Nemzeti Sport, 2008. szeptember (106. évfolyam, 239-268. szám)

2008-09-01 / 239. szám

SOPRONI LIGA 6. FORDULÓ GYŐRI ETO FC (2) Sztevanovics Tokody, Lupics, Kovács III., Pintér A. Nikolov, Jaki, Józsi Gy., Koltai T. Bajzát, Kovács II. CSERE: Józsi Gy. helyett Völgyi a 76., Kovács II. helyett Copa a 78., Bajzát helyett Brnovics a 85. percben BP. HONVÉD CD Tóthi, Takács Á., Szmiljanics, Benjamin, Vincze Z. Maróti Abass, Genito, Ivancsics, Diego Hercegfalvi CSERE Genito helyett Sztojakovicsaz 56., Hercegfalvi helyett Dobosa 76. Diego helyett Zsolnai a 82. percben Gólszerző: Szmiljanics (0-1) a 7., Koltai (1-1) a 10., Bajzát (2-1) a 34., Bajzát (3.) a 76., Bajzát (4-1) a 81. percben Sárga lap: Koltai (műesésért) a 37., Kovács III. (Hercegfalvi buktatásáért) a 43., Hercegfalvi (reklamálásért) a 43., Tokody (Diego buktatásáért) az 58., Maróti és Kopa (kakaskodásért) a 82. percben Játékvezető: Fábián Mihály (7). Sárga lapos figyelmeztetései jogosnak tűntek, viszont a mérkőzés 37. percében hibázott: Takács Ákos buktatását követően a támadó Koltainak adott sárga lapot műesésért, holott 11-est kellett volna ítélnie. Asszisztensek: Varga Zsolt, Pápai Zoltán Szögletarány: 6:5 (2:1) Vezeklés három góllal Most csak a játékra figyelő Bajzát Péter jobbal, ballal és fejjel is betalált A mérkőzésről tudósított: ■ KEMÉNY KRISTÓF, LAPINCS ATTILA Kudarc a lelátón, siker a pá­lyán, amíg az ETO hátrányból fordított, és Bajzát Péter triplájának köszönhetően ma­gabiztos játékkal verte meg a Honvédot, a győri vezetőség hiába invitálta meg a kispes­tiek elleni mérkőzésre azokat a drukkereket, akik jegyet váltottak a hétközi UEFA-ku­­pa-meccsre, a csütörtöki tíz­ezres létszám után ezúttal mindössze háromezren voltak kíváncsiak a zöld-fehérekre. Bár a szezon előtt abban bíz­tunk, hogy a feljutó Haladás ha­zai mérkőzései mellett a kicsi­nosított győri stadion szolgáltat majd rendszeres futballélményt az egyre érdektelenebbé váló magyar labdarúgás minden­napjaiban, a Győr-Honvéd baj­nokin rá kellett döbbennünk, hogy elhamarkodott volt az op­timizmusunk. Hiába tett szim­patikus gesztust az ETO-szurko­­lóknak a győri vezetőség, és dön­tött úgy, hogy aki jegyet váltott a hétközi, Stuttgart elleni UEFA- kupa-találkozóra, ingyen tekint­heti meg a kispestiek vendég­­szereplését, a csütörtöki 10 ezer nézőből mindössze háromezer drukker maradt vasárnapra. „Őszintén szólva mi is leg­alább ötezer emberre számítot­tunk, de csalódnunk kellett - mondta Kelement Tibor ügy­vezető igazgató. - Holott átru­házható volt a belépő, így abban bíztunk, hogy aki nem ér rá va­sárnap, odaadja ismerősének, barátjának a jegyet, s szépszá­mú közönség előtt fogadhatjuk a Honvédot.” Legyen a szurkolói buzgóság visszaesésének oka a bántó ku­pakudarc vagy írjuk az ala­csony nézőszámot a rivális já­tékerejének számlájára (a Hon­véd mégsem német Bundesli­­ga-csapat), a tény így is, úgy is elszomorító. Holott az ETO fut­ballistái hétről hétre becsület­tel próbálják kiszolgálni az ér­tük szorító híveket: a Honvéd ellen történetesen a gyorsan bekapott gól után sem esett össze Egervári Sándor együtte­se, sőt miután hátrányba ke­rült, tetszetősen s eredménye­sen futballozott. Az első negy­venöt perc második felében több akciót is vezetett a zöld­fehér gárda, amelyekben a korszerű labdarúgás több jellemzője is felfedezhető volt: gyors kényszerítők után a visz­­szalépő Bajzát Péter, Kovács­­ Zoltán ékpár egyike pörgette a labdát a széleken felfutó közép­pályások elé, aki azonnal a ka­pu előterébe tálalt. Az egyen­lítő, majd a fordítást jelentő győri gól mégsem megkompo­nált támadás végén, hanem szabadrúgásból, illetve védelmi megingásból született. A szünet után eleinte vissza­fogottabb formát mutattak a fe­lek: a Győr hátrébb húzódott, és gyors ellenakciókkal veszélyez­tetett, a Honvéd ugyanakkor nem tudott ziccert kidolgozni. Nem úgy Bajzát Péter: a Stutt­gart elleni csütörtöki 1-4-es ku­pameccsen sportszerűtlen ha­zai csatár a második félidőben háromszor került a kispesti ka­pu elé, és bár először hibázott, utóbb szemfüles gólt lőtt, majd pazar fejessel szerezte meg csa­pata negyedik, saját maga har­madik találatát - a szezonban elért második triplázása (koráb­ban a REAC ellen brillírozott), illetve a Kaposváron szerzett győztes gólja után - holtver­senyben a paksi Tököli Attilával - immár az ETO támadója veze­ti a bajnoki góllövőlistát. * ▲ Bajzát Péter kis híján még becsukott szemmel is gólt szerzett - a kispestiek nem bírtak a győri csatárral ▲ Markáns különbség: Kovács I Zoltán szárnyalt, Benjamin a földön ragadt NL-KRITIKA A MECCSRŐL A klasszikus felállás sikeres OSZTÁLYZAT Pölöskei Gábor kispesti vezetőedző váratlant húzott, az általában védekező középpályásként számításba vett Genitót az egyedüli előretolt­ék, Hercegfal­vi Zoltán mögött irányítóként játszatta. S bár a Honvéd a divatos 4-1-4-1-es hadrendet választotta, akciói során ez a felállás 4-3-3-ra módosult, mert Abass és Diego is felzárkózott a csatársorba. Ám hiába tűnt színesebbnek a Honvéd taktikai repertoárja, a Győr a klasszikus 4-4-2-őt kitűnően alkal­mazta, és a mérkőzés nagy részében riválisa fölé nőtt, fordított, és Bajzát Péter gólerős játékának köszönhetően megérdemelten szerezte meg a há­rom pontot. AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE Győri ETO FC Szasa Sztevanovics 0 Egy alkalommal kirúgta a labdát a meg­lódulni szándékozó ellenfele elől, ám ezenkívül alig volt dolga. Tokody Tibor 6 Noha Diego egy ízben lefutotta, a számára idegen szerepkört is megfelelően ellátta. Zoran Lupics 6 Nem hagyta, hogy kibontakozzon mel­lette Hercegfalvi Zoltán, kikapcsolta a kispesti gólzsákot. Kovács II Zoltán : Egyszer brutálisan letaglózta Herceg­falvi Zoltánt, és nem ez volt az egyetlen durva szabálytalansága a meccsen. Pintér Attila : A tőle megszokott lendülettel futballo­zott, és hosszú keresztlabdái is többé­­kevésbé társhoz mentek. Nikolov Balázs : Egyszer-kétszer megfuttatták a társai, de ha jó ütemben ugratták ki, veszélye­sen adott középre. Jäkl Antal 6 Óriási elánnal küzdött, harcolt a labdá­ért - olykor egymás után közvetlenül két becsúszást is vállalt. Józsi György Egyszerűen, de magabiztosan­­ ez le­hetett a középpályás vasárnapi jelsza­va. Koltai Tamás 7 Válogatott formában futballozott, ör­­döngös cseleket, zseniális beadásokat láthatott tőle a publikum. Bajzát Péter : Egy szerencsés, egy szemfüles és egy látványos gól fűződik a nevéhez - pará­dés csatárteljesítmény. Kovács I Zoltán Gólpasszt adott, a felé érkező lapos és magas labdákat pontosan megját­szotta, szellemi vezére volt iy csapa­tának.__ ______________________ A CSERÉK közül Völgyi Dánielnek (-) akadt egy-két ígéretes indítása, Arsene Copa (-) dulakodott egyet Maróti Bélá­val, Boján Brnovics (-) is győztes csa­patban volt. Bp. Honvéd Tóth Iván : Kifogott egy óriási Bajzát Péter-lövést, de a kijöveteleknél bizonytalan volt.____ Takács Ákos 5 Akkorát rúgott Koltai Tamás lábába, hogy azt a lelátóról is lehetett hallani - más kérdés, a játékvezető nem ítélt ti­zenegyest az eset után. Nlicso Szmiljanics 6 Vezetést szerzett csapatának, és ami­kor a Honvéd szabadrúgáshoz jutott, rendre az ő fejét „keresték”. Benjámin Angoua Brou 5 Bár mezőnyben többször megnyerte a párharcot Bajzát Péterrel szemben, embere triplázni tudott mellőle. Vincze Zoltán Többször körülményesnek bizonyult és a vele szembe kerülő győri futballista könnyedén elfutott mellette. Maróti Béla : Gondoltuk, megdicsérjük, mert minden szabálytalanságánál elnézést kért ellen­felétől, ám Copa elleni ellenszenves fel­lépéseJeramtok­enimbulás DiengCheikh Abass Még mindig úgy tűnik, hogy zavarja a lab­da, de a biliárdasztal simaságú gyep is megtréfálta egy-kétszer... Eugenio Bila Genito 4 Irányítóként kezdett, de nem tartott so­káig számára a mérkőzés - a szünet után okkal cserélték le. Ivancsics Gellért­­ Gólpasszt adott, és az oldalról beérke­ző szabadrúgásai, beadásai mindig ve­szélyesek voltak. Diego Rigonato Rodrigues Több látványos szólót is bemutatott, és gyorsasága is kimagasló, de még „ér­nie” kell. __ _ _________________ Hercegfalvi Zoltán Nem bírt az őt piócaként követő Lupics­­csal, és valamirevaló helyzetbe sem tu­dott kerülni. A CSERÉK közül Nenad Sztojakovics (5) semmi lendületet sem hozott csapatá­ba, Dobos Attila (-) talán kezdőként is játszhatott volna, Zsolnai Róbert (-) csúnyán mellélőtt egy ziccert. LABDARÚGÁS 1 3 2008. szeptember 1., hétfő nemzet­isport 7. perc: A jobb oldalon cse­lezgető Hercegfalvit Pintér Attila buktatta. A 22 méteres szabad­rúgásból Ivancsics ívelt a hazai kapu elé, a lendületből érkező Szmiljanics pedig hat méterről a jobb felső sarokba fejelt. 0-1 10. perc­: A Kovács I Zoltán buktatásáért megítélt 22 méte­res szabadrúgásból a balössze­kötő helyéről Koltai ívelhetett a Honvéd kapuja elé, a védők kö­zött Józsi próbált helyet csinálni a labdának, amely így érintés nélkül a bal alsó sarokban kö­tött ki. 1-1 34. perc: A kapuja előteréből kifelé induló Ivancsics a vele egy irányba mozgó Pintér Attila fejét találta el, a labda a középen ár­válkodó Bajzát elé került, aki egy átvételt követően 12 méterről ballal a kimozduló Tóth Iván mel­lett a kapu bal oldalába helyezett. 2-1 37. perc: Koltai tört be a balösszekötő helyén a büntető­területen belülre, amikor a rossz ütemben lépő Takács buktatta, de a jogos tizenegyes helyett Fábián Mihály a győri támadónak adott sárga lapot műesésért. 76. perc: Pintér Attila jobb ol­dali szögletét követően Kovács I Zoltán fejjel továbbcsúsztatta a labdát a hosszú sarok felé, Baj­zát érkezett, és közelről jobbal a vendégkapu jobb oldalába lőtt. 3- 1 81. perc: Koltai mintaszerűen ívelt középre a bal oldalról, Bajzát ismét jókor érkezett, és hét mé­terről a kapu bal oldalába fejelt. 4- 1 a LELÁTÓRÓL NÉZVE Az egész mérkőzés úgy alakult, ahogy elterveztük és szerettük volna. Sajnos ismét szabadrú­gást követően kerültünk hát­rányba, de annak ellenére, hogy a Honvéd vezetett, a fél­idő végét már mi zártuk előny­­nyel. Győzelmünk záloga lehet a nemzetközi mérkőzéseken szerzett rutin, és az, hogy vé­gig mi irányítottuk a játékot, uraltuk a mérkőzést. BÜÖR ZOLTÁN a Győri ETO FC sérült játékosa MESTERMÉRLEG Tompán kezdtük a mérkőzést, nem volt könnyű feltörni a jól védekező Honvédot, de örü­lök neki, hogy még az első félidőben sikerült fordítanunk. Játékban nem volt ekkora a különbség, de Bajzát Péter gólérzékenysége eldön­tötte a mérkőzést. EGERVÁRI SÁNDOR a Győr vezetőedzője korán vezetést szereztünk, de sajnos előnyünket nem so­káig tudtuk tartani. A második félidőben mentünk előre, hogy egyenlítsünk, de Egervári Sán­dor a cserékkel jól nyúlt bele a mérkőzésbe, Bajzát Péter pe­dig elintézett minket. A gólkü­lönbséget túlzottnak tartom. PÖLÖSKEI GÁBOR a Bp. Honvéd vezetőedzője