Népsport, 1963. november (19. évfolyam, 217-237. szám)

1963-11-08 / 222. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA PÉNTEK, 1963. NOVEMBER 8. ^ Áfa: 60 fillér ^ XIX. ÉVFOLYAM, 222.SZÁM A Komlói Bányász az élen — három fordulóva! befejezés Aránylag sok gólnak tapsolhatott a közönség a labdarúgó-bajnokság X. fordulójában. Annak­­ellenére, hogy három együttes gólképtelennek bizonyult­ (Szeged, Győr, Debrecen), mégis hu­szonkét gól született az NB I-ben. Ez 3.1-es át­lagnak felel meg. A góllövésben főleg a bajnokcsapat járt az élen annak ellenére, hogy nélkülözte három vá­logatott játékosát, akik közül pedig kettő csatár. A fiatalokkal megtűzdelt csatársor azonban kitett magáért. Nemcsak lelkesen küzdöttek a ferenc­városiak, hanem jól is. Meglepetésnek számít, hogy az Újpesti Dózsa két góllal kikapott Csepelen. A lila-fehérek vere­ségét csak részben menti, hogy Káposzta sérülé­se után hosszú ideig tíz főre olvadt csapattal játszottak. A Csepel bravúros győzelme után ala­posan felzárkózott a középmezőnyhöz. Győztes csapatában több tehetséges fiatal bontogatja szárnyait. A rangadó, az MTK — Vasas találkozó mérsé­kelt játékot hozott. Szünet után az MTK feljavult és Sá­ndor vezérletével ha nehezen is, de győzött. Feltűnt, hogy mindkét csapat milyen lassú volt. Az MTK győzelmében közrejátszott a két kapus pillanatnyi formája közti különbség is. Nagy meglepetésre három fordulóval az egy- idényes bajnokság befejezése előtt a Komlói Bá­nyász áll az élen! A kitűnő bányászcsapat hatá­rozottabb játékával legyőzte a Dorogi Bányászt. Igaz, hogy a Ferencváros a vesztett pontokat il­letően jobban áll, mint Komló, s valószínű, hogy a Komló nem tudja megőrizni elsőségét, de bár­hogyan is alakul a hajrá, a Komlói Bányász min­denképpen pompásan szerepelt­ ebben a bajnok­ságban. Egyébként a komlóiak még kétszer ját­szanak otthonukban: a Csepel és a Bp. Honvéd ellen, s egyszer idegenben: az MTK ellen. Biztos győzelmet aratott a Bp. Honvéd és a Tatabánya is. Mindkét együttes a mezőnyben gyakran ügyesen kombinált, de a kapuk előtt nem jellemezte határozottság a játékukat. A Szeged, a Győr, a DVSC, a DVTK, a Pécsi Dózsa, s a Dorog meglehetősen mérsékelten ját­szott. Vajon vasárnap, a XI. fordulóban mi lesz a helyzet? A labdarúgó NB I állása (Zárójelben a vesztett pontok.) Elmaradt mérkőzéseik: Ferencváros—Diósgyőr (n­ov. 20.), Bp. Honvéd—Dorog (nov. 20.), Dorog —Ferencváros (dec. 1.)­. Vasas—Csepel (dec. 1.): 1. Komlói Bányász 106 2 2­15:1314 ( 6) 2. Ferencvárosi TC8 5 3 2­25: 713 ( 3) 3. Győri Vasas ETO 104 4 215: 612 ( 8) 4. Újpesti Dózsa 105 2 316:1312 ( 8) 5. MTK 104 4 214:1212 ( 8) 6. Tatabányai B. 105 2 310: 912 ( 8) 7. Bp. Honvéd 9 4 2 314: 910 ( 8) 8. Csepel SC9 4 1 4­12:14­9 ( 9) 9. Dorogi Bányász8 3 2 3 9:12 8 ( 8) 10. Diósgyőri VTK9 3 2 4 7:10 8 (10) 11. Vasas9 3 2 4 8:12 8 (10) 12. Szegedi EAC 102 3 5 5:10 7 (13) 13. Pécsi Dózsa 102 1 818:25 4 (16) 14. Debreceni VSC 101 1 810:26 3 (17) MTK—Vasas 2:1 (0:0) Hungária út, 10 000 néző. Ve­­zette: Bodizsár Botics (jugo­szláv). (Gere, Borkő). MTK: Ko­vatik — Kesznei, Danszki, Jenei — Nagy, Kovács III — Sándor, Kuti, Halápi, Laczkó, Endör. Edző: Ko­vács Iak­e. Vasas: Szentmihályi — Fórizs, Kárpáti, Ihász — Ba­kos, Beremdi — Farkas, Machos, Bundzsák, Kékesi, Mattiéra. Ed­ző: Noszkay Gyula. Góllövő: Sándor, Halápi, Bumd­­asák. Szögletarány: 9:6 (4:5) a Vasa® javára. A mérkőzés előtt a Vasas ve­zelői és játékosai üdvözölték a jubiláló MTK-t. Bundzsák virág­csokrot adott át Sándornak. Eseménytelen, lassú mezőnyjá­ték után a 10. percben Bundzsák 20 méterről váratlanul lövésre szánta el magát és a jól eltalált labda a jobbkapufa tövéről vá­gódott vissza a mezőnybe. To­vábbra is a Vasas szorongatott, egymás után ké­t szögletet értek el a vendégek. A 12. percben Kékesi a 11-es pont táján nem találta el a labdát. A 16. percben Farkas erős, lapos beadását Ké­kesi kapásból továbbította kapu­ra, de a labda visszapattant a tömörülő védelemről. Nem volt nagy az iram, jobbára a pálya középső harmadában folyt a já­ték. A 27. percben Bundzsák nagyszerű labdával szöktette Kékesit. Az összekötő már az 5-ösön járt, amikor a kétségbe­esetten hátra futó Danszkinak sikerült elrúgnia előle a labdát. A másik oldalon Sándor elől Szentmihályi szép előrevetődés­­sel tisztázott Továbbra sem volt különösebb iram, s ezután is a­ vendégek támadtak valamivel többet. A 32. percben a kitörő Machost Danszki csak szabályta­lanul tudta szerelni. A 41. perc­ben nagy helyzetet hagyott ki az MTK: a kitörő Sándor mellett Ihász elesett, a kapura kanyaro­dó szélső elől azonban Szentmi­hályi bravúros vetődéssel fel­szedte a labdát. SZÜNET UTÁN az MTK-ban Bodör helyet cserélt Halápival. Veszélye® támadással kezdett a kék-fehér csapat, Ha­lápi beadásáról Kuti csak egy hajszállal késett le. Az 59. perc­ben megszerezte a hazai csapat a vezetést. Kovács III hosszú átadással szöktette Kutit, Ihász nem adta haza idejében a labdát, Szentmi­hályi sem jött ki a kapujából, így Kuti közelről lőni tudott. A labda lepattant a most már elő­­revetődő kapusról, a 11-es pont felé futó Sándor elé, s a szélső 10 méterről, ballal az üres ka­puba emelt. 1:0. A 70. percben egy szabadrú­gás után Bakos közelről Kovalik kezébe fejelte a labdát. Egy perc múlva Sándor a saját térfél kö­zepén megszerezte a labdát, 30 méteren keresztül vezette, majd Bödörhöz továbbított. A közép­csatár az üresen álló Halápi elé tálalt, s a szélső 12 méterről, a balösszekötő helyéről a bal felső sarokba lőtt, 2:0. A 86. percben baloldali sza­badrúgásból szállt a labda a kék-fehér csapat kapujának elő­terébe, a védők tétováztak,­­ Bundzsák közelről a bal sarokba fejelt, 2:1. Az utolsó percben izgalmas jelenet játszódott le a® MTK 16-osán belül, a lőni készülő Machost az MTK-védők csak nagy üggyel-bajjal tudták sze­relni, a lepattanó labda Kékesi elé került, aki ollózva a kapus­ba lőtt. A rangadó minden tekintet­ben elmaradt a várakozástól. A játékidő nagy részében unal­mas, csapkodó játék folyt. Az MTK az első perctől kezdve igyekezett lefékezni az iramot, s ezt a játékritmust később a Vasas is átvette. A játékosok sokat álldogáltak a pályán. A fedezetek itt is , ott is­ több­nyire hosszú labdával igyekez­tek támadásba dobni a csatá­rokat. Gyors, látványos­abb összjáték csak nagyritkán ala­kult ki. A II. félidő elején már érezni lehetett, hogy amelyik csapat gólt ér el, az egyben a győzelmet is megszerzi. Ez az MTK-nak sikerült, s végered­ményben megérdemelten jutott a két pont birtokába. Az MTK-ból Kovaliknak volt néhány szép védése. A hátvédhármas, külö­nösen az I. félidőben sokat volt játékban, s ekkor tagjai bizto­­­san álltak a lábukon. A gól előtt azon­ban Danszki és Keszei is .,elaludt”. Nagy és Kovács a mezőnyben hasznosan játszott, de előretörő síre ritkán vállalkoz­tak. Sándor gyengébb első félidő u­tán erősen feljavult, a vezetés megszerzésével és a második gól elkészítésével a győzelem fő részese volt. Bödör is a II. félidőben játszott jobban. Kuti, Halápi és Laczkó csak időmként nyújtott kielégítő teljesítményt. A Vasasban Szentmihályi az első gól­ előtt bentragadt. Fórizs és Írül ön­ösén Kárpáti várakozáson felül meg­állta a helyét. Ihász a II. félidői­ben kicsit visszaesett, ekkor már jó néhányszor elment mel­lette Sándor. Berendi volt a job­bak fedezet. A csatársorban egyedül Farkas­­játszott lendüle­tesen. Machos é® Bundzsák jól készített elő, de a kapu előtt túlkombinálták a helyzeteket. Bodizsár Botics játékvezető kisebb hibáktól eltekintve jól vezette a mérkőzést. Borbély Pál NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG MTK—Vasas 1:0 (1:0). Hungá­ria út, 3000 néző. V: Pencz. MTK: Lanczkor — Formagéni, Sólymo­si, Rattmann — Vasas, Kertai — Török, Bánkuti, Horváth (Rom­­hányi), Major, Guth. Vasas: Var­ga — Nagy, Rozsnyó, Somogyvá­­ri — Nell, Fister — Bozó, Lieb­­bacher, Pál I. Végh, Pál II. G. Major. A Vasas jóval többet tá­madott, de helyzeteit nem tudta kihasználni. Jő: Lanczkor, Sóly­mosi, Vasas, Kertai, 111. Rozsnyó, Nell, Fister. A jégkorong-bajnokságért fpesti Dózsa-Bp. Előre 27:1 (7:0, 8:1,12:0) V: Dombóvári, T­arr. Újpesti Dózsa: Vedres — Patócs Gy., Pa­lotás II — Lőrincz, Klinik­, Zim­a. Cser­e: And­orka, Molnár, Hajek, Bánkuti, Keresztes, Zsitva V., Pa­­tócs P., Palotás I. Gazda. Edző: Bán József. Bp. Előre: Kelemen — Berta, Tőké® — Horváth, Lov­­csányi, Flaneléta. Csere: Libor, Szerény­, Lőrinczi, Enyecz, Ko­vács, Gyarmati, Polgár, Szegedi, Mi­klai. Edző: dr. Margó György. Gólütő: Kiírok (6), Palotás I (5), Lőrincz, Palóc© P. (4 —4), Keresztes (3), Zeitva (2), Molnár, G­anda, Zima, Vl. Lő­rin­czi. Az enyhe időjárás következté­ben a kitűzött időben nem le­hetett a mérkőzést megkezdeni. A lila-fehérek végig nagy tech­nikai égi taktikai fölényben ját­szottak,­­ szinte tetszés szerint érték el góljaikat. A játék egyes részeiben tetszetős támadásokat vezettek és szép gólokat i© lőt­tek. A Bp. Előre ezúttal is nagy lelkesedéssel küzdött, s amíg erővel bírta, ellen állt. FTC—Bp. Postás 8:2 (3:0, 2:0, 3:2) Vezette: Kenderesei dr., Róger dr. FTC: Csánk — Raffa, Tamási — Balogh, Jakabházy, Schwalm. Cs.: Zádor, Erdős, Horváth, Vá­mosi, Szabó, Póth, Némon, Reint­­haller. Edző: Rajkai László. Bp. Postás: Nagy — Wohl, Gume­­nyu­k — Klemm, Edelmayer. Orosz. Cs.: Dvors­zki, Gyenese, Szikra, Molnár, Gyöngyösi, Ber­ta, Vajdafi, Várhidi, Fodor. Ed­ző: Tipold György. Gólütő: Schwalm (12. perc), Balogh (33. perc), Schwalm (19. perc), Vámosi (23. perc), Balogh (28. perc), Fodor (42. perc) öngól: Ja­kabházi (47. perc), Schwalm (49. perc), Edelmayer (55. perc), Szik­ra (56. perc). A vártnál érdekesebb, válto­zatos, kemény és gyorsiramú játékot hozott a találkozó. Az első két harmadban a kedvezőt­len idő károsan befolyásolta a játékot, megnehezítette a ko­rongvezetést és gátolta az össz­­játékot. Mindkét együttes össz­­játékra törekedett, a csatárok ügyesen passzoltak, a védők azonban keményen álltak a lá­bukon, ennek ellenére igen ke­vés szabálytalanság történt. Az FTC egyre jobban kezd formába lendülni, nagyszerű volt a támadásszövése és kapu előtt is határozottak voltak a játéko­sok. A Bp. Postás játéka is ja­vuló irányzatot mutat: a játéko­sok sokat javultak korcsolyá­zásban, bátran támadtak, de nem feledkeztek meg a védekezésről sem. Az Újpesti Dózsa női röplabda-csapata A pontosan hatórás, kora reg­geltől ebédutánig tartó ünnepi röplabdaműsor ezúttal inkább a sportkedvelőket fárasztotta ki. A csapatok még a női baj­noki címért is eléggé álmosan küzdöttek, és tulajdonképpen csak egy találkozó, a Bp. Hon­véd-Újpesti Dózsa férfi rang­­adó küzdelme és színvonala elé­gíthette ki a szép számmal ösz­­szegyűlt sportkedvelők igényeit. Az Újpesti Dózsa —Bp. Építők női rangadón a kékmezes Épí­tők játékosai mintha ólomlába­kon mozogtak volna. A mezőny­ben állva várták a labdát és mindent csak Gerhardinétól vár­tak. A kitűnő válogatott játékos azonban nem sokáig bírta és az újpesti fiatalok egyre na­gyobb fölénybe kerültek. Csak a második játszmában akadt egy kis izgalom: a lila-fehérek 10:1 után engedtek az iramból, az Építők csapata erősen felzárkó­zott. Fekete Judit és Nagy Mar­git ütéseivel az újpestiek biztos győzelmet arattak. Az Újpesti Dózsa női együt­tesének ez a győzelem egy­ben a bajnoki cím megszer­zését is jelenti. A dózsás lányoknak még egy mérkőzésük van hátra, de a pa­pírforma szerint már nem veszt­hetik el a bajnoki címet. A mérkőzés után érthető nagy volt az öröm a Dózsa-táborban, hiszen a férfiak kilenc bajnok­sága után a női csapat, méghoz­zá döntő többségben saját ne­velésű fiatalokkal először nyerte el a bajnoki címet. is bajnok! A nagy érdeklődéssel várt férfi rangadó végre a vára­kozásnak megfelelő játék­kal kezdődött. Kovács Jenő sikeres nyitásával és Gálos szellemes ,,Floreasca”-i leütéseivel a lila-fehérek húztak el. A Honvéd Tatár és Flórián remek játékával csak nehezen egyenlített, majd élvezetes, vál­takozó küzdelem után a Honvéd jutott játszmalabdához, mégis a Gálos vezette dózsások­­nyerték a játszmát. Változatlanul ragyogó, fej­fej melletti küzdelem jelle­mezte a második játszmát. Az Európa bajnokságot megjárt röplabdások talán a kissé indisz­ponált Jánosi kivételével mind nagyszerűen játszottak. Két pont­nál nagyobb előnyre 11:9 után a Honvéd tudott szert tenni és ez­zel már egyenlített is a játszma­­arányon. Az Iram nem csökkent. Szinte minden egyes pontért lát­ványos akciókkal küzdöttek a csapatok. Gálos 8:8 után kissé, fáradni látszott. A Honvéd sánca háromszor hárította ütését és ez­zel a piros-fehérek szerezték meg a vezetést. A negyedik játszma elején 2:1-nél közel ne­gyedóráig változott a nyitás jo­ga, majd a Honvéd ugrott meg és ezt az előnyt a Dózsa mér nem tudta behozni. Végre izgalmas, szép mér­kőzést láttunk, bár az Újpesti Dózsa első helyezését, újabb, megszakítás nélküli kilencedik bajnokságát ez a vereség már nemigen befolyásolhatja, a Hon­­véd pedig még jobban bebizto­sította második helyét. Női mérkőzések: Bp. Petőfi—­ Utasellátó 3:0 (11, 8, 14), Újpesti Dózsa—Bp. Építőik 3:0 (7, 12, 3), vezette: Lajos. Újpesti Dózsa: Ádámyné, Ji­di­tégl, NAGY M., Dráb, Császár, FEKETE, edző: Metytkó Sándor, Bp. Építőik: Pét­­rárné, Kroniné, GERHARDTNÉ, Páldyné, TÓTH, Kátay, csere: Kotocsa, Tá­­borosiné, edző: Fzep Ákos. Féré­fi mérkőzések: Vasas—Bp. Spar­tacus 3:2 (IS, —8, 114, —110, 8), Bp. Honvéd—Újpesti Dózsa 3:1 (—14, H1, 8, 8), vezette: Nagy . Bp. Honvéd- FLÓRIÁN, BODÓ, Czoffik, TATÁR, Kan­gyerke, Iváncsó, csere: Vaskuti, Fekete, edző: Nagy Jenő, Újpesti Dózsa: Mayer, Kovács, GÁLOS, Jánosi, Papp, LANTOS, csere: Nagy, Sa­rcés, edző: Zsolt Róbert. Nők : Újpesti Dózsa 38 36 2 110:21 7* 2. Bp. Építők 37 34 3 108:28 11 Férfiak 1. Bp. Honvéd 33 30 3 112:19 75 2. Újpesti Dózsa 36 34 2 101:­­ 70 NB I. Női mérkőzések: Bp. Vörös Meteor—Miskolci VSC 3:1 (—13, 4, 14, 7). Miskolc. NB I. Férfi mérkőzések: Hasz­keslyuki Bányász—Nyíregyházi Spartacus 3:0 (0, 10, 8). Ózd. Debrecen—Vasses fezó 3:2 (-11. — 14, 2, 11, 3). Debrecen. Együtt van a nemzetközi tornaverseny mezőnye Bukarestben — Távbeszélő-jelentésünkc. (Bukarest, november 7.) A csütörtöki nap a pihenés és a verseny előtti utolsó edzésé volt Bukarestben a nemzetközi egyé­ni tornaversenyre egybesereg­­lett tornászok számára. Az edzé­seket valamennyien a verseny színhelyén, a Floreasca-sport­­csarnokban tartották — köztük a magyar versenyzők is. Most, amikor telefonálok, a technikai értekezlet még tart, s mivel ezen részt vesz csapatunk vezetője, Nagy Jenőné is, őt nem tudom a telefonhoz kérni. Egy­úttal nem tudok még a verseny­re vonatkozó különösebb adatot sem közölni , hiszen ezekről csak a most folyó technikai ér­tekezlet dönt. Az edzésen látottak alapján azonban egyöntetű az itt levők véleménye, hogy a verseny rész­vevői, bár többségükben fiata­lok, jól tudják az olimpiai elő­írt gyakorlatot. A verseny per­sze­­ nem edzés. Lehet, hogy ott kevésbé sikerülnek majd ugyanezek a gyakorlatok, min­denesetre az edzések alapján jó verseny remélhető. A női mezőnyben a legtöbb­­ esélyt a román Sonja lovannak adju­k, Jim itt van a szovjet Nyi­­­­nasvili is, az NDK-beli Heinitz és Barth, a csehszlovák Krajch­ová és Szedlacsková, a bolgár Gri­­gorova és még sok neves és ke­vésbé neves versenyző. A férfiak közül említhető a két olasz: P. Carminucci és Cim­­nagli, az NDK-beli Fülle és Böf­­ling, valamint a lengyel Kowalsz­­ky, a szovjet Kuc és Gromann, Jugoszláviából viszont két fiatal versenyző jött , Cerar nem. A versenyen egyébként kilenc ország 20 női és 22 férfi torná­sza indul. Körülbelül ennyit mondhatok. Többet, csak a verseny holnapi nyitánya után. M. K. Váratlani eredmények a jugoszláv nemzetközi asztalitenisz-bajjnokságon “ Távbeszélő-jelentésünk. ” (Ljubljana, november 7.) Csü­törtökön több mint 3000 néző előtt megkezdődtek a­ jugoszláv nemzetközi asztalitenisz-bajnok­ság küzdelmei a ljubljanai kiál­lítási csarnokban. Mindjárt az első nap sok váratlan eredményt hozott. Sajnos, ennek mi is ré­szesei vagyunk. Férfi csapatunk a jugoszláv II.­­ csapattal szemben 3:0 arányban alulmaradt. Különösen Berczik játszott mé­lyen formája alatt. Ilyen gyen­gén talán még sohasem láttam játszani. A három mérkőzés eredménye: Korpa—Rózsás 2:1, Vecko—Bérezik 2:0, Korpa, Vec­­ko—Rózsás, Bérezik 2:1. Férfi csapatunk ezzel kiesett. Nem ju­tott a legjobb négy közé. Svéd­ország— Csehszlovákia, 3:0. A svédek nagyvonalú játéka feltű­nést keltett. Jugoszlávia I—Ang­lia 3:0. Kitűnően szerepel a szov­jet csapat és minden bizonnyal ott lesz a döntőben, hatalmas meglepetésre 3:2 arányban le­győzte Románia csapatát. A női csapatversenyben már jobban szerepeltek a mieink. Lengyelország ellen bizto­san nyertünk 3:0 arányban. Jurikné—Novorita 2:1, Földyné— Calinska 2:1, Földyné, Lukácsné —Novorita, Calinska 2:0. A len­gyelek is nagyon feljavultak, versenyzőinknek alaposan meg kellett küzdeniük a győzelemért. Az angol—osztrák mérkőzés (3:2) egyik meglepetése a Rowe, Shannon­ pár vere­sége volt az osztrák Willinger, Scharfeger­­kettőstől. Pénteken folytatódnak a jugo­szláv nemzetközi bajnokság küz­delmei az egyéni versenyekkel. Remélhetőleg számunkra több sikerrel. Sidó Ferenc Baranyai, Kajai és Sebők a középpontban az angol-magyar ökölvívó-mérkőzés előtt *­ Távbeszélő-jelentésünk: ■— (London, november 7.) Az an­gol lapok csütörtökön már rész­letesen ismertették mindkét ökölvívó-válogatott tagjait. Mér­legelték az erő- CoV­-VCt — viszonyokat, s többnyire arra a következtetésre jutottak, hogy VOt­­tSki igen 5520ros mér- //• Ik­kőzés várható. JtU fPjf mert az elmúlt |? \\ . évtizedekben az olimpiákon és az Európa-bajnokságokon körül­belül hasonló szinten szerepel­tek az angol és a magyar ver­senyzők. Méltatták a két csapat legnevesebb ökölvívóit, kifejtet­ték, hogy miután sok az „isme­retlen", bármilyen­ eredmény elképzelhető. A legnagyobb mérkőzést kivé­tel nélkül a könnyűsúlyban várták, ahol az Európe-bajnok a szovjet Szafranov legyőzőjé­vel, Wilsonna­l került szembe. Rögtön utána azonban a pehely- és a nagyváltósúlyű összecsa­pást helyezték. Benneyworth ugyanis egy olyan család leg­fiatalabb tagja, ahol heten ököl­vívók, s általános vélemény sze­rint a fiú kiváló adottságokkal és képzettséggel rendelkezik, a profivá vált Pritchett helyett bekerült Hillary viszont utolsó amatőr mérkőzését vívta. A részleteket egyébként csü­törtökön tisztázták. Amikor meg­történt a mérlegelés — ahol a Manchesterben szorítóba lépő magyarokat is lemérték — sor került a technikai megbeszélés­re. Úgy döntöttek, hogy egy an­gol és egy magyar bíró felvált­va vezet, az ír és a holland sem­leges bíró pedig felváltva pontoz egy-egy angol és magyar ponto­zón kívül. Ezt követően a magyar ver­senyzőket városnézésre­­vitték, majd ebéd és rövid séta követ­kezett. A mérkőzés előtt a fiúk­,­kár még egy utolsó megbeszé­lést tartottunk, ezután átmen­tünk a mérkőzés színhelyére, a Royal Albert Hallba. Időközben még közölték, hogy a televíziós közvetítés miatt Baranyai, Kajdi és Sebők mérkőzését a többi párharc után bonyolítják le. Egyébként a két csapat a következő összeállításban állt fel (légsúlytól felfelé): M. Laud— Harangozó, Isaac—Cserge, P. Benneyworth—Baranyai, Wilson — Kajdi, O'Connelly—Tóth, Smitht -Gáli, Hillary—Sebők II, O’Reil­­ly—Borda, Lawther—Dobó, Woodhouse—Budai, fi. A. (A verseny lapunk zártakor kezdődött el.) Jó küzdelmek a Budapest—Vidék ökölvívó-találkozókon Meglehetősen kevesen ültek csütörtökön a Sportcsarnok le­látóin, a kétfrontos Budapest— Vidék összecsapás alatt. Pedig a szívvel teli küzdelmek sok­szor érdemeltek és kaptak tap­sot. Az utánpótlás csapataiban csak 22 éves korig kaptak he­lyet a válogatottak. Itt pehely­súlyú mérkőzés nem volt, mert sem a fővárosiak, sem a vidé­kiek nem állítottak ki verseny­zőt, ehelyett két középsúlyú mér­kőzés került lebonyolításra. Budapest ifjúsági vál.—Vidék ifjúsági vál. 10:10. Eredmények (elől a fővárosiak): Légstíly: Szabó (Csepel) a 2. menetben döntő fölénnyel győzött Pataki (Ózd) ellen. Pataki a második menet közepén teljesen vissza­esett. 2:0. Harmatsúly: Kurucz (Csepel) ellen a 3. menetben sor­ szabó miatt beléptették Ku­­burczikot (Ózd). Az erőnlétben gyenge ózdi versenyző sokat fe­jelt. 4:0. Pehelysúly: Fehér (Csepel) p. v. ez. Tulaitól (Ózd). Tulai egy árnyalattal jobb volt. 4:2. Könny­­nyűsúly: Horváth J. (Csepel)— Peti (Pécs) döntetlen. Horváth érdemelt volna győzelmet, 5:3. Kisváltósúly: Sári­na (MPSC) p. gy. Szentgyörgyvári (Pécs) el­len. A pécsi öklöző a hajrában esett vissza. 7:3. Váltósúly: Sza­bados (Ujjpezjti Dózssa) p. gy. Papp J. (Kaposvári Dózsa) ellen. Nagyszerű küzdelem, szoros győ­zelem, 9:3. Nagyváltósúly: Törő (ITSK) p. v. sz. Bab­gh­tól. Balogh többet ütött. 9:5. Középsúly: Sin (Beloiannisz) — N lesz (Pécs) dön­tetlen. 10:6. Félnehézsúly: Tuhor­­czky (MPSC) p. v. ez. Fehértől (Kaposvári Dózsa). Fehér gyor­sabb és pontosabb volt. 10:8. Nehézsúly: Omisehlt (MPSC) az 1 menetben beléptették Paku (Pécs) döntő fölénye miatt. 10:10. A mérkőzéseket Krettinger és Paraczky vezette. Pontozott: Be­­nácsi, Kulcsár II, Major (Debre­cen) és Mesteri. (Folytatás a 4. oldalon.)