtettek a si­kerért, de most ennyire tellett erejükből. Basky Péter:­­ Az élet nem habostorta. Munkatársunktól Zámbó aranyat nyert az antwerpeni úszó viadalon A pekingi paralimpiára készülő úszó válogatott idei első nemzetközi versenyére utazott Bel­giumba. A Tatabányai Vízmű SE versenyzője, Zámbó Diá­na is rajthoz állt. Az előfu­tamok során Diána 50 m gyorson nyolcadikként ju­tott döntőbe, 50 m háton pedig a harmadik legjobb idővel. A döntőben gyor­son sikerült javítani az eredményén, és végül az 5. hellyel zárt, míg háton - az egyéni csúcshoz közeli - 2 másodperces javítással a 2. helyet sikerült megsze­reznie. Az antwerpeni via­dal másnapján az 50 m-es pillangóúszásban a tatabá­nyai úszó a dobogó legte­tejére állhatott. A TVSE sportolója jelenleg 50 m háton úszta meg a szint­időt a paralimpiára, amel­­­lyel jelenleg a 8. helyen áll a világranglistán. A Magyar Paralimpiai Bizottság má­jus végén dönti el véglege­sen az utazó sportolók névsorát a megszerzett kvóták alapján. Munkatársunktól