Vörös Zászló, 1966. november (18. évfolyam, 257-282. szám)

1966-11-01 / 257. szám

VÖRÖS ZÁSZLÓ Két súlyos védelmi hiba és ... Vagonul Arad—ASA Muresul 2:0 (1:0) Csapatunk vasárnap Aradon, az utóbbi három évben, saját pályáján veretlen Vagonul­lal játszotta a B osztály II. csoport­ja 10. fordulójának légi­vía­lm­sabb és legérdekesebb mérkő­zését. Mindkét csatat­­on­szer­zésre törekedett. A vásárhelyi­ek legalább egyyre, az aradiak pedig ma­jd ket­tőre számítottak. És győzött a kele­i csapat. Már itt hangsúlyozni szeretnénk, hogy a győzelmet a vásárhelyi­ek közreműködésével, eddig egyetlen mérkőzésen sem ta­pasztalt könnyelműségüknek kö­szönhetően vívták ki az aradi­ak. A két potyagólban a köz­vetlen védelmen kívül Sólyom Csaba kapus a leghibásabb. Tel­jesen érthetetlen számunkra, hogy egy olyan kitűnő kapus, mint Sólyom, aki annyiszor és olyan nagy mérkőzéseken csil­logtatta meg tudását. Aradon idegesen, félénken, bizonytala­nul, kapkodva védett. De a ve­reség okát nemcsak a kapus hi­bájában kell keresnünk. Véle­ményünk szerint az igazi ok a vidéki mérkőzés­eken alkalma­zott túlzott védekező taktika. Vasárnap a vásárhelyiek felál­lítása egy adott pillanatban va­lahogy így nézett ki: 1—3­—3— 3—1. Természetesen, volt idő­szak a mérkőzés folyamán, fő­leg az első félidőben, amikor ez­ a felállítás 1—6—3—1-re módo­sult. A játékosok egyszerűen nem találtak magukra (vonat­kozik ez az első félidőre). Végh például, akinek feladata a vé­delem segítése volt, egyáltalán nem tudott beleilleszkedni a csapatjátékba. Csutak, aki egy adott pillanatban balszélsőt ját­szott, szerepét nem tudta meg­szokni és így a legkitűnőbb gól­szerzési lehetőségeket is kihagy­ta. Dumitriu, mint már annyi­szor az elmúlt mérkőzéseken, most is sokat cipelte a labdát, cselezgetett (persze, nem sok si­kerrel), nem játszatta Lungut, Pavlovics pedig, aki általában a csapat esze, a támadás megszer­vezője és végrehajtója volt, most védőétől Izghireanutól, meg­ijedve, nem sokat mutatott... Az aradiak ezzel szemben egy­szerűen, tisztán és nyugodtan játszottak. Gyors kiugrásokkal, hosszú keresztlabdákkal közelí­tették meg a vásárhelyiek ka­puját. S annak ellenére, hogy a vásárhelyiek több mint 50 percig mezőnyfölényt harcoltak ki maguknak, mégis az aradiak győztek, bár nem remélték. Ne­ves ellenfelüket, a jó hírnév­nek örvendő vásárhelyieket úgy fogadták Aradon, mint olyan csapatot, amely képes két váll­ra fektetni az otthonában eddig veretlen Vagonust. Egyébként ezt mi, vásárhelyi szurkolók is hittük, s valószínű a játékosok is bíztak ebben, mindaddig, a­­míg a második potyagólt nem kaptuk. A helyi szurkolók csak ezután kezdték csapatukat bíz­tatni, addig féltek, hogy a vá­sárhelyiek javukra fordítják a mérkőzés állását. Sajnos, ez el­maradt, az idő pedig rohamosan telt. Amikor a vásárhelyi fiúk felébredtek, s végleg lemond­tak a csak védekező taktikájuk­ról, már 2 : 0-ra vezetett, a Va­gonál, s nem maradt idejük az eredmény változtatására. A mérkőzés első perceiben a helyiek próbálkoznak támadás­sal. Nagy kedvvel, küzdeniaka­rással és erőbedobással játsza­nak. Alig telik el 5 perc, s már­is megszerzik a vezetést. Sikó szabálytalanul szereli Borost, és a megítélt szabadrúgást a kitű­nő formában játszó Macavei végzi el. A veszélyes labdára többen is felugornak, Sólyom is kiugrik, de a labda mellé ök­löz. A labda a szabadon álló Schweilingerhez jut, aki közel­ről védhetetlenül vágja azt a hálóba. Tíz perc múlva Dodu előtt nyílik nagy helyzet az e­­gyenlítésre, de sajnos kivár, s a védők felszabadítanak. Kár ezért­ a helyzetért. Az aradiak szinte szűnni nem akaró táma­dással válaszolnak. A 26., 28., 32. percekben kész gólokat hagy­nak ki. Védelmünk, élén Só­lyommal, felismerhetetlenül, kapkodva játszik e percekben, s csak hajszálon múlott, hogy gólokat nem kaptunk. Az első félidőben sok pontatlan leadást láttunk. Ezzel magyarázható az is, hogy sem Pavlovics a 37. percben, sem Dumitriu a 40.­­ben nem tudják értékesíteni a gólszerzési lehetőségeket. És így hiába a helyzet, nem születik gól. Marad az 1 :0-ás félidei eredmény. Újrakezdés után a vásárhelyi­ek igen helyesen, támadásba mennek át. És játszani kezde­nek úgy, ahogy azt itthon is láttuk tőlük. Eredmény azonban nem születik. Nem, mert Du­mitriu folytatja cselezéseit, ke­veset játszik Lungura, mert Do­du óriási lövését az 51. percben a kapus kiöklözi, mert két perc­re rá Dumitriut Inge leszakítá­­sa árán akadályozzák a lövés­ben. A kisszámú vásárhelyi szurkoló bizakodva nézi a mér­kőzést. Lehet itt Aradon is e­­redményt elérni, s meg lehet törni a Vagonul veretlenségének hazai sorozatát. Meg lehet, mert ime most is, az 55. percben Csu­tak előtt milyen óriási gólszer­zési helyzet adódik, egy­edül áll a kapussal szemben, közelről, mintegy 3—4 méterről, rálő, s hatalmas lövése a kapusról vá­gódik az alapvonalon túlra. Kár ezért a helyzetért is. Aztán Pav­lovics remekel, de nincs aki se­gítse (egyedül próbálta felada­tát megoldani), aztán ismét Csu­takon a sor, hogy gólt szerez­zen, de lövés helyett kivár. A gól a levegőben lóg. . . . Meg is születik, de sajnos, nem a vásárhelyiek, hanem az aradiak javára. Mert e nagy területi és technikai fölény közepette, ami­kor mindenki az egyenlítő gólt várta, az aradi védők egy ár­tatlannak látszó labdát küldtek a középvonal mentén tanyázó Macaveinak. S neki csak ez kel­lett. Villámgyorsan megugrik a labdával, védőink 5—6 méterrel lemaradnak. Sólyom Csaba ki­szalad kapujából, s mintegy 30—35 méter távolságra el is éri a hálóba tartó labdát. Csak­hogy kapkodva, ügyetlenül pró­bál menteni, s a labdát a roha­nó Maca­vei lábára helyezi, aki előtt most már szabad az út, és senkitől sem zavartatva meg­szerzi az aradiak második, is­mételjük, senki által nem várt és nem remélt gólját... A mér­kőzés sorsa eldőlt. Az aradiak két potya góllal győzték le erős ellenfelüket.. A vereség nem szabad letörje a játékosokat. Ebből is tanulni kell. És hisz­­szük, hogy tanulnak is. A sportszerű, nagy iramú mérkőzést N. Mihailescu (Buka­rest) kitűnően vezette. A két csapat a következő felállítás­ban játszott: ASA MURESUL: Sólyom—Bartók, Sikó, Tóth— Dodu,. Végh, Czakó (Dragomir) —Lungu, Dumitriu, Csutak— Pavlovics. VAGONUL ARAD: Gergely—Lénárd, Izghireanu, Mihai, Mülhroth—Dvorzsák, Stanoaie—Dombrovszki, Boros, Schweininger, Macavei, DÉZSI Ödön A B. osztály II. csoportjának állása «■,­­Híní- Afffii És ÉUf Ét BAiS Cujeana — Industria Sir­­mei Gyéres 2:2, CSM Szeben —CFR Temesvár 2:2, Unirea Dézs—Minerul Nagybánya 0:2, Gaz­ metan Medgyes— * AMvA* 1 I.*# ’« «6* v* ■■ CFR Árad 3:1,“‘Minerul Lu­pény—CSM Resica 2:1, Cri­­gul Nagyvárad—AS Kudzsir 5:1. 1. ASA Muresul 2. Minerul Nagybánya 3. CFR Temesvár 4. Vagonul Arad 5. CSM Resica 6. Clujeana 7. Crisul Nagyvárad 8. AS Kudzsir 9. CSM Szeben 10. Ind. Sirmei Gyéres 11. Minerul Lupény 12. Gaz Metán Medi'T 13. CFR Arad 14. Unirea Dézs 10 7 0 3 24: 8 14 10 6 1 3 18:10 13 10 5 3 2 15: 9 13 10 6 0 4 22:10 12 10 6 0 4 18:13 12 10 5 2 3 15:14 12 10 5 1 4 23:10 11 10 4 2 4 12:20 10 10 4 1 5 17:17 9 10 3 3 4 11:15 9 10 4 1 5 15:22 9 10 3 1 6 13:21 7 10 2 1 7 7:20 5 10 1 2 7 8:29 4 4£léf­ika Szombaton délután és va­sárnap délelőtt a marosvásár­helyi „Augusztus 23" sport­­komplexumban rendezték meg a líceumok és szakmai isko­lák atlétikai csapatbajnoksá­gának első fordulóját. A ve­télkedőn tizenegy fiú és tíz lány csapat vett részt. Az első csoportban az 1948—50-ben született versenyzők, míg a másodikban az ennél fiatalabb korúak vettek részt. Eredmé­nyek: I. csoport, fiúk: 1. 5-ös szá­mú Líceum 61, 2. Építkezési Iskolaközpont 56, 3. Faipari Szakmai Iskola 55 ponttal. I. csoport, lányok: 1. Keres­kedelmi Iskolaközpont 51, 2. „Papiu Ilarian" Líceum 46, 3. „Unirea" Líceum 35,5 ponttal. II. csoport, fiúk: 1. „Papiu Ilarian" Líceum 50, 2. 5-ös számú Líceum 41, 3. ..Bolyai Farkas" Líceum 30 ponttal. II. csoport, lányok: 1. Mű­vészeti Líceum 37, 2. 5-ös szá­mú Líceum 35, 3. Gazdasági Líceum 31 ponttal. A második és egyben az u­­tolsó őszi fordulót november 5-én, illetve 6-án bonyolítják le. Constantin ALBU : Szombaton és vasárnap nagyszabású atlétikai verseny volt Gyergyóban is az új at­létikai pálya felavatása alkal­mából. A csapatversenyben el­ső helyen az udvarhelyiek, második és harmadik helyen a gyergyóiak, illetve a dicsőiek végeztek. A gyergyóiak kez­dő, de tehetséges atlétái közül jó teljesítményt, nyújtottak: Bazilides Tibor, Bartalan Ká­roly, Bartalan Mária és Csibi Olga. KARDA László Birkózás Az országos B osztályos kötöttfogású birkózóbajnok­­ság utolsó fordulója kereté­ben a marosvásárhelyi Elec­­tro-Mures vállalat klubhelyi­ségében tartották meg a Rul­­mentul Brassó—IGO Nagybá­nya és Muresul találkozókat. A marosvásárhelyi birkózók mindkét találkozót elvesztet­ték, a Rulmentűltől 12,5— 19,5 és az IGO-tól 14,5—17,5 arányban kaptak ki. A ma­rosvásárhelyi együttes nem nevezett be versenyzőt a ne­héz súlycsoportba, míg a 87 kilós súlycsoportnál tartalé­kos birkózóval állt­ ki. A Rulmen­túl 16—4 arány­ban győzte le az IGO Na''’. bányát. C. ALBU Röplabda IMF—UNIVERSITATE 3:1 A B osztályos bajnokság harmadik fordulójában a ma­rosvásárhelyi egyetemista lá­nyok a fővárosi Universitate csapatát látták vendégül. A találkozót a helyiek 3:1 (15:3, 15:7, 10:15, 15:9) arányú győ­zelmével ért véget. Az első játszmában úgy tűnt, hogy az IMF gyors és könnyű győzel­met fog aratni a bukaresti lányok felett Azonban a he­lyiek pillanatnyi megingása elég volt ahhoz hogy a ven­dégcsapat több pontot szerez­zen, sőt egy játszmát is meg­nyerjen. A Pedagógiai Főiskola B osztályos csapata a főváros­ban szerepelt, ahol 3:0 (16:14, 15:10, 15:12) arányú győzel­met aratott a Medicina csa­pata ellen. Kosárlabda Győztek a vásárhelyi csapatok Vasárnap délelőtt, nem ke­vesebb, mint három kosárlab­da és egy női röplabda mérkő­zést bonyolítottak le az Egye­temi Sportcsarnokban. Sajnos, a rendezők jóvoltából a nézők nagy része ezúttal is lábon áll­va nézte végig a több mint 6 órás marathont. Érthetetlen, az IMF sportklub vezetőségének magatartása, hisz nemcsak a nézőknek tesznek rosszat, ha­nem a sportcsarnoknak is, ugyanis a szépen lefestett pad­ló ilyen körülmények között hamar tönkre fog menni. És ezek után néhány szót a mér­kőzésekről. AZ ÚJONCOK SZERÉNY TELJESÍTMÉNYT NYÚJTOTTAK Először a marosvásárhelyi IMF és a Iasi-i Medicina női csapatok léptek pályára. A két újonc B osztályos egyetemista csapat rendkívül szerény telje­sítményt nyújtott. A helyi csa­pat tehetséges fiatalokból te­vődik össze, de játékuk még nagyon sok kívánni valót hagy maga után. Ha a csapat edző­je — Fülöp György tanár — és a játékosok lelkiismeretesen dolgoznak, 1—2 év múlva az A osztályban is helyet biztosít­hat magának a csapat. Ered­mény 37:19 (23:6) az IMF ja­vára. A helyi csapat pontjait a következők szerezték: Szom­bathelyi 10, Vass 8, Engelbeier 7, Vánházi 6, Bán 4, Moh­a és Nagy 1­1. NAGYSZERŰ FORDULAT A marosvásárhelyi „Mure­­sul“ női csapata teljesen fel­újítva lépett pályára és megle­pően jól szerepelt a Iasi-i U­­niversitatea elleni mérkőzésen. Az újdonságot elsősorban Ba­­lázs János tanár-edző vissza­térte jelenti. S az első lépése dicséretet érdemel: teljesen fel­újította, megfiatalította a csa­patot. Pirchan, Gödri, Balázs, Madaras, Csorva" mellett új nevek szerepelnek a csapat­ban, mint Iványi, Évamentyi, Novák, Halász, Varró, akik va­lamennyien jól illeszkedtek be az „öregek“ közé. A sasiak nem okoztak nagy problémát a „Maresul“-nak, s így az edző­nek alkalma volt a csapat mind a tizenegy tagját játszat­ni. Ez alkalommal ismét kitű­nően játszott Pirchan (igazi mintakép a fiatalok előtt), aki amellett, hogy 30 pontot do­bott, nagyszerűen irányította a csapatot. Mikor nem volt a pályán, ezt a feladatkört Göd­rinek kitűnően sikerült betöl­tenie. Ezen a mérkőzésen Ma­daras és Balázs is aktívabbak voltak, mint az elmúlt idény­ben megszoktuk tőlük Meg­győződésünk, hogy ha a csapat tagjai továbbra is ilyen lelke­sedéssel készülnek a találko­zókra, ez évben már nem kell ádáz harcot vívniok a kiesés ellen. Eredmény: 75:42 a Mu­resul javára. Pontszerzők: Pirchan 30, Madaras 12, Gödri 10, Balázs 9, Csorvási 4, Ivá­nyi 4, Varró 3, Évamentyi 2, Halász 1. MEGTÖRT A JÉG Kevéssel a mérkőzés kezdete előtt megkérdeztük Borbély Attila tanárt, hogy mit vár az IMF—Academia Militara talál­kozótól. íme a válasz: — Mindent megpróbálunk, mert ha most nem sikerül . . . S valóban óriási erőbedo­bással játszottak a vásárhelyi egyetemisták. Talán kevesebb erőpocsékolással és több ész­szel, taktikával könnyebben, nagyobb arányban is megnyer­hették volna a találkozót. A mérkőzés 25. percében 55:37 arányban vezettek az egyete­misták. De ekkor mintha ki­cserélték volna a játékosokat, visszaestek, és az utolsó 5 perc­ben a 18 pontos előny 1 pont­ra csökkent. És mint ilyenkor várható, drámai küzdelem kö­vetkezett, de mert a helyiek­nek sikerült jobban összponto­sítaniuk, 4 ponttal, 68:64 arányban megnyerték a talál­kozót. Amikor már szinte elkerül­hetetlen a kiesés, valóban arra kell törekedni foggal és köröm­mel, hogy pontot szerezzen a csapat. Ezzel párhuzamosan azonban gondolni kell az után­pótlásra, mert ezt az elkesere­dett harcot egy 7—8 főből ál­ló csapat nem bírja sokáig. Pontszerzők: Dr. Czédula 21, Borbély 15, Haller 13, Tordai 12, Tóth 3, Soós és Hajdú 2— 2. Folbert és Fodor csapata nem nyújtotta azt, amit tőle vártunk. P. I. ­ Jól sikerült a vasárnapi motorkerékpár verseny A Tartományi Testnevelési és Sportunió motoros szakbizott­sága, a marosvásárhelyi IRA-2 és O­telül Rosu sportközösségekkel karöltve, vasárnap háztömb kö­rüli gyorsasági motorkerékpár­­versenyt rendezett Marosvásár­helyen, melyen közel 50 ver­senyző vett részt Resicáról, Te­mesvárról, Kolozsvárról, Nagy­váradról, Nagybányáról, Szat­­márról, Dicsőből és Marosvásár­helyről. A 2.000 méter hosszú versenypályát a rendezők jól választották meg, a sok kanyar, emelkedő próbára tette a ver­senyzők ügyességét, nem kevés­bé a verseny kezdete előtti eső­től csúszós aszfalt. EREDMÉNYEK: 75 köbcenti Carpati-csoport: (3 kör) 1. Va­dad­ Gyula (IRA—2 Marosvá­sárhely), 2. Balló Albert (IRA— 2 Marosvásárhely), 3. Buboescu Cornel (CSM Resica). 125 köbcentis csoport: (hét kör) 1. Borbély Lőrinc (CSM Kolozsvár), 2. Nagy István (Oie­iul Rosu Marosvásárhely), 3. Lo­­kodi Nicolae (CSM Resica). 175 köbcentis csoport: (9 kör) 1. Netzler Mihály (CSM Resica),­ 2. Borbély Lőrinc (CSM Kolozs­vár), 3. Arsin Doru (Progresul Temesvár). 250 köbcentis csoport: (likőr) 1. Hirschvogel Werner (CSM Resica), 2. Türbach Dietel (Progresul Temesvár), 3. Solo­mon Vasile (Diplul Nagybánya). 350 köbcentis csoport: (13 kör) 1. Berényi Gergely (Progresul Temesvár), 2. Bejan Florian (CSM Resica), 3. Pop Iosif (IRA Szatmár). Vegyes csoport: (13 kör) 1. Borbély Lőrinc (CSM Kolozs­vár), 2. Solomon­­Vasile (Otelul Nagybánya), 3. Ridi Ferenc (Constructorul Nagyvárad). Oldalkocsis csoport: (7 kör) 1. IRA—2 Marosvásárhely (Csor­­vássy István és János), 2. Cons­­tructorul Nagyvárad (Szabó László és Ridi Ferenc). Az összetett verseny eredmé­nye: 1. CSM RESICA 37 PONT, 2. IRA—2 Marosvásárhely 23 pont, 3. Progresul Temesvár, CSM Kolozsvár 22 pont, 4. Constructorul Nagyvárad, Ote­lul Nagybánya 15 pont, 5. Ote­lul Rosu Marosvásárhely 14 pont, 6. IRA Szatmár 7 pont, 7. Politehnica Kolozsvár 4 pont, 8. Vointa Dicső 3 pont. Az első helyen végzett csapa­tokat kupával jutalmazták, míg a csoportonkénti győzteseket különböző diplomákkal, tár­gyakkal. A versenybíróság di­cséretben részesítette a verseny legöregebb, legfiatalabb és leg­­fegyelmezettebb versenyzőit, sorrendben Burdos Eugent (CSM Kolozsvár), Buboiescu Cornell (CSM Resica) és Dohai Albertet (CSM Kolozsvár). Ioan PAUlIS A tartományi labdarúgó bajnokság COMPLEXUL GALÓCAS — VIITORUL GYERGYÓ 0:5 A gyergyói csapat tagjai ez­úttal idegenben is bebizonyítot­ták jó képességüket. Vasárnap Galócáson játszottak a Com­­plexul együttesével, s teljesít­ményükkel megérdemelten sze­rezték meg a két bajnoki pon­tot. Góllövők: Antal Péter (3), Szász István és Sólyom Jáno- UNIREA DICSŐ—VIITORUL MAROSVÁSÁRHELY 0:0 Az Unirea csapat tagjai kez­denek jobban, de a vendégek védelme biztosan áll a lábán. Később a Viitorul csatárai is veszélyeztetik a dicsőiek kapu­ját. A második 45 percben a helyiek játéka színesebb, ötle­­tesebb. S hogy gól mégsem születik, az a védelem mellett, főleg Szabó­­ Fülöp kapuvédő jó teljesítményének tulajdonít­ható. Papp László régens já­tékvezető jól látta el feladatát. (DUCÁN ION). VOINTA MAROSVÁSÁRHELY —TRACTORUL SÁRMÁS 3:4 A sármási csapat tagjainak sikerült győzelemmel hazatér­niök Vásárhelyről. Ami e ta­lálkozóból leginkább tetszett a közönségnek, az a sármásiak jó játéka volt. Nemcsak lelke­sedésben, hanem a labda meg­­játszásában is felülmúlták el­lenfelüket. Az első félidő 2:2- vel ért véget. A második 45 percben a vendégek megszerzik a győzelmet jelentő két gólt, amelyre a lehetetlenül, kedv­­nélkül játszó szövetkezetiek mindössze eggyel válaszolnak. A gólokat Lumperdean (2), Is­pás és Buraianu szerezték a győztes csapatból, míg Lungu (2) és Antal a Vointa-tól. Du­­mitru Marghideanu dicsői já­tékvezető hibákkal tarkítva vezette a találkozót. STARUINIA MAROSVÁ­SÁRHELY—MET­ALUL VLAHICA 0:0 Mindkét csapat nagy erőbe­dobással küzdött a győzelem megszerzéséért. Emiatt gyakran kemény belemenéseknek, a sportszerű játékkal össze nem egyeztethető megnyilvánulá­soknak lehetett tanúja a kö­zönség. OTELUL MAROSVASÁR­HELY—LEMNARUL UDVARHELY 2:1 A vásárhelyiek megérdemel­ten szerezték meg a győzelmet, örvendetes, hogy játékuk egy­re színesebb, tetszetősebb. A találkozó nagyobb gólkülönb­séggel is végződhetett volna, ha az Otelul csatárai az első 45 percben nem hagynak ki any­­nyi jó helyzetet. Az első gól a 41. percben Bartha lövése nyomán születik, két percre rá Vultur 2-re növeli a vásárhe­lyiek előnyét. A második fél­időben a helyiek csökkentet­ték az iramot, s így módot nyújtottak arra, hogy a ven­dégek egyre veszélyesebben tá­madjanak. Az udvarhelyiek mindent elkövettek a kiegyen­lítésért, azonban mindössze egy­szer, a 84. percben sikerült eredményesen befejezniök a támadást, amikor Orbán II. juttatta hálóba a labdát. Bar­­na­dicsői játékvezető igazságo­san vezette a mérkőzést. NIRAJUL NYÁRÁDSZEREDA —AVÍNTUL RÉGEN 3 : 0 A találkozó első felében ki­egyensúlyozott játék folyik a pályán. Mindkét csapat csatár­sora számtalan gólhelyzetet te­remt, azonban a pontatlan lö­vések miatt a labda sorra el­kerüli a kaput. A legnagyobb helyzetet a 38. percben a ré­­gensek (Kiss) hagyják ki. A 49. percben Lámpó néhány vé­dőjátékost kicselezve Starkhoz továbbít, aki megszerzi a veze­tő gólt. Tíz percre rá Lámpó juttatja hálóba a labdát. A 67. percben ugyancsak ő állít­ja be a végeredményt. (SZABÓ ANDRÁS). A tartományi labdarúgó baj­nokság többi eredményei: I. CSOPORT: Vointa Dicső— Energia Gyulakuta 2:1, Stra­­duinta Keresztúr— Lemnarul Marosvásárhely 0:1, Muresul Ludas—Gloria Marosvásárhely 3:1. II. CSOPORT: Ciocanul Ma­rosvásárhely—Apemin Borszék 2:1, Minerul Balánbánya—Mu­resul Toplica 1:0, Minerul Csík­szereda—Stiinta Marosvásár­hely 0:1. A IX. forduló után az I. cso­portban a marosvásárhelyi Lemnarul vezet, a II-ban a marosvásárhelyi Stiinta, mind­ketten 15 ponttal. Ez történt a C osztályban C osztályos labdarúgó csapa­taink vasárnap gyengén szere­peltek. A régeni Progresul sa­ját pályáján csak 1 :1-es dön­tetlent tudott kiharcolni a bi­hari Minerul-lal szemben. A dicsői Chimica 2:1 arányú ve­reséget szenvedett Marosújvá­ron. K­ézilab­da: TEMESVÁRON NYERT AZ IMF A marosvásárhelyi IMF B osztályos férfi kézilabda csa­pat mintegy igazolva pilla­natnyi jó formáját, rendkívül értékes győzelmet aratott Te­mesváron: 14:12 (6:7) arány­ban győzte le a Politehnica második csapatát. A maros­vásárhelyiek góljait Grigo­­rescu 5, Kiss 4, Medve 3, és Farkas 2 szerezték. Jól szerepelt az egyetemis­ták női csapata is. A maros­vásárhelyi Pedagógia a fővá­rosban 9:3 (5:0) arányú győ­zelmet aratott az ISE ellen. TARTOMÁNYI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Az országos ifjúsági kézi­labda bajnokság tartományi szakaszát Régenben bonyolí­tották le a következő nyolc csapat részvételével: Udvar­hely, Gyertyó, Marosvásár­hely, Régen, Radnót, Csíksze­reda, Dicső és Nógrádszereda. A döntő mérkőzésen a ma­rosvásárhelyi SSE (edző Be­rekméri Lajos tanár) 12:10 arányban nyert az udvarhe­lyi SSE ellen, és így megsze­rezte az 1966. évi tartományi ifjúsági bajnoki címet. A má­­sodik helyen az udvarhelyi SSE, harmadik helyen pedig a gyergyói Infratirea végzett. A bajnokcsapatból kitűntek Stoica Constantin, Steff Ilie, Román Stefan és Marca­ Ni­colae. A női kispályás tartományi kézilabda bajnokságot Ditró­­ban bonyolították le. Első he­lyen a marosvásárhelyi SSE végzett, második az udvarhe­lyi SSE, harmadik a ditrói Recolta. -k Nemzetközi labdarúgó mérkőzés Milánóban ma barátságos mér­kőzésen találkozik Olaszország és a Szovjetunió labdarúgó vá­logatottja. Szerdán Bukarestben a Románia—Svájc Európa-baj­­noki hivatalos mérkőzésen kí­vül két barátságos találkozóra is sor kerül. Madridban Spanyol­­ország Svédországgal találkozik, Londonban pedig Anglia Cseh­szlovákiával méri össze erejét. Szófiában csütörtökön bolgár— jugoszláv barátságos mérkőzés lesz. Szombaton Stockholmban Svédország labdarúgó csapata a dán válogatottal találkozik, va­sárnap pedig Amszterdamban Hollandia válogatottja a cseh­szlovák válogatottal mérkőzik. (Agerpres)