Népsport, 1966. november (22. évfolyam, 225-244. szám)

1966-11-21 / 238. szám

Az utolsó t&SArsssssxsjYsssyysssysssssssssssA pillanatban Távirat Havannából. A sakk­­olimpián sikeresen szerepelt magyar sakkcsapat tagjai külön­­repü­lőgéppel 22-én indulnak haza Kubából. Prágáig repülő­géppel jönnek, onnan vonattal, s előre láthatóan 24-én érkez­nek a Nyugati pályaudvarra. A csapat vezetői, a távirat sze­rint, két nappal később érkez­nek Budapestre. ♦ — Mi a közvetlen program? — kérdeztük vasárnap délután Móna Istvántól, öttusa világbaj­­nokcsapatunk tagjától. — Egy hónapi pihenés követ­kezik könnyű, levezető mozgá­sokkal — válaszolta. — Közben a héten Török Ferivel és fele­ségeinkkel együtt Hévízre uta­zunk párnapos üdülésre. De­cember közepétől azután újra elkezdődik a rendszeres munka és edzés.♦ A pécsi öltözőben a mérkőzés után, igen szomorúan ültek a dorogi játékosok. Laczkó István edző elmondta, hogy elsősorban nem a vereség hangolta le őt és a csapatot, hanem a csatársor két tagjának, Monostorinak és Bartalosnak a sérülése. „Bar­­talos az I. félidőben rúgást ka­pott, Monostori bokája szünet után már az első percekben ki­fordult. A szerdai osztályozó­mérkőzés szempontjából igen aggasztó előjelek ezek, mert nélkülük csak 50 százalékos a csatársorunk.” ♦ Az idei gólkirályság a Vasas —Győr mérkőzés 88. percében dőlt el Farkas javára. A 25. forduló után ez volt a helyzet: Farkas 22, Bene 21, Albert 19 gólos. Miután a mérkőzéseket egy időben kezdték, a per­cek is azonosak voltak mind­három találkozón, ahol eldőlt a végső sorrend. A 22. percben még hármas holtverseny volt Farkas, Albert és Bene 22—22 gólt szerzett. A 36. percben Far­kas egy góllal megelőzte társait, a 43. percben Albert „egyenlí­tett”, a 47. percben pedig Bene is. Az 55. percben Bene átvette a vezetést, a 69.-ben Farkas, a 70.-ben pedig Albert hozta be hátrányát, tehát mindhárman 24—24 gólt lőttek. A versenyt Farkas a 88. percben döntötte el a maga javára. ♦ 1 Kialakult vasárnap délután a labdarúgó-osztályozók végle­ges menetrendje. November 23, szerda, 13 óra, Hungária körút: Özd—Dorog, Csepel: Komló— Szombathely. November 27, va­sárnap, Hungária körút: Dorog —Szombathely, Csepel: Özd— Komló. November 30, szerda, Hungária körút: Özd—Szombat­hely, Csepel: Dorog—Komló.­­ Hogyan alakul a labdarúgó MNK további műsora? — ezt kérdeztük vasárnap este Kovács Józseftől, a bizottság elnöké­től.­­ — Az biztos, hogy szerdán Kaposvárott sor kerül a Kapos­vári Honvéd—Ferencváros mér­kőzésre. A továbbjutó a döntő­be kerül. Viszont elmarad a szerdára kitűzött Szombathely —Bp. Honvéd találkozó a 4 közé jutásért. Ezt a mérkőzést de­cember 4-én kell lejátszani. Egyébként az MLSZ elnöksége hétfőn dönt véglegesen, hogy mikor kerülnek sorra a talál­kozók. Tekintetbe kell venni például, hogy a Győr Bragában játszik KEK-visszavágót de­cember 8-án. ♦ ■ Edzőmérkőzésen megsérült a férfi kézilabda-válogatott kitű­nő kapuvédője, Tímár Béla. Ko­vács János után így a másik je­les kapus is harcképtelen­­ egyelőre. Sérülése (dobhártya­repedés) remélhetően gyorsan gyógyul majd, s a válogatott NDK-beli és szovjetunióbeli tú­ráján már a csapat rendelke­zésére áll. ♦ Dr. Szilágyi Györgyöt, a lab­darúgó országos JT oktatási bi­zottságának elnökét a FIFA fel­kérte arra, hogy a tél folyamán egy angol kollégájával együtt három afrikai országban két­­kéthetes labdarúgó-játékvezetői tanfolyamot vezessen ♦ Tátrai Sándor, a Ferencváros edzője bejelentette, hogy 1967- re nem kívánja megújítani szer­ződését. Az FTC elnöksége a bejelentést tudomásul vette, s­­köszönetét nyilvánította az ed­ző eddigi munkásságáért. MESTERLÖVÉSZEK NAPJA­­. Vasas 2. Terencvár 3 . Tatabánya Farkas mesterhármasával veretlenül fejezte be az idényt a Vasas ♦ Javuló játékkal szerzett két pontot a Bp. Honvéd ♦ Biztosan győzött a Tatabánya és a vidék legjobbja lett ♦ 5 Albert-gól Ózdon ♦ Bene 3 góljával nyert az Újpesti Dózsa ♦ Tervszerűbben játszott a Csepel ♦ A hajrában kerekedett felül a Pécs A­z NB I-ben és az NB I B-ben befejeződött az idény. Most már minden tisztázódott. A Vasas és a Ferencváros mögött a Tata­bánya szerezte meg a harmadik helyet, ez azt is jelenti, hogy a bányászcsapat a vidék leg­jobbja lett. Az Újpesti Dózsa bebiztosította ne­gyedik helyét, a Győr pedig éppen a bajnok­csapat ellen bizonyította be képességeit értékes döntetlennel, és ez azt jelentette, hogy a Rába­­partiak ötödikek lettek, megelőzték a Bp. Hon­védot és a Pécs csapatát. Az NB I-es fordulónak az adott rendkívüli érdekességet, hogy mind a tizennégy csapat megtartotta ugyanazt a helyet, amelyen a 25. forduló után állt! Az aranyérmet tehát a Vasas kapja, az ezüst a Ferencvárosnak jut, a Tatabánya pedig bronzérmet kap. Az utolsó két helyen végzett Ózd és Dorog számára pedig megmaradt a lehetőség az NB I-ben ma­radásra, ha az osztályozón az első és a második helyen végeznek. Az NB I B-ben a Szeged Budafokon elért győzelmével megszerezte a bajnoki címet, a má­sodik helyre az Eger került a rosszabb gólará­nyával. Ilyesmi is ritkán adódik. Az NB I újonca három góllal kapott többet, mint amennyit a csatárai rúgtak. Eldőlt a harmadik és a negyedik hely sorsa is. A Komló és a Szombathely megtartotta he­lyét. A Szombathely Győrött nyert, a Komló pedig 4:0-ra lehengerelte a Debrecent. Hiába nyert a Ganz-MÁVAG és a BVSC, már nem tudták utolérni a két vidéki együttest. A BVSC rosszabb gólaránnyal lett ötödik, a Ganz- MÁVAG szerezte meg a hatodik helyet. Eldőlt a kiesés sorsa is: a Kaposvári Honvéd és a MÁV DAC jövőre az NB II-ben szerepel. A Nyíregy­háza és a Miskolc megmenekült. Az NB II-ben továbbra is sok a nyitott kér­dés. Csak vasárnap dől el véglegesen a feljutók többsége. A Nyugati csoportban a Várpalota már korábban megszerezte a bajnoki címet. Valószínűnek látszik, hogy az Autóbusz is fel­kerül az NB I B-be. A fennmaradó egy helyre még a Pécsi Bányásznak, a ZTE-nek és a PVSK-nak is egyformán esélye van. Vasárnap lesz: Autóbusz—ZTE, PVSK—Székesfehérvár, Kaposvári Kinizsi—Pécsi Bányász! A Keleti cso­portban egyetlen kérdés dőlt el: a kiesés. A Mis­kolci Bányász búcsút mond ennek az osztálynak. Az NB I B-t jelentő első három helyre továbbra is négyen pályáznak: a Bp. Spartacus, a Kecs­kemét, a Bp. Előre és a Szolnoki MÁV! Vasas-Győr 3:3 (1:0) Fáy utca, 6000 néző. V: Müncz (Horváth L., Almási). Vasas: Varga — Bakos, Mé­szöly, Ihász, Mathesz, Berendi, Molnár, Puskás, Farkas, Fister, Pál. Edző: Csordás Lajos. Győr: Tóth — Szenied, Orbán, Izsáki, Ne­il, Kiss, Stolcz, Varsá­nyi, Szaló, Somogyi, Keglovich. Edző: Szusza Ferenc. Góllövő: Farkas (36. p.) Szaló (47. p.), Farkas (69. p.), Mészöly (75. p., öngól), Varsányi (86. p.), Farkas (88. p.). Szögletarány: 12:6 (6:1) a Va­sas javára. A mérkőzés előtt a győri csa­pat­­ játékosai virágcsokorral kedveskedtek a már magyar bajnokságot nyert ellenfelüknek. A vendégek támadásaival kezdő­dött a mérkőzés. A 12. percben Szaló már csak Vargával állt s­zemben, de mellé gurított. A 20. percben Stolcz elhúzta a labdát a 16-oson kívülre kifutó Varga mellett, a kapus azonban megfogta Stolcz lábát. A szabad­rúgást Varsányi fölé lőtte. A Vasas percei következtek, Pál­nak, Farkasnak a lövését fogta Tóth, majd Mészöly lőtt kapás­ból kapu fölé. A 36. percben Molnár beadá­sát Orbán elvétette, farkas a kapu torkában lekezelte és a ki­induló Tóth melett a jobb sarok­ba helyezett. 1:0. A SZÜNET UTÁN ismét a Győr játszott veszélye­sebben. Stolcz hat méterről nem találta el a kaput. A 47. percben Keglovich átfejelte a labdát Mészölyön, s a berobba­nó Szaló úgy fejelte a labdát a jobb felső sarokba, hogy az Varga kezét érintve jutott a há­lóba 1:1. A 69. percben Fister labdáját Farkas — éppúgy, mint az első gól előtt — nyugodtan lekezelte és a jobb sarokba helyezte. 2:1. Kavarodás végén Szaló a fel­ső lécet találta el. A 75. perc­ben az előre húzódó Szánielnek éles beadásába Mészöly rosszul tette bele a fejét, s öngólt vé­tett. 2:2. A 86. percben Mészöly össze­csapott Somogyival a tőlük el­­pattanó labdával Varsányi kiug­rott és hat méterről vezetést szerzett csapatának. 2:3. Két perccel a befejezés előtt egyen­lített a bajnokcsapat: Molnár beadását Farkas fél méterről, Tóth kezei közül fejelte a jobb sarokba. 3:3. Várakozáson felül mozgalmas, gólokban bővelkedő volt a mérkőzés. A győri csatárok ügyes helyezkedéssel, sok moz­gással több veszélyes helyzetet teremtettek, ezeknek azonban csak egy részét tudták kihasz­nálni. A Vasas a szokottnál ké­nyelmesebben szőtte támadá­sait, de Farkas gólveszélyessé­ge biztosította számukra a dön­tetlent, s ezzel azt, hogy sike­rült megvalósítani tervüket, ve­retlenül fejezték be a bajnoki idényt. A mérkőzés után a szurkolók ezrei lepték el a pályát, ünne­pelték, ölelgették, a vállukon hozták le a pályáról a Vasas játékosait. A Vasasban Varga két gólnál is hibázott, il­letve rosszul helyezkedett, Mé­szölyt, Ihászt többször át­játszot­ták és Berendi gém volt a szo­kott megbízható. Talán Bakos állt legjobban a lábán. Mathesz az első félidőben nyújtott jobb teljesítményt, Fister sok labdát szerzett, de átadásai sokszor elég pontatlanak voltak. Molnár jó kezdés után a második félidő­re visszaesett, elkedvetlenedett. Puskást néhány gyors kiugrása, Farkast góljai, Pált nagy munka­bírása dicséri. A Győrben Tóth különösen a harmadik gól­nál nagyott hibázott, Orbán rend­re rosszul számította ki a beívelt labdák útját, Izsák nehézkesen fordult, Neki és Kiss többször le­késett a közbeavatkozásról. A fiatal csatárok, Stolcz, Varsányi, Somogyi és Szaló nagyon ügye­sen, szellemesen szőtték az ellen­támadásokat, csak a kapu előtt, különösen Stolcz hibázott sokat. Müncz játé­kvezető jól vezette a mérkőzést. Borbély Pál NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Vasas —Győr 4:2 (0:2). Fáy u., 1500 néző. V: Nagy Z. Vasas: Kenderes­i — Váradi, Varró, Lázár, Somogyi, Kamarás, An­tal, Radics, Kékesi, Vidáts, Ko­vács. Győr: Barna (Tasnády) — Gunyhó, Soproni, Tamás, Czak­­ler (Merczel), Máté. Csukás, Győrfi, Orosz. Povázsai, Gáspár. Cz: Radics (2), Kovács, Váradi, Hl. Povázsai, Orosz. Jó: Váradi, Kamarás, Antal, Kékesi. Ko­vács, ill. Tamás, Orosz. Pová­zsai. Emléktábla a Mártírok útján A Mártírok ú­tja 50/52. sz. ház falán vasárnaptól kezdve már­ványtábla áll. „Itt lakott Mező Fe­renc dr ...*’ — hirdeti a felírat. Halálának ötödik évfordulója al­kalmából jelölte meg az épületet — szellemi olimpiai bajnokunk utolsó lakhelyét — a Magyar Testnevelési és Sportszövetség. — Mező Ferenc dr. mosolygós, kedves arca öt éve nincs közöt­tünk — mondta az emléktábla előtt Csanádi Árpád, az MTI el­nökhelyettese. — Ezt az űrt csak az pótolja valamennyire, hogy gondolatai eszméi, írásai nálunk maradtak. Sportszövetségünk is azt vallja, amit ő: a testet, lelket üdítő mozgás — a haza és talán az emberiség javára — az élet elengedhetetlen tartozéka. Aztán Kárpáti Rudolf, kardvívó olimpiai bajnok mondott beszé­det: — Mező Ferenc dr. nemcsak az olimpiai eszme szószólója volt, hanem az NOB tagjaként hazánk egyik legnagyobb népszerűsítője is. Szinte halálának pillanatáig dolgozott. “Mikor kérdezték, nem fárasztja-e a munka, így felelt: „Azt, hogy ne dolgozzak a sport­ért, éppúgy nem tudom és nem akarom elképzelni, mint azt, hogy egyszer meghalhatok/* Végül pedig a ház lakóinak ne­vében Halász Károly emlékezett. „Nekünk akiknek ő egyszerűen Feri bácsi volt, még többet jelent ez a tábla, mint az utca járóke­lőinek. Egy csupaszív, mindenki által szeretett ember emlékét idé­zi. Köszönjük, hogy elhelyezték ezt a táblát.” Szél támadt. A babérkoszorúk szalagjai lobogtak. Sportelméle­tünk nagy halottjának emlékét ezentúl márványtábla is örökíti. y í­i­ó A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1966. NOVEMBER 21. XXII. ÉVFOLYAM, 238. SZÁM ★ Ara:­­ forint ★ Izgalmas utolsó forduló a sakkolimpián Havannában szombat este ke­rült sor a sakk­olimpia utolsó for­dulójára. A bajnoki cím sorsa már az utolsó előtti fordulóban eldőlt: a Szovjetunió sorrendben nyolcadszor szerezte meg az olimpiai bajnoki címet. A 2. és 3. hely sorsa még szombat este sem tisztázódott. A magyar csapat 2,5:0.5 arányban vezet Románia ellen, s ilyen arányú az amerikai együttes ve­zetése is Kubával szemben. Ezen a találkozón a függőben maradt Byrney Cabo játszmában az ame­rikai sakkozó állása sokkal elő­nyösebbnek látszik, s így való­színű, hogy az újabb pont meg­szerzésével az Egyesült Államok csapata megszerzi a második he­lyet. A J­u­goszlávi­a — Zzland találko­zó 1.5:0.5-re áll, két játszma, a a Ivkov—I. Johanssen és a Mata­­novics—Thorbergssen — függő­­ben maradt. Ha a magyar csapat megnyeri függőjátszmáját, már nem lehet tőle elvenni a bronzérmet jelen­tő harmadik helyet. A 13. forduló eredményei: Ar­gentína—Spanyolország 2:0 (2), NDK—Norvégia 3:0 (1), Szovjet­unió— Bulgária 1:0 (3), Magyaror­szág—Románia 2.5:0.5 (1), Egye­sült Államok—Kuba 2.5:0.5 (1), Jugoszlávia —Izland 1.5:0.5 (2), Csehszlovákia— Dánia 1:0 (3). Az élcsoport állása a függők befejezése előtt: 1. Szovjetunió 37 (3), 2. Egyesült Államok 34 (1), 3. Magyarország 33.5 (1), 4. Jugoszlávia 32 (2), 5. Argentína 29.5 (2), 6. Bulgária 28.5 (3). Vízilabda BEK Pro Recco-BVSG 3:2 ■■ Távbeszélő-jelentésünk­­• (Genova, november 20.) Szom­baton késő este játszottuk le a Pro Recco elleni középdöntő mér­kőzésünket a genovai fedett uszodában, ahonnan az összecsa­pást közvetítette egyenes adás­ban az olasz televízió, és amely­nek nézőterén — ennek ellenére is — csaknem 2000 szurkoló bizt­­atta az olasz baj­nok együttest. A találkozó előtt rendezték meg a Dynam­o Mag­d­ebur­g—Triafor­m Eokics torna mérkőzést, amelyet az NDK-bajnok 7:2 arányban nyert. PRO RECCO —BVSC 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) Vezette: Manguillot (spanyol). Pro Recco: Merello — Gibellini, Ce­­vasco — Pizzo — Lavoratori, Guerrini, Marasd. BVSC: Ku­nov — Gyerő II. Gyerő I — Katona — Togyeriska, Konrád dr. Kon­­rád III. Az első játékrész kezdetén mindkét együttes óvatos játékra törekedett. A második perc vé­gén Konrád III villámgyorsan ki­ugrott, és mintegy 6 m-ről a hosszú sarokba bombázott. 0:1. A következő percben Manguillot játékvezető Katonát visszahúzá­sért állította ki, és a játékrész befejezése előtt néhány másod­perccel Cevasco értékesítette az olaszok emberelőnyét. 1:1. A má­sodik negyedet Konrád III kiállí­tása vezette be, a Pro Recco csa­tárai azonban egyszerűen kép­telenek voltak értékesíteni má­sodik emberelőnyüket, igaz, eb­ben a remekül védő Kunos is nagy szerepet játszott. A harma­dik­­játékrész elején Gyerő IC szerezte meg a labdát, támad­ás­­ba lendültünk, és Marasd kiál­lítása után kiegyenlítődtek a csa­patok. Azután Guerrini is partra került, és Katona révén 2:1 ará­nyú vezetéshez jutottunk. A gól után megfogyatkoztunk, Gyere I-nek kellett elhagynia a meden­cét. Az olaszok Cevasco góljával­ egyenlítettek a 4. percben — 2:2. — Az utolsó 5 percben újra csak hatan küzdöttünk. Mamiguil­­lot Katonát küldte partra. Az ola­szoknak azonban ismét nehezen ment az emberelőny kihasználá­sa. A befejezés előtt 50 másod­perccel végül Pizzo szerezte meg a győzelmüket jelentő gólt. Ki­tűnt: Pizzo, Lavoratori, ill. Kuncz és Gyerő II. Laky Károly ★­ Vasárnap késő estie, lapzártát után került sorra a BVSC utolsó középdöntőbel­i találkozója az NDK-beli Dynamo Magdeburg el­len.* A vízi­labda-bajnokcsapatok zágrábi középdöntőcsoportjának második fordulóbeli eredményei: Partizán Belgrád—Etnikoez Pi­­retts 15:3, Dinamo Bukarest—Rő­té Erde Hamm 8:3. Prágában: 1. fiaskóvá, 2. Almássy p® Távbeszélő-jelentésünk (Prága, november 20.) Szom­baton este kevéssel éjfél előtt fejeződött be Prágában az év első nagyszabású nemzetközi műkorcsolyázó-versenye. A leg­nagyobb érdeklődés a női ver­senyt kísérte, hiszen egyedül ebben a versenyszámban pályá­zott az első helyre két hasonló tudású versenyző. A további ver­senyszámban az esélyesek közül jó néhányan csak a vasárnapi bemutatón szerepeltek. A kötelező gyakorlatok után Prágában, Másková szűkebb hazájában is helyezési számok tekintetében döntetlenre állt a Masková—Almássy párharc. Masková csak kétségkívül jobb kűrjével tudta megszerezni az első helyet. Almássy szabadkor­csolyázása is sokat fejlődött az elmúlt idény óta, ugrásai igen jól sikerültek, általában tetsze­tősebb a szabadkorcsolyázása. Masková és Almás­sy jelentős fölénnyel előzte meg a többi in­dulót. Jégtáncban voltunk még ér­dekelve a Mató, Csanády-kettős révén, akik azonban jobban si­került szabad táncukkal sem tudtak javítani kilencedik he­lyezésükön. Nők. (18 induló): 1. Masková 9 hsz, 1732.3, 2. Almássy Zsu­zsa 18 hsz, 1705.8. 3. Nestler (osztrák) 32 hsz. 1587.7. Jég­­tánc (13): 1. Babicka. Holan (csehszlovák) 7 hsz. 174.1. 2. Matysik-házaspár (nyugatnémet) 8 hsz. 173.2. 3. Pokhomova. Ryz­­kin (szovjet) 15 hsz. 165.3. . . 9. Mató. Csanády 41 hsz. 149. Pá­ros (12): 1. Glockshuber Dante (nyugatnémet) 7 hsz. 236. 2. Hauss, Haeffer (nyugatnémet) 15 hsz. 230. 3. Steiner, Walter (NDK) 23 hsz. 228.1. • Vasárnap délután nagy érdek­lődés mellett került sor a nem­zetközi bemutatóra. Magyar részről egyedül Almássy Zsuzsi kapott meghívást bemutatón va­ló szereplésre és nagy sikert aratott. A verselyén nem indul­tak közül az NDK-beli Gabi Seyfert és a francia Hassler, az osztrák Danzer és az angol Tawler. Ford táncospár vett részt a sikeres bemutatón. A magyar versenyzők hétfőn este érkeznek vrosza Prágából. Hálós Henrik " A labdarúgó NB I 1966. évi valamennyi eredménye és végeredménye CO­ Co § Hely Vasas FTC Tatab. 0. Dózs­­o¡c O •a tu­cok Pécs Csepel DVTK MTK SBTC s CG C 3Q •aN o t*soQ Hely Játszót Győzött o c•■o a Vesztet Gólok NW co 0. Mint pályaválasztó 23 21 21 22 20 20 16 18 18 15 13 11 10 10 Végeredmény Miii­t vendég 20 16 11 10 11 11 139 6 5 5 6 2­1 1. Vasas SC __ 4:4 1:0 4:1 3:3 3:2 2:2 2:0 3:1 4:1 1:0 4:0 7:1 4:11: 26 179 6 67:27 43 2. Ferencvárosi TC 0:3 ___ 1:1 5:2 0:1 3:1 3:0 4:1 5:1 7:1 5:1 2:0 4:2 3:12: 26 165 5 71:33 37 3. Tatabányai Bányász 0:2 2:2­ 1:0 0:0 3:0 7:0­ 1:0 2:1 4:1 4:1 1:0 0:0­­3:1 3: 26 128 6 41:18 32 4. Újpesti Dózsa 3:3 3:5 1:0— 3:0 3:0 2:2 5:0 30 3:0 5:1 1:0 7:0 6:1 4: 26 136 7 67:39 32 5. Győri Vasas ETO 1:3 2:0 1:5 1:1— 6:1 1:1 1:0 1:0 4:1 3:1 1:0 5:1 2:0 5. 26 119 6 38:29 31 6. Bp. Honvéd 3:3 3:2 1:0 0:0 3:0 ___ 1:3 1:2 1:0 3:0 2:1 2:1 2:0 3:2 6. 26 143 9 46:43 31 7. Pécsd Dózsa 1:1 0:0 0:0 2:0 0:0 0:1— 3:2 0:0 0:0 0:1 2:0 2:0 3:1 7. 268 135 29:30 29 8. Csepel SC 1:5 1:1 1:0 2:0 1:1 1:2 1:1 ___ 2:1 2:0 1:0 3:2 3:1 1:1 8. 26 107 9 32:37 27 9. Diósgyőri VTK 0:1 1:0 0:2 3:1 1:0 2:0 2:0 2:0 1 0:1 2:0 0:0 2:2 2:0 9: 26 104 12 30:31 24 10. MTK 2:3 0:1 0:0 2:4 2:1 2:0 2:2 0:0 1:0— 1:3 2:1 2:0 6:0 10. 267 6 13 28:49 20 11. Salgótarjáni BTC 0:0 0:3 1:1 1:4 0:0 1:4 9:0 0:0 2:0 4:0— 0:1 4:0 2:1 11. 266 6 14 24:40 18 12. Dunaújvárosi Kohász 0:0 1:2 0:0 2:2 1:1 1:3 1:1 0:3 0:2 0:0 0:0— 3:2 2:1 12. 264 9 13 19:37 17 13. Ózdi Kohász 0:1 0:6 2:0 2:5 0:1 4:4 1:2 2:3 3:3 3:1 1:0 1:2— 1:0 13. 264 4 18 31:73 12 14. Dorogi Bányász 0:0 1:3 1:4 2:2 1:1 0:3 1:2 1:1 1:4 0:0 1:0 1:1 4:2— 14. 262 7 17 24:61 11 A Népstadionban játszott 28 mérkőzés eredményét kövér számokkal­ tüntetjük fel. Két Kontpátli Kupa-m­érkissés Vasárnap délután két Komjádi Kupa találkozót rendeztek a Sportuszodában MAFC—SZEAC 4:1, (0:0, 1:0, 1:1, 2:0), V: Keserű. A két főiskolás csapat közül a nagyobb tapasztalat döntött a fő­városiak javára. KSI—Bp. V. Me­teor 4:3 (1:0, 0:1, 2:1, 1:1), V: Ju­hász. A döntetlen jobban megfe­lelt volna a játék képének, a KSI némi szerencsével nyert.