Sporthirlap, 1934. április (25. évfolyam, 26-34. szám)

1934-04-03 / 26. szám

4 ja a labdát, azután öreguras flegmával kezet szorít Ka­­burekkel. 4:0! Azután a Rapid háromszoros rivalgással búcsúzik a közönség­től... azután két perc és... minden hiába volt!... A Rapid megelégedett... Persze!... A Rapidnál nagy a vidámság. Persze csak úgy a bécsi arányod­ban. — Az eredmény kielégítő — mondja Hierath vezetőségi tag —, bár a csapat csak a II. félidő köze­pétől játszotta azt, amit tud. Igaz, hogy addig a Ferencvárosra is gondoltak__ Holnap a belső trió ilyen lesz: Kabarék­—Bizan—Bin­­der, Bauer tréner: — Flott játék volt... A Hun­gária kapkodva, idegesen játszott... Végül Smistik is nyilatkozott: — Holnap majd megmutatjuk, hogy tudunk többet is!__ De azért ezt a győzelmet is megérde­meltük! ... Kritikánkat a mérkőzés leírása során már el­mondtuk A Hungária nem játsz­hatott volna rosszabbul, a Rapid — egész biztosan tud jobban is. Egyébként beszéljenek a számok, az egyéni teljesítmények osztály­zatai : Raftl 2 Szabó­ 2 Jestrab 2 Mándi 1 Tauschek 2 Kiss 4 Wagner 2 Egri 3 Smistik 2 Sebes 2 Pesser 2 Dudás 2 Ostermann 3 Szegő 5 Wesselik 3 Kardos 5 Kaburek 2 Cseh 4 Binder 2 Gergely 5 Skoumal 3 Szabó III. 4 Rapid: 25 Hungária: 37 Klub bíró: 2 Szívvel kell játszani! Persze, hogy csendes a Hungá­­ria-öltöző a meccs végén. Csak Mándinak gratulál mindenki, ő pedig ezt mondja: — Szívvel kell játszani!__Nem így ... Kisfalvi István dr., a Hungária igazgatója: — Nálunk csak Mándi, Sebes és Szabó játszott futballt. Turay ki­dőlése természetesen nem maradha­tott következmények nélkül. A Ra­pid megérdemelte a győzelmet és a Ferencvárosra nagy feladat vár!... Lenkey Imre tréner is csak Mán­­dival, Sebessel és Szabóval van megelégedve, annál kevésbé a töb­biekkel . Nyolc emberünk borzasztóan rossz napot fogott ki — mondja .—, pedig a II. félidő 25. percéig PSZ$ZAT›!& szeletes ..... — versenylabda! Elsdrangú futball® és futó­­cipőket is készítek! SZABÓ IMIrIK sportüzemi, Turkevi Kérjen árjegyzéket! egyenlíthettünk volna. Az a máso­dik gól nagyon megzavarta a csa­patot, ez­ a magyarázata a súlyos vereségnek. A Rapid jó volt. Szabó, a Hungária kapusa a leg­szomorúbb . — Az ember mindent elkövet. Budapest legyőzte Is zakót, de gyenge B) csapatát legázolta Közép — A Sporthírlap tudósítójától — BLASz A)—KLASz 5:2 (3:0) Miskolc. Bíró: Stern T. BLASz: Végi — Váradi, Füs­tös — Semsei, Steczovits, Király ■— Reiter, Kiss, Keszei NI., Bi­­hámy, Barna. KLASz: Géczi — Gottre, Má­­gori — Wahlkampf, Takács, Kecskés — Rácz, Kertész, Sza­­niszló, Báli, Zsengellér. A mérkőzés előtt Henkey Vil­mos, az ÉLASz elnöke díszes ezüstszobrot nyújtott át a pes­tieknek, akiknek nevében Zsar­­nóczay ezüstlabdával kedveske­dett a vendéglátóknak. A pestiek lépnek fel támadó­lag. Már a 2. percben bent tán­col Bihámy labdája Géczi háló­jában. A BLASz fölényben ma­rad, a közönség lelkesen tapsol. A 31. percben Készéi II. szerez újabb gólt. Később a balszárny támad, Wahlkampf hibáz és Kiss eredményes. 3:0. Az BLASz-ban ezután Kecskést Csik váltja fel. Szünet után az északiaknál Kertész kimarad, Mayer—Rácz a jobbszárny. A 3. percben Sza­­niszló Rácznak ad, ez Bálit szök­teti és 3:1. Nem sokkal később Takács megsérül. A 10. percben Reiter lefut, bead, Géczi mellé fog és Keszei gólt fejel, 4:1. Most újra Kecskés kerül az ÉLASz baltsorába. A 29. perc­ben Barna futtából nagy gólt bombáz. 5:1. A meccs végefelé Zsengellér szépen lefut és cente­­rezését Mayer a hálóba küldi. 5:2. A mérkőzés nagyon jó sportot hozott. A pesti csapatban a csa­társor elsőrangú, főleg Kiss és Keszei is. A fedezetsorban Ste­czovits emelkedett ki, a védelem­ben pedig a két bekk tüntette ki magát. BLASz együttese nem keltett jó benyomást. Géczi nem sok vizet zavart, a halfsor sehogysem vált be. Elől Rácz mutatott leg­többet, Zsengellért elhanyagol­ták. Nyilatkozatok: Lénárt, a BLASz főtitkára: Nagy technikai fölényben vol­tunk, én még többet vártam a csapattól. Czeisler, az ÉLASz főtitkára: Budapest kétségtelenül jobb volt. Nekünk sokat ártott, hogy az első félidőben szél ellen játszot­tunk.* Előmeccs: Északi MILL vál.—Miskolci II. oszt. vál. 3:2 (1:0). Bíró: Szegő. Az ifjúságiak szebben játszottak és rászolgáltak a győzelemre. Góllövők: Koza (2), Havel, illető Fehér tenisz mgp2"40 llúrozás bélhúrral „ 7.— teniszfelszerelés HAAS SPORTHÁZ An­drAmty-üt II. (Bowring-cég ve Grossmann és Pelényi (11-es­­ből). Közép­—BLASz B) 5:1 (2:0). Vác, 1200 néző. Bíró: Guga. Közép: Bagi — Cselényi, Neu­­gebauer — Kövesdi, Juhász, Bu­jáki — Szemethy, Sárkány, Hor­váth, Schmidt, Réti. BLASz: Raffay — Farkas, Wé­ber — Gyárfás, Opata, Kolozsvári — Uitz, Szaller, Szoják N­., Fa­ragó, Polákovics. A BLASz négygólos veresége nagy meglepetés, hiszen Közép nem a legjobb csapatával állott ki. Hiányzott csapatának több erős­sége. De az a csapat is váratlanul jó játékkal lépett fel és bizonyára a BLASz A­ csapatának is egyenrangú ellenfele lett volna. Az I. félidőben közép széllel játszik, némileg fölényben. A 27. percben Sárkány kétszeri lövését üti vissza Raffay, végre a harma­dik lövés utat talál a hálóba. 1:0. A BLASz erősít, de támadásai vérszegények. A 38. percben Hor­váth 16-osról küldött lövésére Raffay későn vetődik. 2:0. A II. félidőben Neugebauer he­lyett a vecsési Horváth áll be. SPORTHIRLAP KEDD, 1934 ÁPRILIS 3. Már az első percben Réti a 16-os­­ról remek bombát ragaszt a léc alá. 3:0. Profi gól. A 9. percben Horváth tíz méterről lő és 4:0. A 16. percben Faragó szépít az eredményen. 4:1. A 38. percben Szemethy a kifutó kapus feje fö­lött befejeli a labdát. 5:1. Közép csapatában Cselényi, Kö­­vesdi, Bujáki, Szemethy, Schmidt és Réti játszott kitűnően. A BLASz-ban csak Farkas, Wéber és Kolozsvári dicsérhető. Nyilatkozatok: Vághy Kálmán, a K­LASz ka­pitánya: A kísérleti emberek mind beváltak. A fiúk csak dicsé­retet érdemelnek lelkes és jó já­tékukért. Gudenus Hugó báró, BLASz: A fiatalok, főleg a csatársorban, csődöt mondtak. Ki, mikor, hol?... a Húsvéti Torna mai befejező napjának mű­sora Hungária—FC Austria Üllői­ út, negyed 3. Bíró: Klug. Hungária (valószínű csapat): Sza­bó — Mándi, Kis — Egri, Sebes, Dudás — Klamár, Kardos, Cseh, Titkos, Szabó III. (Kirendelték az összes játékosokat.) Austria: Müllner — Gráf, And­ritsch — Najemnik, Mock (ha rendbe jön), Nausch — Molzer, Stroh, Sin­­delar, Spechtl, Viertel. Tippünk: 1:3. Ferencváros—Rapid Üllői­ út, negyed 5. Bíró: Klein. Ferencváros: Háda — Polgár, Papp — Laki, Móré, Lázár — Rátkai, Szé­kely, Sárosi, Toldi, Kemény. Rapid: Raftl — Jestrab, Tauschek — Wagner, Smistik, Posser — Os­­termann, Kaburek, Bican, Binder, Skoumal. Tippünk: 3:2. ___. * „Könnyű előétel": A „kölyökfronton” is jobban megy a zöldeknek, mint a kékeknek FTC-kölykök— MTK-kölykük 2:0 — A Sporthírlap tudósítójától — Futballcsemege a korán ebédelők­­nek: MTK—FTC kölyökmeccs. MTK: Raffai — Révész, Winkler — Erős, Liszkai, Szoldán — Ilovszky, Neufeld, Weisz, Spiegler, Szűcs. FTC: Tóth — Balázs, Bíró — Pitzer, Horváth, Mucsics — Onda, Szróka, Giczi, Vonyák, Gyetvai. Bíró, Klein. A zöld-fehér gyerekek mindjárt az elején támadnak és az MTK-t formá­lisan a kapuhoz szögezik. Különösen a kistermetű Szróka arat nagy sikert szép akcióival és a 10. percben elért góljával. A 20. percben az MTK-isták is át­jutnak a félvonalon, de vagy az FTC-bekkeken, vagy a szerencsén megfeneklik a gólszerzési törekvés.­­Közben megindul a közönség­vándorlás. Egymásután érkeznek a pályára a Ferencváros, Hungária játékosai: Sárosi, Toldi, Polgár, Móré, Titkos, Mándi, Kocsis. Az el­nökségi páholyban megjelenik a kül­földről visszaérkezett Brüll Alfréd, akit a klub hívei nagy ovációban részesítenek.) A félidő megújuló, de erőtlen MTK- támadásokkal ér véget. Szünetben az FTC-öltözőben a „vezető fél” szo­kásos nyugalma, az MTK-istáknál pedig Lenkey tart profiknak is beillő fejmosást. A második félidőben folytatódik az FTC fölénye. A fürgébb zöld-fehér fiókáik a közönség megújuló tapsai közben tetszetős akciókkal keserítik meg Raffai kapus életét. A 10. perc­ben megszületik a második Fradi-gól. Giczi megtapsolt testcsellel kijátsza az MTK-halfokat, leadja a labdát Gyet­­vainak, aki a „kiskönyv” előírása szerint gólt rúg. 2:0. A játékidő vége felé még több zöld­fehér góllehetőség kínálkozik ,­ eredmény nélkül. A győztes csapatból Mucsics, Szró­ka, Vonyák és Gyetvai, az MTK-ból Révész és Raffai kapus tűnt ki. Kikapott­­az Amerikai­­úton az ÉLASz 3-ikja Barátságos mérkőzések Nemzeti FC—KTC 5:0 (2:0). Ceglédi­ út. Biró: Ruck I. Nemzeti: Gallina — Tompa, Szendrő (Flóra) — Belcsik (Vadas), Ódry (Szenes), Szalai — Túri, Balogh, Bihami (Pász­tor), Szecsei, Vajda. KTC: Frey — Ruck II. (Deutsch II.), Potecz V. — Lovas II., Schlacker, Lovas I. — Lendvai, Budai, Pál, Aranyi, Deutsch I. A Nemzeti végig nagy taktikai és technikai fölényben játszott. A profik első gólja Balogh érdeme. Rossz haza­adásból szerzi meg Túli a Nemzeti második gólját. Szünet után Potecz V. büntetőjét védi Gallina. Ezután egy pompás Nemzeti-támadást zár le Szecsei még pompásabb lövéssel. 3:0. Két perc múlva újból Szecsei ered­ményes. Az utolsó percekben Szalai fejese ér hálót. Újpesti kombinált:Erzsébet 3:0 (1:0). Megyeri­ út. Bíró: Kovács D. Újpesti kombinált: Sziklai — Dudás, Székely (Phöbus) — Vavró (Phöbus), Szekeres, Kiss G. — Csere (Phöbus), Pusztai, Molnár, Tóth N­., Machul­. Erzsébet: Bereczky I. — Seres, Laki — Bereczky N­., Kapta, Szabó — Uitz, Létai, Major, Simon, Takács (Urbancsik). Az első félidő esemény­telen játékkal telik el. Molnárnak van jó helyzete, de a kifutó kapusba lövi a labdát. A félidő befejezése előtt Csere labdájával Pusztai a kapust is kicselezve viszi hálóba a labdát. (1:0). Szünet után az újpesti csapat nagy fölényben játszik és Molnár két gól­jával növeli az eredményt. A II. liga előkelő helyén álló Erzsébet gyenge játéka kiábrándítólag hatott. Szürketaxi—Cs. MOVE 6:0 (3:0). Csepel. Bíró: Tihanyi. Szürketaxi: Retz — Moharos, Androssik — Bo­dor, Szebenyi, Varga I. — Rémay III., Fezler, Varga II., Juhász. Cs. MOVE: Kutor — Schwelecz, Versitz — Légo, Juhász, Majerszky — Glatz, Porst, Tihanyi (Horváth N­. ), Horváth I., Fölkl. Az 1. percben Schwelec kézzel fogja a labdát. 11-es! Szebenyi behelyezi. (1:0). A 10. percben Odry fejese ér hálót. (2:0). A 35. percben Juhász lapos lövése gól. (3:0). Szünet után félóráig bírja a Cs. MOVE védelme a széllel játszó Taxi nyomását. Az utolsó 10 percben összeroppan s a Taxi Odry, Ferler és Rémay III. lövéseivel beállítja az eredményt. WSC—RAFC 1:0 (1:0). Wekerle­­telep. Bíró: Vachó. A WSC így állt fel: Simonits — Horváth, Kántor — Szőke II., Walter, Kovács — Szat­mári, Zuzánszky, Tóth, Czumpft, Molnár. A wekerletelepiek biztosan győztek. A 15. percben Czumpft for­dulásból gólt lő. A RAFC 11-eshez jut, amit azonban Krajcsovits nem tud értékesíteni. Szünet után a WSC széllel támad és Czumpft, Zuzánszky, Czumpft sorrendben ér el újabb ered­ményt. BMTE—Csepel FC 4:3 (3:2). Budafok, Biró, Hirschler. BMTE: Nemesek — Steer, Janicsek — Király, Borhy, Wimmer — Obermayer, Szá­­ger II., Lindmayer, Varga, Szili. Csepel FC: Grieger — Takács, Platt­­ner — Kriszt, Gergely, Szabó — Knyazovitzky, Cseh, Németh, Vida, Schaffer. Már az 1. percben ered­ményes Schaffer, majd Németh is. 0:2. A BMTE rákapcsol s Varga egymásután két gólt ér el, sőt Borhy szabadrúgásból előnyhöz is juttatja csapatát. 3:2. Szünet után Cseh egyenlít, majd Gergely a lo-oson rendszer vét s a 11-est Borhy beteszi. III. ker. TVE—BTSC MOVE 8:5 (8:3). A mérkőzés érdekessége, hogy a túráról itthonmaradt profi játékosok (Lutz, Kármán és Dömötör) is részt­vettek benne. Az első félidőben a Kerület úgyszólván egy kapura játszik. Szünet tuán Lutz kiál és a lelkes MOVE csapat szépít az eredményen. Krajina ETSC egy 11-est a kapus kezébe lőtt. Góllövő: Kármán (5), Dinnyés (2) és Németh (öngól), illet­ve Samus (3) és Kvoszta (2). Bíró: Paluch és Keck. — III. ker. TVE II. —BTSC MOVE II. 3:0 (2:0). HAC—Pálfalvi BVSE 2:1 (0:1). Ameri­cai­ út. Bíró: Lengyel. HAC: Padlovics — Makovszky, Kovács — Pócs III., Táncos II., Vanyek — Csömör, Tóth II., Ziukonya, Jakab, Klein I. PROSE: Stern — Bozó, Berencsei — Joó, Németh, Fekete — Tajti, Rapi, Szarvas, Bakó, Szopóczi. Az első félidőben váltakozó játék folyik , némi pálfalvi fölénnyel. Az eredmény: Szopóczi szökik, Bakónak ad. Ez Szarvast ugratja, aki gólba vág. (0:1). Szünet után a HAC Savanyóval erősödve áll fel. Új ember a kapus is, Szilágyi. Most a HAC kerül döntő fölénybe és Savanyó, valamint Jakab góljaival győz az északi bajnokság 3. helyén álló PRVSE ellen. (A HAC az I. osztály Bíró-csoportjának 5. helyezettje.) PTBSC—VI. ker. SC 3:1 (2:1). Pasaréti-út. Bíró: Sárközi. Élvezetes, szép küzdelem után a pénzügyi csapat biztosan győzött. Góllövő: Scheffer, Jáger és Bodor, illetve Füzi. PTBSC MOVE—VI. ker. SC vegyes 2:0 (1:0). Pasaréti-út. Bíró: Theimer. A hazai csapat győzelme megérdemelt. Góllövő: Karlesz és Gally. Szent László FC—MOVE bizott­ságok 3:2 (2:0). Pasaréti-út. A MOVE bizottságok csapatában több jó erő tűnt ki. Filatorigát—GSE 3:1 (0:1). A szebben játszó GSE szerezte meg a vezetést Kuszka révén. Szünet után azonban a nagy lelkesedéssel játszó FSC fölénybe kerül és biztosan nyerte a mérkőzést. Az FSC gól­lövői: Gigler, Pál és Aign­er (11-es­­ből). Bíró: Skultéty. — FSC II— GSE II. 3:1 (0:1). — M. Textil vén fiúk—FSC vén fiúk 2:1 (1:0). A M. Textil—B. Magyarság mér­kőzés elmaradt az utóbbi távol­­maradása miatt. Helyette az M. Textil első csapata a második csapa­tával játszott. Eredmény 2:1 (0:0) volt — a II. csapat javára. Góllövő: Csabai és Prohászka, illetve Bosko­­vitz. Bíró: Skultéty. Budatétény—Kelenföld 8:2 (3:0). Budatétény. Bíró: Láng. Budatétény: Bíró — Nagy, Werner — Andrassik III., Megyeri, Petrakovits — Simon, Dobos, Poszmik, Andrassik I., Sidlik. Kelenföld: Vattai — Mátyási, Dob­­rova — Szajlai, Szabó, Németh — Laki, Pesádi, Görög, Takács, Nagy. P"FÉNYES szakorvos vér-, bőr- és n* Rákóczi-út 32.1. em. tajtó -ngEgr­itókussal szemben ngD. Az elsőosztályú Kelenföld súlyos ve­resége meglepetés. A gólok sorrend­je: Simon 1:0, Poszmik 2:0. (A Kelenföld két tizenegyest kihagy.) Andrasik I. 3:0. II. félidő: Poszmik 4:0, Takács 11-esből 4:1, Dobos 11-esből 5:1, Görög 5:2, Poszmik 6:2, Simon 7:2, Andrassik I. 8:2. Compactor—Kelenföld vegyes 5:0 (3:0). Kelenföld. Bíró: Kováts. A Compactor irányította a játékot. A gólokon Francsics (2), Aszalós, Mül­­ler és Schmolkó osztozott. — Kelen­föld vegyes—Compactor vegyes 5:0 (3:0). ETSC—EMTK vegyes 5:3 (1:1). Erzsébet­ utca. Bíró: Molnár. Diadal vegyes—Kéve vegyes 4:1 (0:1). MFTR kölyök II.—TSC Kölyök II. 4­ :2 (2:0). FTC—Tőzsdések 6:2 (1:1). Bíró: Baráth. Az FTC válogatottjai nélkül állt ki, de nem játszott Lendvai, Hazuda és Keszthelyi sem. A gólokat Deák (3), Pyber, Kozaurek és Fuhr­­man lőtte. Körmérkőzési­/ Turul TE—BSE 4:0 (2:0). Bíró: Bergida. TTE: Budai — Mrovcsák, Juhász — Zimmermann, Stanczel, Vajon — Pieskó, Füzi IV., Szekeres, Brixa, Fodor. A TTE fiataljai meg­lepő jól játszottak és könnyen győz­ték le a lélek nélkül játszó BLK-t. Az első félidőben Fűzi IV. lő két gólt, majd Mrovcsák egy 11-est kihagy. Szünet után Fodor és Szekeres ered­ményes. V­. ker. FC—NTC 5:1 (4:0). Bíró: Kriss. VI. ker. FC: Szótér — Czem­­ber, Kápolna — Bodor, Lelovtics, Gazdag — Koh­n, Hlaszny, Fűzi, Schőn, Prokov. A kerületi csapat győ­zelmét nem tudta kétessé tenni az NTC. A gólokat Schőn, Füzi, Lelo­­vics, Kohn és Gazdag, illetve Németh lőtte. A JUGOSZLÁV FUTBALL­SZÖVETSÉG tegnap tartotta közgyűlését. Simono­­vics Boskó javaslatára elhatározta, hogy a jövő évtől kezdődőleg az or­szágos bajnokságot két fázisban jut­tatja lebonyolításra, öt csoportban fogják lejátszani az elődöntő mérkő­zéseket s az öt csoportból hét csapat jut majd a döntőbe. Ezt a határoza­tot a szövetség a sportadók feleme­lése miatt hozta, mint egyetlen le­hetőséget arra, hogy a jugoszláv fut­­ballklubok továbbra is fenn tudják magukat tartani. 2­0/7 CSOKOTÁDÉ 3T- dragée 25 ÉV ÓTA KÖZKEDVELT