Sporthirlap, 1931. február (22. évfolyam, 12-21. szám)

1931-02-03 / 12. szám

4 — Rémes talaj ez — mondják a­ Hungária öltözőjében —, nekünk mindig ilyen sárban kell játszani. Kieber felajánlja, hogy emeljük meg a cipőjét. Lehet vagy öt kiló a ráragadt sárral. A villamosban már egészen nyu­godt a hangulat. —­ Nagyon jó a csapat — mondják Persze, kék-fehér pártiak. Nincse­nek elkeseredve, pedig ők szokták legsúlyosabban elítélni a hibákat. Most nem találnak hibát. Meccs után felnézünk a Hungária­­kaszinóba is. Mi a hivatalos vélemény? Kisfalvy doktor, mielőtt tovább men­ne a fedett uszodába, még elmondja: — Egészen jól mozgott a csapat, ne­kem különösen Sebes tetszett. De Kié­ber, Wéber, Barátky és Skvarek az első félidőben, Kocsis a másodikban is nagyon jók voltak. Titkos a jobb­, Hirzer a baloldalon tetszett jobban. Az újságírónak nincsen különvéle­ménye. Azt hiszi, hogy a jövő vasár­nap a Hungária parádés játékot fog produkálni a Slavia ellen. Sáros pályákon, de nagy harci kedvvel folytak a va­sárnapi és hétfői előcsatá­­rozások Vasárnap Hungária—Vasas 4:8 (2:6), Ferencváros—Buda „11“ 4:2 (2:2), Újpest—Baki TK 10:6 (5:0). Újpest: Huber — Dudás, Fogl III. — Szalai, Velentik, Kvasz — Ströck, Auer, Fos­sák, Spitz, F. Szabó. — Bak TK: Janics (Grieger) — Pernes, Müller — Pavnica, Fieger, Gombkötő — Kovács, Kocsis, Becset­i, Lettner, Blaskó. — Az­ első négy gólt Auer lőtte, ezután Ströck be­állította a félidő eredményét. A máso­dik félidőben Fossák hat trickét csinált, végül Spitz és Auer lőtt gólt. A Bak néhány jó momentumában Pavnica, Gombkötő, Blaskó és a II. félidőben a közvetlen védelem vétette észre magát. Nemzeti—II. kér. FC 2:1 (2:6).­­ Nemzeti: Gallina — Flóra, Török — Hossó, Búza, Belcsik — Rázsó, Va­das, Opala, Grosz, Czélényi — III. ker. FC: Fehér — Warner, Bíró — Magyar Király), Lutz, Zilahy (Magyar) — Fe­kete (Győri), Borbély (Zilahy), Konyor (Rémay II), Lengyel (Konyor), Győri (Lengyel). — Góllövők Vadas (2), illetve Luíz. Bíró: Mikolovich. Sabaria—Szombathelyi MÁV 6:3 (2:3). Góllövők: Gazdag (V), Németh (V), Iglódy (S), Gazdag (V), Marthc (S., ön­gól), Kovács II. (S), Kovács II. (S), Szaniszló (S), Kovács II. (S). — Bíró, Dénes. Kispest—Maglód 9:1 (6­). Góllövők: Steiner (2), Páli (2), Krausz (3), Pur­­czeld (11-es), Fürstner, illetve Schuck. Pécs—Baranya—Somogy 4:2 (4:2). — V. Baranya: Biri — Ibányi, Kővári Palkó, Somogyi, Foór, — Kovács, Teszter, Kautzky, Halas (Tritz), Kocsis (Halas). — Somogy: Kutasi —­ Pető, Kloós — Tallián, Péter, Győrffy — Ga­lambos, Mészáros, Csizi, Miklósi, Kő­kút II. A Bástya vasárnap egy félidőt az Ú­jszegedi TC-vel játszott és azt 4:6-ra legyőzte. A második félidőben a Zrínyi volt az ellenfele és azzal 2:-re végzett. Újpest B—Terézváros 3:0 (1:8). — Új­pest B: Aknay — Kővágó, Lőwy — Kulmann (próbajátékos), Eichbaum, Gárdonyi — Bader, Fogl N­., Lukács, Kármán, Darmos. — Terézváros: Müller — Tóth, Jerzsabek — Kovács — Fetter, Gotthener — Streicher, Schwarcz, Mo­­ravcsik, Udvaros, Mihalek. — A gólo­kat Kármán (2) és Gárdonyi (11-esből) lőtték. Ferencváros B—Ferencvárosi Vasutas 9:2 (5:0). A Ferencváros B így áll fel: Enyedi — Muharos, Korányi — Fuhr­­mann, Törös (Polgár), Srebró — Hor­váth (Budai), Budai, Toldi (Nehamoda), Gyurcsó, Magyar. — Góllövők: Gyurcsó (5), Velecskó II. (öngól), Nehadoma (2), Budai és Toldi, i­let­ve Habermann és Daru I. Nemzeti B—Rákoskeresztúri TE 6:0 (4:0). Góllövők: Szepes (3), Vanicsek és Fischer (2). Megyer-Uránia 8:2 (4:8). Góllövő: Horváth (3), Birkmayer, Kendik, Kurá­zsi (2), Szatur, illetve Gárdonyi, Richter. Attila—Miskolci AK 14:4 (4:2). Soroksár—CsTK 5:1 (3­). Góllövők: Blittn III., Blum II. (3), Mestyanek, illetve Eisenstadter. BSzKRT—Turul 2:8 (1:0). Góllövők: Szaller és Berecz. Kossut-P. MOVE 2:2 (1:1). Józsefváros— SzNSE 4:3 (2:6). B. Vasutas—KFC 2:0 (1:0). — 33 FC— BSC 7:1(3:). — MÁV—Ganz 5:1 (3:1). — MTK—K. Húsos 9:0 (4:0). — BEAC I.—MOVE és MILL Komb. 5:1 (3:0). - EMTK—UFC 6:5 (1:1). — SzFC—Húsos 3:3 (1:1). — SzRTC—DCSC 4:3 (2:0). — VI. ker. FC­—VI. ker. FC MOVE 3:3 (2:2). - NyTK I.—Ny­TE II. 6:5 (1:3). — FTC—T. Előre 8:0 (6:0). — Vasas—NPC 6:1 (3:1). — NSC—Vasas Komb. 8:3 (3:1). — Vérhalwn—III. ker. TE 10:0 (6:0). — V. kér FC—Standard FC 8:1 (5:0). — Hungária—Kalapos 5:2 (1:1). — Cukrász -KFC 4:2 (2:1). — KAFC—Hunyadi 3:1 (1:1). — Testvériség—TLK 7:4 (2:2). — KTK-T­LK 6:0 (3:0). - TSC-MÁV Előre 3:0 (1:0). — BSzKHT komb.— KAOE komb. 2:1 (0:1). — Pamut—­­IMTE 6:2 (2:1). — MSC—Ujp. ,Tób. 2:0 (2:0) — BTVK—Drasche 2:1 (1:0). — BMTE—Féltén 4:2 (1:2). — OTE—GSE Óbuda 6:1 (2:1). — BSE—URAK 6:1 (4:0). — FOTE—BSE komb. 3:1 (2:0). — CsTK Komb.­ SÁG .1:1 (1:0). — FSE— ÉMOSz 1:1 (1:0). Hétfő Bocskai—DVSC 13:2 (7:2). Nemzeti B—Vác FC 1:6 (1:8). A Nem­zeti négy első csapatbeli és két amatőr­­játékossal játszott. Góllövő: Flóra. — Bíró: Holics D. III. ker. FC B—GKSC 1:0(1:0). Attila—Miskolci Amatőr 7:3 (5:0), Bak TK Diadal 4:0 (2:0). Megindul a „mezei élet" Törpebilliárd-bajnok­ság Az MTK monstre ifjúsági mezei versenyén a résztvevők éppen kifutnak a Ezt Berlinben találták fel. Képünk a Berliner Tisch-Billiard Club házibajnok­hungária úti pályáról­­ságát mutatja, a­ verseny közben. Jobbról a bajnok: track mester. J1 fátért vége A kanadai Manitoba csapata megéljenzi az éppen legyőzött Berliner Schlitt­schuh Club hokicsapatát. KEDD, 1931 FEBRUÁR 3.