Népsport, 1976. november (32. évfolyam, 263-287. szám)

1976-11-01 / 263. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Pécsi MSC-Ózdi Kohász 5—0 (4—0) Pécs-Újm­ecsekalja, 5000 néző. Vezette: Nagy Miklós. Pécs: Kat­­zirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss (Dárdai L. a 67. percben), Hergenröder (Hámori a 63. percben), Lőrincz — Nagy, Dárdai P., Jónás. Edző: Kovács Imre. Ózd: Szeged­ — Bíró — Márton I., Szilágyi (Márton II a 60. percben), Fükő I. (Murányi II 4 Csak a Budafok nyert idegenben Az NB II állása MÁV Előre—víízfő 0 -0 Székesfehérvár, 2000 néző. V: Borsos. MÁV Előre: Paulusz — Mester, Meggyes, Szabó, Lechner *— Hartyám, Bús (Rábaközi a 65. percben), Burka — Litvik, Fülöp, Dr. Edző: Kerekes Imre. Fűzfő: Takács — Gaál B., Balatoni, Ko­vács L., Búza — Zaharovics, Kiss, Tóth (Gaál I. a 74. percben) — Glázer, Markovics (Kovács E. a 65. percben), Gellei. Edző: Vasas Mihály. 4. perc: Hartyáni szögletét a kapu torkában Meggyes­ nem érte el. 17. perc: Glázer lefutotta a vé­delmet, de kisodródott, és csak az oldalhálót találta el. 35. perc: Lechner nagy lendü­lettel vezette fel a labdát, és a 16-oson belül felvágták. A síp azonban néma maradt. . . 53. perc: óriási gólhelyzetben Balatoni elhúzta ar lábát, Borsos meglepetésre ezúttal sem ítélt 11-est. 58. perc: Gellei kitűnően futott el a bal oldalon, beadását Marko­vics lekezelte, aztán tíz méterről csúnyán kapu fölé lőtte. 77. perc: tíz keresztbe lőtt lab­dáját Litvik nagy gólhelyzetben fölé lőtte. 88. perc: Gellei futott el, remek lövését Paulusz bravúrral védte szögletre. Kitűnő időben, de erős szélben a fűzfői csapat kezdett jobban, fő­leg a hazaiak középpályás sorát igyekeztek kikapcsolni. Fél óra el­telte után már teljesen a hazai csapat vette át a játék, irányítá­sát, és végig többet támadtak. A hazai csatároknak azonban nem ízlett a fűzfői védelem rendkívül kemény játéka és sorozatos sza­bálytalansága. A MÁV Előre az idény leggyengébb teljesítményét nyújtotta ezúttal. Borsos játékve­zető hibát hibára halmozott mind­két csapat terhére, de döntő pil­lanatokban a fehérváriakat súj­totta jobban. Jó: Szabó, Mester, Úr, ill. Kovács L., Zaharovics, Gla­­zer. Székelyhídi János Várpalotai Bányász— DVSC 2-1 (0-0) a 60. percben) — Csukány, Tóth. — Konyha, Ligeti, Fükő II (Bakos). Edző: Frenkó László. 14. perc: Jónás jobb oldalról ívelt be szögletet, a labda átszállt a tétovázó védők felett, és Her­­genrőder 3 m-ről előrevetődve, a jobb alsó sarokba fejelt. 1—0. 16. perc: Megismétlődött az előző jelenet. Ismét Jónás ívelt be szögletet, a védőkről lepattanó labdát Lőrincz egy csel után véd­­hetetlenül bombázta a 11-es pont­ról a kapu közepébe. 2 — 0. 20. perc: Tóth az ötös sarká­ról lőtt, Katzirz bravúrral hárított. 30. perc: Az ózdi térfél köze­pén Jónás kapta a labdát­, néhány métert vezette, majd 25 m-ről ballal óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 3 — 0. , 33. perc: Hergenrődert a 16-oson belül Füke I felvágta. 11-es! A büntetőt Dárdai P. a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba lőtte. 4 — 0. 61. perc: Nagy kapura tört, lö­vése nyomán a labda kiperdült a kifutó Szegedi kezéből, Nagy rá­csapott, és 10 m-ről az üres ka­puba gurított. 5—0. Nem volt egy „súlycsoportban” a két csapat. A szélről támogatott PMSC azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és kapujához sze­gezte ellenfelét. Igaz, ebben „se­gítettek” az ózdiak is, akik eleve feladták a támadás lehetőségét, mert csak a védekezésre összpon­tosítottak. A pécsiek az ötödik gól után lefékeztek, a vendégek azon­ban ekkor sem jelentettek ve­szélyt, mert játékosaik ezen a na­pon elemi hibákat vétettek. Jó: Iványi, Hergenröder, Lőrincz, Nagy, Jónás. Az ózdiak közül nem lehet kiemelni senkit. Lázár Lajos Várpalota, 1800 néző. V: Bártfai. Várpalota: Szeles — Bor (Farkas, a 38. percben), Kis­bea, Csapó, Tricskó — Kozma, Ladá­­nyi, Szöllősi — Albu, László (Verbóczki, a 64. percben), Hor­váth. Edző: Palovecz Béla. DVSC: Szabó J. — Kiss J. (Herczeg, a 86. percben), Vachter, Puskás, Lipők, — Potyók, Rácz, Waczla­­vik — Szabó I., Kiss L., Gottdie­­ner. Edző: Makray Balázs. 7. perc: Albu beívelését Ladá­nyi 8 méterről fejelte az elkésett Szabó mellett a jobb sarok mellé. 13. perc: Albu fejese alig ke­rülte el a felső sarkot. 51. perc: Villámgyors vasutas támadás végén Rácz a felső lécre emelt. 63. perc: Szeles 13 méterre ki­futva kapujából fejjel akart há­rítani, de a labda Waczlavik elé került aki 35 méterről az üres kapuba helyezett. 0 — 1. 71. perc: Kiss L. 10 méterről a felső lécet találta telibe. 73. perc: Verbóczki remekül ugratta ki középen Horváthot, aki a kifutó Szabó kapus mel­lett a jobb alsó sarokba lőtt. 1—1. 76. perc: Verbóczki a felfutó Ladányi elé adott, aki 20 mé­terről nagy erővel úgy lőtte meg a labdát, hogy az a kapus kezé­ről becsúszott a jobb alsó sarok­ba. 2 — 1. Az első félidő nem hozott jó játékot. Mindkét oldalon csak a fegyelmezetten küzdő védőket le­hetett dicsérni. A csatárok egyik oldalon sem tudtak igazán nagy gólhelyzetet kialakítani. Fordulás után nagyot javult a játék ira­ma és színvonala. A hazaiak az egyenlítő gól utáni nagy lendü­lettel rohamoztak és ha szeren­csés körülmények között is, a maguk javára fordították a küz­delmes találkozót. Jó: Kisbei, Csapó, Albu, Hor­váth, Tricskó, HL Puskás, Po­tyók. Somogyi János Nagykanizsa— Szekszárd 1—1 (1—1) Nagykanizsa, 2000 néző. V: Ja­­czina. Nagykanizsa: Megyimorecz (Vlaszák a 6. percben) — Sava­­nyó, Kovácshegyi, Simon, Müller — Keszei, Pávlicz (Derdák a 67. percben), Nagy — Kozma, Bogá­­ti, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. Szekszárd: Pólyák — Glavatity (Pölöskei a 46. percben), Korner, Vágó, Lubastyik — Somodi, Tóth, Varga — Szűcs, Orosz, Meszlényi (Cserneczky a 60. percben). Edző: Jerabek Jenő. 3. perc: A gólhelyzetbe került Oroszt közös erővel szerelte Si­mon és Megyimorecz. Az esetnél a kapus olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy nem tudta to­vább folytatni a játékot. 15. perc: Füle dr. a 16-oson belül ügyes cselekkel átjátszotta a vendégek jobb oldali védelmét, aztán buktattak. A büntetőt Füle dr. a bal felső sarokba helyezte. 1-0. 21. perc: Szőcs ártatlan jobb ol­dali beadása a menteni igyekvő Simon kezére esett. A játékvezető büntetőt ítélt, Tóth a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1 — 1. 45. perc: Lubastyik 25 méteres szabadrúgását Vlaszák a bal felső sarok elől ütötte szögletre. 25. perc: Bogáti gólba tartó labdáját Korner az utolsó pilla­natban a gólvonal elől vágta a mezőnybe. 54. perc: Pávlicz 18 méteres lö­vését Pólyák kiütötte, a kanadai játékos 14 méterről ismét lőtt, de a szekszárdi kapus ezúttal bra­vúrral mentett. A napos, de meglehetősen sze­les időben sorra került küzdel­mes, helyenként igen kemény mérkőzésen az olajosok többet, a szekszárdiak veszélyesebben tá­madtak. Igazságos döntetlen. Jó: Nagy, Kovácshegyi, Füle dr., ill. Korner, Tóth, Lubastyik. Balogh Antal SVSC—Komlói Bányász 0—0 Szőnyi út, 1000 néző. V: Far­kas L. BVSC: Pálinkás — Bod­nár, Varga, Hosszú, Antal — Nagy I., Turtóczki, Bazsánt — Lucska (Fischli, a 73. percben), Bartos (Papp, a 46. percben), Kaszás. Edző: Mezey György. Komló: Er­­dösi — Kovács — Tresch, Steib, Pál, Gyurina — Tóth, Bányász Gulyás (Lingl, a 76. percben), Farkas, Radics. Edző: Csaba Gá­bor. . .. 18. perc: Bartos nagyszerű át­adását Kaszás lőtte kapura, de a közbevetődő Steibről szög­letre pattant a labda. 21. perc: Nagy bal oldali sza­badrúgásából Hosszú a felső léc­re fejelte a labdát. 30. perc: jobb oldali komlói szöglet végén Pál 5 méterről fe­jelt a kapu fölé. 43. perc: Varga 35 m-es lövése megpattant a kapu előtt és Erdős­ reflex-mozdulattal ütötte szögletre a labdát A beívelés után Lucs­­kától nagy gólhelyzetben elpat­tant a labda. 66. perc: Könnyelműsködött a vasutasok védelme. Farkas Tur­­tóczkitól szorongatva, nagy gól­helyzetben a kifutó Pálinkás fölött küldte a kapu fölé a labdát. 74. perc: Hosszú rossz haza­adását Farkas elcsípte, egyedül tört kapura, lövése a vetődő Pá­linkásról kipattant, Gulyás ismé­telt és ezt is sikerült kiütni a kapusnak. 84. perc: Bazsánt keverte meg a komlóiak bal oldali védelmét, beadásából Hosszú fejese alig csú­szott el a jobb kapufa mellett. Nem kis meglepetésre a bányá­szok kezdtek jobban, a szoros em­berfogásból induló ellentámadásaik alaposan meglepték a vasutaso­kat. A fővárosiak ezen a délutá­non rendkívül rossz játékfelfogás­ban játszottak, egyéni megoldá­sokra való törekvésük nem ve­zetett célra. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Szőnyi úti gárda, de lendületük is kevés volt a hallatlan fegyelmezetten és lel­kesedéssel küzdő bányászok ellen. Jó: Turtóczki, Varga, ill. Tresch, Kovács, Steib, Tóth és Bányász. Sár­osi István Egri Dózsa—Szolnoki MÁV 1-1 (1-0) Szolnok, 2500 néző. V: Mile. Eger, Rozsnaki (Flak, az 57. perc­ben) — Birincsik, Zsidai, Patva­­ros, Csató — Galántai, Molnár, Csuhas — Barta, Vígh, Dudás. Ed­ző: Bánkúti László. Szolnoki MÁV: Fehér — Csontos, Árvai, Repka, Holler — Szabó Gy., Nagy N­. — N. Szabó, Sugár, Molnár, Papp. Edző: Ziegler János. 5. perc: a kapura törő Molnárt a 16-0-on belül ellökték, de a já­tékvezető nem látta szándékosnak az esetet. 10. perc: Barta a leálló szolnoki védők között kiugrott és a kapu közepébe lőtt. 1 -0. 15. perc: ezúttal Dudás ugrott ki a védők közül, de a kifutó Fe­hérbe lőtte a labdát. 47. perc: Molnár jobb oldali be­adása után N. Szabó fejéről a jobb felső sarokba perdült a lab­da. 1 — 1. 55. perc: Birincsik a gólvonalról fejelte ki az üres kapuba tartó labdát. 57. perc: Rozsnaki egy vetődés­nél megsérült és mentők vitték a 77. perc: az üresen maradt Bar­ta jól helyezett lövését Fehér ne­hezen védte. 85. perc: Holler a földhöz vágta a labdát, ezért a játékvezető ki­állította. 88. perc: az egri Molnárt a já­­­­ék­vezető a labda elrúgásáért ki­állította. Az első félidőben a lélektelenül, csapkodóan játszó Sz. MÁV ellen a szorosan védekező egriek meg­érdemelten jutottak vezetéshez. Szünet után mintha kicserélték volna a vasutas csapatot. Elsöprő lendülettel játszottak és ekkor több gólt is lőhettek volna. Sajnos a játékvezető erélytel­ensége miatt egyes időszakban sok szándékos durvaság, és a kíméletlen játék játszotta a főszerepet. Pataki István M­ÁV-DAC-V. Izzó 3-2 (1-2) Győr, 1200 néző. V: Maczkó. MÁV DAC: Krass — Kiss, Ko­vács E., Kalmár (Lénárt, a 77. percben), Kovács R. — Hanich, Gyomoroi, Varga — Csorflány, Pá­los, Kozenkov (Tóth, a 60. perc­ben). Edző: Kovács Imre. V. Iz­zó: Horváth — Révész, Szántó, Kovács B., Által — Antal, Bódis (Schuszter, a 77. percben), Var­ga — Vágvölgyi (Szilágyi, a 70. percben), Hanzel, Szekeres. Edző: Kovács József. 20. perc: Szekeres beadása után a vetődő Krass kiütötte a labdát, újra a balszélsőhöz került, aki­nek beadása után Antal 4 méter­ről a kapuba fejelt. 0—1. 21. perc: Csollány nehéz szög­ből a kapu bal oldalára lőtte a labdát, amely a vetődő Horváth alatt a kapuba csúszott... 1—1. 31. perc: Antal jobb oldalról, 40 méterről remek labdát lőtt a győri kapu előterébe és Vágvölgyi 6 méterről fejjel a kapu jobb ol­dalába csúsztatta a labdát. 1—2. 76. perc: Horváth Pálos fejé­ről Hanich elé ütötte a labdát, de a győri játékos nagy helyzetből magasan a kapu fölé lőtt. 85. perc: Bal oldali győri, tá­madás során Hanich a balössze­kötő helyéről ívelt kapura és a labda a rossz ütemben felugró Horváth mellett a bal sarokba hullott. Újabb kapushiba: 2—2. 86. perc: a győri Varga már csak Horváthtal állt szemben, de százszázalékos helyzetből a kapus kezébe emelt. 88. perc: Varga bal oldali be­adása után Hanich 16 méterről egyből kapura lőtt és a jól elta­lált labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 3—2. Egy félidőn át nagy technikai és mezőnyfölényben játszott az Izzó. Játékosaik labdabiztosabb­­nak bizonyultak, ötletesebben, pontosabban, gyorsabban játszot­tak és az egygólos vezetés nem is fejezte ki igazán a két csapat közötti különbséget! Szünet után az Izzó érthetetlenül az ered­mény tartására törekedett és át­adta a kezdeményezést a vasuta­soknak. A MÁV DAC fölénybe került, de körülményes játékuk­kal a fölény meddőnek bizonyult. A mérkőzés hajrájában Horváth kapus újabb hibája az egyenlítő gólt eredményezte, majd — a rövidzárlatot kihasználva — a MÁV DAC maga javára tudta fordítani a mérkőzést. Jó: Ko­vács B., Kovács R., Hanich, Pá­los, ill. Kovács B., Által, Antal, Szekeres. Havasréti Béla Budafoki MIK—Ganz- MÁVAG 3-1 (1-0) Kőbányai út, 3500 néző. Vezet­te: Mohácsi. Budafok: Lengyel — Horváth, Kapitány, Gergely, Vizi — Tóth I., Tóth K., Harangi — Zöldi, Esterházy, Tátrai. Edző: Dobesch Gyula. Ganz-MÁVAG: Kovács — Stamler, Vida, Gugye­­rás, Nagy Z. — Végh (Simon I., szünetben), Selenka, Geiger — Lugosi, Nagy M., Simon H. Edző: Vadász Károly. 13. perc: Esterházy tört nagy lendülettel a kapu irányában, vá­ratlan lövése arasznyira zúgott el a jobb sarok mellett. 15. perc: Simon II. a gólvonal­ra fejelte le a labdát, Lengyel a kapufának ütötte és a vissza­pattanó labdát vetődve elcsípte. 19. perc: Zöldi nagy helyzetben fejelt alig a léc fölé. 21. perc: Zöldi jobbról belőtte a labdát, Tóth K. fejese centimé­terekkel csúszott el a bal oldali kapufa mellett. 26. perc: Megismétlődött az előbbi eset: ezúttal Tóth K. ível­te be a jobb oldalról, és Zöldi fejelt a léc fölé. 40. perc: Tóth K. hosszú lab­dával szöktette Esterházyt, aki el­húzott védője mellett és a kifu­tó kapus fölött a kapu jobb olda­lába emelte a labdát. 1-0. 66. perc: Esterházyt a 16-oson belül Vida elbuktatta. Tizenegyes! A büntetőt Kapitány értékesítet­te, 2-0. 77. perc: Simon II közeli feje­sét Lengyel nagy bravúrral ki­öklözte. 87. perc Vizi 16 méterről kül­dött, csavart szabadrúgása a háló bal oldalába vágódott. 3—0. 89. perc: Selenka bal oldali beadását Nagy M. közelről a háló közepébe fejelte. 3—1. A harcosabban és iskolázottab­­ban játszó budafokiak — elsősor­ban jobb középpályásaik révén — megérdemelten érték el sike­rüket. A mérkőzés nagy részé­ben jobban szervezték a játékot, mezőnyfölényt harcoltak ki, és több helyzetet is teremtettek. A Ganz-MÁVAG időnkénti felvilla­násai kevés reménnyel kecsegtet­tek, csatáraik — különösen szél­sőik — keveset mutatták magu­kat, helyzeteiket elkapkodták. Jó: Lengyel, Vizi, Tóth I., Tóth K., Harangi, Esterházy, ill. Stamler, Geiger. Kun István Oroszlány—Volán 2—0 (1-0) Oroszlány, 400 néző. V: Barna. Oroszlány: Balázs — Rinbacher, Kiss, Galambos, Vízkeleti — Ara­di, Dákai — Horváth, Papp­­— Babai, Kovács. Edző: Mészáros Imre. Volán: Ambrusett — Vígh, Kű, Márkus, Földes (Urbán, az 58. percben) — Ebedli, Hajdú, Gubek, (Németh, az 58. percben) — Alapi, Stefán, Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. 4. perc: a védőkről visszapat­tanó labdát Papp kapásból, mint­egy 16 méterről kapura lőtte, Ambrusch bravúrral védett. 9. perc: Bartoscik futott el a jobbszélen, beadott, labdáját Gu­bek fejelte kapura, Balázs lábbal védett, a visszapattanó labdát Ala­­pi a kivetődő kapusba lőtte. 29. perc: Horváth beadását ki­ejtette Ambrusch, Babai ott ter­mett és mellel a kapuba sodorta a labdát. 1—0. 32. perc: Ebedli erős fejesét Aradi a gólvonalról rúgta a me­zőnybe. 70. perc: a Volán kapusa mesz­­szire kifutva kapujából kézzel mentett. A megítélt szabadot Dá­kai hatalmas erővel a jobb felső sarokba lőtte. 2—0. 90. perc: Horváth labdájával Babai ugrott ki, de jó helyzetét elügyetlenkedte. Ezen a találkozóm nyújtották a hazaiak az idei legjobb teljesít­ményt. Ügyesen adogattak a me­zőnyben és lelkesedésben is felül, múlták a Volánt. Jó: Balázs, Kiss, Vízkeleti, Dákai, ill. Kű, Stefán. Füredi István ECNFSE—Szolnoki MTE 2-1 (1-1) Szentendre, 800 néző. V: Sző­ke. Kossuth: Menyhárt — Csi­­der, Bodoki, Török, Gálhidi — Barta, Ujvári, Lazsányi — Po­gány, Magos, Göncző. Edző: Bu­dai László. Szolnoki MTE: Szend­­rei, — Kántor, Simon, Kolláth, Kábák — Porhanda (Fürtös, a szünetben), Sebők, Lódi — Ga­­rics, Szakács, Budavári. Edző: Gelei József. 20. perc: Szabadrúgás után Garicsot kilökték a labda alól a 16-oson belül, a játékvezető ha­tározottan mutatott a 11-es pont­ra. Simon a bal sarokba lőtte a labdát. 0 — 1. 33. perc: Jobboldali beadás el­szállt a szolnoki védők lába előtt, Göncző elé került, aki ballal, nagy erővel a léc alá bombázott. 1-1. 81. perc: Magost nyomták, a játékos elcsúszott, a játékvezető érthetetlenül 11-est ítélt. A bün­tetőből Pogány gyengén a kapus kezébe lőtte a labdát. 88. perc: Az elcsúszó Sebők mellett Magos elhúzott és néhány lépés után a bal sarokba lőtte a labdát. 2 — 1. Főiskolás fölényt, szolnoki gól követett. A félidő előtti percek­ben a vendégek, akár a győzelmet is megszerezhették volna, hiszen két óriási helyzetet hagytak ki­használatlanul. Szünet után vál­tozott a játék képe, a főiskolás csapat kitűnően játszott, nagy iramot diktált, és a kihagyott 11- es sem csökkentette küzdőked­vét. Teljesen megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jó: Bodoki, Gálhidi, Barta, Ujvári, Göncző, ill. Simon, Kolláth, Kábák, Budavári, Pál László 1.1.MSC 13 7 5 1 28- 7 19 2. Szt. MÁV 13 7 4 2 20-14 18 3. BVSC 13 6 4 3 26-18 16 4. Budafok 13 7 2 4 31-26 16 5. Szekszárd 13 7 2 4 16-16 16 6. SZMTE 13 4 1 5 25-23 15 7. Volán 13 5 4 4 23-16 14 8. V. Izzó 13 6 2 5 27-21 14 9. Debrecen 13 6 2 5 20-18 14 10. G­anz-M. 13 5 4 4 21-21 14 11- Eger 13 5 3 5 27-27 13 12. MÁV DAC 13 6 1 6 24-24 13 13- Kanizsa 13 4 4 5 16-20 12 14. Várpalota 13 4 3 6 17-17 11 15. Komló 13 4 3 6 12-16 11 16. KEF SE 13 4 2 7 19-21 10 17. Fűzfő 13 3 4 6 15-23 10 18. Ózd 13 3 3 7 16-24 9 19. Oroszlány 13 1 6 6 12-31 3 20. Sze­­MÁV 13 2 3 8 9-21 7 ­ AZ NB I GÓLLÖVŐLISTÁJÁNAK ÉLMEZŐNYE 14 gólos: Fazekas (U. Dózsa). 9 gólos: Nyilasi (FTC). 8 gólos: Nagy II (Videoton). 7 gólos: Gass (Vasas), Pusztai (FTC), Tieber (Videoton), Törő­­csik (U. Dózsa),Váradi (Vasas). 6 gólos: Kereki (Haladás). XXXII. 263. ♦ 1976. november 1 NB II. NB III Debreceni MTE—Nyíregyháza 2-2, Kőszeg—Pét 1-2, Vác—Rákóczi SE 3-0 Északkelet Kazincbarcikai Vegyész —Vasas Ikarus 1—1 (1—0). Mátyásföld, 200 néző. V: Máttyus. Kazincbar­cika: Fü­löp — Mochlár, Ködmön, Orbán, Tamás, Kerekes, Mikula, Kálmán, Magyar, Kendi, Sinkó. Edző: Szentmarjay Tibor. Ikarus: Bacsa — Király, Vigh­, Deáki, őri, Hajduska M., Darányi (Ha­­genbach), Fauszt, Hajduska T., Ilosvai, Muharai. Edző: Kontha Károly. Élénk iramú, változatos küzdelem. A magabiztosabban játszó barcikaiak a 15. percben szerezték meg a vezetést. Szünet után fokozódott az iram, hullám­zó volt a játék. A 84. percben sikerült egyenlítenie az Ikarus­nak. A mutatott játék alapján az eredmény igazságos. G: Kálmán, ill. Hagenbach. Jó: Kerekes, Mi­kula, Kálmán, Kendi, ill. Vígh, Őri, Fauszt, Hajduska T. Papp J. SE—Rudabányai Ércbá­nyász 1—1 (1—1). Miskolc, 800 né­ző. V: Demeter. Papp J. SE: Ba­ricska — Derzsényi, Petercsák, Helgert, Vári, Dulibán, Pál (Bács­kai), Pallai, Csányi (Spéder), Pócs, Madarász. Edző: Vágó György. Ru­­dabánya: Birkás — Molnár (Tircs), Békés, Nagy, Tomesz, Halász, Kiss, Ruttkai, Sütő, Karcagi, Miksz­ai. Edző: Tóth László. Jó iramú, ke­mény mérkőzésen a Papp J. SE- nek több helyzete volt, de az utol­só negyedórában kitűnően hajrázó Rudabánya majdnem elvitte mind­két pontot. Jó: Petercsák, Duli­bán, Pallai, ill. Birkás, Tomesz, Mikszai. Debreceni MTE — Nyíregyházi Spartacus 2 — 2 (1—1). Debrecen, 2500 néző. V: Szávó. DMTE: Ma­gyar G. — Kelemen, Pál, Mak­­szin, Magyar Á., Gergely, Szabó, Kiss, Ambrus, Demk­ó (Mészáros), Vékony (Pistár). Edző: Pallagi Ró­bert. Nyíregyháza: Kálmánch­elyi — Kiss, Gáspár, Ambrusz, Ju­hász, Lengyel, Lakatos, Madalina, Kanyári, Farkas, Kubik (Nagy). Edző: Gerlicki János. Mindkét csapat nyíltan játszott, a vendé­gek majdnem meglepetést okoz­tak, hiszen kétszer is vezettek, és az éllovas csak a befejezés előtt egyenlített másodszor. G: Ambrus (11-esből), Gergely, ill. Farkas (2). Jó: Kelemen, Magyar A., Ambrus, ill. Kiss, Gáspár, Lengyel, Farkas. Hatvani Kinizsi—Kisvárdai SE 3—2 (2—2). Hatvan. 1000 néző. V: Bognár. Hatvan: Takács — Nyéki, Dombi, Ludvig, Baranyi, Gulyás, Nyizsnyi (Tamács), Szabó (Varsó), Horváth, Bóna, Kerek. Edző: Szim­­csák István. Kisvárda: Mosolygó — Takács (Nagy), Gál, Koponyás, Komáromi, Gólyán, Batári, Bori, Dajka, Cziffra (Tóth), Török. Ed­ző: Oláh Tibor. G: Horváth, Gu­lyás, Baranyi, ill. Cziffra, Bori. Jó: Gulyás, Ludvig, Baranyi, ill. Dajka, Török, Gál. Leninvárosi MTK—Miskolci VSC 3 — 1 (0 — 1). Leninváros, 600 néző. V: Drahos. Leninváros: Dohány — Teslér, Toperczer, Szanyó, Lá­zár, Vajda (Kapusi), Sztankó, Bo­­dolai, Petró, Kiss, Répási (Vancó). Edző: Bányai Nándor. MVSC: Kun — Szabó Z, Leiszt, István, Galló, Kovács, Káplár, Vodicska (Szabó A.), Szilágyi, Varga, Kiss. Edző­, Tóth József. G: Kiss (2), Vancó, ill. Káplár. Jó: Szanyó, Lázár, Vancó, ill. Szabó Z., Galló, Varga, Kiss. Hajdúszoboszló: Bocskai—Záho­nyi VSC 3 — 2 (1—1). Hajdúszo­boszló, 1500 néző. V: Füzesi. Hajdúszoboszló: Szőllősi — Csató, Sóvágó, Jenei, Király, Nagy (Szol­ga), Kuki, Erzse, Mezei, Imri, Mik­ié. Edző: Szikszai Lajos. Záhony: Prámer (Ambrusz) — Karasz, Jászfai, Herczeg (Gyüre S.), Erdei, Czifra, Dallos, Gyüre J. Gyüre Z., Siket, Varga. Edző: Oláh György. A lelkesen játszó szoboszlóiaknak sok helyzetükből csak hármat si­került értékesíteniük. G: Erzse, Csató, Mezei, ill. Gyüre J., Erdei. Jó: Kuki, Csató, Imri, ill. Siket,* Erdei. Borsodi Bányász — Egri Vasas 2—2 (1—0). Eger, 300 néző. V: Szendrő. Borsodi B., Soltész — Völgyesi, Csipke, Balogh, Kovács I., Pincsák, Krémer, Burger, Ko­vács N­., Mayer, Fazekas. Edző: Benkő István. Eger: Magyar (Ben­­de) — Zay, Rási, Balogh, Mezei, Pázmándi, Bóta, Cseh, Bercre­ (Nagy), Sulyok, Szabó. Edző: Vár­­adyay Miklós. Sok hibával tarkí­tott mérkőzésen 0—2-ről egyenlí­tett a szünet után döntő fölény­ben játszó egri csapat. Kiállítva: Mayer, a 75. percben, Rási, a 80. percben. G: Balogh (öngól), Ko­vács I (11-esből), ill. Balogh, Sza­bó. Jó: Soltész, Csipke, Kovács I, ill. Pázmándi, Bóta, Cseh. Sátoraljaújhelyi Spartacus ME­­DOSZ MÁV—Gyöngyösi Spartacus 1—0 (1—0). Gyöngyös, 1000 néző V: Eőry. S.­újhely: Vakles — Almá­­gyi, Forgács, Szűcs I, Lisovszki, Sütő (Simanovics I), Csongrádi, Kiss, Sztankó, Tokár, Szűcs II (Ko­vács). Edző: Szakál Miklós. Gyön­gyös: Kovács — Bársony, Ács, Mikitovics, Huszár (Sípos), Hor­váth, Ferencz, Kupi (Barkóczi), Gábor, Galgóczi dr., Szabó. Edző: Nagy János. Két helyzetéből egyet értékesített az újhelyi csapat, s ez elég volt a győzelemhez. A Györ­gyös szinte végig fölényben ját­szott. G: Tokár. Jó: Vakles For­gács, Sztankó, ill. Horváth, Ács. Nagybátonyi Bányász—Salgó­tarjáni KSE 3 — 3 (1—1). Nagy­bátony, 300 néző. V: Bodó. Nagy­­bátony: Palchuber — Bálla, An­tal, Nagykiske, Dóra, Csikós, Sza­bó (Sütő), Veres, Pozsár, Boross II (Boross I), Kiss. Edző: Bu­lyovszki Thor. Salgótarján: Rádi Verból (Kiss), Kasza, Nagy, Szőke (Tóth), Gulyka, Pável, Liszteczki, Szolnoki, Benesok, Oláh. Edző: Tóth István. A fiatal, lelkes SKSE három esetben is egyenlíteni tu­dott. G: Kiss, Boross I. Pozsár, ill. Benesok (2), Pável. Jó: Antal, Ve­res, Csikós, 11. Oláh, Benesok, Kasza. Salgótarjáni Síküveggyár—Ba­lassagyarmati SE 2 — 1 (2 — 0). Salgótarján, 1200 néző. V: Tolnai. S. Síküveggyár: Baár — Nagy, Verbovszki, Fehérvári, Borsos, Dudás, Tábori, Krivanek II, Kriva­­nek I (Godó), Váradi (Márkusz), Czékmány. Edző: Szűcs László BSE: Szőke — Szilvási, Trubin, Szebeni, Fekete (Pribeli), Hornyák, Ferencsik (Osztrozics), Hugyecz, Berindán, Nagy, Szedlák. Edző: Tományi Pál. Rendkívül mély ta­lajon a határtalan lelkesedéssel játszó tarján­iak megérdemelten győztek. Kiállítva: Berindán, a 78. percben, utánrúgásért. G: Kriva­nek I, Czékmány, ill. Osztrozics. Jó: Baár, Nagy, Krivanek I, ill. Hugyecz, Szedlák. Északnyugat Péti MTE—LATEX Kőszegi SE 2 — 1 (0 — 1). Kőszeg, 800 néző. V: Bodrogi. Pét: Daróczi — Stie­­ber, Tolnai, Pávizs, Kustos, Her­czeg, Segovits, Mészáros, Jánó, Simai, Kerkai. Edző: Vékony Bá­lint. Kőszeg: Albert — Vámos, Kapusa, Draskovics, Neválovics, Szakály, Fábián, Kratochwil (Gő­­cze), Kozmor L., Kozmor B. (Szűcs), Dercsár. Edző: Jenkei Ede. Színvonalas mérkőzés, a két csatársor közötti különbség dön­tött. G: Kustos (2), ill. Kozmor L. (11-esből). Jó: Kustos, Simai, Tolnai, Segovits, ill. Kozmor L., Fábián, Neválovics. Soproni KSE—Bauxitbányász SE (Tapolca) 3—2 (2—1). Sopron, 700 néző. V: Wimmer. Sopron: Ba­bos — Göndöcs, Drozsnyák, Li­­pót, Jager, Torma, Varga, Győr­­vári, Németh, Bencze, Pánczél. Edző: Galgóczi Ottó. Bauxitbá­nyász: Blaskovics — Ughy, Csá­bi, Szalai, Lovász, Szűr, Magyar (Frantal), Mészáros, Németh, Gő­­cze, Marton. Edző: Szarvas László. A 3. percben Magyar 11-est hibázott G: Pánczél (3), ill. Né­meth. Jó: Pánczél (a mezőny leg­jobbja), Göndöcs, Drozsnyák, ill. Csábi, Szalai, Németh. Bábolnai SE —Thúry SE (Nagyka­nizsa) 1—0 (0—0). Bábolna, 400 né­ző. V: Bognár. Bábolna: Három­­házi — Nyers, Kalmár, Süle, Hák­­lár, Sebestyén, Hegedűs (Sza­­kolczai). Farkas (Justyák), Varsá­nyi, Tóth, Fehér. Edző: Keglovich László. Thúry SE: Pinczel — Szi­­del, Bertók, Frizli, Puklér, Pápai (Király), Szabó, Németh, Fischer, Paál, Molnár. Edző: Tóth György. A nagy fölényben levő Bábolna, tehetetlen csatársora miatt, csak nehezen győzött a lelkes Thúry SE ellen. A gól az 53. percben esett. G: Varsányi. Jó: Kalmár, Sebes­tyén, ill. Bertók, Frizli, Pápai, Fischer. Váci Híradás—Honvéd Rákóczi SE 3—0 (1—0). Vác, 1000 néző. V: Pálvölgyi. Vác: Lukács — Gere, Misnyovszky, Varga, Bíró, Pálin­kás, Szunyogh (Bera), Bednarik (Szádóczki), Balogh, Tóth, Hor­váth. Edző: Jeszenszky István. Rá­kóczi: Farkasdi — Bánfi, Horváth, Fürstenczel­er, Kláris, P. Kovács (Péntek), Nagy, Morecz, Benkó (Izsó), Barabás, Pécsi. Edző: Lábos László. G: Tóth (2), Bera. Jó: Var­ga, Bíró, Balogh, ill. Bánfi, Morecz, Pécsi. Körmendi FMTE — Bakony Ve­gyész 1—1 (1—0). Veszprém, 400 né­ző. V: Meizel. Körmend: Fata — Czvitkovics, Kiss, Horváth Gy., Gáncs, Nagy Z., Hegedűs, Sza­káll, Tóth (Wizner), Horváth A., Horváth Z. Edző: Papp István. B. Vegyész: Holló — Puskás I, Kiss, Mátyás, Horváth, Schaffer, Gás­pár, Jugovics (Csősz), Baumgart­­ner (Tuczai), Kováts, Iszak. Ed­ző: Kertész János. A többet tá­madó veszprémiek nem boldo­gultak keményen küzdő ellenfe­lükkel szemben. A 78. percben — összefejelésnél — Tóth súlyos sé­rülést szenvedett. G: Tóth, ill. Csősz. Jó: Fata, Kiss, Nagy Z., ill. Kiss, Schaffer. (Folytatás a 4. oldalon) 1. DMTE 13 1­ 2­­ 57- 6 24 2. K.-Karcs. 13 9 3 1 36-14 21 3. N.-bát. 13 6 4 3 28-17 16 4. B.-gyarm. 13 7 2 4 23-14 16 5. S.-újhely 13 7 2 4 19-20 16 6. Ikarus 13 5 4 4 21-12 14 7. Papp SE 13 5 4 4 21-19 14 8. Nyíregyh. 13 5 4 4 16-16 14 9. Gyöngy. 13 5 4 4 15-16 14 10. Leninv. 13 5 4 4 14-15 14 11. SKSE 13 4 5 4 18-18 13 12. MVSC 13 3 6 4 18-16 12 13. Hatvan 13 4 4 5 16-23 12 14. Egri V. 13 4 2 7 14-15 10 15. Budab. 13 3 4 6 12-17 10 16. H.-szob. 13 3 4 6 15-23 10 17. Bors. B. 13 2 5 6 12-22 9 18. Záhony 13 3 2 8 13-32 8 19. Kisvárda 13 2 3 8 15-34 7 20. S. Síkyv. 13 3 3 10 18-32 6 1. Pét 13 9 2 2 24-12 20 2. Vác 13 7 4 2 22- 7 18 3. Bábolna 13 7 4 2 28-20 18 4- Ajkai A­ 13 7 2 4 24-16 16 5- D.­keszi 13 7 2 4 21-16 16 6. Rákóczi 13 7 1 5 27-19 15 7. Bauxitb. 13 6 3 4 25-21 15 8. Répcelak 13 6 3 4 16-17 15 9. Győri D. 13 6 2 5 19-16 14 10. Sabaria 13 5 4 4 18-15 14 11. Sop. KSE 13 7 2 6 28-26 14 12. Körmend 13 4 4 5 24-26 12 13. Auras 13 5 1 7 15-23 11 14. Ajkai B. 13 5 1 7 18-29 11 15. Thúry SE 13 4 2 7 20-26 10 16. MOTIM 13 4 1 8 29-28 9 17. Kőszeg 13 3 3 7 21-25 9 18. Bakony 13 3 2 8 13-23 8 19- 7.Esztgrót 13 2 4 7 13-25 8 20. Schönherz 13 2 3 8 15-30 7