Népsport, 1987. augusztus (43. évfolyam, 179-203. szám)

1987-08-23 / 196. szám

6 NÉPSPORT Labdarúgás Nem bírtak egymással Szolnokon a gólpárbajban • Egri specialitás idegenben: 3-3 * Kuszák (DVTK) mesterhármasa Tarjánban * A Bp. Volán jól megfelelt Barcikán vegytanból • Az ózdi Kovács folytatta a gólgyártást * Egy félidőt szunyókált a Ganz-Mávag * Lehota lerázta béklyóit? * A komlói Miklós beállt és bólintott * László és Tatár különmeccse Szolnokon Szolnok—Eger 3-3 (2-1) Szolnok, 3000 néző. Vezette: Szabó B. (Bogyó, Var­ga J.). Szolnoki MÁV MTE: Ladányi — Kiss, Ágh, Szilágyi, Mészáros — Csábi, Sugár, Katona — Kanyári, László J., Szabó. Edző: Szatmári János. Eger SE: Bodolai — Csendes, Fegyverneki, Méhesi, Já­­vorszky — Vojtekovszki, Barabás, Simon, Smuczer — László I., Tatár. Edző: Kovács András. Csere: Méhesi helyett Lengyel a 25., Kanyári helyett Hegedűs a 60., Csábi helyett Varga a 68., Jávorszky he­lyett Juhász a 82. percben. Gólszerző: László J. a 35., Barabás a 36., László J. a 34., Tatár az 52., Tatár (II-esből) a 72., Hegedűs a 80. percben. Sárga lap: Lengyel a 73., Varga a 80. percben. Szögletarány: 7:7 (5:3 a Szolnok javára). (Szabó Béla játékvezető pi­ros mezit húzott magára, mi­vel az egriek sötétkék szere­lésben játszottak, és így a bíró fekete mezét nem lehe­tett volna megkülönböztetni a vendégekétől.) Kemény belépők vezették be a mérkőzést, messzire el­­halh­atózott a bokacsattogás. Kezdetben idegesnek tűnt mindkét csapat, a játékosok kapkodtak, több hiba csúszott az átadásokba. Az első gól­helyzet a 15. percben a Szol­nok előtt adódott, amikor Sza­bó beadását Sugár a bal kapu­fa mellé spárgázta. Bodolai az esetnél megsérült, de rövid ápolás után folytatta a já­tékot, öt perc múlva a szol­noki László ígéretes hely­zetben mellé lőtt. Valamivel aktívabb, kezdeményezőbb volt a MÁV-MTE. A 27. percben viszont Simon vál­lalkozott távoli lövésre, de Ladányi szögletre öklözte a labdát. A 30. percben ismét a szolnoki László bombája idegesítette Bodolai kapust. A 33. percben vezetést sze­rezhetett volna az Elger, de Vojtekovszki jobb oldali be­adását László a kapu torká­ban elvétette. Két perc múlva vezetést szerzett a Szolnok: Mészáros ívelt szabadrúgást az egri kapu elé és László J. ele­gánsan a jobb sarokba fejelt. 1-0 Középkezdés után Ladányi kiejtette az előreívelt labdát, és a résen lévő Barabás könnyedén a kapu közepébe helyezte. 1-1 , még nem volt vége! A 44. percben Mészáros Szabó­hoz talpalta a labdát, a szél­ső elfutott és beadását László J. a jobb alsó sarokba vágta. 2-1 SZÜNET UTÁN az Eger kezdett jobban és az 52. percben egyenlített. Ta­tár 25 méteres szabadrúgás­ból a sorfal és a dermedten álló Ladányi mellett a kapu bal oldalába bombázott. 2-2 Simon közeli lövését ök­lözte ki Ladányi, aztán hosz­­szú ideig pozícióharc folyt, enyhe egri fölénnyel. Várat­lan fordulatot hozott viszont a 72. perc. Villámgyors eg­ri támadás futott, amikor Mészáros a 16-os bal sarká­nál elhúzta László lábát. Szabó játékvezető határozot­tan a 11-es pontra mutatott. A büntetőből Tatár élesen a jobb sarokba lőtt. 2- 3 Nagy ostromba kezdett a Szolnok, a 73. percben Len­gyelt buktatásért sárga lap­pal figyelmeztették. A MÁV MTE rohamai a 80. percben meghozták az egyenlítést. Katona jobb oldali beadását Hegedűs magasan kiemel­kedve a hálóba fejelte. 3- 3 A gól után Varga is „be­sárgult”. Izgalmasan teltek az utolsó percek, de az eredmény nem változott. ★ ★ ★ ★ Végig feszült légkörben játszották a mérkőzést, olykor szinte vibrált a le­vegő. Nem hiányoztak a kemény belépők, a férfias párharcok, olykor pedig a téves játékvezetői ítéletek borzolták a kedélyeket. A Szolnok lendületesebben, gyorsabban játszott, míg az egrieket a keménység, a szívósság jellemezte. Mindkét csapat nagy becs­vággyal a győzelemre tö­rekedve küzdött, ezzel magyarázható a sok gól, de a hazaiaknál kapushibák is közrejátszottak. Hogy küzdelmes, változatos, iz­­galmas és fordulatokban gazdag volt a mérkőzés, és a közönség is jól szó­rakozott, azt kifejezte a sípszó után felcsattanó vas­taps. Jó: Szilágyi, Csábi, Sugár, Katona, László, ill. Fegyver­nek­, Barabás, Simon, Ta­tár. Szatmári János: — Drá­mai küzdelemben ismét jól játszott a csapat. Sajnos, így is meg kellett elégednünk a végén az egy ponttal. Kovács András: — A várt nagy küzdelmet hozta a ta­lálkozó. A Szolnok az első félidei játékával igazolta jó hírnevét. A második félidő­ben azonban sikerült felül­kerekednünk és csak saját magunknak köszönhetjük a pon­tvesztést. Pataki István LÁSZLÓ­­. — hat nap alatt négy gól Metripond SE-Szeged 1-2 (1-1) Hódmezővásárhely, 4500 néző, V: Kovács II L. (Csáki, Németh). Metripond SE: Tóth — Harguly, Miklós, Leindler, Ko­vács J. — Olasz, Tasi, Vágó — Maczkó, Csernus, Jegesi. Edző: Himer István. Szeged SC: Leboniczky — Fábián, Bogdán, Szabó, Poly­­vás — Kisistók, Varga, Kántor, Gruborovics — Hegyes­halmi, dr. Kovács. Edző: Pataki Tamás. Csere: Kisistók helyett Deák az 59., Maczkó helyett Zakar a 61., Vágó helyett Repka a 69., Hegyeshalmi he­lyett Magyar a 85. percben. Gólszerző: Hegyeshalmi a 34., Csernus a 44., Bogdán a i11­. percben. Sárga lap: Olasz a 30., Kisistók a 35., Leindler a 41. percben. Szögletarány: 10:3 (5:1) a Metripond SE javára. 34. perc: Varga jobb oldali beadása elsuhant a két Ko­vács előtt, azonban Hegyes­halmi résen volt és mintegy hat méterről a kimozduló Tóth mellett félmagasan emelt a hálóba. „ 0-1 44. perc: Maczkó, a vásár­helyiek fiatal csatára egy percen belül kétszer került óriási helyzetbe. A második alkalommal kisodródott, a labda már túljutott a kifutó szegedi kapuson, de Bogdán hárítani tudott. Ám ez rö­vidre sikerült és az elalvó szegedi védők között a szemfüles Csernus 10 mé­terről a bal sarokba helye­zett. 1-1 65. perc: Sarokrúgásból Varga ívelt középre, Bog­dán pedig öt méterről fej­jel továbbított az elalvó vé­dők között a hálóba. 1-2 ★ ★ ★ ★ A két szomszédvár talál­kozója mindig nagy ese­ménynek számít Csongrád megye labdarúgásában. Kü­lönösen nagy várakozás előzte meg ezt a szombati találkozót, hiszen két, ala­kulófélben lévő csapatról van szó, ráadásul sérülések is akadályoztatják mindkét helyen a munkát. Ilyen előzmények után tippelni a végeredményre szinte lehe­tetlen volt. Nagy iramban kezdett mindkét együttes, de jobbá­ra csak mezőnyjáték folyt. A vásárhelyiek rendre szé­leken próbálkoztak — végre ilyet is láttunk magyar pá­lyán —, míg a szegediek kontratámadásokkal igye­keztek zavart okozni. Fél­óráig sikertelenül. Majd a vendéggól után, ha lehet, még jobban begyújtották a rakétákat a hazai csatárok, s így egyenlítettek meg a szünet előtt. A fordulás után a vásár­helyiek mindent egy lapra tettek fel, óriási iramot diktáltak, de a szegediek jól állták a sarat. Igaz, a vásárhelyiek több nagy helyzetet is elügyetlenked­tek, viszont a vendégek higgadtabban, megfontol­tabban játszottak, és a mérkőzés vége felé szórvá­nyos támadásaikkal bizony sokszor zavart is okoztak a hazai védelemben. Két remekül küzdő együttest láthatott Vásárhe­lyen a közönség, így ez a meccs kitűnő propagandája volt a labdarúgásnak. Jó: Tasi, Csernus, Jegesi, ill. Fábián, Polyvás, Lebo­niczky, Hegyeshalmi, Grubo­rovics. Himer István: — A szeren­csésebb csapat nyert. Pataki Tamás: — Küzdel­mes mérkőzésen, ha még nem is nyújtottunk folyamatos já­tékot, de azt hiszem, azért megérdemelten nyertünk. Egy-két kulcsjátékosunk töb­bet nyújtott, mint az előző mérkőzéseken együttvéve. És ez átsegítette a csapatot a holtponton. Cs. Gál László A Csepel—Ajka Hungalu találkozót vasárnap dél­után játsszák. az nb n Állása 1.Szolnok4 3 1 1 9- 57 2.Ózdi Kohász4 2 2— 7- 36 3.Nyíregyháza4 2 2— 6- 46 4.Dunaújváros4 2 1 1 6- 35 5.Komlói Bányász4 2 1 1 8- 65 6.Eger SE4 1 3— 8- 75 7.Bp. Volán4 2 1 1 5- 45 8.Salgótarján4 1 2 1 0- 84 9.Veszprém­4­­2— 2 5- 44 Diósgyőri VTK­4­­2— 2 5- 44 11.Csepel3 2— 1 3- 24 12.Szekszárdi Dózsa4 2— 2 5- 54 13.Szeged SC4 2— 2 3- 44 14.Kecskeméti SC4 2— 2 3- 64 15.III. ker. UTVE4— 3 1 4- 53 16.Ganz-Mávag4 1— 3 6- 62 17.Metripond4 1— 3 6-112 18.Nagykanizsa4 1— 3 2- 82 19.Ajka Hungalu3— 1 2 4- 61 20.Kazincbarcika­4— 1 3 2- 51 XL.III. 196. ♦ 1987. augusztus 23 NB II Dunaújváros—Nagykanisz­zs 3-0 (2-0) Dunaújváros, 3000 néző. V: Vukmann (Kaidás, Hor­váth Gy.). Dunaújvárosi Kohász: Sági — Kiss, Menyhárt, Gróf, Kalmár — Miskovicz, Dienes, Dupai — Varga, Csorba, Lehota. Edző: Török Péter. Nagykanizsai Olajbányász: Müllner — Miklós, Kepe, Szőke, Iványi — Horváth L., Horváth Z., Mózsi, Stréber — Skublics, Fuisz. Edző: Madár Gábor. Csere: Mózsi helyett Vidos a 32., Dupai helyett Flórián és Csorba helyett Németh P., mindketten a 60., Horváth L. helyett Bernáth a 77. percben. Gólszerző: Varga a 22., Lehota a 37., Lehota a 80. perc­ben. Sárga lap: Iványi a 61., Lehota a 89. percben. Szögletarány: 9:2 (5:2) a Dunaújváros javára. 22. perc: Dupai a saját tér­felén elvette a labdát ellen­felétől majd az előretörő Ress elé adott. Ő jól látta meg a robogó Lehotát, elé tálalt, a csatár lefutotta védőjét és az alapvonal közeléből beadott, az érkező Varga pedig a jobb alsó sarokba továbbított. 1-0 37. perc: Csorba lőtte a nagykanizsai kapu elé a lab­dát, Horváth L. felszabadítá­sa rosszul sikerült, Lehota szerezte meg és tíz méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2-0 80. perc: Kalmár futott fel a bal oldalon, beadását a kö­zépen érkező Lehota nagy erővel a léc alá fejelte. 3-0 ★ ★ ★ A Dunaújvárosi Kohász javuló formában már a ta­lálkozó elején magához ra­gadta a kezdeményezést. Azonban kapu elé ívelései és szögletei a jól védő Müllner kapus zsákmánya lettek. A 22. percben azután egy villámgyors támadás és Lehota helyzetfelismerése gólt eredményezett. A foly­tatásban már a nagy kedv­vel és szellemesen játszó hazaiak ellen nem tudta a kanizsai együttes felvenni a ritmust, ami újabb gólt eredményezett. Szünet után sem változott a játék ké­pe, a Kohász rohamozott, az Olajbányász elkeseredet­ten védekezett. Hogy meg­úszta „csak” három gól­lal, azt elsősorban a kitű­nően védő kapusának kö­szönheti. Jó: Ress, Menyhárt, Die­nes, Varga, Lehota, Németh T., ill. Müllner (a mezőny legjobbja), Iványi. Török Péter: — Ez „köte­lező” hazai győzelem volt. Okosabb, higgadtabb játékkal még eredményesebbek lehet­tünk volna. Madár Gábor: — Remegő lábakkal, a győzelembe ve­tett minimális hit nélkül nem lehet eredményesen fut­ballozni! Markó Lajos Salgótarján—Diósgyőr 2-4 (1-4) Salgótarján, 3000 néző. V: Aczél (Tajti, Szekeres). Salgótarjáni BTC: Hiesz — Babcsán, Fényes, Zimonyi, Kajli — Kovács, Simon, Lipták — Kiss, Veres, Hunyás. Edző: Toldi Miklós. Diósgyőri VTK: Nagy — Szlifka, Leskó, Dózsa, Tóth —Molnár, Fükő, Iluszák — Lengyel, Kiss, Kölln. Edző: Száger György. Csere: Kovács helyett Juhász az 54., Lipták helyett Sváb az 57., Kölln helyett Farkas a 69., Molnár helyett Szűcs a 88. percben. Gólszerző: Huszák (11-esből) a 9., Kiss (11-esből) a 12., Huszák (11-esből) a 39., Huszák a 43., Lengyel a 44., Si­mon a 71. percben. Sárga lap: Veres a 10., Dózsa a 40., Huszák a 43., Kiss (DVTK) a 75. percben. Szögletarány: 10:1 (2:1) az SBTC javára. 9. perc: Kölli tört be a büntetőterületre, ahol hosz­­szan szöktette, majd feldob­ta magát. Meglepetésre a já­tékvezető a büntetőpontra mutatott! A 11-est Huszák lőtte a­ jobb sarokba. 0-1 12. perc: Megismétlődött az előbbi eset. Most Veres dobta fel magát a 16-oson belül, a játékvezető ezt is „megette”. A büntetőt Kiss lőtte a jobb sarokba. 1-1 39. perc: Lengyel szöktet­te a bal szélen Köllőt, aki középre játszott. Az élesen belőtt labda Babcsán kezén csattant a büntetőterületen belül. Ez valóban 11-es! A büntetőből ismét Huszák lőtt a jobb sarokba. 1-2 43. perc: Huszák rúgott szabadrúgást a kaputól 20 méterre. Az élesen meglőtt labda a sorfalon megpattant, s az elmozduló Hiesz mellett a bal sarokba csurgott. 1-3 44. perc: Kiss ugratta ki Lengyelt a jobb oldalon. A diósgyőri szélső faképnél hagyta védőjét, s a kifutó tarjáni kapus hasa alatt a kapu közepébe gurított. 1- 4 71. perc: Veres jobb oldali szögletét Simon az ötösről a jobb sarokba bólintotta. 2- 4 ★ ★ ★ ★ Jó iramban kezdtek a csapatok. Meglepetésre a Diósgyőr sem állt be vé­dekezni, így látványos já­ték alakult ki, amelyből a gólok sem hiányoztak. Igaz ebben a játékvezető is „fő­szerepet” játszott! A befe­jezés előtt újabb büntető­ből növelte előnyét a ven­dégcsapat, amely sokkolta a hazaiakat, s a Diósgyőr ezt okosan használta ki. Szünet után még na­gyobb lendülettel táma­dott a Bányász. Űzte, haj­totta ellenfelét a hazai gárda, helyzetek tömkele­gét sikerült kialakítania, de csak csökkenteni tudta hátrányát. Közben a ven­dégek kontraakciói rendre veszélyt jelentettek. Irre végig lüktető, jó iramú mérkőzést láthatott a kö­zönség, bár ennek ezen a napon nem igazán tudott örülni a salgótarjáni szur­kolótábor ... Jó: Veres, ill. Huszák (a mezőny legjobbja), Dózsa, Tóth, Fükő, Lengyel, Toldi Miklós: — A véde­lem gyenge játékát tükrözi az eredmény .. . Száger György: — Az el­képzeléseinknek megfelelően kialakított támadásaink el­lenszerét nem találták meg a hazaiak, így végre első idegenbeli győzelmünket arattuk... Pilinyi László HÚSZAK — a bajnokság első mester­­hármasa