Hajdú-Bihari Napló, 1973. március (30. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-06 / 54. szám

Nyerhetett volna a vasutas csapat DVSC—Oroszlány 1—1 (1—1) Napsütés kedvezett vasár­nap a Vágóhíd utcai sport­telepen lejátszott DVSC— Oroszlányi Bányász NB I. B-s labdarúgó bajnoki mér­kőzésnek, és annak ellenére, hogy eléggé hideg szél fújt, háromezer szurkoló nézte meg a találkozót. Petri játék­vezető bíráskodása mellett az alábbi összeállításban ját­szottak a csapatok. DVSC: Szabó II. — Kuch­­ta, Vachter, Lipők, Sóvágó, Nagykaposi, Nagy, Sánta, Vá­sárhelyi, Erzse, Márkus. — Oroszlány: Fiedler — Né­meth (Aradi 75. p), Máté, Jelinek, Szabó, Kovács, Egyed, Sárosi, Papp, Holánsz­­ky, Tombor. A széllal szemben kezdő DVSC az első percekben egy­másután vezette támadásait, és az 5. percben megszerezte a vezetést. Jelinek labdája Nagyhoz került, aki lőtt. A lövés egy védő lábáról Vá­sárhelyihez pattant, és ő kö­zelről a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 1—0. Négy perc múlva Márkus egy csel után az ötös sarkáról Fied­ler ölébe talált. Kis szeren­csével gól is lehetett volna. A 10. percben Holánszky 25 méterről célozta meg a ka­put, és a labda a szél segít­ségével is a bal felső sarokba vágódott. 1—1. A 12. percben Papp kiugrott, és kapura csúsztatta a labdát, azonban Szabó II. ujjheggyel szöglet­re hárított. Változatos játék után, a 42. percben Nagy be­adását Máté fejjel úgy men­tette, hogy majdnem öngólt vétett. Márkus szögletét Er­zse fejelte a bal felső sarok­ra, de Fiedler jó érzékkel el­csípte a labdát. Szünet után majd végig a vendégek térfelén folyt a já­ték. Az 55. percben Sánta át­adásából Lipők 22 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, azonban az oroszlányi kapus ismét bravúrosan mentett. A 69. percben veszélybe került a DVSC kapuja, Szabó II. is kint volt, és szerencséjére Egyed laposan a debreceni kapus ölébe helyezte a lab­dát. Némely DVSC-játékoson a fáradtság jelei mutatkoztak, ennek ellenére a 74. percben majdnem megszerezte a DVSC a győztes gólt is. Sán­ta jól időzített átadással küldte lyukra Márkust, aki mellel sodorta a labdát az üres kapura, de a befutó Né­meth a gólvonal előtt spár­gázva az alapvonalon kívülre hárított. Annak ellenére, hogy a ta­vaszi idény első mérkőzését láthattuk, igen jó iramú volt a játék. Az első félidőben változatos volt a küzdelem, mindkét csapat gyors táma­dásokat vezetett. Szünet után a DVSC jól kihasználta a szél támogatását, egyre na­gyobb fölénybe került, és a Bányász védekezésre kény­szerült. Kár, hogy a DVSC- ből egyesek nem bírták vé­gig a 90 perc fáradalmait, so­kan úgy vélték, hogy idősze­rű lett volna cserét vagy cse­réket alkalmazni. A DVSC el­sősorban lelkesedésből és akarásból vizsgázott jól ezen a mérkőzésen, és a játék ké­pe, valamint a helyzetek alapján győzhetett volna. A vendégcsapat jó védekezésé­nek köszönhette az egyik pontot. Kitűntek: Vachter, Lipők, Sánta, Vásárhelyi és az első félidőben Erzse­ Már­kus biztatóan mutatkozott be. Az Oroszlányból elsősor­ban Fiedler és Holánszky, majd Máté és Kovács nyúj­tott átlagon felüli teljesít­ményt. A labdarúgó NB I. B töb­bi eredménye: Szombathelyi Haladás—Békéscsabai Előre Spartacus 2—0 (1—0), Volán SC—Miskolci VSC 3—1 (2—0), Dorogi AC—BKV Elő­re 0—0, Várpalotai Bányász —Dunaújvárosi Kohász 3—0 (2—0), Győri MÁV DAC— Egri Dózsa 1—0 (1—0),­­Ganz- MÁVAG—Szolnoki MTE 0—0, Kecskemét—Bp. Sparta­cus 8—2 (3—2), Pénzügyőr SE—Szekszárdi Dózsa 1—0 (0—0). AZ NB I. B ÁLLÁSA 1. Haladás 18 9 6 3 35—17 24 2. MÁV DAC 18 9 5 4 22—15 23 1—4. SZMTE 18 10 2 6 33—20 22 1—4. Kecskemét 18 8 6 4 33—20 22 5. Pénzügyőr 18 8 6 4 22—18 22 6. Dorog 18 8 5 5 31—22 21 7. D.­újváros 18 8 4 6 23—20 20 8. Bp. Sport. 18 7 5 6 29—32 19 9. Ganz-MÁVAG 18 6 6 6 28—17 18 10. Oroszlány 18 5 6 7 20—23 16 11. B.-csaba 18 6 4 8 16—22 16 12. MVSC 18 5 6 7 15—25 16 13. Várpalota 18 6 3 9 16—21 15 14. Volán 18 6 3 9 24—30 15 15. DVSC 18 5 5 8 15—22 15 16. Szekszárd 18 4 7 7 20—30 15 17. Eger 18 3 8 7 16—24 14 18. Előre 18 2 7 9 10—30 11 Egy DVSC-átadás leshelyzetben találta Sántát — a part­jelző zászlaja a magasban SPORTHÍREK Filmvetítéssel egybekötött előadást tartott vasárnap Debrecenben Füzesi Zoltán, a Központi Sportiskola ökölví­vó-edzője. A Fegyveres Erők Klubjában oly nagy volt az érdeklődés, hogy a programot meg kellett ismételni azok ré­szére is, akik először nem fér­tek be a helyiségbe. Labdarúgó előkészületi mérkőzések: MGM Vasas— Leninvárosi MTK 2—1 (1—0). Az MGM góljait Szabó II. és Horváth szerezték. — DE­­AC—D. Építők 4—1 (2—1). Góllövők: Gottdiener 3, Kiss, illetve Kiss Gy. — TITÁSZ Elektromos—Sarkad 2—0 (0—0). Gólszerzők: Kocsis és Kerekes. A teke NB II-ért: MGM Va­sas—Ceglédi Építők 7:1­­ (2682,2501). Debrecen, Ld.: Tóth 474 és Budai 462 fával. A Pozsonyban lezajlott mű­korcsolya világbajnokságon a férfi egyéniben Ondrej Nepe­­la (Csehszlovákia) szerezte meg a bajnoki aranyérmet. Vajda László 13. helyezést ért el. Polgár továbbra is az élen D. Kinizsi—DASE 3—0 v Az őszi idényt folytatják a megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokságban és az elmúlt vasárnap a kilencedik forduló mérkőzéseire került sor. Ál­talában az időjárás nem za­varta a mérkőzések lebonyo­lítását, annak ellenére, hogy hideg, szeles volt az idő. Polgár csapata Debrecenben biztosan nyert a D. Volán el­len és továbbra is a bajnoki táblázat élén áll, két pont előnnyel. A D. Kinizsi jó já­tékkal nyert a DASE ellen, három gól különbséggel. A Berettyóújfalui SE otthoná­ban mérkőzött, de itt sem tu­dott győzni, a Gázláng ellen. Eredmények. Polgár—D. Volán 2—0 (0—0). Volán-pálya, 150 néző, vezette Vincze S. Polgár: An­tal — Ládi, Németh, Bárdos, Sándor I., Gulyás, Császár A., Császár J., Sándor II., Fekete, Lukács. — D. Volán: Csukás, — Ács, Molnár, Nagy, Fejér, Szendrei, Szabó, Tompa, Csa­tári, Balázs, Sólyom. Eléggé lanyha iramú volt a játék, a vendégcsapatnak jobb volt az erőnléte és az döntött. A 65. percben Császár J., a 86. perc­ben Fekete szerzett gólt Pol­gárnak. Kitűntek: Antal, Né­meth, Sándor N­., illetve Csu­kás, Molnár, Szabó. D. Kinizsi—DASE 3—0 (2—0). DASE-pálya, 100 néző, vezette Dull. D. Kinizsi: Csá­kányi — Nagy, Seres, László, Bordás, Sipos, Őri, Horogh (Szabó), Boné, Bartha, Fülöp. — DASE: Lovas — Terdik, Palatitz, Bácsi, Huszti (Sza­lai), Balla, Bubenko, Nagy, Riskó, Konyári, Herczku. A jobban játszó Kinizsi már az első félidőben kétgólos veze­tésre tett szert. A 63. percben Riskó 11-est hibázott. A DASE szétesően játszott. Góllövők: Bartha 2 és Fülöp. Jók: Bor­dás, Bartha, őri, illetve Bá­csi. D. MEDICOR—Hajdúnáná­si Szellőző 2—1 (1—). Építők­­­álya, 100 néző, vezette Hu­­tóczki. D. MEDICOR: Varga — Szabó, Bogos, Lada I., Ke­rekes .„ Nagy, Nábrádi. La­da II., Szűcs, Lakatos (Kere­kes 1.), Csatári. — Hajdúná­nás: Mórócz — Nyakas. Tóth I., Varga, Szimcsák. Józsi. Ri­gó, Tóth L, Nagy, Kiss, Csep­­regi. Változatos iramú, csap­kodó játék folyt a pályán. A hajdúnánási Tóth Imrét és Tóth Lajost a 89. percben já­tékvezető-sértésért kiállítot­ták. Gólszerzők: Nábrádi és Kerekes, illetve Nagy. Jók, Bogos, Nagy, Szűcs, illetve Nagy. Komádi TSE—Létavértesi Vörös Meteor 1—1 (1—1). Ko­mádi, 300 néző, vezette Pencz. Komádi: Vágási — Oravecz, Szabó, Pelyva, Varga, Krucsó 11., Szelezsán, Krucsó I., Papp (Kormány), Beke, Patai. — Létavértes: Éliás — Szitás, Torna, Fehér, Albucz, Molnár A., Tóth, Szabó, Pinczés, Ke­lemen, Molnár S. (Gyarmati). A nagy szélben játszott mér­kőzésen a gólok védelmi hi­bákból estek. Igazságos pont­­osztozkodás. A 27. percben Szelezsán, a 39. percben Ke­lemen ért el gólt. Jók: Ora­vecz, Szabó, Szelezsán, illetve Torna, Molnár A. és Kelemen Hajdúdorog—Sárrétudvari 2—0 (0—0). Hajdúdorog, 200 néző, vezette dr. Boros. Haj­dúdorog: Orgonás — Móz Orosz I., Prepuk I., Zakar, Debreceni, Katona, Prepuk II. Orosz II., Farkas, Kom­pár. — Sárrétudvari: Madar, — Mile, Gáli, Kiss I., Varga III. , Freppán, Kiss II., Szabó, Varga I., Varga II., Tóth (Kiss III.). Jó pálya, alacsony színvonal. A hazai csapat job­ban hajrázott. Góllövők: Far­kas (80. p.) és Prepuk II. (86. p.). Jók: Orosz I., Prepuk I., Farkas, illetve Madar és Varga II. Berettyóújfalui SE—Hajdú­szoboszlói Gázláng SE 0—0. Berettyóújfalu, 300 néző, ve­zette Makó. BUSE: Pala — Kapás, Szabó, Mózsik, Agód, Daróczi, Csendes (Tollas), Ár­vai, Papp (Cseh), Kovács, Ri­­nyu. — Gázláng SE: Bertók — Stefán, Huszti, Bánki, Loós, Szikszai L., Jenei, Bese, Papp, Szikszai M., Németh. Jó iram, sportszerű játék. A hazaiak sok jó helyzetet ki­hagytak, bár a Gázláng jól védekezett. Kitűntek: Mózsik, Daróczi, illetve Huszti, Bánk és Szikszai M. Püspökladányi MÁV Egyet­értés—Kábai MEDOSZ 0—0. Püspökladány, 200 néző, ve­zette Széll. Püspökladány: Bujdosó — Szabó, Makai, Ores (Bede), Bene, Tőke, Var­ga, Máté, Seres, Kiss, Gyar­mati. — Kaba, Varga — Csá­­vás, Fazekas, Tanka, Böjti, Biri, Sári, Papp, Hodák, Bor­bély (Kiss), Kóti. Végig a ha­zaiak támadtak, a vendégek — sokszor önfeláldozóan — jól védekeztek. Jók: Makai, Bene, illetve Biri, Papp és Tanka. Derecske: Petőfi—Hortobá­gyi MEDOSZ 1—0 (1—0). De­recske, 300 néző, vezette Né­meti. Derecske: Benedek — Lénárt, Varga, Kovács, Far­kas, Hadházi, Sáreczki, La­­boncz, Juhász, Boriszán. — Hortobágy: Pásztor — Ko­vács Kati, Pénzes, Vezendi, Szabó, Papp, Vágner, Köny­­nyű, Szarvas, Sári. A változa­tos, jó iramú mérkőzés szín­vonalát befolyásolta az erős szél. Szünet után a vendégek­nek többször is nyílott alka­lom a kiegyenlítésre. A győz­tes gólt a 39. percben Varga szerezte. Jók: Benedek, Lé­nárt, Varga, illetve Pásztor, Kóti és Kovács. A polgáriak egyik támadása szöglettel végződött (Polgár— D. Volán 2—0) A MEGYEI LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Megjegyzés: A *-gal jelölt Haj­­dúdorogtól egy büntetőpont le­vonva. 1. Polgár 9 8 0 1 20—11 16 2. D. Kinizsi 9 6 2 1 22— 7 14 3. D. MEDICOR 9 5 3 1 16—10 13 4. BUSE 9 5 2 2 19—11 12 5. DASE 9 5 2 2 14—11 12 6. Komádi 9 4 3 2 17—11 11 7. Sárrétudvari 9 5 0 4 15—11 10 8. P. MÁV 9 3 3 3 16—10 9 9. Hortobágy 9 3 3 3 7— 9 9 10. Derecske 9 4 0 5 19—17 8 11. Hajdúdorog* 9 3 2 4 14—17 7 12. Hajdúnánás 9 2 2 5 12—18 6 13. Létavértes 9 2 2 5 12—24 6 14 H.-szob. Gázl. 9 1 3 5 9—13 5 51. Kaba 9 2 1 6 10—20 5 16. Volán 9 0 0 9 1—23 0 Deák ezüstérmes Várnában Hírt adtunk már arról, hogy Várnában pénteken megkezdődött a hagyományos Dan Kolov nemzetközi bir­kózó emlékverseny. Szabad­fogásban került sor a három­napos küzdelemsorozatra, melyen e sportág szinte leg­jobbjai vettek részt a bulgá­riai versenyen. Deák András, a DVSC birkózója jó kezdés után végig versenyben volt a dobogóra kerülésért és vég­eredményben a 82 kg-os súly­csoportban a bolgár Ludinev mögött a második helyen végzett, és ezzel ezüstérmet szerzett az igen erős mezőny­ben. A magyar versenyzők közül Deákon kívül Búzás került még dobogóra, aki a 74 kg-os súlycsoportban har­madik lett. Bp. Honvéd—ZTE 6—0 A labdarúgó NB I-ben a 16. fordulót bonyolították le az el­múlt hét végén. Vasárnap a Bp. Honvéd hat, az FTC négy, a Va­sas pedig három gólt lőtt ellenfe­lének. Ezzel szemben nyolc csa­pat egyetlen gólt sem szerzett. Eredmények: Ferencváros—Diósgyőri VTK 4—1 (2—0). Diósgyőr, 15 ezer né­ző, vezette Somlai. Az FTC in­kább az első félidőben játszott fölényben. G.: Mucha 3 és Brani­­kovits, illetve Horváth. Vasas—Videoton 3—0 (0—0). Bu­dapest, 10 ezer néző, vezette Müncz. Könnyen nyert a hazai csapat a tartalékosan kiálló ven­dégegyüttes ellen. G.: Szabó 2 és Komjáti. Bp. Honvéd—Zalaegerszegi TE 6—0 (4—0). Kispest, 10 ezer néző, vezette Bircsák. Alaposan vissza­vágott a Honvéd az őszi vereség­re. G.: Kozma 3, Pusztai 2 és Pin­tér. VM Egyetértés—Rába ETO 1—0 (1—0). Soroksár, 2000 néző, vezet­te Szilvási. Heves küzdelem és sok hiba jellemezte az összecsa­pást. G.: Túrai. Tatabányai Bányász—Csepel 0—0. Tatabánya, 7000 néző, vezet­te Bana. Változatos, jó iramú küzdelem. Mindkét oldalon sok jó helyzet maradt kihasználatla­nul. MTK—Komlói Bányász 0—0. Bu­dapest, 5000 néző, vezette Hévízi. Az MTK fölényben játszott, de gólt még 11-esből sem tudott el­érni. A büntetőt a 39. percben Kiss elhibázta. * Pécsi MSC—Szegedi EOL 2—0 (0—0). Pécs, 7000 néző, vezette Bi­­róczki. Igen jó küzdelem folyt a 90 perc alatt. Mindkét gólt Far­kas szerezte. AZ NB I ÁLLÁSA 1. 1. Dózsa 16 12 1 3 39—10 25 2. FTC 16 9 4 3 32—18 22 3. Vasas 16 9 3 4 29—17 21 4. Bp. Honvéd 16 8 4 4 35—18 20 5. Csepel 16 5 8 3 25—17 18 6. Rába ETO 16 8 1 7 27—22 17 7. Videoton 16 7 3 6 22—21 17 8. Tatabánya 16 6 5 5 16—16 17 9. MTK 16 4 8 4 17—20 16 10. ZTE 16 5 4 7 19—23 14 11. SZEOL ' 16 4 6 6 17—26 14 12. VM Egyet. 16 4 6 6 14—26 14 13. SBTC 16 4 3 9 20—29 11 14. Komló 16 2 7 7 11—29 11 15. Pécs 16 2 7 7 10—21 11 16. Diósgyőr 16 1 6 9 10—30 8 RÖPLABDA­­ Vasas—DEAC 3:1 A röplabda NB I-ben két cso­portba osztották a 16 csapatot és a DEAC férfi együttese az első csoportba került. A bajnokság első fordulójában vasárnap a DEAC a fővárosban a Vasassal mérkőzött és 3:1 (—12, 6, 7: 4) arányban kikapott. A DEAC vasárnap reggel autó­busszal utazott Budapestre és a játékosok a gépkocsiból kiszállva mindjárt pályára léptek. A DEAC Birtok I., Tornai, Ruszkó, Jenei, Nagy P.. Hecker — csere: Nagy J., Nagy I., Tar, Szilágyi, Szo­­boszlai, Derzsi összeállításban ját­szott. A debreceniek jó kezdés után elfáradtak és a Vasas bizto­san győzött. Kertész Tamás hazaérkezett Hazaérkezett Debrecenbe Ker­tész Tamás, aki a ghánai Ku­­masiban 18 hónapig volt a baj­nokságot nyert Asante Kotoko edzője. Kertész Tamás elmondot­ta, hogy visszatér régi munkahe­lyére, azonban a sportban egy ideig pihenni kíván és egyelőre sehol nem vállal edzői teendő­ket. Gólszegénység A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban az őszi idény kilencedik fordulójának mérkő­zéseit bonyolították le vasárnap. Nyolc mérkőzést játszottak, és nyolc csapat egyetlen gólt sem tudott szerezni. A másik nyolc együttes is csupán 13 gólt ért el, tehát egy-egy találkozóra alig valamivel jutott több, mint 1,5 gól. Ezek szerint elmondhat­juk, a gólszegénység nyomta rá a bélyegét a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi mérkőzéseire. Erre mondják a sportberkekben: lesz jobb! (!) Totóeredmények A 9. heti totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 12 találatos 15 darab. Nyereményük egyenként 106 158 forint, 11 találatos 368 db. Nyereményük egyenként 1731 fo­rint, 10 találatos 4674 db. Nyere­ményük egyenként 204 forint. A 10. hétre átvitt jutalomösszeg 442 323 forint. A telitalálatos szelvény: 2, x, 1, 1, 1, 1, 2, x, 2, 2, x, x, 2, 1. MOZI A TÖRVÉNYSÉRTŐ SERIFF. Színes amerikai film (16). VlG du. 3/­4, 6, V49. VlG de. V4IO. VA10- Premier belyárral! FÖLTÁMADOTT A TENGER. Színes, magyar film felújítás­ban. VlG du. V42. APOLLÓ du. 7a4. APOLLÓ de. V4IO. METEOR 3. A PRÉRI. Színes, szinkronizált román—francia—angol film. APOLLÓ du. 3/46, 8. HORVÁTH A. 6. ARANYSÁRKÁNY. Színes, magyar film. KLINIKA 5. NYOMORULTAK. I—II. Színes, szinkronizált NDK-film. Kétré­szes film, dupla betyárral! ME­TEOR V46. A BETYÁRKAPITÁNY KIN­CSE. Színes, román kalandfilm. APOLLÓ de. V412, V42. KÉT PISZE MEG AZ AUTÓ­STOP. Szinkronizált lengyel film. MESEMOZI 3/44. 6. ADIEU PHILIPPINE. Francia— Olasz film. FILMMÚZEUM ' .6. 8. S1ÍNHÁ2 Ma 7-kor Csapda, Laborfalvy bérlet 1—2. Szerdán 7-kor Bolha a fülbe, Szerdahelyi bérlet 1—2. (16 éven felülieknek!) Csütörtö­kön 10-kor Nabucco, nyilvános főpróba, Nyugdíjas bérlet, 6-kor Bolha a fülbe, Finomkötöttáru­gyár részére. TV BUDAPEST 9.00— 12.20 Iskolatévé. 14.00—17.05 Iskolatévé. 17.13 Műsorismertetés. 17.15 Hírek. 17.20 „Életet az éveknek .. .” Nyugdíjasok műso­ra. 17.50 Sakk-matt. 18.05 „Utat vágva a rengetegbe . . .’ Doku­mentumfilm Gárdos Mariskáról. 18.50 Játék a betűkkel. 19.10 Rek­lámműsor. 19.15 Esti mese. 19.30 Tv-híradó. 20.00 A lámpás. Tévé­film Gárdonyi Géza regényé­ből. 21.35 Sanzonról sanzonra. 21.55 Tv-híradó, második kiadás. 22.05 Mi újság az iskolában? Szü­lők, nevelők egymás közt. POZSONY 9.00 Dokumentumfilm a folyó­vizek szennyeződéséről (ism.). 9.25 A hét műsorából. 9.30 Tánya (ism.). 10.35 Híradó. 14.00 Iskolá­soknak. 16.15 Öveges professzor kísérletei. 16.30 Hírek. 16.35 Sport. 17.05 Gondolatok Bachról. 18.15 Családi posta. 19.00 Híradó. 19.30 A csehszlovák egységek harcai­ról. 20.00 NDK-filmvígjáték. 21.30 Híradó. 21.50 Napjaink szemével. BUKAREST 16.30 Orosz nyelvoktatás. 17.40 Tv-egyetem. 18.20 A legkisebbek­nek. 19.25 Román színházi est. 21.30 Világhírű művészek. A NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ MŰSORA 18.00— 19.00: Észak-tiszántúli krónika — Brahms-táncok — Munkásközérzet Nyíregyháza új üzemeiben. — Fényes Szabolcs dalaiból. Szabó-varró tanfolyam indul a József Attila Művelődési Ház­ban (Vörös Hadsereg útja 58.) március hónapban. Jelentkezni lehet március 6-tól mindennap hétfő kivételével de. 10-től 1 ig és 16-tól 20 óráig. Részvételi díj: 180 Ft. 10 hétig tart. Megbeszélés március 13-án 17 órakor. (x) HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ — A Magyar Szocialista Munkáspárt Hajdú-Bihar megyei Bizottságának lapja — Főszerkesztő: Pallás Imre — Szerkesztőség: 4024 Debrecen, Tóthfalusi tér 10. — Telefon: 12-140, nyomdai ügyelet 14-193 — Kiadja a Hajdú megyei Lapkiadó Vállalat Debrecen, Tóthfalusi tér 10. Postacím: 4001. Debrecen, Postafiók 72. — Telefon: 13­ 925 — Felelős kiadó: Biri András — Terjeszti a Magyar Posta — Előfizetési díj egy hóra 20 forint — Előfizethető a helyi postahivatalokban és kézbesítőknél — Index: 25 027 — Alföldi Nyomda Debrecen, — Felelős vezető: Benkő István /