Zala - Új Zala, 1956. október (12. évfolyam, 232-254. szám - 1. évfolyam, 1-3. szám)

1956-10-02 / 232. szám

4. 1956. október 2., kedd: Petra, Ciprián. A Nap kél 5 óra 43 perckor, nyugszik 17 óra 22 perckor. A Hold kél 3 óra 32 perckor, nyugszik 16 óra 09 perckor. * 7 éve kiáltották ki a Kínai Népköztársaságot. 5 éve indított »­Új Március­« címmel folyóiratot a DISZ Központi Vezetősége. * — A TTIT zalaegerszegi klubjában ma este fél 8 órakor olasz operaest lesz Rossini, Verdi, Donizetti és Mascagni operáiból. Ismertetőt Ivasivka Mátyás, a zeneiskola tanára tart. — Irodalmi estet rendez ok­tóber 4-én Zalaszentgróton a Zala megyei írók munkaközös­sége, amelyen a megyei írók és költők mellett pécsi költő is részt vesz munkáival. Az estet zeneszámokkal is gazdagítják. ■— Három új film előkészíté­sét kezdték meg a filmgyárban. Makk Károly rendező Örkény István—Bacsó Péter „Babik” cí­mű filmforgató­könyvén dol­gozik. Máriássy Félik Háy Gyula forgatókönyvének a »Varró Gáspár igazságá­nak­« megfilmesítésére készül, Gert­­ler Viktor pedig a Pázmány lo­vag után Szász Péter «Láz» cí­mű filmjének rendezését ter­vezi. A Négy tagú munkaközösség hozzákezdett Zalaegerszeg tör­ténelmének tudományos fel­dolgozásához. A munkaközös­ség a Tudományos Akadémia támogatásával működik.­­ A TTIT elnöksége közli Zalaegerszegről: A szeptember 30-ra hirdetett Shakespeare­­est elmaradt, mert Bessenyei Ferenc Kossuth-díjas színmű­vésznek filmezni kellett. Az est későbbi időpontban meg­tartásra kerül, melyről az ér­deklődőket a TTIT értesíteni fgja. Terep motorosverseny Győrvárott a Néphadsereg Napja tiszteletére A verseny pályáját a győr­­vári csata színhelyén jelölték ki. A változatos és heves küz­delemben az alábbi eredmé­nyek születtek: 125-ös Csepel kategória: 1. Dömötör Szombathelyi Zalka Máté Motoros Klub, 2. Herceg Szombathely, 3. Ágos­ton Szombathely. Dömötör megérdemelten győ­zött, bár a selejtezőben Ágoston maga mögé utasította. A döntő eredménye is jelentős eltérést okozhatott volna, ha Ágoston két ízben nem kényszerül gépe javítására. 250-es kategória: 1. Devecseri Szombathely, Csepel, 2. Vég Szombathely, Jáva, 3. Valkóczi Zalaegerszeg, Csepel. A második helyezést elért Vég az utolsó körig nagy előnnyel vezetett. A második helyen futó Devecseri előtt mintegy fél körös előnye volt. Az utolsó kör kezdetén gépe meghibásodott és kénytelen volt a második hellyel meg­elégedni. Valkóczi is jobb ered­ményt érhetett volna el, ha gépe az első körben nem hibá­­sodik meg. 350-es kategória: 1. Geszler Zalaegerszeg, IZS, 2. Gosztolai Zalaegerszeg, IZS. Mindkét versenyző jól előké­szített gépen indult és Geszler a nap legjobb idő­eredményét érte el. Sertéstartó gazdák figyelem! Húsz kg-tól felfelé szerződés köthető bacon, húsjellegű és hízott sertésre az Állatforgalmi Vállalattal. AZ OKTÓBERBEN LESZERZŐDÖTT HÍZOTTSERTÉS 400 KG., BACON-ÉS HÚSJELLEGŰ 250 KG. KUKORI­CA-SZERZŐDÉS ALÓL MENTESÍTI A TERMELŐT. Saját érdekében szerződéskötési szándékát minél hama­rabb jelentse be a községi tanácsnál. Apróhirdetések Apróhirdetések díja 10 szóig­­ forint. Minden további szó ! FIGYELEM! SZÉNPOR BEGYŰJ­TÉS! A Belker. Minisztérium TÖZÉP igazgatósága fontos népgazdasági ér­dek­ből az egyes közületeknél és a la­kosságnál elfekvő szénporok begyűj­tését rendelte el. Begyűjtéssel a me­gyei és járási székhelyeken található TÜZÉP-telepek foglalkoznak. Be­gyűjtésre csak tisztán kezelt és ide­gen szennyeződéstől mentes szénporok kerülhetnek. A szénpor árát a TÜZÉP telepek, telepre beszállítva fizetik ki és a beszolgáltató kívánságára a be­­szolgáltatónak, fizetés ellenében meg­felelő mennyiségű tüzelőanyagot szol­gáltatnak ki. Bejelentéseket a terüle­tileg illetékes TÜZÉP telepen akár te­lefonon, akár írásban kell megtenni. A beszállítás időpontjáról később tör­ténik intézkedés. Kérünk minden szén­porral rendelkezőt, akár közület, akár lakosság, hogy bejelentését a TÖZÉP telepeken tegye meg. Szombathely- Zalaegerszegi TÖZÉP V. hétköznap 10 forint, vasárnap hétköznap 1 Ft, vasárnap 2 Ft BETONCSŐ és kútgyűrű modelleket tartozékaikkal vásárol a Szombathely -Zalaegerszegi TÖZÉP, Zalaegerszeg Baki út. 695 ) A ZALAEGERSZEGI VASTÖMEG­CIKKEKET ÉS KISGÉPEKET JAVÍTÓ­­ KTSZ értesíti a megye területén lévő­­ kisipari szövetkezeteket, hogy még ez­­ évben felújításra szoruló gépeiket, il.­­ azok javítását írásban jelentsék. Erre­­ azért van szükség, hogy a beérkezett­­ jelentések sorrendjében be tudjuk üte­■ mezni a gépek javítását. KELLEMESSÉ TESZI LAKÁ­­­SÁT, ha lemezjátszót vásárol. Kapható RÉSZLETFIZETÉSRE ’ Hanglemezekből nagy válasz­ték áll rendelkezésre. 467 , ELADÓ Hahóton 2000 négyszögöl 2 hegy pincével, teljes felszereléssel, ol­csón. Érdeklődni lehet levélben F­i­­­löp László Szombathely VII. ker. Zó­ 3 fa u. 2. 607 * I. * 3 KOVACSOLLŐ fúvóval együtt eladó. Zalaegerszeg József Attila u. 6. 602 VENNÉK, családi házat Zalaegersze­gen beköltözéssel. Cím: Németh Ven­del Zalaegerszeg, Vág u. 603 KÖNNYÍTSE MEG MUNKÁJÁT. Korszerű konyhából nem hiányozhat a háztartási mérleg, diódaráló, kávé­­daráló, húsgép és alumínium edény. Kaphatók az állami és szövetkezeti árudákban. 601 GÉPKOCSIRA RAKODÓMUNKÁSO­KAT. FELVESZÜNK. Átlagkereset 1000 —1600 forintig. Jelentkezni lehet Bels­­ped Kirendeltség Nagykanizsa Voro­­silov u. 9. 600 ELADÓ háromszobás kertes CSALÁ­­DI HÁZ. Két szoba beköltözhető. Nagykanizsa Vörösmarty út 32. 21172 ZALAEGERSZEGEN Rákóczi u. 43 sz. alatti Szekeres-féle házas belsőség részbeni beköltözéssel eladó. Érdek­lődni lehet Zalaegerszeg, Vág u. 10. szám alatt. Cd­ 1 és a Megyei Tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. I. Felelős kiadó: Dénes István. 0 Szerkesztőség: Zalaegerszeg (Megye háza, földszint). Telefon: 250, 1/3, 130 Postafiók: 98. — Fiókszerkesztőség : Nagykanizsa, Ady u. 3. Telefon: 11­50 Postafiók: 74. — Kiadóhivatal: Zala­­­­egerszeg (Megyeháza, földszinti Tele­­­­fon: 102. Terjesztik a Megyei Posta '2 hivatal Hírlaposztálya és a hírlap - kézbesítő postahivatalok. Előfizetés­i. postahivataloknál és kézbesítőknél,­­ Készült a Zala megyei Nyomdaválla­­­­lat zalaegerszegi üzemében. Zalaeger 3. szeg, Tompa utca 1. Telefon: 90.­­ Felelős: Szendrői Géza váll­­ig. ZALA A Magyar Dolgozók Pártja ,­ Zala megyei Bizottsága ZALA 1946. október 2. Kaposvári Kinizsi—Nagykanizsai Bányász 1:1 (1:0) Nagykanizsa, 2000 néző, já­tékvezető: Páldi. A mékőzés előtt a játékté­ren és az öltözőben egyaránt nyugodt volt a hangulat. A két itthoni győzelem és a Pénz­ügyőrök elleni döntetlen, s nem utolsósorban a zalaeger­szegiek elmúlt heti kaposvári mérkőzéséről érkezett hírek megtették hatásukat: a közvé­lemény, s maguk a játékosok is győzelemre számítottak. Hogy mégsem így történt, ez­úttal elsősorban a balszeren­csét okolhatjuk. De lássuk a mérkőzést. N. Bányász: Zalán — Balogh, Zsidó, Lervencz — Sztraka, Kerkai — Andris, Kovács, Horváth, Szabó, Lakatos. Edző: Csöngei Pál. K. Kinizsi: Molnár II. — Szi­geti, Molnár I., Pálfalvai — Bódis, Gergely — Szentgróti Mózsi, Vigh, Szabó, Stadler. Edző: Szeder István. Mielőtt a mérkőzés megkez­dődne, a Szikra elleni mérkő­zésen megsérült Andrissal pró­barúgásokat végeztet edzője, s csak ennek kedvező eredmé­nye után állítja be a csapat­ba. A kaposváriak indítják el a labdát ,de a Bányász lép fel mindjárt támadóan, Szabó és Andris közös akcióját azonban hárítja a Kinizsi-védelem. Egy ideig a hazaiak maradnak tá­madásban, s a 3. percben Zsidó a félvonalon szerel. Utána And­ris jó beadását vágják ki a vé­dők, majd az előretörő Sztra­­kát kell Molnár I-nek szerel­nie. Az 5. perc kellemetlen meg­lepetést hoz: Kerkai hibájá­ból Mózsi megugrik, ponto­san ad be a kapu elé, s Sza­bó, a kaposváriak újonc bal­­összekötője védhetetlenül lő a hálóba. (1:0). Válaszként Szabó beadását Andris mellélövi, majd a kö­vetkező percben Kovács gyen­ge lövését szedi fel könnyen Molnár Is. Fél perc múlva ugyanő mellé helyezi Szabó labdáját. A 10. perc újabb, a gól előtti helyzethez hasonló iz­galmat vált ki: Kerkai újra el­engedi Mózsit, az most­ is szé­pen teszi a labdát középre, Stadlert azonban lendülete el­sodorja. Könnyen gól lehetett volna ebből is. (Meg kell je­gyeznünk, hogy a Kinizsi-tá­madósor ezzel, mint a későbbi­­­ékből kiderül, nagyjából el is lőtte puskaporát, mert az egész mérkőzés folyamán komoly gólhelyzetet többé nem tu­dott teremteni.) A 14. percben Szabó megugrik Molnár I. és Pálfalvai között, remekül tör ki, de a labda pattog előtte, nem tudja kellőképpen helyez­ni, s a kapusba lő. Ez volt a kanizsaiak első alkalma a gól­szerzésre. A 15. percben Stad­ler szépen lövi Szentgróti be­adását kapura, de Zalámnak nem okoz vele különösebb gon­dot. Az ellentámadás Horváth távoli, mellé szálló lövésével végződik. Ugyanebben a perc­ben Molnár I. szép szerelése kap nagy tapsot a tárgyilagos közönségtől. Az első negyedóra elteltével némi kaposvári fölény állapít­ható meg, amely ugyan inkább csak a mezőnyben mutatkozott. A kaposvári csatárok sokat változtatták helyüket, ügyesen mozogtak s a Bányász védel­mének baloldala többször bi­zonytalankodott. Szentgróti többször hagyta faképnél Ler­­venczet, s Kerkai sem találta helyét. A 20. perctől számítva per­­cenként egyszer-egyszer haza­adással kell tisztáznia a Kini­zsi-védelemnek, először Hor­váth, majd Kovács és Lakatos elől Molnár I., Bódis és Pálfal­vai révén. A Bányász egyre he­vesebben támad, egyenlíteni akar. A 23. percben Lakatos szé­pen tisztára cselezi magát, jól lő, de a jobblábas lövést Mol­nár I­. védi. A kaposváriak el­lentámadása során szögletre kerül a labda: Szentgróti íveli be, Zalán kiöklözi, aztán a kaposvári Szabó mellé fejel. Nem sokkal később Vigh köve­ti ezt a példát, majd Mózsi löv­­vése kerüli el a kaput. A 27. percben a lesgyanús helyzet­ben lévő Lakatos előtt nyílik nagy helyzet, de a szélső kissé elhamarkodva fölé emel. A 30. percben Balogh szabadrúgását Szabó fordulatból igen szépen lövi rá, s Molnár II. nehezen teszi áratalmatlanná a labdát. A 34. percben Zsidó szépen szerel, de a csatárok mindent túlkombinálnak. Négy perc múlva Lakatos előtt nyílik nagy kavarodás után újabb helyzet, de most sincs szeren­cséje: a kapust találja el. Két perccel ezután Szabó lő mellé. A félidő utolsó eseménye Vigh 22 méteres szabadrúgása. A II. félidő Kinizsi-rohammal kezdődik, de Zalán nyugodtan veszi fel a labdát Stadler elől. A 4. perc­ben Mózsi a jobbszélen szalad el, a keresztező Zsidó szögletre szereli, majd ugyanő vágja vissza a mezőnybe a beívelt labdát. Ettől kezdve fokozódik a Bányász nyomása. Horváth is előrejön, s megindul a táma­dások sorozata Molnár II. ka­puja ellen. A 6. percben And­ris a balszélen vezet támadást, Szigeti kézzel nyúl közbe, de a játékvezető nem veszi észre az esetet. A következő percben Molnár I-et már ugyanilyen hiba címén lefújja, a szabad­rúgás azonban elsuhan Andris feje fölött. Egy ideig mezőny­játék folyik, egyre fokozódó kanizsai fölény jegyében. A 11. percben Kovácsot szabálytala­nul akasztják a Kinizsi-védők. A megítélt szabadrúgást Sza­bó pompásan lövi, de a felső kapufa ment. Utána közvetlenül Andris elől kell mentenie Pálfalvainak. A hazaiak fölénye egyre nyo­masztóbb. A kanizsai hátvéd­sor a félpályán tanyáz, gól azonban nem születik. Szabó rúg szabadot újra, de Bódis kifejeli a labdát. A 17. percben Vigh távoli lövéssel kísérlete­zik, de Zalán könnyen öleli magához az erőtlenül odahulló labdát. A 18. percben Szabót akaszt­ják szabálytalanul. Újabb szabadrúgás. Megint a bal­­összekötő találja el remekül a labdát, a felső lécről azon­ban kicsúszik a bomba. A többszörös balszerencse szemmel láthatóan idegesíti a Bányász-fiúkat, de tovább ost­romolnak. A 20. percben nagy kavarodás támad a kaposvári kapu előtt, s végül Bódis az, akinek sikerül tisztáznia. A 21. percben újra felzúg a nézőtér: Szabó lendületesen húz el a balszélen, futtából nagy lövést ereszt meg, de a kapufa ma hű marad önma­gához: belső éléről kiszáll a labda. A 24. percben Lakatost Molnár I .szögletre szereli, Szabó ível be, s az előrehúzódott Balogh fejel: Molnár II. véd. A Bányász folyamatos táma­dásait csak­ itt-ott szakítja meg egy-egy kaposvári kísérletezés, a kanizsai védők azonban már csírájukban fojtják el ezeket. A 28. percben Andris szépen ad be, Horváth fejel, a gólvo­nal előtt álló Pálfalvai azon­ban közbe tud avatkozni — ugyancsak fejjel —, s szöglet lesz az akció vége. Eredmény nem származik ebből sem, két perc múlva újabb szögletet ér el a bányászcsapat: Andris jól ível be, s Zsidó (!) lő fölé . . . Újabb Bányász-roham végén Horváth lő, Molnár II. vetőd­ve hárít. Ezután Molnár I. kéz­­zel-lábbal való védekezését ta­lálja rendbenvalónak Páldi já­tékvezető, hiába tüntet a kö­zönség. A 35. percben — szinte szünet nélküli ostrom közben — újra Szabó lő szépen kapura, a labda kevéssel megy csak fö­lé. A 36. percben Kovács akasz­tása miatt szabadrúgás, de Ba­­­­logh az ellenfél ötösén (!) ösz­­szeszalad Bódissal (közben rú­gást is kap a hátvéd.) A 37. percben még egy kaposvári kísérletezés: Stadlert szabály­­­­talanul löki Lervencz, s szab­­­badrúgás jár érte. Mózsi labdá­ja mellészáll, öt perc van hátra a mérkő­zésből. A kanizsai együttes szü­net nélkül támad, siker azon­ban nem koronázza a rohamo­kat. Horváthot, majd Lakatost dancsolják a kaposváriak, a második szabadrúgást megint Szabó küldi kitűnően kapura, s a labda alig csúszik ki a jobb felső sarok mellett.­­ A 43. percben kavarodás után And­ris lő váratlanul, de szögletre pattan a labda. Mire a rúgásra kerül a sor, a mérkőzés utolsó előtti percében járunk. Ekkor végre felkerül a pont az­­i­*-re: Andris jól küldi be a labdát, Kovács ugrik fel érte, s a kö­vetkező pillanatban benn a kapuban az egyenlítő gól. (1:1). Hiába húzza az időt Kaposvár, a hazaiak az utolsó percet is végigtámadják: Zsidó míg még szabadot, de Andrisnak csak az oldalhálót sikerül eltalálnia. Végig hevesiramú, rendkívül izgalmas mérkőzést láthattunk ezen a vasárnapon a Bányász­pályán. A hazaiak az első ne­gyedórától eltekintve kezükben tartották a mérkőzés irányítá­sát, s a II. félidőben fölényük egyenesen nyomasztóvá vált. Igen sok jól sikerült lövés ment Molnár II. kapujára, a kapufa azonban — Kovács fe­jesétől eltekintve — megtette a magáét. Nem lehet természe­tesen mindent a balszerencse rovására írni, de tény, hogy kevés mérkőzésen lőttek eny­­nyit, s ilyen jól a Bányász­csatárok. A hazai együttes leg­alább két-három gólos győzel­met érdemelt volna helyzetei és nagy fölénye alapján. Hi­bának tartjuk, hogy Horváth a játékidő első felében ismét mint hátravont középcsatár szerepelt. A tabella alsó részén álló csapat ellen ez hazai kör­nyezetben véleményünk sze­rint egyáltalán nem indokolt. Molnár I. például nagyrészt en­­nek a taktikának­­köszönheti a kiemelkedő játékát. Zalánnak komoly védeni­­valója ezen a mérkőzésen sem volt. Az első negyedóra ostro­mát jól állta. A gólról nem te­het. Balogh és Zsidó végig jól állták a sarat, igen jó hátvéd­játékot nyújtottak, s mérkőzés­végén még az ellenfél kapuját is veszélyeztették. Lervencz a játékidő első félórájában bi­zonytalankodott, szélsője több­ször otthagyta. A későbbiek során ő is feljavult. Sztraka végig nagy erőbedobással har­colt, sokat segített a támadók­nak is. Csapata egyik legjobb­ja volt. Kerkainak ezúttal gyengén ment a játék, a gólnál elkövetett hibája is nyilván zavaróan hatott rá. Andris — bár még nem volt teljesen­­ egészséges — sokat változtatta helyét, sok támadásban volt­­ benne. Kovács lelkesen küz­­­­dött, a magas labdákat rendre­­ elfejelte a védők elől, gólja is szép teljesítmény volt. Az össz­­játékból ezúttal kevésbé vette ki részét. Horváthnak nem ment úgy, mint az előző héten, leadásai gyakran pontatlanok­­ voltak. Szabó volt a csapat leg­­­­jobbja. Tartja jó formáját, nagy területen játszott ezen a mérkőzésen is, s kitűnően lőtt is. Négy kapufája balszeren­­­­cséből is sok! Lakatosnak eze s­úttal sem sikerültek lövései, a­­ mezőnyben azonban hasznos munkát végzett.­­ A kaposváriak közül az ügyes, bátor Molnár II., a fejjel-lábbal egyaránt jól romboló Molnár I., a második félidőben sok hely­zetet tisztázó Bódis, a csatár­sorból a gyors Szentgróti és a­­ legtöbb kaposvári támadást ve­zető Mózsi tetszett, Páldi játékvezető néhány íté­letével nem értettünk egyet. Megyei labdarúgó bajnokság N. VÖRÖS METEOR—Z. VÖ­RÖS LOBOGÓ 2:2 (1:1). Játék­vezető: Flumbert. N. Vörös Me­teor: Nemesdédi — Fehér, Voj­­novics, Fábián — Németh, Mu­­czer — Horváth, Cziráki, Plich­­ta, Bertók, Czuczka. Z. Vörös Lobogó: Rajkai — Kövesházi, Pásztor, Lencz — Kovács, Bog­nár — Gáspár I., Császár, Gás­pár III., Kerkai, Paizs. A for­duló nagy meglepetése. A lel­kes Meteor megérdemelte az egyik pontot a kemény, sok durvasággal tarkított mérkőzé­sen, amelyet a szükség játékve­zető kiengedett a kezéből. Czi­­rákit, Fábiánt és Czuczkát, il­letve Gáspár III-at a játékve­zető durva játék miatt 2:2 ál­lásnál kiállította. Góllövők: Cziráki, Plichta, illetve Gás­pár III., Paizs. Jók: Vojnovits, Németh, Plichta, Bertók, illet­ve Pásztor, Kovács, Kerkai. N. Bányász II.—II. Törekvés 2:0 (1:0). Játékvezető: Csönge. Lanyahiramú mérkőzésen meg­érdemelt győzelmet aratott a jobb teljesítményt nyújtó bá­nyászcsapat. Márkust a II. fél­idő 19. percében a játékvezető utánrúgás miatt kiállította. — Góllövő: Márkus (2). — Jók: Lukács, Németh, Csertán, illet­ve Petrovai, Mohácsi. Márkus sportszerűtlenségével lerontot­ta jó teljesítményét. N. Bá­nyász II.: Nagy — Csertán, Németh, Légrádi — Zeigler,, Lukács, — Bodnár, Kisgál, Pa­pis, Márkus, Kamondi. II. Tö­rekvés: Mészáros — Szabó I., Mohácsi, Menyhárt — Kiss, Berta — Stefanek, Szabó II., Gelencsér, Petrovai, Kovács. Zalaegerszegi Bástya—Lovászi Bányász 2:0 (0:0) Megyei I. o. bajnoki labda­rúgó mérkőzés. Zalaegerszeg, Bástya pálya. Mintegy 800 néző előtt, ese­mény nélküli ,unalmas mérkő­zést vívott egymás ellen a két csapat. A csatársorok teljesen tehetetlenek voltak a védel­mekkel szemben­i izgalmas jelenetek, helyzetek alig akad­tak a kapuk előtt. Mezőnyjáték folyt majdnem végig, sok hi­bával, rossz helyre küldött át­adással. Az első félidő ered­ménytelen játéka után a má­sodik félidő sem hozott sok változást. A játék képe ma­radt ugyanaz s már úgy nézett ki, hogy a csatárok aligha lő­nek gólt ezen a mérkőzésen. Valóban, az első gólt védő játé­kosnak, Sutáknak kellett lőnie. Felvezette a labdát és mintegy 30 méterről kapura lőtte. A lo­vászi kapus a felső kapufára nyomta a labdát, ami onnan a hátára, hátáról pedig a hálóba pattant. A Bástya ettől fogva többet támadott és megérde­melten nyerte a mérkőzést végeredményben 2:0 arányban. Olyan volt ez a mérkőzés, mintha egyik csapatot sem fű­tötte volna komolyabb lelkese­dés, mintha a mérkőzés kime­netele közömbös lett volna a játékosok számára Igaz, hogy egyik csapatnak sincs már be­leszólása a bajnokság kérdésé­be, kieséstől sem kell félniük, de a jobb helyezés elérésének lehetősége nagyobb lendületet kellett volna, hogy adjon a já­téknak. Egyénileg senkit sem lehet kiemelni a csapatokból. A játékvezető jól ítélte meg a szabálytalanságokat, egy-két kisebb hibától eltekintve, jól vezette a mérkőzést. Sporthírek KOSÁRLABDA: A II. Bástya—Pécsi Törekvés férfi, és a II. Traktor—Pécsi Törekvés női mérkőzés a pé­csiek távolmaradása miatt el­maradt. Nagykanizsai Bányász—Győ­ri Vasas 10:10. — OB II. osz­tályú csapatbajnoki mérkőzés. A hazai együttes nagy küzde­lemben szerezte meg az egyik pontot a Szabó Lászlót nélkü­löző győriekkel szemben. A ka­nizsaiak közül csak Németh Z. és Bedi mutatott meggyőző for­mát. A hazai győzelmeket Nagy Gy., Bedi, Németh Z., Németh J. és Tóth szerezték. ASZTALITENISZ: Bajai Törekvés—­Nagykani­zsai Törekvés 9:7. — A kani­zsaiak veresége meglepetés. —1 Győzelmeiket Mayer (4), Polar (2) és Joós (1) szerezték. ÖKÖLVÍVÁS: