Délmagyarország, 1967. augusztus (57. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-13 / 190. szám

A mai műsor Labdarúgás. NB II.: SZVSE— Bp. KISTEXT, Tisza-parti SZE­­AC-stadion, 4 óra (Hévízi). NB I­.: Kossuth SE—Szegedi AK. Hunyadi tér, 11 óra (Puskás). Előtte Spartacus—H. MEDOSZ tartal­ékbajnoki. Megyei bajnok­ *ág: Móravárosi Kinizsi—Dorozs­­v­­u, Ady tér, negyed 11 (Tóth F.). Alsóvárosi MÁV—Tápé, Szabadság tér, 5 óra (Rácz Jó­­zsef). UTC—Szentesi Vízmű, SZAK-pálya, 5 óra (Szopori). Kistelek—Hunyadi SE, Kistelek, 1 óra (Szabó J.). Előttük ifibaj­­noki-mérkőzés. Kajak. A szegedi ünnepi hetek országos versenye a Tiszán az Ifjúsági vízitelep előtt második nap, 9 óra. Kézilabda. NB I-es férfimér­k­őzés: Sz. Előre—Szarvasi Spar­tacus, Kisstadion, 10 óra. Műugrás. Országos vidéki baj­­nokság, második nap, újszegedi uszoda, fél ll. Nemzetközi repülőnap. A repü­lőtéren reggel 8 órától a hon­védség kiállítása, majd 10 órakor ünnepélyes megnyitás Utána ej­tőernyős ugrások és harcászati gyakorlat. Lovas bemutató fél 11-től. Jugoszláv versenyző egyé­ni műrepülése vitorlázó­gépen, motoros egyéni műrepülés, va­lamint ejtőernyős ugrások há­romnegyed 11-től. Ejtőernyősök csoportos zuhanó ugrása 11 óra­kor, majd Jugoszláv vitorlázó re­pülők gyakorlata. A motorke­rékpáros akrobaták bemutatója után motoros kötelék műrepülése fél 12-kor. Modellező bemutató háromnegyed 12-től, utána raké­ta ejtőernyős ugrás 2000 méter magasból, helikop­ter bemutató. Negyed 1-kor műrepülés, utána ballonvadászat és különböző ejtőernyős ugrá­sok. Csehszlovák repülősök be­mutatója fél 1-től, majd utána látványos, színpompás befejező­ünnepség a földön és a levegő­ben. Tenisz. NB II-es női mérkőzés: SZEAC—Bp. VTSK, újszegedi SZEAC-teniszpálya, 2 óra, vízilabda. OB II-es mérkőzés: szenc—Bp. VTSK, újszegedi uszoda, 12 óra. A legfrissebb eredmények Rajt az KB I­-b­en Bp. Honvéd—SZEAC 4:1 (3:0) NB I-es labdarúgó-mérkő­zés, Kispest, 10 000 néző. Ve­zette: Somlai. Kemény Honvéd-beleme­­nésekkel kezdődött a mér­kőzés. A 3. percben Dobó meg is sérült és 4 percig ápolták. Ekkor inkább a Szeged kezdeményezett, de a hazai védelem jól rombolt. A 16. percben azután a Bp. Honvéd váratlanul megsze­rezte a vezetést: Kocsis 6 méterről a kifutó Korányi mellett a bal sarokba lőtt (1:0). A 23. percben Lévai kétszer is bravúros védéssel tisztázott a szegedi csatárok elől. A 28. percben újra gólt ért el Kocsis (2:0), egy perc­cel később Komora kereszt­­labdáját Fekete csukafejes­sel küldte a szegedi kapuba (3:0). A 39. percben Pusztai megsérült és sántikálva az öltözőbe vonult. Szegedi góllal kezdődött a második félidő, a 2. percben Kozma kapáslövése került a hálóba (3:1). Ezután Pusztai is visszatért, úgyhogy ki­egészült a szegedi csapat. A 20. percben Komora fölé lőtt, de a 32. percben Fe­kete labdáját Komora érté­kesítette (4:1). Jól és eredményesen ját­szott a Honvéd, főleg az első félidőben. Szünet után a Szeged a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt. A vendégcsapatból jók voltak: Kővári, Dezsőfi, Hajós és Dobó. MTK—Szombathely 4:0 (3:0) NB I-es labdarúgó-mérkő­zés. Hungária út, 6000 néző. Vezette: Petri. Szegedi Spartacus— Szentesi EMTE 4:1 (2:1) NB III-as labdarúgó-mér­kőzés. Szeged, Hunyadi tér, 900 néző. Vezette: Losonczi. Nagy irammal kezdődött a változatos küzdelem. Főleg a szentesi kapusnak akadt sok dolga, és egymás után háromszor is csak szögletre tudott menteni. A 10. perc­ben mégis a vendégek ju­tottak gólhoz: Borbélyt a vé­désben az egyik szegedi já­tékos akadályozta és a ki­ütött labdát Szabó a hálóba lőtte 0:1. Egy perc múlva a Szeged egyenlített Bába szép szögletrúgását Geren­­deli a hálóba fejelte. 1:1. Továbbra is a Spartacus maradt támadásban és Bába remek beadásai mindig ve­szélyt jelentettek a szentesi kapura. A második gól is Bába beadásából esett: szép elfutás után a labdát kö­zépre ívelte és Sándor nem hibázott. 2:1. A második félidő szegedi támadásokkal kezdődött és már az első percben gólt ért el a Spartacus: Sándor ügye­sen felvitte a labdát, a vé­dők szerelték, de Gerendeli elé került a labda és a csa­tár biztosan a hálóba to­vábbított. 3:1. Utána feljött a vendégcsapat, s néhány­szor meleg helyzet­­ adódott a szegedi kapu előtt, de Bor­bély bravúrosan mentett Azután fölénybe került a szegedi csapat, egymás után vezette a formás támadáso­kat. A szentesiek részéről ekkor több durvaság „tarkí­totta” a mérkőzést A 28. percben kapu előtti kavaro­dásból Gerendeli elé pat­tant a labda, aki laposan a jobb sarokba lőtt. 4:1. Az utolsó negyedóra szegedi fö­lény jegyében telt el. Szegedi Dózsa— Kun Béla SE 1:0 (0:0) A Kiskunfélegyházán ját­szott NB III-as labdarúgó­mérkőzésen a szegediek gól­ját Szél I. tizenegyesből sze­rezte. Milbik és Maday vezet Tegnap megkezdődött Sze­geden az országos vidéki műugróbajnokság. A köte­lező gyakorlatok után a fér­fiaknál Milbik Károly (Deb­receni VSC) vezet, a nők­nél eddig szegedi versenyző, Maday Tünde bizonyult a legjobbnak. A vidéki baj­nokság egyik meglepetése, hogy részt vesz rajta Báliké Jackweline, a Budapesti VSC többszörös országos baj­nok műugrónője is, aki ter­mészetesen versenyen kívül szerepel. A verseny ma fél 11 órakor folytatódik. Magyarország- Ausztria 5:1 (1:0) A nemzetek közötti öreg­fiúk labdarúgó-mérkőzést a Népstadionban 50 000 néző előtt játszották. A Szegedi VSE labdarúgó­­csapata rövid nyári szünet után júliusban és augusz­tus elején Vasutas Kupa­­mérkőzéseken vett részt. A kupamérkőzéseken sikerült a tavasszal már kielégítően összeszokott együttest for­mában tartani és a tartalé­kokkal is foglalkozni. Az SZVSE ma, az őszi idény nyitányán a KIS­TEXT jóképességű együtte­sét fogadja. A fővárosiak tavasszal otthon nem szen­vedtek vereséget. Idegenbeli mérlegük: egy győzelem a Kiskunfélegyháza ellen, két döntetlen és négy vereség. Tizenhét ponttal, 21:14 gól­aránnyal a negyedik helyen állnak. A Szolnoki MTE és az SZVSE mögött hat pont a hátrányuk. A vasutasok a tavaszi idényt veretlenül zárták. De hogyan tovább? Tartani tud­ják-e továbbra is az előkelő helyezést, képesek lesznek-e arra, hogy a bajnoki címet megszerezzék? Nem kétséges, hogy erre támadásuk alap­ján esélyesek. Az őszi sikeres szereplés érdekében számot kell vet­ni a tavaszi forduló né­hány tanulságával. A táma­dósor az NB II keleti cso­portjában a legtöbb gólt sze­rezte, a védelem viszont sok gólt kapott. Kézenfekvő, hogy a védelmet kell a le­hetőségekhez képest megerő­síteni. A támadósorban van két-három gólerős játékos. A csapat általában a 4—2 —4-es alakzatot játssza. A lényeg ebben az, hogy gyor­san tudjanak a védekezés­ből a támadásba lendülni, és ha szükség van, ugyanezt megfordítva végrehajtani. Az őszi sorsolás kedve­zőbbnek látszik a tavaszinál. Hét mérkőzés idegenben, nyolc idehaza lesz. Ez azon­ban nem túl sokat jelent, mert a mezőny kiegyensú­lyozott. A riválisok, a Szol­noki MTE és a Budai Spar­tacus ellen idegenben kell majd megküzdenie a Vas­utasnak a bajnoki pontokért. Solti Mihály Játszóterek, sportpályák A fiatalok testi fejlődése és a sport korai megszeret­tetése szempontjából rendkí­vül fontos a játék lehetősé­gének a biztosítása. A Szak­­szervezetek Megyei Tanácsá­nak sportbizottsága fontos feladatot végzett el, mikor megvizsgálta a gyermek játszó- és sport­terek létesí­tésének, s a tömegsport cél­jaira alkalmas pályák épí­tésének a helyzetét. A sportbizottság megálla­pította: a szakszervezet kez­deményezésére létrehozott akcióbizottság — melynek tagjai a Hazafias Népfront, a KISZ, a kerületi tanácsok és az oktatásügyi intézmé­nyek képviselői voltak — eredményes munkát végzett A tervező vállalat bevoná­sával konkrét tervek készül­tek a közterek és a ház­tömb-belsők játszóeszközök­kel való felszerelésére. A munka kivitelezésében a te­rületrendezést és a pálya­­építést a KISZ vállalta ma­gára. A vaseszközök készí­tését a tanműhellyel ren­delkező iskolák — a Gépipa­ri Technikum, a Radnóti Gimnázium, a Rózsa Fe­renc Gimnázium, a 600. sz. Iparitanuló Intész — vé­gezték. A beton- és díszítő­elemek „leszállítását” pedig az Építőipari Technikum, a Tisza-parti és a Tömörkény Gimnázium tanulói biztosí­tották. A tervek megvalósítása már két éve folyamatosan halad. Az első évben Sze­ged I. kerület részére ké­szültek szép számmal vas­eszközök és pályatartozékok, melyek körülbelül 800 gyer­mek egyidejű játékát tudják biztosítani. A második év­ben sakk, gombfoci és ping­pong asztalok készültek el A II. és III. kerületben csak részben sikerült a tervezett munkát elvégezni. A gyor­sabb kivitelezés érdekében jó volna a munkához szük­séges anyagigényt városi szinten biztosítani. Gondot jelent Szegeden, hogy kevés a sportjátszótérré alakítható közterület. A ren­delkezésre álló helyeken is inkább 3—10 éves gyerme­kek részére alkalmas játszó­tereket és pihenőparkokat lé­tesítenek, és nincs elég ját­szótér a 10—14 éves fiatalok számára. Sajnos, lakónegye­dek is épülnek fel úgy, hogy nem gondolnak a játszótér­re alkalmas hely kijelölésé­re. A sportbizottság a felmé­rés során azt is észrevéte­lezte, hogy a munkahelyi spartakiádok fejlődését ala­posan befolyásolja a pálya­hiány. A szakmaközi bi­zottságok és a szakszervezeti alapszervek kezdeményezé­sére több pálya készült el. Különösen a MEDOSZ ért el szép eredményeket. Ezek a pályák már ott létesültek, ahol az igény és a tömeg­sport helyzete ezt megköve­telte. De ez még mindig ke­vés, tovább is fokozni kell a pályaépítést. Tudvalevő: sokszor azért nem sikerül egy-egy sportágban megszer­vezni az üzemben a tömeg­sport versenyeket, mert hely­ben vagy közelben erre nincs alkalmas pálya. A távoli pá­lyák igénybevétele pedig oly sok idővesztességgel jár, hogy azt a dolgozók nem vállalják. Az SZMT sportbizottsága a jövőben szeretné még job­ban összehangolni a városi és a megyei kezdeményezé­seket, s az egységesebb mun­ka révén eredményesebbé tenni a gyermekek és a fel­nőttek sportolási igényének a kielégítését. B. J. 12 DÉL-MAGIARQ&SZfa Vasárnap, 1967. augusztus U. Az acélökin kandidátusjelölt • Tizenöt év óta alaposan átrendezték az ökölvívás ranglistáját. A helsinki olim­pián — ahol első ízben je­lentek meg a szovjet ver­senyzők — már érezhető volt egy új korszak kezde­te. Azóta is akármilyen vi­lágversenyen vagy Európa­­bajnokságon megjelennek — legyenek bár nemzetközileg ismeretlenek — mindenki tart tőlük és egycsapásra be­lépnek az esélyesek sorába. Így volt ez Valerij Po­­pencsenko esetében is, akit ma a világ elsőszámú ama­tőr ökölvívójának tekinte­nek. A moszkvai EB előtt, 1963-ban, még a szakembe­rek sem hallottak róla, és máris aranyérmet nyert. Három mérkőzésén összesen nem töltött 12 percet a szo­­rítóban. Húsz perc alatt bajnok A tokiói olimpián, már rettegett ellenfélként fogad­ták. Négy mérkőzést kellett vívnia, de összesen csupán húsz percig tartott, amíg megszerezte az olimpiai baj­noki címet és aranyérmet. A pakisztáni Mahmudot az első menetben döntő fölény miatt leléptetik. A ghánai Darkey végig bírja, de veszt. A lengyel Walasek (!) a harmadik menetben kiüt­ve... Ez volt az igazi dön­tő. Az utolsó mérkőzésen a nyugatnémet Schultzot az első menetben döntő fölény miatt leléptetik ... „Megszületett az új „Papp László” — írták az újságok. Valerij Popencsenko amed­dig akarja, a ring koroná­zatlan királya lehet” Bár a legutóbbi olimpián és az Európa-bajnokságokon is a verekedő stílus uralkodott — ő megmaradt a szép, stílu­sos ökölvívás mellett. Kitű­nő fizikai adottságai ke­ménységgel párosulnak. S éppen ez teszi félelmetessé. — Csak az az öklöző tud magabiztosan versenyezni — mondta, amikor titkai után érdeklődtünk —, aki bátor, határozott és bízik önmaga győzelmében. Én tízéves ko­romban kezdtem foglalkoz­ni sportágammal és egyálta­lán nem bántam meg, hogy ezt választottam... Berlinben, az Európa-baj­­nokságon — két évvel eze­lőtt — igazat kellett adni azoknak, akik a „bajuszos ko.­király” utódjaként em­legették. Ezen a versenyen — az előzőekhez hasonlóan — alig tartózkodott a ring­­ben. A nyugatnémet Hor­ning ellen pontozással, az osztrák Karall ellen az első menetben kiütéssel, a len­gyel Slowakiewicz ellen a második menetben döntő fölénnyel, az angol Robin­son ellen a harmadik me­netben döntő fölénnyel győ­zött. Amikor terveiről érdeklőd­tünk, így válaszolt: — Mexikóban még ott szeretnék lenni, de hát ez sok mindentől függ. Kandi­dátusi disszertációmon dol­gozom és őszintén megvall­va, ezt elébe helyezem bár­milyen sporteredménynek. Az edzéseket továbbra is szorgalmasan látogatja, csak éppen versenyeken nem in­dul egyelőre. A győzelem módszertana Mi tette az elsőszámú amatőr ökölvívóvá Valerij Popencsenkot? — Én sem vagyok más, különb, mint a többi szov­jet sportoló — mondja. — Szeretem a győzelmeket, a nagyszerű csatákat. A mi sportágunk igazi férfiakat követel. A vesztesek is nagy­szerű emberek és semmivel sem „satnyább” férfiak, mint a győztesek... Popencsenko kandidátus­jelölt talán éppen azért emelkedik a többiek fölé, mert minden küzdelmet ko­molyan vesz. Tudományos alapossággal készül. Lélektanilag és fizi­kailag egyaránt felkészül mérkőzéseire, sőt, előre meg­tervezi taktikáját is, ha is­meri az ellenfeleket. Erre, egy pillanatra sem szabad nyugton hagyni az ellenfe­let, nehogy ki tudjon bon­takozni. Rámenősségével ki­zökkenteni őket megszokott harcmodorukból — s ez már fél győzelem! Ha ehhez hoz­zászámítjuk borzalmas ere­jű ütéseit, nem csodálko­zunk, hogy a legtöbb össze­csapásból kiütéses vagy dön­tő fölényű győzelemmel ke­rül ki. És eközben ő alig­­alig kap ütést... — Ez a nagyszerű fiú nemcsak erős, de jószemű is — mondta róla Adler Zsigmond, a magyar­­ ökölví­vás nesztora. — Azt csinál­ja, ami sportágunk lényege: támadás közben sem feled­kezik meg a biztonságos vb-20.20 Angyal kaland- éekezésről. Megfontoltan, tudatosan bokszol. Nagy egyénisége a sportágnak... BÉRS ISTVÁN — BENEDEK B. ISTVÁN RÁDIÓMŰSOR VASÁRNAP Kossuth Rádió 6.99 Hírek. Időjárás. 6.10 Kel­­lem­es vasárnapot. 8.90 Hírek. Lapszemle. 8.10 Lehár-operettek­­ből. 8.59 Édes anyanyelvünk 9.04 Rettenetes Őszi. Rádiójáték gyermekeknek. 9.45 Boris Chris­toff énekel. 10.00 Karnevál a Parnasszuson II. 11.20 Nyár ..­­ Könnyűzene. 11.57 Hallgatóink figyelmébe. 12.00 Hirek. Lap­szemle. 12.10 Jó ebédhez szól a nóta 12.47 Nem azért mon­dom­. .. Hámos György műsora. 12.57 Híres karmesterek a Ma­gyar Rádió és Televízió szimfo­nikus zenekara élén. 15.00 Hírek, időjárás. 15.08 Tündérkert II. Móricz Zsigmond regényének rádióváltozata. 16.04 A Pozsonyi Nemzetközi Táncdalfesztivál mű­sorából. 16.29 Boris Christoff énekel. 16.45 Hírek. Időjárás. 16.50 Mérkőzések percről percre. 1R.00 Szibériai utijegyzetek VIII. 18.20 Nótacsokor. 19.00 Hírek. Totó. Idő­járás. 19.10 Herbert von Karajon­ vezényel. 20.09 Made In h­ungary. Könnyűzene, tánczene. Jazz. 20.50 S­otet drámaciklus. Szállnak az évek. Vera Panka színművének rádióváltozata. 22.00 Hírek. Időjárás. 22.10 A va­sárnap sportja. Totó. 22.20 Het­ven év az Operaházban. 22.55 Ká'mán Imre operettjeiből. 23.31 Ravel: Vonósnégyes. 24.00 Hírek. Időjárás. 0.10—0.25 Francia san­zonok. Petőfi Rádió 7.30 A római katolikus egyház félom­la. 8.00 Miska bácsi leme­­z­esládája. 8.30 Gazdaszemmel a nagyvilág mezőgazdaságáról. 8.45 Operakalauz. Cluck: Iphi&enia Taurisban. Ismerteti Kovács Já­nos. 9.45 Tánczene. 10.44 A ma­gyar költészet századai. Petőfi Sándor. I. rész. 11.00 Aratóbál Hegyi Füstös István népdaljá­­téka. 11.27 Zenekari muzsika. 12.20 Mit hallunk a jövő héten? 12.50 A két juharfa. Mesejáték. 13.47 Időjárás- és vízállásjelen­tés. 14.03 Táskarádió. 15.03 Mű­­vészlemezek. 15.55 Mérkőzések­ percről percre. 16.48 Népdalok, népi táncok. 17.10 Az Alföld csendjében. Nagy Piroska mű­sora. 17.40 Fültörő. Zenei rejt­­vényműsor. 18.43 Tigris és hiéna. Devecseri Gábor jegyzete. 18.52 Nemes Katalin zongorázik. 19.10 Magaslesen. Dr. Pásztor Lajos műsora. 19.30 Könnyűzene. 19.50 Jó estét, gyerekek! 20.00 Hírek. 20.10 A Stuttgarti Klasszikus Filharmónia Zenekar hang­versenye. 21.48 Kersics Anka és Angyal Sándor énekel. 22.10 Az Obretenovi kórus madrigálo­kat énekel. 22.20 Tánczene Prá­gából,Bukarestből. 22.56 Ga­ Iopaverseny-eredmények. 23.00— 23.10 Hírek. Időjárás. HÉTFŐ Kossuth Rádió 4.30 Hírek. Időjárás. 4.32 Haj­­naltól­ reggelig... 4.45 Falurá­dió. 5.00 Hírek. Időjárás. 5.30 Reggeli krónika. 6.00 Hírek. Idő­járás. 6.30 Hírek. Időjárás. 7.00 Reggeli krónika II 7.15 Körzeti időjárás. 7.30 Új könyvek 8.00 Hírek. Időjárás. 8.05 Műsoris­mertetés. 8.15 Kincskereső kis­­ködmön. Móra Ferenc regényé­nek rádióváltozata. I. rész. 8.45 Mezei csokor. 9.10 Volt egyszer, hol nem volt... Riport. 9.25 Ferencsik János. Kovács János előadása. 10.00 Hírek. Időjárás. 10.10 Óvodások műsora. 10.30 Zenekari muzsika. 11.57 Hallga­tóink figyelmébe. 12.00 Hírek. Időjárás. 12.15 Tánczenei koktél. 13.00 A budapesti színházak mű­sora. 13.03 Hirdetőoszlop. 13.18 Yehudi Menuhin hegedüs. 13.45 Válaszolunk hallgatóinknak. 14.00 Joszif Kobzon énekel, Danny Weston szájharmonikázik. 14.17 Kodály: Háry János. Daljáték négy kalandban, elő- és utójá­tékkal Közben. 15.00—15.15 Hí­rek. Időjárás. 16.09—16.14 Édes anyanyelvünk. 16.50 Szirmay Márta énekel. 16.57 Hallgatóink figyelmébe. 17.00 Hírek. Nemzet­közi­ lapszemle. 17.15 Három nép­szerű nyitány. 17.45 Expedíció a Tiszán. Pataki Béla Pál műsora. II. 18.00 Huszas stúdió. 19.00 Es­ti krónika. 19.25 Sporthíradó. 19.35 Nemes fém. Hunyady Sán­dor regényének rádióváltozata. 20.23 Monte-Carlóból érk­ezett. Ze­nés beszélgetés Mátrai Zsuzsával 21.00 Hírek. Időjárás. 21.05 Ma­gyar előadóművészek portréja. Ungár Imre. A műsort Czigány György vezeti. 22.00 Hírek Idő­járás. 22.20 Kilátó. A Rádió kul­turális világhiradója. 23.20 Kön­­­nyűzene. 24.00 Hírek. Időjárás. 0.10—0.25 Palestrina-kórusok. Petőfi Rádió 4.30—7.57 Azonos a Kossuth rá­dió műsorával. 10.00—12.30 Zenés műsor üdülőknek. 12.30 Igor her_ cég. Részletek Borodin operájá­ból. 13.00 Gazdaszemmel hazánk mezőgazdaságáról. 13.15 Verbun­kosok, népdalok. 13.47 Vízállás­­jelentés. 14.00 Kettőtől-hatig ... A Petőfi rádió zenés délutánja. 18.00 Hírek. Időjárás. 18.10 Ma­gyar nóták. 18.37 A válság dip­lomáciája és a diplomácia vál­sága. Sz. Ormos Mária írása. 18.57 Híres előadóművészek hangversenye. 19.54 Jó estét, gye­rekek. 20.00 Esti krónika H. 20.25 Sporthíradó. 20.35 Szerelemfolto­zó. Szatíra rádióra, több megal­kuvásban. 21.24 Ritmikus percek. 22.00 Ferencsik János, Kovács János előadása. 22.35 Szabad szél Részletek Dunajevszkij operett­­jéből 23.00—23.15 Hírek. Időjárás. VASÁRNAP Magyar televízió 10.00 Csak gyerekeknek! Film- Összeállítás. 11.55 Hétmérföldes kamera. Úttörő-h­íradó. 15.28 Nyári mezőgazdasági szakfilm­sorozat. 1. Az almafeldolgozás gépesítése. 2. A spárgatermesz­tés. 16.45 A Magyar Hirdető műsora. 16.55 A magyar tudo­mány nagy öregei, Winter Ernő akadémikus. 17.10 Egy királysír története. Kisfilm (ism.). 17.25 Nótaszó. 17.45 FTC—Bp. Honvéd bajnoki vízilabdamérkőzés közve­títése a Sportuszodából. 1835 A ne­­cset. Román rajzfilm. 18.45 Ha­ladás. Az Intervíziós országok tudományos magazinja. 19.20 Belle és Sebastien. Magyarul be­szélő francia filmsorozat. 13. A bizonyíték. 10.45 Esti mese. 20.00 Tv-híradó. jai. A tárgyalótermek mágusa Magyarul beszélő angol film. 21.10 Sláger 67. Az Intervízió szórakoztató műsora Berlinből. 21.55 Költészet. (ism.). 22.15 Tv-híradó — 2. kiadás. Jugoszláv televízió 9.25 Hírek. 9.30 Népi és szóra­koztató muzsika. 10.00 Falumű­sor. 10.45 Ezer miért. 11.30 A Tenkes kapitánya. 12.00 Vasár­napi tv-konferencia. 13.00 Expe­díció. 13.30 Nagy folyókon. 16.00 Jugoszlávia—­Svác atlétikai talál­kozó. 18.20 Hírek. 18.25 Térzene. 18.55 Hirdetések. 19.00 Lengyel sorozatfilm. 19.54 Jó éjszakát, gyerekek! 20.no Tv-híradó. 20.45 Hirdetések. 20.50 Partizán—MIP- dost vízilabda-mérkőzés. 21.50 Az első harmonika. 22.55 Andire­­sorozat. 22.05 Tv-híradó. Román televízió 8.02 Iskolások műsora. 8.1 o Vakáció. 8.20 Szórakozz velünk! 9.05 Sorozatfilm. 9.30 Faluműsor. 17.30 Magazin 3. 18.40 Tv-híradó. 18.50 Olasz játékfilm. 20.40 Az Adria dala. 21.45 Tv-híradó. 22.00 Telesport. HÉTFŐ Magyar televízió Nincs adás. Jugoszláv televízió 16.55 Hírek. 17.00 Kis videóm. 17.25 Rajzfilmek. 17.40 Hol van, mi lehet? 17.55 Mű^elismert^és. 18.00 Tv-újdonságok. 18.15 Népi muzsika. 18.45 Mi és a tudo­mány 19.15 Heti sDor^zemle. 19.40 Hir^e^ések. 19.54 Jó éjsza­­kát, gyerekek! 20.00 Tv-híradó. 20.Ou Hirdetések. ?0.38 Tv-híradó. 21.38 Operarészletek. 22.03 Tv­­híradó. Román televízió Nincs adás. TELEVÍZIÓMŰSOR Telefon: 13-500. 13-116 (Beküldött kéziratokat nem őr­­zünk meg és nem adunk vissza) A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda. Szeged, Bajcsy Zsilinszky u 28 sz INDEX 29 053 OIL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lőkös Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácsköztár­­saság útja 10 Telefon: 13-535, 13-003 Éjszakai telefon: 13-506 13-438 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal, Szeged, M­gyar Tanácsköztár­saság útja 10. Terjeszti a Magyar Posta. Elka>­zdlhető bármely postahivatalnál és a Posta Központi Hírlap Iro­dánál (Budapest V. József ná­­dor tér 1. sz.) Előfizetési ár­ egy hónapra 12.— Ft.