Dunaújvárosi Hírlap, 1970. május (15. évfolyam, 35-43. szám)

1970-05-22 / 41. szám

Csupán egy lövés ment Rapp kapujára Pécsi Dózsa—D. Kohász 4:0 (1:0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 5000 néző, vezette: Vízhányó (Vin­­cze dr., Teuscher). Pécsi Dózsa: Rapp — Hernádi, Maurer, Kincses II., Konrád — Ko­csis, Tüske — Bérezési, Rónai, Máté, Zombori. D. Kohász: Papp — Somogyi, Nagy E., Faji, Cseh — Csörgő, So­­mogyvári, Harangi — Simon, Már­­tha, Bartók. Csere: Zombori helyett Rádi a szünetben, illetve Bartók helyett Boromissza a 60. percben. Szögletarány: 11:5 (8:1) a Pécsi Dózsa javára. Közvetlenül a mérkőzés előtt de­rült ki, hogy Kincses I., Dunai dr. és Daka nem vállalja a játékot. A Pécsre leutazott Kohász-szurkolók bizakodva várták a találkozó vég­eredményét. Az első percekben nem történt említésre méltó esemény, egymással, és a csúszós talajjal ismerkedtek a csapatok. A 7. percben Tüske lövé­sét fogta Papp, majd alig valamivel később Máté elől hárított kivetődve a Kohász kapusa. Kocsis lövése ke­rült­ magasan kapunk fölé, majd ismét Tüske lövését kellett Pappnak ártalmatlanná tennie. A 30. percben a vér is megfagyott a piros-fehér szurkolók ereiben: egy kapu előtt keresztbelőtt labda a jobb oldali lécről pattant vissza, Konrád fejese nyomán. Alig valamivel később már hatodik szögletét rúgta a Pécs. Érett a gól, a Kohász-játékosok alig ju­tottak túl a félpályán, az összecsa­pásokból rendre vesztesen kerültek ki és hamar beletörődtek a labda elvesztésébe. Az első Kohász-lövés a 37. perc­ben ment Rapp kapujára. Jó csel­­sorozat végén Csörgő Mártha elé játszott, akinek 15 méterről leadott lövése alig suhant el Rapp kapujá­nak bal alsó sarka mellett. (Mint utólag kiderült, ez volt a Kohász egyetlen gólhelyzete!). A negyvenedik percben góllá érett a pécsiek fölénye. Egy előreívelt labdát röviden mentettek a védők. Bérezési megszerezte, kicselezte rárohanó Csehet és a kifutó Papp­a mellett ,jobb külsővel a kapu köze­pébe perdített. 1:0 A félidő utolsó eseménye Tüske felfutása és távolról leadott veszé­lyes lövése volt, mely a kapufa mel­lett került az alapvonalon túlra. A második félidőt is pécsi táma­dássorozatok vezették be. Mindkét oldalon nagyon sok volt az eladott, céltalanul ellőtt labda. A 60. percben Bartók helyett Boromisszát küldte a pályára Szűcs Gyula edző. Haran­gi húzódott ki a balszélre, Borom­issza pedig középen. Harangi szerep­körét vette át. A 65. percben esett a pécsiek má­sodik gólja: Somogyvári még sza­bálytalanul sem tudta szerelni a baloldalon felfutó Rádit, akinek beadását Bérczési a jobb alsó sarok­ba vágta. 2:0 Rá egy percre Rádi kapásból alig lőtt fölé. A 70. percben egy ellen­támadás végén Mártha kilépett a pécsi védőfalból és jobboldalra ki­sodródva az oldalhálóba lőtt, majd alig valamivel később Boroniisza elől szabadítottak fel a pécsi védők. A hajrában javult a színvonal, élvezetes lett a mérkőzés de a ven­déglátók ellentámadásai sokkal ve­szélyesebbek voltak. A 77. percben esett a pécsiek har­madik gólja. Egy jobb oldali szöglet­rúgás során élesen beívelt labdára Papp feleslegesen kifutott, nem tu­dott öklözni és a jókor érkező Bérezési a hálóba fejelt. 3:0 A 84. percben Máté átkígyózott a védelmen. Már lövőhelyzetbe került mikor Papp kibillentette egyensúlyi helyzetéből. A csatár elesett és Vizhányó hatá­rozottan mutatott a 11-es pontra. A büntetőt Máté rúgta a D. Ko­hász kapujának jobb alsó sarkába. 4:0 A hátralévő percek is a vendég­látók fölényét hozták. A mérkőzés utolsó eseménye Csörgő szabadrúgá­sa volt mely alig került Rapp kapu­ja fölé. Vastaps közepette vonultak le a Dózsa játékosok. Még a Csepel elleni emlékezetes mérkőzésen is jobb teljesítményt nyújtott csapatunk mint Pécsett. Ott legalább kapura lőttek csatáraink. Ezen a mérkőzésen viszont, az egye­dül dicsérhető Nagy Ervin kivé­telével nagyon gyenge teljesít­ménnyel rukkolt ki a csapat. Nagy formajavulásra van szükség, ha a vasárnapi, Szombathely elleni talál­kozón pontot akar szerezni a D. Ko­hász. További eredmények: MTK — Komló 2:1, Videoton—Tatabánya 2:1, Diósgyőr—Vasas 0:0, Újpest—Győr 3:0, Csepel—Honvéd 0:0, Szeged— FTC 1:0, Salgótarján—Szombathely 2:2. A labdarúgó NB I. B. csoportjának állása: 1. Ferencváros 11 6 4 1 15: 5 16 2. Csepel 11 5 4 2 13: 3 15 3. Bp. Honvéd 11 7 1 3 22: 7 14 4. Pécs 11 5 3 3 15: 9 13 5. Haladás 11 3 3 5 11:18 9 6. Dunaújv. 11 3 2 6 9:19 8 7. Szegedi EOL 11 3 1 7 13:26 7 8. Salgótarján 11 1 4 6 10:21 6 A M­ünni­ch Gimnázium női csapata az atlétikai ötpróba megyei bajnoka Május 16—17-én Székesfehérváron rendezték meg a középiskolások „Barátság” atlétikai ötpróba megyei bajnokságát. Az új rendszerű verse­nyen ismét a dunaújvárosi Münnich Gimnázium lánycsapata győzött a székesfehérvári Vasvári Gimnázium csapata előtt. A dunaújvárosi lányok imponáló fölénnyel, 6827 pontos össz­teljesítménnyel nyerték a versenyt és újra esélyesek az országos döntő megnyerésére. A Münnich Gimnázium győztes csapatát Máté Ágnes, Kunszenti Márta, Bondor Anna, Nagy Lídia, Antal Erzsébet, Rab Ágnes, Újvári Erzsébet és Kunszenti Ágnes alkotta. A csapat tagjainak legjobb egyéni eredményei: Súlylökés: 1. Máté 10,46 m. 100 méteres síkfutás: 2. Bondor 13,3 mp. Magasugrás: 2. Kunszenti M. 149 cm. 600 méteres síkfutás: 1. Újvári 2:36.5 mp. Távolugrás: 2. Bondor 489 cm. 4x100 méteres váltó: 1. Münnich Gimnázium 53,2 mp. Tíz hét után győzelem !). Kohász — Pécsi Dózsa 1:0 (0:0) NB I. tartalékbajnoki mérkőzés, Pécs, vezette: Gabi. D. Kohász: Aczél — Földvári, Kal­már, Andriska, Szentesi — Medvegy, Nagy F. — Szabó S., Szimacsek (Czigler), Kovács, Szabó I. (Pintér), Pécsi Dózsa: Kollár — Kaszás, Cserneczky, Ceglédi — Varga, Réfi — Kardos, Köves, Lutz, Konrád III., Rózsahegyi. Szinte végig szemerkélő esőben folyt a találkozó. A Kohász egész­pályás emberfogásra rendezkedett be. Taktikailag rendkívül fegyelme­zetten játszottak és megérdemelten szerezték meg a győzelmet. A két bajnoki pont sorsát eldöntő gól a 65. percben esett: Szabó S. kapu elé beívelt labdájára a pécsiek kapusa, középhátvédje és a csereként beállt Czigler csapott le. Mindhárman el­estek és a földön ülő Czigler, nagy nyugalommal a hálóba kotorta az elé került labdát. Nem volt gyenge pontja az együt­tesnek. Valamennyien jó teljesít­ményt nyújtottak. Viszont azt sem szabad elfeledni, hogy a pécsiek erősen tartalékosan álltak ki. Ez azonban mit sem von le a régen várt győzelem értékéből. Tornászaink sikere az Országos Seregszemle versenyen Szombaton és vasárnap a Bp. Hon­véd sporttelepén rendezték meg az idei Országos Seregszemle verseny döntőit. A születési évfolyamonkénti, szinte a teljes országos élmezőny el­indult. Tornászaink az évfolyamon­kénti 20—25 fős mezőnyben jól meg­­állták a helyüket, és bár nem csúcs­formában versenyeztek, értékes he­lyezésekkel tértek haza. Fiúk: 1953- as születésűek: 7. Pete Péter. 1954- es születésűek: 7. Verbóczky Attila. 1956- os születésűek: 8. Sárai János. 1957- es születésűek: 3. Ternyák Attila. 1958- as születésűek: 7. Szabó Fe­renc. Lányok: 1955-ös születésűek: 5. Barczi Ju­dit. 1957- es születésűek: 4. Nagy Teréz. 1958- as születésűek: 6. Kovács Ilona. Futball körkép A megyei másodosztályú labdarú­gó-bajnokság legutóbbi fordulójának meglepetése a Perkáta csapatának hazai veresége volt. A forduló másik nagy mérkőzésén az Alap—Nagyka­rácsony rangadón, a vendéglátó alapi csapat győzött. . ALAP—NAGYKARÁCSONY 3:1 (1:0) Alap, 500 néző, vezette: Popovics. Alap: Major — Németh, Hakstok, Vámosi, Garamvölgyi, Nagy, Katona, Lustyik, Varga, Kocsis József. Csere: Aranyos, Kovács. Nagykarácsony: Komáromi — Ko­vács, Szabó, Lak, Szőke, Zagyva, Pinke, Takács, Pinke M., Fónad, Sző­ke S. Csere: Németh, Varga. Kemény mérkőzést vívott a két csapat. A nagykarácsonyiak az utol­só percig foggal-körömmel küzdöttek a szépítésért. A 70. percben Zagyva (Nagykarácsony) kiállítva, mert bán­talmazni akarta a játékvezetőt. Gólszerzők: Varga (2), Garamvöl­gyi, illetve Pinke F. DÉG—PERKÁTA 1:0 (1:0) Perkáta, 300 néző, vezette: Tóth N­. Dég: Borbély M. —­­Bencze, Oro­­szi, Borbély, Magasföldi, Ihász, Sza­bó, Szűcs, László, Csuti, Király. Perkáta: Viczkó — Szabó, Barkó­­czi, Hosszú, Erdős, Somogyi, Fuchs, Bölcskei, Somogyi A., Csobánszi, Krain. Csere: Simon, Nedves. Nagyon kemény, helyenként durva mérkőzésen a huszadik percben Csuti révén szerezték meg a vendégek a vezetést. A 35. percben Krain (Per­káta) ellenfele megütéséért kiállítva. Gólszerzők: Zobák, Fodor Gy., Fo­dor J., illetve Bizakisz T., Caruhasz. Jók: Pajor, Lajtos, Kovács, Fodor, Bizakisz, Caruhasz, Szapranidisz, Sziderisz. Apátszállás—Ivancsa o:­ Apátszállás, 250 néző, vezette: Er­délyi. Apátszállás: Pintér — Szabó, Bata, Szabó J., Horváth, Pintér S., Ádám, Hrozik, Bárdos, Garbacz, Balázs. Iváncsa: Bayer — Gyökér, Kul­csár, Kocsis, Vass, Szabó, Székely, Kovács, Károlyi, Kocsis, Berezvai. Csere: Kovács A. Nagyiramú, végig sportszerű mér­kőzésen a vendég Iváncsa közelebb állt a győzelemhez. Jók: Pintér, Bata, illetve Bayer Kulcsár. D. VOLÁN—LAJOSKOMÄROM 5:1 (0:0) Tömegsporttelep, 100 néző, vezette: Dobler. D. Volán: Kovács — Vadicskó, Ga­­dány, Gyulai, Boros, Kőkuthi, Lu­kács, Golubov, Zsifkó, Tonka, Kri­­zsán. Csere: Orsó, Németh. Lajoskomárom: Vései — Stefkó, Csepregi, Bácsi, Ritter, Bácsi J., Winkler, Béres, Stirczel, Jobbágy, Verebi. Csere: Kajári, Kajáld J. Az első félidőben, helyzeteik alap­ján többgólos vezetésre is szert tehe­tett volna a vendég lajoskomáromi csapat. De helyzeteiket kihagyták és ez a második félidőben megbosszul­ta magát. A játék képe alapján a gólarány túlzott. Gólszerzők: Tonka, Orsó, Németh, Zsifkó, Kőkuthi (11-esből), illetve Bé­res. Jók: Kovács, Boros, Kőkuthi, illet­ve Ritter, Striezel, Béres. SZABADEGYHÁZA—D. PAPÍR II. 7:4 (4:2) Papírgyári pálya, vezette: Kiss. Szabadegyháza: Gölöncsér — Sel­­lei, Szőke, Tridinger, Liebhaber, Tóth, Simon, Falusi, Szabó, Feleki. Csere: Budai, Hollósi, Jónás. D. Papír II.: Hős — Kálmán, Oláh, Kálmán K., Papp, Boldog, Szalontai, Bódi, Bogdán, Takács, Molnár. A lelkesen játszó vendégek megér­demelten győztek a körülményesen játszó hazaiak ellen. Gólszerzők: Szeip (4), Falusi (3), il­letve Kálmán, Oláh, Molnár (2). Jók: Szerp, Falusi, Sellei, illetve Molnár, Oláh. A felnőtt bajnokság állása 1. D. Volán 8 6 - 2 31:11 12 2. Szabadegyháza 9 4 4 1 28:17 12 3. Alap 8 5 1 2 30:14 11 4. Nagykarácsony 8 4 2 2 19:12 10 5. Apátszállás 9 4 2 3 11:16 10 Sárbogárdi Tsz. 8 5 - 3 15:20 10 7. Perkáta 9 4 1 4 16:18 9 8. Lajoskom­árom 8 3 2 3 17:19 8 9. Ercsi II. 8 2 3 3 16:16 7 Dég 8 2 3 3 16:16 7 11. Iváncsa 7 2 3 3 9:12 6 12. Beloiannisz 8 1-7 13:26 2 13. D. Papír II. 8 1-7 10:43 2 A városi kispályás labdarúgó bajnokság tavaszi fordulójának derekán egyre érdekesebben alakul a helyezési sor­rend. A legutóbbi fordulóban pél­dául több meglepő akadt. A „B”-csoport eredmény­es listavezetője az Internacionále, Horváth (Főiskola) távoli góljával szenvedett vereséget. A „C”-csoportban alakul a legérde­kesebben a csapatok bajnoki tabel­lája. Szinte állandó a keresztbeverés, és ennek köszönhető, hogy a hatodik forduló után az első és a kilencedik csapatot mindössze két pont választ­ja el egymástól. Az „A”-csoport eredményei: IKV—Haladás 2:1, gólszerzők: Ko­vács, Szabó, illetve Harmat; DVSK— Juventus 3:0, G.: Érsek (2), Lázár; L-Boys—Spartacus 3:2, G.: Szabó (3), illetve Göncz, Csordás; METÁL— Olimpia 4:0, G.: Barát­h (2), Németh, Lénárt; PSV—Kék­fény 7:0, G. Báli (5), Bodnár (2); Magyar Posztó—Vö­rös Meteor 4:1. G.: Baranyai (3), T. Szabó, illetve Kalácska. Olimpia— L-Boys 3:0. Juventus—Vörös Meteor 3:0. A „B”-csoport eredményei: Főiskola—Internacionále 1:0. Mak­­szimenko, 700 néző. Gólszerző: Hor­váth. Kórház I.—OSZV 3:0. G.: Mol­nár, Karalyos, Halmai. Flamengó— Hungária 4:3. G.: Nagy (2), Marko­­vics, Simon, illetve Rási (3). Acél— Admirál 1:1. G.: Farkas, illetve Al­földi. Admirál—Posta 3:2. A „C”-csoport eredményei: Kórház II.—Kinizsi 2:1. G.: Cser­­pes, Mihály, illetve Varga, Zrínyi— Gyár és Gépszerelő 5:2. G.: (2), Kurucz (2), Piri, illetve Urbán Nyúl, Szűcs, Gelka—Arany Csillag 8:1. G.: Pásztor (2), Hegedűs (2), Takács (2), Váczi, Kara, illetve Petróczi, Építők —Vegyesipari II. 4:2. G.: Magasházi (2), Csik, Lábodi, illetve Bogdán, Könye, Nyomda—Elemgyár 4:4. G.: Szentkuti (3), Angyal, illetve Pszota (2), Budai, Földesevics, Zrínyi— Arany Csillag 5:1. Kórház II.—Gel­ka 7:4. Elemgyár—Gelka 2:1. A bajnok­ság állása a hatodik for­duló után. „A”-csoport: „B”-csoport: 1. Magyar P. 6 4 2 — 24:13 10 2. S-Boys 6 5—1 18:13 10 3. DVSK 6 4 1 1 22 : 8 9 4. Haladás 6 4 1 1 25:14 9 5. Spartacus 6 3 12 13:12 7 6. PSV 5 2 12 18:13 5 7. METÁL 6 2 13 16:14 5 8. Olimpia 5 2 1 2 5: 9 5 9. Vörös Meteor 6 2 — 4 12:23 4 10. Juventus 6 114 10:15 3 11. IKV 6 114 7:17 3 12. Kék Fény 6 -------- 6 6:25 0 1. Intern. 6 5 — 1 39: 3 10 2. Admirál 6 4 2 — 18: 4 10 3. Főiskola 6 4 1 1 22: 8 9 4. Acél 6 3 2 1 16: 7 8 5. Kórház I. 6 4 — 2 15:12 8 6. Hungária 6 2 2 2 11: 7 6 7. Posta 5 2 1 2 15:23 5 8. Flamengó 6 2 1 3 16:35 5 9. Kossuth 6 2 — 4 3:16 4 10. OSZV 6 1 1 4 11:13 3 11. Vegyesipari I. 5 1 — 4 0:14 2 12. Intercisa 6 ------- 6 4:28 0 „C”-csoport: 1. Vegyesipari II. 6 4 — 2 14:10 8 2. Kórház II. 6 4 — 2 12:11 8 3. Építők 6 3 1211:67 4. Elemgyár 5 3 1116:117 5. Zrínyi 6 3 12 12:12 7 6. ÁFOR 5 3 — 2 11: 9 6 7. Gyár Gépter­ 6 3 — 3 19:17 6 8. GELKA 6 3 — 3 16:14 6 9. Pedagógus 5 3 — 2 12:14 6 10. Kinizsi 6 1 14 7:16 3 11. Nyomda 4 — 2 2 8:10 2 12. Arany Csillag 5-------5 2:10 0 SÄRBOGARDI TSZ SK— BELOIANNISZ 3:2 (3:2) Sárbogárd, 300 néző, vezette: Dob­ler. Sárbogárd: Deák — Dobrovoczky, Pajor, Lajtos, Szentandrási, Kovács, Porkoláb, Zobák, Mikuli, Fodor J. Csere: Szalai, Cseh, Varjas. Beloiannisz: Panorjasz — Ziszu, Szapranidisz, Kutisz, Kosztandini­­disz, Caruhasz, Bizakisz, Bizakisz D., Sziderisz, Szakmányi, Lakakisz. Végig élvezetes, nagyiramú mérkő­zésen megérdemelten győzött a hazai együttes. A vendég görög csapat a második félidő utolsó perceiben több óriási helyzetet kihagyott. Előkelő helyen tanyáznak a D. Ruhagyár asztaliteniszezői az NB II. Barna csoportban. Két fordulóval a tavaszi idény befejezése előtt a má­sodik helyen állnak. A csapat vasár­nap délelőtt a Ságvári iskolában fogadja a Pécsi EAC-ot. Az utolsó fordulóban Ajkán léptek volna pá­lyára, de az ajkai csapat ismételten nem állt ki bajnoki mérkőzésre, ezért a versenybíróság törölte őket a bajnokságból. Sporthírek. Az élcsoport állása: Az MTK atlétikai versenyen jól szerepeltek a D. Kohász háromezer méteres síkfutói: Fogarasi a máso­dik, Paszternák a harmadik, Csáki pedig a negyedik helyet szerezte meg. A kötöttfogású magyar bajnokság 48 kilogrammos súlycsoportjában a tavaly még ifjúsági korcsoportban versenyző Trenka a hetedik helyen végzett. ♦ Eredmények a budapesti ifjúsági labdarúgó bajnokságban: DKSE I.— KSI 1:0, FTC III —DKSE II. 6:0, FTC IV.—DKSE III. 3:1. # 1. Szombathely 7 6 1 113:62 12 2. D. Ruhagyár 7 6 1 102:73 12 3. Bp. Csőszer­ 7 4 3 96:79 8 4. Veszprémi AKÖV 7 4 3 90:85 8 5. PEAC 7 4 3 89:86 8 6. Pécsi Bányász 7 3 4 95:80 6