Sporthirlap, 1924. november (15. évfolyam, 193-213. szám)

1924-11-02 / 193. szám

4. oldal SPORTHÍRLAP 193. szám A második félidőt a Vivók­ támadása vezeti be, azonban Dröszlert Mandl leszereli. Az előre­adott labdával Opata nagyszerűen átdolgozza magát, átemelt labdáját Molnár hosszan vezeti és Harrer le­szereli. Schwitzer Molnárt földre ül­teti, and Molnárnak szemmel láthatóan nem tetszik. Most Jeny LaVerner ugranak egymásra két lábbal, m­íg Senkey 1 kézzel tartja fel a labdát. Percenként szól a birói Sip, pedig alig kezdték újra a játékot. Molnár szök­­tetéséből Senkey is lefutja a Vívók védelmét, de beadása közvetlenül a kapu fölött csúszik el. Az 5. percben Orth kiadásával Lenkey II lefut, beadott labdája Orth—Jeny—Opatán keresztül Opata ideális passzával hátrakerül Orth-hoz, aki ballábbal védhetet­­len gólt lő. (2:1 )) Molnár—Jeny akcióját Harrer sze­reli, majd Orth—Opata összjátékából Molnár lehúzott, labdáját Neuhaus el­kapja Orth elől. Most Schwitzer faultolja Orthot, a letett labdát ,előbbi messzire elrúgja, de a bíró a közönség tapsa közepette elhozatja vele. Schwitzer Orthot ismét, szabálytala­nul szereli, a szabadrúgást Orth hatal­mas falsós lövéssel küldi, a kapura, Neuhaus kiejti, de elfogja. A 10. perc­ben , Dreszler beugrása bírói figyel­meztetést von­ maga után. A követ­kező percben Jeny plaszkrozott lab­dájába Orth belelép és összeütközik Neuhaussal, aki könnyen megsérül. A labda közvetlenül a kapu mel­lett, hagyja el a­ játékteret ! A Vivők rendszertelen támadásai megzavarják az MTK védelmét, különösen a fede­­zetsor­t,­­amely közeláll, ahhoz, hogy teljesen felmondja a szolgálatot. De Máriás­—Lenkey hátvédpár biztonság­gal dolgozik és előretöréseikkel még a halfoknak is segítéségére vannak. A 18. percben O­th—Lenkey II össz­­játékából Opata­lytör, becsúszott lö­vését Neuhaus elfogja, Jeny táma­dását pedig Schlgitter teszi ártal­matlanná. A 22. percben Skvarek—s Dröszler támadásából­ Dröszler Mandl mellett elhúz, a kifutó Kropacsek lá­báról a labda kornérre pattan. Kro­pacsek kiáll, helyét Orth foglalja, el és védi a komért. Skvarek nagyszerű ma­gasugrónak bizonyul; Lenkey I nya­­­­kába ugrik, Werner pedig Opatába.­­ A Vivők támadását Skvarek offszeidje akadályozza. Opata—Jeny támadása Neuhaus kezében nyer befejezést, míg Szabó — Skvarek — Dröszler táma­dásai Mandl szereli. A 26. percben beáll Kropacsek, Orth is elfoglalja helyét, és már munkában is látjuk, amint Nyúl II.— Jény — Opata után hozzákerült labdával kiugrasztja Je­ny­t, ez befelé kanyarodva Opata elé helyezi a labdát, de csak lakheggyel éri el és a lalbda a kapu fölé­ kerül. Három lépésről ! A 28. percben Mandl faultolja Szá­.­hót. Ebből Kenyeres—Mengl fejesét Kropacsek fogja, majd Orth faultolja­ Kenyerest, ebből Mayhert Kropacsek kezébe lő. A 30. percben Orth szabad­rúgását Jeny behúzza, ebből Molnár kapu mellé fejel. A Vívók támadása, az ötös vonalig jut el, amikor Skvarek offszeidje megállítja, őket. A 33. perc­ben Szabó nagyszerűen átdolgozza magát, de kitűnő gólhelyzetben el­­ügyetlenkedi a lövést, majd Mandl faultolja Dröszlert, ebből Harrer ki­tűnően irányított szabadrúgásáról Ker­­­nyeres az ötös vonalon tiszta helyzet­ben lekésik. Az utolsó 10 percet már nem is a játék szempontjából kell megörökíte­nünk. Az idegesség a nézőtérről átra­gad a játékosokra, egyetlen akció sem tud befejezést nyerni, mert mindun­talan előforduló faultok ezt lehetet­lenné teszik. Jeny a 37. percben sike­resnek látszó támadást vezet, de Or'th lövése a kapu előtt megy át a korner­­vonalon, majd a 40. percben Nyúl II hosszú labdáját Neuhaus elkapja a teljes erővel startoló és lábát feltartó Opata elől. A 43. percben Orth és Ke­nyeres összeütköznek. Kenyeres meg­sérül, kiviszik a pályáról, majd az öl­tözőbe szállítják. Az MTK még egy támadást vezet, de Lenkey 11-et Neu­haus a taccsvonalon leszereli. MTK II — III. kér. TVE II 3:1. MTK ifj. I­I- III. kér. A TVE ifj. I 6 :­01 -hozzásimult fivére játékához♦ emellett két szép gólt rúgott. Nau mindinkább erősödik fontos posztján, Spitz is ismét a régi veszélyes csatár. A fedezetsor szürkén, de becsülete­sen és szorgalmasan látta el feladatát. Török hanyatlott formájában, Ha­vas is gyenge volt. Gal,Uxvich a kapott két gólért nem hibáztatható. Az egyetemi csapat játékosait a két félidő szerint kell elbírálni. Az első félidőben a teljes fedezetsor, sőt mint elől említettük, Boer is teljesen fel­mondta a szolgálatot, csupán a csatár­sor iparkodott, azonban erőtlen tá­madáséit a masszív védelem könnyen parírozta. Az öt gól után mintha kicserélték volna a csapatot. Az NSC bebiztosítva látván a győzelmet, kissé lanyhán vette a játékot, míg a BEAC, a­ sike­rült átcsoportosítás folytán is — Kotraschek és Kertész helyet cserél­tek — tüzes támadásokba kezdett­­ ,csak balszerencséjének köszönheti, hogy jobban nem sikerült a gólarányon javítani. Ekkor már a fedezet sor is megem­berelte magát, sőt ,­ Boór is javulni kezdett. Kotraschek mindkét pontján megfelelt, sőt a gólszerzés dicsőségét is megszerezte magának. A csatársor legjobb embere Pluhár és Erhardt voltak, kár, hogy utóbbi a lövésektől tartózkodik, rendszerint csatártársai rontották el átengedett labdáit. A BEAC kezd 10 emberrel, s így rögtön az NSC támad és már az első percben Ré­may III eredménytelen komért ér el. Folytonos NSC támadások közben a 3. percben Bellák beadását Boór az ötös vonalon elvéti, s a ráfutó Nau orrheggyel a sarokba lövi (1:0). Márczinkó beáll, mire a BEAC is felnyom­ul, Erhardt kitörését kor­­nerre szerelik, amelyet paríroznak. Boer feltűnő könnyelműen szereli Spitz kiszökését, de szerencséje van. Pluhár nagyszerű lefutás után jól ivelt, centert küld, amit Márczinkó kapásból kapó mellé továbbit. 1,Fel­­­­váltva kérmért ér el két csapat. A következő három perc végleg el­dönti a mérkőzés sorsát. Kotraschek faultolja Naut. 1. A szabadrúgást a 24. percben Tímár Rémay Il-hez passzolja, aki 20 méterről félm­agas éles­­ lövéssel gyönyörű gólt lő (2:0). Két perc múlva taccsdobás a BEAC kapu­ közelében, amelyből Spitz jut a labdához, önmagát szöktetve, elhúz Kotraschek mel­lett, s 8 lépésről orrheggyel éles sarkos gólt lő (3 : 0). Alig kezdődik újból a játék, a BEAC csatársor elveszti a labdát, Tímár Rémay Ill­at szökteti, aki végigszáguld a pályán, majd a kapu felé kanyarodik, mindenkit kijátszik, s öt lépésről ballábbal a negyedik gólt lövi a kapu alsó balsarkába (4 :0) A gyorstüzelő NSC csatársor most alábbhagy az irammal, s így szóhoz jut a REAC is, azonban Erhardt jó lövőhelyzetben tétovázik, majd egy taccsbedobásból Kertész iveit lövése kapu fölé megy. Spitz egyedül tör keresztül ezután a bizonytalan védel­men, a hatos vonalon élesen centerez, de labdája taccsra megy. A 37. percben esik a mérkőzés legszebb gólja. Rémay III ismét faképnél hagyja a védelmet, ideá­lisan ívelt beadására Gaál és Ré­may Is egyszerre startolnak, utób­bi egy tized pillanattal előbb éri el a labdát és éles fejelése a léc mel­lett repül a hálóba (5: 0). A REAC dicséretre méltó nyugalom­mal küzd tovább, s végre a 42. perc­ben Erhardt biztos lövőhelyzetbe ke­rül Pluhár beadásából, azonban korr­ierre szerelik. A Marcinkó által pontosan be­adott labdát a közben előrement Kotraschek védhetetlenül befejeli (5:1)­ . A félidő utolsó percében Rémay II fivére beadásából még egy gólt ér el, de Spitz offszeid­ állása miatt a gól érvénytelen. Helycsere után eleinte ismét az NSC-t látjuk front­ban. Rémay II kapu fölé lő, majd Nau lövését Gaál szépen fógja, Wein­­berger faultol, Boór éles szabadrúgását Gallowich fogja el. Marcinkó ügyes dubling után szépen centerez, a bel­sők azonban elrontják. Utána Pluhár beadását Gallowich a levegőben fogja el Pluhár újabb lefutása kornerrel végződik. A kornért Kertész élesen fejeli, de Gallowich résen van. Most Spitz kísérletezik áttöréssel, de őt is kornerre szerelik. A 15. percben Spitz szinte átsétál az egész védelmen s végül három lépésről behelyezi a labdát (6 :1). A gólra vehemens támadásokba fog a BEAC. Erhardt ismét gondol­kozik egy kitűnő lövőhelyzetben. Következő akcióját jó lövéssel fejezi be, azonban Gallowich­­ jól védi. A BEAC fölénye nyilvánvaló. Két ered­ménytelen b­orner után a 33. percben óriási tumultus támad Pluhár beadásából az NSC kapuja előtt. Gallowich kifutással próbál védeni, de nem sikerül, a labda Marcinkótól Kertész elé pattan, aki az üres kapuba lövi a labdát (6 :2). Továbbra is küzd a REAC , minden­áron szépíteni akar az eredményen. A hátralévő percekben két biztos alkalma is nyílik erre, az elsőt Ker­tész önzősködése rontja el, míg a következőt Erhardt hibázza el. NSG-BEAC 6:2 (5:1). — Lévartel­yséri pálya. — Piri­­ Schiller Gyula. — A Nemzetiek váratlanul pompás csatárfutikkal 5­0 vezettek a szeszélyes BEAC él­en. NSC:­­Gallowich Havas, Török—­Széles, Tímár, Weinberger — Ré­­may III, Rém­ay II, Nau, Spitz, Bellák. — BEAC: Gaál — Kotraschek, Boór — Solymossy, Pesovnik, Pruzsinszky — Pluhár, Kertész, Reinhardt, Erhardt, Marczinkó. . .'-.v____*_ , •• ' -‘A ' v • / • . ■ Csak az, aki tanúja volt e meglepe­téssel végződött­­mérkőzésnek, tudja megérteni a REAC újabb súlyos vere­ségét. K­ét körülményből tevődött össze a szokatlanul nagy gólarány. Az NSC csatárai nagyszerű játékoskedvben, pompás össz­játékkal, gyors lefutások­kal lepték meg ellenfelüket, másrészt a BEAC védőjátékosai az első félidő­ben oly lehetetlenül primitív játékkal­­kedveskedtek­ híveiknek, hogy szinte szánalom­i volt nézni vergődésüket. Szinte érthetetlen előttünk, mi­képpen lehetett pl. Baár a védelem oszlopa az MTK elleni meglepetéses mérkőzésen, holott legalább a gólok fele az ő lelkiismeretét terheli. Szegény kis Gaál tétlenségre­ v­olt kárhoztatva, hiszen öt­ gólt az orra előtt helyeztek a lécek közé, csupán a második gólt kapta 18 lépésről Rémay II. bomba­­szerű váratlan lövéséből. Az NSC ma kamatos-kamatostól adta vissza a kölcsönt a REAC-nak a másodosztályban szenvedett soro­zatos vereségekért, ezenkívül pon­tosan olyan gólarányban győzött, mint ahogyan a múlt vasárnap az MTK-tól kikapott s így helyreállí­totta ,a status rjuo ante-t a múltkor felbillent gólarányukban. De nem valami­ nagyszerűen állhat a fegyelemérzet tudata sem az egye­temiek csapatában. Sághy középfede­zetre hiába vártak s végül is a tartalék Marcinkó ugrott be a játékba, azon­ban Sághy hiánya miatt teljesen fel­forgatva állították össze a csapatot. Negyedórás játék után érkezett csak meg Sághy s a tribünről nézte csapa­tának vergődését az első félidőben. Legtalálóbban szeszélyes dámához hasonlíthatjuk a BEAC-ot. Volt oly mérkőzése, amikor hiába ostromolták, még­sem tudtak eredményt elérni vele szemben, viszont máskor, pl. a mai mérkőzésen is, egy-kettőre meg­adta magát. A győztes csapatban a csatársor tagjai úgy játszottak, ahogyan a futballban kell, összejátszottak s nem azt nézték, hogy ki lőtte a gólt, ha­nem, hogy ki van a legkedvezőbb helyzetben. Volt belső csatárjáték, szöktetés, egyéni játék, ahogy a hely­zet kívánta, szóval minden, ami a ídézete ,szép és kellemes. Nem is tudjuk hamarjában, ki volt a legjobb, talán úgy fordíthatjuk a dolgot, hogy talán a balszélső Bellák­nak volt legkevésbbé jó napja. Rémay 111. úgy játszott, amint az egy válo­gatotthoz illik, Rémay II nagyszerűen Autófény és indítás : Telefon DÁNOS ÉS URNER 172—03. V.ker., Po­aonyi-út 4/1. Férfi ruhák részlésre Wely Gyulánál, IX. Ráday­ utca 18. (Házszámra ügyelni.} A világ legelismertebb és legjobb futballcipőit és labdáit legolcsóbban KERTÉSZ Is árusítja. I Angol futbalktipök i5m4tkaPhatefc I IMFUFS) sportüzletében 1 IWM*@bhEit1 VI., Podmaniczl^-utca Felhívás a sportbarátokhoz! Ajánljuk a 20 év óta fennálló Fővárosi ver­­sanyszabálágot VII. Rottenbiller-utca 41a alatt, amely férfiöltöny!, .ffic.sp szít mérték szerint a raktáron levő finom és divatos szövetekből. FutballfeE$zer@iések lejfcioBÓbbaD besterezbetők Weinberger ienö URB DIVATÁRUK férfi ingek, l-a, zefir, ezer K 2 gallérral......................... 430 angol tennisz ing 2 gallérral. . 133 l-aKöpper alsónadrág .... 80 Pasztel zokni.......................... 7*3 l-a flór zokni..........................25 nyakkendők...................12 ezertől Bil­ig Bernát utóda SEIDNER S. divatáruházában BUDAPEST, ARADI­ U. 50. (Szív-utca sarok) Telefon: 127-12.I SZÉCSÉNY (MTK) MERTÉK CIPŐSZSMONIa Budapest, Teréz-körút 46. Telefon 196-70 CHIC PARISIÉNI CHILUHGWORIH­o­o­o­finborotva-nengét k­érjek minimn T­el­etemül a 23-24. ifj.HUBER SÁNDOR pala-, cserép-, kátránylemez-, tacementfedési és tetőzettókarbantartási vállalat BUDAPEST, VII. KIRÁLY-UTCA 7. SZ KIFOGÁSTALAN gallér-, ing- stb. tisztítás csak a KIRÁLY GŐZMOSODÁBAN IV. Magyar-utca 6 — VII. Király-utca 15 V., Bálvány-utca 23. — VII Dohány-utca 20.