Nemzeti Sport, 2010. október (108. évfolyam, 268-297. szám)

2010-10-01 / 268. szám

. A Sampdoria gyengébben, a Debrecen viszont sokkal bátrab­ban és szellemesebben futballo­zott, mint azt várni lehetett, noha a Loki védelme sosem játszott még ebben az összeállításban (Bernáth Csaba már korábban kidőlt a sorból, Máté Péter és Komlósi Ádám egy nappal a meccs előtt jelezte, hogy nem tud a csapattal Genovába tartani), a stabilitással nem volt gond. A játékosok ugyan többször is csúszkáltak a pocsék minő­ségű gyepen, a DVSC általában jól jött ki saját kapuja előteré­ből, s a lehetőségei is megvol­tak a gólszerzésre. Czvitkovics Péter és Yan­nick Mbengono lövésénél is nagyot védett Gianluca Curci - a Genovába látogató mint­egy kétszáz debreceni druk­ker többször is felpattant a székéből, s már-már gólt ki­áltott. A gól viszont nem jött. Hiába volt minden igyeke­zet, a Komán Vladimírral felál­ló Sampdoria ha szerencsével is, s elsősorban rutinjának kö­szönhetően otthon tartotta a három pontot. S ha már Koman Vladimir... A Sampdoria magyarja a kö­zéppálya bal szélén kezdett, ám Domenico Di Carlo a kispad előteréből karmester módjára vezényelte őt a pálya közepe felé. A magyar légiós később áthúzódott a jobb oldalra - a lefújás előtt pedig sérülés miatt kellett őt lecserélni. Minden elismerést megér­demel a Debrecen, hiszen jóval nevesebb ellenfél otthonában játszott szoros mérkőzést - fi­gyelembe véve az első forduló­ban elszenvedett csúfos 5-0-t, az egygólos vereség legalábbis elfogadható. Persze bánhatjuk ezt is, hi­szen hiába a jó játék­­ nulla pontot ért az Európa-ligában, a MEGLEPETÉS SZÜLETHETETT VOLNA az Európa-ligában, ha Genovában nem inog meg a Loki válogatott hátvédje, Laczkó Zsolt A DEBRECEN, HA NINCS A TIZENEGYES, AZ OLASZOK ANNAK IS ÖRÜLHETTEK VOLNA, HA DÖNTETLENNEL KIHÚZZÁK A MÉRKŐZÉST nulla pontért... ...a sértett maga állt a labda mögé, és nagy erejű lövésével vezetést, majd mint kiderült, három pontot szerzett a meglepően gyenge Sampdoria .H a Adamo Coulibaly harcosan futballozott, de végül a Lokival együtt elbukott NS KRITIKA BORBOLA BENCE Négy bástya ■ A Debrecen kapcsán mi más lehetne az egyik legaktuálisabb téma, mint a stadion. Genovában járva ismét láthattuk, egy otthonos létesítmény felhúzásához nem kell semmilyen hókuszpókusz - a legfon­tosabb az elhatározás. Négy bástya a sarkokon, köztük pedig lelátók. Csak remélni merem, hogy a Loki új arénájának tervezői kö­zül csütörtök este legalább egy ember ott ült a Luigi Ferraris Stadionban - remek példáját láthatta az ideális arénának. Debrecenben ennek elég lenne a fele - negyvenezres helyett mondjuk húszezres. A Sampdoria elleni meccs előtt Herczeg András a szálloda egyik foteljében hátradőlve azt mondta: biztos benne, ha az első fordulóban a Metaliszt ellen nem Budapesten kell játszaniuk, hanem az otthon „melegét” élvezhetik - nem nulla öt a vége. Remélem, Herczeg Andrást két-három év múlva szaván fog­hatom, hiszen az duplán jó hírt jelentene: elkészült a stadion, a Loki pedig még akkor is hasonlóan erős csapatok ellen ját­szana. A csütörtök este látottak alapján erre van remény! a LABDARÚGÁS 3 2010. októberi, péntek nemzet sport ■ A Sampdoria tartja a bajnokságban mutatott borzasztó for­máját, játékosai alapvető technikai hibák tömkelegét követték el. Ennyire rosszul futballozó olasz együttest nem is emlék­szem, mikor láttam. Talán sokan egyetértenek azzal a megál­lapítással, hogy a Debrecen egy pontot veszni hagyott Genová­ban. Sajnos ez elsősorban Laczkó Zsolt hibája, aki elképesztő csípődobással vitte földre ellenfelét a tizenhatoson belül, de a védőnek korábban a magyar bajnokságban is voltak már rossz döntései. Azért is bosszantó a hiba, mert a DVSC-nek megvolt az esélye, hogy legalább döntetlent érjen el, mivel mezőnyben ellenfele fölé nőtt. Igaz, a Loki labdarúgóinak sokszor labdát sem kellett szerezniük, mert az olaszok annyira pontatlanul futballoztak. A gond csupán az, hogy a magyar bajnoknak nem voltak ziccerei, játékosai a középpályán nagyszerűen át­vitték a labdát, de a tizenhatosnál már elfogyott a tudomány. Ennek ellenére Yannick Mbengono a mezőny legjobbja volt, a debreceni játékosok pedig végre mentálisan kemények, és ami fontosabb, alázatosak voltak, m PERCRŐL PERCRE 17. perc: Mannini a bal oldalról emelt a Loki kapuja elé, az öt és felesen álló Laczkó előbb átkarolta Pazzinit, majd ballal az olasz támadó bokáját is elta­lálta, végül mindketten a földre estek. A cseh játékvezető 11-est ítélt, s előbb a reklamáló Mijadinoszkinak, majd a szabálytalankodó Laczkónak is sárga lapot adott. 18. perc: A büntetőt Pazzini végezte el, és jobbal a jobbra vetődő Malina­­uskast becsapva nagy erővel a kapu közepébe lőtt. 1-0 45. perc: Kiss Zoltán emelt a Sampdo­ria tizenhatosának előterébe, Szakály Péter jobbal a levegőben passzolt Czvitkovicsnak, aki várt, míg a labda pattan egyet, majd jobbal, 19 méterről centikkel a jobb kapufa mellé lőtt. 65. perc: Koman jobb oldali szögleténél nem figyeltek a debreceniek, a labda egyedül találta Cassanót, aki tíz méter­ről egyből a rövid sarkot vette célba, de Malinauskas vetődve mentett. 70. perc: Czvitkovics kényszerítőzött Coulibalyval a tizenhatos előterében, a visszakapott labdával a középpá­lyás már a büntetőterületen belül járt, majd ballal kiszorított helyzetből lőtt, Curciról kipattant a labda, de Volta felszabadított. Az iram jócskán meghaladta a magyar csapatok által megszo­kottat - a Debrecen dicséretére váljon, bírta szuflával. Noha nem esett sok gól, élvezhető kilenc­ven perc volt, legalábbis soha ne lássunk rosszabbat. Miért van az, ha külföldön járunk, mindig magas osztályzatot kell adnunk? Nem volt telt ház, de a hangulat így is feledhetetlen volt - magyar fülnek már-már kellemetlen volt hallgatni a végig dalolászó olaszokat.­­ Sokszor csattantak a sípcson­tok, és ami az olasz csapatoknál hozzátartozik egy-egy mérkő­zéshez, ha úgy hozta a sors, szívfájdalom nélkül maradtak a földön. A játékosok viszont rend­re elnézést kértek egymástól a rossz ütemű belépők után. Egyik oldalon sem volt igazi át­ütőerő a támadójátékban: deb­receni oldalon a befejezésekkel akadt probléma, a Sampdoria próbálkozásainál pedig sokszor már a középpályán elakadt a labda. Az olaszok nyilvánvalóan tudnak ennél sokkal ötlete­sebben is futballozni - csupán Antonio Cassano villantott meg valamit igazi tudásából. Herczeg András lehetőségeit behatárolták a sérülések és eltiltások, nehéz lett volna váratlant húznia. A szünetben ettől függetlenül cserére szánta el magát, ám Kulcsár Tamás pályára küldése nem tűnt világot megváltó húzásnak. Domenico Di Carlo a meccs alatt megcserélte a két szélső középpályását, Koman Vladimírt a bal oldalról átküldte a jobbra. Csak azért nem a debreceniek közül választottunk, mert nem szokás a vesztes csapatból. Az olaszoknál Antonio Cassano próbált meg kreativitást csem­pészni a Sampdoria játékába, a válogatott támadón látszott, hogy igazi vezér a pályán - a szakmai stáb is őt hívja a kispadhoz, ha változtatásra van szükség. 8