Dunaújvárosi Hírlap, 1982. május (27. évfolyam, 36-43. szám)

1982-05-21 / 41. szám

Labdarúgás:­­ . ."^m­­­ások D1ÜV­: „Galántai-táncok” a tóparton t­ Keszthelyi Haladás— Dunaújváros 2:0 (0:0) IjCeszthely, 4 ezer néző, vez^ette: Bártfai.­­ Keszthely: Sándor­fi — Kovács, Antoni, Filó, Szi­­macsek — Pál, Galántai, Englóner — Kiss (Deme a szünetben), Rácz, Sebestyén (Nagy a 87. percben). Dunaújváros: Németh — Timár, Dózsa, Menyhárt, Bonnyai — Keller, Sugár, Su­­l­a (Csehi a 65. percben) — Weitner, Havasi, Mártái (Ress a 83. percben). Még zúgott a „hajrá, Ha­li!” — bíztatva a ZTE-öreg­­fiúk, ügyes, volt NB I-esek­­kel és ismeretlenekkel ki­egészített sárga­,kék csapa­tát —, amikor az 5. perc­ben a felezővonaltól megló­duló Mártás kicselezte An­­tonit, szétugrasztotta a rá­támadó védőket, ám némi­képp kisodródva, ballal kapu mellé durrantott. A 9.­­ percben viszont egy közeli Szimacsek-fejes késztette ro­­binzonádra a ruganyos Né­­methet. Elbújt a Nap, meg­élénkült a szél, a kőhajítás­­nyira lévő Balatonba aligha kívánkozott már bárki is: lendületes és élvezetes ját­szadozás folyt a két 16-os között. Még a dologtalan szájkosaras németjuhász is elismerően csaholt. A percben Dózsa indította 18. kezdőkörben ólálkodó Hava­n­sit. Antoni azonban elütött­­e a Kohász 10-esét, így tet­te befejezetlenné jégko­rong-büntetőre hasonlító­­ ak­ciót. Sugár lesgólja, Galán­tai fenyegető jobb oldali pörgetése (amely ,411.ha tar­tátt mindenkit Németh fel­ségterületén), valamint Rácz távoli, a léc fölött levágódó bombája tartozott még az enyhe —­­ bár meddő — keszthelyi fölénnyel véget ért első félidő krónikájá­hoz. A ZTE-S Kereki és a ferenc­városi Judik is tanúsíthat­ja: a második játékrész első tíz per­cében jobbára a Kohász térfe­lén „közlekedett” a labda, vér­nyomásemelő helyzet azonban nem adódott, egészen az SS. per­cig. Akkor Dózsa a 16-osnál fel­vágta a le-felharmonikázó Szi­­macseket. Deme szabadrúgása az oldalvonalon túlra pattant, bedobott labda némi tétova ka­­­landozás után Engloner elé ke­rült, aki U méterről, keményen, félmagasan a kapu bal oldalá­ba lőtt. 1:0. A 60. percben Rácz növel­hette volna az előnyt, ám lövés helyett fölösleges tánc­lépéseket produkált, a duna­újvárosi védők nagy meg­könnyebbülésére. Aztán Szi­­macsek felrúgta Sugárt, Kel­ler pedig Galántai fineszes kombinációit unta meg — Szimacseket és Kellert sárga lappal „díjazta” Bart­is­sai, akinek még arra is tel­lett az erejéből, hogy feddőn megkergesse a lest lobogtató partjelzőnél reklamáló Ti­márt. A 69. percben a kiug­ró Mártáinál volt gyorsabb a labda és Sándorfi kapus. A másik oldalon Deme köze­li lövését hárította bravúr­ral Németh. A csöppnyi Ga­lántai vezérletével egyre-­ másra vezetett veszélyes ak­ciókat a Keszthely. (Dózsá­nak is Galántai harcolta ki a sárga lapot.) A Kohász erőlködött , a „Ha­li” játszott! Nem is akárhogy! A 85. percben a dunaújvárosiak 16-osán belöl Rácz hátra a szögletzászlótól csúsztatta beívelt labdát, azt Englóner lestoppol­ta, így Pálnak már csak annyi dolga volt, hogy a mozdulni sem tudó Németh kapujába bombázzon. 2:0. A 89. percben Dózsa a partjelző integetésére várt, a két perce pályára küldött NágJi­ azonban begyújtotta a rakétákat. Timár beérte és leszerelte a robogó játékost, aki a pázsitra huppant. Bártfai 11-est ítélt. A végig jó Galántai első tévesztése, büntetője a felső lécen csat­tant. A második vonal alatti csapa­tok már kiestek a területi baj­nokságba. Az ölelkező sárgákat nagy ovációval köszöntötte a diadal­tól mámoros nézősereg. A le­kullogó dunaújvárosiaknak még Bártfaival volt kölcsönösen han­gos — és csúnya — vitatkozni­­valója. Végig harcosan, pont vagy pontok megszerzését akarva küzdött a Kohász. Az együttes az első félidőben még egyenran­gú ellenfele volt a Keszthelynek, ígéretes felvillanásokat is produ­kált, ha szerencsésebb, gólt is szerezhetett — mint ahogy kap­hatott is — volna. A második félidőben (a sajnos az ellenfél mezében cikázó) Galántai egy­re jobban forgatta a karmesteri pálcát, a dunaújvárosi játékosok némelyikén viszont az idegi fá­radtság jelei mutatkoztak. Az első gólt követően — minden mindegy alapon — kitámadott a Kohász, egyenlítés helyett azon­ban újabb találatot kapott. Németh tiszta lelkiismerettel térhetett haza. Menyhárt jól semlegesítette Rácot. Dózsa tel­jesítményét róntja a sárga lap. A szürke középpályás sorban Keller csak az első 45 percben őrizte — úgy, ahogy — Galán­­tait. Weitner figyelmét na­gyon lekötötte a ficánkoló Szt­­macsek. Havasi nem bírt a kettős őrizettel, Mártái — jó kezdés után - egyre jobban el­kedvetlenedett. Vasárnap a dunaújvárosi és a kaposvári pályán dől el a Ko­hász sorsa! Itthon elkél a bízta­tás, hisz mindenképpen le kell győzni a Mohács—Véméndet! Fajkusz (két sárgája miatt ma­radt ki a Keszthelyen szerepelt együttesből) újra pályára lép, a „besárgult” Dózsa viszont ezt most vasárnap nem teheti meg. A kaposváriaknak a pillanatnyi­lag ötödik Sopron lesz az ellen­fele a bajnokság utolsó forduló­jában. A somogyiak szerény győzelme mentheti csak meg a szebb napjaitól egyre jobban távolodó Dunaújvárosi Kohász NB II-es létét. Eördögh Bertalan A bajnokság állása: 1. I.­Kanizsa 29 17 10 2 53-3Q 44 2. Tapolca 29 17 7 5 53-24 41 3. Szekszárd 29 19 2 8 44-29 40 4. Keszthely 29 15 9 5 55-37 39 5. Sopron 29 14 8 7 44-33 36 6. D.-újváros 29 14 6 9 47-27 34 7. Kaposvár 29 14 6 9 44-28 34 8. Sabaria 29 11 9 9 33-31 31 9. Mohács-V. 29 12 6 11 42-31 30 10. Komló 29 11 5 13 38-38 27 11. Pécsi VSK 29 10 3 16 35-43 23 12. MÁV DAC 29 7 7 15 38-60 21 13. Ajka 29 6 8 15 36-49 20 14. Bakony V. 29 5 7 17 26-53 17 15. Várpalota 29 5 4 20 23-47 14 16. Dombóvár 29 5 3 21 24-75 13 Kikaptunk a bajnokjelölttől Érd—D. Építők 2:0 (1:0) Kertvárosi sporttelep, 500 néző. Vezette: Páli. D. Építők: Hancsák — Marton, Fúrják, Udud, Tóth — Lábát, Alföldi, Lábodi Gy. (Medve II.) — Simon, Ju­hász, Móricz (Csontos). A területi bajnokság DU­NA csoportjának bajnokje­­löltjét sok szurkolója kísérte el városunkba, hogy győze­lemre bíztassa. Jól is kezdett a vendégcsapat, és az 5. perc­ben már gólt ért el. Bal ol­dali támadás végén Hancsák már verve volt, de először Fúrják fejjel, majd Lábát belevetődve mentett. Gálvöl­­gyi azonban harmadszorra nem hibázott, és nagy erővel a hálóba lőtte a labdát. 1:0. Még két veszélyes érdi tá­madás után a hazaiak előbb Juhász, majd Simon révén próbáltak helyzetet teremte­­ni­ nde kevés eredménnyel. Azután Hancsák kétszer is nehéz helyzetben tisztázott. A 40. percben Simon erélyes támadásvezetés végén a kapu elé­ belőtte a labdát, de Ju­hász­ elkésett, és Lábodi is lemaradt a befejezésről. Szünet után változatos iramban folytatódott a küz­delmes,­ kemény mérkőzés. A játékvezető már a harmadik sárga lapot mutatta fel, „törlesztő” játékosoknak. Ez­a úttal is a vendégcsapat kez­dett jobban, és az 56. perc­ben újabb gólt ért el. A fel­futó Gálvölgyi mintegy 20 méterről nagy erővel kapura lőtt, a kapu előtt lepattanó labda Hancsák mellett a há­lóba vágódott. 2:0. öt perc múlva Juhász le­futotta a védőket, de a 16-os­­ról elhamarkodva magasan kapu fölé vágta a labdát. A 64. percben Simon Juhász és Labát csatázott a 16-oson belül az elenféllel a labda megszerzéséért. Egyik érdi játékos kézzel mentett. A já­tékvezető 11-est ítélt. A bün­tetőt Alföldi végezte el, és nagy lövére erővel a jobb kapufa lőtte a labdát. A hátralévő időszakban a ven­dégek kétszer, az Építők pe­dig a csereként beállt Cson­tos révén kerültek gólhely­zetbe, de a kapusok bravú­ros védéssel menteni tudtak. A jóiramú küzdelmes mér­kőzésen a gólveszélyesebbben támadó Érd megérdemelten nyert a mezőnyben egyen­rangú, lelkesen játszó Építőik ellen. Jó a hazai csapatból: Han­csák, Tóth, Fúrják, Simon. M. L. ll . O' -----------------------------------­ Enying a bajnok A megyei bajnokságban vasár­nap az­ utolsó előtti fordulót ját­szották­ le. Az Enying csapata odahaza­ nyert, és ezzel már baj­noknak­ tekinthető. A D. Volán vereséget szenvedett Lajoskomá­­romban, de előnye két pont az alatta lévő, kieső zónában álló Lajoskomárom, valamint a többi csapa előtt. Vasárnap a D. Vo­lán a már oszályozóra* készülő Enying csapatát fogadja a Vo­lán-sporttelepen. Eredmények: Enying—Mór 2:1 (2:0), Lajoskomárom—D. Volán 4:2 (2:2), Perkáta—Polgárdi 1:2 (0:0), Pusztavámi—Ercsi Kinizsi 2:2 (0:0), Szabadegyháza—Sárbo­­gárd 1:2 (0:2), Tordas—Lovasbe­­rény 2:2 (1:0), Nagylók—Seregé­lyes 2:4 (1:2), Etyek—Szív. Ika­rus 2:2 (2:1). \ Nyitva tartó tornatermek SZOMBATON: 8 órától I1 óráig: Münnich Ferenc Gimná­zium (kosárlabda). 0 órától 17 óráig: Petőfi Sándor Általános Iskola (asztalitenisz), Ságvári Endre Általános Iskola (terem­foci), Mező Imre Ált. Iskola (ko­sárlabda), IIC-os Szakmunkás­­képző Intézet (asztalitenisz), 1S órától 18 óráig: Rudas­i Szak­­középiskola (röplabda), Móricz Zsigmond Általános Iskola (kézi­labda), József Attila Általános Iskola (kézilabda). VASÁRNAP: 9 órától 11 óráig: Petőfi Sándor Alt. Iskola, S órától 12 óráig: Ságvári Endre Alt. Iskola, József Attila Alt. Iskola, Mező Imre Alt. Iskola, 14 órától 10 óráig: Vasvári Pál Alt. Iskola (kézilabda), 1I órá­tól 1S óráig: Rudas L. Szakkö­zépiskola. Sportműsor PÉNTEK: Kézilabda: D. Kohász—Szondi SE NB I. B. férfi bajnoki mér­kőzés 17.00 órakor a Központi Sporttelepen. Kispályás foci: Kavics—Vízmű 17.00 óra, Vidám Park; Volán— PSV Energia 18.00 óra. Volán­pálya: Unicum—MÁV VF 18.00 óra, MÁV; METALL—Tornádó 18.00 óra, FKT. SZOMBAT: Iskolai sport: városi diák sportünnepély 16.00 órakor a Papíripari iskola sportpályán (Kádár-völgy). Kézilabda: D. Vendéglátók— Makói VSE NB II: női bajno­ki mérkőzés 15.30 órakor a Vendéglátók-pályán. Labdarúgás: megyei-körzeti te­hetségkutató akció (felmérő) 10.00 órakor a Tömegsporttele­pen. Kispályás foci: Vörös Csillag —Forest 17.00 óra. Ifjúsági-szi­get. VASÁRNAP: Labdarúgás: D. Kohász—Mo­hács—Véménd NB II. bajnoki mérkőzés 17.00 órakor a Köz­ponti Sporttelepen. D. Volán— Enying 17.00 óra, D. Volán ifi— Enying ifi 15.00 óra, D. Volán serd.—Sárbogárd serd. 13.00 óra. Volán­ sporttelep; D. Építők II. serd.—Perkáta serd. 9.00 óra; D. Építők serd. I.—Sárbogárdi VT serd. 10.30 óra Kertváros, me­gyei bajnoki mérkőzések. Kispályás foci: Astoria—Pente­­le 10.00 óra. Tömegsporttelep. HÉTFŐ: Kispályás foci: Everton—Ka­vics 18.00 óra, Volán-pálya; Pa­nel-Tornádó 18.00 óra. Kertvá­ros : Hurrikán—Vendéglátók 18.30 óra Vendéglátók-pálya. Modellezés: Az MHSZ Fejér megyei vezetősége, a Dunai Vasmű és a Bánki Donát MHSZ Mo­dellező Klub május 16-án Dunaújvárosban rendezte meg a hajómodellezők me­gyei döntőjét. Hét kategó­riában mérték össze tudásu­kat, technikai felkészültségü­ket, megyénk versenyzői. A Bánki Donát Szakközépisko­la modellezői kiválóan sze­repeltek a megyei bajnoksá­gon: a kiosztott húsz érem­ből tizenegyet megszereztek. Eredmények: DX úttörő: 1. ifj. Gyarmati István (Ve­linszky MK), 2. Merkl László (Bánki Rácalmás), 3. Gacsá­nyi Gábor (Bánki Rácalmás). DX ifjúsági: 1. Kürtösi Ernő (Bánki MK), 2. Kővári Zol­tán (Bánki MK), 3. Sövényi József (Velinszky MK). DX felnőtt: 1. Cserfalvi László (Bánki Rácalmás), 2. Bencze Miklós (Bánki MK), 3. Gyar­mati István (Velinszky MK). D 10 kategória: 1. Cserfalvi László (Bánki Rácalmás), 2. Pulay Ferenc­ (Bánki MK), 3. Bencze Miklós (Bánki MK). DM kategória: 1. Gyarmati István (Velinszky MK), 2. Bencze Miklós (Bánki MK), 3. Fábián Zoltán (Bánki MK). Az EH és az EK kategóriá­ban Vreba László, a Velinsz­ky MK versenyzője győzött. Tizenegy érem Bencze Miklós indítja hajóját Sportbemutató szombaton Az általános- és középis­kolások sportbemutatóját május 22-én, szombaton rendezik meg a Papíripari Iskola (Dózsa György út) sportpályáján 16 órai kez­dettel. A látványos műsor a diá­kok felvonulásával kezdő­dik. (A Lenin térről indul­nak 15 óra 30 perckor.) nyitóképet és a himnuszt kö­­­vetően Bognár Ferenc, a városi tanács elnökhelyettese mond megnyitó beszédet. A műsorban bemutatója: 1.—4. osztályosok 5.—8. osztályos lányok szalaggyakorlata, ál­talános iskolás fiúk szabad­­gyakorlata, középiskolás lá­nyok és fiúk közös kendő- és szabadgyakorlata, leány és fiú váltófutás, birkózó és karate bemutató, középisko­lás ugrócsoport bemutatója szerepel. Kézilabda: Egy pont, utolsó hely Győri Textiles—D. Kohász 32:28 (17:12) Bp. Sportcsarnok. V.: An­­dorka, Schóber. Győr: Kiss K. — Csertői (3), Szabó I. (2), Élöné ((7), Bujáki (1), Sulyok E. (14), Ritter (3). Csere: Zseli (ka­pus), Törökné (1), Tolnai (1), Fehéregyházi. D. Kohász: Baranyi—Bu­rainé (6), Nagyné (11), Nagy E. (1), Borbély (1), Varga Zs. (9), Háhn. Csere: Keszt­helyi (kapus), Bodollainé. Vasárnap Budapesten foly­tatódtak az NB I-es női csapatok mérkőzései. A Ko­hász női csapata ezúttal is rosszul kezdett. A vendégek már a mérkőzés elején jelen­tős előnyre tettek szert. Szü­net után hét pontra nőtt a gólkülönbség a hazai pálya­­választó csapat javára, ami­kor a jól játszó Varga Zs. és Nagyné révén az 51. perc­ben 25:25-re sikerült kigyen­­líteni. Az utolsó kilenc perc­ben azonban ismét a Texti­les kerekedett felül, és nyer­te meg a találkozót. A D. Kohász ezzel az újabb vere­séggel nagy veszélybe került, s a tabella utolsó helyén áll egyetlen ponttal. 1. Vasas 6 5 1 — 156-119 11 2. Bakony V. 5 4 — 1 102- 93 8 3. FTC 6 4 — 2 141-135 8 4. Győr 6 3 1 2 150-143 7 5. Tatab. 6 3 — 3 127-111 6 6. Békéscs. 6 3 — 3 136-125 6 7. Debrecen 6 3 — 3 138-130 6 8. Postás SE 6 3 — 3 97-117 6 9. Bp. Spart. 5 2 1 2 120-130 5 10. TFSE 6 2 — 4 125-151 4 11. Építők SC 6 1 — 5 104-122 2 12. Dunaújv. 6 — 1 5 133-153 1 A bajnokság állása: Váratlan kudarc D. Kohász—BHG 26:27 (14:10) NB I/B. férfimérkőzés, Bu­dapest, Hauszmann út. — A gyengén védekező Ko­hász ellen lelkes hajrájával győzött a hazai csapat. D. Kohász: Kácsor — Ba­­ráth (2), Jezsek (3), Vura (3), Saliga (5), Szurok (5), Rá­kász (1). Csere: Kovács A. (3), Lovász (3), Eszenyi (1), Csoknyai, Kovács L. A következő bajnoki mér­kőzést május 21-én, 17 óra­kor játssza a csapat. Ellen­fele a székesfehérvári SZON­DI SE együttese. Atlétika: Idén is jó eredmények Főszezon van az atléták­nál, s az egymást sűrűn kö­vető rangos versenyeken a D. Kohász fiataljai tovább folytatva replésüket, előző évi jó szó­eredményeikkel hallatnak magukról. Budapesten az elmúlt hét végén rendezték meg az or­szágos ifjúsági ügyességi és gátfutó csapatbajnokságot, ahol a D. Kohász fiú magas­ugró csapata kitűnő teljesít­ményt nyújtva, 192,5 cm-es átlaggal magyar bajnokságot nyert. A csapat tagjai: Fara­gó Sándor aranyjelvényes (200 cm), Deák Zsolt ezüst­jelvényes 196 cm, Arany Pál 189 cm, Gál István 185 cm, Faragó Sándor ezzel a telje­sítményével szerezte meg az aranyjelvényes minősítését. Edző: Csépány György, Je­­szenői Endre. Ugyancsak a magyar bajnokságon a D. Kohász leány távolugró csa­pata 516 cm-es átlaggal a 7. helyen végzett. A csapat­ban Szaucsuk Erika ezüst­jelvényes (653 cm), Antal Mária (531), Szalai Lilla (507) és Vinczellér Anikó (491 cm) szerepelt. -a-Május 9-én a budapesti Pajtás-futáson szép dunaúj­városi siker született. A fiúk 3 kilométeres mezőnyében Horváth Sándor az első he­lyet szerezte meg. ■a-Május 12-én Tatabányán Győr-Sopron, Komárom és Fejér megye serdülő váloga­tott viadal volt, ahol Antal Mária távolugrásban 566 cen­timétert ugrott, 2.­ lett, s ez­zel teljesítette az aranyjel­vényes szintet.­­K­Ágoston Zita e hét köze­pén Prágában a magyar vá­logatott tagjaként indul a nemzetközi, utcai 1,2 kilomé­teres futóversenyen. A jó szerepléshez időeredményei biztatóak, a szerdai edzésen 1500 m-en 4:27,9-et, kitűnő időt futott. TÖMEGSPORT: A Magyar Ifjúsági Kupa dön­tőjében a harmadik helyet sze­rezte meg a dunaújvárosi Papír együttese. A kispályás labdarú­gó-csapat jutalma: tízezer fo­rint, amit sportszerek vásárlá­sára költhet az együttes. HONVÉDELMI SPORT: Az elmúlt hétvégén Gárdony­ban rendezték meg a sorköteles fiatalok általános honvédelmi versenyének megyei döntőjét. Jól szerepeltek a dunaújvárosi fiatalok. A Vígh Gyula vezette hattagú csapatunk összetettben a második helyen végzett. NYITOTT PÁLYA: D. Papír SK papírgyári sport­telepe, kézilabda, kispályás és nagypályás labdarúgás, tenisz­sportágakban. SZOMBATON 14 órától 18 óráig, VASÁRNAP: 8 órától 17 óráig. Sporthírek