Sporthirlap, 1928. július (19. évfolyam, 77-89. szám)

1928-07-02 / 77. szám

H &FP& 1&2& reMBS | A Sabaria legy­e az Attila és enel megnyerte a Vidéki Kupát Sabaria—Attila 3:2 (2:0) S­abarta: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Vámos, Holzbauer — Kása, Mészáros, Stofián, Kovács, Buresch. — Attila: Kozusnyik — Kutik, Dankó — Maczronka, Proha, Janovitz — Friesz, Rieff, Siklóssy, Powolni, Pimpi A Vidéki Kupa utolsó mérkőzése­­ óriási izgalmak között folyt le. A mis-­­­kólai közönségnek amúgy is a végsőkig­­ fokozott elkeseredettsége kirobbant a bíró által megítélt offszájd-gól nyomán. A mérkőzés után a bíró testi épsége is veszélyben forgott, de a rendőrség által vont kordon védelme alatt sikerült bány á­todás nélkül kijutni a jóhiszeműen tér­­ védő játékvezetőnek. A mérkőzést egyébként az Attila tehe­tetlensége jellemezte. A miskolci csa-­­­pat a legjobb helyzeteket sem tudta ki­használni. A Sabaria jobb futballt játszott és így a győzelmet­, s megérdemelte. A harmadik gól azonban offszájdból keletkezett. A csapat legjobb része a közvetlen védelem volt. Különö­sen Nagy és Prém végzett kitűnő mun­kát.­­ A fedezet sorban Pesovnik volt, a legjobb, míg a csatársorban a balszárny, de különösen Buresoh játékét illeti elis­merés. Az Attila csapatában hosszú szünet után ismét szerepelt Kozusnyik. Kepicje jól sike­rült, de a gólokról nem tehet. A fedezet­sor közepes játékot produkált. A legjob­ban Maszlonka szerepelt. Praha csak a mérkőzés végén jött lendületbe. A csa­társor tehetetlen volt, egyedül Rieff nyújtott kielégítő teljesítményt. Az At­tila 7 kornerhez jutott a Sabaria 2 kornerével szemben. A mérkőzés a Sabaria támadásaival indult. A 3­ . perciben a szombathelyi csapat kornért­­ ér el. Kozusnyik a sarokrúgást kifutás­­­­sal akarja parírozni, közben Vámosé lesz a labda, lövése azonban a kapuléc fö­­..­e­lőtt süvít el. Az 5. percben az Attila gólhelyzetbe kerül, az öt csatár közül egyik sem mer lőni, végül is a labda Bieff lábáról kerül a kapu mellé. Bieff újabb lövését Weinhardt előbb kiejti,­­ végre azonban sikerül a labdát megsze­rezni. A 11. percben Kovács lövése a kapufáról visz­­szapattan és a résen álló Bu­­reseh gyönyörű lövéssel vezetés­hez juttatja a szombathelyieket. (1:0). A 17. percben a Szofián—Kovács—Bu­­reseh-trió összjátékából keletkezett pom­pás akció befejezetlenül marad. A 23. percben az Attila javára megítélt kor­­ner után Powolni a kapu fölé lő, majd Rieff hagy ki nagy helyzetet. Friesz lö­vését Weinhardt fogja, Powolniét pedig kibordlja. A 35. percben Kása szépen ívelt beadását Ko­vács a kapuba fejeli. (2:8). A gól után az Attila fölénybe kerül és a félidő végéig erőteljes védekezésre szorítja a Sabariát. Szünet után Miskolc erősít. Powolnit Weinhardt komszre szereli. A 12. perc­ben Pimpi beadását Siklóssy Oxforddal felemeli. A 15. percben Powolni offszájd­­helyzetből a kapuba juttatja a labdát. A bíró nem ítél gólt. Siklóssy helyet cse­rél Pimpivel. A 29. percben Szofián lát­hatóan offszájd helyzetben kitör, mire­ az Attila-védelem megáll. Stofián Bureschnek passzol, Bu­­resch pedig a labdát a hálóba teszi. (3:0). Amikor a bíró középre dirigálta a labdát, óriási vihar tört ki. Minden perc­ben attól lehetett tartani, hogy a bíró ellen hevesen tüntető közönség berohan a pályára. A 41. percben Pokolny emelt labdáját Siklóssy befejeli (3:1). A következő percben Pimpi tiszta helyzetben a hatos vonalról a kapu mellé lő. A meghosszabbított idő 3. per­cében Holzbauer a büntetési területen ­ Ezer font jutalom annak, ki üzletemben más szövetet talál, mint angolt ♦ Spiegel Ármin IV., Tü­rr István­ út 9, I. e. Váci-utca sarok. ______Telefon: Aut. 876—1­._____ spohrmt LAP belül rendszer vét, a megítélt tizenegyest Praha góllá értéke­síti. (3:2). A mérkőzés után a közönség heves tüntetést rendezett a mérkőzést vezető vitéz Kom­vári Bagy Dezső középkerü­leti bíró ellen.• A Vidéki Kupa végeredménye: 1. Sabaria 6 5 1 1 11:6 10 2. Attila 6 3 13 18:8 7 3. Bástya 6 2 1 2 6:9­5 4. Bocskay 6 1 — 5 6:18 3 Somogy—Wiener Sport Club 2:2 (1:0) Somogy. Erdős — Scbmidt, Morvay — Tallinn, Sztrakovics, Blum — Gacsá: Weisz II., Weisz I, Ölvedí, Schwartz. — WSC: Kannhauser — Artes, Thimler - Schreirer, Kellinger, Mahal — Urban, Hochauf, Schulling, Zách, Píllwein Somogy csapata is sikerrel dilt helyt a bécsi együttessel szemben. A pécsi,­­váratlan betörést ugyan nem sikerült a kaposváriaknak megismételniük, azonban az ered­mény mégis respektálandó, hiszen egy kétségtelenül tekintélyes erejű csapattal játszottak döntetlenül. A bécsi csapat ezúttal teljes tu­dásával küzdött és ugyancsak vi­gyázott, nehogy még egyszer lebe­csülje a külföld előtt még ismeret­len magyar vidéki csapatot. A WSC-nek így is egy teljes mérték­ben egyenrangú csapattal kellett megismerkednie, amennyiben a So­mogy a­ szépen és iskolázo­ttan dol­gozó WSC-nek is a legkomolyabb munkát adta. A mérkőzést a WSC kezdi, de Somogy csakha­mar felny­oml. Lassankint szerény Somogy fölény alakul ki. Az 5. percben Ölvedi lövéshez jut, de a labdát Thimler­­kézzel leüti. Tizenegyes, amit Ölvedi védhe­­tetlenül a balsarokba helyez. (1:0­) A 10. percben Morvay gáncsolja Hochaufot. A tizenhatosról ítélt, szabadrúgást Kellinger a kapufát súrolva lövi mellé. A 17. percben Gacsár megszökik, a kornervonal­­ról centerez, majd Weisz II. két lépésről a kapu mellé lő. A 19­ percben Sztarkovicsot lerúgják, mintegy tíz percre kiáll, azalatt Weisz II. a középfedezet, Dsida az új csatár. A 24. percben Pillwein átcselezve magát a bekkeken Záchot szökteti, ez tovább Urbant, aki jó helyzetben erősen a kapu fölé lő. A 29. percben bécsi korner. Ebből kisebb zavar keletkezik, közben Sztrakovics kezét éri a labda: tizenegyes. Pillwein áll fel a lab­dához és pontosan Erdős kezébe küldi. A 40. percben még egy kiáltó WSC gólhelyzet. Urban leszökik, Erdős elkésve fut elé, a kapu üres, amikor a centerezésre Zách befut,­­de szerencsére szintén elkésve. Szünet után Somogyban a center Wreisz I. helyett Dsida játszik, míg a WSC-nél Hochausot Lattmann váltja fel. Eleinte hullámzó játék folyik. A 10-ik percben Ölvédi lő, a labda Kannhauserről kipattan, a kapu előtti zavarban azután megint a labdára vetődő kapus tisztázza a helyzetet. A 11-ik percben Urban lefut, Latzmann kissé offszájdgyanús helyzetben egé­szen közelről kapja a labdát és a vetődő Erdős mellett be­helyezi. (1:1). Most a­ WSC ízelítőt adva a bécsi iskolából, nagyon szépen dolgozik. A 20-ik percben megint Urban támad, élesen centerez, beadása lövésszerű­en éri Zachot, akinek már csak beljebb kell segíteni a labdát a kapuba. (1:2). Még egy ideig ta­rt­ a szép és él­vezetes osztrák összjáték, majd megkezdődik a Somogy finise. He­ves támadások folynak a kiegyen­lítésért, ami a 36-ik percben si­kerül. Blum szökteti Sehwartzot, aki elhagyva a bekkjét, centerez, elved, élesen lő és a kapus már csak a hálóból halássza­ ki a labdát. (2:2). A WSC erősen reklamál, de hiába. A 40-ik percben nagyon iz­galmas helyzet alakul a WSC ka­puja előtt. Gacsár lefut, Weisz II. bombalövéssel küldi a labdát a fel­ső kapufának, onnan Gacsár kapja vissza, ez is lő,­de Kannhauser ki­ütéssel védi, amire most már Csilda vágja a hálóba, de érvénytelenül, mert a bíró offszájdot ítél. Somogy csapatában a védelem kifogástalanul dolgozott. A fedezet­sor szürkén, de hasznosan játszott, Blum Zoltán sem mutatott különö­sebbet. A csatársornak a két össze­kötő volt a lelke. Schwartz játéka nem hozott sikert. Bíró: Pauicz. Az országos amatőrbajnokság első mérkőzésén a Testvériség győzött Testvériség-P. S. C. 6:3 (3:1) Testvériség: Frinkusz — Eric­nek, Kreizl — Ottavi, Marek, Steer — Nagy, Ölvedy, Vecsey, Szalay, Berkes. — PSC: Hoffmann — Grün­baum, Bubrek — Schlegl, Kapl, Fi­­­ ­ sebei- — Nagy, Fein, Érlich, Schil­ler, Lengyel. ferrotextil rA-iiö, 3 Az országos bajnokságért Pécsett­­megtartott mérkőzésen a Testvéri­ség már a negyedik percben gólt ér el. Nagy gyenge beadása váratla­nul a hálóba jut, mert Hoffmann kapus a naptól nem látta a labdát. A 8. percben Feri kitör és kiegyen­lít. A 14. percben Ölvedy beadását Berkes belövi (2:1). A 34. percben Berkes lefut, beadása Nagyhoz ke­rül, aki visszacenterez és Szalay befejeli (3:1). Szalvét után a 10. percben Kreizl bombája utat talál a kapuba (4:1). A 16. percben Öl­vedy gyenge lövése váratlanul gólt eredményez (5:1). A 33. percben Feri kitör és gólt rúg (5:2). A 34. percben Szalay beadását Berkes a kifutó kapus mellett beteszi (6:2). A 35. percben Fein szépít az ered­ményen (6:3). Kiváltak: Kreizl, Ma­rék és a Szalay—Berkes-szárny (Testvériség), illetve Grünbawm, Kapl és Fein (PSC). Bíró: Iván­­csics Mihály. [~­g 1 Fürdő-és pgMjsj utazási l­égipipi cikkek Budapest IV, JjiF­ Váci­ utca 9 Amatőr döntők BSzKRT—KTC 3:2 (2:1). A BSzKRT góljait az első félidő­ben Grimny­ik és­ Szőnyi (11-esből) rúgják, míg a KTC gólszerzője Boros. Szünet után Délceg, illetve Boros a góllövő. A BSzKRT-ből Menczer I.-t, a KTC-ből Lovast és Molnárt a bíró kiállította. Miután az első döntőn a KTC ugyanilyen arányban győzött, a bajnoki dön­tőre még egyszer ki kellt állni a csapatoknak. Turul MOTE-KÉVE 1:0 (0:0). A Turul MOTE csatárai góliszonyban szenvedtek , így bár fölényben voltak, csak nehezen győztek 11-es­­sel Vrba góljával. A KÉVÉ-ből há­rom­ játékos kiállítva.­­Megyeri TC-BTVK 2:0 (1:0). Fö­lényesen győzött az MTC a belvá­rosiak ellen. A gólokat Steiner és­­Berényi rúgták. Bíró: Rott S. RTK—CsTK 1:0 (1:0). Rendkívül erős iramú, de fair játék keretében győzött az RTK. A gólt Csuzmann lőtte. A negyedik osztály 3—4. helyéért­­ lejátszandó mérkőzés a MFTR és a BOSC között elmaradt, mivel idő­közben a BOSC bajnok lett s így nem jelent meg a mérkőzésen. Amatőrbajnokság II. osztály Stobbe-csoport RUAC—VI. ker. FC 2:1 (2:0). Gól­lövők Manglitz (2), illetve Kohn. III. osztály Malaky-csoport: KAC-P. Juta 6:1 (1:1). Az 1:1-es botrány miatt félbeszakadt és meg­semmisített mérkőzést játszották újra a csapatok. A KAC ezzel a­ III. osztály Malaky-csoportjának a győztese lett. Góllövők: Jeckel (2), Konyor, Mészáros, Cserni, Huss, illetve Takács. Bíró: Juhász At­tila dr. Éremmérkőzésen EMTK-EMTK III 5:1 (2:0). Sportérnek, plakettek legnagyobb választék. Olcsó árak Arkan790 BUDAPEST, tv. MlRdntdh VÁCI­ UTCA 12., Telefon: T. 111-47. Alapítva 96.38 leventea dobor és plakett. Képes a jegyz. ingyen