Nemzeti Sport, 2011. március (109. évfolyam, 59-88. szám)

2011-03-26 / 83. szám

Illúziórombolók ■ A jegyüzér elégedetten sóhajtott. Eladta valamennyi jegyét. Egy szép köteggel sétált ki a Puskás Ferenc Sta­dionhoz, aztán tessék, mind gazdára talált. A jegyüzér egyébként meglehetősen pesszimista hangulatban indult a péntek esti meccsre. Volt benne némi félsz, hogy ez a nagy felhajtás, a felfokozott várakozás a megcsonkított stadionba beígért telt ház csak afféle hangulatkeltő szöveg. Erre tessék, hömpölygött, özön­lött ki a piros-fehér-zöldbe öltözött tömeg a metróból. A jegyüzér nem félt a melótól, egyszer még azt is meg­csinálta, hogy a 86 esztendős Aranka nénit beszélte rá a Metallica-koncert belépőjének megvásárlására, méghozzá borsos felárral. De a futballtól némileg elszokott. Pedig szerette ezt a gyönyörű sportágat: annak idején, 1985-ben ott szentségeit a Népstadion lelátóján, amikor Rob de Witt góljával 1-0-ra nyertek a hollandok. Tessék, most megint a hollandokkal játszunk, félő, hogy megint illúziórombolók lesznek - gondolta. A jegyüzér valamiféle sorsszerűséget vélt felfedezni ebben, de aztán gyorsan lehűtötte magát, mondván, hányszor és hányszor lelkesedett be a nép, jöttek ez­­rével az immár rogyadozó, életveszélyessé nyilvánított arénába, aztán mindig csak pofára esés lett a vége. A jegyüzér csóválta a fejét a nagy-nagy lelkesedést és optimizmust látva. Már a száján volt, hogy rövid mo­nológba kezdjen a mellette elhaladó drukkerek felé, és azt mondja: Tesókáim, lassan a testtel, a hollandok hozzánk képest űrfutballt játszanak, a mi ászaink többsége csak a kispadon ücsörög a klubjában, vagy még ott sem, hát mire ez a nagy-nagy bizakodás? Majd megint jól pofára esünk. Mint az a két szurkoló, aki végigsprintelt a meccs hajrájában a pályán, és a nagy vágta végén rávetődtek, a földbe döngölték őket a biztonságiak. A jegyüzér persze ezt nem láthatta, mert akkor már teli zsebbel messze járt. Amikor késő este meghallotta az ered­ményt, a mieink súlyos vereségét, arra gondolt: vajon mikor dolgozhat újra Magyarországon futballmecs­­csen? A lelke mélyén pontosan tudta a választ. ■ __________________________________________| FOTÓ: KORPONAI TAMÁS Nem rángattuk meg az oroszlán bajszát v­ a MEGMONDJAM kár A MAGAMÉT... Kiadós verést mértek válogatottunkra az idei első Európa-bajnoki selejtezőn - Dzsudzsák Balázsék 4-0-ra kikaptak Hollandiától. Reményeink már a nyolcadik perc­ben elszálltak, jobbára az történt a Puskás Ferenc Stadion gyepén, amit a jól játszó vendégcsapat akart A zalaegerszegiek huszonöt esztendős holland támadóját arról kérdeztük, hogyan látta a magyar, valamint a vb­­ezüstérmes holland válogatott péntek esti teljesítményét . A magyarok rendkívül jól kezdték a mérkőzést, meglepett a játék, amellyel a hazaiak az első öt percben kirukkoltak Rábán támadták a passzolgató hollandokat, a vendégjáté­kosok nemigen tudtak kibontakozni, jobbára csak a saját térfelükön járalták a labdát. A kapott gól óriási törést okozott a magyar válogatott játékában. Nem csupán Király Gábor kapus, hanem a teljes hazai védelem hibáztatható: tagjai elszórták a labdát, rosszul helyezkedtek, őrizetlenül hagyták Rafael van der Vaartot, holott nem lett volna szabad lövő­helyzetig sem engedni. A második gólnál ugyanúgy a védel­met érheti szemrehányás, sokan csak sétáltak, amikor a ven­dégcsapat kialakította a nagy helyzetet. A folytatásban sem változott a játék képe, hiába cserélt a magyar kapitány a szü­netben. Amikor csak lehetőségük nyitt rá, a hollandok fel­pörgették a játékot, betették az üres területekre a labdát, sorra alakították ki a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzete­ket, a magyar védők pedig rendre lemaradtak a futóverseny­ben. Az egyik legnagyobb gond az volt, hogy a magyar válo­gatott engedte kibontakozni a vendégeket. A holland csapat játszotta a saját játékát, holott ha a hazaiak ugyanannyit fut­nak, mint tették a mérkőzés elején, és nyomást gyakorolnak rájuk, aligha lett volna ilyen különbségű vereség a vége. " I . HOLLANDIA Puskás Ferenc Stadion, 23 817 néző 1-4-2-3-1 Király 4- Vanczák 3, Lipták 4, Juhász 4, Laczkó 3-Varga J.3, Elek A. 5 - Komán 3, Gera 4, Dzsudzsák 4-Rudolf 5 CSERE: Varga J. helyett Czvitkovics (4) és Komán helyett Vadócz (4) mindkettő a szünetben, Elek Á. helyett Priskin (-) a 79. percben 1-4-2-3-f HOLLANDIA Vorm der Wiel 6, Heitinga 6, Mathijsen 6, Pieters 6 - N. de Jong 6, Van der Vaart 7-Kuyt7, Sneijder8, Afellay 7-Van Persie7 CSERE: Afellay helyett Elia (-) a 63., Kuyt helyett Van Nistelrooy (-) és Van der Vaart helyett Strootman (­­mindkettő a 81. percben GÓLSZERZŐ: Van der Vaart (0-1) a 8., Afellay (0-2) a 45., Kuyt (0-3) az 53., Van Persie (0-4) a 62. percben SÁRGA LAP: Van Persie (Varga József megütéséért) a 17., Komán (Afellay megrúgásáért) a 43., Elek (Afellay buktatásáért) az 59., Vanczák (Afellay ellökéséért) a 60. percben Játékvezető: Carlos Velasco Carballo 9. A spanyol bíró jogosan osztogatta a sárga lapokat, egy rossz szó sem érheti a működését. Asszisztensek: Roberto Alonso Fernandez, Jesus Calvo Gaudamuro (spanyolok) j A mérkőzésről tudósított:­­ BORBOLA BENCE, PIETSCH TIBOR, SINKOVICS GÁBOR, SOMOGYI ZSOLT A Puskás Ferenc Stadionban rendezett Európa-bajnoki se­lejtezőn Hollandia könnyedén nyert 4-0-ra Magyarország ellen. A végeredmény mellett felettébb bántó volt a csapat akaratgyenge játéka - mind­ez semmi jót nem ígér a keddi, amszterdami vendégszerep­lés előtt. 1í A magyar válogatott volt az első.­­ Amikor két órával a kezdés előtt­­ kinyíltak a Puskás Ferenc Sta­­­­dionhoz vezető kapuk, nem­­­­zeti együttesünk már birtokba­­ vette a hazai csapat számára fenntartott öltözőt. Akik a meg­­­­érkezéskor látták a mieinket, s állították, némelyikük arcán­­ némi feszültséget véltek felfe­­­­dezni - persze mikor izguljon az­­ ember, ha nem akkor, amikor a­­­ilágbajnoki ezüstérmes ellen­­ mérettetik meg. Ráadásul annak­­ a csapatnak a tagjaként, amely a második helyről várta az E-cso­­port rangadóját... A csendben készülődő társa­ságnak neves látogatója akadt: a válogatottbeli szereplését hatvanegy fellépéssel befejező, a mérkőzés előtt búcsúztatott Dárdai Pál nézett be az öltözőbe, hogy onnan kilépve csak annyit mondjon lapunknak „Most nye­rünk!", majd pályafutása során talán először felült a létesítmény VIP-páholyába. Volt abban valami hát-■ö i—o A NAP Q2inn!IIEllBlH3HniiSSilS3 A bokszban borzongató, hogy éppen az AC/ DC klasszikusa, a Highway to Hell üvöltött a hangszórókból, amikor - a házigazda után hat perccel - Hollandia legjobbjai kivonultak melegíteni. Abban ugyan nem reménykedtünk, hogy Wesley Sneijdert és társait megrémiszti 23 817 drukker je­lenléte és egy, a felső karéjban kifeszített 324 négyzetméteres magyar mez látványa, a lelkünk mélyén bíztunk benne: a hol­landok útja ez egyszer a pokolba vezet. Hiszen az előjelek... Az álmodozással a nyolcadik percben hagytunk fel, amikor a vendégek egy labdaszerzést követően két gyors passzal egy csapásra zavart teremtettek a magyar kapu előtt, és Rafael van der Vaart máris olyan helyzetbe került, amit hajdanán az Ajax serdülőcsapatában sem hibá­zott el, nemhogy huszonnyolc évesen... Nyolcvankét perccel a lefú­jás előtt ilyesmit aligha szokás kijelenteni, de érezni lehetett, a meccs gyakorlatilag már ekkor iII *)»­­ FOTÓ: KORPONAI TAMÁS ▲ Dzsudzsák Balázs egy-két szép cselt bemutatott, de ezúttal ő sem tudott a gyengén játszó válogatott vezére lenni Nagyon korán jött az első gól 6 GO­LLÉ percig éltek­ a magyar remények . Ahol nem volt szurkoló, oda is jó volt nézni .