Nemzeti Sport, 1926. április (18. évfolyam, 53-69. szám)

1926-04-02 / 53. szám

A­ védelem oszlopa Hofer,­ ­legelsőrangú klasszis. A jó bekk minden tulajdonságával meg van áldva. Tökéletes rúgótechnikája, ész­szerűsége, pompás fejjátéka a me­zőny legjobbjává avatta. Főleg a második­­ félidőben brillíroz­ott. Seiffert megbízható társ, de mel­lette csak kisegítő számba megy, Planícka jól véd. Egy-két bátor ki­ugrása közt azonban akadt sikerte­len is. ■A halfsor az első félidőben nem tudta ellensúlyozni az FTC h­alf trióját. A támadást nem tudta kel­lően támogatni, de a második fél­időben a nagyobb munkabírás ki­­egyensúlyozta ezt a gyengéjét. Prodr produkált legtöbbet, Pleticha is ki­elégített, meglehetősen gyenge volt azonban Vodicka. A­ csatársor nagy összeszokottsá­gát szép támadások felépítése mu­tatta meg, de a kap­u előtt nem volt eléggé határozott ,S eredményes ez a­­ kvintett. Pedig néhány lövésük bámulatos lövőkészségről tanuisko­­dott. Legtöbbet Kratochwill produ­kált. Nagyszerűen vezeti a labdát, ör­­döngős dribler és félelmetes, lövő. Gólja mesés volt. Dobiás, a másik szélső, lényegesen kevesebbet mu­tatott. Lefutásaival adós maradt s iparkodott szabadulni a labdától. A belsőknek rossz napjuk volt. Silny nem tartotta össze, a szárnyakat, nem dirigált, a kapu előtt alig volt látható. Puc egy-két félelmetes lö­vést eresztette meg, Soltys néhány kitűnő helyzetet rontott el. A me­zőnyben azonban precízent játszott össze az öt csatár. Az FTC érdeme, hogy nem­­tudtak eredményesen ját­szani. A bíró teljesen pártatlanul, kifogástalanul működött. Határozott és erélyes volt anélkül, hogy­ túlment­ volna a­ szabályok megkívánta határokon. Nyilatkozatok Diám Zoltán az FTC válogatott hallja — Meg kell állapítanom, hogy a Slavia­ nem olyan félelmetes ellen­­fék ,mint a Spurin. Ha­ Pataky j­át­­szott volna­ , gólokkal nyertük volna meg­ a mérkőzést. Csatársorunk ugyanis a második félidőben meg­­­leh­etősen, gyengén funkcionált. Szigeti Imre , az FTC futballvezére •V­­ •­— A Slavia közremért nagyszerű passzjátéka nem­ tudott kifejlődni, mert halforunk oly kiváló játékkal rombolta. szót, még _ csirájában a csehek­­minden akcióját, .­amely ki kell hogy vívja mindenki elismeré­sét... . . ........________ Ha csatársorunk nem tartalékos, akkor egészen biztosan megnyertük volna a mérkőzést. 1. Pulcher öt Slavia vezetőségi, tagja . Az egész csapatnak, de különö­sen centerünknek. Sil­yne­k rém rossz napja volt. A játék ennek da­cára szép volt és mindkét részről dicsénél egégé fair. A bíró pedig a legkorrektebb és a legjobb mind­azok között, akiket 25 év óta Buda­pestein jártamkor alkalmam volt megismerni. Csapatomból­ csak a közvetlen­­ védelem­mel voltam meg­elégedve. A fedezetsólból csak Ple­ticha, a csatársorban pedig egye­dül Kra­tochwill játéka érdemel sze­rintem dicséretet. Az FTC csatárso­rában Kelemen,­­ fedezetsoráiban Fuhrmann, a közvetlen védelemben pedig Ts­undor II. tetszett nekem a legjobban. Dobias a Slavia magyar származású jobb­­szélsője — Igen rossz napúnk volt, mond­hatom, hogy régen játszott, olyan rosszul a Slavia, mint a mai meccs első félidejében. A második félidő­ben már­ valamivel jobb volt a csa­pat, a csatársorunk akkor is hihetet­lenül határozatlan -volt ka­pu előtt. ...... 7 SSCaf Péntek, 1926 ápx­ ftig 2.3 Srlny a Slavia centere ,a.' i.l­ ea eredményt tippeltem ugyan mérkőzés­­élői, de azért nem vagyok a csapattal megelégedve. Igaz ugyan, hogy sem Puc, sem én­­nem voltunk fittek, mégis külö­nösen csatársorunk jóval formáján alul szerepelt. Erősen zavart ben­nünket a pálya talaja is, mert ími állandóan füves pályán játszunk. Hallom, hogy a­ vasárnapi meccs színhelye az MTK Pálya füves,­­ ott sokkal otthonosabban fogunk mozogni. A mérkőzés végéig kedves és­ fö­lötte szokatlan jelenetben voltunk tanúi a­ szép megás bírójának, Egner Kálmánnak öltözőjében. Olyan elismerésnek, amilyenben kevés magyar bírónak volt még ré­sze. Újonnan feltűnt napbarnított­­arcú kitűnő bírónk öltözőjében megjelent ugyanis­­Pulcher," a Sla­via vezetője és meghatott hangon a következő kis "dikéjét­ intézte géme­tül Egner­hez:­­"— Uram! 25 éve járom, a konti­nenst. 25 év óta sokszor fordultam, meg Budapesten is, de ki kell, je­­­lentenem, hogy korrektebb,­­ hozzá­értőbb és jobb bíróhoz nem volt még szerencsém! Fogadja , mai bí­ráskodásáért úgy magam, m­int csa­patom nevében legmelegebb­­köszö­netünket! •­­Ég melegen megrázva az első nem­zetk­özi mérkőzést­­vezető megillető­­dött bíró kezét, mégegyszer megis­mételte, — de most már magyarul:­­ Köszönem­­­szépén!... ‘Képze­ltem­­ szépen!!... ■ sí Nagyszabású a vidék húsvéti programmja A WAC Szombathelyen, két kassai csapat Északon, a BEAC Szegeden, két aradi csapat Békéscsabán mérkőzik A Nemzeti Sport tudósítójától. A Keleti kerület Déli kerület Igen szegény a két étiek húsvétja: egyetlen mérkőzés lesz Debrecen­ben, a DVSC—DTE bajnoki talál­kozás. Nyíregyházán az­ URAK ven­­­dégszereplése az ünnep eseménye. Részletes program: Debrecen: DVSC—DTE (vasárnap­),. Debrecen —Nyíregyháza if­júsági válogatott (vasárnap).­ Nyíregyháza: NyKISE — URAK. NyTVE—Bőrös (vasár­nap). NyTVE—URAK. NyKISE— Bőrös (hétfő). Karcag: K­­bt ÖVE— Dobr. Postási (barátságos,­ vasár­nap). Nyugati kerület A bécsi WAC, SC Ost Wien, Ferrovia, Liesing, a KAC, VÁG, Testvériség és MAF£5 vendégszerep­lése szokatlanu­l­ élénkké teszik a ke­rület húsvétiját. Bíróküldés: Vasárnap: Magyar­óvár: MTE—SC Oht: Wien; dr. Ősz. Sopron: SFAC—Lie­strig—1 Kondor. Sár-Vár: SLE—Ferrovia:, Schwiircz. Szombathely: SzSE—Wienex. AC:'1 Veszprém: VTC—1?‘:. Königsberg. Pápa: MAFO-PFV:, Beleznay. IV­tatóváros: TÁG—1 Testvériség: Bauer. Tatabánya: TSC—VAU: ? Győr: DAC—ETO (bajnokik: Csiszár, KSE —II. ker. SE: Berger. Hétfő: Magyaróvár: MTE—SC Ost­ Wien: Hannieh. Sopron : SVSE —Liesing: Marikstein. Sárvár: Felső­­őri SE—SSE: dr. Ősz. Szombathely: SzAK—VAC: Mü­ller. Veszprém: VTC—ETO II.: Königsberg. Pápa: P. Kinizsi—MAFC: Szirovetz. Tata­­tóváros: TAC—KSE: Koch. Tata­bánya: TSC—Kispesti­ AC: -? Cell­­dömölk: CTSE-CSE: Fuebs. Kő­szeg: KSE—Ferr­ovia: Geiszler. Győr: DAC—ETO Kamb.­­VÁC: Rozemberg, DAC II.—ETO II.: Szol­noki. Északi kerület Az ünnepet a kassai csapatokkal való összeköt­tet­és megerősítésére­­használják fel a csapatok. Az MVSC Kassáin játszik. (KAC, K. Slavia), míg Sátoraljaújhelyen a KSC és Miskolcon a Kassai Törek­vés v­en­dégszer­ep­e­l. Bíróküldés: Vasárnap. Diósgyőr: Vinnpoi Törekvés—DVTK: Reic­h A, Sátoraljaújhely: S1ESC—Kassai SC ? Hejőcsaba: HSE—MM­TE komb.: Seltner, Pereces: PTK—MMTE komb.: Slavkovszky. Hétfő: Miskolc: Kassai. Tör.— MMTE—MKASE komb.: Krom­paszky, Sátoraljaújhely: Kassai SC —SAC 1 Két, aradi csapat Vendégjátéka, a BEAC—SzAK kupa-meccs, a Zuglói AC, MÁV, NSC, Győri AC,. •Tungs­ram, és a Rákoscsabai TK vendég­­szereplése : a legmozgalm­asabbá, teszi a­­kerület programját. Bíróküldés: Vasárnap: ' Szeged: SzAK—BEAC (Magyar Kupa): Pa­taki. Békéscsaba: OMTK—Aradi AC: Zsidai, CsAK—Glória CFR: Ceglédi. Előre—­Tungsram:'' Zsidai, KAVE—Győri AC: Boros.' Okos­háza: OTK—Zugló: Petényi. Makó: MTK—NSC komb.: Wigner. Gyoma: GyAC—Szeg. Vasutas komb.: Brüll. Kiskunfélegyháza: Kfélegyháza I. B) válog.—Szeg. Vasutas komb.: Kamiiba.­ K. T. A) váll--*Aceabál TK: Kandiba. Hódmezővásárhely: HTVE—BTE: Franki. Mezőbe­rény: MAC—M. Tör.: Fülö­p. Szentes: SzTE—SzTK: Ágh. Kiskunhalas: K. válog.—KE­AC:­ Makó: IMÁK— Bp. Máv. Gépgyár: Kohatutek. Szarvas: Túrni—NSC kolm­b.: Nagy. Makó: M. Tör.—KAC:­­ Hétfő: Szeged: SzTK—BEAC: Lébner. Békésscsaba: CsAK—Aradi' AC: Ceglédi. KAVE—Tungsram: Boros, Előre—Győri .EAC: Zsidai. Orosháza: OMTK—Glória:­ Petényi. Szentes: SzTE—Zugló: Ágh. Hód­mezővásárhely: H.I . MTE-Bm Baranyai. Makó: MÁK—MÁV: Hid­­véger. Szarvas: Turul-^NSC komb.: Nagy. Makó: MTK—NSC komb.:­­ Kistelek: KIKE—SzAK komb.: Lőwi. Az ILSz válogatott és a Postások vendégszereplése mutatja csak a kerületben, hogy húsvét van. A baj­noki forduló a bajnokaspiránsokat nehéz feladat elé­ állítja. Bíróküldés: Vasárnap: Pécs: PVSK-NZTE: Pajor D. (Kozenfeld Imre, Fehér).­­ Kaposvár: KTSE— PSC: Bob­ouskay. Nagykanizsa: NTE —K. Máv.: Fenyves..... Barátságos meccsek: Pécs: PAC—Postás: Fiam, (Du­axnant, Pajor Á.). DVAC ifj.— PAC ifj.: K­raj­ter. Mohács: MTE— PVSK II.: Barna .- Baja: ILSz— Baja Válóg.: Szonecker. Hétfő: Pécs: PSC—Postás: Bizse, (Pataiki—Bü­chler). Mohács: M. Testv.—PVSK II.: Pajor D. , Baja: ILSz—Baja válogatott: Szonecker. A határ utcai pálya vasárnapi programmjá­ ,­­ órakor: Vérhalom­— III. ker. TVK kombinált, 2 órakor: ÚTE ifj—III. ker. TVI MILSz. - Délnyugati kerület Futball-, atlétikai- és tenniszfelszerelést a legjobb minőségben és a legolcsóbb árban PLÖKL és HAAS SVer szállít­ott­a accv ttt* 4 0 Vásárlás előtt saját érdekében VI, AIMiJKA&o I-III lo* aW® okvetlen kérje árajánlatunkat. PLÖKL árban egyedül legrégibb ^ AlIZZ szaküzleti SZdu­ll ETSC—RAC 1:1 (1:1) Két szép fejes gól után, megszült minden tudomány URAK-pályán Bíró: Iváncsics. ETSC: Leivander — Pollákovics, Simon — Talmács, Flossmann, Mu­­szil — Bunda, Wolf, Klovács, Schnck, Lovicsek. RAC: Drajkó — Szántó, Ferenci —­­Tager, Erlich, Gotthener — Elek, Polt, Csánky, Farkas, Tárnok. A tegnapi nap egyetlen, őszről elmaradt másodosztályú­­mérkőzése —­ különösen a rákospalotai közön­ségre nézve — nem várt eredményt hozott. A RAC lelkes „drukkerei" kénytelenek voltak belátni, hogy nem­ jó, előre inni a medve bőrére, mert az ETSC megunva eddigi balsikereit — „összeszorított fogak­kal" — belefekü­dt a játékba s bi­zony csak egy védelmi hibájának tudhatja be, hogy nem győztesként hagyta el a pályát. A RAC mai já­tékával nem vagyunk megeléged­ve. Messze mögötte maradt attól a formától, amit vasárnap a Főv. Tkör ellen kijátszott. Ennek fő­­okát a halfsor k­idiszponáltságában látjuk, melynek következtében a csatársor nem kapva elég labdát, eredményességét sem tudta kifej­teni. A mérkőzés Élénk ETSC támadással indul a játék. Az első percben még sikerül Drajkónak menteni, de az 5. perc meghozza, a vezető gólt. Bruda megszökik s ívelt beadását Wolf a bal felső sarokba fejeli. (1:6). Egy perc múlva veszélyes helyzet a­ RAC kapu előtt, Bruda beadására Drajkó kifut, de nem éri el s csak a kapufa menti meg a RAC-ot újabb góltól. A 15. percben szép helyzete van a RAC-nak. Elek beadását Farkas tisztán kapja, de lőni nem tud s végre sok tologatás után Gotthener mellé plasziroz. A RAG erélyesen küzd a kiegyen­lítésért, ami több szép támadás után sikerül is a 40. p.-ben. Tárnok beadását Muszil felszaba­dító rúgás helyett Pólt­hoz adja, ki éles fejessel megszerzi a kiegyen­lítő gólt. (1:1). Szünet után lanyha iramban in­dul, a játék. A 14. percben Wolf, majd Klovács lő fölé. A RAC is fel­­nyomul,­ Tárnok beadását Polt éle­sen lövi, de Leinvander hősiesen ment. A 42-ik percben az utolsó al­kalom nyílik a RAC-nak a győze­lem megszerzésére, fie Tárnok 16-osról lőtt szabadrúgása emberbe megy. A játékosokról A­ javuló erzsébeti csapat legjobb része a védelem. Leinvander biztos labdarúgásról tett tanúságot. A bekkek közül Pollákovics a jobbik, habár Simon sem maradt sokkal mögötte. A balfsorban Talmács Tárnok mellett nehéz munkáját jól­ végezte el. Flossmann technikájával sok szépet mutatott. A csatársorból Lovicsek nagyszerű formája mel­lett csak Wolf és Bruda nyújtott elfogadhatót. A BAC mai játéka után csak a csatársort lehet dicsérni, bár Tár­nok ma nem mutatta szokott bril­­liáns formáját. Polt volt a legjobb. Csánky a szokott formáját mu­tatta. Csak Farkas és a tartalék Elek volt kissé gyenge. A három rossz hal­ közül tán Jager volt a legmegbízhatóbb. A közvetlen vé­delem néha bizonytalanul, de azért elfogadhatóan látta el feladatát. Üllői úti pálya Húsvét hétfőjén d. u. x/s 3 órakor UTE-Slavia 4 órakor FTC-MTK húsvéti serlegmérkőzések.