Nemzeti Sport, 2019. április (117. évfolyam, 104-116. szám)

2019-04-16 / 104. szám

nemzet’.sport 2019. április 15., kedd MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS MOL VIDI-DEBRECEN Negyedik nekis . Kaphatott volna könnyebb ellenfelet is a fehérvárinál a Debrecen, ám Bódi Ádám abban bízik, HÁROM ELVESZÍTETT ELŐDÖNTŐ UTÁN a Loki végre eljut a fináléba. ZOMBORI ANDRÁS N­incs benne semmi túlzás, sors­döntő hét ez a Mal Vidinek, amely szombaton a listavezető Ferencváros otthonában játszik bajno­kit, és ha nyer, négy fordulóval a befe­jezés előtt öt pontra csökkenti hátrányát a legnagyobb vetélytársával szemben. Nem szorul magyarázatra, miért várják a klubnál fokozott izgalommal a csúcs­­rangadót, ugyanakkor még nem jött el az ideje annak, hogy Varga Rolanddal, Bőle Lukáccsal vagy a többi ferenc­városi labdarúgóval foglalkozzanak. Kedden a Magyar Kupa elődöntőjében a DVSC elleni párharc első összecsapása következik, és mert a Vidi a legutóbbi tizenkét tétmeccséből egy döntetlen mellet tizenegyet megnyert, okkal bíz­hat a jó sorozat folytatásában. A Marko Nikolics vezette csapat messze nincs olyan kivételezett hely­zetben, mint a Bp. Honvéd, amely a má­sik ágon ugyancsak ott van az elődön­tőben, és úgy juthat el a fináléba, hogy nem találkozott élvonalbeli ellenféllel. A Mol Vidi a negyeddöntőben a bajnoksá­got vezető Ferencvárosba futott bele, és kettős győzelemmel (2-1 idegenben és 2-0 hazai pályán) búcsúztatta, ám hogy döntőt játsszon, ahhoz az NB I-ben a dobogóért küzdő DVSC-t is felül kell­múlnia. Ebben az idényben háromszor találkozott a két csapat, a Vidi egy fel­­csúti döntetlen (1-1) mellett idegenben (1-0) és hazai pályán (2-1) is legyőzte ellenfelét, igaz, a debreceniek egy­szeres válogatott középpályása, Bódi Ádám azon a véleményen van, mind­három párharc könnyen alakulhatott volna másképpen. „Valóban nem győztünk még eb­ben az idényben a Vidi ellen, de a három találkozó egyikén sem érez­tem, hogy ellenfelünk egyértelműen jobb lenne nálunk - mondta a hétfői gyakorlás után Bódi Ádám. - Az első meccsen, még Felcsúton szinte vé­gig vezettünk, a hosszabbításban kapott gól miatt viszont döntetlenre végeztünk. Amikor hazai pályán egy nullára kikaptunk, gólt ajándékoz­tunk a Vidinek, és a csaknem két hete kettő egyre elveszített bajno­kin is volt esélyünk. Nyilván nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen a bajnoki címvédő ellen játszunk, de úgy vagyunk vele, mikor győz­zük le, ha nem most? Nem figyelmen kívül hagyni, hogy a az ősszel a nemzetközi jól szerepelt, és ha nem is látványosan, valahogy csak­ja a meccseit. Ott akarunk döntőben, márpedig oda a keresztül vezet az út­­ben kez­dünk, ez nem hát­rány, úgy gondolom, Szé­kesfehérváron és Debrecenben is szoros meccset játszunk.” A DVSC legutóbb a 2012-2013-as idényben jutott el a kupasorozat finálé­jáig, amelyet Adamo Coulibaly két gól­jával 2-1-re meg is nyert a Győri ETO ellen. Azóta háromszor is elődöntőbe került az együttes, de mindháromszor az jelentette a végállomást. 2014-ben az első meccsen 4-2-re legyőzte a DVTK-t, a visszavágón azonban 2-0-ra kikapott, két évvel később hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Ferenc­várossal, a Groupama Arénában viszont 3-0-ra veszített, míg 2018-ban a Pus­kás Akadémia elleni 4-0-s vereségre csak szépségtapasz lehetett a hazai 2-0-s siker. „Tavaly nagyon elrontottuk a Puskás Akadémia elleni első mér­kőzést, súlyos egyéni hibákat kö­vettünk el, és négygólos vereségbe szaladtunk bele - ment vissza az időben a debreceniek 28 esztendős középpályása. - Abban biztosak voltunk, a Nagyerdei Stadionban legyőzzük ellenfelünket, a kérdés csak az volt, mekkora különbség­gel. Sajnos a kétgólos siker kevés volt... Hogy a legutóbbi három elő­döntőnket elveszítettük? Éppen itt az ideje megszakítani ezt a soroza­tot. Nagyon fontos, hogy idegenben gólt szerezzünk, ugyanakkor egy szoros kettő egyes vereséget már csak azért sem fogadnék el, mert vereségből az ember nem indul ki. A döntetlent már aláírnám, de a nulla nulla nagyon veszélyes ered­mény, egy kupapárharc idegenbeli meccsén inkább elkerülném." Bódi Ádám (balra) rendkívül kiélezett és kemény kupapárharcra számít a fehérváriak ellen FOTÓ: TÖRÖK ATTILA MAGYAR KUPA: ÚT A DÖNTŐIG Első mérkőzés: április 16., kedd Visszavágó: április 23., kedd Ferencváros (NB I) 2-1, 2-0­­ A 64 közé jutásért ik DÖNTŐ: Helyszín: Groupama Aréna Időpont: május 25. MOL VIDI © Cigánd SE (NB III) 2-0 Vác FC (NB II) 3-1 © Budafoki MTE(NBII) 2-1 , Taksony SE (NB III) 1-0, 3-0 DEBRECENI VSC BKV Előre (NB III) 2-1 Teskánd (megyei I.) 3-0 Vasas (NB II) 2-1 Ajka (NB III) 3-2,1-1 Mezőkövesd Zsóry (NB I) 1-0, 2-1 »­ «­ ,9­­BP. HONVÉD Bőny (megyei II.) 6-0 Jászberény (NB III) 1-0 Tiszaújváros (NB III) 4-0 Tiszakécske (NB II) 1-0,1-1 Budaörs (NB II) 2-1,4-2 SOROKSÁR Fűzfői AK (megyei I.) 5-0 Körmend (megyei I.) 7-0 Békéscsaba (NB II) 2-0 Andráshida (NB III) 3-2,1-0 Puskás A. (NB I) 1-1,1-1­­(5-4)* * tizenegyesekkel NL-grafika - M. B. Első mérkőzés: április 17., szerda Visszavágó: április 24., szerda m­mmmmníi ELSŐ MÉRKŐZÉSEK Április 16., kedd Mol Vidi-Debrecen* 18.00 Április 17., szerda Bp. Honvéd-Soroksár* 18.00 VISSZAVÁGÓK Április 23., kedd Debrecen-Mol Vidi* 20.00 Április 24., szerda Soroksár-Bp. Honvéd* 15.00 Élő közvetítés: *M4 Sport Labdarúgás I­I I Győztesek csatája Két budapesti csapat egy harma­dik fővárosi klub stadionjában találkozik a szerdai elődöntőben: a Bp. Honvéd az MTK állandó, egyben a piros-feketék ideigle­nes otthonát jelentő Hidegkúti Nándor Stadionban fogadja a Soroksárt. A csapatok természe­tesen nem ismeretlenek egymás előtt (amióta elkészült a sorsolás, az NB II-es gárda szakmai stábja a kispestiek összes bajnokiját árgus szemekkel figyelte...), sőt már a Magyar Kupában is talál­koztak, legutóbb 2015. október 14-én. Tekintve, hogy akkor csak a harmadik fordulóban jártak, egy meccs döntött a továbbju­tásról - igaz, az nem akármilyen meccs volt! A szünetben még a hazai pályán játszó sárga-feke­ték vezettek 3-2-re, a második félidőben egyenlített a Honvéd, majd a hosszabbításban további két gólt szerezve 5-3-as győze­lemmel lépett tovább. A 18 órakor kezdődő mér­kőzésen egyébként két koráb­bi kupagyőztes mérheti össze erejét. Ha azt mondjuk, hogy a Honvéd és a Soroksár ösz­­szesen nyolcszor nyert MK-t, sokan azt gyaníthatják, mind a nyolc győzelmet a kispestiek jegyzik, holott ők „csak” hétszer hódították el a trófeát. Úgy ám, egy ízben a „Sori” jáékosai is a magasba emelhették a serleget. Történt, hogy az 1933—1934-es idényben a profi csapatok - a korabeli feljegyzések szerint az 1934-es világbajnoki szereplés miatt - visszaléptek a kupasoro­zattól, így abban a kiírásban csu­pán a második vonalbeli amatőr együttesek indultak. A döntőbe a Soroksár FC és a manapság BKV Előre néven ismert BSzKRT SE jutott, ám az 1934. május 31-én lejátszott - első - finálé után nem lehetett győztest hirdetni, mivel a mérkőzés 2:2-es döntetlent ho­zott. A június 30-án megismételt döntőt (1:1) követően ugyancsak el kellett napolni az eredmény­­hirdetést, végül az augusztus 26-án rendezett harmadik csata bizonyult sorsdöntőnek, azt a soroksáriak Kelemen Vilmos és Vadász József góljával 2:0-ra nyerték meg. P. T. Loic Nego hosszabbított A Mal Vidi hétfőn bejelentette, hogy szerződést hosszabbított Loic Nego, a csapat 28 éves francia-magyar játékosa. A klub ugyanakkor nem közölte, hogy meddig szól az együttessel ta­valy bajnoki címet szerző futbal­lista új megállapodása. timii hmm nwu mii miun SOLSKJAER www.fourfourtwo.hu KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL!