Vörös Zászló, 1986. április (38. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-01 / 76. szám

Ez történt a 21. fordulóban Az A divíziós labdarúgó-baj­nokságunk 21. fordulója csonka volt Mindössze hét mérkőzést játszottak, kettőt elhalasztottak. A forduló jellegzetességei közé el­sősorban a sok gól tartozik. A marosvásárhelyi találkozó kivéte­lével mindenütt győztek az ott­hon játszó csapatok, a Corvinus például nem kevesebb, mit hat alkalommal vette be az FC Olt kapuját. Drámai fordulatokban sem volt hiány. Pitegu­­en két perccel a befejezés előtt még 3—2-re a vendégcsapat, az SG Bacau vezetett, de ez a kétperces hajrá elég volt a hazaiaknak, nem csak az egyenlítéshez, ha­nem a győzelmet jelentő gól meg­szerzéséhez is. Buzauban a már biztosan vezető Gloria járta majdnem meg. Három perccel a befejezés előtt még 3-0 volt az eredmény a hazaiak javára, ak­kor a Rapid egy perc alatt két gólt rúgott. A Gloria sem maradt adós, Dudu Georgescu révén biz­tosította a kétgólos előnyét. Hu­­nyadon a Corvinul mindkét fél­időben három-három gólt rúgott az FC Oltnak, míg Craiován az Universitatea nehezen lendült játékba, de miután megkezdte a gólszerzést, ötig meg sem állt. Ez történt eddig a fordulóban, de még hátra vannak a Dinamo — Steaua és a Victoria — Sportul studentesc mérkőzések, amelyek­re egy későbbi időpontban kerül sor. Eredmények: ASA — FCM Brassó 0—0, Corvinul — FC Olt 6—0 (3—0), Petrolul — FC Bihor 2—0,­­ Kolozsvár-Napoca — Chimia Rm. Vâlcea 3—0 (2—0). Csütörtökön a 23. fordulóból e­­lőrehozott mérkőzésen Ploiesti-en a Steaua 2—0-ra győzött a Petro­lul ellen. A valóság táblázatán a követ­kezőképpen alakult az állás: Steaua +15, Universitatea +8, Sportul studentesc +7, Dinamo +5, FC Arges +3, Corvinul­­+2, Petrolul —1, Poli —1, U —1, Gloria —2, SC Bacau —2, Chi­mia —3, Rapid —3, FCM Brassó —3, Victoria —4, ASA —5, FC Olt —5, FC Bihar —10. A következő fordulóra szerdán, április 2-án kerül sor az alábbi műsor szerint: SC Bacau — U­­niversitatea, Sportul studentesc — 0, FCM Brassó — Corvinul, FC Olt — Dinamo, Poli Temes­vár — Gloria, FC Bihor — Ra­pid, Victoria — Petrolul, Chimia — FC Argeș. A Steaua — ASA találkozót elhalasztották, mivel a fővárosi katonacsapat azon a na­pon Brüsszelben az Andrelecht ellen játszik BEK elődöntőt. Az A divízió állása: 1. Steaua 21 11 3 1 41- 9 31 1. sp. studenteso 20 U 1 2 44-19 29 3. Univ. Craiova 21 12 4 S 28-11 28 4. Dinamo 20 11 B 4 32-16 21 5. FC Arg ej 21 9 5 1 24-25 23 «. Petrolul 22 1 9 6 20-24 23 1. Corvinul 21 10 2 9 53-25 22 8. Poli Temesvár 21 10 1 10 37-31 21 9. Gloria 21 « 4 9 30-38 20 10. U Kolozavár-N. 21 8 3 10 24-24 19 II. Chimia 21 8 3 10 25-21 19 12. SC Bacáu 21 9 0 12 30-33 18 13. AS Armata 21 6 5 10 11-28 17 14. Rapid 21 7 3 11 24-30 17 15. FCM Brassó 21 7 3 11 13-40 17 M. FC Olt 21 6 5 11 20-37 15 11. Victoria 20 4 8 10 18-29 14 1*. FC Bihar 21 3 4 14 16-44 10 B DIVÍZIÓ Labdarúgó-bajnokságunk má­sodik osztályának II. csoportjá­ban a vasárnapi fordulót a dön­tetlenek jellemezték. Nem keve­sebb, mint négy találkozón került sor pontosztozásra. A hazai pá­lyán pontot vesztett csapatok között van a Progresul Vulcan is és így az éllovas Flacara Auto­­matica Moreni előnye négy pont­ra nőtt. Sajnos a döntetlenre játszó együttesek sorában talál­juk a régens Avintust is, amely a múlt heti idegenbeli győzel­me után egy nálánál gyengébb helyen tanyászó csapatot nem tudott legyőzni. Eredmények: Progresul Vulcan Bukarest — CS Tirgovigie 1—1, Avintul Regen — Mecanica fina Steaua Buka­rest 1—1, Sportul muncitoresc Slatina — Electroputere Craiova 0—0, Soimii IPA Szeben — ICSIM Bukarest 1—1, Tractorul Brassó — Muscelul Cimpulung 3—0, Carpati Mirga — ICIM Brassó 1—0, AS Drobeta Turnu Severin — IMASA Sepsiszent­­györgy 2—0, Automatica Bukarest — Chimica Tírnáveni 2—1, Fla­cára Automecanica Moreni — Gaz-metan Medgyes 1—0. A következő fordulóban, ápri­lis 6-án az alábbi párosításban játszanak a csapatok: ICIM — AS Drobeta, Chimica — Sportul muncitoresc, CS Tirgovigte — Flacara Moreni, Mecanica fina Steaua — Tractorul, Gaz-metan — §oimii IPA, IMASA — Elec­­ troputere, Carpati Mirsa — Auto­matica, ICSIM — Avintul, Mus­celul Cimpulung — Progresul Vulcan. A II. csoport állása: 1. Flacara Moreni 20 12 5 3 24-12 29 2. Progresul Vulcan 20 9 7 4 36-16 25 3. CS Tirgoviste 20 9 6 5 30-15 24 4. AS Drobeta 20 10 3 7 27-23 23 5. Carpati Marfa 20 10 2 8 29-26 22 6. Tractorul 20 8 5 7 26-20 21 7. Avintul 20 8 4 8 22-35 20 8. Electroputere 20 8 3 9 40-30 19 9. Chimica 20 8 3 9 32-25 19 10. Automatica 20 8 3 9 27-32 19 11. Sp. muncitoresc 20 7 5 8 19-26 19 12. IMASA 20 8 3 9 21-33 19 13. Mecanicä finä 20 6 6 8 30-33 18 14. Muscelul 20 9 0 11 ‘’3-31 18 15. Gaz metán 20 8 1 11 25-23­­ 16. ICTM Brasov 20 8 1 1t ’­ 29 ’7 17. $oimii IPA 20 6 5 9 29-31 17 18. ICSIM Buc. 20 5 4 11 15-42 14 ASA - FCM Brassó 0-0 Municípium­i stadion, napos, meleg, tavaszi idő. Vezette: Al. Mustejea (jól). A két csapat fel­állítása: ASA: Varró, Szabó, Jenei, Ispir, Fodor, Popa, Bote­­zan (Both 45. p.), Sorin Dumit­­rescu (Soare 58. p.), Ciorceni, Fanici, Muntean. FCM Brassó: Sánta, Bálán, Nagy, Moldovan, Mandoca, Pana, Djerbanica, Mar­­gárics (Spirea 72. p.), Benja, Kádár, Kramer. Rekordot döntött vasárnap csa­patunk: úgy játszotta végig a kilencven percet, hogy egyetlen­egyszer sem tudott gólveszélyes lenni. S tette ezt a meglehető­sen szerény játékerőt képviselő FCM Brassó ellen. Mert való­színű Czakó megmondhatta fiai­nak, milyen taktikával verhetik meg ellenfelüket, de azt a já­tékosok olyan ügyesen titkolták, hogy nem tudtam rájönni a ki­lencven perc alatt. A brassóiak taktikája viszont roppant egysze­rű volt: ha támadtunk. Sánta a kapuból elkiáltotta magát „Em­bert fogj“,­­­és ezzel már el is voltunk intézve. Ki is kaphat­tunk volna, nagy helyzeteket ők dolgoztak ki és ha Varró nem véd háromszor is bravúrosan, akkor bizony mindkét pont el­ment volna. Tény: vasárnap egyetlen pilla­natra sem voltunk helyzeti e­­lőnyben. Nem is lehettünk, ha három középpályásunk közül ket­tő — Popa és Sorin Dumitrescu — nagyon gyengén szerepelt. E­­zért érthetetlen, hogy Czakó ép­pen a harmadikat, Botezant cse­réli le a szünetben, azt, aki az első félidő egyetlen veszélyesebb lövését küldte Sánta kapujára. Ráadásul jött a brassóiak les­taktikája: ahogy felszabadítot­tak, fejeveszetten rohantak ka­punk felé. Az egész csapat. Fu­tottak, futottak, addig, amíg va­lamelyik védőnk előreívelt és akkor három, négy csatárunk persze, lesen maradt. Többször is megcsinálták ezt az első fél­időben. Az elsőnél nevettünk, a másodiknál bosszankodtunk, a harmadiknál ajkunkat harapdál­­tuk és azt reméltük, hogy a szü­netben Czakó csak megmondja, mit kell ilyenkor csinálni: leven­ni a labdát és a felfutó brassóiak között előre törni. Ám a máso­dik félidőben semmi sem válto­zott. Both Gyuri beállása megélén­kítette a második félidő elejét. Volt néhány prima megmozdu­lása, gólhelyzet-átadása, aztán ő is leállt. Kár. Persze, a máso­dik félidőben nehéz lelket ver­ni egy teljesen életképtelen csa­patba. Akkorra már nyilvánvalóvá vált, hogy a magasan beívelt lab­dákat a védők rendre kifejelik, mégis mindig azt erőltettük. Both Gyuri néhány megmozdu­lásából láthattuk, hogy a vé­delmet rövid passzokkal, egyéni akciókkal át lehet játszani. Ezt viszont nem csináltuk. És azt sem értem, miért kellett olyan roppant finomkodva, különösebb erőfeszítés nélkül, nyugodtan vé­gigjátszani ezt a tétmeccset. Hi­szen a Brassó vetélytársunk a kiesés elleni harcban. Ezért is nagyon nagy ez a pont, amelyi­ket elvittek tőlünk. A mérkőzés érdekesebb pilla­natait nagyon könnyű felsorolni. A 15. percben esik az első ve­szélyesebb lövésünk, Botezan a „tettes“, egyéni akciója után éle­sen lő, kevéssel kapu mellé, majd két perc múlva Ciorceni kezdhetne valamit a tizenhato­son, de nem tud. A 42. percben viszont Kádár két gyönyörű csel után lő és csak Varró bravúros öklözése ment meg a góltól. Az 56. percben Fanici egy védővel a hátán lőhetne, ha tudna, majd a 70. percben ismét Varró re­mekel, bal alsó sarokba tartó fejest csíp el. Ennyi. És ez ke­vés a győzelemhez. Mint az elmúlt bajnokságok során annyiszor, most is nehéz helyzetben van csapatunk. De bízunk abban, hogy nagyobb küzdeniakarással, jobb felké­szüléssel győzelemre is képes, itthon és idegenben egyaránt. Bármilyen körülmények között is nagyobb bíztatásra lenne szük­sége, mert vasárnap néhány brassói drukker túlkiabált egy e­­gész stadiont. Már a drukkerek sem a régiek? tompa kosárlaeda Comertul — Mobila Szatmár 1—1 (75—83, 71—70). Az A di­víziós női kosárlabda-bajnokság szombati és vasárnapi forduló­jában a bajnoki tabella utolsó két helyén tanyászó csapat lépett egymás ellen pályára. Sajnos, a marosvásárhelyi csapatnak nem sikerült megszereznie mindkét találkozón a győzelmet és érté­kes pontokat veszített a bentma­­radásért vívott harcban. A szom­bati találkozón az ellenfél végig vezetett és lelkes játékkal meg­érdemelten szerezte meg a győ­zelmet. A vasárnapi visszavá­gón valamivel jobban játszott a helyi csapat, csaknem végig ve­zetett, volt eset, amikor 16 pont­tal is, de sajnos a hajrában el­fáradtak a játékosok, és az el­lenfél csaknem teljesen ledolgoz­ta hátrányát. Metalotehnica — Automecani­­ca Medgyes 91—­93 (54—52). Vas­kos meglepetéssel ért véget a B divíziós férfi kosárlabda-bajnok­ság keretében lejátszott mérkő­zés. A vásárhelyi csapat az utol­só másodpercben egy távolról dobott kosárral kapott ki. Szabó András KÉZILABDA Confectia Bukarest — Mure­­sul 23—23 (8—11). Az A diví­­ziós női kézilabda-bajnokság keretében lejátszott találkozón a vásárhelyi csapat a 47. percig vezetett, de a hajrában a ven­déglátók feljöttek és kiharcolták a döntetlent. Gólszerzők: László Eszter (5), Bíró Zita (4), Mózsi Éva(4), Stroia Elena (3), Bartha Carmen (3), Hegedűs Erika (2), Buciuman Dorgo Maria és B*H­at Adriana. Electromures — Metolul Kis­kapus 26—17 (11—8). A B diví­ziós férfi kézilabda-bajnokság keretében lejátszott találkozón a marosvásárhelyi csapat fegyel­mezett, jó látékkal megérdemel­ten győzött az ellen a csapat ellen, amellyel az ősszel döntet­lenre mérkőzött. A csapat gól­jait Moldovan 8. Furnea 7. Rá­­dau 3, Ciobanu 3, Mózsi 2, Vaj­da, Adompi, Moldovan Remus szerezték. C DIVÍZIÓ A XI. csoportban a vasárnapi forduló mérkőzései az alábbi e­­redményekkel értek véget: Medve­te —Balánbánya 1—1, CSU Me­­canica Szeben — Opelul Régen 3—0, Progresul Székelyudvarhely — Unirea Vízakna 6—1, Mure­­gul Ludas — Carpati Ágota 1—0, Inter Szeben — Unirea Székely­­keresztúr 1—0, Minerul Barót — Metarul Segesvár 1—0, Electro­­mureg — Metalotehnica Ma­rosvásárhely 2—1, Viitorul Gyergyószentmiklós — Muregul Toplica 1—0. A Balánbánya — Inter Szeben múlt héten leját­szott mérkőzés 0—0-as eredmény­nyel ért véget, de a fegyelmi bi­zottság a balánbányaiak sport­szerűtlen viselkedése miatt a ta­lálkozót 3—0-ás gólaránnyal az Inter javára írta, a balánbánya­iak rendezési jogát két forduló­ra felfüggesztette és a csapatot 3 000 lejes pénzbírsággal is súj­totta. A csoport állása: Electromures — Metalotehnica 2—1 (1—0) A két éllovas marosvásárhelyi csapat rangadóját nagy érdeklő­dés előzte meg. Az Electromu­res korszerű pályájának lelátai ez alkalommal elégtelennek bi­zonyultak az érdeklődőit, befoga­dására és így a szomszédos ház­tömbök tetői is alkalmi tribü­nökként szolgáltak. A biztatás sem hiányzott, és a szurkolók két táborának dicséretére válik, hogy ez a buzdítás mindvégig sportszerű volt. Amint a nagy tétű mérkőzé­seken lenni szokott, a játék nem emelkedett a várt színvonalra. Főleg az első félidőben volt na­gyon kevés a gólakció, a játéko­sok inkább a pálya közepén próbálkoztak ellentámadások in­dításával. Egy ilyen támadásnál esett máskülönben a félidő e­­gyetlen gólja is. A 43. percben Vargát a tizenhatoson belül sza­bálytalanul választották el a lab­dától, és a megítélt tizenegyest Gáli értékesítette, 1—0. A második félidő már jobb játékot hozott. A Metalotehnica többet támadott és az Electro­mures sem maradt adós a vá­lasszal. Ebben a játékrészben sokkal több akciót láttunk, nem hiányoztak a parázs kapu előtti jelenetek és a védelmek remek hárításai sem. Az Electromures támadójátéka sokat javult Bor­­dea csatasorba állításával, aki a szünet után jött be a pályára Varga helyett. A 66. percben a már említett Bordea remek lab­dát tálalt Kalló elé, akinek lö­vése nem tévesztett célt, 2—0. A Metalotehnicának sikerült a szépítés Papp révén, akinek bombaerős lövésével szemben Naste tehetetlen volt. A hajrá­ban a Metalotehnica megpróbált kiegyenlíteni, de az Electromu­res védelme, élen Nasteval, min­dent hárított és így maradt az egygólos Electromures győzelem, amely lehetővé tette a csapat számára, hogy átvegye a vezetést a csoportban. A győztes csapat az alábbi felállításban játszott: Nasze , Jánosi (Stoica), Ursu, Gáli, Groza, Szakács, Karda, Moldovan, Mo­noki, Varga (Bordea), Kalló. A Metalotehnica csapatának felál­lítása: Halász — Ritea, Koncz, Nagy, Sipos, Dobos, Olaru, Papp, Demeter (Molnár), Bodoni, Ta­más. Az ifjúságiaknál: Electromureg — Metalotehnica 1—1. GH. BOTEZAN Szovátai Medve-tó — Balánbánya, Bányász 1—1 (0—1) A helyi csapat játékára bék­lyóként hatott a sok kihagyott, óriási gólhelyzet. Ezért okozott a szovátai csapat játéka sok hosz­­szúságot a közönségnek. Kevés vigasz, hogy a sok támadás miatt szinte felbillent a pálya hasz a lövések nem akadtak be az ellen­fél hálójába (mindössze csak egy­szer), részben, mert jól védett a vendégcsapat kapusa, Andronic, részben pedig azért, mert a csa­tárok lőttek pontatlanul A ven­dégcsapat mindössze egyetlen veszélyes támadást hozott össze, azt is a második félidőben, u­­gyanis a gól szerencsés lövés e­­redményeként született­ a 26. percben 30 méterről Popescu, senkitől sem zavarva, lövésre szánja el magát s a jól eltalált labda a kapufát is alig érntve jut a bal felső sarokba: 0—1 A hazai csapat fölényét a 18—3-as szögletarány is igazolja s ezen­kívül számtalan támadás. Végül a 82. percben megszületik a he­lyi csapat egyenlítő gólja. Sza­badrúgáshoz jut a szovátai csa­pat 20 méterre a kaputól. Szász beadását az ötösről fejeli Kele­men a hálóba: 1—1. FEKETE ÁRPÁD TEKE Az elmúlt héten az A divíziós tekebajnokságban két fordulóra került sor. Csütörtökön az aláb­bi eredmények születtek: Nők: Vointa Székelyudvarhely — CSM Electromures 2530—2493, Const­­ructorul Szamosújvár — Vointa Marosvásárhely 2332—2374 Fér­fiak: Victoria Temesvár — Const­­ructorul Marosvásárhely 4813— 4865, Tehnoutilaj Székelyudvar­hely — CFR Marosvásárhely 5166—5091, Chimica Tírnaveni — Unió Szatmár 5223—5205 Az E­­lectromureg — Aurul Nagybá­nya mérkőzést elhalaszto­tták, csütörtökön délelőtt 10 órai kez­dettel bonyolítják le a 7 Vlor­tro­­mures pályáján. Vasárnap Marosvásárhelyen két mérkőzést játszottak. Ezek közül kiemelkedik a női bajnok­ság helyi rangadója a voln­a és az Electromures között. A Voinja 2576—2503 arányban győ­zött. A győztes csapat legjobb­jai Szász Ildikó, Albert Erzsé­bet, Szabó Anna és Maria To­­dea voltak. Az Electrom­urestől kitűntek: Doina Tegean, Aure­lia Serdean, Demeter Melinda és Rodica Baciu. Az Electromu­­res férficsapata biztosan, 5262— 5040 arányban győzött a temes­vári Victoria ellen. Az együttes­ből a legjobb teljesítményt Sik­­lódi Lajos és Gh. Silvestru nyújtották. 1. Electromure? 17 11 1 5 32-16­ 34 2. Inter Szeben 17 10 3 4 30-11 33 3. Progresul 17 10 3 4 32-18 33 4. Metalotehnica 17 10 1 6 39-22 31 5. Viitorul Gyergy. 17 8 3 6 17-17 27 6. Unirea Vízakna 17 8 3 6 17-24 27 7. CSU Szeben 17 8 1 8 25-23 25 8. Balánbánya 17 7 3 7 20-30 24 9. Carpati Mirsa 17 7 2 8 20-21 23 10. Muresul Ludas 17 6 4 7 24-20 22 11. Minerul Barát 17 6 3 8 13-23 21 12. Metasul Segesvár 17 5 4 8 15-23 19 13. Otelul Régen 17 5 3 9 21-25 18 14. Székelykeresztúr 17 5 3 9 18-27 18 15. Muresul Toplica 17 5 2 10 25-30 17 16. Medve-tó 17 5 1 11 17-35 16 1 A második gól... TRIE JÓZSEF felvétele VÖRÖS ZÁSZLÓ -­S. OLDAL