Sporthirlap, 1930. szeptember (21. évfolyam, 95-105. szám)

1930-09-01 / 95. szám

HÉTFŐ, 1930 SZEPTEMBER 1. 5 port*^ Tíz gólt lőtt a Bástya az eszékieknek Bástya—Gradjanski (Eszék) 10:2 (4:1). Bástya: Beneda — Schmidt, M SPORTÉRMEK JELVÉNYEK A A VERSENYDÍJAK 7 A­rkanzas­­ IV., VÁCI­ UTCA 20. SZÁM I­NT 0­ képes krcensek Ingyen Emmerling — Tóth, Wahl, Riesz — Schwarcz (Hernádi), Kitti, Possák, Szedlacsik, Korányi II. (Schwarez). A Bástya góljait Kitti (3), Possák (3), Schwarez 2) és Szedlacsek (2) lőtték. SÁTOR Készítőnél. VIHARKABÁTMSl,ÍR ■ m­Y |ZCA It TV­, Károly-körút “Ml IZdMK s/e. Tel.: J. 321-02 I Misik Staktdiiliéi íjjesiHet liitílSss siWíléll * Hyperol szájvíztabletta ideális száj- és torokfertőtlenítő: Bocskay—Attila 2:0 (1:0). Bocs­­kay: Hübner —Fejér dr., Dankó — Vampetich (Vince), Sághy, Re­viczky — Markos, Bobák, Teleky, Szemes, Vince (Mertim). Attila: Szemző — Szidor, Kuti — Pásztor, Miskolci,* Bán — Pimpi, Opata, Ru­das, Szabó, Hajós. Csapkodó, nívót­­lan játék, az Attila egyenrangú el­lenfél. A 30. percben Bobák Szemző hasa alatt gólt lő. A II. félidő 22. percében Szemes a góllövő. 1:1 arányban döntetlenül végzett Újpest Bernben és a meghosszabbítás sem hozott eredményt, mert a sötét­ség miatt 3 perccel korábban kellett befejezni a mérkőzést Újpest—Ambrosiana 1:1 (0:0, 1:1, 1:1) Óriási hőségben folyt le a III. Új­pest—Ambrosiana mérkőzés. Az események azonban még forróbb lég­kört teremtettek. Az újpestiek kon­díciója a mérkőzésre váratlanul óriásit javult, technikailag a csapat roppant fölényben­­volt, a mérkőzést is túlnyo­mó részt az újpestiek felsőbbsége töl­tötte ki. De újra összesereglett­­ó bal­­szerencséből annyi, hogy ez a pom­pás győzelem ezúttal is elmaradt. Avar­ gyomorbetegen állt ki, az egész­séges Avarral kétgólos újpesti győ­zelem született volna. A bíróval még több baj volt. Ruoff pompásan kez­dett, de a döntő helyzetben elvesztette a nyugalmát, a botrány után­­nem volt ura a helyzetnek és Újpest már nem bírta ezzel a bíróval kiharcolni győ­zelmét. A 10.000 főnyi közönség Új­pest mellett volt, sokszor és feltűnően mellette tüntetett. Eleinte tapogatózó volt a játék, aztán hirtelen feljöttek az olaszok, erőteljesen támadtak, az újpesti vé­dőknek volt dolguk. Conti jobb­szélső a 13. percben durván bele­ment a nagyszerűen védő Aditba, amire egyszerre megszólalt a tri­bün és kitűnt, hogy Újpest-párti, Borsányi ragyogó munkája fordí­totta vissza a játékot. A csapat energikusan felnyomult, az Ambro­siana fokozatosan visszaesett, de a belső trió még nem elég erélyes az újpestieknél. És Auer beteg! A második félidőben folytatódik az újpesti fölény. Már nagyszerűen megy a játék, egy szép győzelem érik. GOTTESMflNN LIPÓT Férfi és női divatszövet különlegességek nagyban és kicsinyben BUDAPEST, V., DEÁK FERENC­ TÉR 1. Telefon: Aul. 801-64 Sürgönyeim: Tuchgottes Budapest magát a küzdelembe, az olaszok tö­kéletesen beszorulnak a kapujukba, Újpest valósággal pergőtűz alá veszi az olasz védőket. A 26. percben már Ám a 19. percben váratlan balsze­rencse sújt le. Két olasz csatár van csak elől, amikor Spitz lövését el­fogja Degani kapus, a kirúgással Meazza villámgyorsan megszökik, a bekkek sem bírják követni, Achi ki­fut eléje, de hiába, a labda fut a há­lóba. (0:1.) Újpest órási elánnal veti Tréning-ruha, futball-, atlétikai, turista- és vívófelszerelés iskolai tornafelszerelés 1941 Haas Sportház­ban, Andrássy­ út 13. sz. 3 Gól a legmagasabb iskolából Jobbról jött a labda félmagasan, de a gólra nem elég erősen. A kis Takács itt érkezik s futtában a labda mögé csap, amely töretlen vonalban surran tovább a megkezdett úton a kapu sarkába. (Ferencváros—­Fail River.) Táncos, Takács, Hungler, Harper, Gill, Mont­gomer­ey, hall mérhető a mi­­ értékeinkhez. Coyle jó játékos, de durvaságra haj­lik, a kapus régi iskola nagysága. A csatársor egyénileg ügyes játékosok­ból áll, a center a legjobb, de viszont mind lassú, a kombinációkról csak nyomokban van fogalma, határozottan oldboy-benyomást keltenek. MODIAMO ______* ■ . . • •.$ megvan a kiegyenlítés. Balról­ indult a támadás, Szofián odafejel Auer elé, aki éles gólt helyez. (1:1.) Tovább folyik az újpesti fölény, az olaszok elszántan és kíméletlenül védekeznek, eredmény sorozatos nagy helyzetek­ben sem sikerül. Erősen szürkül, ami­kor a rendes játékidőnek vége Meghosszabbítás a botránnyal. Az első 15 perces meghosszabbítás­ban szinte szüntelen újpesti ostrom. A 3. percben visszataszító botrány tör ki. Spitz támad, a kapu előtt el­esik, Degani kapus ráveti magát, bokszolja, üti-veri a csatár fejét. A bíró azonnal kiállítja az olasz kapust, de ll-est nem ad, mert a labda autra futott. Visentin balszélső áll az olasz kapuba, a levonuló Degani ellen a kö­zönség harsányan tüntet, mire a já­tékos nekiront az első soroknak, a legközelebbi svájci nézőt arcul üti. — Erre tumultus támad körülötte, né­zők és rendőrök birkóznak, míg De­­ganit sikerül az öltözőbe vonszolni. Visentin jól véd, Auernek egy erős lövését is elfogja. A meghosszabbítás második ré­szének a képe ugyanaz. Újpesti ost­rom — olasz védőgyűrű. A­­4. percben váratlanul megszületik az eredmény.