Dunaújvárosi Hírlap, 1979. december (24. évfolyam, 97-104. szám)

1979-12-21 / 102-103. szám

Dunaújváros—Rába ETO 3:0 (2:0) Kohász: Holló ■— Keller, Giron, Tóth, Virágh — Nagy NI., Sul­a (Sajó 77. percben),­­­- Fajkusz — Szűcs, Seges­vári (Magyar a 77. percben), Kuti. 1 Rába ETO: Palla — Szij­­j­ártó, Pardavi, Pásztor, Ma­gyar — Hannich, Füzi, Póczik — Szabó O., Glázer, Pölöskei. Dunaújváros, háromezer néző, vezette: Soós. Nem úgy kezdett a Kohász, hogy ezen a meccsen feltét­lenül győzni akarna. Minden­esetre nyoma sem volt az idegeskedésnek, igaz, egy jó ideig az összjátéknak sem. Az első Kohász-lövést a hetedik percben egy szabadrúgás után Giron küldte Palla ka­pujára, a bal felső sarokba tartó labdát azonban a kapus kiöklözte. A 11. percben Pásztor felvágta az előretörő Virághot, Fajkusz szabad­rúgása nyomán a legurított labdát Kuti kapta, aki a bal oldalion meghúzta a védőket, éles szögből lőtt, Palla vé­dett. Egy perccel később Kel­ler—Segesvári—Keller volt a labda útja, a kényszerítő­zést követően a hátvéd jobb­ról a kapu elé ívelt, Szűcs lövésébe azonban beleléptek a védők. Az első negyedóra végén feljött a Győr. Han­nich húsz méterről lőtt, a labda fejen találta Giront, és az őrizetlenül álló Szabó O elé pattant, aki nagy erő­vel a jobb alsó sarok mellé lőtt. Az ellentámadást Faj­kusz indította, remek labdá­val futtatta Nagy II-t, aki a kapu előtt keresztbe az érkező Sulia elé tálalt, de a labdát Sulia csúnyán kapu mellé lőtte. Eseménytelen percek következtek, inkább a győriek játszottak mezőny­fölényben, egymás után há­rom alkalommal is szögletet íveltek be Holló kapuja elé. Már eltelt az első félidő, amikor egy ellentámadás so­rán Fajkusz túlságosan rövid indítását Szijjártó szerezte meg, a harcias Segesvári azonban leszerelte a hátvé­det, aki felvágta a csatárt. A szabadrúgást Kuti ívelte kö­zépre, és a túlsó oldalról nagy lendülettel érkező Giron magasan felugorva nyolc méterről éles fejest küldött a léc alá. 1:0. A gól után feljavult a Ko­hász, és három perccel ké­sőbb parázs jelenet alakult ki Palla kapuja előtt. Virágh lövése elakadt a vé­dőkben, Segesvári szerezte meg a labdát, Kutihoz játszott, aki egyből Nagy II-höz továbbította a labdát a középpályás pe­dig nagy nyugalommal szo­rongatott helyzetben ügyes lö­vőcsellel szabadult meg egy pil­lanatra védőitől, és a balra moz­duló Palla mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 2:0. Ismét alábbhagyott a já­ték irama, a második félidő­ben azonban a kitámadó vendégcsapat ellen már a nagyszerű akciókat vezetett Kohász. A 46. percben Nagy II. Fajkuszhoz játszott, aki a túlsó oldalra ívelt, Szűcs egy csel után az ér­kező Kuti elé tálalt, és Kuti lövését Palla bravúrral véd­te. Tóth indítása után Sulia lövése adott munkát Pallá­­nak, majd Kuti beadását Pásztor mentette szögletre, amelyet Szűcs ívelt be, és a labdát Fajkusz fejelte a jobb alsó sarok mellé. A győriek egyre többet kapkodtak, és egyre többet szabálytalan­kodtak is. Kuti labdájával Nagy II. csapta be Szíjár­tót, aki kíméletlenül hátul­ról felvágta a középpályást (Szijjártó sárga lapot ka­pott). Egy ellentámadásból a Gijonról kivágódó labdát Póczik közelről lőhette ka­pura, Holló védett. Ezután reflexszerűen Fajkusz tá­madásvezetését követően Pardavi vágta fel a jobb szé­len Szűcsöt, Keller beívelt labdáját Nagy II. elől Seges­vári fejelte a léc fölé­ Egy Sul­a—Kuti—Szűcs-akció után Szűcs futtából a felső kapufát találta el. És Seges­vári következett, aki Parda­­vit szerelte a szögletzászló­nál. A hátvéd azonban csú­nyán, szándékosan hátulról felvágta a csatárt. (Parradi sárga lapot kapott). Póczik viszont nem kapott sárga la­pot (pirosat érdemelt volna), amiért a labdát már tovább­passzoló Fajkusz lábát húzta el. ja. Érett a Kohász újabb gól­Szűcs visszagurítását Kuti egy csel után ballal lőtte kapura, Palla kiöklözte a labdát, Lulia Segesvárit hozta helyzetbe, aki azonban a jobb alsó sarok mellé lőtt. Egy perccel később Segesvári nagyszerű ütemben középen ug­ratta ki Kutit, aki elhúzta a labdát az eléfutó Palla és a ke­resztező Szijjártó mellett és éles szögből, futtából az üres kapuba helyezte. 3:0. Három perccel később Kuti újra helyzetbe került, de lövés, majd visszajátszás he­lyett büntetőt akart kicsi­karni — eredménytelenül. A másik oldalon Szabó O. ha­gyott ki egy óriási gólhely­zetet, majd Póczik lövését fogta Holló. A befejezés előtt néhány perccel a frissen be­állt Magyar a 16-oson belül, már az alapvonal közelében nagyszerű csellel csapta be a győriek Magyarját, Kuti elé játszott, aki hat méterről lőtt, Palla védett. Ez is gól­helyzet volt. Csapatunk végre az őszi sze­zon végére elkerült a kieső hely­ről, s ez elsősorban a fegyelme­zett, nyugodt játéknak köszön­hető. Holló kevés dolgát jól lát­ta el. A hátvédsorból Giron já­téka kiemelkedett, de nagy­szerűen játszott Tóth és maga­biztosan a két szélsőhátvéd. Középpályásaink közül egyedül Sulicnak nem ment a játék (igaz, kapott egy nagy rúgást, és sérülten játszotta végig meccset) Fajkusz ezúttal ellenáll­a hatatlannak bizonyult. Remekül játszott Nagy II., a gólja élmény­­számba ment. A csatárok közül ezúttal Segesvári volt a legjobb. Kuti nagyon akart, küzdött, szerzett is egy remek gólt, de nem ment neki igazán a játék. Szíjártóban nehéz ellenfélre ta­lált. Szűcs a második félidőben talált magára. Aczél Gábor A bajnokság őszi 1. Bp. Honvéd 17 2. FTC 17 3. Vasas 17 4. Videoton 17 5. ZTE 17 6. V. Dózsa 17 7. Tatabánya 17 8. MTK-VM 17 9. Békéscs. 17 10. Rába ETO 17 11. Debrecen 17 12. PMSC 17 13. DVTK 17 14. MÁV E. 17 15. Dunaújv. 17 16. Volán SC 17 17. STC 17 18. PVSK 17 végeredményei: 9­8 6­5 3 29:20 23 3 36:23 22 854 38:27 21 9 3 5 35:29 21 8 854 28:22 21 3 6 38:35 19 7 4 6 27:23 18 6 6 5 28:26 18 665 28:27 18 8 2 7 29:32 18 5 6 6 24:23 16 5 5 7 27:22 15 7 1 9 21:22 15 4 6 7 18:31 14 4 458 24:29 13 5 8 19:31 13 2 8 7 18:26 12 2 5 10 16:35 9 Tizedik helyen a tartalékok D. Kohász—Rába ETO 3:1 (1:0) Központi Sporttelep, 800 néző. V.: Juhász, D. Kohász, Török — Tí­már (Pruckner), Bársony, Miskovics, Szadeczky — Weitner, Bazsó, Paizs — Bar­tók (Albrecht), Bizovics, En­gelbrecht. Rába ETO: Kocsis — Baumann, Lipót, Marth, Ko­csis L. — Jugovits, Koltai, László — Gyurmánczy, Szabó, F. (Tamási), Hajszán (Domonyik). A 36. percben született meg az első hazai gól. Bartók lőtte be az alapvonalról a labdát, s a berobbanó Bizo­vics egyből a léc alá továb­bított. 1:0. Szünet után a Rába ETO kezdett jobban. A 47. perc­ben Szabó F. lépett ki a vé­dők közül, lövése nyomán a labda a jobb kapufa tövéről Török kapus kezébe per­dült. Az 50. percben a jó a ütemben kiugró Koltai lövése kapufára vágódott. Egy perc múlva pedig Engel­­brecht találta el a labdával a felső kapufát! A 60. perc­ben a bal oldalról ívelt be egy szögletet, Bartók s az érkező Paizs 25 méterről fut­tából a bal felső sarokba bombázta a labdát. 2:0. Ezután egy vitatható les megítélése miatt reklamált Weitner. Neki is sárga lapot mutatott fel a játékvezető. A 70. percben a lesre számító hazai védők közül kilépő Gyurmánczy lövése nyomán a labda a kapuba jutott, 2:1. A gól után élénkült a já­ték, a győriek a kiegyenlíté­sért, a hazaiak az eredmény tartásáért harcoltak. Végül a Kohásznak sikerült a gól­szerzés. A bal oldalon kitörő Engelbrechtet gólhelyzetben buktatták, 11-es. A büntetőt a sértett végezte el, és a ka­pust becsapva laposan a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 3:1. • Jó: Szadeczky, Weitner, Paizs, Bizovics, illetve Bau­mann, Koltai, M. L. (A Bp. Honvéd később játszik a ZTE, a Volán SC és a VIDE­OTON csapatával.) . A bajnokság őszi végeredménye: 1. Tatabánya 17 11 2 4 37:13 24 2. Debrecen 17 9 4 4 38:23 22 3. ZTE 16 10 2 4 31:22 22 4. Rába ETO 17 9 3 5 33:22 21 5. V. Dózsa 17 9 3 5 28:19 21 6. Bp. Honvéd 14 8 3 3 24:13 19 7. Volán SC 16 8 3 5 32:28 19 8. Videoton 16 7 4 5 26:18 18 9. Békéscsaba 17 7 3 7 28:25 17 10. D. Kohász 17 4 9 4 25:23 17 11. MTK-VM 17 7 3 7 21:27 17 12. Vasas 17 6 4 7 29:32 16 13. FTC 17 6 3 8 23:28 15 14. PMSC 17 6 2 9 33:32 14 15. PVSK 17 6 2 9 18:32 14 16. DVTK 17 4 4 9 23:28 12 17. Salgótarján 17 2 2 13 25:57 6 18. MÁV Előre 17 1 4 12 14:46 6 Torna: Tokióban... A Japánban szereplő ma­gyar válogatott tornászok szépen búcsúztak az 1979-es évtől. Óvári Éva geren­dán, Flandler Erika ug­rásban szerezte meg az első helyet. Flander talajon harmadik, Óvári felemáskor­a­láton a második helyen vég­zett. Kovács Péternek két ezüstérem jutott. Gyűrűn és korláton lett második. Kispályás foci: Eredmény­hirdetés Tegnap délután került sor az 1979. évi városi kispályás labdarúgó-bajnokság ered­ményhirdetésére. A városi sportfelügyelőségen osztották ki a vándorserlegeket,­­ okle­veleket és a sportfelszerelé­seket a legjobban szerepelt csapatoknak. Bajnokságot nyert az „A” csoportban az Intercisa, „B” csoportban az Everton, a a „C” északi csoportban a Tornádó, a „C” déli csoport­ban a Royal csapata. Máso­dikként végzett a Vörös Me­teor, a Vendéglátó, a BVM II. és a Rangers. Harmadik lett az Origó I., a METÁL, a Kőbányai és a Vegyesipar együttese. Sportműsor PÉNTEK: Jégkorong: D. Kohász—BVSC serdülőcsapatok bajnoki mérkő­zése 18.00 órakor a műjégpályán. SZOMBAT: Kézilabda: D. Kohász—Debre­ceni MVSC női MNK-mérkőzés 16.00 órakor a központi sport­­csarnokban. vasárnap: Jégkorong: D. Kohász—Miskolc OB I. B. osztály, felnőtt bajnoki mérkőzés 11.30 órakor a műjég­pályán. 1979. december 21., péntek Úszás: Vasárnap a Komjádi uszo­dában rendezték meg az Úttörő Kupa „B” döntőjét. A versenyen indult a Kohász fiú- és leánycsapata is. A fiúcsapat — Salamon Péter, Szentkirályi Ferenc, Varga Imre, Nagy Tamás, Ágh Pé­ter, Tóth László, Rajna Vil­mos, Schrauf József, Feny­vesi Gábor, Vad Loránd — izgalmas küzdelemben meg­nyerte a versenyt. A leány­csapat — Bodor Gyöngyi, Sümegi Noémi, Sunyál Kor­nélia, Molnár Ágnes, Moksin Katalin, Baráth Mónika, Be­­dő Gabriella, Szabó Szilvia — összeállításban a III. he­lyet szerezte meg. Kiemelkedő eredményt ért el Bodor Gyöngyi a 400 m-es gyorsúszásban (5:07,36 — 521 pont), majd a 800 m-en ugyancsak ő (10:35,29 — 522 pont). Ez utóbbi eredményé­vel teljesítette az ifjúsági aranyjelvényes szintet. Nagyon jó időt úszott még Sunyál Kornélia 200 vegye­sen (2:47,76 — 524 pont). Varga Imre ugyanebben a versenyszámban (2:51,57 — 389 pont), Fenyvesi Gábor 50 mellen (37,17 — 379 pont), Szentkirályi Ferenc 100 pil­langón (1:15,94 — 359 pont) és Molnár Ágnes 200 gyor­son (2:35,56 — 434 pont). A pontversenyben elért jó szereplésen kívül örülhetünk annak is, hogy versenyzőink a különböző számokban négy első helyezést értek el. A pontverseny végeredmé­nye: Fiúk: 1. D. Kohász (6248 pont), 2. TFSE (6166 pont), 3. Szolnok (5785 pont). Lá­nyok: 1. Nyíregyháza (7685 pont), 2. Rába ETO (7483 pont), 3. D. Kohász (7131 pont). A kupadöntőkkel véget ért úszóink eredményes és szép sikereket hozó versenyévad­ja. A rövid karácsonyi pihe­nő után az alapozással meg­kezdődik az újabb felkészü­lési időszak a jövő évi fel­adatokra. Sikeres kupadöntő Röplabda: A Dunaújvárosi Építők női röplabda szakosztálya eredményesen zárta az 1979. évet. Felnőtt csapata az NB II-es jában osztály középcsoport­nehéz mérkőzéssoro­zat után dobogós helyet, bronzérmet szerezte meg. A a bronzérmeket az Építők SE elnöksége és a szakosztály vezetése december 13-án ün­nepélyes keretek között adta át a bajnoki évadban leg­eredményesebben szereplő tizenkét játékosnak és az ed­zőnek. Az ünnepélyes eredmény­­hirdetés után Deimel János, a Dunaújvárosi Építők Sportegyesület elnöke mél­tatta a csapat tevékenysé­gét, köszönetet mondott az eredményekért, és további sikereket kívánt a szakosz­tálynak és a csapatnak. Az eredményes bajnoki évadban teljesített sport­munkájukért bronzérmet kaptak: Szélig Árpád edző, Somoráczné S. Tóth Margit, Meskál Márta, Tóth Erika, Darazsac Mária, Deák Ágnes, Szelei Ilona, Bojér Éva, Ek­­ker Éva, Váli Andrea, Stefán Gyöngyi, Komenda Csilla, Keresztes Klára. Bronzérem Autósport: Egy fiatal szakosztály Csak tavaly januárban ala­kult meg az Építők SE autó- és motorsport szakosztálya, azonban fiatal autósai, moto­rosai és gokartosai már az idén is szép eredményeket értek el a különféle bajnok­ságokon. A Trabanttal rallizó K­é­­r­i­n­g István—S­tanko­v­i­c­s István párost — gép­hibák miatt — balszerencsés versenyzés jellemezte 1979- ben (hol a hengerfej tőcsa­varjai szakadtak ki a he­lyükről, hol a féltengely tört el). Kategóriájukban így is a 7. helyen végeztek, akár­csak a túraosztályban a Fogta Frigyes—M­anzé­g­e­r Tamás duó, széria La­dával. A szintén a túraver­senyeken rajtoló Késmár­­k­y Róbert—O­n­c­s­á­k László páros a 14. lett a legnépe­sebb­ a trabantos mezőnyben. Az 50 köbcentiméteres miniszlalom-motorverse­­­­nyek, az Edzett Ifjúságért mozgalom keretében meghir­detett MAMSZ Kupa ’79 B osztályának országos bajnoki címét a tehetséges H­a­r­m­a­ti Árpád nyerte el (a negyedik: G­i­rr­i­c­h Boldizsár) öt for­duló alapján. A motoros túrabajnokság B osztályában szintén öt bajnoki versenyre került sor az idén. Az 50 köbcentiméteresek között Csontos László a 2., D­o­r­m­á­n István az 5., míg a 250 köbcentiméteresek me­zőnyében Vajda Zoltán a 6., Hódos Tibor a 7. he­lyen végzett. A gokartos Tar József a szériagéposztályban — hat forduló alapján — a 8. lett. Az Építők SE — pillanat­nyilag ötventagú, de technikai sportok iránt ér­­­deklődők jelentkezését szíve­sen fogadó — autó- és mo­torsport szakosztálya 1979-ben nemcsak a jó eredmé­nyekkel, hanem néhány ver­seny (egy autós ügyességi és két motoros miniszlalom gyorsasági) sikeres megren­dezésével is felhívta magára a figyelmet. A legközelebbi programként — amint bekö­­szön az igazi tél, s befagy a szabad strand vize — a szak­osztály látványos autós jég­versenyt szervez, amelyen biztonságos körülmények kö­zött bárki időre próbálhatja meg, milyen a négykerekű csúszkálás. Harmati Árpád, a bajnok (a „bűvölője”, Virág László képen balra) és a motor , (Oncsák László felvétele)