Szabad Magyarország, 1947. július-december (4. évfolyam, 146-295. szám)

1947-07-01 / 146. szám

4 IV Magyarország- Jugoszlávia 3:2 (1:1) Vasárnap délután a Partizán pá­lyán került sor ■s nagy érdeklődés­ül vál­t Magyarország—Jugoszlá­via Balkán Kupa labdarúgómérkő­­z­ésre. A magyar csapat óriási lel­kesedéssel játszott és 3:2 arányban megérdemelten győzött.. A félidő 3:1 volt.­­ A 34. percben született meg a m­­agyar csapat első gólja. Vezér jól­­futott el keresztlabdáját Egresi laposan Szilágyihoz továbbította és Szilágyi 5 méterről a bal sarokba lőtte. 1:0 Magyarország javára. 13 perc múlva egyenlítettek a jugo­­s­zlávok. Szünet után a 12. percben Rákosi labdájával Puskás kiugrott, két tvédőt is cselezett és 10 méterről sözép f­élmagas lövést küldött a há­­lóba. 2:1 Magyar­ország javára. A 16. percben Csajkovszki szabad­rúgása a sorfalban álló Puskás lá­­bát érintve, a­­jobb sarokba vágó­dott, 2:2. A magyar csapatban ver­ésér megsérült Szilágyi balszélre illeni és Alike állt be középcsatár­­n­ak. Óriási fölénybe került a ma­gyar csapat és a 38. percben sike­­­rü­lt megszerezni a magyar játéko­soknak a­ győztest gólt. Szusza lab­dájával Mike kiugrott és mintegy 22 méterről jobb lábbal hatalmas lövést küldött a jugoszláv kapu jobb felső sarokba 3:2. Ezzel a magyar csapat beállította a végeredményt. Jon. A második félidő gólját Csorba és Érsek szerezték. A mérkőzésen történteket az ÉLASz figyelmébe ajánljuk. ITA­ (Arad)-Újpest, MTK ve­gyes 3:1 (2:0). Ferencváros—Csepel vegyes Zsi­­den­k­e (Brünn) 3:2 (1:1). Bécsben vasárnap délután bonyo­lították le Magyarország—Ausztria országok közötti női atlétikai via­dalt. Ausztria csapata 63:33 arány­ban győzött. A budapesti Vasas labdarúgócsa­pata szlovákiai portyájának első mérkőzésén szombaton Pozsonyban játszott a Bratislava csapata ellen , 6:2 (1:0) arányú szép győzelmet aratott. MVSC II.—Diósgyőri Papírgyár 86 (3:0). Góllövők Kovák (3) Csorna (2), Kerekes (2) és Fekete II. (1). Az MVSC 1926-os országos baj­nokcsapata az ugyanezen évi volt ifjúsági csapattal mérkőzött. Az öreg fiúk szépen, ötletesen futbal­loztak. Kitűnt Muhora, Elemér. A korkülönbség gólokban is megmu­tatkozott, a volt ifjúsági csapat­ 2:0 arányban győzelmet aratott. Sa­jószentpéter—Gyöngyösi MÁV 4:2. Az NB II. bajnoki döntőjében a MOGÜRT 6:1 (3:1), majd a vissza­vágó mérkőzésen 4:2 (2:0) arány­ban győzte le a MATEOSz csapa­tát. Az Elektromos 3:2 (0:2) arány­ban győzött az SBTC-vel szemben. Döntő mérkőzés a harmadik helyért, szombaton lesz. Vasárnap az NB II-be jutott MVSC vasutas bajnok­ elődöntőt, játszik a ceglédi vasutas csapattal. is TESTEDZÉS MVSC I.—Pálfalvai üveggyár 5.0 (3.b) Mintegy­ 1000—1200 főnyi néző is ott vívta pankrációs mérkőzését a két csapat. Az első félidő 10. per­cjében Érsek éles lövése a bal alsó sarokban köt ki­ A helyi csapat ál­dandó támadásban szerzi meg Csorba váratlan lövése folytán a 18. percben második gólját. Majd Regőczi 20 méteres szabadrúgását Fekete értékesíti. A második fél­idő 15. percében Szabó az MTV fel­kapusa csapata tizenegyesét m­lle­­lövi. ... " Az eddig is spor­tszerűtlenül vi­selkedő vendégcsapat, kihasználva a bíró gyengeségét, ezentúl nem az eredményre törek­szik, h­anem­ az ellenfélnek a lerúgására. Ezt a játékmodort átveszi az MVSC­­is annak dacára, hogy állandóan ifél pályán folyik a mérkőzés, a helyi csapat,"sem az eredr­ényre tö­­rekszik, hanem arra, hogy a pank­­rációs mérkőzésen alul ne marad- KOSSUTH VOLT KORONA• Június 30-tól Július 2-ig Az egyik legnagyobb sikerű magyar vígjáték EGY TÁL LENCSE 2 órás kacagás — Főszereplők: Karády Katalin, Jávor Pál, Csortos Gyula, Mály Gerő Új kezdések: hétköznap 6 és 8 órakor vasárnap 4, 6 és 8 órakor ABáj) IJAGTARGRS55AB isedd, 1947. evj július hó x Házi permetezőszer! Figyelem! Ha olcsón és házilag is előállítható különféle állati (ro­var, *• hernyó, telévek) elleni permete­ző szerre van szüksége ,készítsen Petro­lem­ Emulziót. Ezen permetező anyaghoz szük­séges 1 liter víz, 175 gramm házi­­szappan és 2 liter petróleum. A pontosan lemért háziszappant fel­aprítjuk és elegendő mennyiségű vízben f­el­főzzük. Ezután az anya­got a tűzről levesszük és szabad­­ján hozzáöntjük az előzetesen víz­be állított felmelegített petróleumot és alaposan nyírseprővel vagy ki­sebb kézifecskendő­vel úgy össze­keverjük, hogy ezen anyag a hígí­táskor is a szappan és a petróelum jól keverhető legyen. Az így elkészített emulziót­ a ve­getáció szi­meteltekor 10—12-szeri, ha lomb van a fákon, 20—25-szöri hígítással használjuk permetezésre, éspedig átáz­tatóla­g. A permetezéshez mindig e­ső vagy folyami vizet kel­l használnunk. Kováts Zoltán­ ny. kertészeti igazgató. justahirdetének 40 éve bevált a Rubiis szeplő­­krém. Főlerakat a Városi Drogé­riában. He­verők, rekamiek, matracok legolcsóbban a Győri Bútorházban. Mellékutca kiadását olcsóbbít­ia. Napolajok, nap és fényvédőkré­­mek nagy választékban a­­Városi Drogériában. Fürdősapka napszemüveg nagy választékban a Városi Drogériában. Konyhabútorok 6 darabból 120 forinttal a Győri Bútorházban. rAp­ponyi u. 25. sz. Kis család komfortos külünbejá­­ratú, bútorozott szobát teres kony­­hahasználattal. Cím a kiadóhiva­talban. Hop és esőernyő húzásokat egy, két nap alatt elkészítek j­u­l­i­u­s 15-ig l5°/o árengedmény WEINGARTEN Széchenyi-utca 48. (az udvarban). Ha még nem tudja, most meg­tudhatja miért olcsóbb a Győri Bútorház áruja, mert mellékutca kis rezsi, az árat olcsóbbá teszi. Amerikai hófehér vatta eredeti csomagolásban a Városi Drogériá­ban. ____________________ Megérkezett a pár éve várva-várt tiszta gumi fürdősapka a Városi Drogériába.­­Werth­eim kassza eladó. Cím a kiadóban. 698 Biztos hatású izz­adás elleni sze­­rek a Városi Drogériában. Használt bútorok olcsón eladók. Csák u. 16. Szerkesztőség. 476 Anyák öröme! Megérkezett a tisz­ta gumi modern gyermeknadrág a Városi Drogériába. Értesítem kedves vevőimet és is­merőseimet hogy illatszertáramat Széchenyi u. 32. alatt megszüntet­tem és működésem a Városi Drogé­riába helyeztem át­ Mellinger Ist­ván: Atom G. G. a legjobb poloskairtó. Főlerakat a Városi Drogériában. Viszonteladóknak árengedmény. Színes függöny 70 széles 13*32 Kerti terítő ..... 39*30 Fürdőruha női ... . 47*90 Gedeon Irén Színház mellett. Olcsó férfi 2 szobás belvárosi la­kásomat elcserélném 3 szobás, kertes állásért. Cím a kiadóban. 604 Szobabútorok 7 darabból 1680 fo­rinttól a Győri Bútorházban. Appo­­nyi u. 25. sz. Interziás barokk teleháló 4720 forintért 7 darabból a Győri Bútor­házban. Apponyi u. 25. sz. Gépészt keresünk 3 vagonos mal­munkba. Malmi gyakorlattal ren­delkezők előnyben. Ónodi Gőzma­lom. _____ 752 Harmadéves tanítóképzős nyári foglalkozást keres. Korrepetál és előkészít zongorára. Tizeshonvéd u. 28. 6. ajtó.____________________ Kombinált garnitúra szürethu- s­zat­al 9 darabból, 2810 forint. Győri * bútorház­. URÁNIA Jön Lőrétz Eg­i A szereld­a­i filmszínház I­tus 30-tól Július 2-ig a Young. Conrad Veldt nagy szerelmi regénye a ballerina szerelmei­em fenséges regénye a csalódás, bánat és az élet ellen Előadások kezdete : Hétköznap: 6—8. Vasár­ és ünnepnap : 4—6—8 órakor. ■ ★ SZABAD MAGYARORSZÁG Felelős szerkesztő: Szkladán Ágoston Szerkesztő: Pál Tamás Felelős kiadó: Faggyas Sándor Szerkesztőség (Deák u. 16.), t.­­elefonszámai 13—31 és 17—37­ . Kiadóhiv.: Deák­ u. 16. Tel.: 16­83 Postafiók: 146. Csekkszála: 403.030 Borsodi Nyomda Fekete Pál Dózsa György­ utca 5. Felelős nyomdavezető: Czenzer József. IHitek­ ­• A Szabad Magyarország csü­törtöki felsővárosi panasznapján­ dr. Kolozs Oszkár elvtárs népi ügyész készséggel és nagy buzga­lommal állt tanáccsal és útbaiga­zítással a panaszosok rendelkezé­sére ügyes bajos dolgaik elintézésé-*­ben. Szükségesnek tartjuk leszö­gezni, hogy az ügyek elintézését nem ő, hanem a Szabad Magyaror­szág és a MKP helyi szervezete vállalta.­­ — A Tóth Pál Rt­. Nőnevelő In­tézet leánygimnáziumába a beírá­sok július 2-án a leánylíceum és tanítónőképző első és második osz­tályába július 3-án, a líceum és a képző több osztályaiba július 4-én lesznek. — A Kereskedelmi Alkalmazot­­tak Szabad Szakszervezete kedden 6 órakor vezetőségi és választmányi ülést tart, július 1-én. Vezetőség.:* — Felkérjük tagjainkat, hogy ma délután 6 órakor tartandó nagy­gyűlésünkön a tárgy fontosságára való tekintttel feltétlenül jelenjenek meg. Kereskedelmi Testület. — Sajtóhiba. Lapunk vasárnapi számában az OTI-ról írott cikkbe sajtóhiba csúszott. Az orvosi költ­­ségtömeg az OTT járulékok 9 szá­zalékának nem , hanem 14 száza­léka. — Angol-francia hár­omnhónapos nyelvtanfolyam kezdődik, kezdők­nek, csütörtökön, július harmadi­kén. Az angol-francia irodalom ere­­deli nyelven való oktatása haladók­nak. Érdeklődés délutánonként: Kun Pál, egyetemi diplomás nyelvű mester, Széchenyi u. 89. emelet. Irodai írógépet, hordozható írógé­pet, számológépet és összeadógépet magas áron vesz Sebestyén Fü­leg Miskolc, Széchenyi utca 3. sz. Te­lefon 19-18. *— A MÁV-k­lép 10. háztömbjében építik nagy szorgalommal a vasút miskolci kommunista dolgozói azt a gyermekjátszóteret, melyről szombati számunkban megemlékez­tünk. A játszótér munkálatain dol­gozó kommunisták kérik a testvér­­párthoz tartozó vasúti dolgozókat, kapcsolódjanak bele ők is­­a fontos és hasznos munkába.