Népsport, 1965. október (21. évfolyam, 195-216. szám)

1965-10-18 / 207. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1965. OKTÓBER 18. ^ Ara: 1 fOfu­k­ ★ XXI. ÉVFOLYAM, 207. SZÁM Az ökölvívó CSB meglepetése: a Honvéd Zalka SE pontot vesztett Tatabányán A kiegyenlített erőviszonyok, a bizonytalanság jegyében fo­lyó ökölvívó CSB vasárnapi for­dulója meglepetést hozott Ta­tabányán. A két vidéki csa­pat találkozóján a bányászok meg­érdemelten tartottak otthon egy pontot a bajnoki címre törő Honvéd Zalka SE elleni mérkő­zésükön. Ezek után az elsőség kérdése teljesen nyílttá vált. S az újabb küzdelmes csaták reményében telt ház előtt ke­rült sor vasárnap este a Sport­­csarnokban a kettős mérkőzés­re. , 10:2-ről 10:10 Már a szombat esti mérlege­lésnél látni lehetett, hogy vasár­nap a vidéki rangadón igen nagy küzdelem lesz. A szurko­lók nem is csalódtak. A teljes, és legjobb csapatával kiálló bá­nyászcsapat telje­sen­ egyenrangú ellenfele volt a gyöngyösi baj­­nok­jel­öl­tnek és ha lég- és kis­­váltósúlyú fiúk küzdelmét a ponto­zók valósan értékelik, akkor a nagy meglepetés ne­m marad el. A harmatsúlyú Klenovics és Börgöndi igen nagy csatát és szép küzdelmet vívott. Pehely­súlyban, Nagy Károly higgadt öklözésével teljesen megérde­melten győzte le pontozással a válogatott jelölt Pampukot. Kön­nyűsúlyban a jobb erőnlét­tel rendelkező Kovács 6:2-re nö­velte a vendégek előnyét Bukó­val szemben. A kisváltóságúak küzdelmének eredményhirdeté­sei­,és tőm­­..k ismét a vihar a nézőtéren. Ugyanis a 3 meneten keresztül tisztábban ütő Ko­váccsal szemben Tóthot hozták aőli győztesnek, akit a harmadik menetiben meg is hitettek. Váltó­­súlyban a pontosabban ütő Ga­­jer 10:2-ra alakította az ered­ményt. Ezután nagyváltósúlybam Né­mát hét a harmadik menetben „állj” utáni ütésért lelép­tették. Középsúlyban Csiszárral szem­ben Horvíiihot az első menet végén. Csiszár döntő fölénye miatt, leléptették. Ezután került sor a nap legszebb mérkőzésére, amelyen Dobó nagyszerű ütés­váltások köze­pet­te biztosa­n győzte le Karngert. A nehézsú­lyúak végig dulakodtak, eofeait csapkodtak, szabálytalankodtak, míg végül a harmadik menetben Bánihegyit a mérkőzés vezető so­rozatos szabálytalanság miatt ,le­léptette. Tatabányai Bányász —Hon­véd Zalka HSE 10:10. Tatabánya, 700­­néző. V: Pa­racznai, Sárkány. (JElöl a tatabá­nyai versenyzőik.) Légsúly: Var­ga pontozással­ veszt Forróval­ szemben, 0:2. Harmatét­úly: Bör­göndi pontozással veszt­e Kleno­vics ellen, 0:4. Pehelysúly: Nagy K. pontozással győz Pampuik el­len, 2:4. Könnyűsúly: Bukó pon­tozással vetőé Kovácccal szem­ben, 2:6. Kisvá­­­uós­úly: Kovács pontozással veszt Tóth ellen,, 2:8. Véltósúly: Molnár Zoltán ponto­zóér,ai veszt Glajerre­l szemben, 2:110. Nagyváltósúly: Mincsik el­len Némethet 3. m. lelép­tették, 4:10. Középsúly: Csiszár döntő fölénye miatt Horváthot az 1. menetben leléptették, 6:10. Fél­­nehézsúly: Dobó pontozással győz K'Singer ellen, 8:10. Nehéz­súly: Budai ellen Bánhegyit a 3. menetben sorozatos szabályta­lanság miatt leléptet­ték. 10:10. Remek Gála-Hajnal-csata és nyolc sérülés Az Újpesti Dózsa és az MTK csapata váratlan párosításban köszöntötte a közönséget. Az első hárommenetes mérkőzést a „két öreg”, Kállai és Fekete vívta. A kék-fehérek két kezdő em­bere, Czerován és Nyári nem tudott három mentetett át küz­deni Bujdosó, illetve Cserge el­len. Az újpestiek 4:0-ra vezet­tek. A múlt vasárnap még lég­súlyban indult Fekete váratla­nul jól kezdett. Szokásos bal­egyenesei után jobbal is sokat, keményen ütött. Kállai puhán szurkált, és csak a 3. menetben tudott némi fölényt biztosítani a már kifulladt Feketével szem­ben. A két régi vetélytárs, Gúla és Hajnal összecsapását csaknem 9 percen át végigtombol­ta a kü­­ö­zönség. A gyors Hajnal nem­csak állta Gúla kemény ütéseit, olykor szélvészes rohamait, ha­nem válaszra­­ is képes volt. A két versenyző mindent egy lap­ra, a támadásra tett fel. Sajnos, mindketten igen keveset tö­rődtek a védekezéssel. A mérkőzés végét jelző gong előtt Hajnal a padlóra került. Bár a második menetben valamivel talán az újpesti versenyző volt jobb, Gála szoros mérkőzésen győzelmet aratott. Ez a győzelem is csak szépí­tést jelentettt az MTK-na Ae, Dauer újabb sikerével — Damó is megsérült­ — a Dózsa már 8:2-re húzott el. Holló a vártnál mérsékeltebb teljesítménnyel ne­hezen, kézi, bátor ökölözéssel, a végén kiütéssel győzött, s így a Dózsa előnye, 8:6-ra csökkent. A sérült Schricket helyettesítő Erdélyi, biztos. izgalom mentes mérkőzésen győzött és már be­biztosította a Dózsa egyik pont­ját. A fl­in ehoast­y­iak rengeteg szabálytalansággal tarkított mérkőzésein két pontozó, Orbánt, kettő Ungvárit lá­tta jobbnak. Salamoni ítélettel döntetlent hirdettek ki. Ezzel a Dózsa már győzött, a vártnál is r­agyobb arányban, hiszen a nehézsúlyúak mérkőzésének első percében Szívoisi rosszul lépett, súlyosnak látszó lábsérülést szenvedett, s nem tudta folytatni a küzdel­met. Újpesti Dózsa —MTK 13:7 Sportcsarnok, 2500 n­éző. Ve­zette: Sermer, Böszörményi. (Elöl­­ az újpesti versenyzők.) Légsúly: Bujdosó ellen. Czero­ván,t a 2. menetben sérülés miatt lelé­ptették. 2:0. Harmat­súly: Cserge ellen Nyírt az 1. menetben feladta. 4:6. pehely­súly: Kállai portóll­­al győzött Fekete ellen. 6:0. Könnyilsúly: Hajnal pontozás­sal vesztett aula ellen,. 6:2. Kisváltósúly: Paper ellen­­,amit ez 4. menetben sé­rülés miatt l­e lépt­ették. 8:2. Vál­tósúly: Szabados pontozással vesztett Holló ellen. 8:4. Nagy­­váltósúly: Túrós a 3. menetben ellenfele döntő fölénye miatt vesztett a Kézi­ ellen. 8:6. Kö­zépsúly: Erdélyi ellenfele, Kiss, a 2. menetben, feladta. 10:6. Fél­nehézsúly: Ungvári—Orbán dön­tetlen. 11:7. Nehézsúly: Kár­páti ellen Szénás­ az első méret­ben lábsérülés miatt feladta. 13:7. (A Bp. Honvéd — Vasas Dina­mó mérkőzés lapunk zártakor még tart.) M­egtorpan­tak a s­zilmmmel­ Öngóllal vesztett a Vasas ♦ Ritkán látott gyenge iram a Szeged— FTC találkozón ♦ A Pörög heves küzdelemre kényszerítette a Bp. Honvédot ♦ Egy perc alatt fordította m meg a mérkőzés sorsát az Ózd ♦ Az SZTK védői lest láttak, a bíró — nem! Lerohanta a Győr az SBTC-t ♦ 83 percen keresztül kitartott a komlói védelem A labdarúgó NB I állása A labdarúgó NBI B állása 1. Vasas SC 23 15 5 3 43:17 35 (11) 2. Ferencvárosi TC 22 1­2 7 3 57:28 31 (13) 3. Újpesti Dózsa 23 13 3 7 46:28 29 (17) 4. Bp. Honvéd 23 11 7 5 42:24 29 (17) 5. Győri Vasas ETO 23 10 6 7 36:25 26 (2­1) 6. Tatabányai Bányász 23 8 8 7 23:23 24 (22) 7. Csepel SC 22 9 4 9 33:31 22 (22) 8. Pécsi Dózsa 23 8 6 9 25:28 22 (24) 9. MTK 23 7 8 8 27:34 22 (24) 10. Salgótarjáni BTC 23 3 13 7 20:31 19 (27) 11. Ózdi Kohász 23 7 3 13 25:55 17 (29), 12. Dorogi Bányász 23 4 8 11 22:38 16 (30) 13. Komlói Bányász 23 5 6 12 23:41 16 (30) 14. Szegedi EAC 23 2 8 13 17:36 12 (34) Zárójelben a vesztett pontok. Elmaradt mér­kőzés: FTC—Csepel (okt. 20., szerda): 1. Dunaújvárosi Kohász 27 15 8 4 38:20 38 2. Miskolci VSC 27 12 9 6 34:24 33 3. Diósgyőri VTK 27 12 8 7 31:19 32 4. Szombathelyi Haladás 27 14 4 9 48:29 32 5. VM Egyetértés 27 11 10 6 32:30 32 6. Szállítók 27 10 10 7 40:30 30 7. Ganz-MÁVAG 27 11 6 10 31:32 28 8. Debreceni VSC 27 10 7 10 34:28 27 9. Budafoki MTE Kinizsi 27 9 8 10 26:22 26 10. Budapesti VSC 27 9 8 10 36:31 26 11. Oroszlányi Bányász 27 10 6 11 35:32 26 12. Győri MÁV DAC 27 9 8 10 38:42 26 13. Székesfehérvári VT Vasas 27 8 9 10 37:31 25 14. Nyíregyházi Spartacus 27 10 4 13 25:45 24 15. Jászberényi Lehel 27 5 4 18 24:61 14 16. III. ker. TTVE 27 3 7 17 30:63 13 l­jpesti EMISfi-Vasas 1:0­­0:01 Népstadion, 25 000 néző. V: Sztankovics (jugoszláv). Pl.: Szabó S„ Horváth L. újpesti Dózsa: Szentmihályi — Káposzta, Csordás, Sóvári — Kassai, Nos­­kó — Solymosi II. Göröcs, Bene, Kuharszki, Zámbó. Edző: Ba­logh Sándor. Vasas: Varga — Bakos, L­ebháber, Ber?nda, Ihász — Mathesz, Fister — Mol­nár, Puskás, Farkas, Pál. Edző: Illovszky Rudolf. Góllövő: Liebh­á­ber (öngól). Szögletarány: 10:8 (6:4) a Dózsa javéi­a. A Vasas kezdett nappal szem­ben, Fister lövése lepattant a védőkről. A folytatás­­ jóval eseménytelenebb volt: mindkét együttes sok labdakezelési, át­adási hibát vétett, folyamatos összjáték ezért nem alakulha­­t­tott ki.­­ A 10. percben Bene lövése nyomán Varga kiejtette a lab- I­dilt. Bakos szabadította fel a kaput, öt perc múlva Puskás ugrott ki, de a kifutó Szent­­­­mihályit találta el. Mathesz és­­ Noskó összecsapott, a Vasas­­­ játékos ápolásra szorult, majd a bal szélre állt. A 20. percben a teljesen tisz­tán álló Zámbó elhamarkodottan kapu mellé bombázott. A 23. percben Kuharszki otthagyta a védőket, az 5-ös sarkán a lövés pillanatában Berendi hátulról szabálytalanul akasztotta. A bíró nem ítélte meg a Jogos II-est. A 25. percben Kuharszki egy kapu előtti kavarodásból — pompásan felismerve a helyze­tet — Bene elé tálalt, a váloga­tott csatár 10 m-ről a jobb ol­dali kapufát találta el. Egy perc múlva Mathesz lebicepett a pályáról, Pál húzódott hátra a fedezet helyére. A 37. percben Szentmihályi, az ellentámadás végén Varga védett szép vetődéssel. A 40. percben Kuharszki a jobb olda­lon, az alapvonal mellett ma­gára vonta az egész védelmet, majd a kifutó Varga elől a 16-oson álló Zámbó elé tálalt, a szélső azonban kivárt, s ami­kor lőtt, a befutó Liebháber az üres kapu torkából menteni tu­dott. A 45. percben Bene szerelni akarta Ihászt, közben megrúgta a hátvédet, aki nyomban „elég­tételt vett”, letalpalta a csatárt. SZÜNET UTÁN Kuharezki 18 m-ről, fordulásból alig lőtt mellé, majd közvetlenül ezután Káposztás bombáját védte szépen Varga, öt perc elteltével feljött a Vasas is, az 55. perc­ben Szentmihályi csak önfelál­dozó vetődéssel tudta felszedni a labdát a kiugró Puskás elől. A másik oldalon Varga lábbal szögletre tolta Sólymosi Is közeli lövését. A 60. percben Ihász hosz­­szú, pontos labdával indította a pálya­­közepén előretörő Pus­kást. A csatár egy 11.-es előny­nyel futott a kapu felé, de a 16-osról túl hamar jött és a kifutó Szentmihályi elcsípte a labdát. A nagy helyzet kima­radt, s­­ a másik oldalon meg­született a gól. Egy lepattanó labda az 5 ös sarkán érő Zim­­bó elé került, a szélső gyengén Varga ölébe emelt volna, de Liebhéber közbeugrott és a combjáról a jobb sarokba pat­tant a labda. 1:0. A 65. percben Farkas szépen elhúzta a labdát a vetődő Szent­­mihályi elöl, még egy lépést tett vele, majd az önfeláldozóin javítani akaró kapust találta el. Ez is óriási helyzet volt, Noskó közben megsérült és néhány percig az alapvonal mögött ápolták. Ellaposodott a játék, e Dózsa az eredmény tartására, törekedett, s a Vas­as-t,?t .­kosok­ban már nem volt elég erő, sem harci kedv, hogy ellenfelük tervét keresztülhúzhatták volna. A 85. percben Pál lőtt 14 m-­ről magasan fölé, két perc múlva Göröcs, majd Bene hibá­zott kedvező helyzetben. A bajnokságra törő Vasas­nak a formája, s a Dózsának a szerdai emlékezetes teljesít­ménye után­­ többet vártunk ettől a találkozótól... Mindkét együttes nagy gonddal szer­vezte meg a védelmét: Fister Güröcsre, Mathesz Kustarszki­­ra, Berendi Serére vigyázott, míg a másik oldalon Noskó Farkast, Kassai pedig Puskást kísérti testőrként, így a két középhátvéd lényegében söp­­rögető szerepkört töltött be. A hosszú percekig tartó óva­tos, tapogatódzó játék után éppen belelendültek volna a csapatok, amikor a Vasas­­ tíz főre olvadt. Ettől kezdve ők méginkább a döntetlenért har­coltak, a Dózsából pedig hiány­zott a tűz, lendület, amivel a tömör piros-kék védőfalat szét­zilálhatták volna. Nehéz elbí­rálni, hogy ezen a vasárnapon melyik csapat hány pontot ér­demelt volna, mert a találkozó egyetlen góljában a véletlen is közrejátszott, és a 75 percen keresztül 10 emberrel játszó Vasasnak a II. félidőben nagy gólhelyzetei voltak ... A Dózsában Szentmihályi néhány esetben­­ bravúrosan hárított. Káposzta­­ volt a legmagabiztosabb hátvéd,­­ előretörésekre, kapuralövésekre­­ is vállalkozott. Sóvárit Molnár­­ többször átjátszotta. Kassai fö­lényes biztonsággal tartotta Fis- I tért. Noskó nagy területen ját­­­­szott, de leadásai­t különösen­­ az 1. félidőben — pontatlanok­­ voltak. A csatársorból a két 1 szélső volt­­ a legveszélyesebb, s sokat változtatták a helyüket, 1 ügyesen cseleztek, és a beadá­­­­saik is többnyire pontosak vol­­t­­ak. Kuharszki vállalkozó telje­­s­­ítményt nyújtott. Göröcs és S Bene elmaradt szerdai teljesít­ményétől. A Vasasban Vargának volt két szép védése, de általában a szokottnál bi­zonytalanabb volt. Sok labdát kiejtett. Berendi Benének szin­te minden kezdeményezését meghiúíította. Bakos kivette a részét a támadásindításokból is, Liebhuber többször is zavarba jött. Fister sokat szerelt, de a megszerzett labdákat elég gyak­ran pontatlanul továbbította. A 73 percig fedezetet játszó Pál szerelőkészségben nem tudta pótolni Matheszt, de jól csele­zett, kielégítően követte, segí­tette a támadásokat. Farkast nagyon fogták, így is akadt né­hány veszélyes megmozdulása. Molnár néhány gyors elfutással hívta fel magára a figyelmet, Puskás körülményes, bátortalan volt, a kapu előtt nem találta fel magát. Sztankovics játékvezető egy Jogos 11-est nem adott meg, és elég sokszor tévedett a szabály­talanságok megítélésénél. Borbély Pál NB I TARTAL­ÉKBAJNOKSÁG Újpesti Dózsa —Vasas, 4:4 (1:1). Fér utca, 500 néző. V: Taubchler. Újpesti Dózsa: Ce­llé­­nyi (Borbélyi — Kárpáti. Vár­­h­­­eli. Rajna dr. — Nagy B. Szé­­kely — Kovács. Sebők. Bor­-tinyi. Lenkei. Nyirő. Vasas— Kovács — Nagy. Géber. Ihász II. Szimc­sák — Sass. Nell — Bozó, Madics, Vidíts. Sláger. Küzdelmes mér­kőzés volt — mindkét oldalon engeteg hibával. G: Lenkei. Nyirő. Sebők. Várh­ldi. 11­. Mol­­dics 13- én Nell. Jó Várhidi. Lenkei, ül. Kovács. Madics. Kettős Honvéd-győzelem a visszavágón Kiemelkedő eredmények nél­kül, de jól­ szerepeltek a Hon­véd-atléták vasárnap délután a Tüzér utcában a belgrádi Par­tizán férfi és az eszéki Szlavó­nia női csapata elleni vissza­vágón. A­­ férfi viadalt a belg­rádi Petrunics győzelme vezette be, enyhe hátszélben jó idővel, azután hazai sikerek következ­tek. Gyulai kis különbséggel megelőzte Kanasit 1­00-on, majd biztosan győzött 400-on a jugo­szláv csúcstartó. Kovács ellen­i hat szám után a Honvéd már 39:27-re elhúzott. Ekkor azon­ban felnyomultak a vendégek. Megnyerték nemcsak a magast és a gerelyt, hanem Karasi ki­tűnő futásával meglepetésre a 4x100-as váltót is. Az utolsó számban, a diszkoszban Fejér ötödikre biztosította a győzel­met és ezzel a hatpontos kü­lönbséget. A Tiói viadalon a vártnál nagyobb arányú győzelmet ara­tott a Honvéd, all számból he­­tőt nyert meg. Az eszékiek kö­zül kiemelkedett az ifjúsági Petnjarics, aki „letarolta” a vágtaszámokat, s győzelemre vitte a váltót is, továbbá a ma­­gasugró Mrinjok. A beiktatott meghívásos szá­mok során 400-as gáton Nyír­egyházi György aránylag óva­tos kezdés ellenére egy tizeddel megjavította az országos ifjú­sági csúcsot. Férfiak 100 m: 1. Gyulai (Honvéd) 10.6, 2. Kara­il (Partizán) 10.8, 3. Pavlovic­s (P) 10.7, 4. Kiss F. (H) 11 400 m: 1. Gyulai (H) 48.9, 2. Kovács (P) 49.4, 3. Ka­pás (H) 50.3, 1500 m: 1. JOM (H) 3:52.4, 2. M­osevics (P) 3:53.7. 3. Szpodny­ (H) 3:55.4. 3000 m: 1. Magyar (H) 8:32.4.­ 2. Pest­'s (P) 8:43 2. Pontversenyen kívül: Török (H) 8:37.2. 110 m gát: 1. Petrovics (P) 14.5, 2. Tóth K. (H) 15.2, 3. Baran (H) 15.4.. 4x100 m: 1­ .Partizán 41.4, 3. Honvéd 41.5. Magas: 1. Angyel-.­kovics (P) 200, 2. Kraszk­ai (­H) 195, 3. Hubai (N­) 190. Távol: 1. Caiffra (H) 721, 2. Puczikó (H) 706, 3. Kovacs (P) 648. Súly: 1. Fejér (H) 17.29, 2. Nenadics (P) 15.66, 3. Furundzisics (P) 15.18, 4. Sasvári (H) 14.72. Diszkosz: 1. Fejér (N­) 53.20, 2. Bakics (P) 52.88, 3. Nenadics (P) 49.62, 4. Kivágó (H) 46.82. Gerely: 1. Ca­n­ce (P) 68.48, 2. Kovács A. (H) 62.08, 3. Pavlovics (P) 59.58. A pontverseny végeredménye: Bp. Honvéd—Partizán 61.55. Nők 100 m: 1. Petnjanics (Sül 11.9, 2. Lázár (H) 12.3, 3. Szalai (Sz) 12.5. 200 m: 1. Petit Isztcs (Sz) 344, 2. Kovács A. (H) 26.3, 3. Pető UH 25.4, 4. Szalai (Sz) 25.9. 800 m: 1. Kart O. (H) 2:22.1, 2. Maricsics (­Sz) 2:23.1. 80 m gát: 1. Kovács A. (H) 11.3, 2. Pető (N­) II. 4, 3. Kusec (Sz) 11.5, 4. Fo­cics (Sz) 11.7. Pv. k.: Major (N­) 12.1. 4x100 m: 1. Szlavonija 40.5, 2. Honvéd 43.6. Magas: 1. Mriniek (Sz) 188, 2. Noszeztyn( IH) 159, 3. Lázár (H) 150. Távol: 1. Kovács A. (H) 566, 2. Nagy E. (N­) 531, 3. Fociscs (Sz) 528. Súly: 1. Bognár (K­) 15.06, 2. Perovics (Sz) 13.0­1, 3. Miklós D. (H) 12.38, 4. Mrinjek (Sz) 12.37. Pv.­k.: Paulljius (B) 13.03. Gi­­ber (H) 12.50. Diszkosz: 1. Bog­­(Folytatás a 4. oldalon.) A Dózsa-atléták vasárnap tovább növelték Vasárnap már kiegyenlítet­tebb lett a küzdelem a Megyeri úton a Dózsa­ és a Gwardia­­atléták között. A férfiaknál nem indult Nagy Imre és a lengye­lek így megnyerték a SOO-ot és a váltót is. Igen kellemes meg­lepetést okozott Istóczky és Ringhoffer Zsolt. Előbbi 200-on kitűnő futással egyéni legjobb eredményét beállította, a váltó­ban pedig 47 m­p-es futással mint első ember jelentős előnyt hozott. Gáton Ringhoffer nem­csak felvette a versenyt a két lengyel gátassal, hanem szoros küzdelemben a győzelmet is ki­harcolta — figyelemre méltó egyéni csúccsal. Végeredmény­ben a férfi atléták nemcsak tartották a szombati előnyt, ha­nem öt ponttal még növelték is azt. A női pontversenyben a ven­dégek gáton egyenlítettek, majd a gerellyel el is húztak három pontra. Utána azonban Kispálné és Heldt távolban és 200-on egyaránt jól szerepelt és bizto­sították a végső győzelmet. Tá­volban Heldt ismét egyéni csú­csot ért el és változatlanul jó formáját bizonyította 800-on Zsilák I. is. Férfiak 200 m: 1. Jatócz­ky (D) 21.2, 2. Rábai (D) 21.8, 3. Jesien (G) 22.6, 4. Zielnsiki IG­ 22.6. 800 m: 1. Lipkowski (G) 1:54.3. 2. Ja­n­owicz (G) 1:54.6. 3. Nagy V. (D) 1:56.2, 4. Na­gy K. (D) 1:58.8. 300­ m: 1. Pamuki (G) 8:26, 2. Máté (D) 8:26.8. 3. Hasiuk (G) 8:29.4. 4. Mikiciuk (G) 8:30.4. 400 m gát: 1. Ringhoffer Zs. (D, 53.8. 2. Majewski (G) 53.9, 3. Glonek (G) 53.9. 4. Tinter (D) 57.8­. 4x400 m: 1. Gwardia 3:19.6, 2. Dózsa 3.22.2. Magas: 1. Szeke­res (D) 195, 2. Medovorszky (D) 195, 3. Katus (G) 185. Hármas: 1. Pulawaki (G) 15.75, 2. Füzesi (D) 14.44, 3. Pa­pro­­lek­i (G) 14.12. Súly: 1. Siamba (G) 16.46, 2. Kallós (D) 14.96. Diszkosz: 1. Kövesd­ (D) 50.26, 2. Zalán (C.) ■17.08, 3. Hantos (D) 44.80. A pontverseny vé­ge­­rdménye: Dó­zsa—Gwardia 113.85. Nők 200 m: 1. Heldt (D) 24.4, 2. Kolejna (G) 24.6. 3 Krepálné (D) 25.4, 4. Gierczak (G) 26.4. 800 m: 1. Zsirák I. (D) 2:11.8, 2. Kaliszczuk (G) 2:17.5, 3. Gyenes (D) 2:18.6. 80 m gát: 1. Gier­­czak (G) 11.3, 2. Now­­oryta (G)­­12, 3. Pászt (17) 12.4, 4. Buckó (D) 12.6. Távol: 1. Kispálné (D) 599, 2. Heldt (D) 589, 3. Nowo­­ryta (G) 557. Gerely: 1. Kor­­daczuk (G) 45.70, 2. Hatvári (D) 43.24. A pontverseny végered­ménye: Dózsa — Gwardia 62.54. Meghívásos számok. Férfiak, 200 m: 1. Szabados (Újpesti Dó­zsa) 22.5. Hármas: 1. Takács (Újpesti Dózsa) 13.91. Nők. 100 m ifj.: 1. Heldi Zs. (Újpesti Dó­zsa) 12.7. 200 m Ifj.: 1. Pászt (Újpesti Dózsa) 26.1. 800 m: 1. Tóth­ Lőrincz (B.­csabai Dó­zsa) 2:21.1. A válogatott után a győriek is diadalmaskodtak Győr válogatott-Ukrán válogatott 20:11 (9:6) Győr, 1200 néző. V: Leiner (Ausztria). Győr válogatott: Tí­már — Koó, Végh, Holl, Szent­­gáti, Gyűrű, Ajtony. Csere: Hor­váth I. Hargitai, Kisgyörgy, Joós, Szabó. Ukrán válogatott: Paekomovszkij — Reznyikov, Poh­omszkij, Zviteov, Zdareukov, Opadcsuk, Malik. Csere: Ivahin, Kobzán, Surgin, C­apenko, Kő­szeg. Góldobó: Szentgáti (7), Szabó (4), Koó (2), Végh (2), Gyűrű (2), Joós (2), és Holl, 111. Reznyikov (3), Zir­inov (3), Malik (2), Opad­csuk (2) és Zdareukov. Az első félidőben az ukránok voltak többet a labda birtoká­ban, de a jól záró, keményen védekező győri védőfal mel­lett nem jutottak lövéshez. A győriek gyors findításos, kevés húzásra épített támadásai ve­szélyesebbek­ voltak. Szünet után az ukránok jöttek fel, de 13:10-es állás után az utolsó 10 percben ismét a győriek voltak veszélyesek. Az ukrán csapat nem tud­ta megismételni szombat esti telje­sítményét. Egyénileg a győri csapatból Tímár, Szentgáti, Hol, Gyűrű, Ajtony, a vendégeknél Reznyikov, Pollomszkij, Zvrinov és Zdarenjeev érdemel dicsé­retet. H. B. Labdar­úgó ifjúsági csoport FTC —Bp. Előre 2:0 (0:0), Üllői út. Egyetértő?—BVTK 3:1 (1:0), Soroksár. A 77. percben Kecskés (Egyetértés) kiállítva. Vasas Izzó — III. ker. UTVE 0:0, Tábor u. A 70. percben Vörös (II. kér.­­ UTVE) kiállítva. Vasas— BVSC 2:1 (2:1). Szőnyi út Csepel—Tata­bánya 1:1 (1:0). Csepel, Újpesti Dózsa — Bp Honvéd 2:1 (1:0). Megyeri út. MTK Buda- Spar­tacus 12:0 (3:0). Hungária kör­út.