A Magyar Labdarúgók Szövetsége hivatalos közlönye, 1970 (1-45. szám)

1970-07-15 / 25. szám

3 - egyikét kérjék fel, aki a felkérésnak köteles eleget tennie Szükségjátékve­zető lehet szövetségen kívül álló személy­ is, de ez esetben a kiküldött partjelzők nem vállalhatják a működést, nem lehetnek partjelzőké. Nincs vétójoga sem az egyesületnek, sem a játékvezetőnek.. Mégis minden i­­dény előtt felhívást kapnak. Nyilatkozzanak, melyik játékvezető küldését nem kéri, illetve melyik egyesületnek nem kívánnak működni. Ha a felhívást válasz nélkül hagyják, az idény alatt már nem tiltakozhatnak sem az egyesü­letek, sem a játékvezetők a küldési határozat ellen. Játékvezető öltöző / 119 § / Csak a mérkőzésen működő játékvezetők tartózkodhatnak abban, illetve mérkő­zés előtt és után a sportköri intéző léphet addig, amíg az igazolványokat átadja, illetve vissza­veszi. Pihenésre szolgál a játékvezetők részére is a félidők közti szünet, ezidő alatt a játékvezetők látogatásokkal nem zavar­hatók, az öltözőbe senki nem léphet be. Játékoszigazoltatás / 121 § / Mérkőzés előtt kell elvégezni a játékosok igazoltatását, nemcsak a kezdőjá­tékosokét, hanem a cserére bejelentett cserejátékosokét is. A játékvezető ellenőrizte a sportorvosi igazolás érvényességét. Az érvényességi idő 18 éven felülieknél ..............nap 6 hónap, 15-18 éveseknél ..................... 4 hónap, 15 éven aluliaknál ................... . 3 hónap,, Mérkőzés előtt igényelheti az ellenfél intézője az orvosi igazolás újabb el­lenőrzését, ilyen igénye azonban a félidőben már nem lehető Egyébként sportorvosi igazolással kapcsolatban a mérkőzés eredményét óvással megtámadni nem lehető Versenyjegyzőkönyv / 124­6 / B §-ban előírt adatokon kívül a rendező egyesületnek fel kell tüntetnie az orvos nevét, alkalmaznia kell az egyesületi bélyegzőt, a játékvezető pedig a jegyzőkönyvben a kiállított játékos neve mellett jelölje meg a kiállítás tényét. A kiállított játékos igazolványát bevonni nem szabadó A jegyzőkönyvhöz csatolni kell a rendezők névjegyzékét, feltüntetve a főrendező nevét,, ■ Orvos, rendezőség, karhatalom jelenléte / 126 § / Orvos jelenléte kötelező a mérkőzéseken, de csak az NB I-től NB II-ig ter-­­­jedő osztályokban /MTI Határozatok 1969/90sz/ Nem maradhat el a mérkőzés azért, mert az orvos nem érkezett meg a kezdési időre /Pb­ elsősegélynyújtás miatt/o A mérkőzés jegyzőkönyvében az orvos nevét fel kell tüntetni. Két rendezőt kell a játékvezetők mellé beosztani, akik csak a mérkőzés u­­tán akkor távozhatnak, ha a vezető bíró erre hozzájárulását megadta... Tartózkodás a pglyakorlaton belül / 129 § / Pályakorláton belül a kispadon orvos, edző, gyúró és 3 cserejátékos, tehát 6 személy tartózkodhat. A cserejátékosok azonban csak a cseréig, a lecserélt játékos nem foglalhat helyet a kispadon, mert már nem tagja a csapatnak. Nem tartózkodhat a korláton belül a kiállított játékos sem.