Nemzeti Sport, 2015. december (113. évfolyam, 327-355. szám)

2015-12-03 / 329. szám

21 Labdarúgás JEGYZET1 ÉLKŰL 1 THURY J GÁBOR Izmosodók Az FTC-Videoton mérkőzés előtt a hazaiak azt remélték, hogy tovább építik hazai veret­lenségi sorozatukat, a vendégek meg abban bíztak, hogy ehhez bizony nem asszisztálnak. A forduló rangadóján aztán minden tekintet­ben a Fradi akarata érvényesült - más kérdés, hogy a zöld-fehérek 1-0-s győzelme nem ezt sejteti. A színvonal nem volt eget verdeső, de ha előretekintünk, nyilvánvaló: a szinte behozhatatlan előnnyel vezető Ferencváros mögött tavasszal Horváth Ferenc irányításá­val egyre karakte­resebb, izmosodó Videotont láthatunk - remél­hetőleg a Loki és az Újpest mellett persze. Ha pedig Eb-szemüve­gen keresztül nézzük a meccset, a fiataloknak nincs nagyobb motiváció, mint hogy bekerül­hetnek az Eb-keretbe. Ha nem is az utazók közé, de legalább együtt gyakorolhatnak a „nagyokkal”. Kleinheisler László példájánál nincsen jobb. A 22 éves Radó Andrásnak és a nála egy esz­tendővel idősebb Kovács Istvánnak a magyar Scholeshoz képest csapata is van, a győztes gólt szerző Fradi-csatárnak a jelek szerint nem is akármilyen, de a „kis” Kokó sem panasz­kodhat, neki az is muníciót adhat, hogy Bernd Storck szövetségi kapitány segítője, Andy Möl­­ ler Kleinheisler mellett őt is „kiszúrta” mint olyan futballistát, akit be lehet dobni a mély vízbe. Nemzetközi viszonylatban már nem, a hazai meghatározás szerint fiatalnak számító támadók mellett még Gyurcsó Ádám is meg­említhető, igaz, neki a maga 24 évével már rutinos húzóembernek kellene lennie, viszont gyorsasága nemzetközi szinten sem utolsó. A Fradi ellen nyújtott játékára Storck és Möller nyelvén „szó, szó" lehet a válasz, ami a magyar fordításban annyit jelent, se felfelé, se lefelé nem lógott ki. Ahhoz viszont, hogy Storckék szeme újra meg­akadjon a - mondjuk úgy - fiatalokon, felfelé bizony ki kell lógni. Nem is egyszer, hanem egész tavasszal. Alighanem megérné. » ! Bekerülhetnek az Eb-keretbe. •••••>)3 33 SPORTSZERŰSÉG ■ KII­IIIMOa A1­IA TÁMADÓFUTBALL EREJE • •••­­ 3 3 3 3 3 EDZŐI HÚZÁSOK • ••••• 3 3 3 3 A MECCS EMBERE HEGEDŰS LAJOS • •••• )))­)’) MECCS INDEX» 5.00 írhatnánk, micsoda lövéseket eresztettek meg a játékosok, de ez bizony füllentés lenne... A színvonal finoman szólva sem verdeste az eget. A hangulat annak ellenére jó volt, hogy kevesen látogattak ki a stadionba, mond­juk jelentős kritikája a hazai labdarúgásnak, hogy sok helyen még ezt a nézőszámot is iri­gyelnék. Hogy ne men­­­g­­­jünk messzire, elég a l.J DVTK szerdai ellenfe­l— 1—4—2—3—1 CSHS: Vass Á. helyett Baki (-) a 62, Varga Sz. helyett Hujber (-) a 72., Strestík helyett Hajdú Á. (-) a 81. percben lét említeni... Bekő Ba­lázs jót húzott azzal. Gólszerző: Torghelle (0-1) a 18., Bacsa (1-1) a 69. percben hogy Georges Griffiths( 151183= ,Po*­­^s?? elrúf­a a labdát) a 22., Ramos (meg­pályára küldte Ami a I rúgta Okukat) a 42.. Novothny (Varga Szabolcs visszahúzásáért) a meccs legjobbját ille-165.. Strestík (megrúgta Komant) a 73. Kitl (Thiam megrúgásáért) a ti, Hegedűs Lajos két 189. percben óriásit védett, rendre ! Játékvezető: Vad II István 8-Magabiztosan tartotta kézben a magabiztosan­ lépett­­ mérkőzést, mindig az események közeléből hozta meg többnyire ki a kapujából, a gólról a helyes ítéleteit­ nem tehetett. 1 Asszisztensek: Farkas Balázs, Szalai Dániel - Kassai Viktor, Oláh Gábor KEK: Egerszegi helyett Barczi (4) a 41., Husit helyett Griffiths (4) az 59., Bognár I. helyett Nikházi (-) a 65. percben 1—4—2—3—1 2015. december 3., csütörtök nemz sport NB1-15. FORDULÓ Csak félig sikerült a matematikavizsga MARADT A SZÁMOLGATÁS DIÓSGYŐRBEN, hat pontot kell szerezni a következő két mérkőzésen, hogy Bekő Balázs maradjon a vezetőedző Meghosszabbí­totta szerződését Nikházi Márk. A diósgyőri közép­ A mérkőzésről tudósított: Cserháti András, Doros László : Pillanatra azt hihettük, az ország összes matektanára Diósgyőrbe utazott szerda estére. A bejáratnál jegyére váró, DVTK-sálát a fejére kötő drukker, a magas sarkúban pózoló cicaba­ba, de még a pöttöm gyerek is azt számolgatta, hány pontra is lenne szükség ahhoz, hogy Bekő Balázs a helyén maradhasson. Igen, matekozni kellett, hiszen a Debrecen (0-1) és a Paks (1-1) elleni bajnoki előtt ultimátumot kapott a diósgyőriek nyáron kine­vezett vezetőedzője, amely szerint ha az őszi öt bajnokin nem szerez legalább nyolc-kilenc pontot a csa­pat, a szakembernek távoznia kell. Nos, az MTK elleni bajnoki előtt egyetlen pontocskát kapart össze az együttes, ezt legalább héttel kel­lett megtoldani három bajnokin. Ennek fényében készült a csa­pat - nem éppen leányálom. Ráadásul a második percben majdnem hátrányba kerültek a hazaiak - Marek Strestík végzett el szabadrúgást 18 méterre a kapu­tól, a labda megpattant a sorfalon, Ivan Radosnak bravúrral kellett védenie. Persze nem véletlen, hogy Strestík lőhetett - a csapatkapitány Kanta József nem épült fel sérülé­séből, így a kispadra sem ülhetett le. Aztán a diósgyőri drukkerek is majdnem lecsücsültek bánatuk­ban, vagy inkább majdnem dobtak egy hátast, mert Koman Vladimir eltotojázott egy ígéretes lehetősé­get: ha gyorsabb, ha ügyesebb, ha robbanékonyabb, lőhetett is volna 14 méterről. Ha, ha és ha... Az már egyáltalán nem volt vicces, hogy elég unalmasan csor­dogált a mérkőzés, sokáig az volt a legérdekesebb pillanat, amikor két labda került a pályára, és He­gedűs Lajos belsővel a labdasze­dő hölgyhöz belsőzött. A hazaiak dekoncentráltan, lassan, körül­ményesen játszottak, ennek egyik jele volt, hogy a 26. percben Sen­­ad Husiénak a gólvonalról kellett mentenie, sőt Torghelle Sándor remekül emelte át a kifutó kapu­son a labdát, vezetést szerezve a vendégeknek Hirtelen csend telepedett a sta­dionra. .. A matekozás ugye vereség ese­tén feleslegessé vált volna, hiszen két mérkőzésen elég nehéz leg­alább hét pontot gyűjteni. A for­dulás után egy fokozattal feljebb kapcsolt a DVTK, de szigorúan csak eggyel­­ az aktívabb játék sem hatotta meg a közönséget, az már inkább jókedvre derítette a drukkerhadat, hogy beállt Georges Griffiths. A paksiak ellen egyenlítő gólt szerző, de az erőnlétét tekintve még mindig nem százszázalékos elefántcsontparti erőcsatárban bí­zott az edző - jól tette, hiszen gól­passzt adott Bacsa Patriknak. Hát persze, hogy újra számol­gatni kezdtek a diósgyőriek. Nikházi Márk aztán óriási hely­zetben lőhetett, de Hegedűs kitol­ta a bal felső sarokba tartó labdát, majd húsz másodperccel később a jobb sarokból kotorta ki. 1-1.Gól már nem esett, maradt az , nem maradt más Diósgyőr­ben, mint a matekozás folytatása­ Újpesten és odahaza a Békéscsaba ellen is nyernie kell az együttesnek, hogy Bekő Balázs megtarthassa ál­lását... ALÁÍRTAK A pályásnak a nyá­ron járt volna le a megállapodása, de a felek szerdán megállapodtak, így továbbra is a DVTK mezében láthatjuk. FOTÓ: SZABÓ MIKLÓS ■ Idegőrlő csata volt. Az­ Ellentétes félidőket láthattunk, az elsőben idegesen futballoztunk, a másodikban harcoltunk, jól játszottunk, még időben egyenlítettünk is. Mindent megtettünk a győzelemért, de az a pici plusz még mindig hiányzik. ■ A lefújás után összeszólalkoztak a vendégek kispadjánál. Mi történt? Úgy láttuk, Werner Bürgerrel, László Csaba segítőjével veszekedett. Kezet fogtam a vezetőedzővel, majd egy másik trénerrel, akiről nem tudom, kicsoda. Nyújtottam a kezem, de ő ellökte, és németül olyan szavakat használt, amelyeket felháborítónak tartok. Nem tudom, mi volt a gondja. ■ Következik az Újpest elleni idegenbeli, majd a Békéscsaba elleni hazai bajnoki. Hogy maradhasson, hat pontot kell szereznie csapatának. Ez nem érdekel, nem érdekelhet. A lényeg, hogy úgy játsszunk, mint a második félidőben, és akkor az sem izgat, ha két meccsen két vagy hat pontot szerzünk... ■ Csalódott, hogy vezetés után csak egy pontot szereztek? Ugyanazt folytattuk, amit a Videoton ellen abbahagy­tunk, az első félidőben megnyerhettük volna a mér­kőzést. A Diósgyőr agresszívabban érkezett a második félidőre, Vadnai Dániel hezitált a hazai gól előtt, ez nem fér bele. Sajnálom Bekő Balázst, átérzem a helyzetét, feladta a védekezést. Reális a döntetlen. Ki kell emelnem Hegedűs Lajost nagyon jól védett. • Kanta József mennyire hiányzott a támadójátékból? Hiányzott, persze, hosszú idő után nem volt a pályán. Megsérült a belső bokaszalagja, remélem, hamarosan visszatérh­et. * Volt egy kis összezördülés a kispadjuk előtt a diósgyőriek és az MTX stábja között. Mi volt a gond? Pontosan nem tudom, a pályán voltam, nem láttam. Kétségtelen, paprikás volt a hangulat, de Bekő Balázzsal beszélgettem a végén, nincs semmi gond, ilyenkor mindenki feszültebb. BEKŐ BALÁZS a Diósgyőr vezetőedzője LÁSZLÓ CSABA az MTK Budapest vezetőedzője Balhé a kispadoknál Partvonalon kívüliek Bűnhődik a diósgyőri Miroszlav Gru­­mics és az MTK szélsője, Gera Dániel. A szerb csatár a Paks elleni bajnokin kapott piros lapot, a Magyar Labda­rúgó-szövetség két bajnoki mérkő­zésről tiltotta el. A fővárosiak fut­ballistája - visszaesőként - szintén két bajnokin nem léphet pályára, a húszesztendős játékos a Videoton ellen (0-1) kapott piros lapot. PERCRŐL PERCRE 38. perc: Ramos indította a job­bösszekötő helyén meglépő Torg­­hellét, aki lerázta Husicot, majd 12 méterről, jobb külsővel emelt a kifutó Rados felett a kapu jobb oldalába. 0-1 69. perc: Barczi balról csavarta kapu elé a labdát, Griffiths meg­csúsztatta, Bacsa megkerülte Vadnait, majd hat méterről, jobbal, laposan lőtt a jobb alsó sarokba. 1-1