Tribuna Sporturilor, 2018 (Anul 28, nr. 1386-1434)

2018-02-26 / nr. 1392

Gaz Metan intră cu 8 puncte în play-out ! Bîb3f0tâCtttfÂSmAn ^GIJRÁ­*DÁNUBIUÍ 20­15 A 11-a victorie! Echipa din Cisnădie a câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, la o diferenţă de 5 goluri meciul cu formaţia din Galaţi, antipenultima clasată în Liga Florilor. Măgura se menţine pe locul 4 în clasament. Măgura, revelaţia sezonului în Liga Florilor, şi-a trecut în cont a 11-a victorie şi se menţine pe locul 4 în clasament, cu 34 de puncte. Sâmbătă seara, cisnădiencele n-au avut niciun fel de probleme în faţa uneia dintre formaţiile din subsolul clasamentului, CSU Danubius. Cu excepţia câtorva momente din debutul jocului, când tabela a indicat egalitate la 1, 2 şi 4, şi din startul reprizei secunde (9-9), Măgura a avut supremaţie pe tabelă. Fetele lui Alex Weber şi Bogdan Niţu au condus cu 9-7 la pauză, iar la final s-au impus cu 20-15. Pentru Măgura au marcat Larissa Araujo (6 goluri), Deonise Fachinello (4), Mariana Costa (3), Ada Moldovan, Larisa Șerban, Roxana Gatzel (câte două) și Larissa Da Silva (unul). Ovidiu BOICA 1us TJ0­­2 b■*­* o LL DUNĂREA CĂLĂRAŞI - FC HERMANNSTADT 0-0 Derbi alb Urmează FCSB-ul, în nocturnă, pe "Municipal"! Echipa sibiană a terminat la egalitate derbiul cu Dunărea Călăraşi. Miercuri, 28 februarie, de la ora 18:30, FC Hermannstadt primeşte vizita vicecampioanei României în sferturile Cupei României. «X . ■ .