Magyar Szó, 1984. október (41. évfolyam, 271-285. szám)

1984-10-03 / 273. szám

8 SPORT Zomborí lafufarúpíiga Eredmények: Sport—BSK 2:0, Mla­dost—Zadrugar a SO. percben l:0~ás eredménynél megszakadt, Kordun—Po­let (K) 5:0, Polet (R)—Jedintsvo (K) 10:0, Dinamo—ZAK a 60. percbe:! meg­szakadt Q;2~es eredménynél, Jedinstvo (NM)— Aleksa Santié 2:3, PPK Kula— Radnički 5:2. A következő fordulóban: BSK—Rad­­niéki. Aleksa Santié—PPK Kula, ZAK —Jedinstvo (NM), Jedinstvo (K)—Dina­mo, Polet (K)—Polet (R), Zadrugar— Kordun, Sport—Mladost. A táblázat: Kordun 7 5 1 1 20:6 11 PPK Kula 7 4 3 0 17:9 11 2AK fi 4 2 0 20 :C 10 Polet (R) 7 3 4 0 26:14 10 Zadrugar 6 4 1 l 18:4 9 Polet (K) 7 4 1 2 14:11 9 A. Santié 7 4 0 3 il:7 8 BSK 7 2 2 3 16:9 8 Radnički 7 2 2 3 21:13 6 Sport 7 2 1 4 3:15 5 Dinamo 6 2 1 3 10:19 5 Mladost fi o 2 4 7:23 2 Jedinstvo ÍK) 7 0 2 5 7:34 2 Jedinstvo (NM) 7 0 0 7 9:27 0 Zomnjki köz­epközi labda­­rúgóliga - I. osztály Eredmények: Omladinac (B)—Dunatáj 2:2, Dunav—PSK Prigrevica 1:0, Je­dinstvo—Hajdúk 1:2, Csonoplya—Crani­ Čar 3:2, Omladinac (D)—Rusin 9:1. A táblázat: A következő fordulóban: Rusin—Om­­ladinac (B), Graničar—Omladinac (D), Hajdúk—Csonoplya, PIK Prigrevica— Jedinstvo, Dunatáj—Dunav. Zombori közsé­tközi lab­d­a­­rúgó Ina — I. osztály Eredmények: Dinamo—OFK Sikara 0:1, Panoníja—OFK Metalac 1:0. Törek­vés— Lipar a 40. percben 2:0-ás ered­ménynél megszakadt, Mosztonga—­Pe­tőfi 1:0, Partizán szabadnapos volt. A TÁBLÁZAT: A következő fordulóban: Petőfi—Di­namo, Lipar—Partizán, OFK Metalac— Törekvés, OFK Sikara—Panoníja, Mosz­­tonga erőnyerő. Omladinac (D) fi 4 2 0 23:8 10 Csonoplya­fi 4 2 0 13:8 10 Hajdúk 6 3 2 1 13:11 3 Dunav 6 3 1 2 12:9 7 Dunatáj 6 2 3 1 8:7 7 Omladinac (B) 6 1 3 2 11:11 5 Granléar 6 2 1 3 8:10 r> Rusin fi 1 2 3 ,7:15 4 Jedinstvo 6 0 3 3 3:12 3 PIK Prigrevica 6 0 1 5 4:11 1 Panoníja 5 4 l 0 14: 5 9 OFK Sikara 5 4 1 o 10: « 9 Törekvés 4 2 2 0 8: 3 fi Partizán 5 2 2 1 11: 5 6 OFK Metalac 5 1 2 2 10: 7 4 Lipar 4 0 4 0 6: 11 A Dinamo 6 0 4 2 5: 7 4 Mosztonga­fi 1 2 3 5: 9 4 Petőfi 6 0 0 6 4:20 0 Zombori ifjúsági la­­darúgó­­liga A 7. forduló eredményei: Sport— BSK 3:0 (k. n.), Mladost—Zadrugar 0:7, Kordun—Polet (K) 2:5, Polet (R)—Je­dinstvo (K) 7:5, Dinamo—Žak 0:1, Je­dinstvo (NM)—A. Santic 4:1, PPK Ku­la—Radnički 5:2. A táblázat: Zadrugar 12, Dinamo és ŽAK 11, Kordun mn. Polet (K) és Je­dinstvo (NM) 9. ГРК Kuba 6. Sport 7. A Santic 6. BSK 5. Radnicki 4. Fe­let (R) és Jedinstvo (K) 3 és Mladost pont nélkül. ZQSTS&pn Ifjlkáfli кмзпш- HCfJ? — I. A fi. fordulóban: Omladinac (B)-Du­­natáj 3:0 (k. n.), Dunav—PIK Prigre­vica 4:2. Jedinstvo—Hajdúk 2:0, C.so­­noplya—Grsniéar 4:7. Omladinac (D)— Rusin 0:0. A táblázat: Omladinac (D) 10. Omla­dinac (B), Rusin és Dunav 8. PIK Prigrevica 7. Csonoplya és Gr­a­nic­a­r 5, Hajdúk és Jedinstvo 4 és Dunatáj 1 ponttal. liga — Il osztály A 11. forduló eredményei: Dinamo— OFK Sikara 3:0, Panonija—OFK Meta­lac 3:0 (k. n.). Törekvés—Lipar 1:10, Mosztonga—Petőfi 3:2, Partizán szabad­napos volt. A táblázat: Dinamo 9, OFK Metalac és Partizán 7, Mosztonga 6, Petőfi, Pa­­nonija és OFK Sikara 5, Lipar 4 és Törekvés 2 ponttal. duhat­j Be­dáni sport mozaik játék: Cerik—Graficar 28:27 (16:14) Szombat este játszották le Játékon a férfi kézilabdalig­a egyik rangadóját, a hazaiak győztek. Petar Ivančević elnök elmondta, hogy ilyen részrehajló bí­ráskodást még nem látott! — Egysze­rűen a zombori Dermi és Milijas já­tékvezetők megfosztottak bennünket a két bajnoki ponttól. A Grafičar-keret a következő volt: Brkic, Hajdin 7, Radakovic 2, Vollár 1, Kanizsai, Pázmány 1, Boros, Tallósy, 2, Metzger 9, Japundžić 5, Kovác és Be­­nyák. öt forduló után öt ponttal a Graficar a harmadik helyet foglalja el. Vasárnap az örök rivális csurogó Haj­­dukot fogadják Bezdánban. Sport—BSE 2:0 (1:0) Végre örömmámor a Sportnál. Ra­gyogó játékkal győzték le a jó képes­ségű szilberekieket, akiknek tapasztalt csapata az elő játékrészben egyen­rangú ellenfélként küzdött.. A Sport hét százszázalékos helyzetet hozott össze, azaz többet mint az őszi idényben együtt és ebből Kovács a 30. percben és Petar L­jubic a 84. percben lőtt gól­jaival megérdemelten nyert 2:9 arány­ban. A mérkőzés után Ante Gálic edző röviden kijelentette: Szorgalmasan ké­szültünk, hogy végre megörvendeztes­sük lelkes szurkolóinkat. Gratulálok a fiúknak a harcias, sportszerű játékért. Graficar----Belics (nők) 22:25 (10:12) A tapasztalatlanság árát fizette meg a bezdáni női kézilabda-csapat vasár­nap az éllovas elleni találkozón. Bolkov edző neveltjei jól játszottak az első játékrészben, többször egyenlítet­tek, de a folytatásban sok pontatlan labdát vesztettek el, így a tapasztal­tabb palicsi lányok a két kiváló játé­­­kosnik, Balogh és Basic révén a remek gólokkal megérdemelten diadalmaskod­tak. A keret a következő volt: Benyák, Ti. Lovrić, Frdom­­ 3. Limburszrr 2, Gabor 12. R­adus­ovic, V­l­ovric 2. Pfaff, Zee 1. Katié 2. Bo­ianac, Zorac, K­­üntek Gábor, Erdélyi, Katié és T­im­­burger. A lányok az ötödik forduló után négy ponttal a nyolcadik helyen vannak. A következő fordulóban Sta­­ri­šićon játszanak. Graficar II­—Aleksa Santić 23:24 (11:13) Gyenge napot fogtak ki a fiatalok њ vasárnap az Aleksa Santić-iakkal szemben. Az egyenrangú ellenfelek já­tékával eltelt mérkőzésen 20:21­-as ál­lásnál a vendégek négy góllal elhúz­­ta­k, amit a bezdáni ifi kézilabdázók nem tudtak behozni. A csapatkeret így alakult: Varga G., Barakovics, Macut, LJ. Сишга, Kedves 3, Jovičić 1. 7, Cutura, Horváth R. 3, Pázmány F. S, Curkusic 11. Kitűnt Cvrkušic, Kedves és Pázmány. Vasárnap rajtolnak az asztaliteniszezők is Vasárnap rajt lesz a községközi asz­talitenisz-ligában is. A bezdániak az el­ső fordulóban a kljajicevóiakat fogad­ják. Munkás István csapatkapitány sze­rint a szerény körülmények között sze­replő csapat Nevedy Ferenc, Odre Atti­la, Dombovics Árpád összetételben ké­pes lesz helytállni, és a bajnokságot a felsőházban befejezni. Problémájuk a már megkopott asztal. Remélik, az ifjúsági szervezet mellett a munkaszer­vezetek is támogatást nyújtanak az asztalitenisz rajongóinak. (MAROS I.) Wagyarinszácsi volt­?g­­szerenlésen s­írtak a Borovo kosárlabdázói A Borovo kosárlabdázói a napokban tértek haza sikeres magyarországi ven­­dégszereplésükről. Kaposvárról, ahol az erős nemzetközi mezőnyben gyözedel­­met kerítek, elsők lettek a kosárlabda­­tornán. A házigazda Kaposvár mellett a torna részvevői voltak még a po­zsonyi Inter, a wroclavi Gvarcbie és a Borovo, továbbá öt magyar era,6. ligás kosárlabda-csapat. A döntő mérkőzésen­­*1:79 (49 ПА) aránkban győzték le a Key­-k^m** kosárlabdázói, és ezzel a provnjoi-n­ meg megszerezték a torna győztesének járó első helyet. B. S. Keserves nyőzelem Ríos*tonc)3.—Petőfi 1:0 (0:0) Doroszló. Mosztonga pálya, 50 néző. Vezette: Dimitrijevic (Karavukovo). Dólövő: Rad­ovic a 89. percben A Mosztonga: Floresc, Momčilovic, Ko­vács, Javorina, Radovic Munjas, Bre­­ka, Nágel, Z­­veljikovic (Ivanovic), Klein és Smo­­r­. Petőfi, Kortár, Balog, Martinovic, Gál, Kolár J... .Babos, Ротсаг. Kerepe­si, Bálint, Kolár K. és Maric. Az alsóházi rangadón a telecskai Petőfi nagyon közel állt ahhoz, hogy elvig­ye az egyik pontot Doroszlóról. A Mosztonga *egy perccel a találkozó levelezése előtt egy kapu előtti kava­­j­odácból lőtt góljal szerezte meg idei első eyn­'ekm­él és ezzel a srét bajnoki pontot. Radovic volt eredményes. Szín­vonalon alul játszott mindkét 'Osana. A második félidőben Ivanovic beállí­tásával valamelyest fellendült a ha­­■’Aiak játéka, de a számos gólszerzési lehetőségből csak egyet használtak ki A 87. percben Dimitrie játékveze­tő túl szigorú ítélete plánján Munjas, a Mosztonga, illetve Babos, a Petőfi játékosa a kiállítottak sorsára jutott. Az­ ifjúsági csapatok találkozója ugyancsak hazai sikert hozott, a do­­roszlói fiúk 3:2 arányban bizonyultak jobbnak telecskai ellenfelüknél.n 7 A Mosztonga fiataljai­ állnak: Pest Ferenc, Mészáros László, Kocsis Bé­la, Mókus Imre, Kocsis Sándor, Szu­pity Lajos, Móger Tivadar, Varga­­Já­nos (elnök). Elöl: Ivan Jašarevič, Miro Munjas, Miso Belic, Király Géza, Lukács Sándor, Vladimír Vlassavljevic, Pfájfer Lajos és Hegedűs Zsolt. Szilágyin félbeszakadt a mérkőzés Törekvés pálya, 150 néző, a mérkő­zést az apalin, Petrovic vezette. Törekvés: Kar­un­a V: Keszeg Boldi­zsár, Misinszki Antal, Horváth, Mészá­ros, Keszeg Lajos, Borgič, Jerković, Görög, Milos, Kuntity. FK Lipar: Ilovat, Prolic, Bogovac, Ratio Vrc, Liorvas, Krrd­alovic, Popovic, Radulović, Vukvic, Radul­ovic B., Krupljanin. Kár, hogy a 46. percben félbeszakadt a szilágyi Törekvés és a FK Lipar találkozója, hiszen szép és élvezetes játékot látott a szépszámú és lelkes szilágyi közönség. Mindkét csapat ide­gesen kezdett, a vendégek valamivel magabiztosabban játszottak, még a go­romba be­lemenésektől sem riadtak vissza, néhány veszélyes támadást is vezettek, de a Törekvés védelme és Baranov kapus hárítani tudott. Az első negyedóra letelte után azon­ban elkezdtek játszani a hazai csapat játékosai, ötletesebbnél ötletesebb tá­madásokat vezettek, többször is ve­szélybe került a vendégcsapat kapuja. Egy szabálytalanság után szabadrúgás­hoz jutottak a szilágyiak, s ezt Jer­­kovic mesterien értékesítette, majd pedig a Sergic által beívelt labdát Görög küldte a hálóba. 2:0-ás Törekvés-vezetésnél nagy ka­varodás támadt a vendégek kapuja előtt, felvágták a hazai csapat játéko­sát és Petrovic bíró 11-est ítélt. Lö­vésre azonban már nem került sor, mert Milorad Bogovac, a FK Lipar játékosa megfeledkezve magáról és a sportsz­ellemről, megtámadta a bírót, mire a 2:0-ás állásnál lefújta a mér­­kőzést. várható, hoggy a versenyb­­zottság 3:0-ás eredménnyel a Törek­vés javára igazolja a mérkőzést. K. A. Omlásán (R)—Dunatáj 2:2 (1:1) Bük leszállás, KW) néző, vezette Smi Ja­nic (Apatics). Góllövők: ВШс (11-esbő) és Dragutinovic (öngól), illetve Hu­­gyik és Milenkovic. Omladinac: Nagy, Djurdjev, jovano­­vié (Mijié), Parćetk*, l>eđić, pavkov, Bilié, Zujié, Siladjev, Vujkovié, Ka­­ralić (Josić). Dunatáj: Nikolć, Marinković, Dragu­­tin­ovicé, Antic, Milenkovic, Mátin, Ce­­kic, Bogyó I­., Hugyik, Loboda, Ta­kács. Tovább folytatja jó­­ szereplését a gombosi Dunatáj, és előkelő, helyet foglal el a táblázaton. A vasárnapi mérkőzésen elég nehezen szerezték meg az egyik bajnoki pontot, a látot­tak alapján azonban nagyon is meg­érdemelték. Idegesen játszott mindkét csapat, és ennek következtében igen sok sza­bálytalanság történt, mégpedig első­sorban a hazaiak részéről. Ezt bizo­nyítja, hogy a játékvezető kizárta a játékból Pavkovot és még három ha­zai játékosnak mutatott föl sárga la­pot, de kapott egyet Milenkovic 15, a vendégek védőjátékosa, Alig mele­­gedtek bele a játékba, és máris 1:0- ra vezetett az Omladinac, a játék­vezető túl szigorúan megítélt tizen­egyesét Bilic nem hagyta kihasználat­lanul. Ez azonban nem vette el a gombosi csapat kedvét, sőt egyre ve­szélyesebben támadott, a 32. percben a jobb oldalon felfutó Marinkovic adott be középre és Hugyik egyenlí­tett. Mindkét csapatnak adódott még egy-egy helyzete, de a félidő végéig nem változott az eredmény. A második félidő 19. percében majd­nem botrányba fulladt a mérkőzés ekkor kapott piros lapot Pavkov, kép­telen volt uralkodni magán. Az em­berelőnyt azonban sehogyan sem tud­ták kihasználni a vendégek, sőt a­­30. percben Dragutinovic védhetetlen ön­gólt rúgott. Pár perccel a befejezés előtt Milenkovic beállította a 2:2-es végeredményt. H. A. HÓDSÁG Sporttalálkozók az októberi ünnepek tiszteletére A fel­szabad­ulás és a kolan­izáció napja alkalmából az idén is gazdag sportműsort tartanak a hódsági köz­ségben. Az elmúlt szerdán került sor a hód­sági Tekstiiae stadionjában a közsé­gi ifjúsági labdarúgó kupa döntőjére, vasárnap pedig megtartották a községi sportho­rgász-versenyt a Kamah­átén. A rend егvények további menete a következő: Szombaton, október 3-án lesz Hód­ságon az asztalitenisztorna, ugyanezen a na­pon tartják meg a Duna—Tisza— Duna csatorna mentén az általános és közepi sík­ol­ások őszi mezei futóverse­nyét is. Csütörtökön, október 11-én Bácsor­­dason (Karávukovo) kézilabdatornát rendeznek, má ч hód«.*­’.' Ov' téren a hódsági és našicei község munkássportolóinak találkozójéra ke­rül sor. C­sü­törtök­ön, október 18-án tartják meg a községi labdarúgó kupa döntő­jét a hódsági Lola Ribar stadionban. Ezt megelőzően­ a legjobb pionírcsa­­patok játszanak egymással. Szombaton, október 20-án a hódsági ifjúsági otho­nban adják át ünnepélye­sen az elismeréseket a rimiskás sport­­játékok legjobb csapatainak. Október 8-ától 22-éig bonyolítja le a hódsági Mladost klub az idei sakktor­nát. .Szombaton, október 27-én a Lola Ri­­b­­r stadio­nban lesz a vajdasági és a bácskai maraton. H. A. Jeti'rstvo !Neme«m»l'Hne— PK A. šantić 2:3 (0:1) Nemes militi csi­nálva, nyolcvan néző. Játékvezető: Stricevic (Zombor). Gól­­lövők: Stefkó és Iarkai büntetőből. i'Jefve Ferenčević, Г, Mario és Lju­­bojevic. JEDINSTVO: Gyiirki. Dukát, Milo­jevSć,. Ka’or-sai Нгкаб* - dil, Stefkó, Szávics, Kanyó F., A. Tomas és Juric. PK A. Santié: Ilii, Potkrajac, Kolar, Grhić, Ivošević, Vaslljević. N. Marco, Milč<ć. P. Marco, Ljubojević és Fe­­renčević. A vendégek egy pontért utaztak Kemesmin­ticsre, de a hazai védelem több hibája révén erere e­­.m.. ek haza. Különösen a szűkebb védelem volt gyenge, s a gyors šantići szélsők ezt ügyesen kihasználták. Az első percekben a vendégek több gólhelyzetet kihagytak, majd ezt kö­vetően a nemesmiliticsieknek adódott gólszerzési lehetőségük, amikor Ka­nyó Fábián kapufára fejelte a labdát. A 30­. percben Ferenčević alacso­ny lö­vését Györki nem tudta hárítani, 0­. A második félidőben a hazaiak vet­ték át a játék irányítását, de lanyha védelem mellett is. Marco szép fejes­góllal növelte az eredményt 0:2-re. Ezekben a percekben a nemesm:l­­ti­­csiek mindent vagy semmit elv an?:u­tán szőtték támadásaikat. Stefkó for­dul­­októl szépítet, majd Hrkacot fel­vágták. A büntetőt A. Tomas értékesí­tette, 2:2. Amikor a nemes-militics­e-k a-?, egy pont megszerzésének örültek­, sőt mind többen tá­m­adtak. Ference­­vic­ betört Györki kapujának el öleté­be és a vetődő karnis hasa alatt meg­szerezte a harmadik Aleksa Santió-t, azaz győztes gólt. RK Stanišić—Klian­ćevo 27:19 (11:10) RK staniálé pálya, TOO néző vezette: Mrdjenov (Regőce) és Rijevec (Cser­­venka). RK STAXISIÍ: Sladir, Bulovié 1. Püvasovlé «, Rad'novlé 4, Gniatovir Kapetanovié 3. Pi’ia 4. Karan 2. s! Karan 2. Veselinovlé 2 és Ceranié 5. Kt.JA.rjCEVO: Karas, Mostarié 3, VovRovié, poedrnovi Paiié 1, Ra-P'tinac 2- neoalo Sn'anović в Fa­ji, 1, Pestit 1. Grujié. A zombori községközi férfi kézilab­­daligában szép mérkőzést látott va­sárnap a közönség, a kl.Jajicevóiak­ az első félidőben egyenrangú ellenfélként küzdöttek, a másodikban azonban fel­jöttek az örszállási fiúk, különösen ededig a veterán Pavanovic játszott jól és megérdemelten győztek. A férfi kézilabda valamikor igen népszerű volt örszálláson, az­után pár éven át visszaesett az érdeklődés e sport iránt, az utóbbi időben pedig ismét érdek­lődnek iránta. A RK Stanzájéban ját­szik a belgrádi Partizán egykori ki­váló játékosa, Ceranic is, akitől so­kat tanulhatnak fiatal társai újonnan nyílt DOM bútorszalon Zombor, Edvard Kardelj utca (volt Sztapári út) S-12. és 13., telefon: 24-349 — Bútor — Háztartási gépek — Szőnyegek — Csillárok Kölcsönre is vásárolhatók. Az árut 70 kilométeres körzetben ingyenesen házhoz szállítják. •DOOR „SOLIDARNOST”, RIJEKA, SARAJEVSKA 11/ltl 1984. október 3., szerda Baranyai labdarúgóliga A 6. forduló eredményei: Izsép: Ba­­ranjac—Omladinac (Dályok) 1:1, Kese­rűs: Radnicki—Naprijed (Lőcs) 5:1, Kopács: Ribar—Bratstvo (Kácsfalu) 3:0, Beilye: Bűje—Sloga (Marok) 2:2. Laskafalu: Mladost—Napicdak (Bati­ na) 4:6, Bolmán: Jovan Lazic—Medji­­murac (Keskend) 4:2, Bán: Hajdúk— Vardar (Vardaróc) 3:1. A táblázat: A következő fordulóban: Vardar— Baranjac, Medjimurac—Hajdúk, Nap­­ redak—Jovan Lázié, S'oga—Mladost, Bratstvo—Bilje. Naprijed—Ribar és Omladinac—Radniéki. Cs-ts 1. Mladost 6 5 1 0 2i:l 11 2. Ribar 6 4 11 14:7 9 3. Racinički fi 4 0 2 17:7 8 4. Napreriak fi 3 2 1 12:9 8 5. Bratstvo fi 3 1 2 6:6 7 6. Jovan Lázié fi 3 1 2 10:11 7 7. Omladinac 6 2 2 2 7:8 fi 8. Baranjac 6 2 13 13:9 5 9. Hajdúk fi 2 1 3 8:10 5 10. Bilje 6 1 3 2 6:10 5 11. Sloga 6 0 4 2 7:12 4 12. Naprijed 6 1 2 3 8:19 4 13. Medjimurac 6 114 9:16 3 14 vardar 6 0 2 4 6:18 2 Baranyai labdarúgóliga — I. osztály Eredményei: Novo Nevesinje: Volož —Július 4-e (Tig­ješ) 3:1. Sepse: Szőlő­­fürt—Omladinac (Petárda) 3:4. Vörös­mart: Sárkány—BSK (Kisfalud) 0:2. Liskó: Partizán—Jedinstvo (Baranya­vár) 4:1. Újbezdán: Radnik—Proleter (Brajd­aföld) 0:3. Novi Ominac: Du­nav—­Tikveš (Bokroshát) 1:1. A táblázat: A következő fordulóban: Tikves—Ve­lez, Proleter—Dunav, Jedinstvo—Rad­nik, BSK—Partizán, Omladinac—Sár­kány, Július 4-e—Szőlőfürt, Cs­ts 1. Velež fi fi 0 o­lfirfi 12 2. Omladinac 6 4 0 2 18:10 8 3 BSK fi 3 2 1 13:10 8 4. Tikveš fi 3 1 2 9:6 7 5. Szőlőfü­rt 6 2 2 2 10:11 6 6. Partizán 5 2 2 1 14:7 6 7. Proleter 6 2 2 2 12:9 6 8. Július­­ 4-e 6 1 2 3 8:11 4 9. Sárkány 6 1 2 3 7:12 4 10. Radnik fi 2 0 4 16:20 4 11 Dunai' 6 0 4 2 5:12 1 12. Jedinstvo 6 0 1 5 5:14 1 Csonoplya—Bucfuénost (Savino Selo) 24:21 (10:10) A csonoplyai kézilabdázók a máso­dik félidőben mutatott jobb játékuk­kal szerezték meg a két bajnoki pon­tot. Elsősorban kiváló csatáraiknak kö­szönhetik a győzelmet. Csonoplya—Graničar (Gakova) 3:2 (1:2) Csonoplyai sportközpont, 200 néző, vezette Josié (Zombor). Góllövők: Kö­zié, Karamarkovic és Petkovic, illetve Bánié 2. Csonoplya: Mladjan, Közié, Kovace­­vic, Svilar, M. Közié, Vidović, Ađži­­baba, (Kekié), Cvetk­anin, (Karamar­kovic), Lovric, Batalo, és Cvetkovic. Graničar: Garajski, Kljajić, Krešić, Sintaga, Tomic, Tepavac, Banic, Mi­lic, Devčić, (Todorcevic), Matijašević és Grabež. Szépszámú néző előtt játszották a találkozót, a vendégek kétgólos előny­re tettek szert, a hazaiaknak csak a második félidőben sikerült egyenlíte­niük. Amikor már úgy látszott, hogy a gakovaiak elviszik az egyik pontot, a 84. percben Petkovic­­cserejátékos ta­lálatot ért el és így alakult a vég­eredmény 3:2-re. Az ifjúsági csapatok mérkőzésén a vendégek győztek 7:4 arányban. Sz. P. a magyar azo гопшои epcinin hódsági Délmonostori eszéki, vukovári és vinkovei melléklete Szerkeszti a szerkesztő tanács Tagjai MÉSZÁROS András, JA­­GICZA László Bogdán KOKO­­TOVIC és VARGA Sándor (Zom­­­bor) KOCSIS Pál (Apatin) StUPI­A Ambrus t Hódság) KO­VÁCS Irén (Eszék) MÉSZÁROS Kálmán CSEPRITY Ferenc SÖ­­•I( Denes 'PélmonosTori DÖME Dániel 'VI n kővel) TÓTH ÁR­VAI Antal rVukovár) PASZ­A Árpád (Horvátországi Magyar Szövetség) zAmró fiié* rpuna­­táj­­é* ROZSÓK­­ Ernő (Magvar Szó). Elnök-MFS/ArOS András Szerk «»«-/tő 7.AMRÓ fiié» Munkatársak IVSIC fiinka '*­- ká*-pő­ HVfVAf Vrpád KÓVL Rf Arnád PRfRff.f A Mátrán MÉSZÁROS V*»ra TÓTH László A szerkesztőség elme­ ?500fl Zombor Grad^ka kn^a T eme-et 19—19 szoba '025-ös hí­vószám) 22-035 belföMO^ **erv év­re 5(@n dinár fél avtp *1 90 Külföld’-® Avx* man dinár fél évre 520 dinár Föl­vószámla 65700-603-6121 NTTIRO Magyar Szó, Novi Sad Kiadja a Forum Nyomda Újvidék