Sporthirlap, 1929. december (20. évfolyam, 141-153. szám)

1929-12-02 / 141. szám

4 III. ker. FC—Budai Hari­­három 2:1 (1:0) A két budai proficsapat küzdelmét a nagyobb lendület és erély, valamint a sáros, nehéz talajhoz való alkalmaz­kodás döntötte el a III. kerületiek ja­vára. A védelemben legtöbbször a ki­tűnő Werner határozottsága is elég volt arra, hogy az Orth nélkül játszó és a kevés aktivitást mutató, Lykával meghendikeppett fekete-fehér csatár­sor puha, vérszegény akciói meghiú­suljanak, annál in inkább, mert a ke­rületi fedezetsor, élén a nehéz talajon biztosan mozgó Lutz II.-vel, a Harihá­­rom-csatárok mezőnymunkáját is ala­posan megzavarta. A kék-fehér csa­társor átütőerejét főként a nagy tech­nikájú, ötletes Fenyvesi biztosította, akinek úgyszólván valamennyi meg­mozdulása kényes helyzetbe hozta az Oláh távol­létében bizonytalan fekete­fehér védelmet. Annak ellenére, hogy a játék hul­lámzó volt s a Harihárom támadá­sai során is akadt elég gólhelyzet, mégis meg lehetett állapítani a III. kerület támadó fölényét. Az első ki­hagyás a fekete-fehérek részéről tör­ténik, amikor Ember közelről a kapu fölé lövi Schmidt jó beadását. Ám hamarosan megérik a III. ke­rület keményebb támadásainak eredménye: a 14. percben ugyanis Lutznak mintegy 25 méterről maga­san lőtt labdájára Lantos későn ug­rik és a labda besurran a bal felső sarokba. (1:0). A játék tovább hul­lámzik, kritikus helyzet több is ala­kul mindkét kapunál, de a két véde­lem jól állja a sarat. Ember dolgoz ki egyszer magának jó helyzetet, ám lövése gyönge, Fehér könnyen fogja. Dressler egyik kiszökése is biztos góllal kecsegtet, ám Löwy lekeresz­tezi a balszélsőt, aki elesik, a dolog­nak határozottan 11-es színezete van, de a bíró — nagy meglepetésre — szabadrúgást ítél a Harihárom ja­vára. Himmer égbekiáltó páccá zárja a félidőt. A II. félidő elején a fekete-fehér csatársor nagy lendülettel rohamoz, de ahelyett, hogy góllal örvendeztet­né meg híveit, kínos kihagyásokkal bosszantja őket. Azután ellankad a Harihárom és III. kerületi fölény alakul ki. A fekete-fehér védelem mind bizonytalanabb, itt-ott már csak gáncsolással tudja megakasztani a mind veszélyesebben rohamozó kék­­fehér csatárokat. A 37. percben is Löwy elkaszálja a kiugró Fenyvesit, aki azonban mégis átjut a bekken, ki­tűnően centerez, a labdát a túloldalon Dressler kapja, egyet-kettőt igazít rajta és helyezve lövi a bal alsó sa­rokba. (2:0). Ezután már senki sem várja a Hari­három felnyomulását, ám az időköz­ben jobbösszekötőnek előrement Stei­ner az utolsó percben jó labdához jut a 16-oson belül, már lőne is, de Wer­ner nagy rössel eléje dobja magát és Steiner átesik a kinyújtott lábán. A bíró faultot lát és 11-est ítél, ezt Em­ber biztosan lövi a kapuba. Bíró: Biró Sándor. Kispest—Attila 2:1 (1:1) Az Attila kap előbb lábra, ám táma­dásai csak kornerokat eredményeznek. A Kispest is nekilendül, de a nehéz talajon támadóakciói nem alakulnak ki. Az Attila többször veszélyeztet, viszont Kispest fedezetsora jól állja a rohamokat. A 36. percben Purczeld hosszan előrevágott labdájával Sen­­key II. elfut, a miskolci védelem off­­szájdot reklamálva leáll, Senkey II. erre nyugodtan középre ad Schwerin­­gerhez, aki Fürstnert ugratja ki és hiába fut ki Szemző: Fürstner öt méterről gólt lő (1:0). Az Attilát a gól nagyobb erőkifejtésre készteti, Siklósy és Opata fogyasztják a kis­pesti fedezetsor ellenálló erejét, amit Kispest közvetlen védelmének köny­­nyelműsködése még inkább lefokoz, így hamarosan megszületik a kiegyen­lítő gól. Purczeld faultja miatt a 42. percben a bíró szabadrúgást ítél, ame­lyet Dankó jól irányít a balszárnyra, onnan Pimpi a labdát a két kispesti hátvéd között Siklósy elé adja, aki 8 méterről a megmerevedett bekkek kö­ltött gólt rúg (1:1). A második félidőt ismét heves Attila-támadások vezetik be. A 6. percben Dénes későn fut ki egy lab­dára, amely elakad a sárban. Dénes rázuhan, de a labda kiperdül alóla, Seidlhez kerül, ez lő, a labda a hátra­vetődő Dénes fejéről pattan vissza s végre Rozgonyi felszabadít. Igen nagy helyzet volt. A 21. percben végre Kis­pest is felnyomul, de Kiss beadását Paczolay nagyszerű helyzetben el­hibázza. Már úgy látszik, hogy mind­két fél megelégedett a döntetlennel, amikor a 42. percben váratlan kispesti támadás alakul ki, Kiss elszalad a bal­­szárnyon s jól ívelt beadását Paczolay gólba helyezi (2:1). Kispestnél a balszárny, továbbá Lenkey II. és a fedezetsor jól funk­cionált. Raix túlerélyes­. Schwerin­­ger biztató tehetség. Az Attila nem érdemelte meg a vereséget, kis sze­rencsével győzhetett volna. A mis­kolciak úgyszólván szélsők nélkül játszottak. Jók voltak Siklósy, Opata, Maszlonka és helyenként a két hátvéd. Bíró: Vass Ernő. Somogy—Pécsbar­any­a 2:2 (1:0) Szitáló esőben, sáros talajon, 4000 néző előtt csapott össze a két dunán­túli rivális. Pécs-Baranya támad főleg Kautzky—Kovács jobbszárnya révén, de Kubala bravúrosan ment. A 17. percben Somogy is nekilendül, sza­badrúgáshoz jut, amelyet Sztrakovics kapura ível, Szulik a labdát kiejti és Dán mellé lő. Ugyanő csakhamar ka­pufát is rúg. Pécs-Baranya bal­szárnya felnyomul, Kövess elhúz Varga mellett, jól centerez, a belsők azonban hibáznak. Somogy gólja a 32. percben esik. Sztrakovics 25 méter­ről szabadrúgást küld a kapura, Szulik a labdát kiejti és Steinernek csak a talpát kell odatenni (1:0). A második félidőnek már a 4. percében megszületik Pécs-Baranya kiegyenlítő gólja, amelyet Kautzky és Wetzer mintaszerű összjátéka után az utóbbi juttat a kapuba. (1:1) A 12. percben Kautzky nyolc méte­­ r. Faragó box­bíró kihirdeti Gerasin (B. Vasutas) győzelmét. 2. Énekes (B. Vasutas) és Cservenszky (BTK) küzdelme a lég­súly elsőségéért. 3. Gelb (NSC), a legjobb ma­gyar boxoló. 4. Vidéki (BSzKRT) szaltóval szőnyegre viszi Filaczot (Miskolci MTE). 5. Szabó (MAC) hídba kényszeríti Szalait (MTE). HÉTFŐ, 1929 DECEMBER 2. Sportolók! Kirándulók! ! Az izmoknak és idegeknek frissesége, rugékonysága, fegyelmezettsége csak az ARNEA I VITAMINJA PSZER fogyasztása útján érhető el. Próbáljon sportolás, nagyobb gyalogtúra előtt néhány táblácskát ! Sohasem fog elfáradni , fogyasztani. Ebéd a mellénycsokban ! Kiapadhatatlan erőforrás ! A legkiválóbb orvostanárok és orvosok ajánlják. Kapható minden gyógytárban, drogériában, cukorka- és csemegeü­xletben nint nAn VII., Dohány-utca 84. Telj auUuUUd J. 424-47. KlShéad­t polgári áp kftiáplokotál magánvirágokra, árotUágb­c Az izmoknak és idegeknek frissesége, rugékonysága, fegyelmezettsége csak az ARNEA