Sporthirlap, 1927. augusztus (18. évfolyam, 110-122. szám)

1927-08-01 / 110. szám

JL A Corinthian-áíj elődöntőjében a MAC legyőzte az FTC-t MAC—FTC 4:2 (2:1) MAC: Göpfert — Jancsár, Omelka — Tass, Turcsányi, Kuni II. — Schenk,­ Fodor, Wimm­erth, K­átra, Szűcs II. FTC: Boskovszky —­­Takács II., Hung­­ler I. — Deák I., Lendenmayer, Razga — Deák II., Balassa, Ilyka, , Oberfrank, Kohut II." Erős küzdelem folyt a rivális csapa­tok között a Carinthian-díj döntőbeju­­tásáért,­ amelyre a MAC, kétségtelenül, megérdemelten kvalifikálta magát, így a Dorogi AC ellen a döntőmérkőzést a MAC játssza. Az FTC váratlanul gyenge csapata csak időnként volt veszélyes a MAC-ra. Amikor az FTC­ helyzete kilátástalanná vált, a MAC fiatal, fair csatársorát a zöld-fehérek védelme a legkíméletlenebb módon akadályozta a játékban. Erős MAC-támadással indul a mérkő­zés, ha bátortalan csatársora csak lassan jön lendületbe. A vezetést az FTC szerzi meg. A 20. percben ,Deák II. beadásá­ból Jancsár­­öngólt a vét. A 25. percben a MAC szép támadást vezet, Katra ki­ugrik és védhetetlen góllal kiegyenlít. A 41.­­percben Takács durva faultja miatt a­­b­író tizenegyest ítél. Kátra rosszul helyezi a labdát, amelyet Bos­kovszky elfog, de kiejti a kezéből és a befutó­­Omelka­­ a hálóba helyezi. A második félidőben változatos a já­ték. A 10. percben Szűcs II. lefut és védhetetlen lövése a hálóba jut. A 25. percben Balassa ért el szép akcióból gólt. Az FTC­ Védelme most kíméletlen játékba kezd. Különösen Takács játéka veszélyes, amiért­ a bíró kiállítja. A 40. percben Schenket elgáncsolják és a meg­ítélt szabadrúgásból Jan­csár gólt rúg. A 41. percben a támadó Szűcsöt Hung­­ler megrúgja, amiért, a­­bíró szintén­­ki­­állítja." Az utolsó.­. percben, faultolás miatt Szűcs­ jüt Tataik és Hungler sor­sára. -­­ A győztes csapatban a közvetlen vé­delem kielégített. A halfsor megbízható. A csatársorban Szűcs 1s„ Kútra, és, Sebőnk jók. Az FTC ben I Deák I. és II., Balassa és Oberfrahk feleltek" meg. Bíró: Bíró Sándor. ■ Mátyás király-díj Székesfehérvári DVE—RIJAC 3:1 (0:1). , Félbeszakítva: Székesfehérvár. Bíró: Ősz dr. — DVE II.—Nyomdász 3:2 (1:0). Orphanides-díj: NSC—Spárta 4:0 (2:0). Vasutas-serleg: Fér. Vas.—B. Vasutas 5:1 (1:1). Gyáli­ út. Bíró: Csárdás.­­G­óllövtek: Fogo N­., Szőrék és Szabó, illetve Keresztes. . Szolnoki MÁV—Szegedi Vasutas 6:1 (1:0). Szolnok. Bíró: Csányi dr. Nagy meglepetés a szegediek súlyos veresége. A szolnoki csapat góljait Szemes (2), Fóris (2),­­ Berkó és Berényi rúgta. Az Sz. Vasutas góllövője Faragó. Vasutas-bajnokság: A Törekvés—Szombathelyi Vas­utas mérkőzés­ a szombathelyiek meg nem jelenése miatt , elmaradt. Döntő mérkőzések az ILSz-ben: 1. kör. ZTE-Szondy SC 4:1 (2:1). II. Egyetértés—Olympia 2:2 (1-0). Kakasi-vándordíj: P.­lutagyár—PSC 5:1 (3:1). Er­­zsébet-utca. Bíró: Vozik. — ETSC— EMTK 1:0 (1:0). Erzsébet-u. Bíró: Reisz. — BFC—ETL 2:0 (1:0). Erzsé­­bet-utca. Bíró: Benkovszky. Hajjvágó gépek: i Bibi terricz nyarbereteálá* est Tar _ helyett '/vi­m/m vág ácsai P "15&97,20—9.00, S mim vágás- ~ sál P .5.—, Finom acél­áruk legnagyobb raktára. :: Jlöszerlilént elvállal DRESZMAWH KÁROLY ■VIIErzsébet-Xörűt f t Józsi­re csalsz ! * Komára vidám tört. evy hűtlen férfirűl. ! , ,, „ Főit: Rónai* Colaan, Conata Dse I Tel. József 440—-y rslmadue. I Előad. bét k. 0, «, Láng mezők hőse 110.vas. és lmn. */sS. FSsI. Bessie Lowe. I­I/«7. 8 és 106. Híradók y. . — - ; » SPORTHIRLAP HÉTFŐ, 1927 AU­SZTUS 1.1. Sabaria-Wacker 5:2 (3:0) Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Vámos, Bass — Buresch, Mészáros, Stofián, Holzbauer, Tárnok. Wacker: Cart — Hauscirth, Müller Ehrlich, Biineck, Jestrab — Freiber­­ger,­­Rappan, Windner, Tax, Ziegler. A Sabaria elsőrangú játékkal verte meg a jónevű és számos új játékossal felálló bécsi együttest. A szombathelyi csapat úgy látszik, megtalálta a végle­ges összeállítását­. A belső trió kitűnően megértette egymást és az összekötők le­leményes ügyességgel készítették elő Stofiánnak a gólhelyzeteket, aki­­azokat a lehetőség szerint ki is használta. A kék-sárgáknál Weinhardt, Nagy, Vá­mos a védelemben kiválót nyújtottak. Prém is javuló formát mutat, a belső trió — mint­ említettük — elemében volt és a két szélső is — különösen Tár­nok — nagyszerűen dolgozott. A bé­csieknél Cart és Müller hasznosan, ját­szottak,­ a legjobb half Brineek, míg a csatársor lelke Rappan és V­indner volt. A játék sorozatos Sabaria-támadások­­kal kezdődik és Szofián már a második percben belövi Mészáros labdáját. A szombathelyiek továbbra is állandóan tám­adnak és szebbnél-szebb támadásaik gyakran ragadják tapsra a közönséget. A 18.-ik percben Holzbauer leadásából Szofián 18 méterről kapásból lőtt gólt ér el. A 41­. percben Buresch lefut és jó centerét Holzbauer élesen befejeli. 3:0! A Wacker eddig alig jutott szóhoz és a második félidő is a szombathelyiek fö­lényének jegyében kezdődik. Ennek el­lenére a bécsiek érik el a félidő első két gólját.­­ A 15. percben Rappan kicselezi Prémet és éles gólt lő. Alig egy perc múlva­­Rappan kiugratja Windnert ,aki a bécsiek második gólját lövi. 3:2! A Sabaria most erősít és Szofián révén rövidesen a negyedik gólt éri el. Szom­bathelyi fölénnyel folytatódik a játék és tíz perccel a befejezés előtt Tárnok lövését Cárt Szofián elé üti,, aki habo­zás nélkül küldi a hálóba az ötödik gólt. , fc . . . n , A ’■ •/ • . ‘-•‘j 'T * *’• • *2 / „ ..V 4- * ■ ' ja . .‘ .S-V . Nyugat fölényes győzelme Dél ellen Nyugat-Dél 7:1 (3:0) Győr. — 2000 néző. Bíró: Kann Ferenc Nyugat: Sass (Sz. Vasutas)' — Fei£l (DVE), Marth (Sz. Vasutas) - Horváth (DAC), Fekete (DAC) M­oszkó (DVE) 1­. Kulcsár (DAC), Kovács (SzAK*), Kovács (ETO), Zsíros (TSC), Gabrosek­ (Sz. Vas­utas). Dél: Laár (SzTK) — Reiner (OTK), Debreczeny (REAC) — A­­lányi (SzTK), Pólyák (SzAK),­­K­a­k­u­szi ( JXAZrínyi KAC) — Bú­zás II. (SzTK), Megyeri (SzAK), Wiener III. (MTK), Ungár (Zrínyi KAC). A déli kerület csapata a Szegedi Vasutas játékosai nélkül játszotta végig a Dréhl-serleg megismételt mérkőzését és i­ sillyos vereséget szenvedett Nyugat­­" csapatától. A déliekre nézve a legszomorúbb az, hogy a vereség teljesen reális volt, mert a nyugatiak klasszisokkal voltak jobbak. A nyugati csapatnak pompás napja volt s minden játékos tudá­sának legjavát nyújtotta. A me­zőny legjobb játékát Marth produ­kálta. Sass sok nehéz labdát védett. A halfsorban Fekete volt a leg­jobb, a csatársorban pedig a két Kovács és Gabrosek játéka érde­mel külön dicséretet. Dél csapatában a halfsor lehe­tetlen rossz játéka tűnt ki s a nagy vereség is a fedezetek rovására ír­ható. A védelemben Saár volt a legjobb, a csatársorban Megyeri játszott jól. A mérkőzés előtt minden nyu­gati játékos néhány szál virágot nyújtott át ellenfelének. Nyugat kezdi a játékot, de az el­ső támadásokat a déliek vezetik. Majd erős nyugati ostrom követ­kezik s a 13. percben a szombathe­lyi Kovács passzából a győri Ko­vács berúgja az első gólt. A 22. percben a szombathelyi Kovács néhány dribling után védhetetlen gólt lő. (2:0). Ezután a déliek Me­gyeri "Irányításával több veszé­lyes támadást vezetnek, de nem tudnak megbirkózni a nyugati vé­delemmel. A 43. percben ismét Nyu­gat nyomul fel és Gabrosek belövi a harmadik gólt. A második félidő első gólját a déliek lövik a 4. percben. Marth Lendszer vét s a tizenegyest Wie­ner III. a gólba lövi (3:1). Ezután Nyugat nagy fölénybe kerül s a 8. percben Zsíros korneréből Kul­csár gólt fejel (4:1). A 9. percben Debreceny miatt tizenegyes a dé­liek ellen s a labdát a győri Ko­vács rúgja a hálóba. (5:1). A nyu­gatiak tovább támadnak s a 24 percben szép akcióból a szombat­­helyi Kovács a hatodik gólt rúgja. A déliek Kakuszi II. és Buza révén veszélyeztetnek. Az utolsó percben a győri Kovács szökteti a szombat­­helyi Kovácsot, akinek éles lövése védhetetlen­ül jut a kapuba (7:1). A gól után a bíró lefújja a mérkő­zést. Barátságos mérkőzések III. ker. TVAC—Bak FC 2:1 (0:1), 2x23 perces tréningmérkőzés. A III. kerületnek ez az utolsó ké­szülődése a szombati és vasárnapi spalatói Hajdúk, Jugoszlávia baj­noka, elleni mérkőzésre­ A Bak szerzi meg a vezetést Fehér révén, erre a III. kerület Lengyel és Ko­­nyor góljával válaszol. Még egy gólt rúghatna a kerület, de a fel­tűnően indiszponált és formán kí­vüli Drössler egy 11-est sem tud berúgni. Kitűntek a III. kerület csapatában Lengyel, Magyar és Rabi, a Bak csapatában a legjobb volt Guth kapus, aki súlyosan megsérült. II. ker. SC (profi)—SzNSE 5:4 (2:3). Szentlőrinc. Bíró: Krecsmarik. Szentlőrinc. Bíró: Krecsmarik. SzNSE kohib.—SL kér. tartalék 1:0 (1:9) — NSC komb.—Glóbus 3:0 (2:0). Budai 33-as komb.—Józsefváros 2:2. Thököly-út. Bíró: Skultéty. 33FC ILSz-ISC 4:0 (3:0). Thököly-út. Bíró: Kovács. Compaktor—BRSC 2:2 (2:1). BRSC-p. Bíró: Suga. Rákosfalvai 13—Elöljáróság 1:1 (1:1). BRSC-pálya. Bíró: Suga. KSE—MTE 2:0 (1:0). Ujhegyi-út. Bíró: Deák. . K UTE—VII. ker. Amatőr 7:2 (0:1). Vörösvári-út. Bíró: Sári. Erős , szép mérkőzés. Góllövők: Peeh­lof (3). ISSUuUflUaj w*i| WWW w « V Sátrak FerroTextlI w* Bpest, VI., Berlini-tér 3. Nyugatinál, Tel.: T. 2-21, S.965-25 Ondrus (2), Ivány és Gerstenbrein, illetve Kálmán és Liberczky. A­ VII. ker. a II. félidő 35. percében levonult. — UTE komb.—VII. ker. Amatőr I. 3:0 (1:0). Óvások-UTSE FC 2:1 (1:1). I­RAK-pálya. Bíró: Kerecsényi. Rákospalota—Főv. TKör 3:1 (2:0). Rákospalota. Bíró: Konrád. RÁC—Főv. TKör (amatőr) 4:3 (1:2). Rákospalota. Bíró: Konrád. UTSE—ESZ SE 4:1 (3:1). U­RAK- pálya. Bíró:,Nánai. VI. ker. FC—TSC 3:1 (3:1). Rá­­kospatak. BLK—Keve SE 5:2 (1:1). Lehel-u. BVSC—KTK 2:0 (1:0). Bemu­tató­mérkőzés. Húsos SC—BSK 3:2 (2:1). Buda­fok. Bíró: Beitl. Terézváros—Zuglói VIII. ker. AC 3:0 (2:0). Testvériség ILSz—Kalapos 3:3 (0:3). TTC-VSC 5:2 (1:0). Wekerle­telep. Bíró: Kunos. A Törekvés—Szombathelyi MÁV mérkőzés elmaradt a szombathe­lyiek meg nem jelenése miatt. He­lyette a Törekvés egy Wekerle­­telepi kombinált ellen játszott és győzött 7:0 (6:0)-ra. Vidéki mérkőzések (Hódmezővásárhely): HTVE—III. ker. TVE 3:0 (1:0). Barátságos. Bíró: Pe­tényi. A helyi csapat teljesen megérde­melt győzelmet aratott budapesti ellen­felei felett. Beregszászi, Rechnitzer és Magody rúgták a gólokat. (Pápa): Szombathelyi AK—P. Kinizsi 2:0 (0:0). Barátságos. Bíró: Bauer. Gól­lövők: Nyári és Tauber. (Nagykanizsa). Kanizsa FC—Huson FC 1:0 (0:0). Kanizsa FC: Szemere — Bőhm, Jós — Hajdú, Horváth, Babos — Fatter, Kendik, Palkó, Ferhezli, Lővay. — Húsos FC: Populás — Csihula, Schmidt — Dyhn.­ Melczer, Wesszely — Szántó, Takács, Vanicsek, Mestyanék,­ Fiegel. Nagyszámú közönség nézte vé­gig a Kanizsa FC második mérkőzését, amelyen a Húsos csapata vereséget szenvedett. A végig egyenrangú küzde­lem második félidejében a Húsos né­hány percre visszaesik. A Kanizsa FC kihasználja ezt az alkalmat és a 36. percben. Lőwy szép beadását Kendik a kapuba fejeli. Jól játszott a Kanizsa FC-ben a védelem, a csatársorban pedig Faster és Kendik. A Húsos FC legjobb-­­­jai Csibula, Mestyanek és Fiegel voltak. Bíró: Spitzer. Salgótarján­: Salgó FC—Turul 0:0. Salgó FC: Singer — Szabó I., Pál — Denhof, Guttmann, Dinnyés — Magyar, Szabó II., Lukács, Menick, Ányos. — Turul: Spindler — Bavlinka, Grünspann — Kiss, Pálffy, Herzfeld — Menczer, Schwarcz, Varga, Sefcsik, Reiner. A Salgó FC lelkes csapata hízelgő ered­ményt ért el a Turul jó erőt képviselő csapata ellen. A Salgó FC legjobbjai Szabó I., Dinnyés, Szabó II. és Ányos voltak, míg a Turulból Spindler, Bav­linka, Pálffy és Sefcsik tűntek ki. Bíró: Tóth. (Békéscsaba): Testvériség—Előre 4:1 (2:1). Barátságos. Bíró: Kohautek. (Gyula): GyÁC—Sarkad! Törekvés 8:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Apáthy. (Gödöllő): KTE—GSC 2:1 (2:0). Barát­ságos. Bíró: Szőke. (Eger): III. ker. TVE—MESE 2:1 (2:0) Barátságos. Bíró: Poppé. (Tatabánya): TSC—PRVSE 1:1­­ (1:1). Barátságos. Bíró: Veér. (Nagykálló): NyKI SE—NSE 5:1 (3:1)., Bemutató mérkőzés. Bíró: Földes. (Kaposvár): Somogy—Wekerle 9:2 (3:2). Bíró: Zakáll. Somogy könnyen, győzött az újonnan alakult­­wekerlete­­lepi profiegyüttes ellen. Góllövők: Ga­csár (3), Dsida (3) és Weisz (3), illetve Mátéffy IV. és Mátéffy III. Kerékpár 'JIüVTut*. ko­ffelle? ^l­t­ie' 'fá/: ! részletfizetésre is --------- ' • GENIUS gépszaközlet, Károly,körút X. I BERGSMANN CSÓNAK VEZET! Raktárra! részletre kapható VII., Petridy­ utca 3.