Sporthirlap, 1926. november (17. évfolyam, 172-188. szám)

1926-11-02 / 172. szám

KEDD, 192® NOVEMBER 2. SPORTHÍRLAP Vasárnapi sportesemények NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉS Ferencváros—Kinizsi 3:2 (3:1) A­­Ferencváros pompás csatárjátékot produkált és kis szerencsével nagy gólarányú győzelmet arat­hatott volna Ferencváros : Huber — Takács, Hungler II., — Meiller dr., B­ukovi, Qbitz — Rázsó, Pataki, Dán, Schlosser, Kohut. — Kinizsi, Ritter — Steiner II., Hoksáry *— Steiner I., Vogl, Teszler — Tánzer II., Teleki, Wetzer, Semler, Tánzer I. Obio ambiciózus játékával aratott sikert. Müller dr. sokkal haszno­sabb volt, mint­ a helyére beállt Fuhrmann. A két hátvéd meglehetősen bi­zonytalan­ volt. Huber­ne­á, nera sok dolga akadt. A Kinizsi Csapatában szintén a csatársor volt a legjobb. A két­ Tanzer nagyszerű,­­veszélyes szélsőjátékos, s amellett pompás Tapos passzjáté­kot játszot­tak összekötőikkel, Telekivel és Semlerrel. Wetzernek nem volt jó Hungária—Vasas 3:1 (1:0) A Hungária ezzel a győzelmével a bajnoki tabella élére került Hungária: Kropacsek — Kővágó, Kocsis — Rebró, Kiéber, Molnár — Braun, Kitt­, Stofián, Tritz, Jeny. — Vasas: Wimmer— Klein, Rottler Remmer, Purtzeld, Király — Brunecker, Reiner, Jelinek, Szentmiklóssy, Himmer. A Kinizsi csapatának várva-várt bemutatkozása csalódást keltett, mert a klubcsapat teljesítménye messze elmaradt attól a játéktól, amit tagjai, a válogatott csapatban produkáltak. Ezzel szemben kelle­mesen lepett meg a Ferencváros csatársorainak pompás játéka. A csatársor, a­ két öreg ,­rutinié, Pa­taki és Schlosser nagyszerű irányí­tása és a fedezetsor hasznos támo­gatása mellett végig kezében tar­totta a mérkőzést s .hogy fölénye nem jutott jóval nagyobb gól arány­ban kifejezésre, az tisztán a balsze­rencsével okolható, mert a lövések tömege kerülte el hajszálnyira a kaput. Viszont el kell ismerni, hogy a Kinizsi csapatának kedvét szegte Bitter súlyos hibáival, de nem ke­vésbé hozzájárult a csapat gyenge teljesítményéhez Vogl-nak tehetet­lensége is. A Kinizsi kezdi a játékot és azon­nal támad, Semler beadását azon­ban Takács fogja el, a labdát Schlosser kapja, de passza lecsú­szik s a kapu mellé fut. A Kinizsi jobbszárnya néhány nagyon szép támadást vezet, de eredménytelenül. Ezután a Ferencváros nyomul fel, Koh­utot azonban Steiner II. sze­reli, Rázsó lövését pedig a felső kapufa védi. Schlosser és Kohut eredménytelen lövése után Semler kebrr­l jó helyzetbe, előle azonban Müller kornerre rúgja a labdát. A 13. percben Wetzer—Semler szép ak­ciója u­tán a lőni készülő Wetzer elől Takács hátra adja a labdát, a passz azonban rövid, Wetzer eléri és éles lövése centiméterekkel a ka­­pu­léc mellett fut túl­ a vonalon. Is­mét a Ferencváros támad. Pataki és Kohut lövése a védelemről pat­tan vissza. A 16. percben Teleki a kapu előtt öt lépéssel tiszta labdát kap, de elengedi. Steiner II. hibájá­ból Kohut lefut, éles lövését Ritter kiüti. A 22. percben Tanzer II. szép ■lefutás után lő, de Hungler korner árán ment A Kinizsi újabb szép támadása offszájdon akad el. A 27. percben Pataki kiadja a labdát Kohutnak,­­ Schlosser­­hez passzol, aki szökteti Rázsót, beadását Pataki lövi a kapura. Ritter a kapufára üti a labdát, amely onnan a hálóba esik. (1:0). Alig kezdik újra a játékot, ami­­kor a 28. percben Steiner­ I. faul­tolja Patakit s Kohut 30­ méteres hatalmas sza­badrúgása a kapufa mellett védhetetlenül jut a hálóba. (2:0). A gól után Tanzer I. lövését Hu­ber kornerre üti, de a bíró kapa­rúgást ítél. Majd Steiner II. vé­d­komért. A 34. percben a Kinizsi csatár­sora szép támadást vezet, a bíró egy offszájdhelyzetet elnéz és Tanzer II. lövése Huber kezét érintve a kapuba jut .(2:1). Egy perc múlva, a­ kekkek hibáz­­­nak, de Pataki tiszta helyzetben a­­kapu mellé lő. A 36. percben Dán passzából Pataki lő és a labda Ritter f­eje fölött esik a kapuba. (3:1). A félidő hátralévő részében a Ferencváros egymásután vezeti a veszélyes támadásokat, de Ritter most már ügyesen védi a lövéseket A Kinizsi csak a két Tanzer révén jut fel az ellenfél kapujához, de lövéseik a kapu mellé jutnak. Szünet után a Ferencváros csapa­tában Müller helyén Fuhrmannal áll fel, míg a Kinizsi Zo­mborit sze­repelteti a kapuban. Az első percek­ben a Ferencváros fölényben van, két komért, ér el, de Zombori­ ügyes­sége és szerencséje miatt nem tud eredményt elérni. A Kinizsi csak Steiner I.­ szabadrúgásával veszé­lyeztet, de Huber kiöklözi a labdát. A 14. percben Wetzer át akar menni Hungleren, aki a ka­pu előtt 8 méterrel faultolja s a bíró kissé túl szigorúan tizen­egyest ítél, amelyet Tanzer I. góllá értékesít. (3:2). Erre hatalmas Ferencváros-attak kezdődik, amely csak a 19. percben szakad meg egy-egy percre, amikor a Kinizsi egy eredménytelen kor­úért ér el. Ugyancsak eredményte­len a Ferencváros komoré és Kö­lnit hatalmas erejű szabadrúgása, míg a lövések sorozatát Zombori teszi ártalmatlanná. A 27. percben Steiner II. Kohut elől kornerre rúgja a labdát, s a sarokrúgásból Schlosser szépen, a kapu fölé fejel. A Kinizsi csatársora ritkán jut szóhoz, de támadásai offszájdban akadnak el. A Ferencváros még két kornert ér el, majd az utolsó per­cekben a Kinizsi­ is, de az akciót a bíró állítólagos offszájd miatt meg­állítja. A 44. percben viszont Pataki szöktetéséből Dán gólt lő, de a bíró offszájdot jelez és a szabadrú­gás után vége a játéknak. A Ferencváros * '■ ■ csatársora meglepően pompás játé­kot mutatott, különösen­ az első fél­időben, amikor Schlosser és Pataki irányításával szebbnél-­szebb akció­kat produkáltak. A második félidő­ben Schlosser kissé visszaesett, nem sikerültek úgy a labdái, aho­gyan a játék elején. Pataki nem­csak nagyszerűen dirigált az össze­kötő helyéről, de pompás lövései is voltak. Dán kiszökéseivel már kezdi mutogatni oroszlánkörmeit. ■Kohut a Schlossertől kapott jó lab­dákat ügyesen centerezte be és bombaszerű lövéseivel, aratott nagy tetszést. Rázsó jól érvényesítette technikai tudását, jó beadásai mel­lett neki is voltak szép lövései. " A fedezetsor lelke Bukovi volt, végig kitűnően támogatta szép le. Győzött a Hungária s a papírfor­mának megfelelő győzelmével egy­szerre a bajnoki lista élére­ került. A mérkőzés számszerű eredménye biztos győzelmet sejttet, a­­valóság­ban azonban a Hungáriának, alapo­san ,meg kellett dolgoznia a győze­lemért, amely csak a játékidő utolsó húsz percében vált­­ bizonyossá és véglegessé. . A mérkőzés nívója nem ütötte meg a hasonló derbijellegű meccsek klasszisát. Magyarázatát adhatja ennek az a körülmény, hogy mind­két csapat tartalékosan, volt kény­telen felállani és 51 síkos talaj is meg­nehezítette a játékot. Ám mindez nem mentség arra, hogy a meccsnek hosszú negyedórái voltak, amikor a küzdelem még az átlagot sem tudta elérni. A­ győzelem, ha nem is ilyen arányban, de­­ megérdemelten ju­tott osztályrészül i a Hungáriának, amelynek csatárai minden gyenge­ségük­ ellenére is lényegesen több lövést adtak le, mint a Vasasoké , ez a körülmény szerezte meg szá­mukra a győzelmet. , ,A Vasasok kezdik a játékot, de a Hungária vezeti az első­ komoly tá­madást. Szofián hosszasan szökteti Jenyt, aki azonban nem éri el a lab­dát. A 3. percben Reiner húzott lab­dájával Brunecker lefutja a Hun­gária védelmét,, beadása azonban túl hosszú. Himm­ierhez kérül, akinek éles, magas labdáját Kropacsek szé­pen húzza le a Vasas belsők elől. Rottler rosszul fejelt labdáját Szo­fián kapásból­ küldi­ a kapu mellé. Brunecker szép beadására Himmer és Reiner egyszerre futnak rá s a labda Himmer fejéről kevéssel a kapu mellé fut, Brunecker, szinte tetszés szerint hagyja faképnél Mol­nárt és Kocsist. Most a Hungária támadósora véteti észre magát és Tritz húszméteres szép lövését ho­norálja taps. Kővágó gikszere okoz emitt ijedelmet a Hungária kapuja előtt, majd Kieber 20 m­-es magas labdáját védi Wimmer. A 19. percben Braun 25 méteres szabadrúgását Szofián a kapu elé fejeli, a labdára Rottler fut rá, de elcsúszik, mire Kitti ügyesen kiugrik s az ugyancsak , elcsúszott Wimmer mellett könnyedén a hálóba helyezi a­­ labdát, (1:0). A 21. percben Tritz 25 m­-es bom­bája a kapufáról pattan vissza , Szofián kapásból kapu fölé vágja. Most a Hungária van frontban, Jeny tisztán kap egy labdát, de ké­­yedelmeskedik és a­­kifutó Wimmer­­be lövi azt. Majd Braun beadását fejeli Sofián, de Wimmer biztosan fogja, a Vasasok balszárnyának tá­madása után Wimmer kapu fölé lő. Molnár hosszú szabadrúgását Wim­mer védi. A 30. percben a Vasasok belső triója teremt meléig­­helyzetet a Hungária kapuja előtt, mely Rei­ner kapu fölé lövésével ér végét. A 35. percben a Hungária komért ér el, melyet Jeny a kapu mellé lő. Szofián oldalról leadott éles lövését Wimmer fogja. A 42. percben a Va­sasok vezettek veszélyes támadást s Kővágó csak az utolsó rohanatban ment. A második félidő 2. percében Braun vezet támadást, beadását Szofián­ élesen a felső kapufára fe­jeli, az onnan visszapattanó labdát pedig Tritz kézzel­ fogja meg. A Va­sasok ellentámadásából Kornerhez jutnak, amelyből Reiner a kapu fölé lő. Kővágó hibájából Brunecker megszökik, de a beadást elhibázza. A 6. percben Kővágó újabb lyu­kat rúg, Himmer lefut, betolja a labdát Jelineknek, ez átadja Reinernek, akinek lapos plaszi­­rozott lövése a hálóban akad meg. (1:1). A kiegyenlítés után a Vasasok­ nagy elánnal talpadnak. Kővágó új­ból hibáz. Himmer megszökik, be­adott­ labdájára Jelinek fut rá, de jó­ helyzetű­en­­­elnyomják s 'labdája a kapu mellé kerül. A Vasasok'nagy lendületű­­támadásai, kísérve a­ kö­zönség biztatásaitól, hihetetlen mér­tékben megzavarják a Hungária vé­delmét, amely , percekig idegesen kapkod,­ nem talál magára. Végre azonban nyugalom lesz úrrá a csa­patban s,a 14. percben Szofián­ka sz­ázából Jeng, jut lövőhelyzetbe, ha­talmas bombája azonban csak a fel­ső kapufán porzik. Brunecker be­adása látszik még veszélyesnek, de Szentmiklóssy elveszti a labdát. Tritz hosszú lövését Wimmer köny­­nyért fogja. Braun 40 m­-es szabad­rúgásánál azonban majdnem baj van, mert Wimmer megcsúszik, már­­már egyensúlyát veszti, mikor mé­gis talpon tud maradni és a veszé­lyes labdát parírozza. A 21. percben Brunecker támadása komért hoz, melyből Jelinek mellé lő. Ezután lassan kint a Hungária fölénye erős­­bödik. A 23. percben Jenynek van jó helyzete, de lövés közben meg­csúszik s így a biztos gólnak látszó sansz már-már kárba­­vész, mikor a védeni akaró Wimmer is megcsúszik, a labda a kapufát éri, onnan Kitti elé pattan, akinek lövése szintén Angol pulloverek 250 ezertől Alapítva 1385-ben KERTÉSZ PÁL csász. és kir. udvari szállító Úridivat- és fehérneműkülönlegességek VI., TERÉZ-KÖRÚT 12. adásaival csatárait és jól • szerelt; j • « /r *« r Az összes" sportcikkek OM TM SpOrtáX’lS'itán nagy választékban. VI. Andrássy-0f 33« Kérjen árjegyzéket. L., i ......A • ....—... - 3 | MODHHIO | MODIANÓ ||v szivarkapapir szivarkahüvely napja s csak itt-ott­­láttunk tőle szép akciót. A fedezetsor, amíg ki nem fáradt, okos passzokkal támogatta csatá­rait, ellenben szerelni s nem tudtak. Vogl egy-kettő,re elkészült erejével s azután alig volt játékban. Ezért a két szélsőball beljebb húzódott s teljesen szabadon maradtak a szár­nyak, ami viszont a hátvédeket za­varta meg, akik szintén sorra kö­vették el a hibákat. Ritter lelkét két­ gól terheli s klasszissal jobbnak bizonyult nála Zombori, aki szerencsés, de ügyes kezű, bátor kapus. Bíró: Biró Sándor. Egyedül játssza az UFA Filmszínház a Mp SZfe című szenzációs ,exotikus filmet és­­ "­ Az új című kacagtató, vígjátékot.