Népsport, 1968. szeptember (24. évfolyam, 172-193. szám)

1968-09-16 / 183. szám

Pécs—Szombathely 2:0 (0:0) Pécs, 4000 néző. Vezette: Al­mási (8). (Fám. Egervári). Pécs: Rapp (7) — Hernádi (7), Móricz dr. (7), Maurer (5), Köves (5), Konrád (8), Rónai (5), Dunai dr. (5), Tüske (6), Jánosi (5), Tö­rök (6). Edző: Kovács Imre. Szombathely: Szarka (7) — Szőke (8), Szántai (7), Mester (7), Németh (5), Halmosi (7), Bokor (5), Homolya (6), Iszak (5), Rát­kai (6), Gangli (4). Edző: Tátrai Sándor. Csere: Maurer helyett Rádi 73 percben. Góllövő: Jánosi (71. perc), Du­nai dr. (75. perc). Szögletarány: 8:5 (4:4) a pé­csiek javára. Két szombathelyi szöglet ve­zette be a mérkőzést, azután mindjárt a pécsiek lendültek tá­madásba. A 13 percben Török kapu elé belőtt szögletét Dunai dr. léc fölé fejelte, majd Kon­­rád távoli lapos lövését védte Szarka. A 18. percben Rátkai indított el egy gyors támadást, ami Garigit mellé lőtt labdájá­val ért véget. Hamar megtört a pécsiek lendülete és ezután iram nélkül folyt a játék. A 25. percben Török beadását húzta le mutatóján Szarka A 32. perc­ben Maurer hibájából veszélyez­tetett a vendégcsapat, a táma­dás végén azonban Iszakot lö­vőhelyzetben szerelték a pécsi védők. Pécsi fölény következett a félidő végéig, de a mezőny­ben elkövetett sok-sok hiba miatt sokat bosszankodtak a szurkolók. SZÜNET UTÁN a 43. percben Rátkai lőtt fölé, és ezt követően a Haladás csatárai már alig jelentettek veszélyt a pécsi kapura. A hazaiak fokoza­tosan fölénybe kerültek. Előbb Tüske labdáját védte Szarka, majd a 61 percben Konrád tört be kitűnően a szombathelyi ka­pu elé és veszélyes beadását az u­tolsó pillanatban vágták ki Já­nosi elől a védők. Két perc múl­va Rónai futtából lőtt labdáját Szarka jó érzékkel ütötte ki. A másik oldalon Iszak tát­éli gyat­ra lövése szállt kapu fölé. A 61. percben Török léc alá tartó lab­dáját Szarka szögletre rúgta. A pécsi balszélső csavarta kapu elé a szögletét, és a szabadon ha­gyott Jánosi egy lépésről a háróba fejelt. 1:0. Két perc múl­va cseréltek a pécsiek Rádl lett a beállós, és Konrád foglalta el a balhátvéd helyét. A 75. perc­ben Jánosi közeli fejesét Szántai röviden hárította. A labda Dunai elé került, akinek fordulásból küldött éles lövését Szarka szög­letre ütötte. Török most jobbról ívelte be labdát, Dunai dr. ug­rott a legmagasabbra, és homlo­káról, mintegy 6 méterről a ka­pu jobb sarkába pattant a lab­da, 2:0. A gól után végig a pé­csiek játszottak magabiztosan. Egyetlen esemény akadt a 80. percben amikor Török lövéssze­rű beadását ügyesen hárította a vendégek kapusa. ★ ★ Az első félidőben sokat és joggal bosszankodtak a né­zők. A játéknak ekkor jófor­mán egyetlen pozitívuma akadt: a csapatok sportszerű viselkedése. A Haladás már ekkor is csaknem kizárólag a védekezésre ügyelt, a pécsiek viszont alig éltek a támadá­sok lehetőségeivel, és ebben a keveset mozgó, erőtlen csatá­rok a ludasok. Szünet után már jóval tevékenyebb volt a hazai csapat, helyzeteket is teremtettek, és a gól utáni lendületes negyedóra elég volt számukra, hogy biztos győz­tesként hagyják el a küzdőte­ret. A Haladás ebben a játék­részben is inkább a védeke­zésben jeleskedett, de ott is szembetűnő volt néhány he­lyezkedési hibájuk. A pécsi kapuban Rapp megbízhatóan vé­dett. A hátvédsor és a csapat legjobbja a beállós Konrád volt, ak­i igen színesen, nagy terüle­ten küzdött. Móricz dr. fej­­játéka és Hernádi bátor előre­törései érdemelnek említést. A hátravont Tüske szorgalmas volt, de elég sokat hibízott. A csa­tárok közül senkit nem lehet di­csérni, legfeljebb Török érdemel említést, egy-két ügyes elfutá­sáért. A Haladás kapuját Szarka jó formában védte ,a gólokért nem ő a hibás. Szántai erőteljes játéka emel­kedett ki a közvetlen védelem­ből, a többiek általában megáll­ták a helyüket. A középpályán Halmosi játszott nagy területen és Homolya is segítette jól a csa­pat véddőmunkáját. Itt elnye jó teljesítmény a támadósorban, ta­lán Rátkai volt az, aki igyekeze­téért dicsérhető. Almási játékvezető jól látta el nem túlzottan nehéz feladatát. NYILATKOZATOK Kovács Imre: Érthetetlenül gyengén játszottunk az első gólig, érthető volt a közönség elégedetlensége. Tátrai Sándor: Erélytelen volt a támadósorunk, és az első gólt szerintem el kellett volna hárí­tani. Tóth Zoltán NB I. TARTALÉKCSOPORT Szombathely—Pécs 1:­ Pécs, 2000 néző. V: Váradi. Szom­bathely: Mursits (Tormási) — Kiss, Varga, Szabó, Pék, Gerencsér, Jankó, Bogá­ti, Kulcsár, Márkus (Farkas), Tóth. Pécs: Kollár (Bim­bó) — Révész, Kocsis, Kincses­di, Bognár, Somogyvári, Konrád­in (Krémer), Máté, Lutz, Zombori, Hajdú. A vendégek a mezőnyben jobban játszottak, viszont a ha­zaiaknak több helyzetük volt­­: Farkas, ill. Lutz (H-esből). Jó: Mursits, Tormási, Varga, Farkas, il: Kollár, Krémer és Máté. Diósgyőr—Szeged 2:2 (2:1) Diósgyőr, 18 000 néző Vezette: Vizsényi (8), (Biróczki, Szlávik). Diósgyőr: Veréb (5) — Várko­nyi (7), Herr (7), Kiss (7), Gál (6) , Salamon (7), Vass (7), Hajas (7) , Szurgent (5), Horváth (6), Si­kora (8). Edző: Teleki Gyula. Szeged: Korányi (7) — Pataki 16), Hajós dr. (7), Dobó (6), De­­zsőfi (5), Magyar (6), Pusztai (6), Dávid (6), Kozma (7), Nemes (6), Vass (7). Edző: Bánáti János dr. Csere: Nemes helyett Berkes a 64 percben. Góllövő: Vess (20. perc), De­zsői­ (29. p., öngól), Horváth (34. p.) Vass (47. p.), Sikora (55. p.). Szögletarány: 5:4 (3:3) a Sze­ged javára Változatos, gyors Iramban In­dult a mérkőzés A 4. percben lendületes szegedi támadás vé­gén Veréb bátor kivetődéssel szerezte meg a labdát a csatárok elöl.­ Nem sokkal később Kozma kígyózott át a védőkön, de az utolsó pillanatban a védelem mentett. Továbbra is a Szeged kezdeményezett többet. A 10 perc után lendült bele a hazai csapat. Szurgent elől Pataki szögletre mentett. Majd Síliom 25 m-es nagy lövését védte szé­b­­en Korányi Fokozatosan fel­üti a Szeged, a 20 percben Pa­taki tört előre, és 35 méterről a kapu elé ívelt. Veréb és Vass ug­rott fel a labdára, és a szélső fe­léről a kapu közepébe hullott a labda. 1:0 a Szeged javára. A gól egy kissé felrázta a Diósgyőrt, a 27 pecben Szur­­gént labdájával Sikora futott el. Jó beadását nagyszerűen húzta le Korányi. Két perc múlva Vass Hajas elé játszott, két cset után kapura lőtt, a menteni aka­ró Dezsőnéről, mintegy négy mé­terről a kapu jobb oldalába vá­­gódott a labda. 1:1. Öngól. Élesedett a küzdelem, a 34. percben Sikora két ügyes esel után Horváth elé tálalt, aki 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1 a Diósgyőr javára. A gól után szegedi támadások kö­vetkeztek. Magyart lökték a ka­putól mintegy 25 méternyire. Dobó nagy szabadrúgása a sor­falról kipattant A 40 percben Vass lövése Várkonytró! Jutott szögletre Azután Salamon adott jó labdát Szurgentnek, ő az ötösig cselezte magát, de ott sze­relték. A 3. FÉLIDŐ In szegedi támadásokkal indult A 47 percben Dávid 35 méterről szabadrúgást ivett az ötös tájé­kára Vass három védő közül fejjel félmagasan a kapu jobb oldalába fejelte a­ labdát. 2:2. Diósgyőri rohamok következ­tek Az 50 percben az előretörő Várkonyi 30 méterről óriási lö­vést eresztett meg. Korányi pompás öklözéssel hárította el a veszélyt Az 55. percben De­­rcőfi elvétette a labdát. Szurgent Sikora elé adott, akinek m­ég állít­atni is volt ideje és 14 mé­terről a háló bal sarkába lőtt. 3:2. Szegedi erőfeszítések követ­keztek , 61 percben. Vass fe­jese a gólvonal előtt álló Herr lábáról pittant ki. A 65 perc­ben szögletrúgás után Veréb a labda mellé ütött. Szerencsé­jére a labda a kapu mellé szállt Köz­vetlen utána Nemes megsérült. Berkes állt be s helyére A 75 percben Salamon tört előre, a 16-oson belülre játszotta magát a védők­ között, de lövése a kapu mellé szél­t A 80 percben Si­kora ügyes cselekkel az alap­vonalig vitte fel a labdát, kö­zépre látszott, de a késlekedő Horváth elől a szegedi védők kivágták a labdát A 83 perc­ben Veréb védés közben meg­sérült, de rövid ápolás után to­vább védett ★ ★ ★ Hajlatlanul izgalmas, lendü­letes mé k­­­özé­st vívott a két kiesésre álló c.s^rat. A hazaiak érthetően mielőbbi eredmény elérésére törekedtek. A szege­diek láthatóan az egyik pont megszerzésére összpontosítot­ták figyelmüket. Ennek érde­kében Dávid és Nemes is a vé­delmet támogatta elsősorban. A szegediek három előretolt csa­tárral is több veszélyes táma­dást tudtak vezetni. A diósgyő­ri csapat emberfölényt igyeke­zett biztosítani a támadásban. Ez legtöbbször sikerrel is járt. Dicséretére válik a Hazai együttesnek, hogy a vendégek vezető gólja után sem vesztet­ték el fejüket, hanem sok­­mozgásos, gyors támadással igyekeztek rést ütni a kemény szegedi védelmen. Ez három ízben sikerült is. A hajrában a szegediek hallatlan erőfeszíté­seket tettek az egy pont meg­szerzéséért, de a hazai véde­lem biztosan állt a lábán, si­került biztosítaniuk a győzel­müket A diósgyőri együttesben Veréb nagyobb ha­tározottsággal mindkét szegedi gólt háríthatta volna. Várkonyi, Herr és Kiss nagy odaadással küzdött, s a megszerzett lab­dákból gyakran jól indítottak. Gálnak ezúttal halványabban ment a játék, Salamon a II. fél­időben javult fel. A támadósor lelke az igen nagy területet ját­szó Sikora volt. Szinte minden támadásból kivette a részét, gólt is szerzett. A többiek közül egye­dül Szurgent játszott gyengéb­ben. A Szegedben Korányi sok nehéz labdát védett, a gólokról nem tehet. A szege­diek védelmében Hajós jól meg­állta helyét új szerepkörében. Különösen a magas labdákat há­­rította biztonsággal. Pataki és Dobó szorgalmasan küzdött, De­zsődnek ezúttal sem ment a já­ték. Magyar jabb teljesítményt nyújtott nálánál A támadásokat Kozma, Pusztai és Vass szervez­te. Vízhányó játékvezető erélye­sen, határozottan vezette a mér­kőzést. NYILATKOZATOK Teleki Gyula: Nehéz küzdelem­ben megérdemelten győztünk. Bánáti János dr.: Továbbra sincs szerencsénk, a döntetlent megérdemeltük volna. Tarr István KB I TARTALÉKCSOPORT Diósgyőri VTK—Szegedi EAC 2:0 (1:0) Diósgyőr, edzőpálya, sok néző. V: Fan­csik. DVTK: Kovácsik — Kuttor, Varga, Magyar, Már­ton, Szabó, Kunfalvi, Stella, Gass, Perecsi, Takács. Szegedi EAC: Tóth dr. — Kővári, Merényi, Stumpf (Takács), Zádori, Korányi, Rapcsányi, Székely (Kozma H), Vörös, Csömör, Arató. G: Kun­falvi (2). Jó: Kuttor, Márton, Kunfalvi, ül. Zádori, Korányi, Vö­rös. Hétfő, 1968. szeptember 16 Dunaújváros—Győr 4:1 (4:0) Dunaújváros, 6000 néző. Ve­zette: Müncz (9). (Hegyes, dr. Vincze) Dunaújváros: Aczél (7) — For­­maggini (8), Oláh (8), Csepecz (8), Ligeti (7), Ruppert (7), Végh (7), Csörgő (8), Mártha (9), Mi­hály (6), Nagy B. (6). Edző: Pa­­licskó Tibor. Győr: Tóth (5) — Keglovich (7), Orbán (6), Kiss (6), Széniei (6), Nell (6), Stolcz (7), Merczel (6), Varga (7), Somogyi (6), Ma­gyar (6). Edző: Szusza Ferenc. Csere: Magyar helyett Horváth (54. p), Mihály helyett Borsányi (72. p ). Góllövő: Mártha (10. perc), Formaggini (15 p.), Mártha (18. p., (32. p.), Merczel (79. p.) Szögletarány: 6:5 (2:2). A Du­naújváros javára. Kelemes, napos, de kieső sze­les időben kezdődött a találkozó. Tóth két ártatlan helyzet után nyúlt először labdához. A győ­riek sz­ép­ére válaszoltak. A 7. percben Csörgő távoli lövése n­em okozott gondot az ETO ka­pusának A 10. percben szabad­rúgáshoz jutott a hazai csapat. Liget­ a félpályáról, jobb oldal­ról nagyszerűen ívelte előre a labdát. A kaputól mintegy 25 méterrel Mártha és Széliei egy­szerre ugrott fel fejelni, a labda Szarka elé pattant, de a közép­­csatár habozás nélkül óriási gólt lőtt félmagasan a jobb sarokba. 1:0. Az újabb gól sem váratott sokat magára Csörgő jó labdá­val szöktette a jobb szélen fel­futó Formagginit, aki jól adott be, labdája Orbán lábát érintve becsapta a kifutni készülő Tó­thot és a labda akadálytalanul perdült a kapuba. 2:0. A Kohász tovább rohamozott. A győri védők zavara nem szűnt meg. A 18. percben formás tá­madást vezetett a Kohász, a győ­ri védelem csak hátrált. Mihály Mártort szöktette, aki 20 méter­ről a jobb alsó sarkot célozta meg, Tóth nem is vetődött, s a nagy erejű lövés a jobb kapufa mellett vágódott a kapuba. 3:0. A nagy kedvvel játszó hazai csapat irányította továbbra is a játékot. A 24. percben Mártha távoli lövése Tóth kezét érint­ve szállt a kapu fölé, a szöglet után Csörgő közeli lövése a jobb kapufa mellett suhant el. A má­sik oldalon az első veszélyesebb támadói után Nell a 30. percben­­ csúnyán fölé lőtt. A 32. perc újabb gólt hozott. Végh, Mártha I akció után a középcsatár mint- j­egy 16 méterről újra a jobb al­­­­só sarkot vette célba, s ezúttal is talált. 4:0. SZÜNET UTÁN a vendégek vezették az első tá­madást. Varga, Stolcz akció vé­gén, Stolcz lőtt. Aczél kiejtette a labdát, de a védelem felszabadí­tott. Az 57. percben Végh ellen elkövetett szabálytalanságért Müncz 20 méterről ítélt szabad­­rúgást. Ligeti lövése a sorfal és a kapu mellett suhant el. A 65. percben formás dunaújvárosi tá­madás végén Csörgő lövését véd­te Tóth. A 67. percben Csörgő veszélyeztetett, majd Végh a fél győri csapatot kicselezve szer­zett .Jó helyzetet, de a végén sze­relték. A Győr is szóhoz jutott ezután. Nell lövését a 75. perc­ben Aczél szögletre hárította, majd a 79. percben jobb oldali beadás után Horváth és Aczél egyszerre ugrott fel, a csatár ás a kapus a levegőben összeütkö­zött, a labda Horváth fejéről Merczel elé pattant, s ő közelről az üres kapu közepébe lőtt. 4:1. A gól után a hazaiak újra rá­kapcsoltak, Nagy B.­két jó hely­zetben hibázott. A 87. percben veszélyes támadás futott a jobb oldalon, Varga beadása után Horváth a jobb felső sarok felé fejelt, de Aczél bravúrra­ szög­letre ütötte a labdát. * * ★ A Kohász gólszüret lényegé­ben a tartalékok mérkőzésén kezdődött, s a második csapat 8 gólja után a nagyok is ha­mar átvették a mérkőzés irá­nyítását. Első váratlan góljuk után lendületes játékkal, jó helyzetfelismeréssel, bátor tá­voli lövésekkel használták ki a győri védelem megingásait, Tóth kapus hibáit, s nagyará­nyú, biztos győzelmet arattak. A Kohász, főleg az első félidő­ben, korszerűen játszott, nagy iramot diktált. Védelmük nagy­szerűen zárt, támadásaikat pe­dig ötletesen vezették. A má­sodik félidőre négygólos elő­nyük birtokában engedtek az iramból. A győriek lényegében csak az első és az utolsó ne­gyedórában voltak egyenlő el­lenfelek. Játékosaik mintha nem találták volna fel magu­kat, az új 4 —3 —3-as hadrend­ben. Védelmük sokat bizonyta­lankodott, de a csatárok még­sem vethetnek semmit a sze­mükre mert a gólon kívül alig vezettek egy-két épkézláb tá­madást. A Dunaújvárosban sok jó teljesítmény akadt. Aczél néhányszor bizonytalankodott, de volt egy igen szép védése is. A hátvédek közül Formagginit gólja, Oláht jó helyezkedése di­cséri. Ligeti nagyon sok jó lab­dával segítette a támadásokat. Elöl Csörgő és Mártha volt a támadások két fő szervezője. Csörgő sokat mozgott, úgyszól­ván minden akcióból kivette, ré­szét, Mártha pedig nagyszerű lövésekkel, szép gólokkal szer­zett örömet a Kohász szurkolói­nak. A győri csapatban Tóth gyengén védett A hátvédek is meglepően bi­zonytalanul játszottak. A közép­pályások — Varga, Nell, Somo­­gyi — közül meglepetésre a fia­tal Varga dolgozott a legtöbbet. Elöl csak Stolcz játéka dicsérhe­tő, de feltűnt a csereként beállt Horváth nagy akarása is. Müncz játékvezető lényegében kifogástalanul vezette a találko­zót. NYILATKOZATOK Paticskó Tibor: Kitűnő játék­vezetés mellett, az első félidő­­beli jó játékunkkal megérdemel­ten győztünk. Szusza Ferenc: A Dunaújváros minden tekintetben jobb volt, a gólarány azonban kicsit túlzott, de ezt kapushibáknak köszönhet­jük. Vad Dezső RB I. TARTALÉKCSOPORT Dunaújváros—Győr S:1 (1:1). Du­naújváros, 3000 néző. V. niik­­mann. Dunaújváros- Varga (Mo­­hács) — Szabó L., Ajtony, Szen­tesi, Devec­seri, Nagy F., Földi, Takács, Andriska, Kiss, Ködmön. Győr: Barna (Snitzer) — Szalay, Saler, Rick, Király (Hegyi), Nagy, Nádasdi, Varsányi, Szaló, Glázer, Hiba. G: Kiss (4), Takács 12), Nagy F., Földi,­­11. Glézer. Jó: Ajtony, Kiss, Ködmön, il. Varsá­nyi, Szaló. Az őszi idényben most, a legutóbbi fordulóban érték el a legtöbb gólt. Tavasz­­szal egy-egy mérkőzésre átlag­ban 2.7 gól jutott, ősszel pe­dig eddig kereken 3 gól. 22 gólos: Dunai ír (U. Dea)). 16 gólos: Farkas (Vasas). 15 gólos: Kocsis (Honvéd). 14 gólos: Bene (U. Dózsa), Kor­sós (Vasas). A labdarúgó NB I állása A Népstadionban eddig tizennégy mérkőzést játszottak. Ott mint pályaválasztó a Ferencváros tizenegyszer, a Bp. Honvéd, a Vasas és az Újpesti Dózsa egyszer-egyszer. Mint vendég a Ferenc­város háromszor, az MTK, a Pécs, az S­TC, a Videoton, a Szombat­hely, az Egyetértés, a Győr, az Újpesti Dózsa, a Tatabánya, a Bp. Honvéd és a DVTK pedig egyszer-egyszer. A DVTK mint pályavá­lasztó négyszer Miskolcon játszott, összesen: Otthon: Idegenben: J. Gy. D. V. GÓL P. J. Gy. D. V. P. J. Gy. D. V. P. J.17jp. Dózsa 23 14 7 2 70­ 22 35 11 9 1 1 19 12 5 6 1 16 2. Ferencváros 23 14 7 2 45:22 35 11 6 5 — 17 12 8 2 2 13 3. Vasas 23 15 4 4 53:28 34 12 10 1­1 21 11 5 3 3 13 4. Bp. Honvéd 23 10 8 5 39:26 28 12 8 2 2 18 11 2 6 3 10 5. Csepel 23 10 7 6 29:19 27 12 5 4 3 14 11 5 3 3 13 6. Pécs 23 9 5 9 28:29 23 12 9 2 1 20 11 — 3 8 3 7. Dunaújváros 23 9 5 9 27:33 23 11 7 4 — 18 12 2 1 9 5 8. MTK 23 7 7 9 30:31 21 12 7 2 3 16 11 — 5 6 5 9. Tatabánya 23 6 9 8 24:28 21 12 4 5 3 13 11 2 4 5 8 10. Egyetértés 23 5 9 9 27:34 19 11 5 4 2 14 12 — 5 7 5 11. Diósgyőr 23 6 6 11 29:40 18 12 5 5 2 15 11 1 1 9 3 12. Salgótarján 23 6 6 11 31:43 18 11 5 3 3 13 12 1 3 8 5 13. Győr 23 3 11 9 25:33 17 11 3 5 3 11 12 — 6 6 6 14. Szombathely 23 5 7 11 23:39 17 11 5 1 2 14 12­­ 3 9 3 15. Videoton 23 7 3 13 23:43 17 12 6 2 4 14 11 1 1 9 3 16. Szeged 23 5 5 13 22:55 15 0 4 4 3 12 12 1 1 10 3 Dunai II előnye 6 gól 13 gólos: Albert (FTC) 12 gólos: Fazekas (II. Dózsa), Varga (FTC). 11 gólos: Kriskó (SBTC), Hor­váth (DVTK), Szurom­i (MTK). 10 gólos: Iszak (Szombathely), Kalmár (Csepel), Mártha (Duna­újváros). 8 gólos: Kansas (VTSC), Novák (FTC), Rádiós (Vasas), Szalai (SBTC). 7 gólos: János­ (Pécs), Loson­­czi (Csepel), Szendrei (Honvéd), Vári (Egyet ). 6 gólos: Csörgő (Dunaújvárosi, Csukovics (VTSC), G­angli (Szom­bati­.), Göröcs (II. Dózsa), Ha­rangi (Egyet.), Horváth (Győr), Tóth K. (Honvéd). 5 gólos: Báczi (SBTC), Csernai (Tatab.), Dunai dr. (Pécs), Halápi (Egyet.), Kovács (VTSC), Pusztai (Szeged), Rátkai (Szombati­.), Sólymos­ (U Dózsa), Szabó (Ta­tab.), Vass (DVTK). 4 gólos: Arany (Tatab ), Györ­­kő dr. (Pécs), Hajós dr. (Szeged), Kozma (Szeged), Merczel (Győr), Mészöly (Vasas), Nagy L. (U Dózsa), Puskás (Vasas), Rónai (Pécs), Rottenbiller (Csepel), Stolcz (Győr), Szurgent (DVTK). 3 gólos: Dunai III (II. Dózsa), Fekete (Honvéd), Kiss (MTK), Ko­mota (Honvéd), Menczel (Vasas), Oborzsi (MTK), Rákosi (FTC), Sárközi (MTK), Sátori (Egyet.), Sikora (DVTK), Végh (Dunaújv.). 2 gólos: Bodnár (WTSC), Bra­­nikovits (FTC), Dobó (Szeged), Fenyves­ dr. (FTC), Formaggik­i (Dunaújv), Gondár (Csepel), Győrit (Győr), Halas (DVTK), Hernádi (Tatab ), Hor­váth (SBTC), Hunyadi (Csepel), Kékesi (MTK), Ladinszki (Tatab.), Marosi (Hon­­véd), Molnár (Vasas), Monostori (Tatab.), Nell (Győr), Orbán (Győr), Pál (Egyet.), Pozsgai (Győr), Rapp (Pécs, Somogy) (Győr), Szucsányi (DVTK), Takács (MTK), Török (Pécs), Vidáts (Va­sas), Vörös (Szeged). 1 gólos: Arató (Szeged), Ba­logh (VTSC), Borsányi (Dunaújv.), Csömör (Szeged), Daka (Pécs), Dezsőfi (Szeged), Dunai (MTK), Golel (Tatab.), Gór (Egyet.), Hé­­ger (MIK), Józsa (Egyet.), Ju­hász (FTC), Juhász (II. Dózsa), Juhos (Tatab), Káló (Csepel), Kandi (Csepel), Karába (FTC), Kiss (Dunaújv., Kiss (DVTK), Kö­kény (SBTC), Krémer (Pécs), Laczkó (Egyet.), Lévai (Tatab), Ligeti (Dunaújv.), Mihály (Dun­a­­újv.), Móricz dr. (Pécs), Nagy (Csepel), Nagy B. (Dunaújv.), Né­meth (SBTC), Noskó (I. Dózsa), Pék (Szombatin), Répás (SBTC), Sz.­vasszer (MTK), Szabó (Szom­bati I.), Szabó II (VTSC), Szőke (FTC), Szűcs (FTC), Takács (Du­­naújv.), Tótti Gy. (Honvéd), Tö­rök (MTK), Törőcsik (Tatab.), Tussinger (Honvéd). Tüske (Pécs), Varsányi (Győr). Vasas (Egyet.), Vass (Szeged), Zámbó (U. D­ózsa), Zöldi (SBTC). Öngólos. Tavasszal: Toldi (SBTC) az U. Dózsa ellen. Konrád (Pécs) az FTC ellen. Hernádi (Pécs) a Honvéd ellen. Kincses (Pécs) az SBTC ellen. Szántó­ (Egyetértés) a DVTK ellen, ősz­­szel: Sóvárt II. Dózsa) a Csepel ellen, Makrai (Vasas) az MTK ellen, Bolemányi (Vasas)­ a (DVTK) ellen. Ferencz (SBTC) az MTK ellen. Horváth (DVTK) a Szeged ellen, összehasonlításként. A tavaszi idényben: 15: Dunai II, 13: Kor­sós, 11: Farkas, 10: Albert, Bene, Szuromi. Az őszi idényben: 7: Dunai II, Kriskó. 6: Kocsis, Var­ga. 5: Farkas, Fazekas. A gólok száma fordulónként. Tavasszal: Ősszel: I.: 20 XVI.: 19 II.: 24 XVII.: 30 III. : 17 XVIII.: 25 IV. : 19 AII.: 27 V.: 19 IX.: 20 VI.: 16 XXI.: 19 VII.: 28 XXII.: 23 VIII.: 24 XXIII.: 32 IX. : 19---------------­X. : 23 Össz.: 195 XI.: 18 Eddig XII.: 24 Össz.: 525 XIII. : 34 XIV. : 20 XV.: 25 Össz.: 330 Az NB I eredményei és a további mérkőzések napjai Táblázatunkban valamennyi eredmény csak egyszer szerepel, mégpedig a pályaválasztó sorában, a pályaválasztó szemszögéből. Feltüntetjük a további mérkőzések napjait. Hónap, nap... ] N — november, D — december. Egy példa: D 15 — december 15. azaz a Bp. Honvéd—Csepel mérkőzés például december 15-én­­ kerül sorra. Az olimpia miatt nov. 2-ig szünet lesz. • *• A csapatok ábécé sorrendben (A nevek után as 1­1. évi helyezés.­ Bp. Honvéd & d»w O 5o (A , o Si 3). 0-3 X.oo«u Ulo £ In *0­»9 X i­s U» U *•(L üh»CO u) SZEAC Szom­bathely ■O V-m NOO 6 Vasas Videoton. 4 Bp Honvéd (6.1 === D 15 3:0 3:0 3:2 4:1 2:2 2:0 34) 20 3:1 N 24 N 17 1:5 2:2 1:25 Csepel (8.) 1:1 2:0 1 K 1 2:1 0:2 1:1 N 10 2:1 3:0 0:1 N 17 1:1 1:1 0:1 D 8 11 Diósgyőr (7.) 0:1 1:1 Pebsi 1:2 3:1 N 17 1:1 3:1 N 24 D 15 3:2 1:0 0:0 1:1 2:2 2:0 7 Dunaújváros (14.) 1:1 KO 21 =====N 17 2:1 4:1 0:0 0:0 2:1 1:0 0:0 N 24 D 15 N 3 31 10 Eevezértés 1! B 1.) 1:1( D 1 3:1 N 24 N 10 N 3 141 2:2 3:0 1:1 0:0 2:3 2:4 2:0 2 Ferencváros (1.) 1:0 N 3 14) N 10 1:1 1:1 0:0 4:1 2:2 D 8 2:1 4:1 1:1 D 1 14­ 13 Over (3.) 0:0 0:1 4:2 3­ 1­0:C­n­is 1:1 3:1 N 24 N 17 1:1 1:2 1:1 0:1 N 3­8 MTK (10) D 8 1:3 4:/­iu­o­c 0:0 3:1 N 17 4:2 1:0 D 15 1:3 4:2 4:2 3:1­6 Pécs (II ) N’ 10 C 1­4­) 1* 3:0 0:1 1:0 Ki =1...: 44, 4:2 2:0 14) 0:0 D 8 20 12 Sab­ótarján (13.) Dl 1:0K D 8 3:1 1:3 in 04) 2:0 4:1 2:1 N 3 1:2 N 10 2:2 16 Szeged 19:1 N 31n? )13 D 1 r is 1* II­ 2:1 1:1 04)= = 2:0 2:1 N 24 0:1 2:1 14 Szombathely (12.) 7:1 1 N *• 4:0 D­R­D 1­0:0 2:2K N 10= = 1:1 0:6 3:1 2:19 Tatabánya (5.) DK) 0:0 D 8 1-1 1:0 2:4 3:0 D ) 3:2 1:4 0:0 M) 1:1 1 -2 N 10 1 Újpest) Dózsa (2.) 2:1 1 út N 10 4:1 5:0 2:2 D 8 2:1 N 3 5:0 ne 5:0 1:0 3:0 D 1­3 Vasas (4.) 2:2 N 24 3:0 4:2 2:1 0:1 2:1 2:0 4:0 3:1 6:1 2:0 D 15 N 17 6:1 15 Videoton (1 B 2.) 1:2 1:3 1:0 1:0 2:2 0:3 Ki N 24 D 15 N 17 IrO 3:0 145 2:6 1:1 A totó 37. heti eredménye 1. Honvéd—Cjp. Dózsa2 1:5 2. DVTK—SZERCI 3:2 3. Dunaújv—Győr1 4:1 4. Pécs—Szombathely1 2 0 5. Bp. Spartacus—Eger2 1 3 6. Budafok—BVSCX 1:1 7. SZINTE—G.­MÁVAGX 0 1 1 8. Pécsi B—Nagybátonyi 3:1 9. Nyíregyh.—Oroszlány1 3-1 10. Gyula—Szom­. MÁV4 1 1 11. Goldberger—Bcsaba X -2 1 12. Jászberény—SZVSE­ 31 13. M­TE-II. Bányász +12 1­ 1 14. Kiskunf.—KISTEXT1 21