Nemzeti Sport, 2015. október (113. évfolyam, 268-297. szám)

2015-10-18 / 285. szám

21 Labdarúgás SINKOVICS GÁBOR Jó étvágyat! Amikorra a rosszkedvű tyúkból főzött gőzölgő húsleves az asztalra kerül, már tudjuk, hogy a második fogásként tálalt körömpörkölt vagy a ki­sorsolt ellenfél lesz-e a nagyobb falat. Írhatnám azt is, hogy evés közben jön meg az étvágy, de az elmúlt évtizedek koplalásai után már óvatos az ember. Pontosan tudjuk, kiket hozhat utunkba a sors, és mind a négy ellenfélről vannak felejthe­tetlen emlékeink. A dánokról egy keserves, 1969 júniusában játszott meccs juthat eszünkbe, a Larsen nevű védő ekkor rúgta le Dunai Antalt, és egy Engedahl nevű kapus ugyanebben a percben ugrott rá Albert Flórián térdére. Az írekkel sokszor megszenvedtünk, de olyan is akadt, hogy 4-0- ra vertük meg őket a Népstadionban, ép­penséggel Halmosi Zoltán mesélhetne arról a gólról, amelyet Kelly kapujába bom­bázott. A norvégokról talán Kiss László „alá­­löbbölt” gólja és Mé­szöly Kálmán kockás zakója juthat eszünk­be, a szlovénokat pedig egyszer Zalaegerszegen vertük meg 2-1-re, Dombi Tibor rúgta az elsőt. Emlékek a múltból. Ám az emlékeknek már semmi közük az előttünk álló Eb-pótselejtezőhöz. A jelenlegi magyar fut­ball semmiben sem összehasonlítható a koráb­biakkal. Nemcsak mi, magyarok változtunk - a világ futballja is. Ki gondolta volna, hogy Izland egyszer csak tényezővé válik, és precíz, pontos futballjával elképesztő fejlődésével kijut az Eu­­rópa-bajnokságra. Izland, amelynek (na tessék, már megint az emlékek...) éppen mi, magyarok szereztük a legnagyobb örömöt, hiszen a kilenc­venes években, akárcsak Lúdas Matyi Döbrögit, háromszor vert el bennünket. S nemcsak Izland hajrázott le minket, már Albánia, Szlovákia, Észak-Írország és Ausztria is. Ez lett volna - vagy ez lehet a mi nagy lehetősé­günk. Ilyen csoportot aligha kapunk az elkövetkező ötven évben. Mert vigasztalhatjuk magunkat azzal, hogy ha most nem sikerül, legközelebb majd megmutatjuk, csak hát az a kérdés, kikkel. Kik lépnek majd Gera Zoltán, Juhász Roland és az idősebb, meghatározó játékosok helyébe? Azok a fiúk, akik az U19-es válogatott mezében né­hány napja 5-1-re kaptak ki a szlovákoktól? Most egyvalamiben bízhatunk: minden rivális minket akar, mindenki ránk legyint. Úgy vannak velünk, hamm, bekapnak, mi pedig vasárnap a rosszkedvű tyúkból készült leves kanalazgatása közben óvatosan mondjuk, mondogatjuk: mi is sikerre éhesek vagyunk. Jó étvágyat hozzá! Minden rivális minket akar, mindenki ránk legyint. Az állás 1 Ferencváros 12 111 -25-5 +20 34 2 DVH-Teva 125 4 3 20-13 +7 19 3 Paksi Ft 125 4 3 14-8 +6 19 4 MIK Budapest 125 4 3 17-12 +5 19 5 Haladás 124 6 2 10-100 18 6 Bp. Honvéd 124 4 4 15-16 -1 16 7 Videoton 125 -7 14-15 -1 15 8 Diósgyőr 124 3 5 14-21 -7 15 9 Újpest 122 6 4 13-15 -2 12 10. Puskás Akadémia 122 5 5 13-16 -3 11 11 Vasas 123 1 8 9-15 -6 10 12 Békéscsaba 122 2 8 9-27 -188 A 13. FORDULÓ MŰSORA 0&iáÉ*r2Á«« sasmteat Puskás Akadémia-DVSC-Teva Békéscsaba-Paks MTK-Bp. Honvéd Haladás-Videoton Újpest-Vasas Diósgyőr-Ferencváros 15.30 17.30 17.30 17.30 17.30 17.30 A mérkőzésről tudósított: Galambos Dániel, Voleszák Gábor . „Mindent azért ő sem foghat meg”-nyi­latkozta lapunknak a forduló rangadó­jának felvezetésében Stanislav Sesták, aztán nyolc percet sem kellett várni arra, hogy kiderüljön, ha mindent va­lóban nem is, amit emberi léptékkel lehet, azt Király Gábor megfogja. Varga Roland lapos lövésére ért le mindjárt a mérkőzés elején a századik válogatott­ságához közelítő szombathelyi kapus, és hogy nem egyszeri csoda történt az Üllői úton, azt a tizennegyedik perc­ben igazolta. Gera Zoltán zseniális passza után ismét csak Varga Roland elől mentett bravúrosan. Újabb négy perc elteltével azonban már ő is tehetetlennek bizonyult, a nem éppen hétköznapi Fradi-gólnál. A vendégvédelem mögé betett labdát a Hali hálójába juttató Stanislav Sesták mozdulata után azonnal intett Sémon Oszkár asszisztens, csakhogy a hazai futballisták reklamálására hallgatva Erdős József mégis gólt ítélt - aligha­nem helyesen, mert mint kiderült, a szombathelyi Nagy Patrik sarkazott a szlovák légiós elé. Nagy fölényben játszott a Ferencvá­ros, még úgy is, hogy nem tűnt meg­­szeppentnek a Haladás, egyszerűen csak kiütközött a két csapat közti tu­dáskülönbség. No meg a ritmusbeli. Amikor Roland Lamah, Stanislav Ses­ták vagy Varga Roland felgyorsított, a több száz szombathelyi drukkerben bizonyára meghűlt a vér, jó, ebben a hideg időben nem is csoda. Hanem a gyorsasági fölény a harminchetedik percben is megmutatkozott, amikor Gere Zoltán tálalt a jobbösszekötőben megiramodó Varga Roland elé, aki iszonyatos erővel tüzelt a Haladás-ka­pus szeme közé. Eldőlni látszott az összecsapás, amit nem csak a kétgólos hazai előny mon­datott velünk, hanem az a fölény, ami­vel a Fradi futballozott. A második félidőre mindössze az maradt a kérdés, képes-e szorosabbá tenni a szombat esti bajnokit az idény meglepetéscsapata, a Haladás - vagy kiütéses vereséggel kénytelen hazabu­­szozni a nyugati határszélre. Az első percek azt sugallták, inkább az utóbbi valósul meg, a Fradi újra csak nyomasztó fölényt harcolt ki. Ta­lán mert a csapat és edzője is ismeri az íratlan futballtörvényt, amely szerint a 2-0 tud veszélyes is lenni, feltéve, hogy betalál a hátrányban lévő, amitől kel­lőképp felbátorodik. Nos, az 51. percben volt is rá lehető­sége a Halinak, Németh Márta azon­ban nagy helyzetben Michal Nalepát találta el. A ziccer mintegy a törvényt is átírta: a Haladás anélkül is felbá­torodott, hogy gólt szerzett volna, a korábbinál sokkal többet birtokolta a labdát, amikor pedig Predrag Bosnjak beadása után Gaál Bálint bólintott, a vendégszektorban már-már gólt kiál­tottak, a csatár labdája azonban a lé­cen csattant. Kevéssel később viszont Nagy Patrik nem hibázott, izgalmassá téve az utolsó fél órát - ami igazából a nyolcvanadik percig volt az. Cristian Ramirez akkor mindent eldöntött. Micsoda öröm, avagy Gera Zottán a Ferencváros vezető gólját ünnepelte a csapat szlovák támadójával Csodálatos futballal rukkoltunk ki, szemre is tetszetős gólokat szereztünk, nagyobb is lehetett volna a különbség az első fél­időben. De... A folytatásban több játéko­som is érthetetlenül visszavett, ezért már nem tudtuk annyit birtokolni a labdát, illetve nem mentünk bele keményen a párharcokba. Ennek tudható be, hogy a Haladás feljavult, és szépíteni tudott. MÉSZÖLYGÉSA a Haladás vezetőedzője Az első félidőben remekül játszottak a hazaiak, óriási tempót diktáltak és nagy nyomást helyeztek ránk, ezt nem lehetett sokáig bírni. A szünet után azonban tud­tunk újítani, feljavult a játékunk, és nagyon sajnálom, hogy kettő egynél nem tudtunk még egy gólt szerezni, pedig nagyon közel álltunk az egyenlítéshez. Noha kikaptunk, bizonyítottuk, csapatunknak van tartása. 2015. október 18., vasárnap nemze sport A REKLAMÁLÁS MEGTETTE HATÁSÁT: A BÍRÓ FELÜLBÍRÁLTA PARTJELZŐJÉT Dicséretesen szép számban kísérték el csapatukat a szombat­­helyi drukkerek, akik már jóval a meccskez­dés előtt kiordították magukat - azért deci­belből maradt a kilenc­ven percre is. A hang­párbajban fel is vették a versenyt a több ezer ferencvárosival, a ked­vencek futballban so­káig kevésbé. Nagyon bejött Thomas Doll hú­zása, hogy a szélről újra csak beljebb tolta Ro­land Lamah-t, a belga akárhányszor rágyorsí­tott a szombathelyi vé­delemre, nagy veszélyt teremtett. Mészöly Gézát dicséri viszont, hogy a labdarúgóival­­ elhitette a szünetben.­­ Játékvezető: Erdős József 5 - Remek döntést hozott, amikor Nagy van keresnivalójuk, ami­­ Patrik balszerencsés sarkazása után továbbengedte a játékot, és azt illeti, Fehér Zoltán­­ nem állította meg Stanislav Sestákot lesen, Angyal Zsolt kezezésénél 1-2-nél ki is egyenlít-t­gnakkor tizenegyest ítélhetett volna a ferencvárosiaknak, majd hetett volna. A meccs­e a gólszerző Cristian Ramirez - ha csupán kicsivel is, de - lesen kapta meghatározó embere , Stanislav Sesták indítását. uEvan^ve^erabotoit0 I tozisz,emek:E,[is^bor.LTMn0szkár'forte Ádám.Kulcsár és gólt is szedett. ' ( Katalin wmmmmmmmmmmm NB1-12. FORDULÓ Megállíthatatlanok NEM LASSÍT a Ferencváros, a Haladás megpróbálta, de csak rövid ideig tudta uralni a mérkőzést az Üllői úton CSERE: Ugrai helyett Th. Wils (-) a 70., Németh M. helyett Medgyes (-) a 82. percben 1 Gólszerző: Sesták (1-0) a 19, Varga R. (2-0) a 37., Nagy P. (2-1) az 159., Ramirez (3-1) a 79. percben­­ Sárgalap: Pintér Á. (buktatta Halmosit) a 66., Nalepa (buktatta Gaál­­ Bálintot) a 85., S. Wits (megrúgta Pintér Ádámot) a 88., Fehér Z. (nem g­­ engedte elvégezni a szabadrúgást) a 92.percben ......a FOTÓK: SZABÓ MIKLÓS Mindig magasabbra! Ez a jól játszó Stanislav Sestáknak sikerült, Angyal Zsoltnak kevésbé PERCRŐL PERCRE 19. perc: A tizenhatos vonala előtt cse­lező Bödét próbálta szerelni Nagy Patrik, ám olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az a jobb sarkáról az őrizetlenül ha­gyott Sestákhoz került, aki nyolc méter­ről jábbal Király Gábor mellett a kapu jobb­ oldalába lőtt, így, hogy szombathelyitől került hozzá a labda, nem volt les. 1-0 37. perc: Gera indította középről a jobb ol­dalon felfutó Varga Rolandot, aki betört a tizenhatoson belülre, és hét méterről, jobbal a becsúszó Jagodics Márk mellett a bal felső sarokba lőtt. 2-0 57. perc: Halmosi tálalt remekül a bal oldalon felfutó Bosnjak elé, aki az alap­vonal közeléből középre ívelt, az érkező Gaál Bálint pedig öt méterről a lécre fejelt. 59. perc: Gaál Bálint húzta meg Dilaver mellett a bal oldalon, éles szögből leadott lövését Dibusz védte, a labda viszont az érkező Nagy Patrik elé került, aki közép­ről, jobbal tizenkét méterről a kapu köze­pébe lőtt. 2-1 79. perc: Sesták cselezgetett középen, majd remekül passzolt a bal oldalon előretörő, de lesen helyezkedő Ramí­­rezhez, aki ballal öt méterről a megle­pett Király Gábor mellett a rövid alsó sarokba lőtt. 3-1