Dunaújvárosi Hírlap, 1984. november (29. évfolyam, 88-96. szám)

1984-11-23 / 94. szám

Siker az MNK-ban Vereség, de továbbjutás Bp. Építők SC—D. Kohász 27:24 (12:10) Bp. Népliget, Építők-csar­­nok, V.: Lázár, Veszter. D. Kohász: Bar­any­i—Mi­­nárovicsné­ (2), Rákosa (3), Nagy E. (2), Szarka (7), Var­ga Zs. (7), Erdősi (3). Csere: Fritsch (kapus), Juhász, Nagyné, Kondorosi A kézilabda női MNK vis­­­szavágójára szerdán került sor. A D. Kohász hétgólos előnnyel utazott el a­ fővá­­­rosba, és nagy küzdelemben — bár kikapott — de kihar­colta a továbbjutást. Jól kezdődött a találkozó. A hazaiak góljaira Szarka majd Varga Zsuzsa és Rá­kosa válaszolt, így a 11. percben 5:4-re majd 7:5-re vezetett a Kohász. A 20. percben két hétméteresből lőtt góllal egyenlített az Épí­tők (8:8). Szünet után folytatódott a továbbjutásért folyó harc. A remekül játszó Szarkát nem tudták tartani a fővárosiak, majd a 43. perc után Varga Zs. is egymás után három gólt lőtt. A 44. percben 18:16- ra, az 54. perctől 23:22-re, 24:23-ra, majd Minárovicsné góljával 25:24-re alakult a mérkőzés állása az Építők SC javára. Már úgy látszott, hogy sikerül kiegyenlíteni, de a hazaiak két támadása gól­lal végződött, így alakult ki a 27:24-es végeredmény. Ös­­­szesítésben azonban a D. Ko­hász nyert 56:52-re, így ők jutottak be a hatos döntő­be! A tízfordulós MNK mér­kőzéssorozat tehát remek összecsapásokat ígér, hiszen a legjobb női csapatok, Bp. Vasas, a Bp. Spartacus, a a Bakony Vegyész, a Deb­receni MVSC, a Tatabányai Bányász és a­ D. Kohász együttese küzd egymás ellen a közeljövőben. Jó: Szarka (a mezőny leg­jobbja), Varga Zs. M. L. Ezüstérem A Jászberényi Lehel Sport­egyesület nemzetközi junior jégkorongtornát rendezett az elmúlt hét végén, amelyen a dunaújvárosi csapat részt vett. Az Újpesti Dó­i­­zsa, a Jászberényi Lehel, a Központi Sportiskola és a Kohász hokisai mellett, csehszlovákiai Zvolen gárdá­­ ja is indult a versenyen. A csehszlovák junior csapat, mint az várható volt, meg­nyerte a tornát. Rajta kívül az Újpest volt még esélyes a sikeres szereplésre, mivel már egy teljes sora a felnőtt a gárdát is erősíti. A Kohász sportiskolásokat 2:0-ra győzte le, majd a házigaz­dák ellen 5:5 után bünte­tőkkel sikerült nyernie. így a dunaújvárosi együttes be­jutott a döntőbe. Szilágyi edző eredményes védekező taktikájával sikeresen helyt­állt a Kohász a csehszlová­kokkal szemben, és csak 3:0 arányban kapott ki. Végül a Mihalik, Piszmann, Böröndi, Bíró, Heffler, Major, Mikó, Dobolán, Horváth, Márkus, Jenei, Kovács, Gárdonyi, Szabó, Tóth, Kis összeállítá­sú vasgyári együttes a nagy sikernek számító ezüstérmet szerezte meg. Mihalik nyer­te el a legjobb kapusnak járó kitüntető címet. Megkezdődött a jeges spor­tok szezonja. A dunaújvá­rosi műjégpályán a jégko­­rongozók örömére, új ered­ményjelző berendezést ad­tak át. A VILATI helyi ki­­rendeltségének Magyar­­szovjet barátság szocialista brigádja készítette el 2400 óra társadalmi munkában. Reméljük, egyre több Ko­hász-győzelem kerül majd fel az eredményjelző táb­lára Labdarúgás: Győzelemmel búcsúzni Vasárnap a D. Kohász NB II-es labdarúgó-csapata az őszi évad utolsó hazai mér­kőzését játssza a Sopron el­len. Kovács András vezető edzőtől először a veszprémi 6:1-es, súlyos vereség oká­ról érdeklődtünk: — A Bakony Vegyész el­len az első félidőben kor­rekt játékvezetés mellett, szoros eredményt sikerült elérnünk. Szünetben, a levo­nuló játékvezetőt, magyar pályákon szokatlan módon megfenyegették, valósággal megfélemlítették. A második félidő elején meg is pecsé­telődött sorsunk. Először nyilvánvaló lesből kaptunk gólt, majd két perc múlva „ajándék tizenegyesből” nö­velte előnyét az ellenfél. Ezt követően újabb lesből kap­tunk gólt, s mindezek után, amikor Miskovicz gyomrát találták el a labdával, ke­­zezés címén ismét büntetőt ítélt ellenünk a játékvezető. Ez a példátlan játékvezetés egyszerűen volt számunkra. tragikomikus Mindezek­hez hozzátartozik az is, hogy óriási helyzeteinket mi nem tudtuk értékesíteni. — Mit várhatunk az utol­só hazai mérkőzéstől? — Szeretnénk feledtetni a 6:1-et, bár továbbra is ked­vezőtlen a helyzetünk. Menyhárt, Tóth, Csikesz és Gróf sérültek, Miskoviczot kiállítása után két mérkő­zéstől eltiltották. Ennek el­lenére győzelemmel akarunk búcsúzni a hazai közönség­től ja— Helycsere az élen A megyei labdarúgó-baj­nokság őszi utolsó előtti for­dulójában a listavezető MÁV Előre kikapott Móron, a Tol­di SE pedig nyert idegenben, így helyet cseréltek az élen. Az utóbbi hetekben eredmé­nyesen játszó Mezőfalva ez­úttal egygólos vereséget szen­vedett Polgárdiban. A Mány —Sallai SK mérkőzés 3:1-es hazai vezetésnél, a 78. perc­ben, sportszerűtlenség miatt félbeszakadt! • Eredmények: Móri SE— MÁV Előre­­ 2:1 (1:1) Sere­gélyes—Toldi SE 1:6 (0:3), Tordas—Mezőfalva 1:0 (1:0), Perkáta—Polgárdi 4:1 (2:0), Ercsi Kinizsi—Etyek 2:1 (1:0), Szív. Ikarus—Pusztavári 4:3 (4:1), Lajoskomárom—Lovas­­berény 7:4 (4:2), Mány— Sallai SE 3:1 (1:0) félbesza­kadt. Az élcsoport állása: 1. Toldi SE (24 pont), 2. MÁV Előre (23), 3. Móri SE (19), 4. Lajoskomárom (18). Az IZOCUKOR KUPA má­sodik fordulójának eredmé­nyei: Szabadegyháza—Adony 4:2 (3:2), Sárosd—Sárbogárdi Videoton 5:3 (1:1), Sárszent­­ágota—Hantos 4:1 (2:0), Me­­zőszilas—Cece 2:0 (2:0), Var­ta—Nagykarácsony 5:1 (2:1). SPORTHÍREK Úszás: Kétnapos úszóbajnokságot rendeznek a fedett uszodában az MN építő-műszaki sereg­test fiataljainak részvételével csütörtökön és pénteken. Az egyes alakulatok legjobb úszói mérik össze tudásukat a két­napos viadalon városunkban. Vívás: Országos vidéki csapatbaj­nokságon vett részt a közel­múltban a D. Papír SK női ifjúsági tőrcsapata, és csak rosszabb találataránnyal szo­rult a harmadik helyre. A bronzérmes csapat tagjai: Hernádi Erika, C­z­a­k­ó Anikó, Horváth Anikó. Kézilabda: A Münnich Ferenc Gim­názium leánykézilabda-csapa­­ta megnyerte a megyei kézi­labda kupát. Mivel csak négy csapat vett részt a verse­nyen, aránylag könnyű dol­guk volt a lányoknak. 326-os szakmunkásképző is­­­kola csapata ellen mindkét mérkőzésen nagyarányú győ­zelmet arattak. De a székes­­fehérvári Vasvári Pál Iskola csapata ellen is biztosan nyertek. Kosárlabda: NB II-es női kosárlabda­mérkőzésen tapsolhattak nézők a Münnich gimnázium a tornatermében. A D. Papír látta vendégül a D. Kőolaj csapatát. Szoros első félidő után, végül 80—68 arányban nyertek a vendégek. A D. Haladás—D. Kőolaj férfita­lálkozón sem tudtak a hazaiak győzni 78:65). 1984. november 23., péntek Van, ahol alacsony a kerítés Nem érdemes kinyitni? Mintegy tíz évvel ezelőtt országos visszhangot váltott ki a Fejér megyeiek kezde­ményezése: a nyitott torna­terem akció. Azóta évről év­re visszatérő kérdés: kik és hogyan élnek ezzel a lehető­séggel? Nőtt-e az érdeklődés az egyéni, öntevékeny spor­tolás és a kollektívák sport­­vetélkedői iránt? Hogyan fo­gadják az akciót, a sportol­ni vágyókat a tornatermek gazdái, az iskolák? Íme egy körút tapasztala­tai. November 10., szombat, 9 óra: a gimnázium ma „sza­badnapos”, így első utam a Bánki szakközépiskolába ve­zet. Már a folyosón hallom, vannak a tornateremben. A fiúk, akik a labdát kergetik, a vasmű szállító gyárrészle­gének és az igazgatóságnak a dolgozói. Mint mondják, fél nyolc óta fociznak, min­den héten ugyanebben az időben jönnek. 9 óra 45 perc, Béke város­rész. Az iskola kapuja la­katra zárva, de a kerítés nem túl magas ... Bent kel­lemes meglepetés ér: a tor­naterem fényárban úszik, s javában tart a focimeccs, a lelátón kisebb-nagyobb gye­rekek. — Minden héten itt va­gyunk —­­mondja az egyik játékos, Vajda Attila —, ki­véve, ha bajnoki kézil­bda­­mérkőzés van. Itt lakom a Szabadság utcában, a többiek is a városrész lakói. Míg nézelődöm, újabb ven­dégek, apukák jönnek kis­gyerekekkel, s kezdik ők is a játékot. Csupán azt nem értem, miért van a kapu la­katra zárva ? 10 óra 15 perckor érek a József Attila Általános Iskola főbejáratához. A bezárt ajtón igazgatói közlemény a tor­naterem hétvégi nyitvatartá­­sáról. Kell itt még egy be­járatnak lenni! S valóban, az udvar felőli kaput nyitva ta­lálom. Hallom a teremből ki­szűrődő gyermekzsivajt, pingponglabda pattogását. A a viszonylag kicsi tornaterem­ben fiatalok páros csatát vív­nak, többen pókfoci-kapukra rúgják a bőrt. Pereszlényi Ernő ügyeletes tanár: — Másfél éve vállalok ügyeletet, szívesen csinálom. Úgy vettem észre, hogy akik egyszer kipróbálják a hét­végi sportolást, mozgást, rendszeresen visszajárnak. 10 óra 45 perc, 316-os szakmunkásképző intézet, papíripari tagozat. Az ajtó zárva. Itt csak akkor fogad­nak érdeklődőket, ha előtte bejelentkeznek az iskola ve­zetőinél. Úgy látszik, erre a szombatra nem akadt ér­deklődő. 11 óra, ismét a Bánki előtt, a nyitvatartást két hete 13 óráig meghosszabbították. Nem véletlenül: a tornate­remből zene szűrődik ki, tart a jazzbalett-foglal­kozás. Sólyomvári Ágnes ügyele­tes tanár: — Régóta járok az edzéseikre. Nem volt meg­felelő helyük, hát felajánlot­tam a tornatermünket. Hogy ez mennyiben tömegsport? Mi nem küldünk el egyetlen ér­deklődőt sem, ha velünk akar tartani. 11 óra 15 perc, Rudas László szakközépiskola. tornateremben most kezdő­­­dik az NB II-es női röplab­da-mérkőzés. Kifelé menet a gondnok állít meg: — Én már akartam szólni a ta­nácsnak, hogy mikor van bajnoki mérkőzés. Helyette délután nyitnánk ki a torna­termet. A Petőfi Sándor Általános Iskolában szintén zárt ajtó fogad. Köszönésemre, no meg a házőrző kutya ugatá­sára az iskolagondnok jön ki. — A nyitott tornaterem miatt jöttem ... — Ebben a hónapban zár­va vagyunk! Az igazgatónő úgy gondolta, hogy kevesen jönnek, nem érdemes nyitva tartanunk. Zárt ajtók — még a nyi­tott tornaterem akcióban résztvevő iskoláknál is. És mi van a város többi kilenc, jól felszerelt tornatermével? Miért tartják őket zárva a hétvégeken — kihasználat­lanul? Székelyi Ildikó PÉNTEK Röplabda: D. Kohász—TFSE NB I-es bajnoki mérkőzés 16.00 órakor a Dózsa II. iskolában. Kosárlabda: D. Haladás— BEAC NB II. férfi bajnoki mér­kőzés 18.30 órakor, a Münnich gimnáziumban, a Közgyűlések: a D. Építők SE 26-os AÉV-központban 15.45 órakor, a D. Volán SK a sport­telepi klubhelyiségben 15.00 óra­kor. Kispályás foci: Hurrikán—Inde­­pendiente 15.00 óra, FKT. SZOMBAT Labdarúgás: D. Kohász ifi— Tapolca ifi központi sporttelep, D. Kohász serd.—Tapolca ferd. tömegsporttelep, országos bajno­ki mérkőzések 11.00 órakor. Kosárlabda: D. Papír—Ferenc­városi Vasutas NB II. női baj­noki mérkőzés 11.00 órakor a Münnich gimnáziumban. Röplabda: D. Építők—H. AU­RORA NB II. női bajnoki mér­kőzés 11.00 órakor a Rudas L. Szakközépiskolában. VASÁRNAP Labdarúgás: D. Kohász—Sop­ron NB II. bajnoki mérkőzés 13.00 órakor, a központi sportte­lepen. HÉTFŐ Közgyűlések: Ruhagyár SK 13.45 órakor a VOR-gyárban. D. Vendéglátók SK 16.30 órakor az irodaház éttermében. Nyitva tartó tornatermek SZOMBATON: Bánki D. Szakközépiskola 7 órától 10 óráig: teremfoci, 10 órától 13 óráig: jazzbalett, 8 órától 11 óráig: Münnich F. Gimn. (ko­sárlabda), 9 órától 12 óráig: József A. Ált. Isk. (ügyességi játékok). Béke városrészi Ált. Isk. (teremfoci). Rudas L. Szakközépiskola 7 órától 10 óráig és 14 órától 17 óráig röplabda. VASÁRNAP: 9 órától 12 óráig: József A. Ált. Isk., Bé­ke városrészi Ált. Isk. ÜNNEPI MEGLEPETÉS A SKÁLA DUNAÚJVÁROS ÁRUHÁZBAN! Sportoszt­ályunkon 40% ENGEDMÉNNYEL vásárolhat ajándékot, amíg a készlet tart! Négyféle gyermekkerékpár már 510 Ft-tól, gyermektricikli 460 Ft helyett 276 Ft, gyermekműkorcsolyák 27-30 méretig már 480 Ft-ért, 31-34 méretig már 570 Ft-ért, női műkorcsolya 37­40 m­éretig 1250 Ft helyett 750 Ft-ért, Senior tréningruhák 880 Ft helyett 528 Ft-ért, 792 Ft helyett 475,20 Ft-ért. Újabb engedmények a divatosztályon! Egyes férfiingek 40% árengedménnyel, egyes férfi- és női pulóverek, női sapkák FÉLARON kaphatók , amig a készlet tart! Karácsonyi könyvbörze ! Egyes könyvek 30-40 százalékkal olcsóbban kaphatóki Műszaki osztályunkra­­ 200 literes Siemens hűtőláda érkezett. Ára: 21 ezer forint A legjobbakat várják Ma 18 órai kezdettel kerül sor a Béke étteremben az 1984. évi tömegsport-rendez­vények értékelésére, a No­vember 7. Kupa és a Mun­kahelyi Olimpia városi verse­nyeinek ünnepélyes ered­ményhirdetésére és díjkiosz­tására. A November 7. Kupa győz­tesei : kispályás labdarúgás: férfi: MOM, női: BVM. Ké­zilabda : férfi: Dunaször. Áfész, női: Dunai Vasmű. Röplabda: férfi és női: Du­nai Vasmű. Vízilabda: öt­ügy. Teke: D. Vendéglátók III. Tenisz: egyéni: Ignácz Béla (DV), páros: Ignácz B.— Mihaldinecz L. Sakk: Bognár György (DV). Teke, egyéni: Pukli Imre (Arany Cs.). Asz­talitenisz: Jambrik Ferenc (BVM), Grósz Hilda (IKV). Karácsonyi könyvvásár AZ ADY ENDRE KÖNYVESBOLTBAN (Derkovits utca 8.) Egyes gyermek-, ifjúsági és szépirodalmi könyvek 20 SZÁZALÉKOS ENGEDMÉNNYEL kaphatók, amíg a készlet tartl (2201) AZ EZERMESTER Kaposvári Kereskedelmi Leányvállalat felvételt hirdet dunaújvárosi boltjába boltvezető-helyettes és bolti eladó munka­körökbe. Szakképzetteket előnyben részesítünk. Fizetés a kollektív szerződés alapján. Jelentkezés: írásban, a személyzeti vezető címére, Kaposvár, Honvéd út 19. Jelentkezési határidő: 1984. november 30. (2254)