Népsport, 1971. november (27. évfolyam, 259-284. szám)

1971-11-01 / 259. szám

v LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚ Beérte pontszámban a SZEOL a ZTE-t Az NB I B állása Pécsi Bányász— Békéscsabai Előre Spartacus 41 (2:0) Pécsújhegy, 400 néző. V: Vin­­cze dr. Pécs: Schneider — Ró­nai, Palkovics II, Keller, Ficzkó, Kosár,­­Maklári, Mérei, Vessző (Márton, a 64. percben), Bartal, Csordás (Csaba, a szünetben). Ed­ző: Kontha Károly. Békéscsaba: Tasnádi — Szűcs, Láza, Dobó, Moós, Ambrus (Lengyel, a szünet­ben), Kriskó, Imri, Schneider, Né­meth, Tímár (Kovács, a 32. perc­ben). Edző: Pillér Sándor. 4. perc: Csordás beadását Láza elvétette, a labda Vessző elé ke­rült, aki 10 m-ről a bal felső sa­rokba lőtt, 1:0. 14. perc: Vessző a kapuba ta­lált, de a játékvezető les miatt nem ítélt gólt. 32. perc: Maklári 12 m-ről nagy erővel lőtt a bal felső sa­rokba, 2:0. 60. perc: Vessző 18 m-ről la­posan lőtt, a labda a vetődő Tas­­nádiról a hálóba gurult, 3:0. 62. perc: Schneider bal oldali szögletét a pécsi kapus kiejtette, a szemfüles Kovács közelről a léc alá vágta. 3:1. 71. perc: Bartal kapura lőtt, a labda a védőkről visszapattant, és Maklári 8 m-ről a bal sarok­ba talált. 4:1. 82. perc: a pécsi kapu előtti kavarodás, majd lövés után a felső lécről pattant le a labda, Mérei szögletre mentett. A csabai védők durva hibái kö­vetkeztében a fürge pécsi csatá­rok többször is könnyen jutot­tak a vendégek kapuja elé. Gyors góljuk megzavarta a csa­bai játékosokat, akik mindkét félidő első negyedórájában me­zőnyfölényt harcoltak ki. A pé­csiek megszorítás nélkül nyer­tek. Jó: Rónai, Palkovics I. Ko­sár, Maklári, 111. Dobó, Moós, Ko­vács, Tóth Zoltán VárpsloH Bányász— Darcgi AC 1:0 (0:0) Várpalota, 1500 néző. V.: Há­mori. Várpalota: Palotai — Sü­k­e, Csapó II, Jónás, Orbán I (Csapó I. a szünetben), Kisfoer, Berta (Bertalan, az 57. percben), Dorogi, Kerkai, Lakics, Horváth L. Edző: Terbe Benjámin, Dorogi Horváth I — Berecz, Tóth, Csóri, Ladó, Gabala, Rátvai, Virágh (Peszeki, a 67. percben), Soós, Horváth H, Bartalos. Edző: Házi László. 20. perc: Berta tiszta helyzet­ben hibázott. 38. perc: Süke hatalmas bom­báját védte nagy bravúrral Hor­váth . 41. perc: Bartalos sarokra ívelt labdáját Palotai nehezen há­rította. 43. perc: Orbán I megsérült és végleg elhagyta­ a pályát. 48. perc: Dorogi elfutott,­­ Ill­és bombája a kapufáról vágódott fölé. 52. perc: Dorogi remekül hú­zott el a bal szélen, beadását La­kics a kimozduló kapus mellett védhetetlenül helyezte a kapuba, 1:0. 73. perc: Lakics beadását Do­rogi gólhelyzetben kapta, de az utolsó pillanatban szerelték. 80. perc: Rátvai kapura húzott, de Palotai kifutással tisztázott. Változatos, kitűnő iramú mér­kőzés. A Dorog egy percig sem adta fel a küzdelmet. Jó.: Palo­tai, Csapó­n, Lakios, Kisber, Sü­ke, ill. Tóth, Ladó, , Bartatás, Csiky Iván 87. perc: Gábor fejesét Nagy P. bravúrral védte. Az első félidőben az SZMTE nyomasztó fölényben játszott, szü­net után kiegyenlítetté vált a küz­delem, de ekkor is az SZMTE-nek volt több helyzete. Jó: Papp II, Árvai, Czimák, Mile, Nagy F., ill. Horváth, Nagy, Egervári, Siklósi. Pataki István MÁV DAC (Győr)— Velőn SC 2:2 (0:0) Rákoscsaba, 2000 néző. V: Ka­marás dr. MÁV DAC: Tóth L. — Nyers, Kovács, Nagy, Németh, Máthé, Pálos, Gyomoroi, Szalai (Horváth, az 53. percben), Tóth S., Szekeres. Edző: Kovács Imre. Vo­lán: Szegedi — Tóth, Mángó, Mol­nár (Földi, az 59. percben), Jónás, Szepesi, Török, Földes, Káló, Kiss, Bernáth (Zsoldos, a szünetben). Edző: Kiss Jenő. 3. perc: Földes beadásából Kiss les gólt rúgott. 15. perc: Tóth, a Volán jobb­hátvédje elfutott, beadását Káló maga elé tette, de 6 m-ről a ka­pu fölé lőtt. 22. perc: Kiss 16 m-ről kül­dött lövését Tóth L. nagy bravúr­ral védte. 61. perc: bal oldali támadás után Gyomor­i a labdát hátra fejelte Horváth elé, aki nem hibá­zott. 1:0. 68. perc: Tóth kétszer is nagy bravúrral védett. 70. perc: Földes nagy gólszer­zési alkalmat halasztott el, a 6-os sarkáról az oldalhálóba lőtt. 71. perc: a tétovázó vendég­védelem mellett Káló 10 m-ről a hálóba talált. 1:1. 86. perc: Földes cselsorozat után tört kapura és biztosan lőtt a hálóba, 1:2. 88. perc: Gyömöres jobb oldali szögletrúgásából Pálos az „elalvó” védelem mellett egyenlített, 2:2. Jó iramú mérkőzés, a tapasz­talt győriek lestaktikája kitű­nően bevált. Amíg a Volán csa­társora sok biztos helyzetben hi­bázott — vagy Tóth L. nagy bravúrral védett —, addig a vendégek kevesebb helyzetből is két gólt tudtak rúgni. Jó: Tóth L. (a mezőny legjobbja), Kovács, Né­meth, Máthé, Pálos, ill. Tóth, Mán­gó, Jónás, Török, Földes. Bibényi Ferenc Szegedi EOL— Pénzügyőr SE 3:1 (210) Szeged, 2500 néző. V.: dr. De­meter. SZEOL: Bencze — Virágh, Emődi, Magyar, Kerekes, Bánfal­vi, Pataky, Dávid, Jósa (Pikó, a 38. percben), Vass, Berkes. Edző: Szűcs György. Pénzügyőr: Dem­ján — Mózes, Murát, Oláh, For­nyódi, Kisházi, Schneider, Straub, Sashegyi, Süle, Balogh (Jaskó, az 58. percben). Edző: Miksovszky Zoltán. 2. perc: Pataky 10 méteres lö­vését Demján a bal felső sarok­­ból szögletre ütötte. 13. perc: Fonyód­ távoli bom­báját a jobb kapufa tövénél védte Benicze. 19. perc: Bánfalvit Fonyód! a kaputól 20 méterre letalpalta. A szabadot Magyar a jobb alsó sa­rokba bombázta. 1:0. 32. perc: Dávid szabadot ívelt a kapu elé, Demján Magyar elé ütötte a labdát, aki a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. 43. perc: Dávid partdobása a Pénzügyőr-védőkről Magyar elé pattant, Magyar lövése centimé­terekkel szállt el a felső léc fe­lett. 53. perc: Sülé átadását a fe­dezetlenül maradt Schneider az ötösről kapu fölé vágta. 69. perc: Schneider beadását Bencze elvétette, de Jaskó a lab­dát az üres kapu fölé lőtte. 86. perc: Fonyódi előreívelt labdáját Sashegyi Straub elé csúsztatta, aki a kimozduló Ben­­cze mellett a hálóba fejelt, 2:1. 90. perc: Berkes tört kapura, a keresztező Oláh a 16-oson belül felvágta. A büntetőt Vass érté­kesítette, 3:1. Az I. félidőben a SZEOL nagy fölényben játszott, de a Pénz­ügyőr kemény védelmével nem boldogult. Szünet után a vendé­gek uralták a mezőnyt, csatá­raik erejéből azonban csak a szé­pítésre futotta. Jó: Virágh, Ma­gyar, Berkes, ill. Demján, Murát, Sülé. Hernádi Gyula Alacsony színvonalú játék, job­bára ózdi fölénnyel. A játékosok mindkét oldalon egymás hibáiból éltek. A Kecskemét nyátr sisak­kal játszott, de valamire való helyzetet csak egyet teremtett. Az utolsó 20 percben inkább a ven­dégek kezdeményeztek többet. Jó: Madhai (a mezőny legjobbja), Fükő, Tóth, ill. Winter, Lantos, Diószegi. Vincze Zoltán Debreceni VIC— Ganz-MÁVAG I:? (1.0) Kőbányai út, 1500 néző. V: Szkokán. Debrecen: Szabó H .• Kuchta, Vachter, Lipők, Sóvágó, Nagykaposi, Sámth­a, Vásárhelyi, Vasvári, Vaczlavik, Szabó III. Edző: Piber István. Ganz-MÁ­VAG: Meyer — Horváth, Monos­tori, Marcell, Balogh, Vaskor, Ananiádisz, Palanik (Kvassay, 72. percben), Végh, Fister, Fenyvesi (Bősze, a 70. percben). Edző: Rózner Győző. 8. perc: Vásárhelyi perdítette a labdát Sántha elé, aki két védő asszisztálása mellett öt méterről a hálóba lőtt, 1:0. 34. perc: Ananiádisz hatalmas lövése a bal oldali lécen csat­tant. 39. perc: Nagykaposi óriási erejű lövését Meyer vetődve, szög­letre ütötte. 44. perc: Vasvári lövése cen­timéterekkel zúgott el a felső léc fölött. 47. perc: Ananiádisz bombáját Szabó II léc fölé nyomta. 48. perc: Vásárhelyi éles lövé­sét Meyer vetődve védte. 82. perc: Balogh mesteri sza­badrúgását a bolyból nagyszerűen felugró Kvassay fejjel a jobb al­só sarokba csúsztatta, 1:1. Elejétől végig nagy küzdelem. A lelkes és lendületes debrece­niek védelmi hibából szereztek vezetést. Szünet után a Ganz-MÁ­­VAG nagy becsvággyal küzdött. Jó: Szabó H, Vachter, Nagy­kaposi, Vaclavik, ill. Meyer, Horváth, Balogh, Marczell, Vas­kor, Fister. Kun István után kipattant a labda és Dombó­vári közelről a kapufát találta el 47. perc: Bartók elfutott a jobb szélen, beadását Timler nagy bravúrral mentette Dombó­vári elöl. Timler és Sima megsé­rült, 3 percig állt a játék. 66. perc: Csörgő 35 m-es sza­badrúgása nyomán a labda a fel­ső kapufáról, a kapust is érintve, pattant a hálóba, 1:0. 72. perc: Rixer letalpalta Csör­gőt, akit ölben vittek le a pályá­ról. A dunaújvárosiak gólarányt szerettek volna­­ javítani. Hogy ez nem sikerült, a jól védekező vendégeknek és a meddő hazai csatároknak volt köszönhető. A FOSPED játékosai csak a véde­kezéssel törődtek, és arra rúgták a labdát, amerre láttak. Jó: For­­maggini, Ruppert, Csörgő, ill. Bo­­csák, Rixer. Harcsa Gábor Oroszlányi Bányász— Maegerszegi TE 2:0 (1:0) Oroszlány, 2000 néző. V: He­gyes. Oroszlány: Fekete — Csinos, Máté, Sárosi, Czakler (Kovács, a 73. percben), Tomcsányi, Egyed (Stein, a 77. percben), Papp, Sallói, Holánszki, Tombor. Edző: Pallagi Róbert. ZTE: Bolemányi — Pro­kisch, Papp, Vörös, Gáspár, Filó, Tóth, Szabó, Madár (Fehér, a 79. percben), Kocsis (Pá­vicz, a 69. percben), Rita. Edző: Szőcs János. 10. perc: Holánszki, Papp volt a labda útja. A jobbosszekötő lö­vését Bolemányi kiütötte és Sallói a labdát közelről a hálóba rúgta. 1:0. 11. perc: Papp nagy helyzetben fölé bombázott. 23. perc: Papp nyolcméteres fejesét Bolemányi védte. 33. perc: Csinos a kapu elé ívelt, Bolemányi rosszul ugrott fel, Sal­lói az üres kapu fölé emelte a lab­dát. 39. perc: Tóth beadását Fekete kiütötte, Szabó kapura lőtt, de Máté mentett. . 50. perc: Tambor beadását elő­ször Holánszki, majd Egyed vé­tette el. 85. perc: Tambor nagy erejű kapáslövését Bolemányi bravúrral szögletre ütötte. 87. perc: Papp lövése a kapu jobb felső sarkában kötött ki, 2:0. A színvonalas találkozón mind­két csapat teljes erőbedobással küzdött. Az első játékr­észben a hazaiak támadtak többet és hely­zeteik alapján több gólt is rúghat­tak volna. Szünet után kiegyenlí­tett mezőnyjáték alakult M. Jó: Holánszki (a mezőny leg­jobbja), Csinos, Máté, Tomcsányi, Tombor, ill. Gáspár, Szabó, Papp, Balázs János X. ZTE 13 9 2 2 31-12 20 2. SZEOL 13 9 2 2 31-17 20 3. DVSC 13 7 5 1 15- 5 19 4. M. DAC 13 7 4 2 25-14 18 5. Dunaújv. 13 7 4 2 17- 9 18 6. Oroszlány 13 6 3 4 25-17 15 7. Dorog 13 4 6 3 17-12 14 8. K. Dózsa 13 5 3 5 28-20 13 9. Békéscs. 13 4 5 4 18-18 13 10. Bp. Sp. 13 4 5 4 14-19 13 11. Várpalota 13 5 2 6 12-16 12­ 12. Pénzügy. 13 2 6 5 11-18 10 SZMTE 13 3 4 6 12-19 10 14. Volán 13 3 3 7 15-23 9 15. Ózd 13 3 3 7 13-22 9 16. FOSPED 13 3 2 8 15-26 8 17. Ganz­ M. 13 2 3 8 12-25 7 18. Pécsi B. 13 2 2 9 14-33 6 S­olnoki MTE— Bp. Spartacus 1:0 (1:0) Szolnok, 1100 néző. V.: Czirják. Szolnok: Nagyi P. — Papp H., Heinfrich L, Kovács, Sebők, Árvai, Garics (Szathmári, a szünetben)­.. • Czirnák, Mité, Nagy F., Rozsán. Edző: Szollár Lajos. Bp. Sparta­cus: Takács — ■ Idei, Horváth, Czakóy'Nagy, Egervári, Vígh I'. (Márkusa a 77. percben.), Gábor, Siklósi. .Szeibel (Sándor a szünet­ben). Edző: Hidegkúti Nándor. 30. perc: M.Je csérézett a védők között. Nagy Ferenchez továbbított és a balösszekötő a jobb alsó sa­­­rokba lőtt. 1:0* 63. perc: Rozsán fejesét Takács a kapufa segítségével hárította. Nem szabadult fel a Spartacus kapuja. Nagy F. ívelését Horváth a gólvonal előtt kivágta. 67. perc: a felfutó Papp a óriási helyzetben fölé lőtt. 75. perc: Sebők beadását Mile a karpufára fejelte. 82. perc: Czir­ák lövése egy vé­dőt és a belső kapufát érintve ju­tott fölé. 2 Hétfő, 1971. november 1. Dunaújváros! Kohász— FŐSPED Szállítók 110 (0:0) Dunaújváros, 1300 néző. V.: Bálla Gy. Dunaújváros: Papp — Formiaggini, Faji, Ruppert, So­­mogyvári, Somogyi, Mártha, Csörgő (Harangi, a 72. percben), Szimacsek (Bartók, a szünetben), Dombóvári, Kovács. Edző: Né­meth Gyula. Szállítók: Timlér (Soltérer, a 48. percben) — Pa­­gella, Bocsák, Kemerle, Sima, Kanyó, Vágási, Túrád, Rixer, Bakk, Szabó. Edző: Szabó Fe­renc. 24. perc: Csörgő 25 m-es lövése a jobb oldali kapufa mellett szállt el. 23. perc: Csörgő újabb lövését Timler bravúrral hárította. 30. perc: Bocsák röviden adott haza, Dombóvári elől csak nagy üggyel-bajjal hárítottak a védők. 33. perc: Formaggimi lövése 9 gólos: Beme (U. Dózsa). 8 gólos: Dunai H (U. Dózsa). 7 gólos: Takács (Tatabánya). 6 gólos: Szőke (FTC). 5 gólos: Albert (FTC), Brani­­kovits (FTC), Fazekas (U. Dózsa), Horváth L. (Komló), Kőműves (Tatabánya), Szuromi (Egyetért­), Vaas (DVTK). 4 gólos: Básti (SBTC), Farkas (Vasas), Juhász (Komló), Kocsis (Honvéd), Kovács F. (Eger), Mül­­ler (Vasas), Puskás dr. (Vasas). 3 gólos: Bánnkúti (Eger), Bartos (Csepel), Bordács (Komló), Far­kas (Haladás), Komor( Honvéd), Kozma (Honvéd), Nagy II (Vi­deoton), Pék (Haladás), Pusztai (Honvéd), Tóth K. (Tatab.), Tóth M. (Eger), Váradi B. (Vasas). 2 gólos: Bálint (FTC), Fekete (DVTK), Földesi (DVTK), Ker­­manidisz (MTK), Király (Hala­dás), Korsós (ETO), Kovács I. (SBTC), Nell (Egyetért­), Pénzes (ETO), Sikora (DVTK), Somogyi (ETO), Stolcz (ETO), Szűcs (Hon­véd), Török (Vasas), Udvarev (DVTK), Varga (Csepel), Wollek (Videoton). 1 gólos: Bodnár (Videoton), Borsányi (Videoton), Buús (Kom­ló), Bokor (Haladás), Cseczeli (Eger), Csetényi (MTK), Csordás (Csepel), Csorna (MTK), Dajka (Pécs), Halmosi (Haladás), Hor­váth A. (DVTK), Horváth R. (ETO), Horváth F. (SBTC), Jeck (SBTC), Karába (Egyet.), Kar­sai (Videoton), Kelemen (Csepel), Kmetty (SBTC), Kovács B. (MTK), Kovács Gy. (Vasas), Kul­csár (Haladás), Kű (FTC), Lódi (Tatab.), Losonczi (Csepel), Máté (Pécs), Menczel (Vasas), Mezei (MTK), Molnár (Vasas), Mucha (FTC), Pál (Honvéd), Répás (SBTC), Szabó (Tatab.), Szoó (SBTC), Szűcs (Eger), Takács (Csepel), Tóth A. (UI. Dózsa), Tóth I. (Eger), Verlai (Csepel), Vidáts (Vasas), Weimper (Egyet­ért­), Zámbó (Tj. Dózsa). öngólos: Csetényi (MTK) az Egyetértés ellen, Rajna (Eger) a Csepel ellen, Karsai (Videoton) az Eger ellen, Molnár (Csepel) a Videoton ellen, Bene 0, Dunai K­ 8, Takács 7 A GÓLOK FORDULÓNKÉNT (Zárójelben a tavalyi eredmény.) . forduló: 27 (24) I. forduló: 13 (28) m. forduló: 31 (23) IV. forduló: 17 (18) V. forduló: 24 (26) VT. forduló (eddig): 23 (25) VH. forduló:­­ 16 (17) VII. forduló: 21 (24) IX. forduló: 21 (24) X. forduló (eddig): 15 (19) összesen: 208 (228) Az NB I eredményei és a további műsor Táblázatunkban valamennyi eredmény csak egyszer szerepel,­­ mégpedig a pályaválasztó sorában, a pályaválasztó szempontjából.­­ Feltüntetjük az őszi további mérkőzések napjait is. N­o november, D­e december. Az üres helyekre a tavaszi mérkőzések jutnak majd. Az egyesületed ábécé sorrendben •o¡D­­a© X Csepel DVTK Eger Egyet­értés UHbt­o aotdM Hs Pécs Rába ETO SBTC a•o er 3 tatab. 1 amN •© Q 6 Vasas Videoton Bp. Honvéd N 2 3:2 2:1 N 7 Hf 1D 1 D 5 Csepel 2:1 0:0 1:0 N 28 1:0 N 17 3:1 Diósgyőr 0:2 3:1 N 17 4:1 1:1 N 27 1:3 Eger 2:2 Ni 17 1:1 1:0 1:1 N 28 2:3 2:0 Egyetértés 1:2 D 5 ==TM? 2:0 N 7 2:1 N 2 0:3 Ferencváros 2:2 N 20 =t= D E 2:1 4:0 2:1 N 7 6:2 Komló 1:0 3:1 N r. N 14 2:0 1.1 1:0 MTK 1:4 2:0 N 2 C 0:1-------* N 17 0.1 1:4 Pécs 0:0 N 21 1:1 D 5== 0:0 0:0 N 7 0:3 Rába ETO N 28 0:0 2:3 1:1 2:1 — ■ = 1:1 1:1 N 17 Salgótalján D 5 N 7 D 1 N 21 0:2 3:2 2:2 2:1 Haladás VSE 2:1 2:0 0:2 3:0 D 5 1:1 == N 17 2:2 Tatabánya 2:­ N 7 3:2 N 21 1:0 1:1 r­­m D 5_ U­pesti Dózsa 4:1 D 5 3:1 7:1 0:0 N 21 2:2 K­srr.: 3:0 VasasN 17 N 7 4:2 0:1 1:1 N 28 0:2 ===== Videoton1 2:0 1:1 N 7 1:0 1:0 N 28 N­­­api 4 Ózdi Kohász— Ker­ie Téti Dózsa 1:0 (10) Ózd, 2000 néző. V: Mohácsi. Ózd: Csank — Abuczki, Murá­nyi, Mad­ai, Váradyay, Fükő, Dolezsár (Kovács, a 79. percben), Egri, Csukány, Zalai II, Tóth. Edző: Zalai László. Kecskemét: Winter — Oláh, I­antos, Kéri, Diószegi, Lutz, Tatár (Oskolás, a 79. percben), Pasek, Makai (Gyiffkó­ dr., a 60. percben), Por­­handa, Molnár. Edző: Szigeti Fe­renc. 11. perc: Egri 5 m-ről kapu mellé lőtt. 16. perc: Zalai II középre adott, Csukány 3 védőt is kicselezett és a kiinduló kapus mellett a kapu közepébe lőtt, 1:0. 26. perc: Zalai a perdített lab­dáját Winter nagy bravúrral mentette szögletre. 70. perc: Csukány tisztán kap­ta a labdát, de az ötösön elcsú­szott. 71. perc: a kapura törő Dole­zsál lábát Winter elhúzta, a bíró azonban nem sípolt, 11-es volt! 75. perc: Gyiffkó dr. fejéről az üres kapuba tartott a labda, de Zalai II a gólvonalon mentett. NB I TARTALÉKCSOPORT: Salgótarjáni BTC—Haladás 3:2 (2:0). Szombathely, 800 néző. V: Grobics. Salgótarján: Szőke — Bódi, Káposztás, Martin (Pócsa), Szabó, Lisztóczki, Szoó, Bencsók (Dóra), Toldi, Barta, Loci. Hala­dás: Mursits (Sáli) — Kiss, Stie­­ber, Horváth, Szőke (Kulcsár II), Wagner, Kocsis, Szalai, Derdák, Weisz, Mosonyi (Kecskés). G: Loch, Toldi (11-esből), Szoó, ül. Derdák, Szalai. Jó: Káposztás, Szoó, Loch, ill. Sáli, Szalai. Haladás VSE - Salgótarján 1:1 (1:1) Szombathely, 6000 néző. Vezet­te: Csernefalvy (* * * * *), (Nagy, Soós J.). Haladás VSE: Szarka (6) — Németh L. (6), Szántai (7), Pék (6), Balogh (6) — Bokor (6), Kul­csár F. (6) — Bíró (6), Farkas (5) , Király (6), Iszak (5). Edző: Fehérvári Alfréd. SBTC: Magyar (6) — Sáfrány (6) , Kmed­y (1), Horváth (5), Ver­tig (5) — Szalai (6), Varga (7), Stepas (3) — Ivajii (5), Há­ti (8), Jeck (7). Edző: Moór Ede. Csere: Király helyett Németh J. (—) a 73. percben, Jeck he­lyett Kovács (—) a 75. percben. Góllövő: Pék a 13. percben, Jeck a 30. percben. Szögletarány: 7:2 (5:2) az SBTC javára. Kellemes, napsütéses időben, egymás „kóstolgatásával” kezdte a két csapat a mérkőzést. Far­kas mellé, Szalai fölé lőtt, majd Básti távoli lövését védte szög­letre Szarka. Ennyi történt az első percben. Aztán egyre in­kább támadásba lendült a ha­zai csapat. A középpályások jó labdákkal szöktették a csatáro­kat, akik sok veszélyes helyze­tet teremtettek. Kulcsár cseles, 20 méteres szabadrúgását Ma­gyar kivédte, majd a 13. perc­ben Farkas jobb oldalról be­adott egy labdát, Kulcsár át­emelte a fejek fölött, az éppen jó ütemben érkező Pék elé, aki 20 méterről, bal oldalról, védhe­­tetlen bombát lőtt a bal felső sarokba, is a Haladás javára. A zöld-fehérek a góltól még­­inkább szárnyakat kaptak és a salgótarjáni kapu percenként ke­rült veszélybe. Répás a másik oldalon, miután tisztára játszot­ta magát, 14 méterről alig lőtt mellé. A 25. perctől a salgótar­jániak kezdtek lehiggadni, oko­san tartották a labdát, lassítot­ták a szombathelyiek lendüle­tét, és Básti vezérletével egyre több támadást indítottak. A 30. percben meg is született az egyenlítő gól. Básti ragyogóan futott el a bal oldalon, beadott és Jeck az 5-ös sarkáról „be­bólintotta” a labdát a sarokba. 1:1 Szarka több határozottsággal megfoghatta volna a labdát. SZÜNET UTÁN ismét salgótarjáni rohamok kö­vetkeztek. Az 51. percben Básti húszméteres, csavart szabadrú­gása alig ment mellé. Tíz perc után a hazaiak feljöttek és több energikus támadást vezet­tek. Iszak estében alig lőtt mel­lé, majd a 60. percből a kapus kezébe szállt fejese. A 67. percben nagy tűzijátékot ren­dezett a salgótarjáni csatársor, Szarka kapuja előtt. Répás a felső kapufát találta el, a le­pattanó labdát Kmetty Szarká­ba lőtte, a kapusról lepattanó labdát pedig Jeck mellé. Nem sokkal utóbb, Básti lövését véd­te szögletre Szarka, s a beíve­lést Répás fölé fejelte. Szom­bathelyi ellentámadások végén Biró egymás után kétszer ha­gyott ki jó helyzetet. A 82. percben Szalai fölé lőtt, Básti és Kajdi lövését pedig Szarka vetődve védte. Az utolsó per­cekre felélénkült a játék, a szombathelyek lelkesen har­coltak a győztes gólért, de Pék közelről Magyarba lőtte a labdát, Kulcsár pedig fölé bom­bázott. * ★ ★ A nagyszerű, kezdeti Hala­dás-rohamok jó mérkőzést és sok gólt ígértek. A salgótar­jániak azonban hamar meg­találták a lendületes szom­bathelyi játék ellenszerét: a labda tartásával igyekeztek fékezni ellenfelük iramát és hosszú átadásokkal áthelyez­ni a játék súlypontját a má­sik térfélre. A második fél­időben, sajnos, erősen visz­­szaesett a játék, mintha mindkét csapat belenyugo­dott volna a döntetlenbe. Egy-egy felvillanást láttunk csak a hazaiak és a vendégek térfelén, ez azonban kevés volt ahhoz, hogy a második félidő is olyan élvezetes le­gyen, mint az első. Egyik csapat sem érdemelt győzel­met. A Haladás VSE kapujában Szark­a egy hibáját, több kitűnő védéssel feledtette. A védők helytálltak, ezúttal kü­lönösen Németh L. és Szántai volt elemében, de a második félidőre Balogh is feljavult. Péket gólja külön dicséri. A középpályások megbízható, hasz­nos teljesítményt nyújtottak, Bokor a kapu előtt is sokszor okozott gondot. A csatárok kö­zül, akik ezúttal halványabban játszottak, csak Bíró és Király játéka emelkedett az átlag fölé. A Salgótarján kapuját Magyar jól védte, a gólról nem tehet. A védőnégyes­ben Sáfrány bizonyult a leg­jobbnak, az ő oldalán kevés tá­madás fejeződött be. Arra is jutott ereje, hogy néha felfus­son. Varga lelkiismeretes, szor­galmas és fáradhatatlan volt A csatársorban játszott a mezőny legjobbja, Básti. Okosan irányí­tott, labdáinak szeme volt, ren­geteget lőtt is. Kár, hogy ideges volt, és emiatt több helyzete ki­maradt. Jó teljesítményt nyúj­tott Jeck iff, akit gólja külön dicsér. Szombathy István