Békés Megyei Nap, 1994. október (1. évfolyam, 124-149. szám)

1994-10-24 / 143. szám

i A BÉKÉS MEGYEI NAP SPORT 1994. OKTÓBER 24., HÉTFŐ HELYZETJELENTÉS A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ELSŐ VONALÁBÓL Gyomai sikert hozott a városi rangadó Békéscsabai Jamina-Kunágota 2-2 (1-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Varga F. Jamina: Liker - Szűcs (Pozsár), Mázán, Ko­vács, Bánszki (Pántya), Pusztai, Tóth, Bó­­csik, Szeles, Belicza, Mihály. Edző: Turcsek Zoltán. Kunágota: Bíró­­ Gábor, Multyán Cs., Ju­hász, Varga Z., Berta (Zámbori), Multyán Zs., Varga Z., Szabó, Multyán L., Török. Edző: Szilágyi János. Gólszerző: Mázán, Bócsik, ill. Szabó, Tö­rök. Jó iramú mérkőzésen osztoztak meg a csa­patok a pontokon. A látottak alapján a dön­tetlen reális eredmény. Turcsek Zoltán: - Két védelmi megingá­sunknak köszönhetik a vendégek a bajnoki pontot. Sajnos a helyzeteinket ezúttal sem tudtuk gólokra váltani. Szilágyi János: - Az első félidőben jól ját­szottunk, helyzeteink is voltak, de ezek saj­nos kimaradtak. A találkozó utolsó húsz perce ismét a mienk volt. Jók: Bócsik, Belicza, Bánszki, ill. a ven­dégegyüttes minden tagja. Ifjúsági mérkőzésen: Békéscsabai Jami­­na-Kunágota 7-0. Bereczki Imre Kamut-Mezőhegyes 1-1 (0-0) Kamut, 100 néző, V: Dajka. Kamut: Gazsó - Tóth, Hajdú, Tárnok, Knapp, Bognár (Bálint), Antmann, Gurbai, Gajdács, Balogh (Magosi), Szűcs. Edző: Bo­ra Imre. Mezőhegyes: Szilva - Zsóri, Harangozó, Lovász, Evanics, Bakai, Kondacs (Trungel), Engelhardt (Dénes), Kindel, Pálhidai (Ko­vács), Kolozsi. Edző: Dúl Árpád. Gólszerző: Hajdú, ill. Kolozsi. Közepes színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Bora Imre: - Pontot mentettünk... Dúl Árpád: - Minden játékos megtette a tőle telhetőt. Az első félidő alapján gó­lokkal kellett volna nyernünk a mérkő­zést. Jók: Knapp, Gajdács, ill. Harangozó, Lovász, Kolozsi. Ifjúsági mérkőzésen:­ Kamut-Mezőhe­­gyes 1-6. Gyebnár János Gyomai FC-Gyomaendrődi BSE 2-0 (2-0) Gyoma, 1100 néző. V.: Ferenczi. Gyomai FC: Szakács (Hunya) - Munká­csi, Gonda, Kátai, Kovács Gy., Somogyi (Kocsis), Bányai, Erdei, Illyés, Gubucz, Demjén. Edző: Plastyik János. Gyomaendrődi VSE: Nagy S. - Juhász (Balázs L.), Karácsony, Balázs Zs., Dobó, Dinya, Bukva, Forgács, Tóth, Nagy E., Pataki (Oravecz). Edző: Kéki Elek. Gólszerző: Gubucz, Erdei. Remek futballidőben, rekordlétszámú kö­zönség előtt küzdelm­es mérkőzést játszott a két csapat. A színvonal nem volt ugyan eget rengető, de a hazai csapat biztosan szerezte meg a két pontot. Plastyik János: - Végig kezünkben tar­tottuk a mérkőzést, megérdemelt győzel­met arattunk. Kéki Elek: - Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győzelmet. Jók: az egész hazai csapat, ill. Balázs Zs., Forgács. Ifjúsági mérkőzésen: Gyomai FC-Gyo­maendrődi BSE 2-0. Ronyec Zoltán Csabacsűd-Gyulavári Cabrio Sze­ba-flex 0-0 Csabacsűd, 250 néző. V.: Németh M. Csabacsűd: Balatoni - Valencsik, Balázs, Csicsely, Fügedi (Hován), Kondacs, Pil­­lár, Varga T., Mizik, Raffai, Varga J. Edző: Rétes Pál. Gyulavári: Leel-Ossy - Démusz, Kurucz, Tamási, Csipke, Banc, Csete, Tapasztó, Cziczeri, Répási, Boros. Edző: Csorba Já­nos. Az első félidőben meddő mezőnyfölény­ben játszott a vendégcsapat, támadásaik­ból nem sikerült gólt elérniük. A második játékrészben a magára találó lelkes hazai csapat is sok helyzetet dolgozott ki, de gólt nem sikerült elérni. Igazságos pontosztoz­kodás született jó játékvezetés mellett. Réres Pál:­­ Az első félidőben a vendé­gek óriási helyzeteket hibáztak el, a máso­dik félidőben viszont ezt mi mondhatjuk el magunkról. A tizenegy forduló alapján a legjobb csapat ellen sikerült pontot sze­reznünk nagy küzdelemben. Csorba János: - A vasárnapihoz képest romlott a csapat, mert a mai mérleg: nulla gól, négy szöglet és tíz ziccer. Jók: Balatoni, Balázs, Varga T, Varga J., Pillár, ill. Leel-Ossy, Csipke, Tapasztó, Ré­pási, Cziczeri. Ifjúsági mérkőzésen: Csabacsűd-Gyula­vári 2-0. Szilágyi Mihály Tótkomlós-Sze­ghalom 1-0 (1-0) Tótkomlós, 320 néző. V.: Hegyi. Tótkomlós: Bordás - dr. Lehoczky, Ho­­vorka, Tóth-Abonyi, Pásztor L., Pásztor T., Mitykó (Szpisjak), Papp, Szatmári, Elek, Basa (Rozsos, Petrina). edző: Ma­­tajsz Pál. Szeghalom: Vári - Macskin, Lakatos, Tóth (Tar), Macsári, Füli, Zsombok J., Schultz, Vámos (Baranya), Zsombok Á., Szabó. Edző: Tar Zoltán. Gólszerző: Elek. Kiállítva: Szpisjak. A győzelemre törő hazaiak remek támadá­sokat vezettek az első félidőben és egy sze­rencsés Elek góllal a vezetést is megszerez­ték. Basa és Mitykó sérülése azonban ala­posan visszavetette a komlósiak jól meg­komponált játékát, amit tovább nehezített, hogy Szpisjakot a 30. percben kiállította a já­­tékvezető. Az átszervezett hazai gárda az emberhátrány ellenére sem fújt visszavonu­lót, noha a második félidőre a vendégek is felébredtek. A Tótkomlós végül egy igen jól játszó és szervezett szeghalmi együttest fek­tetett két vállra. Matajsz Pál: - A kiállítás után a szív és az akarat diadala volt a mai győzelem. Tar Zoltán: - Gratulálok a jobban akaró tótkomlósiaknak, akik megérdemelten nyertek. Jók: az egész hazai csapat, ill. Vári, Macskin, Zsombok A. Ifjúsági mérkőzésen: Tótkomlós-Szeg­­halom 2-2. Rébék István • Füzesgyarmat-Elek 0-0 Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Kokavecz. Füzesgyarmat: Földesi - Rácz (Pardi), Csák, Budai, Huszár (Berta), Erdei, Jó­nás, Petri, Boros (Lázár), Kovács S., Ko­vács Zs. Edző: Bánfi Attila. Elek: Veres - Sarkadi, Kohut (Dávid), Pigler, Sipos, Séllei, Bálint (Botos), Rese­­tár, Gál, Trepák, Boldizsár (Kapocsán). Edző: Gál Attila. Az első félidőben a hazai együttes renge­teg labdát elszórt a középpályán, melyből a vendégek számos helyzetet teremtettek a kitűnően védő Földesi kapuja előtt. A má­sodik játékrészben a szerkezetváltások után kiegyenlített lett a játék. A gyarmati­ak nagy akarásuknak köszönhetően ellen­súlyozni tudták a vendégek nagyobb ru­tinját, így megérdemelten tartották ottho­nukban az egyik pontot. Bánfi Attila: - Sajnos a mai mérkőzésen az összjátékunkkal gondok voltak, s az egyik pontot lelkesedésünknek köszönhet­jük. Gál Attila: - A másik két pont megszer­zéséhez több akarat kellett volna és a kí­nálkozó lehetőségeket is ki kellett volna használni. Jók: Földesi (a mezőny legjobbja), Csák, Budai, ill. Sarkadi, Pigler, Trepák. Ifjúsági mérkőzésen: Füzesgyarmat- Elek 2-3. Keneses László Medgyesegyháza-Nagyszénás 0-1 (0-1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Kurucz. Medgyesegyháza: Bela - Kuzma, Kiss, Hajdú Zs., Hajdú E., Kovács, Petruzsán, Szabó, Zsurzsucz Zs., Zsurzsucz G., Oláh. Edző: Kovács Zoltán. Nagyszénás: Valuk - Takács, Trabach, Brachna, Árgyelán, Sztvorecz, Varga (He­gedűs), Godár, Krasznovszki, Horváth, Lakatos (Fekete). Edző: Krasznovszki Jó­zsef. Gólszerző: Horváth. Szombaton a Csányi utcában nem csak a vendégjátékos, de az egész battonyai csapat is földre került. Békéscsabai MÁV-Battonya 3-1 fazekas ferenc felvétele A megyei I. osztály állása 1. Tótkomlós 116 2 3 15- 6 20 2. Gyulavári 115 5 1 16- 8 20 3. Battonya 116 1 4 20-15 19 4. Gyomaendrődi FC 115 3 3 15- 9 18 5. Gyomaendrődi BSE115 3 3 15-13 18 6. Békéscsabai Jamina114 5 2 12- 8 17 7. Elek 115 2 4 14-14 17 8. Szeghalom 114 3 4 17-19 15 9. Medgyesegyháza 113 5 3 11-13 14 10. Kamut 114 2 5 8-10 14 11. Csabacsűd 113 4 4 18-18 13 12. Nagyszénás 114 1 6 13-21 13 13. Békéscsabai MÁV 113 3 5 10-16 12 14. Kunágota 112 4 5 12-15 10 15. Füzesgyarmat 112 3 6 10-139 16. Mezőhegyes 111 6 4 15-239 A jövő hét műsora NB II, Keleti csoport Október 30., 13.30: MTK-Salgótarjáni BTC, Miskolci VFC-Tiszakécskei FC, Hódmezővásárhelyi LC-Kabai Cukor FC, Kazincbarcikai SC-FC Hatvan, Szarvasi VSE-III. ker. TVE, Gödöllői LC-Nyíregyházi FC, Hajdúnánási LC­­Tiszavasvári ASE, Balmazújvárosi SC­­Diósgyőri FC, NB III, Alföld-csoport. Október 29., 13.30: Kiskunfélegyháza- Mezőkovácsháza, Kecskeméti SC-Sze­­ged FC, Szegedi Dózsa­ Gyula. Október 30., 13.30: Makó-Cegléd, Békés-Szege­di VSE, Kiskundorozsma-Kecskeméti TE, Kalocsa-Mezőberény, Orosházi MTK-Kiskőrös. Megyei I. osztály. Október 29., 13.30: Battonya-Gyoma­­endrődi FC, Gyomaendrődi BSE-Fü­­zesgyarmat, Szeghalom-Kamut. Október 30., 13.30: Csabacsűd-Medgyesegyhá­­za, Gyulavári-Békéscsabai Jamina, Kunágota-Békéscsabai MÁV, Elek-Tót­­komlós, Mezőhegyes-Nagyszénás. Gyenge iramú mérkőzésen az erősen meg­fiatalított medgyesi csapatnak nem volt szerencséje. A hazai együttes három kapu­fát rúgott és számos lehetőséget kihagyott. A vendégek helyzet nélkül rúgtak gólt. A játék képe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Kovács Zoltán: - Nem volt szerencsénk. Kvasznovszki József: - Ha csapkodó já­tékkal is, de elértük célunkat. Jók: Kiss, Kovács, Zsurzsucz G., ill. Va­luk, Kvasznovszki, Takács. Ifjúsági mérkőzésen: Medgyesegyháza- Nagyszénás 1-2. Németh István . Békéscsabai MÁV-Battonya 3-1 (1-1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Stb­. Békéscsabai MÁV: Tüskés - Fábián, Braun Á., Prekop (Marik), Rétlaki, Kohanyecz, Galovicz, Deák (Tóth A.), Pécs, Tóth M. (Balázs), Bányik. Edző: Braun Attila. Battonya: Kunos - Fekete, Daróczi, Oláh, Ménesi, Ármán, Árgyelán, Turbucz, Má­kos A., Mákos Á., Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Gólszerző: Bányik, Pécs, Tóth A., ill. Má­kos A. Gyorsan vezetéshez jutott a Battonya, de Bányik révén két perc leforgása alatt egyenlített a hazai együttes. Ezt követően is a MÁV-osok uralták a mezőnyt, a helyze­teiket azonban csak a második félidőben tudták gólokra váltani. A hazai siker meg­érdemelt. Braun Attila: - Szerencsére továbbra is mumusai maradtunk a Battonyának, de a látottak alapján győzelmünk nem a vélet­len műve volt. Juhász Zoltán: - Ezúttal sem tört meg a kétéves vasutas átok. Gratulálok a hazai­aknak. Jók: az egész hazai csapat, ill. Kunos, Mákos A., Turbucz. Ifjúsági mérkőzésen: Békéscsabai MÁV­­Battonya 3-1. B. A. Totóeredmények A Totó 42. játékhetén szereplő mérkő-­zések eredményei: 1. Duisburg-Leverkusen 0-22 2. Dortmund-B. München 1-01 3. Frankfurt-Dresden 2-01 4. 1860 München-Freiburg 4-01 5. VfB Stuttgart-Karlsruhe 4-01 6. Uerdingen-Schalke 04 1-1X 7. Napoli-Bari 3-01 8. Cremonese-Juventus 1-22 9. Fiorentina-Padova 4-11 10. Foggia-Internazionale 0-0X 11. Genoa-Lazio 1-22 12. Milan-Sampdoria 0-0X 13. Parma-Reggiana 2-11 14. Torino-Brescia ..................... m* .........-........