Nemzeti Sport, 2013. szeptember (111. évfolyam, 238-267. szám)

2013-09-16 / 253. szám

t é 1 r M ESTERMERLEG» KONDÁS ELEMÉR a DVSC-Teva vezetőedzője JOSÉ GOMES a Videoton vezetőedzője Nem csak egy csapat volt az ellenfél • Nem lett könnyű szülés. Abban biztosak voltunk, hogy nem lesz az. Mégiscsak rangadót vívtunk, egy nagyon jó csapat ellen. Ilyenkor mindig nehezebb a mérkőzés eleje, ezúttal is így volt, de a második félidőben kifejezetten jól játszottunk.­­ Látványosra sikeredett a váltás az első félidőhöz képest. Mi történt? Próbálkoztunk mi az első félidőben is, de a Videoton hosszú átadásokkal operált, erre nekünk oda kellett figyelni. • Mivel tudták végül felülmúlni a fehérváriakat? Azzal, hogy amikor gólt kaptunk, sikerült extra energiákat mozgósítanunk. A góljainkon kívül is voltak helyzeteink, Ibrahima Sidibe remekül kapcsolódott be a játékba. Mielőtt kérdeznék, azért sem kezdett, mert a sérülése után fel kellett építeni, de az egész heti munkáján, illetve a szerdai Ligakupa-mérkőzésen már látszott, segítségünkre lehet, így is tett. Úgy érzem, megérdemelten győztünk. ■ Mi hiányzott? Ugyanezt a kérdést a partjelzőnek vagy a játékve­zetőnek is nyugodtan feltehetnék, nekem úgy tűnt, nemcsak egy, hanem két csapat ellen is játszottunk. ■ Nem is érezte ezúttal gyengébbnek a játékot? A futball már csak olyan, hogy ellenfél is van a pályán, amelyik arra törekszik, ne tudd maradéktalanul megvalósítani az elképzeléseidet. Mindkét társaság jól játszott, egyikünk sem volt kreativitás, dinamika híján, de ismétlem, nem csak két csapat volt a pályán. ■ A kapu elé mintha mégsem jutottak volna el elégszer. Mert például amikor sikerült volna, tévesen lesen állított meg bennünket az asszisztens. Ráadásul a hazaiak második gólja előtt nekünk járt volna sza­badrúgás, ehelyett ők jöhettek, abból született aztán a debreceni gól. A futball részei nyomás, fel kell rá készülni a játékvezetőnek is, noha tudom, meccsünk bírója a jók közé tartozik Magyarországon. nemzetisport 2013. szeptember 16., hétfő ki­harcolt előzés A mérkőzésről tudósított: Galambos Dániel, Bereczky Attila » Az megvan, ahogy Oliver Kahn kitornázza Mauricio Pellegrino tizenegyesét, amivel a Bayern München Bajnokok Ligáját nyer? Ha nem, egyetetlen futballrajon­gó se rohanjon házi­orvosához Cavintonért, minthogy az idé­zett büntetőpárbaj utolsó lövé­­se-védése tizenkét éve történt két hónappal azelőtt, hogy a Videoton legutóbb nyerni tudott Debrecenben. Az még hagyján, hogy a piros-kékek nem győz­ni járnak a Nagyerdőbe, de az utolsó tíz Oláh Gábor utcai fel­lépésük mindegyikén lógó orral kellett elhagyniuk a gyepet. Hogy miben bízhatott ez­úttal José Gomes együttese? A „minden sorozat megsza­kad egyszer” szólás erejében feltétlenül, no meg persze saját maga remek formájában - hat forduló alatt öt győzelem, és csak egy döntetlen - valamint csatá­ra, Nikolics Nemanja elképesztő gólérzékenységében (nyolcnál járt a játéknap előtt a válogatott vésztartalékja). Mégsem ő, hanem az eled­dig jobbára mellőzött Gyurcsó Ádám mozgott a legígéreteseb­ben a találkozó elején. Előbb Zsidai László mellett csinált meg egy cselt, és célzott a rövidre, labdáját azonban kiütötte Ver­­pecz István, majd ballal eresztett meg egy ugyancsak veszélyesnek tetsző löketet, labdája viszont kapu mellé szállt. Minthogy a vá­logatott szélső a szezonban min­dössze hatvankét percet töltött a pályán, igyekezete érthetőnek tűnt - az már kevésbé, ahogy a maga és a csapata játéka is egyre tompábbá vált. Az első félidőben egyértel­műen a Debercen próbálkozott többet, Juan Calatayud kapujáig mégis csak ritkán sikerült eljut­tatnia a labdát - ebben aligha­nem közrejátszott az is, hogy két fineszes futballistája, Bódi Ádám és Selim Bouadla kénytelen volt sérülés miatt kihagyni az össze­csapást. Néhányszor összecsaptak a felek, de a sok odapiszkálás, időnként egy-egy durvább belé­pő csak ann volt jó, hogy folya­matos játék még véletleneül se alakuljon ki. A vendégek kapuja előtt így aztán két helyzetnél több nem is akadt. Előbb egy tűzijátékot úszott meg a Videoton, amely végén Vadnai Dániel bombázott a léc fölé, majd a jobbösszekötő helyén kilépő Kulcsár Tamás lőtt mellé. Szépségdíjat Kleinheisler László kapáslövésén kívül más nem is érdemelt volna, de hogy őt se csak dicsérjük, jobb hely­zetfelismeréssel, illetve gyor­sabb reakcióval a félidő végén kiugrathatta volna a védők közt kilépő Arturo Álvarezt. Talán majd egy-két év NB I-es rutinnal megteszi. De ha már Álvarez. A salvadori, reméljük, nem óhajt­ja azon légiósok táborát szapo­rítani, akik nagyszerű bemutat­kozás után a honi első osztály nívójára süllyedtek - a Loki el­len mindenesetre elindult ezen az úton. A második félidő szerencsére cseppet sem hasonlított az első­re, lüktető lett a meccs, az sem ártott, például, hogy Gyurcsó Ádám hamar betaláljon. Kondás Elemér mindjárt lépett, csatába küldte Ibrahima Sidibét, akinek nem is kellett sok, hogy meghá­lálja edzője bizalmát. Az egyenlí­tés feldobta a hazaiakat, igyekez­tek beszorítani a Vidit, amelynek vezetődezője, José Gomes sem tétlenkedett, Zé Luisszal próbált életet lehelni a támadószekcióba. Sokáig mindhiába, a Debre­cen ugyanis kézben tartotta a mérkőzést, a Kulcsár Tamás, Dalibor Volas, Ibrahima Sidibe trió okozott is né­hány kellemetlen percet a piros-kék védelemnek. Főképp a szlovén center, aki Szakály Péter bal oldali sza­badrúgása után talált be a ka­puba, megszerezve ötödik gólját a hetedik bajnokiján - ez ám a csatárteljesítmény! Jó tíz percük ugyan még ma­radt a vendégeknek az egyen­lítésre, de a vasárnapi Video­tonból érezhetően hiányzott a gyorsaság, a dinamika, a krea­tivitás - így aztán az sem keltett különösebb meglepetést, hogy esélye sem volt az egyenlítésre. A Loki ismét átvette a veze­tést a tabellán, a második félidei futballja alapján cseppet sem érdemtelenül, és hát az a küzdő­­szellem, amelyet akkor mutatott, még nagyon messzire repítheti Kondás Elemér csapatát. Lehet, hogy mégsem minden sorozat szakad meg? *«K­vaasv A kulcspillanat: Dalibor Volas (takarva) lövése nyomán a fehérvári kapuba tart a labda Boldog debreceni szurkolók köszöntötték a csapatot, a DVSC újra az élen! A fehérváriak szomorúan ballagtak az öltözőbe, tizenkét éve nem tudnak nyerni Debrecenben A szlovén Dalibor Volas majd kiszaladt a világból örömében a győztes gólja után PERCRŐL PERCRE 51. perc: Caneira átadása után Kleinheisler húzott el a jobb olda­lon, Vadnai mellett laposan cente­rezett. A labda Máté Péter lábáról a magasba perdült, s mivel a deb­receni védő tétovázott, az érkező Gyurcsó az ötös bal oldali sarkától jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 0—1 60. perc: Sidibe a Videoton térfe­lének közepéről ugratta ki Szakály Pétert, aki a balösszekötő helyén betört a tizenhatoson belülre, hét­méteres lövését Calatayud védte, csakhogy a kipattanó labda a fel­zárkózó Sidibe elé perdült, a sze­negáli csatár pedig hat méterről ballal a kapu közepébe lőtt. 1-1 79. perc: Szakály Péter végezhe­tett el szabadrúgást a bal szélről, az alapvonal közeléből. A magasan a kapu előterébe érkező labdát a rövid saroknál Szolnoki megcsúsz­tatta, éppen a másik kapufánál helyezkedő Volas elé, aki egy mé­terről ballal a kapu bal oldalába belsőzött 2-1 MINI INTERJÚ•­ GYURCSÓ ÁDÁM a Videoton szélsője JÉH Öröm után bánat • Hatvankét perc jutott eddig önnek a bajnokságban. Nagyon akart bizonyítani? Korábban is szerettem volna, de hát a csapatnak jól ment, érthető, hogy edzőnk nem változtatott az összeállításon. Ezúttal szerencsére gólt is sikerült szereznem, mégsem tehetek boldog, mert elvesztettük a rangadót. ■ Miért? Többek közt azért, m­ert olyan pillanatban hibázott a játékvezető, amiből mi roppant rosszul jöttünk ki.­A második debreceni gól előtt ugyanis nekünk kellett volna szabadrúgást kapnunk, vagyis igencsak fontos szituációban tévedtek a kárunkra. De természetesen gratulálok a Debrecennek. Ugyanakkor nem játszottunk rosszul, és ha ezúttal nem is szereztünk pontot, az nevet, aki utoljára nevet. Ha ugyanolyan odafigyeléssel tesszük a dolgunkat, mint eddig, ugyanúgy beleadjuk a maximumot, a végén mi nevetünk. • Kérdés, Gyurcsó Ádám mennyit tehet a célok megvalósításáért. Jó lenne, ha azt mondhatnám, megszilárdítottam a helyem a csa­patban, de ezt majd az edzőnk eldönti. Örülök a lehetőségnek, mert iszonyatos játékhiány uralkodott el rajtam, a Ligakupa-mérkőzést is úgy fogtam már föl, hogy muszáj bizonyítanom, helyem van a csapatban. HIRDETÉS -A Vérfürdővel közvetlen folyosóval összekötött Hunguest Hotel Erkel kellemes kikapcsolódást nyújt minden korosztálynak! ERKEL GAZDASÁGOS­­ ŐSZI AJÁNLATUNK! Érvényes 2013.09.15.-2013.10.25. közötti időszakban Vasárnaptól péntekig min. 2 év esetén: Dürer szárnyban már 11 900 R-től / fő éj Munkácsy szárnyban már 9 900 R-tól / fő / éj Péntektől vasárnapig 2 éj esetén: Dürer szárnyban már 12 900 Ft- tól / fő / éj Munkácsy szárnyban már 10 900 Ft-tól / fő / éj Az áraink félpanziós ellátást és a fürdőbelépőt tartalmazzák. A Dürer szárny vendégei részére továbbá Harmónia wellness és fürdőköntös használatot is biztosítunk. A tájékoztatás nem teljes körű, akcióinkról bővebben szállodánk honlapján olvashat: www.hotelerkel.hunguesthotels.hu. Szállodánk SZÉP kártya elfogadóhely! www.hotelerkel.hunguesthotels.com Hungtiesl Hotel Erkel**** • 5700 Gyula. Várkört n 1 Tel.: +36/66 463*556 <0-24 órában elerhelöj, +36/66 561-1901 hotelerkeliírHiuncjueslhotels.hu