Fejér Megyei Hírlap, 1977. február (33. évfolyam, 26-49. szám)

1977-02-08 / 32. szám

4 ------------------­ Bajai SK—Építők 113:66 (70:28) A kék-fehérektől sérülés, betegség, munkahelyi elfog­laltság miatt három játékos is hiányzott a kezdőcsapatból, Kisteleki dr. Tőke F. és Nagy G. így Hegedűs edző elsősor­ban a fiatalokat szerepeltette, akik az első félidőben nem tudtak ellenállni a hazai ro­hamoknak. Szünet után, ami­kor már a bajaiak is csereso­rukat szerepeltették, viszony­lag kiegyenlített volt a játék. Az Építők a következő össze­­állításban szerepelt: Kisteleki P. (19), Petőfi (12), Szoboszlai (4), Völgyi (3), Veréczi (4). Csere: Zentai (14), Skobrics (4), Szalai (1), Szőke (5), Tőke J. , SPORT Kosárlabda NB I. Győzelmek és vereségek Szombaton mindhárom csa­patunk pályára lépett. A Vi­deoton és az Építők férfi­­csapata Fehérváron játszott, a kék-fehérek női csapata Pécsre utazott. A férfiak ko­sarakban gazdag mérkőzése­ken megszerezték első győzel­müket, a nők viszont nagy küzdelemben vereséget szen­vedtek. Férfiak: Videoton—PVSK 99:87 (50:47) Háromszáz néző előtt a kö­vetkező összeállításban kezd­tek a piros-kékek. Nagy (13), Horváth (20), Taj­ti (26), Sam­­­i (10), Tóth (20). Csere: Janny (10), Fekete, Szabolcs, Szőcs. Gyors játék, heves küzde­lem, viszont sok pontatlan dobás és rossz­ passz jelle­mezte az első perceket. Az 5. perc után néhány ponttal el­húzott a Videoton. Horváth, Sam­i és Nagy látványos kosa­rakat dobott, a másik­ oldalon pedig a két Rabb testvér je­leskedett. A 10. percben ki­egyenlítettek az ügyesen ját­szó pécsiek, sőt a vezetést is megszerezték: 22:25. Ezután felélénkült a Videoton. Újra bejöttek a távoli dobások és ezzel sikerült visszaszerezni a vezetést. A 15. percben már 9 pont volt az előnye, de ezt a félidő végére alaposan ledol­gozta a PVSK Szünet után ismét vissza­esett a hazai csapat, különö­sen védekezése volt gyámol­talan. 29. perc: 65:68! A hajrában nagyot javult a mérkőzés színvonala, elsősor­ban a fehérváriak jóvoltából. A Diósgyőrből igazolt Tóth Attila nagyszerűen „dolgo­zott” a palánkok alatt. Tajti pedig gyors indításokból, ügyes betörésekből szorgosan gyűjtögette a pontokat. A 33 percben kipontozódott Sam­i és hamarosan Horváth is ke­vese, de ez sem tudta meg­állján­ a játékba lendült Vi­deotont Az utolsó másodper­cekben elérhetőnek látszott a 100 pont is, végül a pécsiek­nek sikerült elkerülniük a há­­romszámjegyű vereséget. A Videoton a mérkőzés utolsó negyedében kiváló tel­­jesítményt nyújtott. Ezzel a játékkal lehet esélye az élcso­portba tartozó csapatok ellen is. Építők—MEAFC 98:87 (52:33) Álmosan kezdtek a fehérvá­riak, az első perc végén 6:2-re a miskolciak vezettek. Ezután azonban nagyot javult a ha­zaiak védekezése. A 3. percben kiegyenlítettek (10:10), a 8. percben pedig már 21:15-re ők vezettek. Közben Tőke F. megsérült és a mérkőzés so­rán már nem is jött vissza a pályára. Továbbra is sok volt a hiba, ám lassan-lassan ja­vult a mérkőzés színvonala. A miskolciakat biztató ötven szurkoló óriási lármát csa­pott, de fokozatosan belelen­dült az Építők. A 11. percben 12:19 volt az eredmény. Ek­kor egészpályás letámadásra tértek át a kék-fehérek, renge­teg labdát szereztek, a Mis­kolc teljesen alárendelt sze­repet játszott. Szünet után folytatódott a hazaiak fölénye. Sajnos, a biztos vezetés tudatában ren­geteget könnyelműsködtek és szinte egyáltalán nem véde­keztek, így aztán a félidő kö­zepétől feltámadt a korábban már „kiütött” vendégcsapat és a hajrában — annak ellenére, hogy négy játékosa kiponto­zódott­ — jócskán ledolgozta a hátrányát. Az Építők (Kisteleki P. 10, Kisteleki dr. 2, Tőke F. 4, Völgyi 11, Nagy 20. Csere: Pe­tőfi 29, Zentai 9, Skobrics 6, Szoboszlai 7, Veréczi) az első félidőben tíz percig remekül játszott. Tulajdonképpen ez­alatt az idő alatt szerezte meg a győzelmet. A második húsz percet — a sok fegyelmezet­lenséget és könnyelműsködést — viszont légjo­bb minél előbb elfelejteni. Nők: Pécsi VSK—Építők 88:77 (39:37) Az utolsó percekig nagyon szoros volt a mérkőzés, csak a hajrában kerekedtek felül a pécsiek. Az Építőknél Kollár, Füzyné és Major betegen ját­szott és ez erősen visszavetet­te a kék-fehéreket. Különösen védekezésük volt gyengébb a megszokottnál. Az Építők a következő ösz­­szeállításban játszott: Szilasi (20), Hegyiné (21), Kollár (7), Füzyné (8), Bekő (15). Csere: Major I. (4), Major II (2), és Engl. Vasárnap férficsapataink újabb mérkőzéseket játszot­tak. A Videoton Kecskeméten, az Építők Baján próbált­ sze­rencsét. Kecskeméti SC— Videoton 79:69 (39:28) A Videoton (Sam­i 30, Tajti 7, Tóth A. 4, Nagy 4, Horváth 10. Csere: Hevesi 2, Janny 6, Fekete 6, Szabolcs, Szőcs). A 12. percben 26:25-re vezetett. Ezután viszont 8 perc alatt egyetlen pontot sem ért el. Szünet után folytatódott a rövidzárlat­ és már 51:30-ra elhúztak a hazaiak! A félidő közepére sikerült hét pontra csökkenteni a hátrányt, de en­nél többre már nem telt a fe­hérváriak erejéből. A kecske­métieknél különösen a két méternél is magasabb szovjet Subin játszott jól. P. E. A bajnokság állása három forduló után: Nők: 1. BSE 3 3 0 269-156 6 2. Bp. Spartacus 3 3 0 269-211 6 3. MTK-VM 3 3 0 266-216 6 4. TFSE 3 3 0 212-192 6 5. Pécs 3 3 0 252-236 6 6. Csepel 3 2 1­ 236-161 5 7. KSI 3 1 2 241-250 4 8. BEAC 3 1 2 192-198 4 9. Szivar, Építők 3 1 2 219-228 4 10. Kecskemét­­ 3 1 2 206-226 4 11. Nagykanizsa 3 1 2 205-230 4 12. V­ IZZÓ 3 1 2 190-220 4 13. G.­MÁVAG 3 1 2 194-240 4 14. ZTE 3 0 3 193-239 3 15. Szeged 3 0 3 191-254 3 16. Diósgyőr 3 0 3 146-224 3 Férfiak : 1. Bp. Honvéd 3 3 0 334-258 6 2. G.­MÁVAG 3 3 0 273-207 6 3. BSE 3 2 1 225-208 5 4. Pécs 3 2 1 284-267 5 5. Kecskemét 3 2 1 226-216 5 6. Csepel 3 2 1 276-268 5 7. MAFC 3 2 1 228-223 5 8. Körmend 3 2 1 214-229 5 9. Baja 3 1 2 284-264 4 10. Sopron 3 1 2 297-310 4 11. Videoton 3 1 2 344-258 4 12. TFSE 3 1 2 256-282 4 13. Miskolc 3 1 2 240-272 4 14. SziVárd Építők 3 1 2 246-289 4 15. Csőszerelő 3 0 3 305-218 3 16. V­ IZZÓ 3 0 3 238-296 3 --------H­Í­R­L­A­P-------------­ Vereség Quitoban A tengerentúli vendégsze­replő magyar labdarúgó­­válogatott második mérkő­zését budapesti idő szerint hétfőn hajnalban Quitoban játszotta. A hírügynökségek szűkszavú jelentése­­szerint az ellenfél az ecuadori baj­nok Naciónál együttese volt. A tengerszint feletti 2800 méter magasságban le­vő városban lejátszott ta­lálkozón az ecuadori együt­tes 1:0 (0:0) arányú győzel­met aratott. Az egyetlen gólt a 74. percben Correa szerezte. Olimpiai pontverseny A D. Kohász nagy fölénnyel­ ismét első­ ­ Legutóbb az OTSH által közölt a megyék közötti olimpiai pontverseny vég­eredményét ismertettük. A Fejér megyei sporthivatal­ban elkészült az egyesületek közötti olimpiai rangsor. Ebből kitűnik, hogy a Duna­újvárosi Kohász SE ismét hatalmas fölénnyel szerezte meg az elsőséget a Szondi SE és a Videoton előtt. Az olimpiai pontverseny végeredménye az 1976-os eredmények alapján: 1. D. Kohász (437), 2. Szon­di SE (92), 3. Videoton (89), 4. Székesfehérvári Volán (60), 5. Agárdi MEDOSZ (45), 6. Velencei-tavi VSI (40), 7. Székesfehérvári Fas­­tök (26), 8. SZIM Vasas (21), 9. KÖFÉM SC (11), 10. Me­­zőszilasi Tsz (9), 11. Alba Regia (5), 12. Mór (4), 13. BVM Dunaújvárosi Gyára (4), 14. MÁV Előre (2), 15. Alapi Tsz (1,5), 16. Igazi Tsz (1,5), 17. Kincsesi Szikra (1), 28. Volán Lövészklub (1). Feltűnő, h­ogy az 1975-ben pontot szerző Enyingi ME­DOSZ, 41 Toldi SE és a D. Papír 1976-ban egyetlen olimpiai pontot sem szer­zett. Elkészült a sportágak rang­sora is. Itt a következő a helyzet: atlétika (158), bir­kózás (157), evezés (41), ka­­jak-kenu (22), kerékpár (8), kézilabda (14), kosárlabda (32), labdarúgás (23), lovag­lás (12), ökölvívás (28), öt­tusa (13), röplabda (20), tor­na (237), úszás (22), vívás (10), vitorlázás (56), súly-­ emelés (2), sportlövészet (1). -------Kedd, 1977. február 3. A tatai edzőtábor teli elet©: magyar /^aan a lovon uj elemei tanúi vign­i^aszio vaiuguum edzővel . (MTI fotó: Petrovics László felvétele) Közgyűlések A hét végén tartotta a Székesfehérvári Volán SC 1977. évi közgyűlését. Az eseményen részt vett Fekete Károly, az OTSH csoportve­­­zetője és Surányi István, a városi tanács elnökhelyette­se. Varga Sándor, a Volán SC sportköri elnöke értékelte az egyesület múst esztendei te­vékenységét. Örömmel nyug­tázta a dinamikus fejlődést. Megállapította, hogy mind a tömegport, mind a verseny­­sport területén eddigi leg­jobb évét zárta a közlekedési klub. A vállalati tömegsport­bizottság odaadó munkája eredményeként 1975-höz ké­pest 1500 fővel nőtt tavaly a rendszeresen sportoló mun­kások száma, s így a 14-es számú Volán Vállalat dolgo­zóinak nagyobb hányada hétről-hétre részt vesz a kü­lönböző versenyeken. Az egyesület elnöke elismeréssel szólt a tömegsport-aktívák tevékenységéről is. A versenysportot értékelve elmondta, hogy a Volán SC megerősítette helyét a me­gye vezető klubjai között, hiszen az 1975-ben megszer­zett 4. helyét megtartotta, sőt közben olimpiai pont­jainak számát 29-ről 60-ra növelte! Megemlékezett a tavalyi legkiemelkedőbb eredményekről, mint például a női röplabdázók NB I-be jutásáról" és az ifjúsági lá­nyok DSK győzelméről, az öttusázók fejlődéséről, és az úszók váratlanul gyors sike­reiről. Elmondta, hogy 1976- ban 13 Volán sportoló ka­pott meghívást a különböző­­válogatott keretekbe. Az idei évről szólva meg­állapította, hogy az egye­sület legfontosabb feladata az igazolt és minősített verseny­zők számának növelése, va­lamint a tavalyi eredmé­nyek megtartása, erősítése. Az egyesület továbbra is minden erejével támogatja a tömegsportot, a vállalat dol­gozóinak egészségvédelmét. Különös gondot fordít a munkahelyi testnevelés ter­jesztésére, a természetjárásra és az „Edzett ifjúságért” morálomra. A beszámolót követő vitá­ban szót kért Barts Oszkár, a megyei sporthivatal veze­tője is. Elismeréssel szólt az egyesület eredményeiről és további sikereket kívánt az új feladatokhoz. Bicskei Spartacus TC A bicskeiek közgyűlésén közel százan jelentek meg, többek között Nádasdi Imre, a járási sportfelügyelőség vezetője is. Demeter Antal ügyvezető elnök ismertette az elmúlt évi munkát, az ez évi feladatokat. A sportkör­ben tavaly öt szakosztály működött (atlétika, súly­emelő asztalitenisz, labda­rúgó, sakk) az elmúlt évek­hez képest sokat fejlődve, ami az eredményességet ille­tően a megyei pontverseny­ben is megmutatkozott. A vállalatok, az állami és párt­szervek hatékonyan támo­gatták a sportkör munkáját. Hangyási Imre, a megyei labdarúgó szövetség titkára felszólalásában megfelelő­nek értékelte a bicskeiek sportmunkáját. A szombat délutáni Videoton-Olajbányász MNK mérkőzést valóságos sártengerben ját­szották a csapatok. A találkozón Karsai két, Majer pedig egy gólt szerzett. Képünkön őket igyekszik szerelni a nagykanizsai csapat középhátvédje, Doszpoth. A Videoton szerdán 14 órakor a sóstói edzőpályán újabb MNK mérkőzést vív, az ellenfél az NB II-es MÁV DAC (Fotó: Rabáczy) így kellett volna tippelni 1. Bologna—Roma 2-0 ,1 + 1 14. Lecce—Samben, 1-0 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 6. heti totó fogadási héten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. A nyeremények a nyereményilleték levonása után értendők: 12 találatos szelvény 40 darab, nyereményük egyenként 55 326 forint, 11 találatos szelvény 717 darab, nyereményük egyenként 1235 fo­rint. A 10 találatos szelvények szá­ma 5991 darab,­­nyereményük egyenként 222 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) 2. Fiorentina—Napoli 2-1 1 3. Foggia—Verona 4-1 1 4. Genoa—Torino 1-1 x 5. Lazio—Catanzaro 0-1 2 6. Perugia—Inter­ 0-1 2 7. Ascoli—Cagliari 1-1 x 8. AVfellino—Ternana 0-1 2 9. Catania—Brescia 1-1 x 10. Lanerossi—Como 2-0 i 11. Novara—Palermo 1-1 x 12. Rimini—Atalanta 0-0 x 13. Varese—Taranto 0-0 x Előkészületi mérkőzés MÁV Előre—Videoton II. 4:1 (2:1). Székesfehérvár, 100 néző vezette: Horváth. Szombaton délután a vas­utas pályán lejátszott mér­kőzésen az NB II-es együt­tes a következő összeállítás­ban szerepelt: Paulusz — Mester, Szabó, Lechner, Tóth, (Litvik), — Hartyám, (Rábaközi), Meggyes, Burka, — Bus, Havasi, Ur. ■ A sáros, mély talajú pá­lyán már az 5. percben cse­rére kényszerült Kerekes ed­ző, Hártyán­ megsérült. Bús nyitotta meg a gólok sorát, majd Lechner talált a háló­ba. A félidő előtt Szőke lőtte a Videoton gólját. A máso­dik félidőben is a kék-fehé­rek játszottak fölényben, ek­kor Ur és Havasi szerzett gólt, s így alakult ki a 4:1-es végeredmény. Szünet után Tóth sérült meg és ő sem tudott tovább játszani. A MÁV Előre szerdán 8 órakor a Bakony Vegyész csapatát fogadja. Bartalos Z. Szegeden Bartalos Zoltán, a MÁV Előre válogatott kézilabda kapusa a napokban bejelen­tette, hogy nem kíván tovább az egyesületnél játszani és a jövőben a Szegedi Volán szí­neiben szeretne szerepelni. A székesfehérvári csapat kiada­tásához azonban nem járult hozzá.