Népsport, 1971. november (27. évfolyam, 259-284. szám)

1971-11-08 / 265. szám

Népsport A H­­AGYAR TGSTIVENGSZ ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1911. NOVEMBER 8. 4 Áfái 1.20 fOrint 4 XXVII. ÉVFOLYAM, 265. SZÁM Affl­? BAJNOKHOZ MÉLTÓ HAJRÁ A RANGADÓN A rangadó első gólja: Szőke ravaszul csavart szabadrúgása nyomán a jobb felső sarokba hullt a labda. A másik oldalról rajtolt Szentmihályi már nem érhette el. A háttérben a sorfal tagjai közül Horváth és Maerzer. . (Geleta Pál felvétele.) Tizennyolcadszor is a Bp. Honvéd! Szombat este óta bajnok a Bp. Honvéd férfi kosárlabdacsapata. Igaz, a­­bajnokságot jelentő mérkőzésen csípős borsot tört a bajnokjelölt orra alá a Videoton együttese, mert mindössze két pont hiányzott a meglepetéshez. A vasárnapi fordulóban már a Bp. Honvéd tizennyolcadik bajnokságáról beszélhettek a kosa­ras ,,osztálytársak”. No, és arról is, hogy a bajnok után a SMAFC is feliratkozott a kétezer pont felettiek listájára. (7. oldal.) Javítottak a milánóiak A múlt héten az Internazionale és a Milán vereséget szenvedett az olasz labdarúgó-bajnok­ságban. Most mindkettő javított: az Inter az első helyen állt Torino csapatát győzte le, a Milán pe­dig Genovából vitte haza a két pontot. A skót bajnokságban odahaza váratlanul nagy vereséget szenvedett a St. Johnstone, a Vasas múlt heti kupaellenfele. (Tudósításunk a külföldi labdarúgó­bajnokságokról a 8. oldalon.) Megírták a döntők menetrendjét A szombati és a vasárnapi mérkőzésekkel be­fejeződtek az ökölvívó NB I és NB I B osztály cso­portküzdelmei. A csapatok saját szereplésükkel írták meg a november 13-14-én és 20-21 -én megtartandó döntők menetrendjét. A különböző csoportok azonos helyezettjei ugyanis a következő­­ két hét végén egymás elleni, visszavágó rendszerű küzdelemben döntik el a végső helyezést. A CSE-döntők egymással szembekerülő csa­patai (zárójelben az elért csoporthelyezés): NB I: (A—1) Bp. Honvéd—Zalka SE (B— 1), (A-2) Tatabányai B.-Újp. Dózsa (B-2), (A-3) Pécsi VSK-Bp. Bp.­Fémm. (B-3). NB I B: (A-1) Kecsk. Fémm.— Kaposv. Dózsa (B-1), (A—2) Steinmetz SE—SZIM Vasas (B—2), (A—3) MGM Debr.—Borsodi B. (B—3). (Tudósításunk az 5. oldalon.) Az első fordulóban az elöl állók lesznek a házigazdák. I­S­ M Csepel és a NEM az élen Szombaton a férfiak, va­sárnap pedig a nők gon­doskodtak az izgalomról, szállították a színvonala­sabb mérkőzést a röp­labda MNK fináléjában. A kupa védői nem változ­tak. A Csepel férfi és a­ NIM női együttese meg­őrizte elsőségét. A gyári csapat vasárnap játszmát sem vesztett a Bp. Sparta­cus ellen, míg a M­M­­Újpesti Dózsa női döntő az utóbbi időszak leg­izgalmasabb magyar női találkozóját hozta, ahol a színvonalra, a játékosok igyekezetére sem lehetett panasz. Csak az a kár, hogy nagyon kevesen vol­tak a Sportcsarnokban. (Tudósításunk a 7. ol­dalon.) Mesterhármas. A Csepel sorrendben harmadik MNK-győzelmének kivívásában nagy szerep jutott a jól sáncoló Csíknek és Mészölynek is. A képen Kovács (Bp. Spartacus) ütését sáncolja a cser­éti védelem A MAI SZÁMUNKBAN Labdarúgás NB I B: Pontot vesztett a ZTE, a DVSC, a MÁV DAC és a Dunaújváros, a SZEOL viszont idegenben is győ­zött és élre került. Kecske­­mét-ZTE 0:0, DVSC-Ózd 1:1, MÁV DAC-Ganz- MÁVAG 0:0, Pénzügyőr SE -Dunaújváros 0:0, Dorog- SZEOL 0:3. NB II: Nagy gólaránnyal nyerte a Szekszárd a nyu­gati, a Szolnoki MÁV a megyei rangadót, a Nyír­egyháza Leninvárosban is győzni tudott. Szekszárd- Savaria 5:0, Leninváros- Nyíregyháza 0:1, Szolnoki MÁV-Lehel SC 4:0. Tenisz Fölényes győzelem a Király Kupa főpróbáján: Magyar­ország-Ausztria 5:1. Torna Első osztályú országos baj­nokok: Karácsony István (TFSE) és Wéber Judit (KSI).­­ Asztalitenisz A Bp. Spartacus nyerte az Asztalos János vándorserle­­get. ökölvívás Nagyszerű döntőkkel ért véget az Énekes István em­lékverseny. A pontverseny­ben: 1. Csepel, 2. BHSE, 3. Szekszárdi Dózsa. A DÖNTÉS ,AZ UTOLSÓ FORDULÓEM MARIÉT Vasárnap délelőtt folytatódott a szabad­fogású birkózó csa­patbajnokság NB I-es viadala a Golgota ut­cában. A Vasas szombati sikerei után a Bp. Honvéd is folytatta győzelmi so­rozatát, s így az utol­só fordulóban, a hét végén e­­két csapat között dől el a bajnoki cím sorsa. A kiesés elkerüléséért ugyan­akkor eggyel több, szám szerint három csapat vív majd ha­talmas harcot - ugyancsak szombaton és vasárnap. (A 3. és 4. forduló­ról szóló beszámolónk lapunk 5. oldalán ol­vasható ) Újpesti Dózsa—Ferencváros 2:1 (0:0) Az első félidőben mezőnyfölényben játszottak a zöld-fehérek, de gólt csak fordulás után értek el • A lila-fehérek erősíteni tudtak, sőt, mintha a gól őket rázta volna fel • A hajrában hibát hibára halmozott a ferencvárosi védelem. Tatabánya—Diósgyőr 4:1 (1:0) Petercsák öngólja juttatta vezetéshez a ha­zaiakat . Szünet után két gyors gólt ért el a Tata­bánya • A vendégek végig védekezésre kénysze­­­rültek. Salgótarján—Eger 3:0 (0:0) Bánkuti gólveszélyes szögletei olykor rövid­zárlatot okoztak a hazai kapu előtt . Szünet után döntött a jobb erőnlét . Látványos góloknak tapsolt a hazai közönség. Pécsi Dózsa—Haladás VSE 1:0 (1:0) A pécsiek lendülete a 15. percben gólt ered­ményezett • A Haladás nem állt be védekezni • A 60. percben három csere történt, de ezek sem frissítették fel a csapatokat. VM Egyetértés—Rába­­10 1:1 (1:0) Már a hatodik percben vezetést szerzett az Egyetértés • Szünet után Póczik ügyes cselek után egyenlített • A döntetlen igazságosnak mondható. MTK-Vid­eoton 1:1 (1:0) Harminc percen át nagy erővel rohamoztak a hazaiak • Az MTK ügyes ellentámadásból szerzett vezetést, s e­zt csak a hajrában tudta ki­egyenlíteni a Videoton. Csepel—Vasas 1:0 (0:0) Alacsony színvonalú mérkőzést hozott a ,,testvér”-rangadó • A második félidőben szer­vezetten védekezett a Csepel • Csordás fejesgólja győzelmet jelentett a vendégeknek.