Orosházi Friss Ujság, 1940. július (29. évfolyam, 147-172. szám)

1940-07-02 / 147. szám

4 Fucibol! OMTK—CASS 3:1­­3:01 Már a kezében volt a kék-fehér gárdának a győzelem és a csatársor­­ érthetetlen leállása miatt most sem- j Jeges pályán újból le kell játszani a mérkőzést. Az OMTK a következő összeál­lításban szerepelt: Baranyai — Soós Rajki — Magyar, Papp, Antali — Rosta, Soós, Bánki, Dimák, Szalai. Kék-fehér támadással kezdődik a meccs, majd sorozatos OMTK ak­ciók a sarkadiak kapuja ellen. A 10. percben Rosta szép lövéssel meg­szerzi csapatának a vezetést, 1:0. Az orosházi támadás nem lanyhul. Alig telik el öt perc és már Bánki gólja ül a cukorgyár hálójában 2:0 Néha, most már a CASS támadás is kezd kibontakozni és levezet az OMTK térfelére néhány labdát. Az OMTK azonban még mindig ura a pályának és körülbelül a 30. perc­ben Soós gólt ér el, 3:0. Ezzel már be is volt biztosítva az orosháziak­nak a 11 ezüst­érem. A rossz idő ellenére szép számban összegyűlt közönség hatalmas hajrába kezd, de a félidő eredménye már nem vál­tozik. Szünet után mintha kicserélték volna a kék-fehér együttest. Csatár­sora teljesen felmondta a szolgá­latot, így a CASS vette át a mez­e­zőnyben az irányítást. Az OMTK­­ védelem tartotta is magát egészen a félidő közepéig, de ekkor az is összeroppant és meglehetős nagy kapushibából a cukorgyár elérte e­­­­gyetlen gólját. Ezzel kicsikarta azt,­­ hogy semleges pályán megismételjék­­ a mérkőzést, tudvalévő, hogy Sáro­­­kadon is pontosan 3:1 lett az ered­­­­mény.­­ ' ! ' OTE—BTE utolsó 1. osztályú lab­­­darúgómérkőzés most negyedszer is elmaradt. A lejátszásra az újabb idő­pont még nincs kitűzve. Ú­szás OTE—KAC 2:0 (1:0) Gyopáros vezette Szaniszló A szombaton megtartott Kecskemét elleni vizipólómérkőzést biztosan nyerte az orosházi csapat.­­ Az OUE a következőképen állott fel: Birkás — Frommer, Bánki — Arató — Gubicza, Tóth, Süle. A mérkőzés orosházi támadással kezdődik és a kék-piros akciókat a 4. percben Gubicza góllal fejezi be, 1:0. Meg kell jegyeznünk, hogy az OUE hat emberrel dobta a gólt, mert előzőleg Tóthot a játékvezető kiállította. A félidő mezőnyjátékkal telik el, de gólt egyik csapat sem tud elérni. Szünet után ismét erős támadást kezdeményez Orosháza, amit siker is koronáz. Azt lehet mondani, hogy körülbelül az első félidő góljának megfelelő időben, tehát a negye­dik, vagy ötödik percben szerzi az OUE második gólját, mégpedig Arató szép dobásával. Az eredmény már nem változott. 7x50 méteres váltó. Elő­tte 7x50 méteres váltó verseny volt a két csapat úszói között. Ezt az OUE nyerte 3.59 másodperces idővel. OUE—Sz. MÁV 5:2 (3:0) Gyopáros, vezette Orosz. Vasárnap újból első b. bajnokira kellett kiállni az OVE-nek. Ezt a Szerkeszti: NAGY SÁNDOR JÓZSEF mérkőzést is derekasan harcolta vé­­­­gi­g a csapat, mely a szombati össze­­s állításban szerepelt. A szentesiek már sokkal jobban szerepeltek, mint a kecskeméti csa­pat, azonban az orosházi úszók jó felkészültsége megmutatta, hogyan kell győzelemre vinni az orosházi színeket. A mérkőzés második percében e­­­­sett az első gól, Gubicza ügyes­sége révén. Az utána következő két percben Frommer és Arató a gól­szerző. Így az OVE alig négy perc leforgása alatt 3:0-as vezetést sze­rez. Szünet után ismét az OVE tá­mad, majd Aratót kiállítva a bíró gólt érnek el a szentesiek, 3:1. Gu­bicza ekkor 4:1-re javítja az ered­ményt. Utána Szentes kezd ismét támadni és megszerzi második gólju­kat is, 4:2. Az utolsó gólt Tóth szerzi és ezzel be is állítja, Oros­háza a végeredményt, 5:2. 7x50 méteres váltó. Előtte az OUE a Sz. MÁV felett váltóver­senyben 3.54.8 másodperces idővel győzött. Ez előtt az OUE II-t a Ceglédi MOVE váltóversenyben 3.54.8 másodperces idővel legyőz­te. Az OUE 11. ideje 3.56.2 volt. Vasárnap úszóverseny is volt O­­rosházán. Két budapesti versenyző Galambos és Farkas is részt vett a versenyen. Bánki a kitűnő orosházi mellúszó déli rekordot úszott 100 méteres háton. Részletes eredmények: 50 m. gyermek mellúszás: 1. Szon­dy (Cegléd 37,4 2. Mátéfy (Szen­tes 47, 3. Fabulya Szentes. 50 m. gyermek hátúszás: 1. Ré­­thy Cegléd 38.8, 2. Szondy Ceg­léd 44.4, 3. Kanász Szentes. 200 m. ifj. mellúszás: 1. Vetési OUE 3.29, 2. Novobánszky Szen­tes 3.57, 3. Kun Cegléd. 50 m. gyermek gyors: 1. Szüle Cegléd 32.2, 2. Junászka OUE 32.2 3. Szondy Cegléd. 100 méteres hátúszás: 1. Bánky OUE 1.13.4 (délmagyar csúcsered­mény)) 2. Galambos UTE 1.15.2, 3. Farkas UTE 1.20. , 1 .­­ Ceglédi MOVE—OUE II. 3:0 Vasárnap a Kunos István vándor­díjért lesz verseny Gyopároson. El­ső b. osztályú vizipóló mérkőzés is lesz itthon. Az OUE ellenfele a Békéscsabai Úszó Egyesület lesz. A két napos, Békés vármegye ten­­nisz-bajnokságáért folyó versenyt a rossz időjárás következtében teljes egészében sajnos­­nem tudták befe­jezni. Egyes számokban a döntő Gyulán kerül lebonyolításra, tudni­illik a döntőben legtöbbnyire a gyulai fiúk kerültek. Különösen nagy tetszést váltott ki a közönség soraiból a vegyes­páros és a női egyéni döntő. Egyéb sporthírek: BSE—Ferencváros 1:0, Grandinskij—Rapid 0:0 Amerikában egyik versenyen War­ner 660 centiméteres rúdugrásával új világrekordot állított fel. Berlinben Harding 400 méteres futáson 48.3 mp-es eredménnyel győ­zött, míg Berg gerelyhajításban 67.25 métert dobott. OROSHÁZI **133 ÚJSAG Kedd 1940 július 2 Apróhirdetések Eladó Császárkisköz 13 számú üzlet­­ház, Bocskai utca 6, Horth­y út 12—49, lakóházak Rózsa 5, Kerek 9, Tátra 10, Huba 4 stb. Medgya­­szay ingatlaniroda. 656. Fiatal borbélysegédet felveszek, Rajki Sándor Szöllő. 661 Alkalmaz­ fiatal sütőmunkásokat, ti­zenhat éven felüli fiukat, Dénes sü­tőüzem, Pozsonyi utca 8. 663 Huszonegy éve fennálló fűszerüzlet eladó, Táncsics Mihály utca 62. 662 Sofőri állást keres nem katonaköte­les 30 éves egyén, Gyopárhalma 106 660 Fontos nem! Mindannyiunknak még élénk em­lékezetében él a Magyar Vörös Ke­reszt háborús segítő munkája. Alig van közöttünk olyan család, amely­nek egyik-másik tagja ne érezte vol­na a Vörös Kereszt segítő kezét. E­­zért erősen bízunk abban, hogy a helyi közönség a nehéz időkben min­den magyarra nézve szent és ha­zafias ügyét sikerhez segíteni. A gyűjtők házról-házra járva fog­ják a lakosságot felkeresni, akiknek barátsággal való fogadását kérjük. Aki csak teheti, ne filléreket, ha­nem pengőket adjon, mert ezzel ha­zánknak és önmagunknak teszünk szolgálatot. Hazafias tisztelettel az Orosházi Vörös Kereszt Fiókegylet nevében Dr. Berthóly Károly elnök, Hézer Béla titkár. Rádió Kedd, július 2. 6.40: Ébresztő, torna. 7: Hírek, közlemények, hangle­mezek. Utána étrend. 10: Hírek. 10.20: Felolvasás. 10.45: Felolvasás. 11.10 Nemzetközi vízjelzőszolgá­­lat. 12: Déli harangszó, Himnusz, idő­járásjelentés. 12.10: Hanglemezek. 12.40: Hírek. 1.20: Pontos időjelzés, időjárás- és vízállásjelentés. 1.30: Lakatos Vince és Lakatos Gyula cigányzenekara. 2.30: Hirek. 2.45: Műsorismertetés. 3: Árfolyamhirek, piaci árak. 4.15: Bátori Irén mesél. 4.45: Pontos időjelzés, időjárás, hirek. 5: Hirek szlovák és ruszin nyel­ven. 5.15: Bagossy Judit zongorázik. 5.45: Felolvasás. 6.15: Weidinger Ede szalonzene­­kara. 7.15: Hirek. 7.25: Művészlemezek. 7.55: Lóversenyeredmények. 8.15: «A Mátra». Hangképsoro­zat. 9.40: Hirek, időjárás jelentés. 9.50: Hirek szlovák és ruszin nyel­ven. 10.10: A rádió szalonzenekara. 11: Hirek német, olasz,, angol és francia nyelven. 11.20: Tánclemezek. 0.05: Hirek . Jí­ri~ri—iinininiiniiiftiriWi~wi*ri ' A bulgár kormány felszólította a munkásszervezeteket, hassanak oda, hogy Dél-Bulgária fontos ipari kö­zéppontjaiban szüntessék meg még mindig folyó sztrájkot. A német—dán kereskedelmi kap­csolatokat kiterjesztették. Óriási római körszínházat tárnak fel a budai Aquincum nevű régi ró­mai város romjai között. Új menetrend Gyopárosra Az AEGV gyopárosi vonalán jú­lius hó 1-től kezdve igen jelentősen csökkentették a vonatokat és további intézkedésig a következő menetrend van érvényben. Orosháza piactérről indul: 7.04, 10, 12.30, 15.07, 17.25, 19.08 órakor Gyopárosról indul: 7.25, 10.30* 13, 15.40, 17.46, 19.30 órakor. Budapest, 1940. július 1. Gabonapiac A terménytőzsdén az óbuzában a kétnapos szünet után is egészen je­lentéktelen volt a forgalom, csak minőségbuzából volt egy-két vag­­yon­kötés. Jelentéktelen volt a for­galom rozsból is. Általában az a vélemény, hogy a sok eső után szá­­raz, meleg időre volna a vetésnek­ szüksége, ezért az árpa és a kukori­­cakínálat is tartózkodik. A kukorica tegnap ismét rendkívül szilárd irány­zatú volt, azonnali szállításra taxa 25.70—26.90 között változott. Ti­szántúli kukoricáért 27 pengőn fe­li árat kértek az eladók. Állatvásár A sertésvásáron a felhajtás 3501, a pótfelhajtás 166, a maradvány 437 volt, összesen 4104, elkelt 4058, an­gol hússertésfelhajtás 1024, irányzat lanyha. Árak: uradalmi zsirsertéspá­ronként 340 kilón felül 139—141, e­­zen alul 136—139, szedett prima 131 —137, kivételesen 138, közép 120— 128, silány 106—118, öreg prima 122—132, kivételesen 135, másod­rendű 94—118, angol tőkesertés 126 -----134, kivételesen 136, sonkaser­tés príma 122—128, kivételesen 130, másodrendű 102—114, ekszportzsir márkázott 190 fillér kilónként. WWWWWWWWWWWWWWWWWWWW Orosháza, 1940. július­­ 1. Déli hőmérséklet 26 C Min. 150 cm. a talaj felett 16 C Max. 150 cm. a talaj felett 26 C Csapadék nyomokban Szélirány északkelet Északkeleti Szél, helyenkint zá­poreső és zivatar, a hőmérséklet alig változik. A szerkesztésért és kiadásért felelős Dr. Mitlasovszky János főszerkesztő-laptulajdonos Nyomtatja az Orosházi Friss Ujsó könyvnyomda, könyvkötési** és lapkiadóvállalat Cégtulajdonos: : Dr. Mitlasovszky János. .